فال چای چیست و چگونه فال چای بگیریم؟

فال چای چیست و چگونه فال چای بگیریم؟
فال چای که قدمتی بیش از 3000 سال دارد یکی از روش های رایج ومورد علاقه آینده نگری است که در حال حاضر نیز برای طالع بینی وهمچنین در محافل دوستانه به عنوان سرگرمی از آن استفاده می شود. اساس این فال نیز مثل اغلب روش های دیگر طالع بینی بر این عقیدهاستوار است که ...


ضمیر برتر با راهنمایی کردن دست و کنترل ارتعاشات ان اشکال و علائمی که برای جواب به سوال مان لازم است را ایجاد می کند. در فال هایی از قبیل ورق و تاروت ضمیر برتر این کار را در هنگاممخلوط کردن و بر زدن کارت ها انجام می دهد . در مورد این فال گفته شده است که برای افراد تازه کار مشاهده نقوشایجاد شده و نتیجه گیری از آنها کار نسبتا دشواری است ولی با اندکیتجربه این کار به مراتب آسان تر می شود تا حدی که به گفته بعضی ازطالع بینان برای یک فالگیر با تجربه ، خواندن تفاله های چای با خواندن یک کتاب معمولی هیچ فرقی ندارد.
١ . طریقه انجام فال چای
٢ . تفسیر فال چای
٣ . چند قاعده کلی
۴ . چند ترکیب مهم
طریقه انجام فال چای
برای انجام این فال به یک فنجان دهانه گشاد سفید رنگ و یک زیر فنجانی سفید و بدون نقش احتیاج دارید ( برای سهولت مشاهده جزئیات علائم شکل گرفته.) استکان های معمولی برای این کار مناسب نیستند. در واقع فنجان با شیب ملایمی که دارد باعث می شود تفاله ها بر دیواره های آن چسبیده و ایجاد نقوش ، حروف و علائم کنند . برای اینکه علائم واضح و قابل تشخیص باشند چای مورد استفاده نباید زیاد شکسته و به اصطلاح خاکه باشد.استفاده از یک صافی برای بدست اوردن مقداری چای درشت شاید فکر بدی نباشد. بهتر است بجای قوری معمولی از کتری استفاده کنید چون قوری از ورود تفاله چای به فنجان جلو گیری می کند. پس از نوشیده شدن چای توسط شخصی که فال برایش گرفته می شود ، فنجان باید با دست چپ ( در صورتی که شخص چپ دست است این کار باید با دست راست انجام شود ) سه مرتبه موافق جهت عقربه های ساعت چرخانده شده و سپس به دقت بر روی زیر فنجانی واژگون شود . توجه داشته باشید که به غیر از تفاله ، مقدار کمی از چای ( مایع ) نیز در ته فنجان باقی مانده باشد که موقع چرخاندن فنجان ، تفاله ها کاملا پخش و پراکنده شوند. از شخصی که برایش فال می گیرید بخواهید که در هنگام چرخاندن فنجان به سوالی که برایش مطرح است فکر کند . حدودا یک دقیقه صبر کنید تا مایع کاملا خارج شود. در غیر اینصورت موقع برگرداندن فنجان برای تفسیر ، مایع باقی مانده به داخل فنجان برگشته و باعث از بین رفتن نقوش ایجاد شده می شود . حالا فنجان را به آرامی و با دقت برگردانده و علائم ایجاد شده را تفسیر کنید
تفسیر فال چای

نقوش و علائمی که در اکثر مواقع با آنها برخورد خواهید کرد عبارتند از:
اشیا ، حیوانات ، گیاه از قبیل گل و درخت ، اشکال هندسی از قبیل دایره و مثلث و مربع ، حروف و اعداد. اهمیت علائم به اندازه آنها ( از نظر کوچک و بزرگی ) و محل قرار گرفتن شان بستگی دارد. به عنوان مثال پرنده علامت خبری است که باید منتظرش بود. حالا اگر این پرنده کوچک باشد خبر کم اهمیت و اگر بزرگ باشد مهم است. از نظر محل قرار گرفتن کلا دهانه فنجان معرف آینده خیلی نزدیک ، میانه فنجان معرف آینده دور تر و ته فنجان معرف آینده خیلی دور است . از زیر فنجانی می توانید برای کسب اطلاعاتی بیشتر و تکمیلی استفاده کنید. برای این کار از همان شخص بخواهید که زیر فنجانی را مثل فنجان سه دور به ارامی چرخانده و سپس ان را با دقت و به ارامی واژگون کرده و حدودا یک دقیقه صبر کند تا مایع کاملا خارج شود. چگونگی تفسیر مثل فنجان است و از نظر زمانی ، لبه ان معرف آینده دور ، میانه معرف آینده نزدیک و ته زیر فنجانی معرف آینده خیلی نزدیک است. برای تفسیر فال ابتدا باید به چند قاعده کلی توجه داشته باشید. پس از ان با توجه به اینکه ترکیب بعضی علائم باعث ایجاد معنی بخصوصی می شود به چند ترکیب مهم مراجعه کنید. همچنین در فهرست کلیه کلمات می توانید معنی تعداد زیادی از علائم را ملاحظه کنید.
چند قاعده کلی :
حروف بزرگ معرف مکان و حروف کوچک معرف اسم اشخاص است. به عنوان مثال اگر حرف "ش" بزرگ دیده شود ممکن است منظور شیراز باشد و اگر کوچک دیده شود اشاره به حرف اول اسم شخصی شده است .
اعداد می توانند به تاریخ مربوط باشند که محل قرار گرفتن عدد می تواند به تخمین آن تاریخ کمک کند. فرضا اگر عدد هفت در دهانه فنجان قرار گرفته علامت هفت روز ، در میانه فنجان علامت هفت هفته و در ته فنجان نشانه هفت ماه است .
از اشکال هندسی کلا مثلث به معنی مثبت ، دایره علامت موفقیت و مربع نوعی اخطار محسوب می شود .
جمع شدن تعدادی نقطه در اطراف یک علامت نشانه پول و سود است. ایجاد شدن خط توسط بهم پیوستن نقاط ( ذرات کوچک چای ) علامت مسافرت است.
اگر در فنجان و زیر فنجانی هیچ علامت بخصوصی وجود ندارد از شخصی که برایش فال می گیرید بخواهید که بعدا مجددا اقدام به انجام فال کند .
گربه ، وزغ ، مار ، تقاطع ، اسلحه و علامت پیک ( ورق های بازی ) علامت غم یا بد شانسی می باشند.
گل ، درخت ، میوه ، ماه ، ستاره ، دایره و لنگر کشتی نشان دهنده موفقیت و شادی هستند.
چند ترکیب مهم

نردبان ، حلقه ، یک زن و یک مرد
ازدواجی که به خوشبختی ختم می شود
------------
کلاه نوک تیز ، سوسمار
یک مهمان غیر قابل اعتماد
------------
ماه ، عروس ، پرستو
مسافرتی که به یک رابطه عشقی ختم می شود
------------
درخت ، طاووس ، نشانه دل (ورق های بازی)
ازدواج با شخصی ثروتمند
------------
جارو دستی ، چهره های زشت
دشمن سازی با اشتباهات خود
------------
دسته گل ، کلاه زنانه
ازدواج دیر وقت
------------
ستون ، نشانه گشنیز (ورق های بازی)
ارتقا
------------
یک دونده ، گوسفند ، بز
موفقیت حتمی در کاری که شروع کرده اید
------------
جنگل ، نشانه خشت (ورق های بازی)
یک دعوت دوستانه
------------
نشانه خشت ، دایره
یک رابطه
------------
میخ ، میخ کش
کشیدن دندان
------------
سطل ، جغد
از دست دادن درآمد
------------
کوسه ، هفت تیر ، پرنده دریایی
خبر بد
------------
دار بست ، پای گوسفند
فقر ناشی شده از قمار و شرط بندی
/ 0 نظر / 2 بازدید