برگه  شماره 3 در برگه های تاروت کبیر Major Arcana ملکه نام دارد . ملکهنماینده اصول مادرانه، بازپروی و رشد است. او همه چیز را به نظم در اورده است و سمبل ونوس و نماد جهان مادی است. گلهای سرخ روی لباسش ودرخت سرو و گیاه گندم از جمله مراجع نشاگر ونوس است.

 او نیروی زندگیست که به تمام جهان حیات بخشیده است. او سمبل الهه مادر زمین  است. بر سرش تاجی با دوازده دندانه قرار میگیرد که نشانه ای از دوازد برج منطقه البروج است. از این جهت به او ملکه تاج ستاره ای the star-crowned empress هم می گویند.

 

 

ارتباطش با ستاره صبح یا  ونوس علاوه بر دلالت جاذبه های شهوانی و جنسی نشانگر  ارتباطش با ثمر دهی و جمع آوری محصول نیز میباشد. در بسیاری از صورتهای نمایشی ملکه، او را بصورت باردار نشان میدهند.در دست چپ عصای سلطنتی در دست دارد و در دست راستش سپری را گرفته که بر روی ان عقابی سرخ رنگ منقوش است. در تاروت مارسی  Tarot de Marseille تحت عنوان  L’Imperatrice  و با گیسوانی طلایی نشان داده شده که از زیر تاج شاهانه اش نمایان شده اند.در این حالت وی بسوی چپ می نگرد. 

 

 

نمادهایی که معمولاً در کنار ملکه دیده می شوند عبارتند:

1ـ سپر Shield

2ـ عقاب The eagle

3ـ گندم  Wheat

4ـ آبشار  Waterfall

 

نماد ملکه را با  نماد راز سوم عرفان کابالایی مطابقت داده اند که در آن  زنی  بصورت مادر کیهانی نشان داده شده که  نماینده  شماره لوگوس سوم و حاکم  تمامی زوایای حیات است. زن لباسی از آفتاب پوشیده  و یا افتاب در پشت او قرار گرفته ودر زیر پایش هلال ماه قرار گرفته است. در اطراف سرش دوازده ستاره حالت تاج مانندی را برایش ساخته اند.

/ 0 نظر / 7 بازدید