۱. فوی (Fu) » واژگون

از نظر فنی فوی واژگون را نمی توان طلسمی قلمداد کرد بلکه بیشتر ورودی خوش یمن محسوب میشود ، با وجود استقبال مردم عصر حاضر از این طلسم اما طبق تاریخ مبدا طلسم فوی واژگون به اعتقادات محلی روستائیان قدیم چین باز میگردد.

این طلسم که در بیشتر خانه ها و مغازه ها و اکثر رستورانهای چینی که با مردم زیادی در ارتباط هستند دیده میشود و متشکل از مربعی قرمز رنگ است که واژه فوی فو که به معنای شکوفایی و بالندگی است را با مرکب سیاه یا طلایی به صورت واژگون به روی آن نقش بسته است.

لغت چینی واژگون و رسیدن با وجود صورت های نوشتاری مختلف ولی به صورت مشابه تلفظ میشود ، با توجه به این نکته فوی واژگون از نظر بصری رسیدن و نزول خوش یمنی را به محل نصب آن که معمولا در ورودی اصلی رستورانها و مغازه ها و یا خانه هاست نوید و بشارت میدهد.


2 . طلسم یوهوآسی (Yuhuasi) » استادگل یشم

این طلسم معرف خلوص و آرامش و هماهنگی بوده که در تمامی فضاها خصوصا آنهایی که دارای اثرات منفی هستند قابل نصب است ، این طلسم برای کاهش اثرات سطحی شاچی یا شار منفی نیز کاربرد دارد.


۳. ورد دفع نحوست و بلا

این طلسم معمولا در قسمتهای بد و حاوی انرژی منفی استفاده میشود.


4 . طلسم در ورودی

این طلسم برای حفاظت خانه در مقابل تاثیرات پلید و نیروهای منفی بر روی دیوار درون خانه در جنب یا بالای در ورودی نصب میشود


5 . طلسم در

این طلسم خوش یمن تلقی شده و بر روی درها خصوصا درهای اتاقهای خواب نصب میشود


6 . طلسم آشپزخانه

نقش این طلسم حفظ امنیت و آرامش آشپزخانه و دور کردن نیروهای منفی از این محل است ، استفاده از آن در بسیاری از آشپزخانه های چینی رایج است و گوشه ای از آشپزخانه را به آن اختصاص میدهند.7 .طلسم دفع ارواح پلید

این طلسم را برای بیرون راندن پلیدی ها از اتاق در هنگام شب استفاده می کنند و نصب آن در اتاق خواب کودکان و نوجوانانی که از تاریکی میترسند رایج است.

 

 8. طلسم امنیت و اقبال

استفاده از این طلسم هنگام مسافرت یا غیبت از خانه توسط افراد مختلف و خصوصا" کودکان در چین رایج است.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۸:٠۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٧/٢٩