چی و شاچی در فنگ شویی

فنگ شویی که به معنی باد و آب است هنر باستانی شرق برای تروج سلامتی ، شادی ، سعادت ، انرژی و شور و اشتیاق از طریق چیدمان صحیح اشای و دکور مناسب است و هدف فنگ شویی در مجموع خلق حس هماهنگی در خانه فرد و در نتیجه زندگی اوست.

فنگ شویی بر حرکت چی Chi که با عناوین دم کیهانی یا انرژی حیاتی نیز خوانده میشود مبتنی است.

چی Chi شانس خوب را به انرژی فیزیکی ، روابط عاطفی و رفاه مادی تبدیل میکند ، بنابراین جریان مناسب و درست چی در خانه بسیار مهم و حیاتی است , اگر چی Chi نتواند در خانه بدرستی حرکت کند به انرژی مخرب یا شاچی ShaChi تبدیل میشود.

چی Chi در خطوط منحنی و شاچی ShaChi در خطوط مستتقیم و صاف حرکت میکند ، گوشه های نوک تیز نیز تیرهای نامرئی یا پرتوهای مضر خلق میکنند که این میتواند شانس شما را خدشه دار کند.

مثلابرای مبلمان و وسایل خانه توصیه می شود از وسایلی که انحناء دارند استفاده کنید بجای وسایل لبه تیز ...

چی Chi در دو قطب یین نیروی زنانه و منفی و منفعل و یانگ نیروی مردانه ، مثبت و فعال دارد ، این به معنی اینکه یانگ خوب و یین بد است نمیباشد بلکه مانند شب و روز بخشی از یک چرخه بزرگ است یعنی مخالف های مکمل همدیگر.

زمانیکه ما از خودمان یا چیزی راضی هستیم یعنی اینکه یین و یانگ در عالی ترین وضعیت تعادلی خود قرار گرفته اند و این هدف اصلی فنگ شویی برای برقراری دائم و همیشگی این تعادل و در نهایت بوجود آمدن آرامش وهارمونی است.

جریان داشتن چی در محیط خانه از اهمیت بسیار بالایی برخوردار است زیرا اگر این نیروی حیات بخش نتواند در خانه جریان داشته باشد و راکد بماند کم کم به انرژی مخرب یعنی شاچی تبدیل شده و موجب افسردگی ، بیماری ، بدشانسی ، نا امیدی ، خشم ، اضطراب ، نقصان ثروت و ... خواهد شد.

» بی نظمی در خانه بمدت طولانی باعث ایجاد شاچی میشود.

» گلهای خشکیده در خانه باعث ایجاد افسردگی و بیماری میشود بنابراین در دکوراسیون منزل از گلهای خشک استفاده نکنید ، بجای گل های خشک گلدانهای شاداب و پربرگ بگذارید زیرا به ایجاد انرژی مثبت در منزل کمک میکند.   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٧:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳٩٠/٧/٢٩