عدد علامت خورشیدی عدد و عدد شناسی

¤¤¤ عدد خورشیدی متولد هر ماه ¤¤¤



ماه تولد
عدد خورشیدی


فروردین
۱


اردیبهشت
۲


خرداد
۳


تیر
۴


مرداد
۵


شهریور
۶


مهر
۷


آبان
۸


آذر
۹




دی
۱۰


بهمن
۱۱


اسفند
۱۲

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

ماه تولد ، روز شانس ، عدد شانس عدد و عدد شناسی

¤¤¤ ماه تولد و روز شانس و عدد شانس هر ماه ¤¤¤




ماه تولد
روز شانس
عدد یا اعداد شانس


فروردین
سه شنبه
۹


اردیبهشت
جمعه
۶


خرداد
چهار شنبه
۵


تیر
دو شنبه
۲


مرداد
یکشنبه
۱


شهریور
چهار شنبه
۵


مهر
جمعه
۶


ابان
سه شنبه
۹


اذر
پنج شنبه
۳


دی
شنبه
۲ - ۸


بهمن
شنبه
۱ - ۴ - ۷


اسفند
پنج شنبه
۲ - ۶ - ۷

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

رازهای رفتاری ماه های مختلف سال رازهای شناخت شخصیت


رازهای رفتاری ماه های مختلف سال




رازهای رفتاری متولد فروردین

در کارهای خصوصی متولدین فروردین ماه دخالت نکنید ، متولدین فروردین ماه به دنبال ارضای خواسته‌ها وتوقعات خود هستند و در این زمینه، بسیار خودمحور و خودبین به شمار می‌آیند.
هرگز نگذارید متولدین فروردین ماه به راحتی دل شما را به دست آورند وگرنه به همان آسانی نیز شما را از دست خواهند داد و تا ابد فراموش‌تان میکنند.
آنها به سمت افرادی جذب میشوند که شخصیتی مستقل و آزاده از خود بروز دهند و هر روز برای آنها به منزله آغازی جدید است، پس خودتان را آماده مواجهه با هر واکنش غیرمنتظره از سوی آنها کنید.
در مقابل آنها، سربلند و مغرور ظاهر شوید و همیشه آنها را تحسین کنید و به وجودشان افتخار نمایید.
هرگز مزاحم آنها نشوید و در کارهای خصوصیشان دخالت نکنید و آنها را مورد انتقاد قرار ندهید ؛ دوستانشان را بپذیرید و از آنها خرده نگیرید.
هرگز از متولد فروردین ماه پول قرض نگیرید و اگر به درخواست‌های آنها، پاسخ منفی دهید، باید منتظر مشاهده واکنش‌هایی بسیار تند و غیرمنطقی از سوی آنها باشید .





رازهای رفتاری متولد اردیبهشت

حس حسادت اردیبهشتی ها را تحریک نکنید ؛ متولدین اردیبهشت تابع احساسات و عواطف درونیشان هستند و در عین حال به احساسات طرف مقابلشان نیز احترام کامل میگذارند از این رو، همسران آنها بسیار خوشبخت خواهند بود.
آنها عاشق مواد غذایی هستند و غذا خوردن، برای آنها بسیار محترم است، پس تا جای ممکن، غذاهای مورد علاقه‌شان را بپزید.
برای راه یافتن به قلب آنها محیطی خیال‌انگیز به همراه یک موسیقی رمانتیک و آرام و چند شمع در گوشه‌ای فراهم آورید و محبت کردن و لی لی به لا لا گذاشتن آنها را هرگز فراموش نکنید.
آنها همیشه و در همه حال به یاد دوستانشان هستند و هر گز نمیگذارند که آنها به حال خود رها شوند پس، شما هم در همه حال حامی و یاور آنها باشید .
آنها بسیار سخاوتمند هستند، به خصوص نسبت به همسر و عزیزانشان، پس انتظار گرفتن هدایای متعدد را از سوی آنها داشته باشید.
بی ‌جهت و ناخالصانه آنها را تحسین نکنید ؛ آنها در هنگام آغاز ارتباط ، بسیار کند و تدریجی پیش میروند پس اگر صبر و حوصله به خرج دهید، با صمیمیت و محبت عمیق و خالصانه و ابدی آنها مواجه خواهید شد.
هرگز و تحت هیچ شرایطی، به آنها دروغ نگویید، آنها هیچ وقت نمیتوانند افراد دروغگو را ببخشند.
آنها افرادی وابسته و احساساتی هستند و همسری مثل خود میخواهند ؛ هرگز آنها را به اجبار وادار به گرفتن تصمیم نکنید وگرنه تبدیل به افرادی لجوج و بسیار سرسخت میشوند.
اردیبهشتی‌ها زمانی ارتباطی را آغاز میکنند که مطمئن باشند که تا ابد آن را حفظ خواهند کرد ؛ هرگز و تحت هیچ شرایطی حس حسادت آنها را تحریک نکنید وگرنه تا ابد آنها را از دست خواهید داد .





رازهای رفتاری متولد خرداد

خردادی ها به سمت افرادی فرهیخته جذب میشوند ؛ متولدین خردادماه از راه های عجیب و پیش‌بینی نشده، به دنبال ارضای خواسته‌های خود و دستیابی به محبت هستند.
آنها از داشتن دوستان متعدد و ارتباطات متفاوت به وجد می‌آیند.
برای راه یافتن به قلب آنها، باید سخت تلاش کنید، چون آنها از دست و پنجه نرم کردن با هر چالشی لذت وافر میبرند ؛ آنها ذاتا به سمت افراد فرهیخته و صاحب نظر جذب میشوند.
آنها از گفت ‌و گوهای طولانی شب هنگام لذت میبرند .
اگر مایلید ارتباطتان را با آنها حفظ کنید، باید گاه و بیگاه آنها را به حال خود رها کنید و در حقیقت، آنها را از آزادی طبیعی‌شان محروم نسازید .
همیشه چیزهای تازه و جدیدی برایشان فراهم آورید تا دچار یکنواختی در یک ارتباط نشوند، در غیر این صورت به محض کسل شدن از طرف مقابلشان دل زده میشوند و بیدرنگ، آن ارتباط را قطع میکنند.
زمانیکه آنها با شما حرف میزنند، شنونده خوبی برایشان باشید ؛ از پیروی از آداب قدیمی و کهنه دست بکشید و در عوض با جریان نوین روز پیش بروید تا همیشه در قلبشان جای خاصی داشته باشید .





رازهای رفتاری متولد تیر

تحت هیچ شرایطی متولد تیر ماه را دست نیندازید ؛ متولدین تیر ماه برای ارضای خواسته خود به دنبال عشق و محبت خالص، حقیقی و ابدی هستند.
آنها از دریافت گل و هدایای مختلف لذت زیادی میبرند ؛ به آنها توجه زیادی نشان دهید ؛ انها از این که ساعات طولانی را با همسر یا عزیزانشان در محیطی صمیمی و گرم سپری کنند، خیلی به وجد می‌آیند.
آنها عاشق خانه و خانواده‌شان هستند ؛ همیشه تاریخ‌های مهم مثل سالگرد تولد، ازدواج یا اولین روز آشنایی‌تان را به یاد داشته باشید و به آنها هدیه بدهید.
آنها دوست دارند مورد عشق و علاقه کامل طرف مقابلشان قرار بگیرند پس به آنها عشق بی قید و شرط بورزید و محبت کنید.
آنها از دریافت کارت‌های تبریک در مواقع مختلف لذت میبرند ؛ هرگز و تحت هیچ شرایطی، آنها را دست نیاندازید و مسخره‌شان نکنید چون ممکن است شوخی‌های شما را خیلی جدی بگیرند و احساساتشان خدشه‌دار شود.
اگر موقعیت و شرایط مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد، ممکن است برخی مواقع خاص تبدیل به افرادی فریب کار شوند.
آنها روابط دوستانه تدریجی را ترجیح می‌دهند ؛ همواره به اعضای خانواده آنها احترام بگذارید تا مورد احترام آنها قرار بگیرید .





رازهای رفتاری متولد مرداد

مردادی ها عاشق دریافت گل ، هدیه و توجه هستند ؛ متولدین مرداد ماه برای ارضای خواسته‌های خود مایلند همواره و تحت هر شرایطی مورد تایید و تحسین قرار بگیرند و محبت و حمایت محض طرف مقابلشان را خواهانند.
همیشه اطمینان حاصل کنید که از زیبایی آنها به حد کافی تعریف و تمجید به عمل می‌آورید.
آنها عاشق دریافت گل و هدایای مختلف هستند و مایلند همیشه و در همه حال، کانون توجهات افراد را به خود اختصاص دهند از این رو در یک رستوران، میزها و صندلی های وسط را انتخاب میکنند تا در معرض دید همه قرار داشته باشند .
آنها افرادی بسیار پر جنب وجوش و فعال هستند، از این رو ساعات خوابشان کمتر از حد معمول است.
در کنار آنها تا جای ممکن مطیع و فرمان‌بردار باشید چرا که آنها خواهان برخورداری از تسلط کامل در یک ارتباط هستند.
آنها از برقراری ارتباطات متعدد لذت میبرند و اهل معاشرت و گفت و گو با اطرافیان هستند، ولی دوست ندارند که طرف مقابلشان را در چنین وضعیتی مشاهده کنند.
همواره به آنها ابراز علاقه کنید و بگویید که چقدر برایتان ارزشمند هستند چون اگر به آنها بی‌اعتنایی و بی‌توجهی نشان دهید، بی‌درنگ با طغیان‌های بی‌امان و غیرقابل کنترل آنها مواجهه میشوید.
همیشه کاری کنید که آنها در کانون توجهات قرار بگیرند وگرنه احساس حسادت شدیدی به سراغشان می‌آید .
آنها همیشه از غرور، نخوت و تکبر کاذبی برخوردارند، پس به جای سعی در عوض کردنشان بهتر است این خصیصه‌شان را به همان شکل بپذیرید و همواره این احساس را در آنها تقویت کنید .





رازهای رفتاری متولد شهریور

شهریوری ها و یک زندگی آرام و بدون ماجرا ؛ متولدین شهریور ماه برای ارضای خواسته‌های خود با احتیاط کامل، سنجیده، عقلانی و تدریجی عمل میکنند .
آنها خواهان مشاهده حد کمال در طرف مقابلشان هستند ؛ در کنار آنها، صبر و شکیبایی را یاد خواهید گرفت و به همان شکل با آنها باید رفتار کنید.
از آن جاییکه آنها از به هم ریختگی، بی‌نظمی و شلوغی بیزارند باید همیشه محل زندگیشان را تمیز و مرتب نگه دارید.
آنها فقط خواهان عشق و محبت از سوی عزیزانشان نیستند، باید اطمینان حاصل کنند که شما صمیمی‌ترین و بهترین دوستشان نیز هستید.
هرگز به زور خوراکی ای به آنها ندهید که دوست ندارند، چون آنها نسبت به برنامه غذایی و سلامت و تندرستی شان بسیار حساس هستند.
آنها خواهان برخورداری از یک زندگی آرام و بدون ماجرا هستند، از این رو دوست ندارند در کانون توجهات قرار بگیرند .





رازهای رفتاری متولد مهر

برای اتخاذ هر تصمیمی به متولد مهر ماه فرصت دهید ، متولدین مهرماه برای ارضای خواسته‌های خود به دنبال ابراز علاقه‌های آتشین و صمیمانه هستند و از محیط های رمانتیک و خیال‌انگیز لذت زیادی میبرند.
اگر میخواهید راهی به قلب آنها باز کنید، بایستی میزان علاقه‌تان را نسبت به انواع هنرها و موسیقی افزایش دهید، در این صورت مورد تحسین آنها خواهید گرفت .
همیشه و در همه حال از آنها تعریف و تمجید به عمل آورید و قبل از شروع هر کاری، عقیده و نظر آنها را بپرسید، چون همیشه و در هر زمینه‌ای حرفی برای گفتن دارند .
آنها افرادی تعلل ورز و مسامحه کار هستند و گاهی بی‌جهت امروز و فردا میکنند و انجام برخی از کارها را پشت گوش می‌اندازند از این رو، در تصمیم‌گیری ها تا حدی مغرور و متکبر میشوند ولی بهتر است در این طور مواقع به روی خودتان نیاورید و اعتراضی نکنید.
آنها باید برای گرفتن هر تصمیمی مدت زیادی فکر کنند و به زمان زیادی در این زمینه نیاز دارند .





رازهای رفتاری متولد آبان

آبانی ها سریع دل بسته و سریع تر دل میکنند ؛ متولدین آبان ماه برای ارضای خواسته‌های خود گاهی نسنجیده و آنی عمل میکنند و در واقع، به همان سرعتی که دل میبازند، سریع‌تر دل میکنند!
آنها معمولا خواهان عشق در یک نگاه هستند و به سرعت عاشق میشوند.
همیشه آماده باشید تا در مورد عمیق‌ترین خواسته‌های درونی، اسرار زندگی و رویاهای شخصیتان با آنها صحبت و تبادل نظر کنید ؛ آنها خواهان مشاهده شور و شوق وافر در وجودتان هستند.
آنها عاشق سفر و تفریح هستند و اگر پا به پای آنها پیش نروید، بدون شک ترکتان میکنند.
آنها در هنگام کار مایلند موسیقی بلندی بشنوند ؛ مردان متولد آبان ماه مایلند در طول روز هزاران مرتبه از شما ابراز علاقه ببینند تا خیالشان راحت شود.
هرگز و تحت هیچ شرایطی حس حسادت آنها را تحریک نکنید وگرنه با واکنشی به مراتب بدتر از سوی آنها مواجه خواهید شد و به سرعت و قبل از آن که دریابید چه اتفاقی افتاده ترکتان میکنند.
در حقیقت، سریع دل بستن و سریع‌تر دل کندن، یکی از عادات همیشگی آنها محسوب میشود .





رازهای رفتاری متولد اذر

متولد آذر ماه عاشق پیاده روی و پیک نیک است ؛ متولدین آذر ماه برای ارضای خواسته‌های خود، به دنبال یادآوری ‌های مداوم هستند.
به آنها آزادی کامل دهید و هرگز مانع پیشرفت و موفقیت‌شان نشوید.
آنها از پیاده‌روی ‌های طولانی در کنار ساحل و مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی لذت میبرند ؛ آنها از سفرهای کوتاه و پیک‌نیکی لذت میبرند و مایلند تعطیلات آخر هفته‌شان را خارج از شهر سپری کنند.
آنها از افراد سرزنده، پرتحرک، شاد و پرشور خوششان می‌آید و اگر در کنارشان حالت غمگین و دل مُرده به خود بگیرید، در واقع به دست خود آنها را فراری داده‌اید.
آنها از سربه سر گذاشتن با دیگران لذت میبرند و اهل لطیفه‌گویی و مزاح هستند، پس شما هم این ویژگی‌ها را در خود تقویت نمایید .
هرگز اشتباهات و خطاهایشان را به خودشان گوشزد نکنید وگرنه به شدت آزرده خاطر و دلخور میشوند.
آنها از فضاهای کوچک، محدود و سربسته بدشان می‌آید ؛ هرگز آنها را با عجله و شتاب زده وادار به انجام کاری نکنید، آنها برای انجام هر کاری به زمان نیاز دارند و بایستی با آرامش خاطر کامل هر کاری را صورت دهند .





رازهای رفتاری متولد دی

سرقول خود به دی ماهی ها بمانید ؛ متولدین دی ماه برای ارضای خواسته‌های خود ابتدا، بایستی فکر و ذهن‌شان را سر وسامان دهند تا توجه و حواسشان روی موضوع خاصی متمرکز شود.
سر و وضع ظاهری برای آنها، از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است، از این رو برای راه یافتن به قلبشان باید دریابید که چه چیزی را دوست دارند و سپس خود را به آن شکل در آورید.
آنها علاقه شدیدی به کارشان دارند و شما هم بایستی به شغل و پیشه آنها اهمیت زیادی بدهید.
آنها خواهان دریافت هدیه هستند، ولی تنها از گرفتن کادوهای گران‌قیمت به وجد می‌آیند ؛ هرگز و تحت هیچ شرایطی اعصابشان را خرد نکنید چون بسیار خشمگین و بدخلق میشوند و طغیان‌های عصبانیت‌شان غیر قابل کنترل است.
آنها در پذیرفتن هر گونه مسئولیت و تعهدی، بسیار کند عمل میکنند پس صبر و حوصله زیاد به خرج دهید.
زمانیکه در کنارشان در جمعی هستید، حسابی مراقب اعمال و رفتارشان باشید، چرا که از خجالت زده و شرمنده شدن در مقابل دیگران بیزارند.
همیشه و تحت هر شرایطی سر قولی که با آنها میبندید بایستید و زیر عهد و پیمانتان نزنید .





رازهای رفتاری متولد بهمن

بهمنی ها حساس و نکته سنج هستند ؛ متولدین بهمن ماه برای ارضای خواسته‌های خود، نیاز به شریکی ماجراجو دارند.
آنها برای پیشرفت و موفقیت به فضای عمل گسترده‌ای نیاز دارند وگرنه غمگین و افسرده میشوند.
آنها از درگیر شدن در علت‌ها و معلول‌ها لذت میبرند پس، طوری عمل کنید که نشان دهید که به این علاقه‌شان اهمیت میگذارید.
آنها از چیزهای پیش‌بینی نشده و غیرمترقبه لذت میبرند و دوست دارند که گاه و بیگاه غافلگیر شوند ؛ آنها در کل از هر چیز نامتعارف و منحصر به فردی به وجد می‌آیند .
آنها از صحبت و گفت و گو لذت میبرند، پس در هنگام صحبت‌شان، آنها را تشویق به ادامه دادن کنید.
نسبت به آنها خیلی سخت‌گیر و موشکافانه عمل نکنید وگرنه دست و پای خود را گم میکنند ؛ در عین حال تمایل به پرحرفی و به اصطلاح روده‌درازی کردن در آنها وجود دارد .
در هنگام صحبت از آنها حسابی مراقب سخنانی باشید که به زبان می‌آورید، چون بیش از حد حساس و نکته‌سنج هستند و هرگز و تحت هیچ شرایطی در پی عوض کردن عقیده آنها بر نیایید، چون آنها میتوانند بسیار سرسخت و یکدنده شوند .





رازهای رفتاری متولد اسفند

متولد اسفند را به تماشای فیلم اکشن نبرید ؛ متولدین اسفند ماه برای ارضای خواسته‌های خود، به وفور تغییر عقیده میدهند و از این شاخه به آن شاخه میپرند و گاهی اوقات رفیق نیمه راه شما میشوند.
آنها از تماشای تئاتر و بازدید از موزه‌ها لذت میبرند و این مکان‌ها در واقع پاتوق مورد علاقه‌شان محسوب میشود.
آنها از تماشای فیلم‌های سوزناک و رمانتیک به وجد می‌آیند، از این رو هرگز آنها را به تماشای فیلم‌های اکشن و پر زد و خورد نبرید.
آنها هرگز از یافتن نیمه گمشده خود ناامید نمیشوند و تا او را نیابند، دست از تلاش سرسختانه خود بر نمیدارند.
تحت هر شرایطی باید با آنها احساساتی و عاطفی برخورد کنید تا عمیقا آزرده‌خاطر و دلخور نشوند و هرگز با خشونت با آنها رفتار نکنید.
آنها علاقه چندانی به حل و فصل مسایل مالی ندارند و ترجیح میدهند که این طور مسایل را به شریک زندگی‌شان بسپارند و خود از آن دور بمانند.
آنها افرادی خیال‌پرداز هستند که به جای زندگی در دنیای مادی، در عالم معنویت به سر میبرند.
اگر میخواهید هدیه‌ای به آنها بدهید که مورد توجه‌شان قرار بگیرد، بهتر است چیزی هنری مثل یک تابلوی زیبای نقاشی برایشان بخرید.
آنها مایلند مثل شاهزاده‌ها زندگی کنند و به همراه چند شاخه گل رز در حالی که مقابل‌شان زانو زده‌اید از آنها خواستگاری کنید.
بله، آنها مثل سیندرلای قصه‌ها منتظر شاهزاده‌ای سوار بر اسب سپید هستند و همواره خود را در قصر رویاهایشان مجسم میکنند .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

آگاهی از معانی رنگ گلها، تعداد شاخه های گل در یک دسته می تواند ما را در اهدای درست و افزایش تاثیرگذاری آنها یاری دهد
فراموش نکنید که لازم نیست حتما منتظر موقعیت و اتفاق خاصی برای هدیه گل به کسانی که دوستشان دارید باشید، در حقیقت گل هدیه ایست که اگر به صورت غیر منتظره تقدیم شود ارزش بیشتری دارد.
● معنی تعداد شاخه گلها بصورت کلی در یک دسته
- ۱ شاخه گل نشانه توجه یک فرد به طرف مقابل
- ۳ شاخه گل نشانه احترام به طرف مقابل
- ۵ شاخه گل نشانه علاقه و محبت به طرف مقابل
- ۷ شاخه گل نشانه عشق
● معنی تعداد شاخه گل های رز در یک دسته
- ۱ شاخه رز : یک احساس عاشقانه فقط برای تو
- ۳ شاخه رز: دوستت دارم
- ۵ شاخه رز: بی نهایت دوستت دارم
- ۱۲ شاخه رز : عشق ما به یک عشق دو طرفه تبدیل شده است
- ۳۶ شاخه رز : احساس وابستگی رمانتیک
- ۹۹ شاخه رز : عشق من برای تو جاودانه و تا ابد می باشد.
- ۳۶۵ شاخه رز : هر روز سال به تو می اندیشم و دوستت دارم.
- همچنین ۱۰ شاخه گل لاله عمومآ به نشانه یک عشق بی نظیر است بکار برده می شود.
● معنی رنگ رزها
- رز قرمز : رز قرمز کم رنگ به نشانه " دوستت دارم" می باشد و رز قرمز پر رنگ به معنی زیبایی بی انتهاست.
- رز زرد : امروزه رز زرد به معنی شادی و خوشحالی می باشد ولی در گذشته این رنگ رز معنی کاهش میزان علاقه و وفاداری را داشت.
- رز سفید : رز سفید به معنی عشق روحانی و پاک است و در دسته گل عروس به معنی احساس عاشقانه شادی آور می باشد.
- رز ارغوانی : این رز به معنی تمایل و اشتیاق فرد به طرف مقابل است.
و رز نارنجی به معنی "من فریفته و دلباخته تو هستم" می باشد.
- رز معطر : بدین معنی است که عشق در نگاه اول بوجود آمده است.
- رز صورتی : رز صورتی کم رنگ به معنی تحسین ، ستایش ، وقار و شایستگی و زیبایی می باشد و رز صورتی پر رنگ به معنی تشکر از طرف مقابل است.

- به طور کلی تمام رزهای کم رنگ به معنی دوستی با طرف مقابل می باشند.
● ترکیب رنگهای مختلف رز در یک دسته گل
- ترکیب رز زرد و قرمز در یک دسته گل به معنی" تبریک " در هر مناسبتی می باشد.
- ترکیب رز زرد و نارنجی در یک دسته گل به معنی علاقه زیاد به طرف مقابل است.
- ترکیب رز قرمز و سفید به معنی یگانگی و اتحاد با طرف مقابل می باشد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

 چپ مغز )
کسانی که نیمکره چپ مغزشون فعالتر است !
- منطق گرا هستید.
- وسواسی و منظم هستید و جزییات کار براتون مهمتر از نتیجه و چشم انداز است.
- واقع گرا و علمی می اندیشید.
- کلمات و زبان طرف مقابل براتون مهمترند تا معنای حرفهاش.
- همش به امروز و گذشته فکر می کنید.
- تحلیلی و علمگرا هستید.
- درک و فهم حرفها و کلمات دیگران براتون مهمتر از منظور و اصل مطلب است.
- تحقیق و علم براتون مهمتر از دگماتیسم ،اعتقادات و خرافات است.
- مسایل جدید را می پذیرید.
- دنبال علل مادی،واقعی قضایا هستید، نه تحلیل های متافیزیکی و خیالی.
- ظاهر پسند هستید.
- واقع گرا.
-استراتژیست (برنامه ریز) هستید.
-کارها و برنامه ریزی هاتون حساب شده ، عملگرا و واقع بینانه و دقیق است.
- محافظه کار هستید.
--------------------------------------------------------------------------------
(راست مغز)
کسانی که نیمکره راست مغزشون فعالتر است !
- احساساتی هستید.
"- نتیجه گرا و معنا گرا. (تو مو می بینی و من پیچش مو)
- خیال پرداز و رویایی هستید.
- دنبال معناهای پنهان شده در پشت حرفها و استعاره ها هستید.
- امروز و آینده براتون مهمتره، تا گذشته.
- فیلسوف و مذهب گرا هستید.
- منظور طرف و اصل موضوع را رو هوا می زنید/مهم نیست چجوری یا چی داره میگه.
- به یه سری چیزایی مفروض - معیارها و سنتهایی- معتقدید
- مسایل را می فهمید .
- به متافیزیک و دنیای معنوی معتقدید.
- عملگرا هستید و دنبال اصل قضیه (نه ظاهرش).
- خیال پرداز هستید.
- فقط احتمالات را مطرح می کنید،ولی طرح و برنامه دقیق نمی دهید.
- بیشتر کارهای احساساتی و بدون تعمق انجام میدهید.
- از ریسک کردن نمی هراسید

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

روانشناسی ابرو
در بررسی هایی که بر روی شکل ابروها و رابطه آنها با شخصیت انسان انجام گرفته است، دانشمندان به این نتیجه رسیده اند که هر شکلی از ابرو با شخصیت صاحب آن رابطه دارد.

در اینجا به چند شکل از ابروها و رابطه آنها با شخصیت افراد اشاره می شود:

۱- ابروهای نرم و کم پشت نشانه ناپختگی و بی تجربگی است.

۲- ابروهای پرپشت نشانه تحرک زیاد و پرانرژی بودن است.

۳- ابروهای بلند نشانه ثبات شخصیت و تلاش و کوشش فراوان است.

۴- ابروهای کوتاه نشانه عدم استواری و خیالاتی بودن است.

۵- ابروهای پیوسته نشانه حساس بودن است.

۶- ابروهای دور از هم نشانه ضعف و انزوا طلبی و ناپختگی است.

۷- ابروهای نزدیک به چشمها نشانه اراده قوی و تمرکز ذهن است.

۸- ابروهای صاف نشانه شخصیت محکم و لجباز است.

۹- ابروهای کمانی نشانه نیرو و نشاط و گرمی است.

۱۰- ابروهایی که انتهای آنها به سمت بالاست نشانه جرأت و نشاط و شادمانی است.

۱۱- ابروهایی که انتهای آن افتاده است نشانه پیچیدگی شخصیت و اضطراب است.

به طور کلی می توان گفت:

ابروهای پرپشت: نشانه فعالیت، ابروهای بلند: نشانه اراده، ابروهای بالا : نشانه جرأت و ابروهای کمانی: نشانه گرمی و اشتیاق است

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

طالع بینی رنگها طالع بینی: تحت تاثیر کدام رنگ هستید؟
متولدین فروردین: سرخ
رنگ سرخ سبب شده تا متولدین فروردین به دفعات عصبانی شوند ولی به محض آن که شراره های خشم خاموش شد به سرعت تبدیل به آدم هایی شاد و بانشاط می شوند. متولدین فروردین افرادی آرمانگرا٬ مصمم و با اراده هستند و از احساسات گرایی خوششان نمی آید. هیچ کس نمی تواند مثل آنها قاطع و خشن باشد ولی در این حال کمتر کسی معصومیت و عاطفه آنها را دارد. آنها هرگز تحمل شکست را ندارند وبه گونه ای افراطی راجع به نتیجه نهایی هر چیز٬ از عشق گرفته تا مسابقه فوتبال٬ بسیار خوشبین هستند. آنها جنگجویان خوبی هستند و با مغز خود خیلی ماهرانه می جنگند. مخالفت دیگران و موانع و مشکلات برای آنها سرگرمی و مایه نشاط است و از آن لذت می برند. آنها هیچگاه منتظر موفقیت نمی نشینند بلکه با شتاب به سوی آن مید روند و به همین علت کمتر به دیگران وابسته اند.
متولدین اردیبهشت: صورتی
متولدین اردیبهشت خیلی به ندرت نگران می شود. هنگامی که کارها مطابق خواست او انجام نمی گیرد٬ اخم می کند اما عصبانی نمی شود! خویشتن داری و صبر از صفات ذاتی رنگ درونی اوست و به مدد همین خصوصیات کارهای خود را خیلی راحت انجام می دهد و چیزی نمی تواند مانع او شود. وفاداری و صداقت نسبت به خانواده و دوستان از صفات بارز اوست. همچنین به شجاعت و دلاوری او باید مدال طلا داد چرا که هیچکس مثل او نمی تواند این همه از خود مقاومت نشان دهد. ممکن است سمج و لجوج باشد ولی بردباری او مثال زدنی است.

متولدین خرداد: نقره ای
رنگ درونی متولدین خرداد آنها را به افرادی دلسوز٬ مهربان ٬ خونگرم و صادق تبدیل ساخته که حرکاتی سریع تر از بقیه ولی دلپذیر دارند. متولدین خرداد از کارهای یکنواخت و تکراری بدشان می آید و به همین علت کارهای روزانه باعث می شود که فکر کنند همچون پرنده ای در قفس اسیر شده اند. این افراد ذاتا بی قرار هستند و همواره در پی هیجان و تغییر و تنوع هستند و اگر در یک جا ثابت بمانند افسرده می شوند. آنها با مهارت های ذاتی خویش چنان در ذهن مخاطب طوفان به راه می اندازند که هیچ کس متوجه تغییر مسیر ذهن نمی شود و اینگونه است که می توانند به اسکیموها یخ بفروشند و به افراد بدبین رویا !

متولدین تیر : خاکستری
تیرگی رنگ درونی متولد تیر سبب می شود که گاهی اوقات بداخلاق شود. چنانچه از کسی ساعت را پرسیدید و با اخم جواب داد٬ یا در سر میز غذا از کسی نمکدان خواستید و با عصبانیت به شما پرخاش کرد احتمالا او یک متولد تیر است که دوباره دچار بدخلقی شده و از زمین و زمان بیزار است. در این حالت فکر نکنید که از دست شما عصبانی است بلکه او از دنیا ناامید شده است . این حالت او موقتی و گذراست و فورا به همان آدم دلنشین همیشگی تبدیل می شود. متولد تیر همچنین قوه تخیل پرقدرت خود را به خوبی تحت کنترل دارد و تمام حالات درونی خود و دیگران را فورا دریافت کرده و در حافظه قوی خود ثبت می کند.

متولدین مرداد: طلایی
رنگ درونی متولدین مرداد غروری شاهانه به او بخشیده به طوری که همیشه می تواند میزبان باشکوهی باشد. اوبه سختی می تواند حس برتری جویی خود بر دیگران کنترل کند و همواره رفتاری فخر فروشانه دارد او برعکس متولدین فرودین که اغلب سعی می کند از یک چاه خشک آب بیرون بکشد٬ انرژی خود را بیهوده تلف نمی کند و از همین رو یک سازمان دهند خوب است و به راحتی می تواند وظایف و اعمال خود را سامان دهد . هر گاه که از خودنمایی دست می کشد دستوراتی که صادر می کند بسیار موثر هستند .

متولدین شهریور : نارنجی
نخستین موضوعی که در مورد متولدین شهریور جلب توجه می کند آن است که وی طوری رفتار می کند که انگار مسأله مهمی درذهن خود دارد و او در تلاش است که آن را حل کند. یا گاهی اوقات احساس مبهمی به شما دست می دهد که انگار او از چیزی نگران است. این احتمال واقعاُ وجود دارد زیرا نگرانی برای او کاملاً طبیعی است و لبخند دلپذیر او همیشه مشکلات بزرگ او را مخفی می کند. این انسان کمال گرا را نمی توانید در محافل اجتماعی پیدا کنید. احتمال اینکه تا دیروقت شب در محیط کار او را بیابید بسیار بیشتر از آن است که در میهمانی او را ببینید!

متولدین مهر : آبی
رنگ آبی آسمانی فطرتی هنری به او بخشیده که از نور و موسیقی ملایم به شدت لذت می برد. تأثیر آرامش و هماهنگی بر سلامتی متولد مهر معجزه آساست. هنگامی که در بستر بیماری می افتد قرار گرفتن در محیط عاطفی و خواندن کتاب های دلپذیر تأثیر فوق العاده ای بر سرعت بهبود او خواهد گذاشت. متولد مهر در هنگام گفتگو با دیگران ابتدا تاجایی که می تواند وراجی می کند و بعد مشتاقانه به حرف های طرف مقابل خود گوش می دهد٬ در دعواهای دیگران همیشه نقش میانجی را بر عهده می گیرد و واضاع را آرام می کند و صلح و صفا برقرار می سازد.

متولدین آبان : سفید
چنانچه از یک متولد آبان بپرسید که می تواند به شما کمک کند یا نه٬ به سادگی می گوید: ((بله )) یا ((نه))! بنابراین اگر آدم احساس و زودرنجی هستید از او در هیچ موردی نظر خواهی نکنید زیرا او هر حقیقتی را رک و راست و بی رحمانه بر زبان می راند. درپاسخ هم می گوید که شما پرسیدید و او جواب داد. متولد آبان اصلاً اهل تملق گویی و دروغ بافی نیست یعنی منش خود را بالاتر از آن می داند که دست به چنین کاری بزند. بنابراین اگر شما در موردی تعریف کرد یقین داشته باشید که از صمیم قلب گفته و ارزش آن را بدانید.

متولدین آذر: بنفش
متولدین آذر اغلب اوقات شاد و خونگرم هستند. ولی هنگامی که از صمیمیت فطری آنها سوء استفاده شود آنگاه از کوره در می روند. عصیان علیه صاحبان قدرت و قوانین و مقررات دست و پاگیر در میان متولدین آذر شایع است. او هرگز از دعوا و در گیری فرار نمی کند و از کسی کمک نمی خواهد. همچنین متولدین آذر هرگز تحمل این را ندارد که کسی آنها را به ناذرستی و عدم صداقت متهم کند. یک اتهام غیر منصفانه و بیجا ممکن است خشم آنها را شعله ور کند٬ پس در نحوه بیان کلمات با متولدین آذر خوب دقت کنید چرا که آنها اول دست به عمل می زنند و بعد به عواقب آن می اندیشند !

متولدین دی: قهوه ای
رنگ قهوه ای٬ عملگرایی متولد دی را نشان می دهد. او برای حکمرانی اصلاً احتیاج ندارد که به خودنمایی بپردازد و ترجیح می دهد که دیگران جلو باشند و او قدرت پشت صحنه بماند. البته گاهی متولد دی از یاد می برد که بلند پروازی و جاه طلبی خود را مخفی نماید و تا موقعی که رئیس گروه نشود٬ دست به کار نمی زند. به یاد داشته باشید که متولد دی همیشه به گونه ای رفتار می کند که تصور می کنید که مانند پر نرم و بی آزار است اما در حقیقیت مانند میخ محکم و کوبنده است .

متولدین بهمن: زرد
متولدین بهمن ترکیبی از خونسردی٬ عملگرایی و بی ثباتی هستند و به نظر می رسد که با افراد همدلی دارند و فقط با چند کلمه صحبت می توانند اضطراب آنها را کاهش داده و آرامشان کنند. این توانایی آنها احتمالاً به خاطر سیستم عصبی قوی و پرتوان آنهاست. متولدین بهمن معمولاً در انزوای خواصی فرو می روند و مردم معمولاً به درستی آنها را درک نمی کنند زیرا به خوبی نمی توانند با دنیای خیالی و آرمانی آنها ارتباط برقرار کنند. متولدین بهمن علیرغم آنکه دوستان زیادی در اطراف خود دارند ولی دوستان صمیمی و نزدیک چندانی ندارند .
متولدین اسفند: سبز
رنگ بخشنده فطرت آنها سبب شده تا اصولاً عاری از هر نوع حرص و طمع باشند. سرشت دلپذیر٬ جذاب و در عین حال تنبل متولدین اسفند شما را تحت تأثیر قرار می دهد. او نسبت به همه قید و بندهایی که محدود کننده هستند بی اعتناست به شرط آنکه آزادی خیال پردازی را از او نگیرند و بتواند بنا به خواست خود زندگی کند. او همچنین در مقابل توهین ها٬ تهمت ها و نظرات دیگران نیز بی تفاوت است٬ بنابراین خیلی به ندرت ممکن است عکس العمل شدیدی از او ببینید. البته فکر نکنید که کلاً آدمی بی خیال است زمانی که احساساتش جریحه دار شود با زیرکی خاص خود به نیش و کنایه می پردازد و طرف مقابل را مورد ریشخند و استهزاء قرار می دهد

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

طالع بینی روز های هفته شنبه
این افراد در برخورد با طوفان های زندگی، زود جا خالی نمی کنند. برای موفقیت و خوشبختی می جنگند و در آخر آن را به دست می آورند. باید کناره گیری و دوری کردن از اجتماع را کنار بگذارند. از چشم تنگی و خساست اجتناب کنند و تا می توانند با مردم به شوخ طبعی و اخلاق خوب رفتار کنند.

یکشنبه
یکشنبه روزی بسیار خوش یمن و میمون است . افرادی که در این روز به دنیا می آیند اغلب در زندگی ثروتمند و موفق خواهند شد. هر کجا می روند، شانس به دنبال آنهاست. افرادی خوش بین و بشاش هستند، اما خود را خیلی جدی می گیرند. باید مراقب باشند که گرفتار غرور و خودبینی نشوند.

دوشنبه
بچه ی متولد روز دوشنبه، پولدار و ثروتمند نخواهد شد، اما از گرسنگی هم نخواهد مرد. همیشه به دنبال آرامش و خوشبختی است. باید یاد بگیرد که کمی باثبات تر باشد و خیلی تحت تاثیر حرف های دیگران قرار نگیرد. معمولاً از عقل خود تبعیت می کند و مراقب خیالات خود هست.

سه شنبه
متولدین سه شنبه زندگی آسوده ای نخواهند داشت. باید برای خوشبختی و موفقیت خود همواره بجنگد تا بتواند جاه طلبی های خود را ارضاء کند. باید مراقب باشد که گرفتار سلطه جویی و تعصب نشود.

چهارشنبه
بچه ی متولد چهارشنبه ذاتاً هنرمند و هنرگراست. باید اجازه بدهد تا استعدادهایش شکوفا شود. می تواند در زمینه های کسب درآمد هم موفق باشد، اما باید از افراط و زیاده روی در این مورد خودداری کند.

پنج شنبه
کسی که پنج شنبه به دنیا آمده است، باید در همین روز نیز ازدواج کند. فقط از این طریق است که میتواند اطمینان حاصل کند که زندگی زناشویی خوبی در انتظار اوست. نباید در کارها زیاده روی کند و تا می تواند باید قدرت شخصیتی خود را بالا ببرد. اگر سخت کوشانه کار کند و از تنبلی دوری کند، مطمئناً موفق خواهد شد.

جمعه
این روزِ آدم های عادی است. افرادی که در این روز به دنیا می آیند، زندگی بسیار ساده و معمولی را پشت سر خواهند گذاشت و به همان زندگی نیز راضی و خرسندند. فقط باید مراقب باشند تا زندگیشان دچار پوچی نشود.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

تعداد شاخه گل ها نشانه چیست؟


انواع فال "گل ها به دلیل تنوع نامحدودشان در هر شرایطی معانی ویژه و خاصی داشته و تاثیر جاودانه ای بر هدیه شوندگان خود دارند. آگاهی از معانی رنگ گل ها، تعداد شاخه های گل در یک دسته و غیره می تواند ما را در اهدای درست و افزایش تاثیرگذاری آنها یاری دهد. فراموش نکنید که لازم نیست حتما منتظر موقعیت و اتفاق خاصی برای هدیه گل به کسانی که دوستشان دارید باشید، در حقیقت گل هدیه ایست که اگر به صورت غیر منتظره تقدیم شود ارزش بیشتری دارد.


معنی تعداد شاخه گل ها بصورت کلی:
در یک دسته
1 شاخه گل: نشانه توجه یک فرد به طرف مقابل
3 شاخه گل: نشانه احترام به طرف مقابل
5 شاخه گل:نشانه علاقه و محبت به طرف مقابل
7 شاخه گل: نشانه عشق


معنی تعداد شاخه گل های رز در یک دسته
1 شاخه رز: یک احساس عاشقانه فقط برای تو
3 شاخه رز: دوستت دارم
5 شاخه رز: بی نهایت دوستت دارم
12 شاخه رز: عشق ما به یک عشق دو طرفه تبدیل شده است
36 شاخه رز: احساس وابستگی رمانتیک
99 شاخه رز: عشق من برای تو جاودانه و تا ابد می باشد
365 شاخه رز: هر روز سال به تو می اندیشم و دوستت دارم


همچنین 10 شاخه گل لاله عموما به نشانه یک عشق بی نظیر بکار برده می شود.

معنی رنگ رزها :
رز قرمز: رز قرمز کم رنگ به نشانه «دوستت دارم» می باشد و رز قرمز پر رنگ به معنی زیبایی بی انتهاست.
رز زرد: امروزه رز زرد به معنی شادی و خوشحالی می باشد ولی در گذشته رز زرد معنی کاهش میزان علاقه و وفاداری را داشت.
رز سفید: رز سفید به معنی عشق روحانی و پاک است و در دسته گل عروس به معنی احساس عاشقانه شادی آور می باشد.
رز ارغوانی: این رز به معنی تمایل و اشتیاق فرد به طرف مقابل است و رز نارنجی به معنی «من فریفته و دلباخته تو هستم» می باشد.
رز معطر: بدین معنی است که عشق در نگاه اول بوجود آمده است.
رز صورتی: رز صورتی کم رنگ به معنی تحسین، ستایش، وقار و شایستگی و زیبایی می باشد و رز صورتی پر رنگ به معنی تشکر از طرف مقابل است.
به طور کلی تمام رزهای کم رنگ به معنی دوستی با طرف مقابل می باشند.
ترکیب رنگ های مختلف رز
در یک دسته گل
ترکیب رز زرد و قرمز در یک دسته گل به معنی «تبریک» در هر مناسبتی می باشد.
ترکیب رز زرد و نارنجی در یک دسته گل به معنی علاقه زیاد به طرف مقابل است.
ترکیب رز قرمز و سفید به معنی یگانگی و اتحاد با طرف مقابل می باشد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

سرّ خال چیست و اگر در سینه باشد, نشانهء چیست ؟ خال هاشمی چیست ؟ آیا با وجود خال در بدن فال نیک بزنیم ؟

خال در لغت به معنای نقطهء سیاه یا قهوه ای بر صورت یا جاهای دیگر بدن گویند و دراصطلاح عرفانی اشاره به نقطهء وحدت است که تمامی امور به او بر می گردد (لا یری الاّ اللّه و لا یعرف اللّه الاّ اللّه ). صوفیان وجود محمّدی (ص ) یعنی هستی عالم را گویند.(1وجود خال و لکه های سیاه یا قرمز یا قهوه ای بر بدن در هر کجای بدن باشد, نشانهء چیزی نیست ونباید آن را به فال بد یا نیک تعبیر کرد و فال زدن به آن جائز نیست .این که می گویند خال هاشمی مربوط است به خالی که در صورت راست حضرت مهدی (ع ) وجوددارد و باعث زیبایی آن حضرت است , در این زمینه روایتی نقل شده است : .البته وجود خال های فراوان بر بدن ممکن است علامت بیماری کبدی و غیر آن باشد که باید به پزشک مراجعه کرد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

فال چای چیست و چگونه فال چای بگیریم؟

فال چای چیست و چگونه فال چای بگیریم؟
فال چای که قدمتی بیش از 3000 سال دارد یکی از روش های رایج ومورد علاقه آینده نگری است که در حال حاضر نیز برای طالع بینی وهمچنین در محافل دوستانه به عنوان سرگرمی از آن استفاده می شود. اساس این فال نیز مثل اغلب روش های دیگر طالع بینی بر این عقیدهاستوار است که ...


ضمیر برتر با راهنمایی کردن دست و کنترل ارتعاشات ان اشکال و علائمی که برای جواب به سوال مان لازم است را ایجاد می کند. در فال هایی از قبیل ورق و تاروت ضمیر برتر این کار را در هنگاممخلوط کردن و بر زدن کارت ها انجام می دهد . در مورد این فال گفته شده است که برای افراد تازه کار مشاهده نقوشایجاد شده و نتیجه گیری از آنها کار نسبتا دشواری است ولی با اندکیتجربه این کار به مراتب آسان تر می شود تا حدی که به گفته بعضی ازطالع بینان برای یک فالگیر با تجربه ، خواندن تفاله های چای با خواندن یک کتاب معمولی هیچ فرقی ندارد.
١ . طریقه انجام فال چای
٢ . تفسیر فال چای
٣ . چند قاعده کلی
۴ . چند ترکیب مهم
طریقه انجام فال چای
برای انجام این فال به یک فنجان دهانه گشاد سفید رنگ و یک زیر فنجانی سفید و بدون نقش احتیاج دارید ( برای سهولت مشاهده جزئیات علائم شکل گرفته.) استکان های معمولی برای این کار مناسب نیستند. در واقع فنجان با شیب ملایمی که دارد باعث می شود تفاله ها بر دیواره های آن چسبیده و ایجاد نقوش ، حروف و علائم کنند . برای اینکه علائم واضح و قابل تشخیص باشند چای مورد استفاده نباید زیاد شکسته و به اصطلاح خاکه باشد.استفاده از یک صافی برای بدست اوردن مقداری چای درشت شاید فکر بدی نباشد. بهتر است بجای قوری معمولی از کتری استفاده کنید چون قوری از ورود تفاله چای به فنجان جلو گیری می کند. پس از نوشیده شدن چای توسط شخصی که فال برایش گرفته می شود ، فنجان باید با دست چپ ( در صورتی که شخص چپ دست است این کار باید با دست راست انجام شود ) سه مرتبه موافق جهت عقربه های ساعت چرخانده شده و سپس به دقت بر روی زیر فنجانی واژگون شود . توجه داشته باشید که به غیر از تفاله ، مقدار کمی از چای ( مایع ) نیز در ته فنجان باقی مانده باشد که موقع چرخاندن فنجان ، تفاله ها کاملا پخش و پراکنده شوند. از شخصی که برایش فال می گیرید بخواهید که در هنگام چرخاندن فنجان به سوالی که برایش مطرح است فکر کند . حدودا یک دقیقه صبر کنید تا مایع کاملا خارج شود. در غیر اینصورت موقع برگرداندن فنجان برای تفسیر ، مایع باقی مانده به داخل فنجان برگشته و باعث از بین رفتن نقوش ایجاد شده می شود . حالا فنجان را به آرامی و با دقت برگردانده و علائم ایجاد شده را تفسیر کنید
تفسیر فال چای

نقوش و علائمی که در اکثر مواقع با آنها برخورد خواهید کرد عبارتند از:
اشیا ، حیوانات ، گیاه از قبیل گل و درخت ، اشکال هندسی از قبیل دایره و مثلث و مربع ، حروف و اعداد. اهمیت علائم به اندازه آنها ( از نظر کوچک و بزرگی ) و محل قرار گرفتن شان بستگی دارد. به عنوان مثال پرنده علامت خبری است که باید منتظرش بود. حالا اگر این پرنده کوچک باشد خبر کم اهمیت و اگر بزرگ باشد مهم است. از نظر محل قرار گرفتن کلا دهانه فنجان معرف آینده خیلی نزدیک ، میانه فنجان معرف آینده دور تر و ته فنجان معرف آینده خیلی دور است . از زیر فنجانی می توانید برای کسب اطلاعاتی بیشتر و تکمیلی استفاده کنید. برای این کار از همان شخص بخواهید که زیر فنجانی را مثل فنجان سه دور به ارامی چرخانده و سپس ان را با دقت و به ارامی واژگون کرده و حدودا یک دقیقه صبر کند تا مایع کاملا خارج شود. چگونگی تفسیر مثل فنجان است و از نظر زمانی ، لبه ان معرف آینده دور ، میانه معرف آینده نزدیک و ته زیر فنجانی معرف آینده خیلی نزدیک است. برای تفسیر فال ابتدا باید به چند قاعده کلی توجه داشته باشید. پس از ان با توجه به اینکه ترکیب بعضی علائم باعث ایجاد معنی بخصوصی می شود به چند ترکیب مهم مراجعه کنید. همچنین در فهرست کلیه کلمات می توانید معنی تعداد زیادی از علائم را ملاحظه کنید.
چند قاعده کلی :
حروف بزرگ معرف مکان و حروف کوچک معرف اسم اشخاص است. به عنوان مثال اگر حرف "ش" بزرگ دیده شود ممکن است منظور شیراز باشد و اگر کوچک دیده شود اشاره به حرف اول اسم شخصی شده است .
اعداد می توانند به تاریخ مربوط باشند که محل قرار گرفتن عدد می تواند به تخمین آن تاریخ کمک کند. فرضا اگر عدد هفت در دهانه فنجان قرار گرفته علامت هفت روز ، در میانه فنجان علامت هفت هفته و در ته فنجان نشانه هفت ماه است .
از اشکال هندسی کلا مثلث به معنی مثبت ، دایره علامت موفقیت و مربع نوعی اخطار محسوب می شود .
جمع شدن تعدادی نقطه در اطراف یک علامت نشانه پول و سود است. ایجاد شدن خط توسط بهم پیوستن نقاط ( ذرات کوچک چای ) علامت مسافرت است.
اگر در فنجان و زیر فنجانی هیچ علامت بخصوصی وجود ندارد از شخصی که برایش فال می گیرید بخواهید که بعدا مجددا اقدام به انجام فال کند .
گربه ، وزغ ، مار ، تقاطع ، اسلحه و علامت پیک ( ورق های بازی ) علامت غم یا بد شانسی می باشند.
گل ، درخت ، میوه ، ماه ، ستاره ، دایره و لنگر کشتی نشان دهنده موفقیت و شادی هستند.
چند ترکیب مهم

نردبان ، حلقه ، یک زن و یک مرد
ازدواجی که به خوشبختی ختم می شود
------------
کلاه نوک تیز ، سوسمار
یک مهمان غیر قابل اعتماد
------------
ماه ، عروس ، پرستو
مسافرتی که به یک رابطه عشقی ختم می شود
------------
درخت ، طاووس ، نشانه دل (ورق های بازی)
ازدواج با شخصی ثروتمند
------------
جارو دستی ، چهره های زشت
دشمن سازی با اشتباهات خود
------------
دسته گل ، کلاه زنانه
ازدواج دیر وقت
------------
ستون ، نشانه گشنیز (ورق های بازی)
ارتقا
------------
یک دونده ، گوسفند ، بز
موفقیت حتمی در کاری که شروع کرده اید
------------
جنگل ، نشانه خشت (ورق های بازی)
یک دعوت دوستانه
------------
نشانه خشت ، دایره
یک رابطه
------------
میخ ، میخ کش
کشیدن دندان
------------
سطل ، جغد
از دست دادن درآمد
------------
کوسه ، هفت تیر ، پرنده دریایی
خبر بد
------------
دار بست ، پای گوسفند
فقر ناشی شده از قمار و شرط بندی

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

موضوع بحث ما فال حافظ است، و ببینیم که این فال حافظ صرفاً یک تفریح است، صرفاً یک بازی است، حالا سطح بالا، یک سرگرمی است یا راه به جایی می برد. فال حافظ به کجا می‌رسد؟ به کجا تکیه دارد؟ چرا بعضی از فالها راست و درست در می‌آید؟ جواب می‌دهد. حرف می‌زند. و اگر دو سه مورد بود در طول 600 سال یا حتی 10 تا 20 مورد بود، می شد حمل بر تصادف کرد. ولی موارد بیش از اینهاست و عمیق‌تر از این‌گونه برداشتها؛ و حمل بر تصادف کردن در واقع یا پاک کردن صورت مسئله است، یا فرار از جواب است، یا اظهار عجز از توجیه. یا اینکه ما توجیه علمی و عقلی یا فلسفی برای این کار پیدا نمی‌کنیم، که باکی نیست. مگر برای روِیای صادقه و خوارق عادات توجیه علمی فلسفی عقلی امروزه پیدا کرده‌ایم؟ با وجود اینکه موارد صدق زیاد است، ولی نمی‌دانیم توجیه آن چیست؟ و نظرگاه من همین است: موارد صدق زیاد است و راه به جایی هم می‌برد، بسیاری از فالها یا بگوییم حتی بعضی از فالها. ولی مثل دعایی که مستجاب می‌شود، ما توجیه آن را نمی‌دانیم. می‌دانیم مخاطب دعا خداوند است، دعا کننده هم انسانی درمانده است و رفع آن مشکل شده و آن گره از کار ما باز شده و خدا هم مسبب الاسباب بوده و برآورنده حاجت ما یا پاسخ دهنده به دعای ما بوده، اما دعاهایی که مستجاب نمی‌شود، اگر آدم بداند که چه دعاهایی مستجاب می‌شود، کلید رمز را داشته باشد، همیشه یک کاری می‌کند که هر دعایی که می‌کند، مستجاب شود.‌

خود کلمه <فال> یک واژه عربی است. اصلاً <فأل> است (با همزه) منتهی همان طور که <شأن>، شان هم تلفظ می‌شود، به قول سعدی: آن کدام آیت‌حسن است که در شان تو نیست؛ <کل یوم هوفی شأن> (قرآن مجید، سوره‌ الرحمن>؛ دو تلفظی است.‌

همچنین <ثار> یا <ثارالله> که در فرهنگ ما بسیار به کار می‌رود، آن هم اصلاً <ثأر> است، ولی ثار تلفظ می‌شود. مطابق قاعده‌ای در صرف عربی این دو تلفظ جائز است. بله، تلفظ دوم،‌ یعنی فال، روان‌تر است. ما هیچ‌وقت <فأل> نمی‌گوییم. فال رایج است. لغتی است کهن و در قرآن مجید به کار نرفته، مگر معادلهایش که <تطیّر> باشد، و <طائر>.‌

ما معادل اینها کار مُروا برای فال خوب و مُرغوا برای فال بد داریم و باید گفت که این <مر> که در <مرغوا> هست، کلمه‌ مرغ است. ولی در مروا آن <مر>، همین مرغ است.هر دو یعنی <مرغ آوا>. مثل طیری که در تطیّر و طیره هست.‌

‌ برای اینکه با آواز و جهت حرکت پرندگان فال می‌زدند. بعضی پرندگان را خوش یمن می‌دانستند از دست راست حرکت بکند یا از دست چپ آوایی در بیاورند. اینها مهم بوده است. خیلی کهن است. این از یک سو، از سوی دیگر سرکتاب باز کردن یا استخاره کردن، البته استخاره را ما فقط در مورد قرآن به کار می‌بریم. اما فال را هم در مورد قرآن به کار برده‌‌اند. از حافظ خواهم خواند که فال را به جای استخاره به کار برده است. اصلاً چرا راه دور برویم؟ استخاره هم خودش یک نوع فال است. استخاره را باید فقط در مورد قرآن به کار ببرید و نمی‌توانیم بگوییم با حافظ استخاره بکنیم. البته استخاره با تسبیح هم می‌کنند؛ من حرفم را تصحیح می‌کنم. اما فرد بارز شاخصش همان قرآن است.در اینکه استخاره رواست یا نارواست، از نظر شرعی بحثهای زیادی کرده‌اند. استخاره از ریشه‌ <خیر> است؛‌ یعنی طلب خیر کردن، خیر جستن، از خدا خیر خواستن. این طور بوده که کسی احساس و نیت خود را صاف می‌کرده، احساس نزدیکی می‌کرده با خداوند. بعد می‌گفته یا می‌گوید خداوندا الهام کن بردلم که کدام یک از دو کارا انجام دهم. یعنی جستن خیر و خواستن خیر. بعد هم نمازی داشته، بیشتر نماز استخاره بوده. در متون حدیث در قرون اول استخاره به معنی رایج بعدی، یعنی فال گشودن با قرآن نبوده است. لااقل در زمان حضرت رسول‌الله(ص) نبوده، ولی از یکی از امویان که قرن اول هستند، نقل می‌شود که استخاره کرده و حتی از ولید نقل می‌کنند که یک استخاره کرده و استخاره بد آمده و بعد به قرآن اهانت کرده، قرآن را با تیر و کمان زده و شعری است در این زمینه که مشهور است: لعب هاشم بالملک فلا...الخ. سرکتاب باز کردن فکر نکنید فقط در فرهنگ ما بوده، در فرهنگ اسلام و غربی هم بوده است. هرچیزی که اسلامی باشد، لزوماً عربی نیست و هرچیزی که عربی باشد، لزوماً اسلامی نیست. مثلاً فرهنگ قبل از اسلام که عربی است و اسلامی نیست و فرهنگ ایرانی که اسلامی است، ولی عربی نیست، این تفاوتها را دارد.‌

حالا خارجی ها هم می‌دانید که می‌گویند حکیم عرب، یا خیام را می‌گویند شاعر عرب. این را باید مسلمان بگویند نه عرب. این اشتباهی است که مستشرقها کرده‌اند و همچنان ادامه دارد. سرکتاب بازکردن یک اصطلاح انگلیسی هم دارد‌‌ ‌‌(bibliomancy) که بسیار کهن است و در پیش از میلاد مسیح ریشه دارد. در حوزه فرهنگ روم و یونان، به آثار هومر فال می‌زدند. به ویرژیل هم فال می‌زدند. باید کسی کار بکند که آیا به شاهنامه خودمان هم فال می زدند یا نه. ولی در شاهنامه از فالهایی که زده‌اند، یاد شده است. چون بحث ما شاهنامه نبود، مثالش را نیاورده‌‌ام.‌

ببینیم حافظ به فال چگونه نگاه می‌کرده است.خوشبختانه هفت تا هشت بار حافظ فال را جوری به کار برده که برمی‌آید اعتقاد به صحت فال دارد. فال را بازی روشنفکرانه یا بازی فرهنگی علمی نمی‌داند، بلکه راهبر به حقیقت وجهان غیب می‌داند. می‌فرماید:‌

به نا امیدی از این در مرو بزن فالی‌

بود که قرعه دولت به نام ما افتد

از غم هجر مکن ناله و فریاد که دوش‌

زده‌ام فالی و فریاد رسی می‌آید

روز هجران و شب فرقت یار آخر شد

زدم این فال و گذشت اختر و کار آخر شد

این <اختر گذشتن> هم مثل اینکه قرینه این است که مادر وقتی که یک نفر دعا می‌کرد و دعایش مستجاب شد، می‌گوییم مرغ آمین در راه بوده است،‌که <آمین> علامت استجابت است.

در قدیم هم که حالا مثلاً یک شهاب در آسمان تیر می‌کشیده، آن را گذشتن اختر می‌شمردند و به هر حال جزو فرهنگ عامه بوده که نشانه اصابت یا اجابت یا درست درآمدن فال می‌شمردند.

یک جای دیگر (در مثنوی آهوی وحشی) حافظ می‌گوید:

مگر وقت وفا پروردن آمد

که فالم لا تذرنی فرداً آمد

چند نکته از این حاصل می‌شود که یکی لاتذرنی فرداً عبارتی است که از قرآن، گفته حضرت زکریا است. معنایش این است که مرا تنها مگذار. و <انت خیرالوارثین> هم آخرش دارد. تو بهترین بازماندگانی. خطاب به خداوند می‌گوید. اولین نکته‌ای که ما از این بیت حافظ می‌گیریم، این است که استخاره را فال نامیده است.

دومین آن این است که این را راهبر به حقیقت می‌دانسته؛ یعنی برایش حقیقتی، صدقی، صحتی قائل بوده، که می‌گوید. گفتیم که <مگر> همیشه سؤالی نیست، غالب <مگر>ها در دیوان حافظ سؤالی نیست، افاده یقین و قطع می‌کند؛ یعنی می‌گوید مطمئناً یا الحمدالله <وقت وفا پروردن آمد>، وقتی آمد که یاران در

حق یاران وفا کنند، بی‌وفایی سر بیاید، مطمئن هستم چنین شده، چرا که فال من مناسب مقام آمده است. <لاتذرنی فرداً> آمده است. من از این تنهایی که دارم، بیرون می‌آیم.‌

در جای دیگر گوید:

چشمم به روی ساقی و گوشم به قول چنگ‌

فالی به چشم و گوش در این باب می‌زدم‌

خوش بود وقت حافظ و فال مراد و کام‌

بر نام عمر و دولت احباب می‌زدم‌

رخ تو در نظر آمد مراد خواهم یافت‌

چرا که حال نکو از فقای فال نکوست‌

این اشاره دارد به حدیثی که پیامبر فرموده‌اند <تفألوا بالخیر تجدوه>. سقتان هیچ وقت سیاه نباشد. همیشه حمل بر صحت بکنید و تفأل به خیر بزنید. ان‌شاءالله به آن هم می‌رسید.

‌*‌

در مورد رسول اکرم(ص) نقل شده است که <کان (ص) یحب الفأل و یکره الطیره‌>. که حضرت ایشان فال را به معنی مثبت حمل بر صحت کردن و امیدوارانه انتظار داشتن این را دوست می‌داشتند و تالی فاسدی در آن نمی‌دیدند. اما طیره فال بد زدن را که دل را چرکین می‌کرده و مبنای خرافی هم داشته، آن را نمی‌پسندیدند.

در قرآن هم طیره و تطیر منفی است و همیشه رد می‌شده. این دستاویز کفار است، که با انبیا می‌گویند: <ما به شما فال بد زده‌ایم.> خداوند می‌گوید: <فالتان برای خودتان خوب است. این تطیرتان حاکی از هیچ حقیقتی نیست.>یک کاربرد دیگر هم در حافظ هست:

نظر بر قرعه توفیق و یُمن دولت شاه است‌

بده کام دل حافظ که فال بختیاران زد

محققان گفته‌اند به کتاب شاهنامه فال می‌زده‌اند. و از آن قول قوی‌تر آنکه‌به مثنوی مولانا فال می‌زدند؛ اما در اعصار جدید و قرون اخیر خیلی کم می‌شود که به جز به قرآن استخاره و جز به حافظ فال زد؛ یعنی مثنوی و شاهنامه و متون دیگر بوده، اما آنها کنار رفته‌اند. منابعی داریم که نمونه‌های تاریخی از فالهای به حقیقت پیوسته یاد می‌کند که بسیار شگرف و موافق نیت فال گیرنده و خبر دهنده از جهان غیب و غیب جهان است. از نوادر تاریخی چندتایی را نقل می‌کنم.‌

شاه طهماسب صفوی یک روزی انگشتر گرانبهایش را گم می‌کند. دلتنگ می‌شود. می‌گوید دیوان حافظ را بیاورید ببینیم که راه به کجا می‌بریم. برای تسلی خاطرش پناه می‌آورد به دیوان حافظ. و آداب فال به جا می‌آورد و دیوان را می‌گشاید. چنین می‌آید:

دلی که غیب نمایست و جام جم دارد

ز خاتمی که دمی گم شود چه غم دارد؟

شاه طهماسب به علامت تعجب دستش را می‌زند به زانویش، از این همه مناسب آمدن. در همین حین احساس می‌کند چیز برجسته‌ای زیر دستش آمد. همان را پی‌جویی می‌کند، می‌بیند انگشترش لغزیده بوده، در سجاف لباسش که نمی‌دانیم چه بوده، گیر کرده بوده، در می‌آورد. این یک نمونه. و لابد سوری می‌دهد و ابراز خوشوقتی می‌کند و حالش خوش می‌شود.

نقل دیگر این است که می‌گویند شاه عباس صفوی در بدایت کار که همه ولایات ایران یا حتی خارج ایران امروز زیر نگین او نبوده، هنوز باید جاهایی را فتح می‌کرده و بایستی حاکمیت خودش را در جاهایی مستقر می‌کرده، فکر می‌کند باید یک لشکرکشی به تبریز بکند؛ ولی تردید می‌کند و فال می‌زند به دیوان حافظ این بیت می‌آید. یعنی غزلی می‌آید که این بیت موافقش است. آخر، همه غزل جواب یک فال نیست. باید <بیت‌الفال> را پیدا کرد. آن بیتی که به اصطلاح برجسته‌تر است یا گم شده ما آن است یا سخنگوی غزل آن است. آخر این غزل این است که: عراق و فارسی گرفتی (عراق منظورش عراق عجم است، بیشتر اراک و مثلاً لرستان و حتی اصفهان و این نواحی، یعنی از مرکز تا غرب ایران حدوداً).

عراق و فارس گرفتی به شعر خوش حافظ‌

بیا که نوبت بغداد و وقت تبریزست‌

شاه عباس شگفت‌زده می‌شود و می‌بیند که حافظ صریحاً دارد می‌گوید وقت تبریز است؛ و لشکرکشی می‌کند به تبریز و بعدها به اهمیت تاریخی و ضرورت سیاسی این عمل خودش پی‌می‌برد و درود به روان حافظ می‌فرستد که ترغیبش کرد. حوزه رواج فال و فال زدن به حافظ از ایران امروز خیلی گسترده‌تر بوده است. آسیای میانه که هنوز مناطقی از آن فارسی‌زبان هستند، مهمترینش تاجیکستان. این طرف در شرق ما شبه قاره هند. آن طرف در غرب ما آسیای صغیر و عثمانی و ترکیه فعلی. شبه قاره هند شمال هند و پاکستان و بنگلادش.

بعضی از محققان کمک می‌کنند که ما بدانیم حوزه رواج فال در این مکانها که عرض کردم، کجا بوده است. درباره آسیای صغیر یا آناتولی یا عثمانی، در کتاب <کشف الظنون> حاجی خلیفه بحثی هست. اسمش کاتب چلبی هم هست، حاجی خلیفه هم هست. دو اسمی است. صاحب کتاب‌شناسی مشهوری است به نام <کشف‌الظنون>. چنین می‌گوید: <دیوان حافظ معروف و متداول بین فارسیان است. با آن فال می‌گیرند و بسیار اتفاق می‌افتد بیت مناسبی، موافق حسب حال گیرنده می‌آید. به همین جهت آن را لسان الغیب می‌گویند.>‌

لسان‌الغیب یعنی زبان سخنگو از جهان غیب یا از جانب غیب. بعد لسان‌الغیب که صفت دیوان حافظ بوده است. با نظر به اینکه این فالها مناسب و صادق درآمده بوده، بعدها به خود حافظ گفته شده است. الان مراد ما از لسان‌الغیب حافظ است و نه دیوان حافظ. ولی قول جامی هم تایید دارد اول به دیوان و بعد به خود حافظ گفته می‌شده. و در تصدیق این ادعا محمدبن شیخ محمد هروی رساله مختصری تالیف کرده و در آن حکایاتی متضمن فالهایی بوده، مطابق حال فال گیرنده گردآورده و در مدح حافظ داد سخن داده است. مولا / محمد حسین کفوی متوفی بعد از سالهای 980 ق <نیز رساله‌ای به ترکی راجع به تفألات دیوان حافظ تألیف کرده است که مشحون است از حکایات غریبه.> (نگاه کنید به: <کشف‌الظنون> ذیل دیوان حافظ).از معاصران ما چند نفر هم راجع به فال و چند و چون آن کار کرده‌اند که اشاره خواهم کرد، هم به کتابشان و هم آرائشان. اما یک سند دیگر هم داریم. برای اینکه نشان دهیم در گذشته آن حوزه‌ای که به فال حافظ اعتقاد داشتند یا عمل می‌کردند، گسترده‌تر از ایران بوده است که اشاره کردیم، این است که سند دوم بعد از قول <کشف‌الظنون> که راجع به آسیای صغیر و آناتولی بود تا می‌رسد به بالکان. همین بوسنی و هرزگوین می‌دانید که سودی بوسنوی سودی شارح قدیمی حافظ اهل بوسنی است. منسوب به آنجا می‌شود <بوسنوی>. سند دیگری که ما داریم، عبارت است از نسخه‌ای از دیوان حافظ که متعلق به شاهان مغولی هند بوده است؛ یعنی سلسله‌ای با شاهانی مثل جهانگیر، همایون، داراشکوه، آدم‌های بافضلی هم بودند که سلسله مغولی هند را تاسیس کردند، تقریباً معاصر

صفویه خودمان. یک دیوان حافظ در خزانه‌شان موجود بوده که این را کتابخانه عمومی خدابخش در دهلی چاپ عکسی کرده است. حکمت به خرج داده است که چاپ عکسی کرده. چون خط آن روزگار و عین آن خط البته تصویرش دیده می‌شود، در حالی که اگر چاپی بود، هزار جای تردید بود. بعد در ضمن، آدم نمی‌دانست که آنها چطور به فارسی می‌نوشته‌اند.‌

این است که فارسی تا 60 70 سال پیش، یعنی 1000 سال، زبان رسمی رایج، مکاتباتی، دیوانی و سراسری شبه قاره بوده است.‌

شکر شکن شوند همه طوطیان هند

زین قند پارسی که به بنگاله می‌رود

یکی از دوستان من که در هند بود، این تحفه را برای من فرستاد. این دیوان حافظ را یادداشتهایی که یکی از یکی عجیب‌تر است. فعالهایی در بزنگاه تاریخی گرفته‌اند پادشاهان و شاهزادگان این سلسله، آن وقت درست درآمده، نوشته‌اند که در چنین واقعه‌ای ما چنین فالی گرفته‌ایم و این آمد؛ و یک ستایشی از حافظ یا دعایی در حق حافظ و یا نذر و نیازی و فتح و فتوح و غیره نیز مورد اشاره است.‌

در حاشیه این دیوان، شاهان مغولی هند از جمله همایون، جهانگیر ، داراشکوه یادداشتهای تاریخی بسیار ارزشمندی درباره راستی و درستی و مناسب حال درآمدن فال حافظ در موارد خاص و غالباً در وقایع تاریخی و چه خوب که به زبان فارسی نوشته‌اند. یک مورد آن را بیان می‌کنم که ببینیم چگونه است.

یک مورد از این فالها به نوشته داراشکوه، صاحب <مجمع‌البحرین> و مترجم <اوپانیشادها> است که شاهزاده فوق‌العاده با فرهنگی بوده. دو فرهنگی هم بود، یعنی هم فرهنگ هندوئیسم (هند و هندویی) داشت و هم فرهنگ ایرانی. و <مجمع‌البحرین> را نوشته در تلفیق بین اینکه عرفان هندویی و عرفان اسلامی وجه مشترک با هم دارند. و این <مجمع‌البحرین> چاپ شده است. دکتر شایگان نویسنده و متفکر معروف رساله‌ای، کتابی به فرانسه دارند که به فارسی هم به کوشش آقای جمشید ارجمند ترجمه شده و راجع به تصوف و هندوئیزم / آیین هندو است.

داراشکوه دانشمند عرفان پژوه می‌نویسد: <جهانگیر پادشاه در ایام شاهزادگی به سبب آزردگی از والد ماجد خود جدا شده، در اله‌آباد می‌بود. [تردید داشتم که الله‌آباد بوده یا اله‌آباد. تحقیق کردم دیدم‌ مثل اینکه همین اله‌آباد در ست است] و تردد [یعنی تردید] داشتند به ملازمت پدر عالیقدر بروند [یعنی آشتی بکند] یا نه. که اگر می‌رفت، دوستی و آشتی برقرار می‌شد> و لابد در میان مدعیان به اصطلاح سلطنت یا وراثت جهانگیر، پدر تمایل به او پیدا می‌کرد. ولی آن چون قهر کرده بود، راه چاره را دیوان حافظ یافت و این آمده:‌

چرا نه در پی عزم دیار خود باشم؟

چرا نه خاک ره‌کوی یار خود باشم؟

غم غریبی و غربت چو بر نمی‌تابم‌

به شهر خود روم و شهریار خود باشم‌

چو کار عمر نه پیداست [البته عمر پدرش که برای اینکه پدرش به فاصله کمی فوت می‌کند]

چو کار عمر نه پیداست، باری آن اولی‌

که روز واقعه پیش نگار خود باشم‌

<به موجب این فال بی‌تأمل و اهمال به سرعت روانه شده، به ملازمت ایشان مشرف گشتند و قضا را بعد از 6 ماه اکبر پادشاه فوت کردند و ایشان پادشاه شدند. این فقیر به دست خط جهانگیر پادشاه دیده که در حاشیه دیوان حافظ این مقدمه را نوشته‌اند.> این مطلب که من نقل کردم، از مقدمه همان دیوان شاهان مغولی هند است. خود نسخه، کتاب 900 و اندی است یعنی خالی از قدمت هم نیست. غزلهای بی‌ربط هم درونش بسیار کم است. خیلی کم است، در حالی که دیوانهای هند تا 700، 800، 900 تا 1000 غزل هم پیش می‌روند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

طالع بینی و فال

بشر چگونه با فال آشنا شد؟

فال چیست؟ فال چگونه پیدا شد؟

مخالفین و موافقین فال چه می گویند؟ آیا به راستی خورشید و سیارات و ماه و مریخ و دیگر اجرام سماوی در سرنوشت و شخصیت انسان تاثیر می گذارندو آن را تغییر می دهند... آیا بشر در زندگی خود کوچک ترین نقش و تاثیری ندارد؟ یک ضرب المثل معروف فارسی که در میان بعضی ملل دیگر نیز مشابهاتی داردمی گوید(تا ساده لوح در جهان هست فرصت طلب در نمی ماند)در این که همه کسانی که به هر صورت با نام و عنوان فالگیرو طالع بین و پیش گو خود را برای تغییر قضا و قدر و سرنوشت دیگران صاحب قدرت می دانند جزو فرصت طلبان محسوب می شوند کوچکترین شکی وجود ندارد. اما آیا همه کسانی که برای درمان دردهای روحی و رفع مشکلات مادی و...به این فال گیران مراجعه می کنند ساده لوح اند و آیا مثلا میان فلان زن سالمند و بی سواد روستایی که شوهرش بر سر او "هوو" آورده با فلان استاد دانشگاهی که انگشتریا گردن بند قیمتی همسرش گم شده و در جستجوی یافتن آن است فرقی نیست؟ نظایر این استاد دانشگاه که به فال و فال بینی اعتقاد دارند در جوامع مختلف کم نیستند. فال بینی درهامبورگ و کلن و مونیخ و آلمان همانقدر رواج و رونق دارد که در دهلی و بمبئی و کلکته هندوستان یا قاهره و اسکندریه و اسیوط مصر و واشنگتن و فیلادلفیا و شیکاگوی آمریکا. اگر هندوستان و مصر جزو جهان سومی ها محسوب می شوند آمریکا و آلمان که جزو کشورهای صنعتی و پیش رفته جهان امروز هستند . پس مراجعه به فال گیران دلایل و جهات دیگری می تواند داشته باشد. یک کارشناس روان شناسی در باره مراجعه زیاد افراد مختلف از طبقات ناهمگون به رمالان و باز کنندگان سر کتاب می گوید یکی از علل اجتماعی بود ن انسان است. بعضی وقتها بعضی افراد به دلیل گرفتاری های مختلف چه به طور تصادفی به آنها روی آورده باشد و چه دست بشری حتی دست خودشان در حدوث و وقوع ان دخیل بوده باشد چنان سر در گم می شوند که نیاز فوری به تخلیه روحی و روانی پیدا می کنندو دردهایشان را هم به هر کسی نمی توانند بگویند و چاره درد خودشان را در مشورت و درددل با بیگانگان می بینند . حاجتمندان و کسانی که به فالگیرها مراجعه می کنند در حقیقت با این کار خودشان می خواهند نوعی امنیت روانی به دست آورند و حتی اگر به زبانی و قول و وعده هم باشد از مشکلات روحی که به آن دچار شده اند رهایی پیدا کنند. پول می دهند تا فریب بخورند: کارشناس دانشگاه اوهایوی آمریکا معتقد است مراجعه افراد مختلف به فال بین ها "کسانی که مدعی هستند از گذشته و آینده اطلاع دارند"این است که به خودشان اطمینان ندارندو نیروهای خلاق و فعال درونی خود را نادیده می گیرند و در ضمن نیز می خواهند که به بالاترین قله آرزوها دست پیدا کنند. دکتر "ادواردهایفر"در ادامه نظریات خود می افزاید مشتریان و مراجعه کنندگان به فا ل گیران کسانی هستند که از نظر نیروی روانی و احساسی ضعیف هستند بدون این که بیمار روانی باشند. حرفهای فالگیران همه شیرین و امید وار کننده است به این جهت مردم به آنها پول می دهند و زیاد هم پول می دهند برای این که فریبشان دهد و قشنگتر هم فریبشان دهد. متاسفانه در جامعه ما مراجعه به روان پزشک یا روانکاو و مددکاران اجتماعی حتی در حد مشورت و راهنمایی و تبادل نظر کار چندان مرسوم و متداولی نیست . در جامعه ما به اشتباه این طور تصور می شود که فقط کسانی به روان پزشکان مراجعه می کنند که از سلامت روانی برخوردار نیستند و به عبارت دیگر افرادی طبیعی به حساب نمی آیند. به محض این که به کسی پیشنهاد مراجعه به روان پزشک داده می شود یاعصبانی می شودو علیه پیشنهاد دهنده جبهه می گیرد که چرا او را "دیوانه" پنداشته است و یا دلخور و افسرده می شود. به همین خاطر است که افراد از مراجعه به روان پزشکان و مراکز درمانی ومشاوران خانوادگی سرباز می زنند و طفره می روند و بر عکس آن مراجعه به فال گیران و رمالان را انتخاب می کنندتا به خیال خودشان هیچ کس گمان بد در حق آنها نکنند. مراکز مشاوره سه نوع هستند: حضوری – مکاتبه ای و تلفنی . مدتی نیز مرکز مشاوره تلفنی بنام" صدای مشاور" در تهران افتتاح شد شروع به کار کرد که خیلی هم مورد توجه و استقبا ل واقع شد . افراد به وسیله تلفن مشکلات روحی و روانی خود را مطرح می کنند و پاسخ می گیرند . فرق مشاوران و فال گیران : صدای مشاور از ابتکارات یک خانم روان شناس آلمانی به نام "ماریکا ترووه" بود که در شهر " مانهایم" موسسه ای را ایجاد کرده بود که حکم مرکزمشاوره را داشت. در شهر مانهایم بیشتر از کل دیگر شهر های آلمان فالگیر و جادوگر و پیشگو و رمال دکان های کوچک و بزرگ باز کرده اند و حتی در مجلات و روزنامه ها نیز مثل سایر موسسات بازرگانی آگهی می دهند. خانم ماریکا با موسسه مشاوره خود به همه آن جادوگران و رمالان اعلان جنگ داده بود. به عقیده کارشناسان امور روان شناسی رابطه مشاوران و مددکاران اجتماعی به مردمی که به آنها مراجعه می کنند بر پایه واقعیات و اصول و فرمول های امتحان شده علمی است در حالی که فال گیران و رمالان بر اساس ادراکات خود از اوضاع ظاهری و بیانات حاجتمندان و تخیلات خود افراد را آنطوری که خودشان می خواهند و منافعشان اقتضا می کند دنبال خود به بیراهه می کشانند تا بهتر و بیشتر از آنان بهره برداری کنند و به طور موقتی مراجعه کنندگان را راضی و خوشحال به منازلشان روانه کنند . این قبیل افراد سود جو طوری برنامه ریزی می کنند که شکار دوباره با پای خودش به صید گاه بیاید و دوباره و چند باره صید شود. مراجعه کنندگان اغلب خانم هستند: بهتر است مراجعه کنندگان که اغلب خانم هستند بجای توسل به اوهام و تخیلات و پیشگوییهای باطل و غیر منطقی اوقات خود را صرف بالا بردن روحیه و افزایش اعتماد به نفس و هدفدار کردن زندگی خویش کنند و مشکلات به وجود آمده در زندگی خود یا اطرافیان خود را یا با مشورت با افراد مجرب و کار کشته و دنیا دیده ای که در اطراف خود دارند حل و فصل کنند و یا بدون هیچ واهمه ای از سخنان یاوه مردم به مشاوران روانپزشکی مراجعه کنند. تئوری هایی که همیشه داغ است: از پروفسور "بوب استروج" استاد روان شناس انگلیسی پرسیده شد که از لحاظ طبقه بندی آرزوها کدام خواسته افرادی که به فال گیرها مراجعه می کنند در اولویت قرار دارد؟ و او پاسخ داده بود بیشتر از همه مسایل عشقی است. وضع ظاهری یک دختر و پسر جوان هم به گونه ای است که حتی افراد عادی هم از طرز حرکات و نگاه ها و آه های آن ها می فهمد که عاشقند. کار فالگیرها با این دست از آدم ها خیلی راحت است چون می دانند که هر چه بگویند عشاق بی قرار می پذیرند و هر دستوری که بدهند به طور حتم به مورد اجرا گذاشته میشود . بعد از عشاق فصلی بیشترین مشتریان فالگیرها را کسانی تشکیل می دهند که مشکلات مالی دارند. غیر ازاین دو دسته کسان دیگری هستند که برای مقاصد جنایتکارانه راه فالگیران را انتخاب می کنند . این جا این سئوال پسش می آید که آیا کسانی که بقصد نابودی دیگران متوسل به دعا و فا ل و جادو می شوند دچار اختلال حواس هستند و بعبارت دیگردیوانه هستند و خبر از عواقب شوم این جنایت ندارند؟ جواب این است نه! این افراد دیوانه نیستند و در کمال سلامت عقل نیز هستند منتها در گردابی مخوف از ناراحتی خیال ترس نگرانی و بی اطمینانی از آینده غرق شده اند که حاضرند برای این که خودشان نجات پیداکنند دیگران فنا شوند. "حتی ستارگان سینما و قهرمانان" این فقط یک ادعا نیست که فال گیران جهان را به تصرف خود در آورده اند زیرا در دنیای امروز هیچ کشوری نیست که در آن گروه رمالان و پیشگویان حکومت و سلطه نامرئی بر روح و روان و جیب مردم نداشته باشند. از آمریکا و انگلیستان گرفته تا چین و هندوستان و از آفریقای جنوبی تا کلمبیا و اندونزی و قبرس و گینه پاپوا فالگیران و دعانویسان و جادو گرا ن همه جا وجود دارند و همه جور آدمی هم به آنها مراجعه می کنند. این مسئله که کسانی که به فالگیرها مراجعه می کنند اکثرا افراد ضعیف النفسی هستند که در" شش و بش" زندگی در مانده اند شکی نیست ولی وقتی در میان مراجعه کنندگان به فالگیرها اشخاصی را از سطح بالای جامعه نیز دیده می شوند تعجب برانگیزمی شود. ستارگان مشهور سینما همه فالگیرهای خصوصی دارند. بعضی سیاستمداران و نویسندگان و شعرای معروف نیز مشتری فال و فال قهوه و فال چوب و فال پرنده و کف بینی وانواع و اقسام فال های دیگر هستند. حتی ورزشکاران بزرگ نیز در بعضی موارد به این افراد پناه می برند . بوریس بکر قهرمان تنیس آلمان مارک اسپیتزسناگر برگ آمریکایی جوفریزر قهرمان مشت زنی کارین شا فوتبالیست برجسته برزیلی و تعداد دیگری از این قهرمانان همه به فال اعتقاد داشتند و دارند. حتی خروشچف رهبر مقتدر شوروی سابق و زیسکاردستن رئیس جمهوری اسبق فرانسه و لرد کیچنر سردار بزرگ انگلیسی نیز در زمان اوج خود همین بیماری را داشته اند. به نظر استاد "عبدالفتح منصور" روانشناس و جامعه شناس مصری اعتقاد به فال و طالع بینی یکی ازمظاهر دنیای متمدن امروزی است. عیب بزرگ افرادی که به پیش گویی اعتقاد دارند آن است که کمتر اهل مطالعه هستند. کتاب و به طور کلی هر نوشته که برای گروههای مختلف سنی جوامع مختلف نوشته می شود در تنویر افکار نقش بسیار مهمی دارند و چون آنهایی که اعتقاد به پیش گویی دارند از این منبع فیض بی بهره اند لا جرم از منافع آن منابع نیز بی بهره اند. در اینجا لازم است با چند اصطلاح در این زمینه آشنا شویم: فال گیر: کسی یا کسانی اند که با وسایلی مانند ورق بازی ورق طاروت قهوه چای نخودیا شمع و....فال گیری می کنند. غیب گو : شخصی که با یکی از روش های زیر مانند خیره شدن در کره کریستالی آونگ چوب دستی تخته الفبا کف بینی تحقیق و دنبال کردن پرواز پرندگان و تعبیر خواب غیب گویی می کنند. افسون گر:کسی که افسون کند یعنی کلماتی را برای جادوکردن به کار برد. جادو گر:کسانی که به عنوان جادوی سفید یاکشیدن اشکال خطوط ویا جدول هایی روی تکه کاغذ یا فلز طلسم خوش بختی محافظت و یا دفع آزار و اذیت از انسان را به کار می برد و یا جادوی سیاه تولید مشکل یا بدبختی برای شخص بنماید. تماس با فال گیران و غیب گویان و... راه را برای ورود ارواح شریر در شخص باز می کند. کتاب مقدس به ما تعلیم می دهد که این اعمال مورد قبول خدا نمی باشد و اخطار می کند اینگونه ارتباط شخص را تحت تاثیر شیاطین قرار می دهد یکی از طرق بسیار معمولی نفوذ ارواح غیب گویی است و آن کوشش برای کسب اطلاعات در مورد آینده است که توسط فال یا قدرت روح شریر انجام می شود که بسیار هم بین مردم شایع شده است. حتی در مسیحیت هم حکم قتل برای کسی صادر نشده ولی دستور اکید داده شده که از این اشخاص (رمالان و فالگیران و...)دوری جوییم و هیچ گونه مشورتی با آنها انجام ندهیم. شخصی که با مسائلی از قبیل فالگیری غیب گویی احضار ارواح و جادوگری آلوده شود نه فقط خود او زیر لعنت خدا قرار می گیرد بلکه مطابق با کلام خدا این لعنت تا نسل سوم و چهارم در خانواده او ادامه خواهد یافت. ما در دنیایی زندگی می کنیم که بشر با مشکلات و نگرانی های روزمره و موقعیت های شغلی و اجتماعی نامستحکمی روبرو است . او بر اثر این عوامل زیر فشارهای روحی و جسمی قرار دارد اگر رابطه روحانی خوبی با خالق خود نداشته باشد احساس افسردگی و بی پناهی می کند . او سعی دارد در این اقیانوس طلاتم زندگی تکه چوبی یافته و امید نجاتش را بر آن بندد. چه بسا بر اثر درماندگی به فال بینان غیب گویان و احضار کنندگانی ارواح جادو گران ویا طالع بینان پناه می برد تا از دهان این اشخاص خبر خوشی دریافت کند تا شاید روح تشنه اش سیراب شود. در صورتی که یکی از رازهای مهم موفقیت بشر در زندگی دانستن کلام خدا و اطاعت از اوامر الهی و دعا در حضورش است زیرا فقط اوست که تسلی دهنده قلب ناآرام بشر می باشد. تاریخچه طالع بینی : طالع بینی از قدیمی ترین علو م امت . این علم مانند علوم ریاضی گیاه شناسی جانور شناسی شیمی یا فیزیک نمی باشد که ارتباطی مادی و این جهانی داشته باشندو برای درک به منطق و استنتاج منطقی نیاز داشنه باشند. این علم روشی برای فلسفه چینی به نیاز های انسان نمی باشد بلکه پاسخی به یک قدرت نهفته درژرفای وجود انسان است. طالع بینی و پیش گویی صرفا نمی تواند بر اساس یک سری فرضیات وحدس های مبهم و سربسته استوارباشد بلکه می بایستی مقداری ازاصول حسی و ذاتی که قابل استدلال باشند در آن لحاظ شده باشد. طالع بینی یک علم و فن استوار بر ادراک شخص مترجم است و به میزان کمتری بر روی قوانین پیچیده استوار است . بررسی علم طالع بینی می تواند تحت سه عنوان اصلی مورد بررسی قرار گیرد که عبارتند از: پاراسای – جامینی و تاجکاء تقریبا تمام کتب طالع بینی که در هند وجود دارد پیرو سبک پاراسا بوده اند. مردان بزرگ جهان به طالع بینی اعتقاد داشته اند و آن را به کار بسته اند . دانته دانشمند معروف از ان به عنوان والاترین و جالب ترین علوم یاد کرده است. همچنین ثابت شده است که نیوتن به دنبال تفکر عمیق در اشکال طالع بینی مسیرهای فلکی به مطالعه علم ریاضی و نجوم علاقه مند شد .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

متولدین اسفند ماه

اینکه شما به آب‌تنی کردن و خوردن انواع و اقسام آبها خیلی علاقه‌مند هستید، دلیلش تولد شما در ماه اسفند با علامت طالع‌بینی ماهی است. البته پیشنهاد ما به تمام طالع‌بینها، فالگیرها، کف‌بینها و نویسندگان امور این چنینی، این است که علامت طالع‌بینی اسفندی‌ها را از ماهی به خروس تغییر دهند زیرا اینها به دلیل انتخاب آخرین ماه سال برای زاییده شدن، بیشتر خروسهای بی‌محل هستند زیرا آدم وقت‌شناس زمانی را که همه درگیر امور شب عید هستند را برای به دنیا آمدن انتخاب نمی‌کند!
فلز شما قلع است همان‌طور که می‌دانید این فلز هیچ‌گاه زنگ نمی‌زند و از همین رو قلع را روی بعضی چیزها می‌خوابانند تا محفوظ بماند! (اینکه این خصوصیت چقدر به شما مربوط است، به ما ربطی نداره!). ضمناً به دلیل نرمی که خصوصیت بارز فلز قلع است، شما را نمی‌توان زیاد این طرف- آن طرف کشید زیرا روحتان شکننده و لطیف است و زود از هم وا می‌رود.
عنصر شما باد است و این نشان می‌دهد که شما ثبات ندارید و باد شما را به هر طرف که بخواهد می‌برد. از همین رو می‌توان عباس کیارستمی را به دلیل ساخت فیلمی با عنوان «باد ما را با خود خواهد برد» یک اسفندی نامید که خودش به خصوصیتش معترف است و شاید به دلیل همین اعتراف است که او را فیلمساز جسور می‌نامند! اگر به هر دلیل به سیاست علاقه‌مند شدید توصیه می‌شود که بیخودی عمر خودتان را در احزاب گوناگون تلف نکنید و بروید در همان حزب باد به امور سیاسی بپردازید.
اسفندی‌های عزیز! بلند شده و بروید پی کارتان و بیخودی هم لاف دنیاگریزی نزنید. آن چیزی که شما را به گریز واداشته است دنیا نیست، کار کردن است! البته این آشکار است که ماهی‌ها توجیه‌گران خوبی هستند و برای هر کاری حتی کار نکردن دلیلی به ظاهر قانع‌کننده دارند. اگر روزی از دانشکده به خوابگاه آمدید و متوجه شدید دوست اسفندی شما روی کاناپه لم داده و از چهارصد برگ پایان‌نامه شما که فقط یک نسخه از روی دارید، سیصد و نود و نه برگ آن را (چون برگ آخر دست خودتان مانده) داخل شومینه انداخته تا از سرمای خوابگاه بکاهد، اصلاً به او خرده نگیرید و از او در مورد این کارش سؤالی نکنید زیرا آنچنان دلایل محکمی برای شما می‌آورد که مجبور می‌شوید آن برگ آخر را هم با دست خودتان در شومینه بیندازید تا او و خوابگاه گرم بشوند!

بیماریهای متولدین اسفندماه
اسفندی‌ها خیلی دلشان می‌خواهد فکر کنند که تا ابد زنده هستند و در راستای همین تفکر برای بیمارهایشان ارزشی قائل نیستند. آنها معمولاً پاره‌گی (جراحت سابق!) مویرگ، رگ، بالای ابرو، زیرچشم، شکم و جاهای دیگرشان را جدی نمی‌گیرند و تصور می‌کنند که هیچ بیماری نمی‌تواند بر آنها فایق آید.
اما اگر سر سفره و یا پشت میز یک رستوران شیک در حال غذا خوردن با یک اسفندی بودید و او در لحظات اوج غذا دماغش را در دستمالی فین کرد، اصلاً احساس بدی پیدا نکنید و با سعه‌صدر خوردن غذایتان را ادامه بدهید زیرا اسفندی‌ها در چله تابستان هم سرماخوردگی و آنفولانزا می‌گیرند. آنها در رستوان که هیچ، در مراسم خواستگاری هم درست زمانی که مادرزن و یا مادرشوهرشان با آنها در حال گفتگو است، بی‌محابا دماغشان را که پشت لب بالایی آویزان شده پاک می‌کنند تا ثابت کنند که ابداً سرما نخورده‌اند که احتیاجی به دستمال داشته باشند.
مرد متولد اسفند
از اینکه می‌خواهید با یک مرد اسفندی ازدواج کنید به شما تبریک می‌گوییم و به شما توصیه می‌کنیم دختر و پسر فرقی نمی‌کند، دو تا بچه کافیه!
مردهای متولد اسفند یک مقداری بی‌جنبه هستند، مثلاً ممکن است به اینکه شما در گرفتن پنچری ماشین به او کمک نکرده‌اید و او همان لحظه فقط به اعتراض بسنده کرده و شما را کتک نزده! مباهات کند و این امر را در خودش یک برجستگی تلقی کرده و از روی بی‌جنبگی تا سالیان سال توی سرتان بزند!
زن متولد اسفند
اگر در خیابان زنی را دیدید که خیلی سریع جذب وی شدید بدانید که او یک زن اسفندی است. با وجود تمام جذابیتهایی که یک زن اسفندی می‌تواند داشته باشد، نباید فراموش کرد که آنها از دماغهایی سرپایین برخوردارند و این ممکن است که به خودی خود بد نباشد ولی اشکالش این است که مد نیست! بنابراین توصیه می‌شود که زنان متولد اسفند به اولین دکتر محلشان مراجعه کرده و دماغشان را بدهند برود بالا وگرنه قطعاً روی دست پدرشان خواند ماند! اگر شما می‌خواهید با یک زن اسفندی ازدواج کنید، ولی از شانه‌های پهن و ستبری برخوردار نیستید، بروید و هر طور که شده برخوردار شوید زیرا ممکن است که زن اسفندی با وجودی که احساس استقلال می‌کند، روزی بخواهد و بیاید به شانه‌های شما تکیه بدهد تا به شما بفهماند که به حمایت شما احتیاج دارد.
متولدین اسفند با چه ماهی ازدواج کنند یا نکنند
متولدین اسفند آزادند که با هر ماهی که دوست دارند ازدواج کنند (یا نکنند!) اما حتماً لازم است که قبل از ازدواج به شریک مقابلشان توصیه کنند که کتابهایی در مورد رفتار و خصوصیات انواع آبزیان مطالعه کنند چون متولدین اسفند در طی یک ماه خورشیدی، گاه مثل کوسه درنده هستند، روزهایی مثل لاک‌پشت در لاک خود فرو می‌روند و زمانی مثل عروس دریایی لطیف و مهربان میشوند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

متولدین بهمن ماه

علامت طالع‌بینی شما دلو است. به همین دلیل اغلب متولدین بهمن در زمانهای گذشته سقا بوده‌اند و الان هم لوله‌کش هستند. فلز شما اورانیوم است و این قضیه تا حدود بسیار زیادی زندگی را برای شما سخت می‌کند زیرا اگر در کشور خودتان زندگی بکنید سازمان جهانی انرژی اتمی دولتمردان کشورتان را متهم به نگهداری و غنی‌سازی اورانیوم می‌کنند و اگر از کشور خودتان هم بروید- مثلاً به اروپا و یا آمریکا- بلافاصله شما را گرفته و به سازمان مربوطه تحویل داده و غنی‌تان می‌کنند! عنصر شما خاک است و این نشان می‌دهد که شما قطعاً یا از خاکتان متنفرید، یا به خاکتان وابسته‌اید و یا هیچ کدام. اما نکته مهم این است که برخلاف عنصرتان اصلاً خاکی نیستید، این را لباسهای اتوکشیده و مرتب و بدون لکتان می‌گوید! متولدین بهمن احساس می‌کنند که خیلی با بقیه فرق می‌کنند. این افراد برای نشان دادن این تفاوت دست به رفتارهای عجیب غریب می‌زنند. به خاطر همین تا وقتی زنده‌اند مردم به آنها می‌گویند دیوانه ولی بعد از مرگ معروف می‌شوند (نمونه‌اش همین صادق هدایت خودمان که متولد بهمن ماه بود و وقتی بوف کور را نوشت 200 نسخه بیشتر نتوانست بفروشد!).
اغلب بهمنی‌ها سیاستمدار می‌شوند، به این دلیل که میل زیادی به خراب کردن دارند. البته خودشان معتقدند که دارند دگرگون می‌کنند. اگر شما روزی یک برج ساز شدید و برجتان به دستور شهردار خراب شد، مطمئن باشید که آن شهردار قطعاً یک بهمنی است و اصلاً این ماجرا را از او به دل نگیرید زیرا بهمنی‌ها علاوه بر اینکه آدمهای دلسوزی هستند فکر می‌کنند که جهان را باید از نو ساخت!

بیماریهای متولدین بهمن ماه
اگر تخته کنار دستتان است حتماً دو – سه بار به تخته بکوبید چون بهمنی‌ها زیاد بیماری ندارند و علت مرگ اغلبشان معمولاً نامعلوم باقی می‌ماند. تنها بیماری آنها به دستگاه جریان خونشان مربوط می‌شود. یعنی اینکه بهمنی‌ها یا خیلی زود خونشان به جوش می‌آید یا خیلی خونسرد هستند. که این نوع دوم برای بهمنی‌ها خیلی خطرناک است زیرا ممکن است خونشان از سردی زیاد به انجماد برسد و در اثر تصلب شرائین از دنیا بروند!

مرد متولد بهمن
مردهای متولد بهمن قدشان دو متر و هشتاد سانت است (نه کمتر و نه بیشتر). مردهای بهمنی اگر چه لاغر و نحیف هستند ولی دارای جسمی نیرومند بوده و حتی ممکن است با تلاش و پشتکار حسین رضازاده هم بشوند! اگر مردی را در خیابان دیدید که حالت تهاجمی به خود گرفته و دارد با خودش صحبت می‌کند فکر نکنید دیوانه است و با خاطری آسوده از کنارش عبور کنید. او قطعاً یک مرد بهمنی است که در چالش با دنیای سنتی و مدرن قرار گرفته و از خودش می‌پرسد: دنیا را با ابزار مدرن مثل بولدوزر دگرگون کنم یا با بیل و کلنگ سنتی؟!
اگر مرد بهمن را دیدید که دچار عشق شده است بدانید که دارد تظاهر می‌کند. زیرا مرد بهمنی نمی‌تواند عاشق بشود. آن چیزی که در مرد بهمنی حرکت می‌کند عشق نیست و اصولاً نمی‌تواند درگیر یک پدیده ملموس بشود.
برای تصاحب یک مرد بهمنی شما باید رازآلود، پنهان‌ و سربسته باشید. برای یک مرد بهمنی هیچ چیز اغواکننده‌تر از یک بسته‌ نیست که رویش برچسب خورده باشد: «دست نزنید، خطر مرگ!»

زن بهمنی
او به همه تعلق دارد و در عین حال به هیچ‌کس پایبند نیست. زن متولد بهمن معمولاً به شریک زندگی‌اش شک نکرده و در رفتار او کنجکاوی نمی‌کند. او هیچ وقت با شرکت همسرش برای نصف روز دیر کردن تماس نمی‌گیرد. به دنبال لکه‌های قرمز روی دستمال و کت وی نمی‌گردد و لباسهایش را وارسی نمی‌کند، به همین دلیل است که زنهای بهمنی در نزد مردها از جایگاه رفیعی برخوردار هستند! زن متولد بهمن خیلی به ظاهر خودش اهمیت می‌دهد ولی نتیجه‌اش معلوم نیست! زن بهمنی عاشق پرداختن به امور تجاری، اقتصادی و مالی است و پتانسیل ریسک دست زدن به معامله‌های بزرگ را دارد؛ البته ما هنوز در اسناد و اوراق خورشیدی به نام زن متولد بهمنی که میلیاردر شده باشد برنخورده‌ایم.
زن بهمنی در عقیده‌اش پایدار نیست. ممکن است وجود پله‌ای را که به وسیله برق شما را به بالا می‌برد مورد تمسخر قرار دهد و بگوید چنین چیزی ممکن نیست اما چیزی نگذرد که داستانی برایتان تعریف کند از جنهایی که هر روز صبح کنار پنجره می‌نشینند!

متولدین بهمن با چه ماهی ازدواج کنند و با چه ماهی ازدواج نکنند
اصولاً متولدین بهمن ماه دست به ازدواجشان خوب است اما از آنجا که دائماً در فکر تغییر و تحول جهان، ایده‌های جدید اقتصادی، کن‌فیکون کردن اساس هستی و کشف جدیدترین راههای گرفتن آب پرتقال بدون استفاده از نیروی دست هستند، میزان دوام ازدواجشان به درصد صبر و تحمل موجود در ماه مقابلشان بستگی دارد. ماه آینده با معرفی خصوصیات ماههای دیگر بردبارترین ماه خورشیدی شناخته خواهد شد و متولدین بهمن می‌توانند زوج مناسب خود را انتخاب کنند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

متولدین دی ماه

بز علامت طالع‌بینی دی‌ماهی‌هاست. پس اگر با کسی مواجه شدید که به شما گفت: دیروز بز آوردم، الزاماً به این معنا نیست که با اتفاق بدی روبه‌رو شده بلکه امکان دارد کسی را با خودش مهمانی به خانه آورده که متولد دی‌ماه بوده باشد! طبق آمار اغلب کسانی که از ریشهای پرفسوری برخوردارند متولد دی‌ماه هستند. اگر در یک پیاده‌رو در حال قدم زدن بودید و فردی را مقابلتان دیدید که در فاصله دو متری چندین بار به زمین خورد بدانید که او یک آدم متولد دی است که هی به زمین می‌خورد، زیرا ستاره دی ماهی‌‌ها زحل است و از جایی که نزدیک‌ترین ستاره به زمین، زحل است و همچنین دی‌ماهی‌ها تحت تأثیر این ستاره هستند، بنابراین متولدین این ماه در مقایسه با متولدین سایر ماهها بیشتر به زمین کوبانده می‌شوند! هیچ وقت یک فرد دی‌ماهی را به مبارزه نطلبید زیرا آنها خودشان را از قبل برنده این دعوا می‌دانند و به همین دلیل روز دعوا در محل حاضر نمی‌شوند و توجیه‌شان هم این است که چون ممکن است با یک مشت آنها شما با زندگی خداحافظی بکنید پس بهتر است که چنین درگیری به وجود نیاید. یک فرد دی‌ماهی را می‌شناسم که روزی در یک دعوای خیابانی زیر آماج مشت و لگد بود و هیچ واکنشی نشان نمی‌داد و وقتی دعوا تمام شد بلند شده و گفت: اگر من او را نزدم به این دلیل بود که با اولین ضربه من او مغلوب این مبارزه می‌شد و از جایی که نمی‌خواستم سرخورده بشود گذاشتم که خوب مرا بزند!
متولدین دی‌ماه عاشق‌پیشه و رمانتیک هستند و معمولاً عشق آنها در یکی از شبهایی که نور عجیبی از ماه ساطع می‌شود آغاز می‌گردد. حتماً سؤال می‌کنید پس در شبهایی که آسمان ابری است دی‌ماهی‌ها با احساس رمانتیکشان چه می‌کنند؟ باید بگوییم که درست به همین دلیل است که اغلب متولدین این ماه عاشق نورپردازیهای سینما می‌شوند! دی‌ماهی‌ها برای دستیابی به امنیت و رفاه دست به کارهای عجیبی می‌زنند. مثلاً ممکن است برای ایجاد امنیت بروند در استخدام یک مرکز انتظامی دربیایند و شبها با همان لباس تا خود صبح کنار خانه‌شان کشیک بدهند! و نیز برای دستیابی به رفاه بروند کنار یک فروشگاه رفاه مسکن بگزینند!
مرد متولد دی
مردهای متولد دی شیفته آن هستند که مورد ستایش قرار بگیرند. باید اذعان کرد که این مردها از ابتدا به این صورت نبودند. زمان شکل‌گیری این خصوصیت در مردهای دی‌ماهی برمی‌گردد به دوران باستان و مردم آن روزگار که مجسمه بز را نماد و سمبلی از خرد و عقل دانسته و آن را ستایش می‌کردند! مثلاً ممکن است یک مرد دی‌ماهی فکر کند که می‌تواند همفری بوگارت هنرپیشه آمریکایی باشد، اما کمی که می‌گذرد اصولاً خودش را همفری بوگارت می‌داند و آن‌قدر با این توهم پیش می‌رود که پای قباله ازدواجش اسمش را همفری بوگارت می‌نویسد! و حتی از یک سری نشریات که با بوگارت واقعی مصاحبه کرده‌اند شکایت می‌کند که من این حرفها را نزده‌ام.
اگر روزی با مرد متولد دی‌ماهتان رفتید به دامنه کوه و طبیعت و دیدید که او موقع صرف نهار به جای نشستن سر سفره رفته و سر قله کوه نشسته و نهار می‌خورد متعجب نشوید زیرا مردهای دی‌ماهی دوست دارند که همیشه در صدر سفره بنشینند!
زن متولد دی‌ماه
زن متولد دی‌ماه بسیار شکاک است به طوری که اگر یک شب خواب شلوار شوهرش را ببیند که پاره شده و صبح که بیدار شد ببیند آن قسمتی که در خواب دیده بود پاره نیست قبل از گفتن صبح به خیر می‌گوید: چه کسی این قسمت از پارگی شلوارت را دوخته؟! از زن متولد دی‌تان توقع نداشته باشید که آرایش بکند چون نمی‌کند پس اگر روزی او را پای آینه دیدید بدانید که دارد موی دماغش را کوتاه می‌کند! زن متولد دی اصلاً تاب و تحمل شوخی را ندارد پس اگر روزی از دست او عصبی شدید و یکی محکم زدید توی گوشش و بعد پشیمان شده و خواستید از دلش دربیاورید اصلاً نگویید که شوخی کردم زیرا او در راستای تنفر از شوخی از شما درخواست طلاق می‌کند! اگر روزی به خانه آمدید و دیدید که زن متولد دی‌ماه شما در خانه نیست اصلاً تصور نکنید که او رفته مادرش را ببیند. بلکه با آرامش تمام سوراخ سمبه‌های منزلتان را نگاه بکنید. چرا که اگر با دقت این کار را بکنید متوجه می‌شوید که زن دی‌ماهی شما رفته و زیر کاناپه دراز کشیده است. از او نپرسید که چرا آن زیر را برای خوابیدن انتخاب کرده‌ای زیرا او همان لحظه به شما پاسخی نمی‌دهد و وقتی که از آن زیر خارج شد خواهد گفت: می‌خواستم ببینم چه قدر تحمل آن زیرماندن را دارم!
بیماریهای متولد دی‌ماه
یکی از بیماریهای شایع در دی‌ماهی‌ها خارش بدن است که معمولاً در یک حالت منجر به مرگشان می‌شود و آن حالت این است که یک نفر که هر لحظه قسمتی از بدن او را می‌خاراند می‌پرسد: بالاخره ما نفهمیدیم که تو کجایت می‌خارد و او در مقابل این سؤال ناراحت شده و با شخص سؤال‌کننده درگیر می‌شود و چون زورش به او نمی‌رسد با اولین مشت او به قتل می‌رسد! از دیگر بیماریهای متولدین دی‌ماه می‌توان به عدم حساسیت به بوی بد جوراب اشاره کرد. آنها چون تصور می‌کنند که به بوی جوراب حساس نیستند آن‌قدر بو می‌کشند که بالاخره دچار عفونت بینی شده و از دنیا می‌روند.
همه روزه به جز ایام کاری
آقایی از ما پرسیده که: من با یک زن متولد دی‌ماه ازدواج کرده‌ام که خواهش می‌کنم در مورد مشکلی که با او دارم مرا راهنمایی بکنید. زمان ازدواج همسرم بیست و پنج سال داشت و الان هم که ده سال از ازدواجمان می‌گذرد هنوز معتقد است که بیست و پنج سال دارد.
در مورد مشکلتان باید بگوییم که این فقط درد شما نیست زیرا ایستایی سن در بین خانمها دارد تبدیل به اپیدمی می‌شود و تازه شما باید خدا را شکر کنید که همسر دی‌ماهیتان بیست و پنج سال مانده چون بیشتر خانمها در همان سن نه سالگی مانده و در کمال تعجب در همان سن هم از دنیا می‌روند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

علامت طالع‌بینی متولدین ماه آذر قوس یا همان کمان است. اگر داشتید کنار یک دره برای خودتان راه می‌رفتید و به یکباره احساس کردید که دستی به پشت شما اصابت کرد به طوری که به داخل دره پرت شدید، در همان مسیر بین زمین و آسمان با موبایل با یکی از اعضای خانواده‌تان تماس گرفته و بگویید که از فرد مربوطه به دلیل قتل شما شکایت نکنند چرا که قاتل شما یک آذری بوده و با آن حرکت می‌خواسته به شما بگوید که چقدر این بلوز یقه اسکی به شما می‌آید! اغلب آذری‌ها معمولاً در طول روز به طور متوسط هفت یا هشت بار داخل جوی آب، چاله و سوراخ می‌افتند و دلیلش هم اینکه آنها در موقع راه رفتن قاطعانه به طرف جلو گام برداشته و سرشان را بالا نگه می‌دارند.
طرز صحبت کردن متولدین آذر اگر خارجی نباشند فارسی است! منتهی از زبان فارسی فقط کلماتی را که به رک‌گویی و صراحت منتهی می‌شود بلدند. لازم به ذکر است که هنوز مشخص نشده که آذری‌ها در محاوراتی که به رک‌گویی و صراحت منتهی نمی‌شود با چه زبانی صحبت می‌کنند. اگر تاریخ احزاب چریکی را مرور بکنید متوجه می‌شوید که اغلب احزابی که به سرعت توسط ماموران امنیتی متلاشی شدند به دلیل حضور زیاد متولدین این ماه در آن حزب بوده زیرا آذری‌ها خیلی رازدار نیستند و آن چیزی که در ذهنشان می‌گذرد فوراً به زبان می‌آورند.
از افراد شاخص متولد این ماه می‌توان به آرش کمانگیر، زورو و رستم اشاره کرد البته همان‌طور که می‌دانید این دو مورد آخر با شمشیر مبارزه می‌کردند نه کمان. دلیلش هم این است که اینها در دوره زمین‌شناسی سوم خلق شده‌اند و در این دوره شمشیر ابزار مدرن و کمان ابزار سنتی محسوب می‌شده است!

مرد متولد آذر
نمی‌خواهیم شما را نسبت به این مرد ناامید کنیم ولی حقیقت این است که مرد متولد آذر عادتهای عجیب و غریبی دارد. مثلاً ممکن است بعد از ازدواج با شما به این مقوله عادت کرده و چندین بار دیگر هم ازدواج بکند! و یا به دلیل اینکه به کار کردن در نیمه‌های شب عادت دارد کف اتاقش را که سقف همسایه طبقه پایین محسوب می‌شود به وسیله کلنگ خراب کرده و همان موقع از نو سرامیک بکند. مرد متولد آذر بسیار بلندپرواز است به طوری که ممکن است برود روی کوه دماوند و خودش را رها کرده و پرواز بکند! سعی کنید هیچ وقت عاشق یک مرد آذری نشوید زیرا اگر منزل شما در حوالی کوه دماوند باشد او حتی حاضر نیست برای دیدن شما با ماشین هم به آنجا بیاید چه برسد به اینکه بخواهد کوه دماوند را با تیشه فرهاد خراب کند و خودش را به شما برساند.
اگر اصرار به ازدواج با مرد آذرماهی دارید سعی کنید با یک مرد آذری خارجی ازدواج کنید. دلیلش این است که مرد آذری خارجی به شدت شیفته ورزش فوتبال است و دوست دارد برای رفتن به استادیوم شما هم همراه او باشید و از آنجایی که در ایران حضور زنها در استادیوم ممنوع است این ممنوعیت در درازمدت زندگی شما را سرد خواهد کرد.

زنهای متولد آذر
زنهای متولد آذر از اتفاقات بیرون از خانواده بیشتر از اتفاقات درون خانواده اطلاع دارند. مثلاً ممکن است زن متولد آذر به خواهرش که برای شام به خانه آنها آمده بگوید: پس چرا شوهرت را نیاوردی و این در حالی است که خواهر او مدتی است با شوهرش متارکه کرده است! یک زن آذری را می‌شناسم که بعدازظهر یک روز زنگ زده بود به شوهرش و گفته بود: عزیزم شب مهمان داریم لطفاً میوه فراموشت نشود و شوهرش جواب داده بود: لطفاً بگو که بابا جانت برای میوه بخرد، چون ما شش ماه است که از هم جدا شده‌ایم!
اگر می‌خواهید با یک زن آذری ازدواج کنید، از همان صبح علی‌الطلوع روز خواستگاری بروید و روزی پنج دقیقه ورزش بکنید زیرا زن آذری شما از دو چیز بیزار است اول مرد و دوم مرد ضعیف. البته در نظر داشته باشید که بیشتر از پنج دقیقه هم ورزش نکنید زیرا اگر شما به‌عنوان شوهر او در برنامه قوی‌ترین مردان ایران هم مقام اول را کسب بکنید ولی در مقابل غذای شور اعتراض نکنید، او این عدم اعتراض شما را ضعفی عمیق تلقی کرده و طلاقش را می‌گیرد. از ویژگیهای دیگر زن متولد آذر شلختگی اوست. در توضیح شلختگی زنهای این ماه همین قدر کافیست که بدانید آنها معمولاً ظرفهای کثیف را در یخچال و باقی‌مانده غذا را در آشپزخانه می‌گذارند! اگر یک زن آذری به شما گفت که عاشقتان شده همان الساعه غش نکنید زیرا عشق این زنها مثل گل لاله عباسی است و فقط شبها باز می‌شود و روز بعد که بسته شد دیگر برای همیشه بسته می‌ماند.

بیماریهای متولد آذر
شایع‌ترین بیماریها در نزد متولدین آذر بیماری پرحرفی است. آذریها معمولاً از سخت‌ترین سرطانها جان سالم به در می‌برند و سکته پنجم هم نمی‌تواند آنها را از پا دربیاورد ولی در اثر بیماری پرحرفی دهانشان کف کرده، نفس کم می‌آورند و از دنیا می‌روند. یکی دیگر از بیماریهایی که به صورت ویروس در هوا پخش می‌شود و بیشتر آذری‌ها را مبتلا می‌کند بیماری بدقولی است. آنها آن قدر بدقولی می‌کنند که بالاخره فرد ایستاده در سر قرار کلافه شده و با یک تکه چوب می‌زند توی سر آنها به طوری که همان لحظه ضربه مغزی شده و از دنیا می‌روند!

همه روز به جز ایام کاری
پیام‌نگاری برایمان رسیده که در آن مردی گفته که یک زن آذری به ما زنگ می‌زند و می‌گوید: الهی پرپر بشوم و بریزم کنار پاهایت و قطع می‌کند. دوباره زنگ می‌‌زند و می‌گوید: الهی برایت بمیرم. دفعه بعد زنگ می‌زند و می‌گوید: من کم خوراک شده‌ام آیا اینها علامت عشق نیست؟ و یک بار هم زنگ می‌زند و می‌گوید: من عاشق تو شده‌ام. حالا سؤال من این است: چه کار کنم که من هم عاشقش بشوم؟ پاسخ ما به شما این است که او چون یک زن آذری است بیشتر از دو یا سه روز نمی‌تواند عاشق شما باقی بماند. اما اگر دیدید که سریش شده و قصد ندارد که دست از سر شما بردارد، آن وقت یک سوسک را درون یک قوطی بگذارید، کادو بکنید و به او هدیه بدهید زیرا زنان متولد آذر علاوه بر اینکه مثل سایر زنها با دیدن سوسک جیغ می‌کشند به دلیل تنفرشان از حیوانات از شما هم متنفر شده و می‌روند پی کارشا

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

متولدین آبان ماه

اغلب متولدین آبان دارای دو گوش، دو پا، دو دست و یک دماغ هستند. دماغ متولدین این ماه یا بیش از اندازه گنده و یا خیلی کوچک است. و کمتر کسی از متولدین این ماه را می‌توان پیدا کرد که از دماغی میزان و استاندارد برخوردار باشد. علامت طالع‌بینی متولدین آبان عقرب است. بنا به روایتی، خالق ضرب‌المثل «نیش عقرب نه از ره کینه است، اقتضای طبیعتش این است» یک آدم متولد آبان بوده که در ردیف بزرگ‌ترین توجیه‌گران زمان خودش محسوب می‌شده است! همچنین با توجه به یک‌چنین علامت طالع‌بینی می‌توان نتیجه گرفت که خوانده تصنیف «عقرب زلف کجت با قمر قرنیه» هم یک خانم متولد آبان ماه بوده است. عنصر متولدین آبان ماه آب است. البته باید اذعان کرد که نباید کارگردان یک سریال ضعیف تلویزیونی را به صرف اینکه آب به کارش بسته است متولد آبان ماه خواند! متولدین آبان ماه برخلاف عنصرشان هیچ نوع میانه‌ای با هیچ گونه آبی ندارند.
اگر یک روزی با یک متولد آبان ماه پرحرف مواجه شدیدکه از زمان بدو شکل‌گیری‌اش به صورت یک جنین تا حالا که دختر پنجمش، هفتمین پسرش را حامله است بدون ذره‌ای مکث و حذف تاریخی برایتان تعریف کرد، قبل از اینکه او را نکوهش بکنید شانس و اقبال خودتان را مورد بازنگری قرار بدهید زیرا آبانی‌ها اساساً آدمهای کم‌حرفی هستند و آن یک مورد در تمام آبانی‌ها یک استثناست که حالا آمده به پست شما خورده!

مرد متولد آبان
مردهای متولد آبان خیلی سرسخت هستند به طوری که اگر از طبقه پنجم یک ساختمان در حال ساخت یک شاخه آهن روی سرشان بیفتد چیزی که خواهد شکست آهن است نه سر آنها! اگر جزو دوستان، اقوام و همسایه‌های یک مرد آبانی هستید، مطمئن باشید که نمی‌توانید مانع تصمیمات مهم او بشوید. گر چه در بسیاری جاها حق با شماست و تصمیمات آشنای آبانی‌ شما مهم نیست مثل اینکه تصمیم گرفته که در مراسم شب عقدش که همه او را نگاه می‌کنند دستش را توی بینی‌اش بکند!
مرد متولد آبان شیفته اسرار بوده و هیچ رازی را سربسته باقی نمی‌گذارد. از آنجا که اسرار زنانه قدرتمندترین وسیله دفاع هر دختری به شمار می‌روند وقتی که مرد آبانی اسرار شما را کاملاً آشکار می‌کند احساس می‌کنید که خلع سلاح شده‌ و بی‌حفاظ در معرض او قرار گرفته‌اید اما نگران نباشید زیرا مردهای متولد آبان به دلیل اینکه به این مفهوم قراردادی اعتقاد دارند که چون مردند بنابراین نامرد نیستند، با شما ازدواج می‌کنند.
مرد متولد آبان یا شوخی نمی‌کند و یا اگر شوخی بکند در حد وحشتانکی می‌کند. مثلاً ممکن است که از شما خواهش بکند که از نردبان بالا رفته و چیزی را از روی پشت بام برایش بیاورید و همین که شما به پله آخر نردبان رسیدید با لگد به پایه نردبان بزند و شما را از آن بالا پایین بیندازد و درست در همان لحظه‌ای که شما دارید از درد به خودتان می‌پیچید، او دلش را گرفته و بخندد و بگوید: ناراحت نباش خواستم کمی مزاح بکنم! مرد متولد آبان ممکن است که در راستای گسترش فرهنگ مزاح خیلی کارهای دیگر با شما بکند. اگر مردد هستید که با یک مرد متولد آبان ازدواج بکنید یا خیر، به شما توصیه می‌کنیم که تردید نکرده و حتماً این کار را انجام دهید زیرا مرد متولد آبان با همان یک بار ازدواج از هر چه زندگی مشترک است بیزار می‌شود و دیگر تن به هیچ ازدواجی نمی‌دهد و این برای شما که نگران ازدواج مجدد همسرتان هستید یک ایده‌آل محسوب می‌شود.
زن متولد آبان ماه
اگر شما تصمیم دارید که زنی بگیرید که برایتان غذا درست بکند و به طور کل نیازهایتان را تأمین بکند، تحت هیچ شرایطی سراغ زن آبان ماهی نروید زیرا زنهای متولد آبان حتی اگر خودشان هم در اوج گرسنگی باشند به تکه نانی کپک‌زده قناعت می‌کنند و می‌توان این طور نتیجه‌گیری کرد که اغلب عرفای عزلت نشین از دامن یک مادر آبان ماهی به اوج رسیده‌اند.
هیچ وقت به زن متولد آبان توهین نکنید زیرا او از شما بدجوری انتقام می‌گیرد. به عنوان مثال ممکن است که شما درخیابان یک شاخه گل را از روی دوستی و محبت به همسر متولد آبانتان هدیه بکنید. اما او متوجه دوستی شما نمی‌شود بلکه تصور می‌کند که چون این گل روی دست شما سنگینی می‌کرده و خسته شده بودید این گل را به او داده‌اید و به اولین مأمور پلیسی که می‌ر‌سد شما را که شوهرش هستید به عنوان یک مزاحم خیابانی به او معرفی می‌کند.
اگر آدم ضعیفی هستید اصلاً سراغ زن آبان ماهی نروید چون زندگیتان خیلی زود به هم می‌ریزد. زن متولد آبان تنها نسبت به مردان قوی وفادار خواهد ماند. اگر مرد ضعیفی هستید و قبل از خواندن فالخند این ماه با زنی آبانی ازدواج کرده‌اید به شما توصیه می‌کنیم که روزی دوازده زرده تخم‌مرغ، یک گالن بیست لیتری شیر گوسفند و نیم کیلو عسل را با روغن حیوانی سرخ کنید و داغ‌داغ بخورید تا قوی بشوید. اصلاً اشتباه نکنید، زن متولد آبان شما الکی می‌گوید که تسلط و زورگویی هیچ مردی حتی شما که شوهرش هستید را نمی‌تواند تحمل بکند. به این دلیل که او یک زن متولد آبان است و از خصوصیات بارز زنهای متولد این ماه هم توهم است، می‌توانید با خیالی آسوده زورگویی کنید و کاملاً هم مسلط باشید!

بیماریهای متولد آبان
متولدین آبان تقریباً یکی- دو روز قبل از بدو تولد با مرگ دست و پنجه نرم می‌کنند ولی عموماً در سنین بالا از دنیا می‌روند و علت مرگشان هم معمولاً آن مریضی نیست که از یکی- دو روز قبل از تولدشان دچارش شده‌اند بلکه اغلب به دلیل بیماری بددهنی از دنیا می‌روند. یعنی اینکه همین جور بی‌دلیل در خیابان به یکی فحش می‌دهند و به شنونده فحش برمی‌خورد و با پاره آجر می‌کوبد سر آبانی فحاش و او را به قتل می‌رساند.
همه روزه به جز ایام کاری
نامه‌ای به دست ما رسیده که در آن یک مرد نمی‌دانیم متولد چه ماهی از ما پرسیده که زن من متولد آبان است و توی خانه خیلی زور می‌گوید، فحاشی می‌کند، دست بزن دارد و مرا کتک می‌زند. چند بار هم قهر کرده و رفته‌ام خانه پدرم ولی چه کار کنم که زندگی‌ام را دوست دارم و باز دوباره برگشته‌ام. با همه این حرفها من مشکلی با همسرم ندارم، مشکل من فامیلها هستند که به من می‌گویند تو زن ذلیلی. به نظر شما چه کار کنم؟!
- ای کاش شما زن می‌بودید زیرا تمام این مواردی که شما برشمردید برای اعاده طلاق کافی بود. شما طلاق گرفته و مهرتان را می‌گرفتید و با پولش اگر چه نمی‌شد یک خانه بخرید ولی یک گاو می‌خریدید و با شیرش ماست درست می‌کردید و با زدن یک مغازه ماست‌بندی امرار معاش می‌کردید. ولی حالا که مردید اگر طلاق هم بگیرید باید مهریه‌اش را هم بدهید. پس توصیه ما به شما این است که هر جور شده تحمل بکنید، این قدر دهن‌بین نباشید و به حرف فامیل گوش نکنید و مطمئن باشید با این فشاری که شما تحمل می‌کنید به همین زودی‌ها خواهید مرد و از همه چیز راحت می‌شوید

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

 متولدین مهر ماه

علامت طالع‌بینی مهری‌ها... منظور متولدین مهرماه هستند، با مهری خانمها اشتباه نگیرید!- ترازو است. اصلاً فکر نکنید که چون مهری‌ها چنین چیزی علامت طالع‌بینی‌شان است پس می‌روند ترازو فروش و یا قاضی دادگاه می‌شوند نه، نمی‌شوند و اغلبشان هم تا سنین سی سالگی بیکار هستند. پس اگر مأمور یک پارک هستید و می‌بینید که درست در وسط هفته عده‌ای آمده‌اند و دارند فوتبال بازی می‌کنند، تصور نکنید که این بازی از مجموعه مسابقات لیگ برتر است که دارد در پارک شما برگزار می‌شود، بلکه بدانید همه آنها متولد مهرماه هستند و از سر بیکاری آمده‌اند آنجا و دارند فوتبال بازی می‌کنند. ستاره مهری‌ها زهره است و به همین دلیل اغلب دختران این ماه اسمشان زهره است و پسران این ماه هم با دختری به نام زهره ازدواج می‌کنند. مهری‌ها به شدت شیفته مردم هستند، یعنی شیفته خدمت به مردم هستند و از همین رو اغلبشان در همین راستا به مدارج بالای سیاسی نائل می‌شوند. متولدین مهرماه معمولاً کمتر عصبی می‌شوند. حتی اگر شما در یک نزاع دسته جمعی یکی از نزدیکان آنها را هم به قتل رسانده باشید وقتی به شما می‌رسند جمله: آن قدر از تو بیزارم که می‌خواهم بزنم و دماغت را داغان بکنم را طوری می‌گویند که انگار دارند شعری لطیف را برایتان می‌خوانند. اما شما به‌عنوان یک قاتل زیاد خوشحال نباشید چون مهری‌ها آن قدر کینه‌ای هستند که تحت هیچ شرایطی رضایت به عفو نمی‌دهند. ترازویی‌ها خیلی تنبل هستند به طوری که اگر چیزی رویشان بیفتد حاضر نیستند که بلند شده و تلاش بکنند و خودشان را از زیر فشار آن دربیاورند.
مرد متولد مهر
مردهای متولد این ماه معمولاً برای رفع مشکلات دیگران راه حلهای فراوانی دارند اما همیشه در حل مشکلات خودشان عاجز هستند. اگر یک مرد متولد مهر به شما لبخند زد بدون هیچ گونه مقاومتی فریفته او بشوید و همان لحظه بروید و به او ابراز عشق بکنید زیرا خنده مردهای متولد این ماه چنان دلفریب است که حتی اگر قلبتان از سنگ هم باشد، نمی‌توانید مقاومت بکنید. اگر چاه دستشویی منزلتان پر شده و به این نتیجه رسیده‌اید که باید خالی بشود، خودتان تصمیم گرفته‌ و آن را خالی بکنید زیرا گرفتن تصمیمهای معمولی برای مرد متولد مهر به دشواری اهلی کردن یک گاومیش وحشی است! اگر او تصمیم گرفته باشد که یک فاضلابچی بیاورد و در بین راه متوجه بشود که برای سه- چهار بار دیگر می‌شود از دستشویی استفاده کرد، به یکباره تصمیمش را عوض می‌کند.
مرد متولد مهر به شدت هرچه تمام‌تر از ریخت و پاش بیزار است. اغلب مردهای مهری که زنشان را طلاق می‌دهند به این دلیل است که همسر آنها ریخت و پاش را برابر با تمیز نگه داشتن خانه می‌داند و از آن طرف هر چه دلشان می‌خواهد پول مرد مهری‌شان را خرج می‌کننند و این قضیه باعث عصبانیتشان می‌شود و در نتیجه به اولین محضری که می‌رسند، زنشان را طلاق می‌دهند.
اگر بنا به هر دلیلی از زندگی با مرد مهری‌تان خسته شده‌اید و می‌خواهید از او جدا بشوید سیر و پیاز را با هم مخلوط کرده و بگذارید خوب سرخ بشود، البته پنجره را هم ببندید. مطمئن باشید او به خانه که بیاید هر چه قدر هم که خسته باشد، شما را می‌برد و طلاق می‌دهد.
زن متولد مهر
زن متولد مهر بسیار جذاب و آرام صحبت می‌کند. لباسهایی از جنس حریر و تور می‌پوشد. او مثل عروسک کوچکی است که شما می‌توانید- در صورتی که وزنه‌بردار بوده باشید- او را با یک دست بلند کنید و به زمین بزنید. حالا چرا به زمین بزنید؟! به این دلیل که معمولاً زنهای متولد مهر چاق هستند و حتی اگر شما وزنه‌بردار هم بوده باشید مطمئناً نمی‌توانید او را بالای سرتان ببرید و از دستتان می‌افتد. زنهای متولد مهر در هر کشوری که باشند معمولاً ضد رژیم غذایی هستند و دلیلش هم این است که یا بیش از اندازه چاق هستند و یا زیاد از حد لاغر. زن متولد این ماه معمولاً با مردها راحت‌تر از زنها ارتباط برقرار می‌کنند اما عمق و ماندگاری رفاقتش با زنها بیشتر از مردهاست چرا که معمولاً زن متولد مهر به مرد به‌عنوان یک اسباب‌بازی نگاه می‌کند. اما این نکته را فراموش نکنید که زنهای مهری خیلی حال و حوصله بازی کردن ندارند. اگر شما با یک زن مهری ازدواج کرده‌اید باید به شما بگوییم که کار خوبی کرده‌اید زیرا برای همسر شما زن بودن یک شغل دائمی است و مایل است که آن را به نحو احسن انجام بدهد. اما باید بگوییم که خیلی از همسر مهری‌تان توقع رفتارهای زنانه نداشته باشید زیرا ممکن است زمانی حال بکند که کت و شلوار بپوشد و برود و در یک قهوه‌خانه قلیان بکشد و دیزی بخورد و اگر پا داد قهوه‌خانه را نیز به هم بریزد!

بیماریهای متولد مهرماه
متولدین مهرماه علی‌رغم اینکه خیلی به سلامتی‌شان اهمیت می‌دهند غالباً به راحتی مریض می‌شوند. مثلاً ممکن است از یک دیر رفتن به دستشویی ساده، سنگ مثانه بگیرند و فوراً هم بمیرند. مهری‌ها باید بدانند که اگر به یکباره همه جای بدنشان شروع به خارش کرد الزاماً از نرفتن به حمام نیست و ممکن است که افسردگی گرفته باشند اما خیلی نگران نباشند چون به دلیل این بیماری نخواهند مرد. یکی از مهمترین عوامل مرگ بیشتر مهری‌ها این است که یا سنگ یا خود ترازو می‌خورد توی سرشان. پیشنهاد می‌شود که برای طول عمر بیشتر متولدین مهرماه علاوه بر اینکه سیگار نکشند و روزی ده دقیقه هم ورزش کنند، سعی کنند که حتی‌المقدور از زیر ترازو و سنگ ترازو هم رد نشوند!

همه روزه به جز ایام کاری
خواننده‌ای، درست در ایام کاری sms زده است. همین جا اعلام می‌کنیم که ما شماره موبایلمان را به کسی نداده و نخواهیم داد و ایشان هم نمی‌دانیم از کجا پیدا کرده‌اند. علی‌رغم اینکه ما تصمیم گرفته‌ایم که در ایام کاری پاسخگوی سؤالات شما نباشیم ولی چون سؤال خیلی مهم است این دفعه را نادیده می‌گیریم و پاسخ می‌دهیم. این خواننده پرسیده که: «پس چه موقع با مردی آشنا می‌شوم که واقعاً دوستش داشته باشم؟» این خانم در معرفی خودشان در انتهای sms همین قدر توضیح داده که یک مهری است. ای کاش این خانم سنشان را هم می‌گفتند زیرا ممکن است که یک دختر پنج ساله باشند و طبیعتاً این اتفاق برای ایشان مشروط بر اینکه پسرعمویشان به پستشان نخورد حداقل 15 سال دیگر است. اما اگر سنشان بالای بیست سال است با توجه به خصوصیات فیزیکی مهری‌ها که اغلب یا چاقند و یا لاغر، بهتر است از این‌گونه خیال بافیها خارج بشوند و یک مقدار به واقعیات زندگی بپردازند. واقعیات زندگی به آنها خواهد گفت که بلند شده و بروید به پدرتان بگویید که شما را ترشی بیندازد چون قطعاً کسی به سراغ شما نمی‌آید

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

متولدین شهریور ماه

علامت طالع‌بینی شهریوری‌ها دختر باکره است. تکلیف مردهای شهریوری با این علامت کاملاً روشن است. اما توضیح این علامت در زنهای شهریوری از دست ما برنمی‌آید و به خودشان واگذار می‌کنیم. فلز شهریوری‌ها جیوه است. حتماً شما هم با ما موافقید که جیوه فلز نیست و از جایی که شهریوری‌ها جیوه را فلز می‌دانند می‌توان نتیجه گرفت اغلب بساز و بفروشهای ساختمانی که برجهای ساخته شده توسط آنها با اندک بادی فرو می‌ریزد شهریوری هستند. متولد شهریور مجرد یا متأهل را به راحتی می‌توان در میان جمع شناخت. زیرا شهریورهای مجرد حتی اگر در یک محفل عروسی هم باشند باز زیر بغلشان حداقل پنج جلد از یک رمان ده جلدی را قرار می‌دهند تا بلکه کسی جذب آنها بشود. اما متأهلین شهریوری که خرشان از پل گذشته اگر در آن عروسی باشند با لگد می‌زنند زیر بغل او و کتابها را می‌ریزند زیرا معتقدند که الان زمان شادی کردن است. ممکن است با این حرکتشان شما ناراحت بشوید ولی ایرادی ندارد چون دیگران می‌خندند! اگر روزی در خیابان کسی را دیدید که با شلوارک و زیرپوش در حال قدم زدن است بدانید که او قطعاً یک شهریوری است و چون شهریوری‌ها به ظاهرشان خیلی اهمیت می‌دهند پس نتیجتاً او آن روز لباس تمیز و اطو کشیده نداشته و تنها لباس تمیز و اطوکشیده‌اش همان زیرپوش و شلوارک بوده است!
مرد متولد شهریور:
از همین اول بگویم که اگر تشنه رویاهای رمانتیک و عشقهایی چه سطحی؛ چه عمیق هستید بی‌خودی به مرد شهریور دل نبندید، زیرا آبی گیرتان نمی‌آید و از تشنگی هلاک می‌شوید، عشقهایی که به صورت قول و قرارهای عاشقانه، و با سوز و آه شاعرانه جلوه‌گر شوند نه تنها بر مرد شهریوری تأثیر نمی‌گذارند بلکه باعث وحشت او شده و با اولین اتوبوس یا قطار از شهر می‌گریزد. هواپیما را انتخاب نمی‌کند چون خیلی گران است مگر اینکه بلیت قطار و اتوبوس گیرش نیاید. مرد متولد شهریور استعداد فوق‌العاده‌ای در زمینه بازیگری دارد. پس اگر روزی به خانه آمدید و دیدید شوهر شهریوری‌تان غش کرده و از دهانش کف بیرون می‌آید و دارد همین جور می‌لرزد قبل از اینکه شماره تلفن اورژانس را بگیرید، تحقیق کنید ببینید آیا او در یک چنین لحظه‌ای با کسی قول و قراری نداشته است. زیرا ممکن است داشته باشد و چون به هر دلیلی نتوانسته است به قول و قرارش عمل کند خودش را به غش زده باشد. اگر مرد شهریوری شما روزی به خانه آمد و یک لنگه کفش به شما هدیه داد ناراحت نشوید بلکه خوشحال شوید. زیرا او در آن لحظه در اوج عشق نسبت به شما به سر می‌برد و با این حرکت نمادین می‌خواهد بگوید تو برای من مثل سیندرلا هستی.
پدرهای شهریوری معمولاً فرزندانشان را لوس نمی‌کنند پس اگر روزی با بچه لوس یک مرد شهریوری مواجه شدید بدانید که قطعاًکار مادرش بوده است.
زن متولد شهریور:
زنهای متولد شهریور هیچ وقت پولشان را صرف این نمی‌کنند که دماغشان را بدهند برود بالا، زیرا از همان ابتدای تولد دماغشان بالا است. منتها قطعاً باید بروند دکتر و پولشان را صرف این بکنند که دماغشان را بدهند بیاید پایین چون زیادی بالا است. قبل از ملاقات با زن متولد شهریور از نوک پا تا مغز سرتان را با خط‌کش اندازه‌گیری بکنید و هر ده سانت از بدنتان را یک نوع عطر بزنید.
زیرا آنها به بی‌بویی و خصوصاً بدبویی حساسند و دلشان می‌شکند. او به راحتی تسلیم توهمات پوچ و بی‌پایه و اساس نمی‌شود پس بهتر است به جای اینکه بنشینید و برای او از جایگاهتان در آینده ادبی جهان بگویید و یا اینکه بگویید مربیان سابق تیم ملی فوتبال حق شما را خورده‌اند وگرنه شما الان از مشهورترین فوتبالیستهای دنیا محسوب می‌شدید و یا اینکه اذعان کنید اگر مادرتان اجازه می‌داد که شما از همان ابتدا لباستان را خودتان اطو بکشید الان از بزرگ‌ترین اطوکارهای خاورمیانه بودید، بلند شده و مثل آدم، صبح علی‌الطلوع بروید سر کار و بوق سگ هم برگردید به منزلتان.
بیماریهای متولد شهریور
متولدین شهریور هم مثل متولدین سایر ماهها بالاخره یک روزی می‌میرند. ولی آنها تا قبل از مرگشان به‌طور شگفت‌انگیزی از سلامت کامل برخوردارند. مثلاً ممکن است آنها در حالی که دارند در یک دانشکده پزشکی از راههای جلوگیری از سکته قلبی صحبت می‌کنند سکته کرده، بمیرند. آنها معمولاً اهل پیشگیری هستند. به طوری که اغلب شهریوری‌ها یا دکتر می‌شوند و یا صاحب یک داروخانه تا اگر کوچک‌ترین مریضی بر آنها مستولی شد خودشان بتوانند خودشان را درمان کنند.
همه روزه به جز ایام کاری
نامه‌ای به دستمان رسیده از خانم میم.پ حالا اینکه ما چطوری از این دو حرف متوجه شده‌ایم که نامه را یک خانم فرستاده برمی‌گردد به نوع سؤالشان. خانم میم.پ پرسیده‌اند که، من یک شهریوری هستم که دماغم را که زیادی بالا بود عمل کرده و آورده‌ام پایین. اما طولی نکشید که دوباره خودش رفت بالا. وقتی به دکتر مراجعه کردم دکتر گفت: «نمی‌شود کاری کرد چون تو شهریوری هستی و شهریوری‌ها دماغشان بالا است.»
مشکل من این است که همسر من این طوری دوست ندارد و می‌گوید: «دماغت را بده بیاید پایین» حالا چه کار کنم؟
پیشنهاد ما به شما این است که تا دو ماه هر روز صبح بعد از خوردن صبحانه به مدت دو ساعت دماغتان را حرارت بدهید. ممکن است در اثر انبساط خودش را ول کرده و بیفتد! اگر نیفتاد هر چه سریع‌تر برای طلاق اقدام کنید. منتها در نظر داشته باشید که مهریه‌تان را تا ریال آخر بگیرید. چرا که اگر مهریه شما تعداد زیادی سکه طلا باشد می‌توانید با فروش آن یک دماغ سرپایین بخرید و به خودتان پیوند بزنید. حتی اگر مهریه شما یک شاخه گل یا یک قطعه شعر بود باز هم جای نگرانی نیست. بروید و هر چه سریع‌تر یک مردادی پیدا کنید و شاخه گل را به او هدیه بدهید و شعر را نیز برایش بخوانید و مطمئن باشید که او به سرعت عاشق شما می‌شود. حتی اگر دماغتان خیلی سرش بالا باش

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

 متولدین مرداد ماه علامت طالع‌بینی او شیر است و این نشانگر آن است که مردهای متولد مرداد به تعمیر و نصب شیرآلات و همچنین محافظت از قفس شیر در باغ‌وحش علاقه فراوانی دارند و نیز زنهای متولد این ماه علاه بیشتری به شیر دادن به نوزادان در مقایسه با زنهای متولد سایر ماهها دارند. فلز او طلاست و این هیچ معنایی نمی‌تواند داشته باشد مگر اینکه یک فرد متولد مرداد یا موهایش طلایی است یا چشمهایش و یا به هر صورتی یک تکه طلا از خودش آویزان کرده!
اگر شیرها را در یک شب‌نشینی و یا یک تجمع در سکوت و انزوا دیدید بدانید که از دو حال (و بلکه هم کمتر!) خارج نیست، یا به آنها اجازه ابراز وجود داده نشده و یا اینکه داده شده ولی کس دیگری بوده که قدرت سحرش را از او بیشتر بوده و جمع خود به خود به طرف او متمایل شده است. اگر در چنین شرایطی با متولد ماه مرداد روبه‌رو شدید حتماً به سراغ او رفته و بگویید: «عزیزم، تو قطعاً یک نابغه‌ای که در یک چنین جمع حقیری سکوت کرده‌ای!»
حتماً از کلمه حقیر در جمله‌تان استفاده کنید زیرا با به‌کار بردن یک چنین کلمه‌ای او متوجه می‌شود که آدم بزرگی است چون مردادی‌ها دوست دارند که آدمهای بزرگی فرض شوند (البته اگر در حد همان فرضیه باقی نمانند!) و در پاسخ به شما خواهد گفت: «البته شما لطف دارید من آدم بزرگی نیستم و فقط در بعضی موارد بزرگم و می‌دانم که شما قطعاً جذب همان موارد بزرگ شده‌اید!» او بعد از گفتن این جمله به شدت هر چه تمامتر عاشق شما می‌شود. این را بدانید که اگر شما و یا هرکس دیگری او را در آن جمع از انزوا خارج نکنید قطعاً برای نشان دادن خودش به شیوه‌هایی چون حرکات موزون، پشتک و وارو زدن و قرائت اشعار شاعران معاصر که هیچ تناسبی با فضای شما ندارد متوسل می‌شود.
متولدین مرداد یا به‌زودی عاشق شما می‌شوند و یا همین الان که شما دارید فالشان را می‌خوانید عاشق هستند. بروز این حس هیچ ربطی به سن و سال و تجرد و تأهلشان ندارد و معمولاً از همان سنین طفولیت عشق زمینی را تجربه می‌کنند و شیوه انتقال‌ احساسشان به شما معمولاً از طریق نامه‌های فراوان است. پس اگر در طول یک هفته چندین بار پستچی محله‌تان را دیدید که به شما نامه می‌دهد قبل از اینکه به او شک کنید که عاشق شما شده بروید و هرچه مردادی در اطرافتان هست ردیف کنید و یقین داشته باشید که اگر نگوییم همه آنها ولی از بین آنها یکی هست که آن نامه‌ها را برای شما می‌فرستد!

مرد متولد مرداد
غرش شیرهای نر را زیاد جدی نگیرید یا بهتر است بگوییم اصلاً جدی نگیرید! زیرا مردهای متولد این ماه یا جیغ و داد نمی‌کنند و یا اگر بکنند قطعاً سر چیزهای پیش پا افتاده است.
مردهای مردادی اصولاً ستایشگر زیبایی هستند بنابراین اگر زنی هستید که نگاههای ستایش‌آمیز شوهرتان به دیگران باعث حسادتتان می‌شود بهتر است که فکری به حال خودتان بکنید!

زن متولد مرداد
اگر خودتان را تکه‌تکه بکنید، بروید سر راهش و با یک دسته‌گل زیبا ضمن اینکه گریه می‌کنید به او پیشنهاد ازدواج بدهید و یا اینکه به او بگویید اگر با من ازدواج نکنی خودم را از بالای برج پرت می‌کنم، نه تنها به شما پاسخ نمی‌دهد بلکه دسته‌گل را گرفته و به داخل جوی آب می‌اندازد و همان لحظه هر کجا که باشید یک ماشین دربست گرفته و به راننده می‌گوید که شما را هر چه سریع‌تر به برجی برساند تا شما فی‌الفور خودتان را از بالای آن به پایین پرت کنید! زیرا زن مردادی دوست دارد که با یک مرد مشهور و پولدار ازدواج کند. قبل از پیشنهاد ازدواج به زن مردادی مورد علاقه‌تان هرچه سریع‌تر کارتان را رها کرده و بروید و خودتان را به یک باشگاه خارجی فوتبال بفروشید چون هم مشهور می‌شوید و هم پولدار! زن متولد مرداد را یا پای میز توالت می‌توان پیدا کرد و یا هنگام رفتن به دستشویی ولی سعی کنید در هیچ کدام از این دو موقعیت سراغ او نروید چون او ترجیح می‌دهد که زمانی شما را ببیند که کاملاً آماده باشد.

بیماریهای متولد مرداد
مردادی‌ها را هیچ مریضی نمی‌تواند از پا درآورد و علت مرگ اغلبشان هم ناشناخته باقی می‌ماند. اگر روزی به خانه آمدید و دیدید که همسر مردادی شما در بستر بیماری افتاده اصلاً نگران نشوید و به او پیشنهاد رفتن به دکتر هم ندهید. زیرا در آن لحظه تنبلی به سراغ او آمده و چون نمی‌خواهد در کارها به شما کمک کند خودش را به مریضی زده است! پس فی‌الفور خانه را تمیز کنید، لباسهایش را بشویید و غذا را هم آماده کنید. مطمئن باشید که بعد از پایان کارها به سلامتی از بستر بیماری بلند می‌شود!

همه روزه به جز ایام کاری
ما تصمیم گرفته‌ایم که همه روزه به جز ایام کاری به نامه‌های شما پاسخ بدهیم. اینکه چرا ایام تعطیل را برای این کار انتخاب کرده‌ایم لابد برمی‌گردد به خصوصیت ماهی که در آن به دنیا آمده‌ایم! برای شروع با توجه به فرارسیدن مردادماه و از میان نامه‌های رسیده، نامه یک نفر که از ما خواسته نامش را فاش نکنیم انتخاب می‌کنیم. این دوست عزیز پرسیده: «یک نفر مرد مردادی مدتی است که سمج شده است تا با او ازدواج کنم. اول گل آورد که از او قبول نکردم. دو روز بعد آمد و گریه کرد و من حتی دستمال برای پاک کردن اشکهایش به او ندادم. هفته بعد آمد و گفت، خودم را می‌کشم و پول خونم را از پدرت می‌گیرم. حالا با توجه به اینکه ما از خانواده ضعیفی هستیم و پدرم نمی‌تواند پول خون او را بدهد به نظر شما با او ازدواج کنم؟!»
پیشنهاد ما این است که اول مطمئن بشوید که او مردادی است یا نه چون اگر باشد به شما این اطمینان را می‌دهیم که خودش را نمی‌کشد مگر اینکه به مرگ طبیعی بمیرد! ولی اگر نبود تحقیق کنید تا مطمئن شوید که قیمت دیه کامل چه قدر است. اگر در حدی بود که توانستید با قرض کردن و فروختن بخشی از زندگی‌تان هزینه خونش را بدهید که اصلاً ازدواج نکنید ولی اگر نتوانستید بدهید، خوب با او ازدواج کنید چون بالاخره یک روزی که باید این کار را بکنید

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

زن متولد تیر
زن متولد تیر از انتقاد به شدت متنفر است (البته نه از انتقاد کردن، بلکه از انتقاد شنیدن) و مطمئن باشید اگر روزی آینه قدی اتاقش کوچکترین انتقادی را از او منعکس کند به سرنوشت بدی دچار می‌شود. رفتار دختر متولد تیر را نمی‌توان پیش‌بینی کرد چون همه چیز در این رابطه بستگی به دنده‌ای دارد که او صبح از آن دنده از خواب بیدار می‌شود. در غیر قابل پیش‌بینی بودن رفتار زن این ماه همین بس که یکی از بزرگترین دانشمندان علم روان‌شناسی دنیا مدتی قبل از همسر تیرماهی‌اش جدا شد چون این بنده خدا که می‌توانست هوای هر نقطه‌ای از زمین در 100 سال آینده را پیش‌بینی کند از پیش‌بینی اخلاق فردا صبح زنش عاجز بود!
زن تیرماه فکر اقتصادی درخشان دارد و برای منحرف کردن ذهن او از پول به سمت مسائل دیگر باید تلاش زیادی انجام دهید. به چند نمونه تلاش برای پرت کردن حواس زن متولد این ماه از مسائل مادی توجه کنید:
ـ هِی... اونجارو! یه فیل داره رو ابرها قدم می‌زنه و طبل حلبی گونتراگراس رو می‌خونه!
ـ کمک... من دارم تو آب خفه می‌شم!
ـ شنیدی جاری‌ات پشت سرت چی گفته؟
اگر دختری که در تیرماه متولد شده عاشق شما شده باشد به دو صورت ممکن است این عشق را ابراز کند:
1ـ خیلی مستقیم می‌رود سر اصل مطلب.
2ـ خیلی غیرمستقیم می‌رود سر اصل مطلب.
او به آشپزی علاقه زیادی دارد و بعضی‌ها معتقدند اصلاً برای این شوهر می‌کند که یک نفر همیشه برای چشیدن، نظر دادن وتعریف کردن از غذاهایش دم دست باشد. این جزو اصول زن متولد تیر است که: «یک شوهر خوب فقط یک شوهر خوب است ولی یک گاز فردار 5 شعله عالی نعمتی است وصف نشدنی!»
او خسیس نیست ولی هیچ وقت هیچ چیزی را دور نمی‌ریزد بنابراین هر شب ساعت 9 فقط یک کیسه فریزر آشغال برای بردن دم در به دستتان می‌دهد! او نسبت به اشیاء کهنه و قدیمی هم علاقه و دلبستگی زیادی دارد و همین علاقه باعث می‌شود گاهی با پیرمردهایی ازدواج کند که جداً واژه قدیمی (و البته مایه‌داری) را معنا می‌کنند!
مرد متولد تیر
مرد متولد این ماه کمی تا قسمتی مامانی (وابسته به مامان ـ توضیح نویسنده!) است و هر کاری هم بکنید در نهایت ماست مامانش شیرین‌تر و چایی‌اش خوش‌رنگ‌تر است.
مرد تیرماهی اهل حساب و کتاب است و پول درآوردن را دوست دارد. اگر دیدید موقع پخش یک سریال سرگرم‌کننده، شوهر تیرماهی‌تان به جای تلویزیون دیدن اسکناس می‌شمارد، بدانید که سرگرمی و لذت این کار برایش کمتر از دیدن آن سریال نیست! البته نباید فکر کنید مرد متولد این ماه یک آدم مادی صرف است چون او در هنرهایی مثل مجسمه‌سازی و نقاشی استعداد زیادی دارد. هرچند که در نهایت تابلوها یا مجسمه‌هایی که کشیده و ساخته را در اولین فرصت به بالاترین پیشنهاد می‌فروشد.
شاید در نگاه اول مرد متولد تیرماه اخمو و عصبانی به نظر برسد. ولی با نگاه دقیق‌تر می‌فهمید که او در واقع عصبانی و اخمو است. (در برخورد با مرد تیرماهی خودتان متوجه اهمیت ترتیب قرار گرفتن این دو صفت در کنار هم می‌شوید!)
البته بعداً دست‌تان می‌آید که تبدیل کردن این قیافه نه‌چندان آرمانی به یک مرد خنده‌رو و شاد، کار سختی نیست. فقط باید به او به اندازه کافی توجه کنید و کمی هم به او برسید تا ببینید مردها موجودات چندان پیچیده‌ای نیستند! مرد تیرماهی نیاز مبرمی به تروخشک کردن دارد و از همان زمان ازدواج شما می‌توانید بچه‌داری را هم تجربه کنی

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

مرد متولد خرداد
مرد متولد خرداد در برج دوپیکر به‌دنیا آمده و به‌همین دلیل هم دارای شخصیتی دوگانه است و هم احتمال دو زنه بودنش ببیشتر از مردهای متولد شده در سایر ماههای سال است.
شخصیت دوگانه مرد خردادی خیلی وقتها ممکن است باعث تعجب و حیرت اطرافیان شود تا آنجا که حتی... اصلاً به خاطره یکی از دوستانم در این‌باره توجه کنید:
ما یک همکار خردادی داشتیم که بسیار سحر‌خیز بود و از ریختن شکر در چای به‌شدت متنفر بود. اما یک روز صبح در کمال ناباوری پس از آنکه با یک ساعت‌و‌نیم تأخیر سرکار حاضر شد به آبدارچی سفارش چای شیرین داد! من که فکر نمی‌کردم او تا این حد دوشخصیتی باشد ازش پرسیدم: «هی اسفندیار تو یه خردادی اصیل و به تمام معنایی!»
اما اسفندیار گفت: اسمش اسفندیار نیست و در ماه خرداد هم متولد نشده و تازه از امروز به بخش ما منتقل شده... هر چند که او هنوز اصرار می‌کند اسفندیار نیست ولی من که این خردادیهای دو شخصیتی آب زیر‌کاه را می‌شناسم!»
مرد متولد خردادماه ممکن است هرلحظه افکار، عقاید و نظرهای کلی و جزئی‌اش را در مورد زندگی عوض کند و در مواردی دیده شده که یک مرد خردادی صبح رئیس یک شرکت، ظهر منشی شرکت و عصر آبدارچی همان شرکت بوده!
مرد متولد این ماه برخلاف آنچه به‌نظر می‌رسد بسیار ثابت‌قدم است و در مدتی که هنوز نظرش عوض نشده روی نظرش پافشاری عجیبی می‌کند ولی خوب،‌ با پیدا شدن سروکله یک نظریه تازه این پافشاری و ثابت‌قدمی به نظریه تازه‌تر منتقل می‌شود!
از طرف مرد خردادی سفره دلش را برای هرکسی باز نمی‌کند و به‌همین دلیل وعده‌های سرسفره‌ای مسؤولان هیچ‌وقت توجه او را جلب نمی‌کند!
مرد متولد خردادماه اگر نتواند به دلیل پاره‌ای مشکلات دو تا زن بگیرد، سعی می‌کند این دوگانگی را در جنبه‌های دیگر زندگی‌اش به‌کار ببندد و مثلاً دو تا ماشین، دو تا سنگ‌پا و لیف، دو تا گوشی موبایل و دو تا خانه برای خودش جفت و جور کند.
او دوستان قدیمی را با پیدا شدن دوستان تازه فراموش می‌کند و خوبی ماجرا این است که می‌توانید در طول چند سال چند‌بار با او دوست شوید و او هر بار خیال می‌کند بار اولی است که با شما آشنا می‌شود و از این بابت یک‌ عالمه تحویل‌تان می‌گیرد!

زن متولد خرداد
سیاره زن متولد این ماه مرکوری است و به‌همین دلیل (یا دلایل دیگر!) همواره غیرقابل پش‌بینی است. یعنی ممکن است مردی که فکر می‌کند زن متولد این ماه را به‌دست‌ آورده ناگهان در برابر واقعیتی قرار بگیرد که به‌طور غیر قابل پیش‌بینی سرکار بوده و یک نفر دیگر دختر مورد علاقه‌اش را به‌دست‌آورده!
زن متولد خردادماه شوخ‌طبع است ولی احتمال طنزپرداز شدنش چندان زیاد نیست! او تفریح را به‌شدت دوست دارد و بعید نیست ناگهان به شیوه کمدیهای‌ صامت بزن و بکوبی یک کیک پای‌سیب به طرف صورتتان پرتاب کند!
از دیگر مشخصه‌های زن متولد خرداد این است که اصولاً خیلی نمی‌شود درباره ماه تولد و خصوصیات اخلاقی مربوطه‌اش طنز نوشت.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

مرد اردیبهشت:
مرد متولد برج ثور با احساساتش چندان میانه خوبی ندارد و از جمله مردان نادری است که در مواجهه با یک زن اجازه می‌دهد عقلش درباره اینکه به او پیشنهاد ازدواج بدهد یا نه حکم کند و قلبش را در حد و اندازه‌های عضوی برای پمپاژ خون به سایر نقاط بدن نگه می‌دارد! البته همین مرد اگر به این نتیجه برسد که می‌تواند با زنی ازدواج کند ناگهان تبدیل به یک آدم رمانتیک می‌شود، طوری که اگر در زمینه سرقت ادبی هم مستعد باشد احتمالاً دیالوگهای رومئو و ژولیت را به اسم خودش به نامزدش غالب می‌کند.
او به شدت حسابگر است و نه تنها از بچگی قلک دارد بلکه در دوران جوانی و میانسالی هم برای خرید تلویزیون چهل اینچ پلاسما، کشتی تفریحی و ساختن یک برج 500 طبقه دارای برنامه‌های دقیق کوتاه مدت، میان مدت و بلند مدت است.
او مانند سنجاب همیشه مقداری پول برای روز مبادا جایی چال می‌کند بنابراین زیر و رو کردن باغچه یا گلدانهای منزل را به حساب علاقه او به گل‌ و گیاه نگذارید!
اگر مرد اردیبهشت در جمع نظریه‌ای را مطرح کند و شما از نظریه او جانبداری نکنید یا نظریه‌اش از طرف مهمانان مورد توجه قرار نگیرد یا هردو(!) تبدیل به ضدحالی می‌شود که نظیرش را نه دیده و نه شنیده‌اید. مرد اردیبهشت هیچ‌وقت از خانه قهر نمی‌کند چون دوری از مبل راحتی جلوی تلویزیون بیشتر از هر چیز دیگری آزارش می‌دهد!
زن اردیبهشت:
او از تحمیل عقاید و قراردادهای زورکی به شدت بیزار است و طوری که حتی اگر مارتین اسکورسیزی بخواهد با زور نقش اول فیلم بعدی‌اش را به او بدهد، محال است آن را قبول کند! زن اردیبهشت از بد قولی به شدت متنفر است بنابراین بهتر است اگر با او سر ساعت 3 بعدازظهر قرار دارید رأس ساعت آنجا باشید چون حتی چند ثانیه تأخیر هم عوارض جبران‌پذیر و چه بسا دردناکی باقی می‌گذارد، بنابراین همیشه خوش قول باشید و ساعتتان را با ساعت او تنظیم کنید.
سیاره زن اردیبهشت ونوس است و قاعدتاً زنی که سیاره‌اش ونوس است باید زن زیبایی باشد مگر اینکه عامل وراثت به تاثیرات سیاره‌ای بچربد و آنرا مغلوب کند!
او از شنیدن تملق هر چند بسیار تابلو و دور از واقعیت، لذت می‌برد، بنابراین هنگام چاپلوسی از زن اردیبهشت به مرغ خیال‌تان پروبال بدهید و تا می‌توانید خالی ببندید!
اگر کسی قصد دارد برای زن متولد این ماه هدیه بخرد باید دقت کند هدیه‌ای که انتخاب می‌کند غیر کاربردی‌ترین وسیله دنیا باشد تا بتواند زن اردیبهشت را خوشحال کند. چسب مخصوص درزگیر در سفینه‌های فضایی، یکی از پیچهای باز شده برج ایفل، قیچی مخصوص بریدن صفحه‌های تیتانیوم و دستگاه تشخیص آرتروز کمر در میان بی‌مهرگان از هدایای پیشنهادی ماست که مطمئناً تأثیر معجزه‌آسایی روی او دارد.
زن متولد اردیبهشت‌ماه با اینکه در قرن 21 و عصر الکترونیک و ارتباطات و رایانه زندگی می‌کند باز هم دلش می‌خواهد مرد زندگی‌اش حتی‌الامکان یک شوالیه با زره کامل و یک لقب نیم‌متری باشد و به شیوه‌های قرون وسطایی به او ابراز عشق کند! زن اردیبهشتی علاقه زیادی به غذای خوب دارد و دلش می‌خواهد برای غذا خوردن به مکانهای جدید و متفاوت برود... خلاصه اگر همسری که می‌خواهید اختیار کنید متولد این ماه است از حالا نصف حقوق‌تان را برای رستوران رفتن کنار بگذاری

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

علامت طالع‌بینی شما قوچ است اما قوچها فقط از حیث نربودن با مردهای فروردینی اشتراک دارند. فلزشما آهن است و شاید به همین دلیل است که اغلب مردهای فروردینی از خوردن اسفناج که سرشار از آهن است امتناع می‌ورزند و دلیلشان هم این است که آهنشان بدجور می‌زند بالا! و نیز به‌دلیل همین آهن بودن فلزشان است که مردهای مرتبط با زنهای فروردینی را آهنربا نیز می‌نامند! رنگ شما سرخ است. البته این باعث نمی‌شود که تجمع بیشتر فروردینی‌ها در قبایل سرخ پوستی باشد همین که علاقه‌مند به‌غذاهای سرخ کردنی و طرفدار تیمهای سرخ پوش باشید، کافی است.
عنصرتان آتش است و به همین دلیل متولدین سایر ماهها در مواجهه با شما دچار سوختگی می‌شوند. مولانا جلال‌الدین محمد بلخی مشهور به مولوی که از جمله ادبا و عرفای زمان خودش بود احتمالاً در چنین موقعیتی قرار گرفته بوده که سروده: «شده‌ام پسند حسنت وطنم میان آتش».
اگر روزی از اتوبان چمران ( تهران) می‌گذشتید و دیدید کسی بالای برج میلاد ایستاده و می‌خواهد به تمرین پرش از ارتفاع بپردازد اصلاً شک به خودتان راه ندهید که او یک فروردینی است. اصولاً فروردینی‌ها برای کاری که قرار است انجام بدهند همان لحظه تصمیم می‌گیرند و فی‌الفور هم عمل می‌کنند. مثلاً ممکن است در نیمه‌های شب یک‌فروردینی از خواب بیدارتان بکند و بخواهد به شما آب بدهد. اصلاً ناراحت نشوید و حتی المقدور آب را بخورید زیرا یک قوچ واقعی برایش این مهم نیست که شما خواب هستید بلکه مهم این است که خودش در بیداری به‌سر می‌برد!
فروردینی‌ها اصلاً دروغ نمی‌گویند و اگر هم روزی مجبور بشوند بگویند آنقدر گنده است که شما همان وسطهای ماجرا به او لبخندی می‌زنید و می‌گویید: برو و بی خیال شو، تو این کاره نمی‌شوی. به‌عنوان مثال ممکن است که با یک فروردینی قرار داشته باشید و او با دو ساعت تأخیر سر قرارش حاضر شود و وقتی علت دیر کردنش را از او بپرسید، در کمال خونسردی بگوید: بین راه تصادف کردم و شکمم پاره شد و روده هایم ریخت وسط اسفالت و تا آنها را جمع کردم و رفتم بیمارستان و برگشتم کمی دیر شد!
اصولاً متولدین فروردین لجوج و یک دنده ( و بلکه هم بیشتر!) هستند. یک فروردینی اصیل حاضر است در راستای اثبات لجاجتش به‌مدت یک ماه غذا نخورد فقط به‌خاطر اینکه بفهماند که می‌شود یک ماه چیزی نخورد و زنده ماند!
بیماریهای متولد فروردین تجمع بیماری در فروردینی ‌ها از ناحیه شکم به پایین است. آنها یا سنگ مثانه می‌گیرند و یا از فرط بی توجهی پایشان به یک سنگ گیر کرده و به زمین می‌خورند و یک قسمت از پایشان می‌شکند! فروردینی‌ها می‌توانند خیلی راحت در مقابل تیر، ترکش و سنگ رها شده از تیر و کمان قرار بگیرند و مطمئن باشید که این اجسام سخت فقط به همان نواحی که در بالا نام بردیم اصابت می‌کند. اگر روزی به محل کارتان آمدید و دیدید که همکار فروردینی شما دهانش را با ماسک پوشانده اصلاً تصور نکنید که برای جلوگیری از انتقال ویروس سرماخوردگی به شما این کار را کرده زیر اصولاً آنها سرما نمی‌خورند و اگر می‌بینید که دهانشان بسته است یقین بدانید که شب قبل سیر فراوانی میل کرده‌!
متولدین فروردین ماه با چه ماهی ازدواج بکنند یا نکنند
متولدین فروردین ماه یا آن قدر ازدواج نمی‌کنند که پیر شده و مجبورند قیدش را بزنند و یا زمانی که هنوز سرد و گرم روزگار را نچشیده اند می‌روند و این کار را می‌کنند.
تصور می‌شود به دلیل اینکه اشتراک رفتاری بین زن و مرد فروردینی بیشتر از اشتراک رفتاری در زن و مردهای سایر ماههاست، بهتر است که متولدین این ماه بیایند و با هم ازدواج بکنند و اگر زمانی رسید که نسل مجرد هر کدام از این دو جنس فروردینی تمام شد، بی خیال ازدواج بشوند!

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

در صورتیکه تاریخ تولد شما در:
اول فروردین ماه باشد سیاه هستید.
بین دوم فروردین تا 11 فروردین باشد ارغوانی هستید
بین 12 تا 21 فروردین باشد. شما سرمه ای است
بین 22 فروردین تا 31 فروردین باشد نقره ای هستید.
بین یکم اردیبهشت تا 10 اردیبهشت باشد سفید هستید.
بین 11 اردیبهشت تا 24 اردیبهشت باشد شما آبی هستید.
بین 25 اردیبهشت تا سوم خرداد باشد شما طلائی رنگ هستید.
بین 4 خرداد تا 13 خرداد باشد شما شیری رنگ هستید.
بین 14 خرداد تا 23 خرداد ماه باشد شما خاکستری هستید.
بین 24 خرداد تا دوم تیر ماه باشد شما رنگ خرمائی هستید.
سوم تیر ماه باشد رنگ شما خاکستری است.
بین 4 تیر ماه تا 13 تیر ماه باشد شما قرمز هستید.
بین 14 تیر ماه تا 23 تیر ماه باشد شما نارنجی هستید.
بین 24 تیر ماه تا سوم مرداد ماه باشد شما زرد هستید.
بین 4 مرداد ماه تا 13 مرداد باشد شما صورتی هستید.
بین 14 مرداد تا 22 مرداد باشد شما آبی هستید.
بین 23 مرداد تا یکم شهریور باشد شما سبز هستید.
بین 2 شهریور تا 11 شهریور باشد شما قهوه ای هستید.
بین 12 شهریور تا 21 شهریور باشد شما کبود رنگ هستید.
بین 22 شهریور تا 31 شهریور باشد شما لیموئی هستید.
متولدین یکم مهر ماه زیتونی هستند.
بین 2 مهر تا 11 مهر ماه ارغوانی هستید.
بین 12 مهر تا 21 مهر ماه شما رنگ سرمه ای دارید.
بین 22 مهر ماه تا یکم آبان ماه شما نقره ای هستید.
بین 2 آبان تا 20 آبانماه باشد شما سفید هستید.
بین 21 آبانماه تا 30 آبانماه باشد رنگ شما طلائی است.
بین یکم آذر ماه تا 10 آذر ماه باشد شما شیری رنگ هستید.
بین 11 آذر ماه تا 20 آذر ماه باشد شما خاکستری هستید.
بین 21 آذر تا 30 آذر باشد شما خرمائی رنگ هستید.
متولدین اول دیماه نیلی رنگ هستند.
بین دوم دی ماه تا 11 دی ماه باشد رنگ شما قرمز است.
بین 12 دی ماه تا21 دی ماه باشد شما نارنجی هستید.
بین 22 دی ماه تا 4 بهمن ماه باشد شما زرد هستید.
بین 5 بهمن تا 14 بهمن ماه باشد شما صورتی هستید.
بین 15 بهمن تا 19 بهمن ماه باشد شما آبی هستید.
بین 20 بهمن تا 29 بهمن ماه باشد شما سبز هستید.
بین 30 بهمن تا 9 اسفند ماه باشد شما قهوه ای هستید.
بین 10 اسفند تا 20 اسفند باشد شما کبودی رنگ هستید.
بین 21 اسفند تا 29 اسفند باشد لیمویی هستید.
————————————————�� �—————–
قرمز
با نمک و دوستداشتنی، مشکل پسند اما همیشه عاشق…….و
اینطور بنظر میرسد که مورد محبت نیز باشید. با روحیه و
بشاش اما در همان زمان میتوانید بد اخلاق هم شوید
قادرید با مردم بسیار خوب و با ملاطفت برخورد کنید و این
همان عشقی است که میتواند در راهی که در پیش دارید
همراهتان باشد
آدمهایی را که راحت صحبت میکنند دوست دارید این آدمها
باعث میشوند احساس راحتی بیشتری داشته باشید.
شیری رنگ
اهل رقابت و بازی دوست. دوست ندارد ببازد
ولی همیشه بشاش است.
شما قابل اعتماد و امین هستید و خیلی علاقه دارید وقت
خود را بیرون بگذرانید، با دقت عشقتان را انتخاب میکنید
و بسادگی عاشق نمی شوید اما وقتی او را یافتید تا مدتهای
طولانی دوستش خواهید داشت.
نیلی
شما بیشتر متوجه نگاهتان هستید و استانداردهای بالائی در
انتخاب عشق دارید. هر راه حلی را با دقت و تفکر انتخاب
می کنید و بسیار بندرت مرتکب اشتباه احمقانه میشوید
دوست دارید رهبر باشید و به راحتی می توانید دوستان جدید
پیدا کنید.
خاکستری
جذاب و فعال هستید، شما هرگز احساستان را پنهان نمی کنید
و هر آنچه را که درونتان است آشکار می سازید. اما ضمنا
میتوانید خودخواه هم باشید. می خواهید مورد توجه باشید و
نمی خواهید بطور نا برابر با شما برخورد شود. میتوانید
روز مردم را روشن کنید. شما میدانید در زمان مناسب چه
بگویید و خوش اخلاق هستید.
سبز
خیلی خوب با افراد تازه کنار می آیید. در واقع آدم
خجالتی ای نیستی اما گاهی اوقات با کلماتت به عواطف مردم
آسیب می رسانید. دوست دارید تا مورد توجه و علاقه کسی
باشید که دوستش دارید ولی اغلب تنهایید و به انتظار فرد
مورد نظرت می مانید.
طلائی
شما میدانید چه چیزی درست و چه چیزی نادرست است. آدم
بشاشی هستید و زیاد بیرون میروید. بسیار سخت میتوانی فرد
مورد نظرت را پیدا کنی اما وقتی او را یافتی تا سالیان
متمادی دوباره عاشق نمی شوی.
صورتی
شما همواره در تلاشید تا در هر چیزی بهترین باشید و دوست
دارید به سایرین کمک کنید. اما بسادگی قانع نمی شوی.
دارای افکاری منفی هستید و در جستجوی عشقی شورانگیز
مانند آنچه در قصه هاست هستید.
زرد
شما شیرین و بیگناهید ، مورد اعتماد بسیاری از مردم ،
و دارای رهبریتی قوی در ارتباطاتتان هستید. شما خوب تصمیم
میگیرید و انتخاب درستی در زمان مناسب می گیرید. همواره
در افکار داشتن روابط عاشقانه بسر می برید.
خرمائی
باهوشید و میدانید چه چیزی درست است. میخواهید همه چیز
را مطابق میل خود کنید که گاهی میتواند بدلیل عدم توجه
به نظر دیگران مشکل ساز باشد. اما در مورد عشق صبور
هستید. وقتی فرد مورد نظرتان را یافتید برایتان دشوار
است فرد بهتری پیدا کنید.
نارنجی
در مقابل اعمالتان مسئولیت پذیر هستید، می دانید چگونه
با مردم رفتار کنید. همواره اهدافی برای دستیابی به آنها
دارید و حقیقتا برای رسیدن به آنها تلاش میکنید ، فردی
آماده رقابت هستید. دوستانتان برایت بسیار مهم هستند و
قدر آنچه را که دارید میدانید، گاهی اوقات واکنشتان
زیادی شدید است و علت آن نیز احساساتی بودنتان است.
ارغوانی
اسرار آمیز هستید، بهیچوجه خودخواه نیستید ، زود و آسان
نظرتان جلب میشود. روزتان با توجه به خلقتان میتواند
غمگین یا خوش باشد. بین دوستان محبوب هستید اما میتوانید
دست به عمل احمقانه ای نیز بزنید ، بسادگی امور را
فراموش میکنید. بدنبال شخصی هستید که قابل اعتماد باشد.
لیموئی
آرام هستید، اما بسادگی عصبانی می شوید. به آسانی حسادت
می ورزید و در مورد چیزهای کوچک اعتراض میکنید، نمی
توانید به یک کار بچسبید اما دارای شخصیتی هستید که
اعتماد و علاقه همه را جلب میکند.
نقره ای
خیال پرداز و بامزه اید ، دوست دارید چیز های جدید را
بیازمایید. علاقه دارید خود سازی کنید و بسادگی می
آموزید، براحتی میتوان با شما صحبت کرد و شما نصایح خوبی
میدهید. وقتی موضوع دوستی است متوجه میشوید نمی توان به
کسی اعتماد کرد، اما وقتی دوستان واقعی خود را یافتید تا
پایان عمر به آنها اعتماد میکنید.
سیاه
شما یک مبارز هستید و دارای انگیزه اید. اما تغییر در
زندگی را نمی پسندید. زمانی که تصمیمی گرفتید، روی
تصمیمتان تا مدتها پای می فشارید. زندگی عشقی شما نیز
توام با مبارزه است و مثل همه نیست.
زیتونی
شما روشن قلب و آدم گرمی هستید. همراه خوبی برای فامیل و
دوستانید. خشونت را نمی پسندید و میدانید چه چیزی درست
است. شما مهربان و بشاش هستید اما بسادگی به مردم حسادت
نورزید.
قهوه ای
فعال و ورزشکارید ، برای دیگران مشکل است که به
شما نزدیک شوند. زمانی که متوجه میشوید نمی توانید به
چیزی که میخواهید دستیابید ،‌ بسادگی تسلیم شده آنرا رها
میکنید.
آبی
اتکا به نفس کمی دارید و خیلی ایرادی هستید. هنرمند
هستید و دوست دارید عاشق شوید ، اما میگذارید عشقتان از
دستتان برود چون در این مورد از مغزتان فرمان میگیرید نه
از قلبتان.
سرمه ای
شما جذابید و عاشق زندگی خود هستید ، نسبت به همه
چیز دارای احساسی قوی هستید و خیلی زود گیج میشوید
زمانی که از دست شخص یا اشخاصی عصبانی می شوید برایتان
مشکل است آنها را ببخشید.
سفید
شما آرزو و اهدافی در زندگی دارید زود حسادت می ورزید
نسبت به دیگران متفاوت و گاهی اوقات عجیب هستید اما همه
این حالت شما را دوست دارند.
کبود
احساسات شما بسادگی و ناگهانی تغییر میکند اغلب تنها
هستید ، مسافرت را دوست دارید. انسان صادقی هستید ولی
حرف مردم را زود باور میکنید. یافتن عشق برای شما سخت
است و گمگشته عشق هستید.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

دوست دارید بدانید که چطور احساسات گرم و سوزان معشوقه تان را ارضاء می کنید؟ فال این هفته در مورد سبک بوسیدن متولدین ماه های مختلف است. امیدواریم با خواندن این فال بتوانید با شخصیت معشوقتان بیشتر آشنا شوید و ببینید که لبهایتان چه سرنوشت عشقی برای شما رقم می زند!

فروردین
بوسه های شما تند و سریع و بسیار پرحرارت هستند که نشانگر حس شهوتران و لذت طلب شماست، اما این احساس داغ و سوزان خیلی زود فروکش می کند.

اردیبهشت
بوسه های شما با تعلل صورت می گیرد اما بوسه هایی ژرف و با احساس هستند که پی در پی می آیند و می آیند و...

خرداد
بوسه های شما با فوران خنده، لبخند و مسخره بازی قطع می شود.

تیر
بوسه های شما گرم و لطیف است، و دوست دارید تا ابد به آن ادامه دهید...

مرداد
بوسه های شما وحشی و پراحساس، همراه با چنگ زدن و گاز گرفتن است. هیچگاه موقع بوسیدن از بروز احساسات خود جلوگیری نمی کنید و دوست دارید دیگران شما را به این خاطر تشویق کنند.

شهریور
بوسه های شما بسیار دقیق، ظریف و ماهرانه است و معشوقتان زمانی متوجه آن می شود که شما کارتان را تمام کرده اید.

مهر
آنقدر نگران وضعیت تنفستان هستید که نمی توانید خوب به بوسیدنتان بپردازید.

آبان
شما خیلی زود از بوسیدن می گذرید و به سراغ......چیزی می روید که پشت سر آن برسد.

آذر
بوسه های شما غافلگیر کننده و خود به خودی هستند که باعث می شود معشوقتان بیشتر و بیشتر طلب کند.

دی
بوسه های شما لحظه ی خلاص شدن و آزادی از استرسی است که در طول روز اسیرتان کرده است.

بهمن
بوسه های شما خیس و با کثیف کاری همراه است و هنگام بوسیدن چشمانتان را باز نگاه می دارید!

اسفند
بوسه های شما رویایی، خیال انگیز، عاشقانه و ابدی است

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

برج حمل (فروردین)
متولدین این ماه دوست دارند در همه چیز اول باشند. آنها از همه اطلاعات روز مربوط به مُد و مارک های مختلف لباس آگاهند. آنها از امتحان کردن هر چیزی که مطابق با علایقشان باشد هیچ واهمه ای ندارند و از جسورانه ترین استایل ها و سبک ها استفاده می کنند. به محض دیدن هر مدل جدید در ویترین مغازه ها، باکی ندارند که حقوق به زحمت به دست آورده شان را صرف خرید آن کنند، چون می خواهند اولین نفری باشند که آن مدل را تن می کند. مطمئناً هر مُد و سبک جدیدی از لباس برای اولین بار توسط یکی از متولدین این ماه پوشیده شده است.

متولدین این ماه بنا بر طبیعت آتشین خود، تمایل زیادی به رنگ های قرمز و سیاه دارند. کاری ندارند که چه رنگ، چه جنس یا چه مدلی از لباس به آنها بیشتر می آید، آنها همه ی مدل ها و همه ی رنگ ها را امتحان می کنند. لباسهای آنها معمولاً رنگارنگ و پر نقش و نگار است. اما هر چه که هست کاملاً مطابق با آخرین مُد جهان است. کلاه و الماس برای زینت بخشیدن به انگشتان و گردن جزء لوازم زینتی است که بیشتر از چیزهای دیگر مورد استفاده متولدین این ماه قرار می گیرد.

مارک لباس مورد علاقه: Gucci



برج ثور (اردیبهشت)
تا به حال مشاهده نشده است که متولدین این ماه لباسی تن کنند که از مُد افتاده باشد. آنها جزء برجسته ترین مُدگرایان هستند که انتخابشان باعث فخر هر تولیدکننده لباس است. آنها خوب می دانند که در یک میهمانی شام چه لباسی باید تن کنند، و حتی لباس های کارشان را هم از معروف ترین مارک ها و تولیدکننده ها خریداری میکنند. قیمت لباس برای آنها هیچ اهمیتی ندارد، چون می دانند از هر چه که خوششان بیاید تا آخر عمر متعلق به آنها خواهد شد. با همه ی این اوصاف، به نظر متولدین این ماه ، لباسهای خوش دوخت هیچ وقت از مُد نمی افتند و مارک و لیبل لباسها در درجه اول اهمیت قرار نمی گیرد.

لوازم زینتی مربوط به گردن برای آنها نسبت به سایر لوازم اهمیت بیشتری دارد. شال گردن و گردن بند بسیار به آنها می آید. خانم های متولد این ماه بهتر است موهای خود را بالا جمع کنند و آنها را با گیره سرهای زمردین ببندند. به نظرشان رنگ های روشن و پر زرق و برق به درد طبقه متوسط اجتماع می خورد، و رنگ های قهوه ای، بژ و خاکی برای آنها مناسبتر است.

مارک لباس مورد علاقه: Louis Vuitton




برج جوزا (خرداد)
برای متولدین ماه دوقلوها هر روز با یک ماجرای جدید همراه است. احتمالاً این افراد هر روز صبح کمد لباسشان را باز می کنند و با جستجو درمیان کوه لباس های درهم و برهم، به دنبال لباسی می گردند که با حال و هوای آن روزشان جور باشد. زیاد دنبال مُدهای مختلف نیستند چون خیلی زود از آن خسته می شوند. اما اگر هر روز یک مُد جدید برای آنها وجود داشته باشد، مشتاقانه از آن استقبال خواهند کرد، اما آن مُد فقط 24 ساعت برای آنها دوام خواهد داشت و نه بیشتر. در خرید کردن مراقب خرج کردن و قیمت ها هستند، اما اگر از چیزی واقعاً خوششان بیاید، بی تردید آن را می خرند. مارک لباس برای آنها کوچکترین اهمیتی ندارد، چیزی که برای آنها مهم است این است که از ظاهر لباس خوششان بیاید، همین.

به پوشیدن تاپ و بلوزهای تنگ و چسبان علاقه زیادی دارند، چون می توانند بازوهای زیبایشان را از این طریق به نمایش بگذارند. دست بند و بازوبند جزء لوازم زینتی مورد علاقه آنهاست. اگر بخواهند صبح ها از خانه خارج شوند، آرایش چندانی نمی کنند، شاید فقط یک آرایش خیلی ساده و کمرنگ، مثل یک برق لب. متولدین این ماه دوست دارند هر مدل لباسی را امتحان کنند، اما با اینحال آرایش موهایشان همیشه ساده است.

مارک لباس مورد علاقه: Alexander McQueen




برج سرطان (تیر)
خوشبختی بالاپوشی است که سالیان سال همراه متولدین این ماه است. همانقدر که به عزیزان و نزدیکانشان وابسته هستند، به لباسهایشان نیز وابسته اند. در گنجه لباسهای متولدین این ماه، حتی قدیمی ترین لباسهایشان هم دیده می شود. خانم های متولد این ماه علاقه ای به پوشیدن لباسپای اسپرت ندارند، و در لباسهایشان همواره حال و هوای زنانه دیده می شود. در کمد لباسشان انواع و اقسام مدل های لباس زیر، از هر رنگ و مدل وجود دارد. پیراهن های مجلسی و زنانه برایشان در راس اهمیت قرار دارد.

به نظرشان هر لباسی با جواهرات زیبا و گردن بند های بلند، زیباتر و کامل تر می شود. برای آنها مروارید زیباترین جواهر است و هاله هایی از رنگ سبز آنها را باشکوه تر می کند. اما زیاد اهل آرایش کردن نیستند، مگر اینکه انجام آن سریع و مختصر باشد. برای خشک کردن موها به هیچ وجه از سشوار استفاده نمی کنند، و ترجیح میدهند موهایشان به طور طبیعی خشک شود. آنها ترجیح می دهند که بنا بر راحتی خودشان لباس انتخاب کنند نه براساس مُد روز، اما خوب می دانند که چطور جلوی جمع حاضر شوند که همه را مسحور خود کنند.

مارک لباس مورد علاقه: Ralph Lauren




برج اسد (مرداد)
متولدین این ماه دوست دارند بهترین از هر چیز را برای خود داشته باشند. اگر پول خرید لباسی را نداشته باشند، به هر طریقی باید آن را از آنِ خود کنند. همیشه خوش کیفیت ترین لباسها را بر تن این افراد می بینید. راحت بودن لباس برای آنها کم ترین اهمیت را دارد، درعوض مارک و لیبِل لباس و مطابق بودن آن با آخرین مد روز برای آنها در درجه اول اهمیت قرار دارد. کت و شلوارهای رسمی را در محل کار می پوشند اما در ساعات فراغت ترجیح می دهند لباسهای اسپرت تر و البته از مارک ها معروف تن کنند.

خانم های متولد این ماه در استفاده از جواهرات و زینت آلات پر زرق و برق و گرانقیمت زیاده روی می کنند. رنگ های مورد علاقه آنها طلایی، برنز و نارنجی است. متولدین این ماه دوست دارند طوری لباس بپوشند که نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند، و الحق که راه آن را خوب بلدند.

مارک لباس مورد علاقه: Versace




برج سنبله (شهریور)
متولدین این ماه به خوبی از لباسهایشان محافظت می کنند و لباسهایشان همیشه اتوکشیده و شق و رق است. این افراد که ذاتاً ساده گرا هستند، به قیمت لباس اهمیت زیادی می دهند. ترجیح می دهند لباسهایی گرانتر و خوش کیفیت تر داشته باشند، تا لباسهایی ارزان که با یک یا دو بار شستشو از بین برود. هیچ آثاری از زرق و برق در لباس آنها مشاهده نمی کنید و وقتی از در خانه بیرون می روند، مثل فرشته ها در کمال سادگی و البته زیبایی هستند. لباسهایی که انتخاب می کنند، علاوه بر سادگی بسیار خوش دوخت هستند و یک عمر برایشان ماندگار خواهند بود.

زنان متولد این ماه علاقه زیادی به پوشیدن تاپ و بلوزهای کوتاه دارند تا شکم حقیقتاً زیبایشان را به نمایش بگذارند. موهایشان که معمولاً به سادگی آرایش می شود، با مُد هر فصلی کاملاً جور می شود. به رنگ های طبیعی مثل قهوه ای برای لباسهایشان علاقه زیادی دارند. آنها علاقه زیادی به استفاده از جواهر و زینت آلات ندارند و به ندرت در سر و دست آنها نشانی از زیورآلات مشاهده می شود، مگر انواع بسیار ساده آن که به پوستشان هم حساسیت ندهد.

مارک لباس مورد علاقه: Calvin Klein



برج میزان (مهر)
طبع کمال طلب متولدین این ماه، هیچ علاقه ای به لباسهای از مد افتاده ندارد. اطلاعات آنها درمورد انواع سبک ها و استایل ها و مُد به اندازه ای است که باعث میشود همه برای مشورت پیش آنها بیایند. وقتی صبح ها برای آماده شدن جلوی کمد لباسشان می ایستند، مجموعه ی شگرفی از انواع انتخاب ها پیش رویشان قرار می گیرد اما فرصتشان برای انتخاب بسیار کوتاه است. آنها می دانند که همه ی لباسهایشان عالی است و جذابشان می کند، اما باید لباسی را پیدا کنند که آن روز بتواند بیشترین تاثیر را بگذارد. لباسهای آنها همیشه خوش دوخت و بی عیب و نقصند و سعی می کنند از معروف ترین مارک ها و تولیدکننده ها خرید کنند.

اگر گوش سمت راستشان را سوراخ کرده اند، گوش سمت چپشان هم باید سوراخ شود. هر چیز که در تن آنها می بینید کاملاً متعادل و متوازن است. از انتخاب رنگ لباس گرفته تا فاصله بین دکمه های روی کتشان، همه دقیق و متعادل است. آرایش صورتشان آنقدر بی عیب و عالی است که گویی هیچ آرایشی نکرده اند. از جواهر هم فقط برای برجسته تر کردن زیباییشان استفاده می کنند. به طور کلی متولدین این ماه عاشق خرید کردن هستند و این از سر و وضعشان کاملاً پیداست.

مارک لباس مورد علاقه: Giorgio Armani




برج عقرب (آبان)
طبقه بندی کردن متولدین این ماه که همیشه جذاب و ---- لباس می پوشند بسیار دشوار است. یک روز مطابق آخرین مُد روز و روز دیگر مطابق استایل ها و سبک های قدیمی لباس می پوشند. اما هر چه که بپوشند، قصد و نیت مخصوصی از آن دارند. اگر با لباس باز و ---- بیرون بروند، احتمالاً به دنبال جلب نظر مردان هستند. اگر کت و شلوار مارک دار بسیار گرانقیمت تن کنند، احتمالاً قصد تصاحب مقام بالایی از شرکت در سرشان است. تا حدی از مُد پیروی می کنند که شایسته و متناسب آنها باشد، و به هیچ وجه بنده و برده مُد نمی شوند.

استفاده از زیورآلات آنها نیز با تناقض همراه است. ممکن است گاهی سر و دستشان را پر از جواهر کنند یا اصلاً به کلی از زیورآلات استفاده نکنند. موهایشان ممکن است یک روز بلند و روز دیگر کوتاه باشد. آنها خدای تغییر قیافه اند و یکی از مهمترین ابزارهایشان برای این منظور، آرایش و گریم است. متولدین این ماه طبیعت حساس و ظریفشان را از طریق رنگ های سیاه و قرمز هویدا می کنند.

مارک لباس مورد علاقه: Miu Miu



برج قوس (آذر)
کمانداران متولد این ماه، سعی می کنند بنا بر راحتی خود لباسهایشان را انتخاب کنند و چندان طالب مُد نیستند. آنها لباسهایی را انتخاب می کنند که بتوانند به راحتی در آن حرکت کرده و جنب و جوش کنند. شلوار جین های گشاد و پیراهن های آزاد، و به طور کلی لباس اسپرت کاملاً با روحیات آنها سازگار است. برای آنها اهمیتی ندارد که دیگران درمورد ظاهرشان چه می گویند.

کفش های انتخابی آنها در تابستان سندل و در زمستان کفش های اسپرت کوه نوردی است. هرچند ممکن است گه گاه با پای برهنه هم اینطرف آنطرف بروند. زنان متولد این ماه عادت به استفاده از زیورآلات ندارند و علاقه ای هم به آرایش کردن از خود نشان نمی دهند. از رنگ های شاد و زنده استفاده می کنند که به خوبی با طبع شوخ و شنگ آنها سازگار است. مردان متولد این ماه هیچ ابایی از گذاشتن ریش های خشن و نامرتب ندارند و خانم ها نیز موهایشان را معمولاً به صورت طبیعی زینت می کنند.

مارک لباس موردعلاقه: Marc Jacobs




برج جدی (دی)
متولدین این ماه، چه زن و چه مرد، طالب لباسهای کاملاً رسمی هستند. آقایون کت و شلوار را به ژاکت های اسپرت و خانم ها کفش های پاشنه بلند را به سندل ترجیح می دهند. آنها دوست دارند بهترین لباسها را تن کنند اما نه به این قیمت که همه ی حقوقشان را صرف خرید آن کنند، به همین منظور بیشتر لباسهایشان را در حراج ها خریداری می کنند. سعی می کنند فقط لباسهای مورد نیاز خود را خریداری کنند و از همه ی لباسهایشان هم استفاده میکنند. ممکن است لباسهایشان متعلق به آخرین مد روز نباشد، اما آنقدر شیک هستند که رئیسشان بفهمد که در کارشان کاملاً جدی هستند.

آن پولی را که در خرید لباس صرفه جویی می کنند، صرف خرید وسایل زینتی می کنند. جواهراتشان ساده اما گران هستند. متولدین این ماه هم رنگ های قهوه ای، بژ و خاکی را ترجیح می دهند. موهایشان را معمولاً کوتاه اما مدل دار و شیک نگاه می دارند و در کمتر از پنج دقیقه می توانند به خوبی آن را آرایش کنند. متولدین این ماه را می توان جزء اولین نفراتی دانست که ساعت های دیجیتالی و کامپیوتری دست کردند و موبایل هم که زینت جیب هایشان است.

مارک لباس موردعلاقه: Donna Karan (DKNY)



برج دلو (بهمن)
متولدین این ماه را هیچوقت مشغول خرید در فروشگاه های بزرگ نمی بینیم. آنها بیشتر ترجیح می دهند تا از بوتیک های کوچکتر و البته ارزانتر خرید کنند. این افراد هم به سبک خودشان از مُد پیروی می کنند. گنجه لباسهایشان پر از لباسهای رنگی و جورواجور است. بین این لباسهای مختلط، و مختلف، به ندرت لباس واقعاً خوش دوخت و باشکوهی پیدا می شود.

قوزک پا، عضو مورد علاقه آنها در بدنشان است (هرچند همیشه یا پیچ خورده یا رگ به رگ شده است). به همین خاطر مچ بند، سندل هایی که بندشان به دور قوزک پا بسته می شود و دامن های بلند تا قوزک، جزء لباسها و زیورآلات مورد علاقه خانم های متولد این ماه است. رنگ و مدل موهایشان مدام در حال تغییر است، اولین بار برای غافلگیر کردن والدینشان موهایشان را به رنگ سبز درآوردند، اما باقی عمر برای جلب نظر سایر مردم این رنگ کردن ها را ادامه دادند. از آرایش های روشن و متنوع استفاده می کنند، اما اگر از آرایش خوششان نیاید، حتی یک کرم خشک و خالی هم به صورتشان نمی زنند.

مارک لباس موردعلاقه: Anna Sui



برج حوت (اسفند)
متولدین این ماه دوست دارند به راحتی میان انواع مختلف لباس، انتخاب کنند. درخانه بیشتر با پاهای برهنه، دامن های بلند و آزاد هستند. در لباس پوشیدن طالب آزادی هستند، ولی از آنجا که می دانند نمی توانند لخت به خیابان بروند، به حراجی ها رفته تا لباس مورد علاقه شان را خریداری کنند. اگر به حال خودشان گذاشته شوند، ترجیح می دهند با همان لباس زیر اینطرف و آنطرف بروند و اگر هم سردشان شد پتو دور خود بپیچند.

سنگ ها و جواهرات مرواریدنما زینت آلات خوبی برای آنها به حساب می آید. زنجیرهای کمر، مچ بند، پابند، و البته انگشتر های انگشتان پا، تنوع جالبی به لباس پوشیدنشان می دهد. موهایشان معمولاً بلند است و می دانند که چطور آن را به سرعت مرتب کنند. معمولاً وقت زیادی را برای انتخاب یا پوشیدن لباس اختصاص نمی دهند و اصلاً نگران وضعیت ظاهریشان نیستند.

مارک لباس موردعلاقه: Stella McCartney

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

فروردین

به دفعات شتابزده و عجولانه عمل خواهید کرد. به اطرافیانتان از طریق القای جسارت و اعتماد به نفس کمک کنید. سر خود را با کار گرم کنید. از طریق نظم بخشی به زندگی تان، می توانید کارهای نیمه تمام را به پایان برسانید. در کانون های اجتماعی شرکت کنید و رفتاری پویا از خود نشان دهید. از مشاهده نقصان ها و نقاط ضعف همسر یا عزیزتان عصبانی نشوید. در عوض، شما به جبران آن کمبودها اقدام نمایید. در کنار دیگران، جوی آرام و راحت به وجود آورید. با متولدین مرداد، بهمن ()و خردادماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$

وضعیت ارتباطی: ***



اردیبهشت

بیشتر روی آینده متمرکز خواهید بود. به راحتی قادرید گذشته ها را به فراموشی بسپارید. کنار آمدن با شما به خاطر سختی تان، تا حدی دشوار خواهد بود. مقصر قلمداد کردن دیگران برایتان راحت است. ولی در این صورت زمانی به خود خواهید آمد که تنهای تنها شده اید! فرصت هایی حاصل خواهد شد که تا حدی گنگ و مبهم هستند، در این صورت، سوالات مناسب را مطرح سازید. به اندازه کار کنید، نه بیشتر. با متولدین تیرماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$

وضعیت ارتباطی: **





خرداد

بسیار خویشتن دار خواهید بود. در آرامش و تعادل به سر خواهید برد. وقت زیادی برای تحت تاثیر قرار دادن اطرافیانتان صرف نکنید. برای پیشبرد اهدافتان از استعداد، زیرکی و جذابیت ذاتی تان بهره گیرید. اجازه ندهید دیگران، شما را وادار به انجام کارهایی کنند که مسئولیت آن ها به عهده شما نیست. در خانه، جوی راحت و آرام به وجود آورید تا عزیزانتان رضایت حاصل کنند. با متولدین ماه [/URL]سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$$$

وضعیت ارتباطی: *****





تیر

اوقاتی پراحساس و خیال انگیز را تجربه خواهید کرد. اجازه ندهید دیگران از ماهیت بخشندگی شما، سوء استفاده کنند. به حل مشکلات همسر با عزیزتان کمک کنید. در صورت یاری بخشی به دیگران، گویی به خود کمک کرده اید، پس در این زمینه کوتاهی نکنید. در هنگام تصمیم گیری ها، با جسارت و قدرت پیش بروید و ایده هایتان را به راحتی به زبان آورید. از تصمیم گیری های عجولانه و نسنجیده، جدا اجتناب ورزید. با متولدین بهمن و خرداد ماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$$

وضعیت ارتباطی: *****



مرداد

تابع امیال آنی نباشید، مثبت عمل کنید. فعالیت های پرتحرک انجام دهید. در زمینه های ناشناخته زندگی تان، ماجراجویانه وارد خواهید شد. در هنگام انتخاب نهایی، با احتیاط عمل کنید. دست و دلبازی شما قابل تحسین است، به شرط آنکه اندوخته ای برای روز مبادا کنار گذاشته باشید! هر چه می شنوید را باور نکنید. اگر نگرانی های کودکان را درک نکنید، مشکلاتی را با آنان تجربه خواهید کرد. با متولدین شهریور و خرداد ماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$$$

وضعیت ارتباطی: *****



شهریور

روی بهبود هویت خویش، تمرکز زیادی خواهید داشت. سفر مناسب حالتان خواهد بود. کار را با تفریح توام سازید. از پول قرض دادن به دوستان یا اقوام خودداری کنید. دورویی هایی را از سوی خویشاوندان سببی یا به اصطلاح دوستان خود تجربه خواهید کرد که باعث ناراحتی تان می شوند. اگر اوقات بیشتری را با کودکان سپری کنید، چیزهای زیادی فرا خواهید گرفت. با متولدین بهمن ماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$

وضعیت ارتباطی: ****



مهر

گذشته ها را هر چه زودتر به فراموشی بسپارید. از خانه بیرون بروید و با افراد جدید معاشرت کنید. شخصی از گذشته های دور، دوباره وارد زندگی تان خواهد شد. زمان بیشتری برای شناخت بهتر این شخص اختصاص دهید. از حریم قلب و نیز کیف بغلی تان مراقبت بیشتری کنید! اگر می خواهید خوب و درخشان عمل کنید، چند کار را به طور همزمان در دست نگیرید. با متولدین بهمن، مرداد، فروردین و خرداد () ماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $

وضعیت ارتباطی: *****



آبان

آسان بگیرید تا اوقات راحتی را برای خود به ارمغان بیاورید. سفرهای خوشایندی را تجربه خواهید کرد که ارزش وقت گذرانی را دارند. احساسات و عواطف بجا، امنیت بیشتری را در ارتباطاتتان ایجاد می کنند. خواهان ایجاد تغییراتی در منزلتان خواهید بود. با عزیزانتان، از موضع قدرت برخورد نکنید؛ و گرنه با مقاومت هایی از سوی آنان مواجه خواهید شد که کدورت هایی ایجاد می کنند. با متولدین اردیبهشت، تیر و آبان ماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $

وضعیت ارتباطی: **



آذر

هر طور شده به قول هایتان عمل نمایید. در خانه، تغییراتی مثبت و فعالیت هایی گسترده تر را تجربه خواهید کرد. اگر دست یاری به سوی عزیزانتان دراز کنید، از آنان یاری خواهید گرفت. سفر بروید و دامنه معلومات فرهنگی تان را گسترش دهید. به راحتی اطرافیانتان را تحت تاثیر قرار خواهید داد. با شرکت در اجتماعات، با افراد جالبی آشنا خواهید شد. اگر برنامه سفری غیر منتظره برایتان مهیا شده، فورا آن را عملی کنید. حتی اندیشه سفر می تواند روحیه و وضعیت احساسی تان را بهبود بخشد! با متولدین بهمن[URL=""] ماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$$$

وضعیت ارتباطی: ***



دی

از شعار سحر خیز باش تا کامروا باشی، پیروی نمایید. تا جای ممکن از ایجاد تغییرات غیرضروری در اطرافتان خودداری نمایید و در عوض پول نقد اندوخته کنید. در صورت شرکت در امور مالی ناصحیح، شکست هایی را تجربه خواهید کرد. یکی از همکارانتان، از نظر احساسی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. با مشکلاتی خانوادگی روبه رو می شوید؛ به تنهایی اقدام به رفع این مشکلات نکنید. برخی از وظایف تان را به عهده دیگران بگذارید. با متولدین مردادماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$$

وضعیت ارتباطی: ***





بهمن

همچنان با پشتکار و جدیت عمل کنید تا به یکی از ایده های ذهنی تان جامه عمل بپوشانید. از جر و بحث بپرهیزید، حتی اگر اوضاع بر وفق مرادتان پیش نمی روند! اگر احساس می کنید که اطرافیانتان با شما هماهنگ نیستند، دست پایین را بگیرید. آشنایی با افراد جدید به فرصت های جدید شغلی منجر خواهند شد. با متولدین فروردین، مرداد و آذر ماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$$

وضعیت ارتباطی: *****



اسفند

خود را آماده مواجهه با رخدادهای بزرگ و کوچک غیر منتظره کنید! پیشرو خواهید بود. وارد عمل شوید و کارها را به پایان برسانید. اگر ساعات طولانی کار کنید، همسرتان را از خود دلخور خواهید کرد. اگر خواهان برخورداری از رضایت در محل کار و محیط منزلتان هستید، باید اوقاتتان را به درستی زمانبندی نمایید. اگر افرادی از گذشته، قصد ورود مجدد به زندگی تان را دارند، باید ابتدا آنان را خوب محک بزنید. همسر یا عزیزتان، از نظر احساسی با شما کلنجار خواهد رفت، خیلی نگران نباشید! با متولدین فروردین، تیر و بهمن ماه سازگارتر خواهید بود.

وضعیت رمانتیک:

وضعیت مالی: $$$
وضعیت ارتباطی*****

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

مقدمه:
بعضی ها می گویند که هیچوقت خواب نمی بینند. اما این غیر ممکن است. همه ی آدم ها خواب می بینند و برای خود رویاهایی دارند، اما حافظه ی بعضی قوی تر است و به آنها امکان می دهد که این رویاها در ذهنشان بماند. رویاهای ما ترکیبی از خیالات خصوصی ما هستند. رویا به ما امکان می دهد که آنطور که دوست داریم رفتار کنیم، اما به موجب اینکه بیدار می شویم،؛ رویاهایمان شروع به ذوب شدن می کنند و هرچه بیشتر سعی در به خاطر آوردن جزئیات آن بکنیم، بیشتر فراموش می کنیم.
اما دلیل خواب دیدن ما چیست؟ و آیا خوابهایمان مهم هستند؟ دانشمندان عقیده دارند که اینطور است، چون رویاهایمان به ما کمک میکنند تا خود را برای مشکلات روز زندگی آماده کنیم. تصاویری که ما در رویاهایمان می بینیم، معانی ویژه ای دارند و به ما کمک می کنند تا با شخصیت خود بیشتر آشنا شویم.

در این مقاله قصد داریم با بازی خیال گوشه ای از شخصیتتان را به شما نشان دهیم. می توانید این بازی را دو به دو انجام دهید و یکی سوال کند و دیگری پاسخ گوید. اما شما که اول این مقاله را می خوانید توجه کنید که پایین سوالات را نگاه نکنید تا بازیتان خراب نشود و سوالات را در کمال دقت و صداقت پاسخ دهید.

با ما همراه باشید!
سوالات

1. فکر کنید خوابیده اید و خواب می بینید. در خواب خود را در خانه ای ایده آل مییابید. این خانه چه شکلی دارد؟ آن را توصیف کنید.


2. حال کنار جاده ای باریک در حال قدم زدن هستید. ناگهان یک فنجان/لیوان/کوزه ی آب را روی زمین در مقابلتان می یابید. چه شکل دارد؟ چه چیز در آن است؟

3. راه تمام می شود و شما وارد جنگلی می شوید. تقریباً راهی دراز را می پیمایید تا به زمینی مسطح می رسید. در وسط این زمین ساختمانی وجود دارد. این ساختمان چه نوع ساختمانی است؟

4. اطراف ساختمان را باغی پوشانده است. این باغ را توصیف کنید.

5. از این باغ بیرون آمده و دوباره راه جنگل را پیش می گیرید. در کنار جنگل دیواری وجود دارد. این دیوار آنقدر بلند است که نمی توان از آن بالا رفت و آنقدر طولانی است که نمی توان آن را دور زد. ناگهان متوجه در کوچکی در دیوار می شوید. همینطور که به آن نگاه می کنید، در به آرامی باز می شود. شما چه می کنید؟ آیا از آن رد می شوید؟

6. در طرف دیگر دیوار، آب است. این آب به چه صورتی است؟ آیا می خواهید در آن شنا کنید؟
تفسیر
حال ببینید که این تصورات و مناظر نمایانگر چه بوده اند و سعی کنید پاسخ هایتان را تحلیل کنید.


خانه

خانه نمایانگر دیدگاه شما نسبت به خودتان است. اگر خانه تان قدیمی باشد، احتمالاً شما فردی هستید که از تغییر و دگرگونی خوشتان نمی آید و به چیزهای سنتی علاقمندید. اگر خانه تان بزرگ باشد، نشانگر اطمینان و اعتماد به نفستان است. اگر پر نور و روشن باشد، فردی خوشبین هستید و اگر تاریک و کم نور باشد فردی بدبین هستید. تعداد اتاقهای خانه نمایانگر تعداد افرادی است که دوست دارید در زندگی شما باشند.

لیوان
لیوان نمایانگر دیدگاه شما به عشق است. هر چه این لیوان زیباتر و گرانبهاتر باشد، همانقدر عشق در زندگی شما اهمیت بیشتری دارد و شما فرد رمانتیکی هستید. محتویات لیوان نشان می دهد که تجربیات شما تا به حال در عشق چگونه بوده است.

ساختمان
ساختمان نمایانگر دیدگاه شما نسبت به مذهب و خدا است. یک ساختمان محکم و استوار نمایانگر باوری قوی و استوار است. اما اگر ساختمان خرابه و متروک باشد، شما باوری ضعیف به مذهب دارید.

باغ
باغ نمایانگر دیدگاه شما نسبت به دنیای اطرافتان است، کشورتان و یا سراسر جهان. اگر درخت ها و گل های باغ شما رو به خشک شدن باشند، این به آن معناست که شما نگران دنیای اطراف یا آلودگی محیط زیست هستید.

دیوار
دیوار نمایانگر دیدگاه شما نسبت به مرگ است. اینکه آیا مرگ برای شما پایان همه چیز است و یا چیزی پسِ آن می بینید. آیا مستقیم به سمت در می روید یا قبل از رفتن اطراف را بررسی می کنید؟ یا شاید هم اصلاً وارد آن نمی شوید!؟

آب
آب نمایانگر دیدگاه شما نسبت به آینده تان است. اگر آب را به صورت دریایی پر موج می بینید، نسبت به آینده تان احساس خوبی دارید و مثبت فکر میکنید. اگر بخواهید که در آن آب شنا کنید، اعتماد به نفس دارید و در زندگی ریسک می کنید. اگر آب را به صورت حوضی راکد ببینید، احتمالاً از آینده ی خود و آینده جهان ترس دارید

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

در بیان تفأل به کلام الله مجید به حروف هجاء »
( فال با قرآن )
شمر از سطر هفت از هفتمین «ان»
عقیدترا بران ای صاحب فال
ز «ب» از منعمانت ، فتح بابست
ز «ث» دنیا و دین بر دست می آر
ز «ح» از اقربا ، جام خوشی نوش
ز « د » اصحاب دولت را خبرگوی
ز« ر » نیکی بود ، شادان نشینی
ز «س» بینی سعادتهای بی حد
ز «ص» ای خواجه ، صبر و مکث باید
ز «ط» زاهد شوی ، تقوی برانی
ز «ع» امر محبتها عیان است
ز «ف» شادی تو را باشد به هر حال
ز «ک» ایمن نباید بود از هول
ز «م» آید ملامتهای مشهود
ز «واو » ت هست نعمت توی در توی
ز « لا» تشویش باشد نی نه چندان
که خشنود انی از نعم المابی

گشا مصحف،ورق زان هفت گردان
ز هفتم سطر،حرفِ اولست قال
چو فال آید « الف » خیر و صواب است
چو «ت» آید ، بباید توبه زان کار
چو «ج» آید ، بکن جهدی و می کوش
چو «خ» آید، امان از خوف میجوی
چو « ذ » آید، تو خود آن خوار بینی
چو « ز » آید، بیابی مالِ بی عدّ
چو «ش» آید، خصومت پیشت آید
چو «ض» آید،در آن کار است گرانی
چو « ظ » آید، ظفر بر دشمنان است
چو «غ » آید، خطر باشد،بده مال
چو «ق» آید، شوی مقبول در قول
چو «ل» آید ، برآید حاجتت زود
چو «ن» آید، بود آن کار نیکوی
چو «ه»‌آید ، خدا خشنود و خصمان
چو «ی» آید ، زغایب مژده یابی

نحوه گرفتن فال :
با وضو قرآن را بدست بگیر، آن را زیارت کرده و با توجه به نیتی که در دل داری ،
صفحه ای از کتاب خدا را باز کن. از آن صفحه ، هفت ورق جلو برو. بعد از آن ، از ابتدای صفحه، هفت سطر بشمر و پایین بیا. بعد در میان سطرهای بعدی ، هفت بار کلمه
« ان » را پیدا کن. بعد از یافتن هفتمین بار از کلمه « ان » ، دوباره هفت سطر بشمر و جلوتر برو. ابتدای سطر هفتم از هفتمین کلمه « ان » که پیدا کرده ای، اولین حرفی که سطر با آن شروع شده، معنی فال توست. آن را با فال بالا معنی کن!

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

سینه سرخ
21 ژانویه تا 17 فوریه -- 1 بهمن تا 28 بهمن
یک برونگرای خونسرد که خلق آتشی خود را زیر نقاب پنهان میکند و بسیار خود رای و خود سر است. آنها افرادی مغرور و خانواده دوست هستند، گرچه گاهی کمی ستیزه جو می شوند.



سهره
18 فوریه تا 17 مارس -- 29 بهمن تا 26 اسفند
این افراد شخصیت هایی زرنگی هستند که بسیار حساس و همیشه گوش بزنگ اند. آنها طبیعتاً افرادی اجتماعی و جمع طلب هستند، چون اعتقاد دارند بودن در جمع به آنها احساس امنیت می دهد. باید بتوانند مَفَری برای خیالپردازی های خود پیدا کنند. گاهاً زودرنج و عصبی می شوند.



شاهین
18 مارس تا 14 آوریل -- 27 اسفند تا 25 فروردین

فردی مقتدر که جرات و گاهی عزم گستاخانه ی خود را به نمایش میگذارد. با مهارت خود از موانع مشکل ساز عبور می کند، اینکار را به طریقی انجام می دهد که انرژی خود را به هدر ندهد.



آلباتروس
15 آوریل تا 12 می -- 26 فروردین تا 22 اردیبهشت
فکری سرگردان دارد، اما اگر در پی هدفی مشخص باشد، فرسخ های زیادی را حاظر است برای رسیدن به آن بپیماید. گهگاه اگر دید کافی نداشته باشد، ممکن است در جاهایی که نباید، گرفتار شود.



قمری
13 می تا 9 ژوئن -- 23 اردیبهشت تا 19 خرداد
طبیعتاً آرامش طلب است و به آنچه نزدیک قلبشان باشد، نوک می زند. آنها از یک زندگی بسیار عاشقانه لذت می برند و به ندرت از آن خسته می شوند. آنها افرادی بردبار، سازگار، و جذاب هستند. فقدان خشونت در آنها گاهی باعث می شود که قربانی افراد درنده خو شوند.



عقاب
10 ژوئن تا 7 ژوئیه -- 20 خرداد تا 16 تیر

شخصیتی بسیار با حترام که خصوصیات رویاپردازی زیادی دارد. آنها هیچوقت به دنبال کارهای بیهوده نمی افتند و با نگاه گیرای خود، مخالفان را سر جایشان مینشانند. آنها قادرند تا از جنبه های ناچیز و مادی انسانیت فراتر روند و بسیار با استعدادند.




بلبل
8 ژوئیه تا 4 آگوست -- 17 تیر تا 13 مرداد
معمولاً قبل از اینکه دیده شوند، صدایشان به گوش می رسد. آنها همیشه حرفی برای گفتن دارند. اما بسیار با شنوندگان خود سازگارند. ظاهر غیرگیرای آنها شخصیتی را در خود پنهان دارد که منتظر شکوفایی است.



مرغ ماهیخوار
5 آگوست تا 1 سپتامبر -- 14 مرداد تا 10 شهریور
این هم یک شخصیت رنگی و پر زرق و برق دیگر است که همیشه مشتاق رویارویی است. آنها با سرعتی بسیار زیاد چرخی در اطراف می زنند و علاقه و وابستگی زیادی به آب دارند. بسیار حساس، تیز و باهوشند که باعث می شود شهامت شیرجه زدن در جاهایی را داشته باشند که دیگران حتی از نزدیک شدن به آن بیم دارند.



قو
2 سپتامبر تا 29 سپتامبر -- 11 شهریور تا 7 مهر
()قو شخصیتی پیچیده دارد. با اینکه در ظاهر شخصی بسیار آرام و راحت است، در باطن برای سازگار کردن خود با سرعت دنیای مدرن، بسیار پرتلاش است. اگر شخصیت طبیعی دلپذیر آنها برانگیخته شود، ممکن است بسیار خشن و عصبانی شوند.



دارکوب
30 سپتامبر تا 27 اکتبر -- 8 مهر تا 5 آبان
شخصیتی خشن و سختکوش با بنیه و طاقت بسیار بالا. با درخواست حمایت دیگران برای ایده ها و اعتقاداتشان هیچ مشکلی ندارند، و برایشان مهم نیست که چقدر گیج و حواسپرت به نظر برسند. با طرز تفکر جانبی خود، برای موشکافی مشکلات و حل آن بسیار مفیدند. اما با شیوه ی زندگی پرسر و صدایشان، ممکن است دوست نداشته باشید که همسایه تان یکی از آنها باشد.




کسترل (باز کوچک)
28 اکتبر تا 24 نوامبر -- 6 آبان تا 3 آذر

ذهن هوشیارشان به آنها این امکان را می دهد که از یک موضوع به موضوع دیگری بپرند، بدون اینکه تمرکزشان به هم بخورد. آنها با اراده بسیار زیادی بر اهداف زندگیشان متمرکز میشوند، و از آنچه که در اطرافشان می گذرد آشفته و مضطرب نمی شوند. اعتماد به توانایی هایشان باعث میشود به جاهایی صعود کنند که دیگران فقط رویای آن را در سر دارند.



کلاغ سیاه
25 نوامبر تا 23 دسامبر -- 4 آذر تا 2 دی
آنها افرادی پر ابهت، گیرا و پر نیرو و مقاوم هستند. آنها از هم طرازان خود بسیار باهوش تر هستند و در حل مشکلات بسیار ماهر و زبر دستند. آنها عاشق رقابتند و از محیط های روباز و وحشی بسیار لذت می برند.



حواصیل
24 دسامبر تا 20 ژانویه -- 3 دی تا 30 دی
افرادی فریبنده و گول زننده هستند. بااینکه ممکن است اکثر اوقات افرادی تنها و منزوی به نظر برسند، اما نیازی به بودن در اجتماعات شلوغ را ندارند. در عبور از مسیر زندگی ممکن است در باتلاق هم گرفتار آیند، اما آنقدر مستحکم و استوار هستند تا با این مشکلات کنار آیند. طبیعت نامطمئن آنها باعث می شود که همواره به دنبال تحسین و تمجید اطرافیان باشند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

اساس فال ورق بر این استوار است که با حاصلضرب 13 هفته هفت روزی یک فصل رقم می خورد و چهار سری 13 تایی از هفته ها سال را به وجود می آورند. به این ترتیب به ازای هر یک از ورق ها در یک دست کامل، می توان یک هفته از سال را نظیر کرد و آخرین روز سال غیر کبیسه را نیز به ژوکر اختصاص داد!اگر شنیده باشید بعضی از دست های ورق دارای دو ژوکر هستند. بله ژوکر دوم به روزی تعلق دارد که هر چهار سال یکبار اتفاق می افتد و این همان روز آخر سال کبیسه است.در فال ورق، هفته تولد شما حساب شده و معادل آن ورقی از 54 ورق بازی سالیتر (پاستور) نظیر می شود که عدد و خال آن سمبل شخصیت و خصوصیات کلی شما خواهد بود!ترتیب پر شدن هفته ها به این قرار است:اول خالهای خشت،دوم خالهای خاج، سوم خالهای دل و آخر خال های پیک.سپس ژوکر اول در آخرین روز سال قرار می گیرد و اگر سال کبیسه باشد ژوکر دوم به روز بعد از آن تعلق خواهد داشت.در بین خالها، خالهای دل از همه متمایز تر هستند. خشت ها خصوصیاتی بهاری دارند. خاج ها به تابستان می روند. دل ها از فصل پائیز به ارث می برند و پیک ها خصوصیاتی زمستانی دارند.همچنین در هر خال، آس، خال برتر است و پس از آن به ترتیب شاه، بی بی، سرباز، ده لو و الی آخر.در بین کلیه ورقها هم مجموعه آس ها (چهار آس) در صدر هستند. سپس شاه ها، بعد از آن بی بی ها و به همین ترتیب تا دو لو ها
.فال با اسم در مورد احساس طرف
به تعداد حروف اسم طرف رو زمین میچینید بعد از اخر همه ی ورق ها را روی هم میچینید بعد ورقهایی که پشت سر هم تکرار میشن را خارج میکنید که یه تفسیر داره اس= عشق 2= حرف 3= فکر ازدواج 4 تعصب5 دلتنگی 6 دلخوری 7 خبر8 دیدن 9 چشم 10 هوس سرباز رقیب واسه پسر بی بی رقیب واسه دختر شاه فکر کردن منتظر م شما هم بگید.

حکم
بی شک محبوب ترین و عام ترین بازی ورق در ایران .
بازی به صورت چهار نفره بازی می شود و خوشبختانه قوانین آن همه جا یکسان است ، به غیر از یک سری تبصره های استثنائی که خیلی کم پیش می آید.
شرح مختصر :
به هر بازیکن 13 برگ داده می شود که یک خال ، به انتخاب شخص حاکم ، به عنوان خال حکم انتخاب می شود و بر همه خال های دیگر برتری دارد . بازیکنان در دو تیم رقیب با هم بازی می کنند و هر تیم که زودتر 7 برگ را برد برنده آن بازی است . هر کس که 7 بازی را برد یک روند را برده و هر کس 2 یا 3 روند را برد برنده نهایی بازی است.
شرح کامل :
1- انتخاب حاکم :
قبل از شروع بازی انتخاب یار و انتخاب حاکم صورت می گیرد. یار ها می توانند توافقی با هم باشند ولی حاکم حتمأ باید با قرعه کشی انتخاب شود . به این ترتیب که هر بازیکن یک برگ می کشد . هر کس عدد بزرگتری را برداشت حاکم است و برگ بزرگ بعدی هم یار حاکم است ( اگر یار ها هم با قرعه کشی انتخاب شوند) . اگر هم دو نفر برگ هم رده همدیگر را کشیدند می توانند دوباره برگ بکشند .
ترتیب عدد ها ترتیب معمولی است یعنی : A,k,q ,j ,10,9,8 .... 2
2- دست دادن :
نفر سمت راست حاکم مؤظف است دست بدهد . به این ترتیب که ابتدا برگ ها را بر می زند و به پشت در اختیار یار حاکم می گذارد تا او هم یک بر اختیاری بزند ( به این کار کپ کردن می گویند) . سپس به ترتیب ابتدا به حاکم ، سپس دیت راست او ، نفر بعدی و سرانجام خودش 5 برگ می دهد . حاکم با توجه به دست خودش یک خال را به عنوان خال حکم انتخاب می کند و با صدای بلند اعلام می کند . سپس در دو مرحله دیگر فرد دست دهنده 4 برگ به هر کس می دهد . تا 13 برگ دست هر بازیکن باشد . در این جا مرحله دست دادن تمام می شود.
3- بازی کردن :
حاکم بازی را شروع می کند . هر خالی که نفر اول بازی کرد ، بقیه هم باید همان خال را بازی کنند مگر این که از آن خال نداشته باشند که در این صورت می تواند هر برگی که دوست دارد بازی کند. سپس بازیکن سمت راستی باید بازی کند و به همین ترتیب بازی از طریق بازیکن سمت راست می چرخد .هر کسی که خال بزرگ تر را بازی کرده بود تیم او برده است و آن دست را در جلوی خود به پشت می گذارد . سپس کسی که برگ برنده را انداخته باید دست بعدی را شروع کند . هر گاه کسی خال بازی شده را نداشت می تواند به اختیار خود هر برگی را بازی کند . اگر از خال حکم بازی کند ، هر برگ از آن خال ، هر برگ از خال های دیگر را می برد . مثلأ اگر تک پیک بازی شده باشد اما حکم دل باشد و بازیکنی هیچ برگ پیک نداشته باشد می تواند با 2 لو دل آن دست را ببرد . چون دل خال حکم است.
4- پایان دست و بازی:
به محض این که جمع برگ های برده یک تیم به 7 دست رسید ، بدیهی است که آن تیم این دور بازی را برده . پس یک دست به نفع این تیم می شود . چنانچه حاکم دست قبل از این تیم بوده ، همان فرد حاکم می ماند ، اما اگر حاکم از تیم دیگر بوده ، حاکمی به نفر سمت راست او - که طبیعتأ از تیم برده فعلی است - تعلق می گیرد و به همین ترتیب با هر دست باخت تیم حاکم ، عنوان حاکمی به تیم برنده تعلق می گیرد . هر تیمی که 7 دست برد ، یک روند بازی را برده . و بسته به توافق اول بازی که چند روند بازی شود ، 1 یا 2 یا 3 دست ، هر تیم که زودتر به تعداد روند تعیین شده رسید برنده نهایی بازی خواهد بود .
تبصره ها و قوانین :
کوت : چنانچه تیم حاکم مؤفق شود دست را با نتیجه 7بر صفر ببرد ، به جای یک دست دو دست برای آن ها ثبت می شود .
پر کوت : اگر حالت بالا برای تیم غیر حاکم آن دست پیش بیاید یعنی 7 بر صفر تیم حاکم را ببرد به جای یک دست 3 دست برده برایش ثبت می شود.
بام : اگر تیمی پس از این که 7 دست را برد ، اصرار به ادامه بازی داشت و مؤفق شد که تمام 13 برگ را ببرد در اصطلاح به آن بام می گویند . در این صورت کل بازی تمام است و تیم بام کننده برنده نهایی بازی خواهد بود . این
پیروزی سهمگین ترین نوع برد است
شلم

این بازی از کلمه “ slam“ انگلیسی و “ chelem“ فرانسه گرفته شده است و معنی آن جمع آوری تمام برگهای بازی است. هدف این بازی رسیدن به امتیاز توافق شده (معمولأ 1200) زودتر از رقیب است. به نظر می آید این بازی بعد از حکم ‚ محبوبترین بازی در ایران باشد و افراد زیادی این بازی را بلدند.
شرح مختصر بازی :در این بازی هر بازیکن 12 برگ دریافت می‌کند.بعد شروع به خواندن امتیازی که می‌توانند بگیرند می‌کنند. مثلآ 125 امتیاز از کل 165 امتیاز ممکن. کسی که امتیاز بالاتری را بخواند به عنوان حاکم تعیین می‌شود. سپس او با همکاری یارش باید تلاش کند تا امتیاز تعهد شده را کسب کند.در اینصورت او به همان تعداد امتیاز که کسب کرده امتیاز دریافت می‌کند.بازی ادامه خواهد داشت تا وقتی که یک تیم زودتر به امتیاز نهایی برسد. در این بازی بردن هر دست 5 امتیاز دارد. هر 5 لو، 5 امتیاز ‚ هر 10 لو، 10 امتیاز و هر تک (آس( هم 10 امتیاز دارد . به این ترتیب در مجموع کل امتیاز یک بازی 165 امتیاز است13×5 + 4×5 + 4×10 + 4×10=165 :
شرح کامل بازی:
الف( دست دادن: یک نفر از بین چهار نفر با قرعه به عنوان اولین پاسور )دست دهنده( انتخاب می‌شود. در دست های بعد به ترتیب از سمت راست دیگران دست می‌دهند. به نحوی که بعد از چهار دور بازی همه یک بار دست داده باشند و به همین ترتیب دست دادن می‌چرخد. نفری که دست می‌دهد ابتدا 12 برگ به نفر سمت راست، 12 برگ به نفر روبه رو، 12 برگ به نفر سمت چپ، 4 برگ به پشت روی زمین و 12 برگ آخر را برای خود دست می‌دهد. )توجه کنید که همیشه باید دست شامل آخرین برگ در دست خود پاسور باشد( در این جا مرحله دست دادن تمام می‌شود .
ب( تعهد کردن )اعلان -خواندن(: نفر سمت راست پس از مرتب کردن دستش امتیازی را فکر می‌کند می تواند بگیرد را اعلام می‌کند. این امتیازنمی‌تواند زیر 100 باشد. پس از آن نوبت نفر سمت راست او است. او یا باید امتیازی بالاتر از امتیاز خوانده شده را بخواند یا اعلام “پاس“ کند. کسی که پاس دهد دیگر نمی‌تواند در امتیازخوانی تا پایان این دور بازی شرکت کند. سپس نوبت نفر سمت راست او می رسد . او هم به همین ترتیب‚ یا باید بالاتر از آخرین امتیاز خوانده شده بخواند یا پاس دهد. این مرحله آنقدر ادامه می یابد تا 3 نفر پاس کرده و کسی که آخرین امتیاز را خوانده به عنوان حاکم بازی را آغاز می‌کند.
ج( آغاز بازی: بعد از مشخص شدن حاکم‚ او 4 برگ روی زمین را بر می‌دارد و به جای آن 4 برگ به دلخواه خود زمین می‌گذارد. این کار برای بهبود دست حاکم و کمک به او برای کسب امتیاز تعهد شده صورت می‌گیرد. پس از این که او 4 برگ را زمین گذاشت )که این برگها جزء برگهای برده حساب می‌شوند( حاکم با پائین انداختن برگ حکم ، بازی را شروع می‌کند. (دقت کنید که حتمآ برگ اول باید برگی از خال حکم باشد و این کار در واقع اعلام حکم است.)سپس به همان ترتیب حکم ، بازیکنان از سمت راست شروع به بازی می‌کنند. بازی دقیقآ مانند حکم پیش می‌رود تا برگها تمام شوند .
د( شمارش امتیاز: بعد از پایان بازی نوبت به شمارش امتیازها می رسد. برای این کار برگهای برنده شده را می‌شماریم‚ در ازای هر 4 برگ )یک دست از بازی) 5 امتیاز ‚ در ازای هر برگ 5لو، 5 امتیاز‚ در ازای هربرگ 10 لو، 10 امتیاز و در ازای هر برگ تک )آس( هم 10 امتیاز منظور می شود. بعد از شمردن امتیاز یک تیم ‚ با کم کردن آن از 165، امتیاز تیم دیگر مشخص می‌شود. اگر تیم حاکم امتیازی را که تعهد کرده ‚ یا بیشتر از آن امتیازرا گرفته باشد ‚ همان عدد امتیاز او خواهد بود. اما اگر کمتر از آن امتیاز تعهد شده باشد‚ منفی آن )امتیاز تعهد شده( را دریافت خواهد کرد. تیم رقیب هم هر اندازه که امتیاز بگیرد برایش منظور خواهد شد.
قانون شلم :اگر تیم حاکم موفق به جمع کردن کلیه برگ‌ها شود ‚ می‌گویند “شلم“ کرده است .در چنین حالتی به جای 165 امتیاز ، 330 امتیاز به آنان تعلق می‌گیرد)مشخص است که تیم حاکم هرگز شلم نمی‌شود‚ زیرا در اول بازی فرد حاکم چهار برگ را به عنوان برده از دست خود خارج می‌کند(
قانون یاسا : اگر امتیاز تیم حاکم از تیم رقیب کمتر شود) یعنی کمتر از 85 امتیاز( در اینجا تیم حاکم یاسا می‌شود و به جای اینکه به تعداد امتیاز تعهد شده منفی بگیرد‚ کل 165 امتیاز را منفی می‌گیرد.
ه( پایان بازی: معمولآ بازی شلم تا امتیاز 1200 بازی می‌شود اما با توافق بازیکنان ‚ در آغاز بازی می‌توان آن را تغییر داد. امتیازهای 660 و 330 امتیازات معمولی هستند که می‌توانند جایگزین عدد 1200 شوند .
جدول بازی :
برای نگهداری و ثبت امتیازها یک جدول سه ستونی مانند شکل زیر کشیده می‌شود. هر یک از ستون‌های چپ و راست متعلق به یک تیم است و در ستون وسط امتیاز تعهد شده در هر بازی را می‌نویسم. همچنین بعد از اینکه هر چهار بازیکن دست دادند و دوباره نوبت دست دادن به نفر اول رسید‚ یک خط افقی در ستون وسط می‌کشیم تا مشخص شود که دست دادن دست بعد با چه کسی است مثالی از بازی :
الف‚ ب‚ ج و د نام چهار بازیکن ما می باشد که به ترتیب در سمت راست یکدیگر نشسته‌اند. پس الف و ج در یک تیم و ب و د نیز در یک تیم هستند:
دور اول :جدول امتیازات را می‌کشیم. دست دادن هم از بازیکن الف شروع می‌شود. ابتدا ب که در سمت راست الف نشسته باید شروع به خواندن بکند. او می‌خواند 110، ج می‌خواند 115، د پاس می‌دهد. الف می‌خواند 125، ب می‌خواند 130، ج پاس می‌دهد.(اینک فقط الف و ب مانده اند(. الف می‌خواند 135 و ب پاس می‌دهد.
بازی انجام می‌شود و تیم ب و د 35 امتیاز دریافت می‌کند و در نتیجه امتیاز تیم الف و ج 130 می‌شود) در این حالت امتیاز تیم ب و د همان 35 امتیاز ثبت می‌شود، اما تیم الف و ج به دلیل اینکه نتوانسته‌اند تعهدشان را انجام دهند 135 امتیاز منفی می‌خورند. پس جدول دور 1 نوشته می‌شود:
دور دوم : حالا نوبت ب است که دست بدهد. پس از دست دادن ج باید اعلان کند. او مستقیمآ پاس می‌دهد. د می‌خواند 125، الف پاس می‌دهد. ب هم پاس می‌دهد. پس د با 125 امتیاز تعهد شده حاکم می‌شود. تیم ب و د موفق می‌شود 150 امتیاز بگیرد. پس تعهد خود را انجام داده است. پس تیم ب و د 150 امتیاز و تیم الف و ج 15 امتیاز گرفته است. در جدول دور دوم می‌نویسیم: امتیاز ب و د : 150 + 35=185 ) جمع امتیازات را می نویسیم(. و امتیاز تیم الف و ج : -135+15= -120
دور سوم: ج دست می‌دهد. د می‌خواند 100‚ الف می‌خواند 120‚ ‚ب می‌خواند 125‚ ج پاس می‌دهد. د می‌خواند 130‚الف می‌خواند 135‚ب می‌خواند 140‚ د پاس می‌دهد. الف می‌خواند 150 و ب هم پاس می‌دهد. پس الف با 150 امتیاز حاکم می‌شود.بازی انجام می‌شود و تیم الف و ج موفق به جمع کردن همه برگ‌ها و در نتیجه شلم کردن می‌شود. پس 330 امتیاز می‌گیرد و تیم ب و د هیچ امتیازی نمی‌گیرد.دور سوم در جدول ثبت می‌شود: الف و ج: -135+ 330=195 و تیم ب و د هم همان امتیاز قبلی: 185+ 0=185
دور چهارم: د دست می‌دهد. الف می‌خواند 130 ‚ ب و ج پاس می‌دهند. د می‌خواند 135 و الف هم پاس می‌دهد. بازی انجام می‌شود و تیم ب و د 135 امتیاز می‌گیرند( و الف و ج 30 امتیاز). پس امتیازات در جدول ثبت می‌شود: الف و ج : 195+30=225 و تیم ب و د : 185+ 135=320در زیر امتیاز تعهد شده ستون وسط یک خط می‌کشیم ‚ به این معنی که یک دور کامل همه دست داده‌اند و دست دادن دوباره به نفر الف رسیده. این کار را در هر چهار دست یکبار تکرار می‌کنیم تا پاسور اشتباه نشود. بازی به همین ترتیب ادامه می‌یابد تا یک تیم زودتر به امتیاز 1200 یا بالاتر برسد.

بازی دو نفره :
سیستم بازی به همان شکل است . اما برای پر کردن جای خالی دو نفر بازیکن دیگر از زمین کمک می‌گیریم ، به شکل زیر :

الف )دست دادن : یک نفر به حکم قرعه دست می‌دهد . (دست دادن به ترتیب بین دو نفر تقسیم می‌شود و هر بازیکن یک دست را دست می‌دهد . بعد از هر دو بازی یک خط کشیده می‌شود که نشانه نوبت دست دادن بازیکن اول است ) . دست دادن به این ترتیب است که فرد پاسور ابتدا 12 برگ به نفر مقابل و بعد 12 برگ به خودش می‌دهد . سپس به ترتیب یک دسته 4 برگی جلوی نفر مقابل ، یک دسته 4 برگی جلوی خودش ، دوباره یک دسته 4 برگی جلوی نفر مقابل ، یک دسته 4 برگی جلوی خودش ، یک دسته 4 برگی جلوی نفر مقابل ، سپس یک دسته 4 برگی در وسط ، و در آخر آخرین 4 برگ را به صورت یک دسته جلوی خودش می‌گذارد . دقت کنید که حفظ ترتیب در دست دادن کاملأ مهم است.
ب( تعهد کردن)اعلان -خواندن): کاملأ شبیه به حالت چهار نفره ؛ ابتدا نفر مقابل اعلام امتیاز مورد نظر خود را می‌کند، اگر فرد پاسور موافق باشد پاس می‌دهد وگرنه امتیازی بالاتر اعلام می‌کند(امتیازها فقط مضرب 5 می‌توانند باشند، یعنی 5تا، 5تا ) . این قدر امتیاز خواندن طول می‌کشد تا یک نفر پاس دهد.
ج( آغاز بازی: بعد از مشخص شدن حاکم‚ او 4 برگ روی زمین را بر می‌دارد و به جای آن 4 برگ به دلخواه خود زمین می‌گذارد. این کار برای بهبود دست حاکم و کمک به او برای کسب امتیاز تعهد شده صورت می‌گیرد. پس از این که او 4برگ را زمین گذاشت )که این برگ‌ها جزء برگ‌های برده حساب می‌شوند( حاکم با پائین انداختن برگ حکم بازی را شروع می‌کند.(دقت کنید که حتمآ برگ اول باید برگی از خال حکم باشد و این کار در واقع اعلام حکم است.) پس از بازی نفر دیگر، سه برگ اول سه دسته جلوی هر کس رو می‌شوند. ابتدا حاکم از همان خال بازی شده یکی از این سه برگ مقابل را بازی می‌کند، نفر مقابل هم از همان خال از سه برگ جلوی خود بازی می‌کند. اگر از خال بازی شده، برگی روی زمین نباشد، بازیکن می‌تواند هر برگ دلخواه را بازی کند.
بعد هر کس که این دور را برده، دور بعد را از دست خود بازی می‌کند و بازی به همین ترتیب ادامه می‌یابد . تا وقتی که همه برگ‌ها بازی شوند . طبیعتأ در اواخر بازی یک یا دو دسته از برگهای جلوی فرد تمام می‌شوند. در این حالت هیچ مشکلی پیش نمی‌آید و فرد باید با برگ روی همان یک یا دو دسته باقی‌مانده بازی کند. شمارش امتیازها هم مانند همان بازی چهارنفره است.
در واقع زمین نقش یار هر کس را دارد ، تنها با این محدودیت که در هر بار فقط سه برگ برای بازی در اختیار می‌گذارد.
.
بازی پوکر

پوکر یک بازی است که از حداقل دو نفر به بالا بازی می شود.
و انواع مختلفی دارد که حدود 4 الی 5 نوع است
واما نحوه بازی پوکر
هر بازیکن حداقل پول لازم برای شروع را که bet گفته می شود روی میز می گذارد و پنج عدد کارت می گیرد و امتیاز دست خود را به ترتیب زیر حساب می کند.
( قابل توجه دوستمان potter)
1- ناجور = ورقها هیچ ترتیب یا رنگ یا عدد خاصی ندارندو هیچ امتیازی ندارد
2- دو = دو ورق یکجور مثل دو تا 2 یا دوتا شاه
3- دو پر = دو سری از دو ورق یکجور مثل دو تا 2 یا دوتا شاه
4- سه = سه ورق یک جور مثل سه تا 4 یا سه تا سرباز
5- استریت = ورقهای به ترتیب بدون در نظر گرفتن خال آنها مثلا 4و 5و 6و 7و 8 از هر خالی که باشند.
6- رنگ = ورقها همگی از یک خال
7- فول = یک سری سه تایی و یکسری دو تایی
8- کاره = چهار تا از یک عدد یا عکس
9- استریت فلاش که 5 روق یک خال و به ترتیب است.
9. Straight flush (the straight flush hand: A-K-Q-J-T, all of the same suit)
8. Four-of-a-kind (the four-of-a-kind hand: A-A-A-A-K)
7. Full house (the full house hand: A-A-A-K-K)
6. Flush (the flush hand: any Ace-high flush)
5. Straight (the straight hand: A-K-Q-J-T)
4. Three-of-a-kind (the three-of-a-kind hand: A-A-A-K-Q)
3. Two-pair (the two-pair hand: A-A-K-K-Q)
2. One-pair (the one-pair hand: A-A-K-Q-J)
1.) No-pair (the high hand: A-K-Q-J-9
ترتیب ورقها هم به شرح زیر است: 2و3و4و5و6و7و8و9و10و سرباز و بی بی و شاه و تک
اگر دو بازیکن یک رده امتیاز داشته باشند مثلا هردو سه باشند آن کسی برنده است که سه تا ورق بهتر داشته باشد یعنی 3 تا سرباز از سه تا 9 بهتر است.
بعد بازیکن ها شروع به بالا بردن رقم شرطبندی می کنند تا جایی که دیگر کسی بالاتر نگوید و اصطلاحا بخونه یا که جا بروند یعنی برگها را وسط بندازند و از دست خارج شوند.
سپس هز بازیکن تعدادی از یک تا پنج ورق خود را وسط انداخته و به تعداد آن کارت درخواست می کند.
و دوباره امتیاز بندی دست خود و دوباره بالا بردن شرطبندی یا جارفتن که در نهایت کسی که دست بهتری دارد بازی و پولها را می برد.
بلوف در پوکر نقش اساسی دارد. بدین معنی که ممکن است کسی دست خوبی هم نداشته باشد ولی با اعلام رقم های بالا به حریفان خود اینطور نشان دهد که دست او خیلی عالی است و در نتیجه باعث جا رفتن آنان شود وپولها راببرد.
البته هر بلوفی هم نمیگیره برای همین است که پوکر بازهای حرفه ای یکپا روانشناسان حرفه ای هستندو کوچکترین حرکت دست یا صورت شما را دیده و بلوف شما را می فهمند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

کاهن به معناى غیبگو است و"سطیح کاهن "یکى از مشهورترین غیبگویان تاریخ است. وى از مردم یمن بوده وهمواره بر زمین افتاده بود ومیگویند 50 سال عمرکرده است. مرحوم علامه مجلسى درکتاب "بحارالانوار" ازکتاب مشارق الانوار تألیف حافظ رجب برسى، که از علما ومحدثان شیعه است، خبرى را درباره ظهور امام زمان (ع)از سطیح کاهن بدین مضمون نقل نموده است:




منجم یهودى


هنگام تولد حضرت ولى عصر(ع)منجمى یهودى در قم اقامت مى کرد که در آن سامان شهرت بسزایى داشت. احمد بن اسحاق که از شخصیت هاى معروف قم و وکیل امام حسن عسکرى (ع)در قم بود، پیش منجم یهودى رفت وگفت: براى ما در فلان روز مولودى به دنیا آمده است، فالى او را براى ما ببین. یهودى گفت: آن چه من از محاسبه هاى خود به دست مى آورم، این است که او یا پیامبر خواهد بود و یا وصی پیامبر. او شرق و غرب جهان را تحت حکومت و سیطره خود در خراهد آورد. من چنین در مى یابم که احدى روى زمین نمى ماند، جز این که در برابر او تسلیم مى شود.






سطیح کاهن


کاهن به معناى غیبگو است و"سطیح کاهن "یکى از مشهورترین غیبگویان تاریخ است. وى از مردم یمن بوده وهمواره بر زمین افتاده بود ومیگویند 50 سال عمرکرده است. ( مرحوم علامه مجلسى درکتاب "بحارالانوار" ازکتاب مشارق الانوار تألیف حافظ رجب برسى، که از علما ومحدثان شیعه است، خبرى را درباره ظهور امام زمان (ع)از سطیح کاهن بدین مضمون نقل نموده است: ذاجدن پادشاه براى استفسار از موضوعى که در آَن تردید داشت به دنبال سطیح کامن فرستاد . چون سطیح آَمد خواست او را امتحان کند، لذا یک دینار درکفش خود پنهان کرد و آَن گاه به وى اجازه داد که داخل شود. چون وارد شد، شاه گفت: اى سطیح براى تو چه پنهان کرده ام سطیح گفت: درکفش خود یک دینار پنهان کرده اى شاه پرسید: این را ازکجا دانستى؟ سطیح گفت: از یک نفر جن که مانند برادر، همه جا با من همراه است. شاه گفت: اى سطیح از آَن چه در روزگاران پدید مى آَید مرا مطلع گردان سطیح گفت: هنگامى که نیکان از میان بروند واشرار به جاه و مقام برسند، و مقدرات الهى را تکذیب نمایند، واموال را به سختى حمل کنند... و اختلاف کلمه پدید اَید... ستارهء دنباله دارى که عرب را پریشان کند، طلوع نماید. در آَن هنگام، باران نبارد و رودها خشک شود و اوضاع روزگار دگرگون گردد... آن گاه مردى از اولاد صَخر ( خروج میکند وپرچم هاى سیاه را به پرچم هاى سرخ تبدیل مى نماید و محرمات را مباح میگرداند... در آن موقع مهدى فرزند پیغمبر ظاهر مى شود و این در وقتى است که مظلومى در مدینه وپسر عموى وى در خانه خداکشته شود .... او حق را به اهل حقبرگرداند و میهمانی را در میان مردم افزون گرداد و با عدالت خوى غبار ضلالت را از میان ببرد (


اشاره:

مسیحیان بسیاری به پیشگویی حوادث آخرالزمان پرداخته‌اند. حوادثی چون بازگشت عیسی(ع)، وقوع جنگ آرماگدون، ورود ضد مسیح، دوران محنت، رهایی و بسیاری بلایای طبیعی. این مطلب حاوی فهرستی از پیشگویی‌هاست که پیشگویان آنها احتمال می‌دهند بین سال‌های 2005 تا 2010 روی دهند. در گذشته نیز پیشگویی‌های بسیاری از این دست صورت گرفته که همگی در یک نکته مشترک بودند: هیچ یک به واقعیت نپیوستند. احتمال دارد بسیاری (یا حتی هیچ یک) از پیشگویی‌های حاضر نیز به حقیقت نپیوندند.




پیشگویی‌های آینده نزدیک

جنبش کشیش‌های وابسته به ماری1 اعلامیه‌ای با این عنوان صادر نمود: «چرا من هنوز می‌گریم؟» این اعلامیه ظاهراً به نقل از مریم مقدس می‌گوید:
انسان بیش از همیشه فاسد، ملحد، شرور و ظالم می‌شود. تنبیهی سخت‌تر از طوفان نصیب این بشر بیچاره و گمراه خواهد شد. آتش از آسمان زبانه می‌کشد و این نشانه این است که «عدالت خدا»، زمان ظهور خود را قطعی نموده است.
متأسفانه در این اعلامیه زمان شروع این همه سوزی مشخص نشده است.
«دنیل دل مایو»2 عقیده دارد بشقاب پرنده‌ها در طول تاریخ به زمین سرکشی کرده‌اند. هدایت این سفینه‌ها را موجودات هوشمندی در دست دارند که کره خاکی را آفریده‌اند. او معتقد است در زمین نیروهایی وجود دارند که سعی می‌کنند به ما بگویند به‌زودی مورد هجوم بیگانگان قرار خواهیم گرفت. سپس کل بشریت متوجه آماده‌سازی خود و طغیان علیه چنین حمله‌ای خواهد شد. اما، در واقع، «تهاجم» توسط عیسی مسیح و سربازانش که برای نجات زمین بازمی‌گردند صورت می‌گیرد.
گروه ناشران «تیندل هاوس»3، «باشگاه غیب‌گویی متروک»4 را ایجاد نموده‌اند. آنها در ژانویه سال 2004 به پنج حادثه در سال 2003 اشاره کرده و معتقدند این حوادث علائم حتمی پایان زمان در آینده‌ای نزدیک هستند:
1. اسرائیل در حال ساختن دیوار 320 مایلی حائل است تا خود را از سرزمین فلسطینیان جدا کند.
2. سقوط صدام حسین که احتمالاً موجب بازسازی شهر بابل خواهد شد.
3. ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد ایجاد یک «گروه پیشگام» در اتحادیه اروپا، به‌صورت مجزا از گروه اصلی، را ارائه کرد. این حرکت می‌تواند همان پیشگویی ده پادشاه که در کتاب دانیال نبی به آن اشاره شده است، باشد.
4. این گروه احساس می‌کند کلیسای اسقفی آمریکا، با حرکت به سمت حقوق مساوی برای همه، بخش‌هایی از کتاب مقدس را نادیده می‌گیرد. براساس کتاب مقدس، ارتداد یکی از علائم آخرالزمان است.
5. آنها فکر می‌کنند روی کار آمدن «ولادمیر پوتین» و حزبش، ممکن است به بازسازی روسیه و تبدیل شدن آن به بازیگر برجسته‌ای در صحنة جهان منجر شود. همانگونه که در کتاب «حزقیال نبی» پیشگویی شده است.
کلیسای سنتی کاتولیک آمریکا پیشگویی می‌کند «سه روز ظلمت» در اندک زمانی زمین را فرا می‌گیرد. علامت هشداردهنده این واقعه، صلیبی است که در آسمان نقش می‌بندد و همه آن‌را می‌بینند:
... دروازه‌های آسمان باز خواهد شد و شیطان وارواح اهریمنی آزاد گشته و اجازه می‌یابند محدودیت در زمین سیر کنند. سه روز تاریکی مطلق حکمفرا خواهد بود.
گویی زمان متوقف شده است. تنها منابع روشنایی، شمع‌هایی خواهند بود که با تشریفات سنتی کلیسای کاتولیک تقدیس شده‌اند
.
«آگیپ پرس»5 گزارش داد اسقف «هوای هریس»6 73 ساله، از اولین پرستشگاه موقت وابسته به عید پنجاهه در شهر «الکتون» ایالت مریلند می‌گوید:
آنچه من می‌بینم واقعیت یافتن کتاب مقدس در برابر دیدگانم است.
براساس این گزارش آنچه او بعد از این منتظر آن است بازگشت مسیج به عنوان منجی یهودیان می‌باشد
.
سایت« Prophecykeepers.com » بیان کرد در پی حقیقت یافتن پیشگویی‌ها، در 31 ماه می سال 2003، خورشید در حالی که حلقه‌ای نادر از نور یا حلقه‌ای از کسوف آتش تشکیل داده بود، به‌صورت یک پارچه خاکستر بر فراز اروپا و خاورمیانه ظاهر گشت. آنها پیشگویی کرده‌اند که سیکل ویرانگر پیشگویی‌های کتاب مقدس آغاز شده است.




2012ـ1998: «گوردن میشل اسکالیون»7 حوادث و فجایع عمده را اینگونه پیشگویی می‌کند: گرم شدن کره زمین، آب شدن توده‌های یخ قطب، زلزله، فوران آتشفشان و غیره

.


2009ـ1999: «جری فالول» در ژانویة سال 1999 پیشگویی کرد عیسی مسیح تا ده سال دیگر ظهور می‌کند، اما قبل از آن ضد مسیح می‌آید. فالول با اشاره به ضد مسیح گفت:

آیا او زنده است؟ احتمالاً. چون در دوران محنت و رنج ظاهر گشته و خود را مسیح معرفی می‌نماید. او مطمئناً یک یهودی است و مطمئناً خود را مسیح معرفی می‌کند. و چون عیسی مسیح به زودی خواهد آمد و او در آن زمان انسان بالغی است، پس باید الان جایی در این زمین زنده باشد.
در پی این سخنان، خاخام جیمز رابین اظهار داشت، مسیحیان باید نسبت به چنین اظهارنظرهایی محتاط باشند. وی گفت سخن فالول نمایشگر بعضی مخالفت‌های تاریخی و پنهان با یهودیان است. فالول بعداً به‌خاطر گفته‌هایش عذرخواهی کرد.

قرن بیست و یکم: «توماس چیس»8 پیشگویی کرد زمانی که جمعیت زمین به 66/6 میلیارد نفر برسد، جنگ آرماگدون رخ می‌دهد. در سال 1999 جمعیت کره زمین به 6 میلیارد نفر رسید.
6 آوریل 2005: «وارن جف»10، پیشگوی کلیسای بنیادگرای مسیح، در سال‌های اخیر حداقل سه بار به پیشگویی آخرالزمان پرداخته است. او پیروانش را جمع کرده تا همگی به سوی آسمان بالا روند. پیشگویی‌های او تاکنون واقعیت نیافته است. جف دلیل آن را برعهده اعضا می‌داند. گفته می‌شود او منتظر حادثه‌ای مهیج در ششم آوریل سال 2005 است. این تاریخ یکصد و هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس این کلیسا توسط جوزف «اسمیت» است.10




سال 2006

«میشل دروزین» در کتاب خود با عنوان: کد کتاب مقدس می‌نویسد:
کدهای کتاب مقدس حوادث آینده را به‌خوبی مشخص کرده‌اند. در کتاب مقدس به صورت رمز به «قتل عام جهانی» و «جنگ جهانی» اشاره شده است و براساس کدها هر دو این حوادث در سال 2006 رخ خواهند داد.
«آنی استانتون» برخورد یک شهاب سنگ را به زمین پیشگویی کرده که در پی آن عیسی(ع) باز می‌گردد و دوره هزار ساله صلح آغاز می‌شود.
براساس نوشتة «ساندی تایمز»، یک گروه مذهبی با نام «خانواده» پایان جهان را در سال 2006 انتظار می‌کشند. گفته می‌شود اعضای این گروه مشغول ذخیره غذا هستند و می‌خواهند در غاری در هند مخفی شوند.
به پیش‌بینی «ویکلی ورلد نیوز»، در سال 2006 بمب‌های هیدروژنی در لندن، واشنگتن و تلاویو منفجر خواهند شد و این شروع جنگ آرماگدون خواهد بود.
2007: باز به پیش‌بینی «ویکلی ورلدنیوز»، در ساعت 7 روز هفتم از هفتمین ماه تقویم عبری که برابر است با سال 2007 میلادی مسیح همزمان در اورشلیم، بغداد، واشنگتن، مسکو و همة پایتخت‌های جهان ظاهر می‌شود.




سال 2008

21 مارس 2008: گروه انگلیسی «شاهدان لرد»11 بعداز محاسبات طولانی به این نتیجه رسیدند که شروع آرماگدون در این تاریخ خواهد بود و در این نبرد سه چهارم جمعیت جهان از بین می‌روند. این اتفاق درست 666 ماه عبری پس از تأسیس سازمان ملل در سال 1945 است.

6 آوریل 2008: «فیلیپ بی. براون»12 پیشگویی کرده بود که دوران محنت بزرگ با ظاهر شدن دو نمونه از شواهد کتاب مکاشفه در هفتم آوریل سال 2001 آغاز می‌شود. او همچنین پیشگویی کرد شروع سلطنت هزارساله عیسی(ع) از ششم آوریل سال 2008 خواهد بود.

29 آگوست سال 2009: «جان داچمن»13 ادعا می‌کند اخترشناس رصدخانه «مونت ویلسون» است. او ظاهراً معتقد است که ستاره کوچکی در حال عبور از ابر ارت، یعنی جایی مجاور منظومه شمسی که ستاره‌های دنباله‌دار از آن جا سرچشمه می‌گیرند، است. داچمن می‌گوید: نیروی گرانش این ستاره یک سوم ستاره‌های دنباله‌دار را ـ بیش از یک میلیون ستاره ـ به سمت خورشید می‌کشاند. او پیشگویی می‌کند زمین مورد اصابت صدها ستاره دنباله‌دار قرار می‌گیرد که قطرشان 100 تا 900 متر می‌باشد. او انتظار دارد برخوردها در 29 آگوست سال 2009 صورت پذیرد.

2010 : فیل استون از مؤسسة « Bible Time » بازگشت مسیح را 2000 سال بعد از زیارت او از معبد در سن 12 سالگی در سال 12 میلادی تخمین می‌زند و چون تقویم کتاب مقدس تقریباً کوتاه‌تر از تقویم شمسی است، وی سال 2010 را مشخص نموده است. احتمالاً وضعیت وخیم‌تر از پیش‌بینی استون است. چون بیشتر دین‌پژوهان معتقدند عیسی(ع) 4 تا 7 سال قبل از میلاد متولد شده است. یعنی پیشگویی این فرد باید زودتر به حقیقت برسد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

به تست زیر جواب بدهید و خود قضاوت کنید، حد اکثر ده درصد خطا وجود دارد، بهتر است خود را فریب ندهید!!!

1-
اول از هر چیز اعداد 1 تا 11 را بصورت ستونی یا ردیفی (زیر هم) بر روی کاغذ بنویسید.

2- سپس در جلوی ردیف (ستون) 1 و 2 هر عددی را که مایلید بنویسید.

3- حال در جلوی ردیف 3 و ردیف 7 نام شخصی را از جنس مخالف -بنویسید.

قرار نشد به پایین نگاه کنید! تقلب ممنوع !!

4- نام اشخاصی را که میشناسید (چه دوست یا اعضای خانواده یا فامیل) در جلوی ردیفهای 4، 5 و 6 بنویسید.

5- در ردیفهای 8، 9، 10 و 11 نام چهار ترانه (آهنگ) را بنیوسید (در جلوی هر ردیف نام یک ترانه)

و حالا کلید رمز گشایی این بازی:
- 1 عددی را که در ردیف2 نوشته اید مشخص کننده تعداد اشخاصی - است که شما باید در باره این بازی به آنهابگویید

- 2شخصی که نامش در ردیف 3 قید شده کسی است که شما عاشقش هستید!!!

- 3 شخصی که نامش در ردیف 7 قید شده کسی است که شما دوستش دارید ولی با همنمیسازید (یا به تعبیر دیگر عاقبت خوشی نخواهد داشت!!!! (

- 4 شخص شماره 4کسی است که شما بیش از همه به او اهمیت میدهید!

- 5 شخص شماره 5 کسی است کهشما را بسیار خوب میشناسد.

- 6 شخصی که نامش در ردیف 6 قید شده، ستاره بخت(ستاره خوش شانسی) شماست!

- 7 آهنگ قید شده در ردیف 8 با شخص شماره 3 تطبیق می کند (مرتبط است!!!(

- 8 آهنگ شماره 9 آهنگی برای شخص شماره 7 است!
- 9 آهنگ شماره 10 آهنگی است که بیش از همه افکار شما را بازگو می***کند!

- 10 و بالاخره شماره 11 آهنگی است که میگوید شما در باره زندگی چهاحساسی دارید!!!!

واقعا شگفت آور است! نه؟! ولی بنظر میآید که درست باشه

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٢

 

فال ولنتاین

 



14 فوریه چه احساسی در شما ایجاد می کند؟ شادی یا ترس؟ آیا می دانید که متولدین ماه های مختلف واکنش متفاوتی نسبت به این رویداد رمانتیک دارند و دوست دارند ولنتاین را به صورتی متفاوت جشن بگیرند؟





برج حمل (فروردین)

شما بیشترین کارت ها، گل ها، و شکلات ها را هدیه می گیرید. البته فکر کنم بدتان هم نمی آید که خودتان هم برای خودتان گل و شکلات بفرستید!



برج ثور (اردیبهشت)

یک دسته گل قاصدک، شکلات های ارزان قیمت و شامی در یک رستوران فَست فود؟ نگران نباشید، احتمالاً دارید کابوس می بینید!



برج جوزا (خرداد)

متولدین این ماه مثل سایر کارهایشان، امشب هم با دو نفر قرار دارند، و آخر شب را هم با دوستانشان برنامه می گذارند.



برج سرطان (تیر)

فکر می کنم برای متولدین این ماه هیچ هدیه ای از یک دستمال ابریشمی گلدوزی شده و یک بسته شکلات قلب شکل بهتر باشد.



برج اسد (مرداد)

یک شاخه گل رزی که معشوقتان برایتان فرستاده است اصلاً خوشحالتان نمی کند. فکر می کنید لیاقت حداقل صدها شاخه گل را داشته اید!



برج سنبله (شهریور)

اصلاً دوست ندارید که جعبه شکلاتی را که هدیه گرفته اید را با کسی سهیم شوید. همه اش نگران این هستید که مبادا یکی به آنها ناخنک بزند یا گل هایتان را بو کند!



برج میزان (مهر)

به هر کسی که می شناسید کارت ولنتاین می فرستید: آرایشگرتان، معلم هایتان، بقال محل، پسر خاله ی بقال محل و...دوست ندارید هیچ کس این شب احساس تنهایی کند.



برج عقرب (آبان)

برخلاف معمول شما اصلاً دوست ندارید که شب ولنتاین شام را بیرون صرف کنید. ترجیح می دهید یک شب رویایی را در خانه در کنار معشوقتان بگذرانید!



برج قوس (آذر)

اصلاً دوست ندارید برای کسی کارت ولنتاین بفرستید! اگر کسی بیشتر از آن چیزی که منظور شما بوده از آن کارت استنباط کند چه؟ به خاطر همین خودتان را به فراموشی می زنید که انگار یادتان رفته ولنتاین چه روزی است!







برج جدی (دی)

بوی گل شما را به عطسه می اندازد و اصلاً هم از شکلات خوشتان نمی آید! درعوض به نظرتان هیچ چیز برای ولنتاین بهتر از یک هدیه ی گران قیمت نیست!



برج دلو (بهمن)

دوست ندارید از روال عادی زندگی بیرون بیایید. همان چای گیاهیتان را می خورید و اصلاً هم فکر نمی کنید خوردن کمی شکلات باعث شود که مثل بقیه شوید!



برج حوت (اسفند)

عاشق اینجور مراسم ها هستید! اصلاً به امید همین روزها زندگی می کنید! فکر میکنید اگر هر روز زندگی ما آدم ها ولنتاین بود و همه به هم گل و شکلات هدیه میدادند، دنیا بهشت می شد!

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۸:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱

 

برون گرا هستید یا درون گرا ؟

 


شخصیت انسان ها را می توان با معیارهای گوناگونی به دسته های مختلف تقسیم بندی کرد. در اینجا شخصیت انسان ها نخست با نحوه ارتباطشان با دیگران به دو دسته درونگرا و برونگرا تقسیم بندی شده است.



متوجه باشید که هر دوی این دو نوع شخصیت کاملا طبیعی و نرمال می باشد. برونگرایان به سوی جهان عینی متمایل بوده و درونگرایان به سوی جهان ذهنی و غیر عینی.



شما با آگاهی یافتن از خصوصیات شخصیتی هر دو گروه قادر خواهید بود با شناسایی آنها رابطه ی بهتری با آنها برقرار سازید:

ویژگی های شخصیتی برونگراها
1 ) علاقه مند به وقایع پیرامون خود.

2 ) رو راست و معمولا پرحرف.

3 ) عقیده ی خود را با عقاید دیگران مقایسه می کند.

4 ) اهل عمل و پیشقدمی در کارها.

5 ) به سهولت دوستان جدیدی یافته و یا با یک گروه خود را وفق می دهد.

6 ) افکار خود را بیان می کند.

7 ) علاقه مند به افراد جدید.

8 ) بزرگترین وحشت وی آن است که نکند پس از یک فاجعه هولناک آخرین بازمانده بشر روی زمین باشد (ترس از قطع ارتباط با دنیای خارج و مردم.) تنهایی برای وی بسیار آزار دهنده می باشد.

9 ) از تعامل و ارتباط برقرار کردن با دیگران انرژی می گیرند.

10 ) خوش مشرب بوده اما زیاد احساساتی نیستند.

11 ) ریسک پذیرند، سریع تصمیم می گیرند، اجتماعی هستند، درک آنها آسان است، شخصیت آنها در خلوت و حضور دیگران یکسان است و معاشرتی هستند.
12 ) پس از آنکه حرف خود را زدند به گفته ی خود می اندیشند. علاقه مند به کار گروهی هستند. نقل هر مجلس می باشند. موسیقی با صدای بلند و فعالیت های هیجان انگیز را بیشتر دوست دارند.

13 ) رنگ های روشن را بیشتر دوست دارند. بیشتر از اعمال دیگران خشمگین می گردند تا اعمال خودشان. اطلاعات شخصی خود را به سادگی با دیگران قسمت می کنند. رویکرد سریع الوصول را بیشتر ترجیح می دهند. تنها از روی تجارب زندگی خود درس می گیرند و نه عبرت گرفتن از دیگران.

14 ) 57 الی 60 درصد از جمعیت زمین را تشکیل می دهند.

البته خصوصیات فوق هیچ ارتباطی با اعتمادبه نفس داشتن فرد برونگرا ندارد، یک برونگرا ممکن است اعتمادبه نفس پایینی داشته باشد.


ویژگی های شخصیتی درونگرا
1 ) علاقه مند به احساسات و افکار خودشان. نیاز به داشتن قلمرو شخصی. کم حرف، ساکت و متفکر.

2 ) دوستان زیادی ندارد. در ارتباط برقرار کردن با افراد جدید مشکل دارد. علاقه مند به سکوت و تمرکز. از دید و بازدید های غیر منتظره و ناگهانی بیزار است.

3 ) کارایی وی در تنهایی بیشتر است. بزرگترین وحشت وی آن است که در یک جمع شلوغ قرار گیرد. ترس از آنکه فردیت خود را از دست بدهد. از فعالیت های انفرادی انرژی می گیرد.


65 درصد نوابغ را درونگرایان تشکیل می دهند.

4 ) در بین انبوه مردم بودن آنها را خسته می کند. معمولا کمرو هستند. درکشان مشکل است. اهل ایده و عقاید نو می باشند.

5 ) شخصیتی متمایز در خلوت خود و در حضور دیگران دارند. مشتاق و احساساتی می باشند. معمولا احساساتشان را بیان نمی کنند. در جمع ناآشنا ساکت اما در جمع دوستان خود راحت می باشند. تمرکزشان قوی است. برای تصمیم گیری به زمان نیاز دارند. پیش از حرف زدن می اندیشند.

6 ) از در میان گذاشتن اطلاعات شخصی خود با دیگران ممانعت می کند. مایل به رویکرد آهسته اما دقیق می باشد. با مشاهده درس می آموزد (عبرت از دیگران) و پس از آموختن روش زندگی، زندگی خود را آغاز می کند.

7 ) 25 الی 40 درصد از جمعیت را تشکیل می دهند.

این خصوصیات هیچ ارتباطی با کمرویی درونگرایان ندارد، ممکن است آنها خیلی هم با اعتمادبه نفس باشند. . از قوانین بیزار و خواهان آزادی است.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۸:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱

 

بهار

پوست افرادی که در بهار به دنیا آمده اند، دارای رنگ های طلایی است. بعضی از متولدین این فصل چهره ای عاجی رنگ همراه با لک و کک و مک دارند و بقیه دارای پوستی شفاف و گندمگون می باشند. حتی با وجود کک و مک نیز پوست چهره ی آنها شفاف و درخشان بوده و در برابر نور آفتاب قهوه ای رنگ و برنزه می گردد. رنگ چشمهای این افراد معمولاً روشن با رگه هایی طلایی است.



رنگ های بهاری

نارنجی های روشن، هلویی، انواع رنگ قرمز، زنگاری روشن، صورتی های مایل به هلویی، قرمزهای روشن و درخشان متمایل به نارنجی، طلایی روشن و درخشان، زرد طلایی، خاکستری سایه روشن، قهوه ای متمایل به طلایی، قهوه ای مسی، آبی روشن و درخشان، آبی فیروزه ای، آبی دریایی، و آبی لاجوردی روشن تا سبزهای روشن و درخشان متمایل به زرد رنگ های متولدین فصل بهار است. مشکی و شرابی رنگ متولدین این فصل نیست.



تابستان

پوست متولدین تابستان دارای زمینه ی رنگ های آبی متمایل به صورتی است. و معمولاً پوست صورت اینگونه افراد صاف و شفاف و مهتابی بوده و رنگ موها نیز از بور بسیار تند یا خاکستری یا قهوه ای با زمینه رنگ قهوه ای متمایل به قرمز یا خاکستری متغیر است. رنگ چشمهای متولدین این فصل روشن یا خاکستری ملایم می باشد.


رنگ های تابستانی

انواع صورتی های کمرنگ و صورتی های متمایل به شرابی، تمشکی، قرمزهای متمایل به آبی، آبی، بلوطی، زرد لیموی کمرنگ، بنفش تیره و کمرنگ، بنفش مایل به ارغونی سیر، سفید ملایم، بژ متمایل به آبی، قهوه ای گوزنی، آبی تیره متمایل به خاکستری، آبی روشن متمایل به خاکستری، سبزهای متمایل به آبی رنگ های متولدین فصل تابستان است. نارنجی، طلایی، مشکی از رنگ های این فصل نمی باشد.



پاییز

پوست افرادی که در فصل پاییز به دنیا آمده اند، دارای زمینه ی رنگ های طلایی است و رنگ موهایشان قرمز یا قهوه ای متمایل به قرمز بوده و پوست چهره ی آنها لطیف و شفاف، گلگون رنگ یا طلایی تیره می باشد. افراد متعلق به این فصل، با چشمهایی روشن و کمرنگ، در رنگ های تیره ی پاییزی بهتر به نظر خواهند رسید.



رنگ های پاییزی

انواع نارنجی، هلویی تیره، زنگاری، قرمز متمایل به قهوه ای، قرمزهای تیره و متمایل به نارنجی، طلایی، طلایی متمایل به زرد، طلایی متمایل به کرم، بژ متمایل به طلایی، انواع قهوه ای، آبی، فیروزه ای، انواع سبز رنگ های متولدین فصل پاییز است. صورتی، شرابی، ارغوانی، خاکستری و مشکی جزء رنگ های این فصل به حساب نمی آید.



زمستان

پوست زمستانی ها دارای زمینه ی رنگ های آبی متمایل به صورتی است. رنگ موهای اغلب افراد متولد در این فصل تیره بوده و رنگ چهره ی آنها بژ متمایل به خاکستری یا زرد رنگ می باشد. تضاد بین سفیدی چشم و عنبیه در چشمهای این افراد بیشتر از افراد متولد فصل تابستان است.



رنگ های زمستانی

اکثر رنگ های روشن و درخشان، صورتی های متمایل به آبی روشن و تیره، قرمزهای روشن و درخشان، قرمزهای متمایل به آبی، زردهای روشن، ارغوانی متمایل به قرمز تیره، سفید، بنفش مات، خاکستری متمایل به قهوه ای، خاکستری، مشکی، آبی تیره، آبی روشن، آبی مات، فیروزه ای روشن، سبزهای روشن از رگ ها متعلق به متولدین فصل زمستان است. نارنجی و طلایی از رنگ های زمستانی نمی باشند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۸:۳٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱

 

آیا می دانید چه شغلی برای شما مناسب تر است و چه کارهایی را می توانید بهتر از سایرین انجام دهید؟

در این مقاله می خواهیم ببینیم که هر کدام از متولدین ماه های مختلف، برای چه شغل هایی مناسب هستند. پس اگر دوست دارید بدانید که حرفه ی نجومی شما چیست، در این مقاله با ما همراه شوید!





برج حمل (فروردین)

متولدین این ماه دوست دارند زندگی، کار، تفریح و...همه چیز خود را متنوع و مهیج کنند. از آنجا که عاشق تنوع و هیجان هستند، برای کارهایی مثل تبلیغات، رسانه های گروهی، طراحی مُد، و معماری مناسب هستند. متولدین فروردین در کارهایی که نیازمند خلاقیت است بسیار موفق خواهند بود.



برج ثور (اردیبهشت)

متولدین این ماه دریای صبر و بردباری هستند. فقط کافی است منابع و فرجه کاری را به آنها بدهید تا سر موقع کار را به خوبی برایتان انجام دهند، و اصلاً هم برایشان مهم نیست که آن کار چقدر خسته کننده ملالت آور بوده. این افراد بانکدارها، دانشمندها، حسابدارها و معلم های خوبی خواهند شد، چون اینکارها نیازمند صبر و استقامت است.





برج جوزا (خرداد)

متولدین این ماه منبع انرژی هستند، و از صبر کردن هم خسته نمی شوند (مثل متولدین ماه اردیبهشت). از اینرو نیازمند حرفه هایی هستند که در آن فرد باید روی پای خود بایستد. آنها مکتشفین، مترجمین، و هتلدارهای خوبی می شوند چون این کارها مستلزم انرژی و نیروی فراوان است. این افراد حتی اگر 5 سال هم از شروع کار یک پروژه بگذرد، انرژی خود را از دست نمی دهند.





برج سرطان (تیر)

متولدین این ماه شنوندگان بسیار خوب و برای دردودل فوق العاده هستند. این افراد طبیعتاً برای شغل هایی که نیازمند ارائه ی پند و اندرز است مثل مشاوره، حقوق، روانشناسی، روانپزشکی و تدریس بسیار مناسب هستند. اینها افرادی احساساتی هستند، به همین دلیل نسبت به احساسات دیگران نیز حساس می باشند و هر کاری از دستشان برمی آید برای رفع درد و رنج دیگران انجام می دهند.





برج اسد (مرداد)

بشاشیت و جمع گرایی بیش از حد، و توانایی متولدین این ماه برای القای زندگی و حیات حتی در کسل کننده ترین موقعیت ها، باعث می شود بتوانند رهبران فوق العاده ای شوند. این افراد همچنین در شغل هایی که در آن نیاز به تحرک، انگیزش و خلاقیت زیاد است هم موفق خواهند شد. رسانه های گروهی، تدریس، هنر، و تبلیغات از جمله کارهایی است که به خوبی از عهده ی آن برمی آیند. آنها همچنین می توانند رئیس جمهور، مدیر و رئیس و ویراستارهای فوق العاده ای شوند.



برج سنبله (شهریور)

تکیه کلام متولدین این ماه "تجزیه و تحلیل کن!" است. با توجه به همین علامت کارهایی به آنها داده شود تا بتوانند این نیاز درونی خود را برای تحقیق و تحلیل ارضاء کنند. تحقیقات، اکتشاف، آزمایشات و تحقیقات پزشکی بهترین شغل های مناسب برای آنهاست.



برج میزان (مهر)

این افسونگران خوش زبان در زمینه هایی قابلیت دارند که بتوانند از این سرمایه ی خدایی خود استفاده کنند. متولدین این ماه بهترین سیاستمداران، مشاوران تحصیلی و آموزشی، دلالان، و مشاوران خواهند بود. آنها افرادی منصف و بااخلاق هستند، و در شغل های که نیازمند قضاوت و انصاف است نیز بسیار موفق خواهند شد.



برج عقرب (آبان)

متولدین این ماه افرادی بسیار فردگرا هستند. آنها دوست دارند به سبک و مرام خود کار کنند و کسی در کار آنها دخالت نکند. به طور خلاصه بگویم، از رئیس و آقا بالا سر داشتن متنفرند. آنها می توانند موسسان شرکت، تاجران، مدیران، مشاوران خوبی باشند.



برج قوس (آذر)

متولدین این ماه عاشق مسافرت و دوستیابی هستند و بسیار خوش صحبت هستند. به خاطر همین خصوصیات و ویژگی ها می توانند در کارهایی مثل فروشندگی موفق شوند. آنها همچنین برنامه ریزان و بازاریابان موفقی خواهند بود. در هر کاری که با مشتری و ارباب رجوع سروکار داشته باشد، آنها موفق خواهند بود.



برج جدی (دی)

متولدین این ماه اشتیاق چندانی برای انجام کارهای بزرگ ندارند، و دوست دارند به حال خود باشند. آنها با اشیاء و لوازم بیجان رابطه ی بهتری برقرار می کنند تا آدم ها. شغل های مورد علاقه ی آنها کارهای نرم افزاری کامپیوتر، و مهندسی فناوری اطلاعات است. آنها مکانیک ها و تعمیرکارهای خوبی خواهند شد.

برج دلو (بهمن)

متولدین این ماه افرادی ترقی خواه، پیشرو و آینده نگر هستند. بهتر است آنها در قسمت برنامه ریزی و سرپرستی شرکت به کار گمارده شوند. علاوه بر اینها، آنها ستاره شناسان، فالبینان، و طالع بینان بسیار خوبی خواهند شد. بله، آنها بیش از سایر مردم می توانند آینده نگری کنند.



برج حوت (اسفند)

متولدین این ماه دنباله روهای بسیار خوبی هستند. آنها می توانند با کمک گرفتن و پیروی از کتاب راهنما، دشوارترین کارها را هم انجام دهند. آنها نایب رئیس جمهور، نایب وزیر و نایب رئیس و معاونان خوبی خواهند شد

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۸:۳٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱

 

پژوهشگر کانادایی استیفن سنوبلن 25 فوریه 2003 فاش ساخت که دستخط ایزاک نیوتن دانشمند قرن 18 را که در 1727 درگذشت,  به دست آورده که با محاسبات پیچیده ای پیش گویی کرده است که جهان در سال 2060 پایان می یابد.

وی گفت این دستخط اینک در یک آرشیو در اورشلیم نگهداری می شود.

دستخط نیوتن بدون این که دارنده اش متوجه مطلب شود قبلا در یک حرّاج آثار تاریخی به فروش رفته بود. نیوتن بود که نیروی جاذبه زمین را کشف و محاسبه کرد

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۸:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢۱

 

 مرداد با ابان     5+8   ..پیوند و شراکت خوبی خواهید داشت. نسبت به هم سازگار و مهربان خواهید بود. زندگانی مرفه و طولانی خواهید داشت. اگر گاه کدورتی پیش بیاید، به خاطر حرف نادرست و بدی است که یکی از شما دو نفر می‎زنید. تعداد فرزندان شما کم خواهند بود. روزهای پنجشنبه برای شما خوب است .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

 این بازی بطرز شگفت آوری دقیق خواهد بود! البته بشرطی که تقلب نکنید ! فقط به دستور العمل عمل نماید و تقلب نکنید، در غیر اینصورت نتیجه درست از آب در نخواهد آمد و بعد آرزو خواهید کرد که ایکاش تقلب نمی کردید!این حدوداً 3 دقیقه زمان خواهد برد تا شما را دیوانه کند!! کسی که این پیام را ارسال کرده گفت که آرزویش ظرف 10 دقیقه به حقیقت پیوست!!! این بازی نتیجه خنده دار و در عین حال شگفت انگیزی خواهد داشت!...
پیام را یکجا تا پایان نخوانید بلکه مرحله به مرحله پیش بروید و عین دستورالعمل انجام دهید!
نکته: زمانی که میخواهید اسامی را بنویسید اطمینان حاصل کنید که اشخاصی هستند که شما آنها را می شناسید (تبصره از خودم: یعنی اسم الکی یا بیخودی ننویسید!!!)
مهم: همچنین بیاد داشته باشید که بهنگام نوشتن اسامی و عمل کردن به دستورالعمل از احساس و غریزه خود استفاده کنید و بیخودی و بیش از حد فکر نکنید بلکه آنچه که در آن لحظه به ذهنتان می آید را بنویسید!
بازهم باید گفته شود که به آرامی و مرحله به مرحله به انتهای متن بروید در غیر اینصورت نتیجه درست نخواهد بود و آنرا ضایع خواهید کرد!
(باز هم تبصره از خودم: این رو بخاطر این چندین بار تکرار کرده که آدمهای فضول ببخشید کنجکاو خودشونو کنترل کنن!!!) ''''این قسمت قابل توجه خانم ها بو به آقایون ربطی نداشت''''

خوب حالا یک قلم و یک برگ کاغذ آماده کنید.

1- اول از هر چیز اعداد 1 تا 11 را بصورت ستونی یا ردیفی (زیر هم) بر روی کاغذ بنویسید.
2- سپس در جلوی ردیف (ستون) 1 و 2 هر عددی را که مایلید بنویسید.
3- حال در جلوی ردیف 3 و ردیف 7 نام شخصی را از جنس مخالف بنویسید.
== قرار نشد به پایین نگاه کنید! تقلب ممنوع !!==
4- نام اشخاصی را که می شناسید (چه دوست یا اعضای خانواده یا فامیل) در جلوی ردیفهای 4، 5 و 6 بنویسید.
5- در ردیفهای 8، 9، 10 و 11 نام چهار ترانه (آهنگ) را بنیوسید (در جلوی هر ردیف نام یک ترانه)
6- اکنون نهایتا میتوانید یک آرزو کنید!!
و حالا کلید رمز گشایی این بازی:
1- عددی را که در ردیف 2 نوشته اید مشخص کننده تعداد اشخاصی است که شما باید درباره این بازی به آنها بگویید!
2- شخصی که نامش در ردیف 3 قید شده کسی است که شما عاشقش هستید!!!
3- شخصی که نامش در ردیف 7 قید شده کسی است که شما دوستش دارید ولی با هم نمی سازید (یا به تعبیر دیگر عاقبت خوشی نخواهد داشت!)!!!
4- شخص شماره 4 کسی است که شما بیش از همه به او اهمیت میدهید!
5- شخص شماره 5 کسی است که شما را بسیار خوب می شناسد.
6- شخصی که نامش در ردیف 6 قید شده، ستاره بخت (ستاره خوش شانسی) شماست!
7- آهنگ قید شده در ردیف 8 با شخص شماره 3 تطبیق می کند (مرتبط است)!!!
8- آهنگ شماره 9 آهنگی برای شخص شماره 7 است!
9- آهنگ شماره 10 آهنگی است که بیش از همه افکار شما را بازگو می کند!
10- و بالاخره شماره 11 آهنگی است که می گوید شما در باره زندگی چه احساسی دارید!!!!

واقعا شگفت آور است! نه؟! ولی بنظر می آید که درست باشه!

این پیام را برای 10 نفر در خلال همان ساعتی که آنرا میخوانید ارسال کنید.
اگر این کار را انجام دهید، آرزویتان برآورده خواهد شد.



من این مطالب رو صرفا به این دلیل که جالب و سرگرم کننده بود گذاشتم حالا ورندارید پشت سر هم میل بزنید بهم که چرا آرزوم برآورده نشدا.شما هم اگه مطلبی دارید که دوست دارید به اسم خودتون در اینجا عنوان بشه حتما ایمیل بزنید.

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٥۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت ده‎ها در زندگی، بهره‎گیری از استعدادهای درون خواهد بود. آنان از این استعداد برای رسیدن به اهداف خود استفاده می‎کنند. همین طور برای کمک به دیگران .
ده‎ها در وجهه مثبت، افرادی خلاق – هوشمند و دارای جاذبه مغناطیسی هستند. در وجهه منفی تا حد اعتیاد و انحراف پیش می‎ذوند. این افراد گاه در مقابل ادراات و الهامات درونی خود گیج هستند و بعضاً بیش از حد حساس و عصبی می‎شوند. آنان تا وقتی که به اعتماد به نفس واقعی نرسند، اغلب لاف زن و غلوگو هستند .
قانون درک مستقیم و الهام پذیری ده‎ها به آنها کمک می‎کند تا به خود اعتمادی برسند و در ضمن از انتقاد دیگران نهراسند. اینان عموماً خود راه زندگی را انتخاب می‎کنند .
ده‎ها قدرت مقاومت خوبی دارند و وقتی به خود اعتمادی برسند، قادر خواهند بود از تمامی مشکلات و سختی‎ها بگذرند و خود را به اهداف مورد نظر در زندگی نزدیک کنند. اما اگر انرژی و استعداد خلاقه این افراد در درون محبوس بماند، موجب بروز مشکلات فراوان برای آنان می‎شود که از جمله آنها ناراحتی‎هی جسمی – تنش‏های عصبی – گرایش به اعتیاد و غیره خواهد بود .
گاه محبوس شدن انرژی در ده‎ها، موجب بروز عوارض در پروستات یا تخمدان – کمر یا قلب – مشکلات ذهنی – یبوست و غیره می‎گردد .
بعضی از ده‎ها وقتی بیمار می‎شوند، به درمانهای طبیعی مانند گیاه درمانی – انرژی درمانی – روان درمانی – لمس درمانی یا ماساژ درمانی و ... بهتر از درمان پزشکی رایج، پاسخ می‎دهند .
اگر ده‎ها در زندگی روزمره از پیاده‎روی – ورزشهای سبک و بدن سازی و از هوای آزاد در طبیعت بهره بگیرند، زندگی سالم و پرنشاطی خواهند داشت.زیرا ار این طریق انرژی منفی آنان آزاد و انرژی مثبت جایگرین آن می‎شود .
ده‎ها گاه رفتار و اعمال متغیری دارند. ممکن است با افراد خانواده رفتار خوبی نداشته باشند، اما با غریبه‎ها رابطه و دوستی خوبی برقرار کنند. ممکن است در وقت خشم، دست به خودآزاری بزنند. یا به وقت تأثر و ناامیدی، به اعتیاد و گاه برخی اعمال ناصواب مانند خودکشی، دست بزنند. گاه وقتی کسی آنها را می‎رنجاند یا به آنها زور می‎گوید، خشم خود را بر سر نزدیکان و افراد خانواده خالی میغکنند. عجیب این که آنان در وجهه مثبت، افرادی توانان – خلاق – خوداتکا – مردم دوست و موفق هستند. در این حالت آنان افرادی جدی و کوشا بوده و در اغلب امور، از خود توانایی نشان می‎دهند. حتی بعضی از آنان می‎توانند شفابخشان روحی خوبی بشوند .
ده‎ها عموماً دارای نیروی خلاقه خوبی هستند و اگر از آن در زمینه‎های هنری مانند نقاشی – شعر – موسیقی – هنرپیشگی – کارگردانی – یا اختراع و ابداع، بهره بگیرند، به توفیقات خوبی دست یابند. این افراد به هر نسبت که بتانند بر احساسات منفی خود غلبه کنند و بیاموزند که به الهامات درون اعتماد کنند، به همان نسبت نبوغ و استعداد بیشتری در آنها تظاهر خواهد کرد .
ده‎ها عموماً دارای انرژی شفادهنده هستند. اگر آنان با مثبت اندیشی و بصیرت کامل این انرژی را در جهت صحیح به حرکت درآورند، می‎توانند از آن هم برای خود درمانی و هم در درمانی بهره بگیرند .
ده‎ها تا زمانی که به خود اتکایی و خود اعتمادی نرسند و به دیگران متکی باشند، نمی‎توانند زندگی را آن طور که باید تجربه نمایند. اما وقتی به مرحله خود اتکایی برسند و کنترل زندگی خود را شخصاً به دست بگیرند، به رضایت خاطر و توفیقات خوبی دست می‎یابند .
ده‎ها اگر برای پول ارزش زیادی قائل شوند، پس از به دست آوردن آن، احساس رضایت نخواهند کرد. و اگر هم به پول بی‎اعتنا باشند. به شرط آن که مقصود اعتلای معنوی باشد، احساس رضایت خواهند کرد، در غیر این صورت با عدم رضایت و پشیمانی مواجه خواهند شد .
از جمله قوانین موفقیت‎ مادی و معنوی، برای ده‎ها و دیگران عبارتند از: صداقت و راستگویی – بصیرت و روشن ضمیری – انتخاب هدف و هدفمند بودن – بهره‎گیری از همت و اراده فردی و ...
عدم توجه به قوانین فوق، مانع ظهور خلاقیت ده‎ها شده و ممکن است آنان احساس ناامیدی و سرخوردگی کنند و یا به مسائل منفی گرایش پیدا کنند. در چنین شرایط ممکن است به دلیل خشم و افسردگی – ترس و خجالت – و کناره گیری از دیگران، دچار کشمکش درونی شوند و بااخره به بیماری‎های جسمی و روانی گرفتار آیند .
این افراد اغلب در انتهای ستون فقرات – اعضاء تناسل – زانوها – مرکز خورشیدی و قلب، دچار حساسیت می‎شوند و لذا بایستی مراقب افکار و اعمال خود باشند. همچنین آنان نباید در امور جنسی – مصرف غذا و مصرف دارو، افراط کنند .
بیشتر ده‎ها به دلیل داشتن استعداد درونی برای تمرکز، انرژی مساعدی از خود خارج می‎سازند و با استفاده از نبوغ الهامی که از طریق صفر (0) عدد تولدشان می‎آید، به موهبت نیروی پیش‎بینی و درون‎نگری خوبی می‎رسند .
ده‎ها در وجهه منفی، افرادی مایوس – خجول – بی صبر و عجول – منفی باف – ایرادگیر – پرتوقع – خیالاتی و بدون احساس مسئولیت می‎باشند. اما در وجهه مثبت، افرادی پرانرژی – قوی – حساس و الهام گیرنده – دارای افکار و ایده‎های روشن – موفق در امور تجاری – هنری – اجتماعی با حس مسئولیت و دارای زمینه پیشرفت در هر کاری هستند. به خصوص در کارهای که سازندگی در آن مطرح باشد، مانند معماری – طراحی و غیره .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

موفقیت در زندگی نه‎ها عقل و درایت آنهاست. نه‎ها در وقت لزوم می‎توانند دیگران را هدایت و راهنمایی کنند. اگر از استعداد خود خوب بهره بگیرند، مدیران – رؤسا و رهبران خوبی می‎شوند – اینان اغلب قوی – پرجاذبه و دارای افکار مثبت هستند – آنان اغلب به دنبال اهداف بزرگی در زندگی هستند، ولی یک احساس عدم اطمینان به خود و آسیب‎پذیری از گفتار دیگران، در درون خود دارند .
با آن که همه ما کم و بیش استعداد رهبری دیگران را داریم، اما نه‎ا به خوبی از این استعداد برخوردار هستند. این افراد دارای نیروی جاذبه بوده به خوبی می‎توانند نظر دیگران را به خود جلب نمایند .
حال اگر این نیرو را در جهت مثبت به کار گیرند، رهبری مثبت خواهند داشت و اگر در جهت منفی به کار گیرند، رهبری منفی خواهد شد .
استعدادهای بالقوه خوبی در ذات وجود نه‎ها وجود دارد، اگر این افراد به قلب و احساساتشان رجوع کنند و با الهامات درون هماهنگ شوند، به خرد و دانش خوبی دست می‎یابند .
ضمیر ناخودآگاه ما، مانند کودکان، بیشتر متأثر از اعمال و رفتار ماست، لذا لازم است از طریق اعمال و رفتار درست، ضمیر ناخودآگاه همان را به یاری بطلبیم و از این طریق راه را برای تظاهر استعدادهای درونی باز کنیم .
نه‎ها می‎بایست گفتار و اعمالیشان را یکی کند. بایستی تردیدها را کنار بگذارند. وقتی هدفی را در نظر می‎گیرند، بایستی تمام وجودشان در راستای آن هدف متحد شود .
نه‎ها در وجهه مثبت، در هر کاری می‎تواند موفق شوند. از معلمی و استادی تا ریاست و مدیریت، از مشاغل آزاد گرفته تا منشی – پستچی و ....
نه‎ها در اموراعتقادی متغیر هستند. بسیاری از نه‎ها بین سرحد مسئولیت اخلاقی و تقوا یا انکار کلی قوانین اخلاقی، ر نوسان هستند. بعضی در اوج اخلاق و تقوا ظاهر می‎شوند، و بعضی دیگر بی اعتنا به این دو خواهند بود .
نه‎ها هرگاه به بلوغ فکری و درکی برسند و در ضمن از همت و اراده مثبت خود بهره بگیرند، معلمان و راهنمایان خوبی برای افراد خواهند بود. البته این افراد لازم است بین اراده مثبت و اراده منفی تفاوت قائل شوند. همچنین بایستی تفاوت بین اراده شخصی و اراده روحانی و بلکه اراده الهی را درک نمایند .
نه‎ها در وجوه منفی زندگی، ممکن است به خود بی‎اعتماد و بی اعتقاد گردند. حتی ممکن است از روی ناامیدی و از طریق مصرف الکل – مواد مخدر – یا آولده شدن به برخی گناهان، روح و جسم خود را تخریب نمایند و یا به بیماری‎های مختلف مانند دردهای پشت و آرتروزها، گرفتار شوند . بعضی از نه‎ها نسبت به گفتار دیگران مقلد و بلکه متعصب هستند. در چنین مواقع به افکار و ایده‎های خود بی توجه می‎شوند .
نه‎ها اغلب ظاهرشان با باطن‎شان یکی نیست. در ظاهر آرام جلوه می‎کنند، اما در باطن منقلب هستند. گویی چیزی گم شده را جستجو می‎کنند. البته این در نه‎های مثبت‎اندیش و موفق کمتر دیده می‎شود .
نه‎ها در وجوه مثبت، انسان‎هایی آرام و صبور – درستکار – هوشمند – صادق و مهربان هستند. آنان مشاور و راهنمای خوبی برای خویشان و دوستان و بلکه همه مردم خواهند بود. این افراد استعداد تأثیرگذاری دارند و از طریق گفتار و اعمال و رفتارخود، اراد را به سوی خود جلب می‎کنند .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٥٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت در زندگی هشت‎ها قدرت طلبی و رفاه طلبی آنهاست. این افراد از تاثیرگذاری بر دیگران لذت می‎برند. به خصوص اگر این تأثیر معنوی باشد. اما از مشکلات مالی می‎ترسند. گاه از قدرت و شهرت هم ترس دارند. گاه رفتارشان به گونه‎ای است که گویی برای خود هم کارشکنی می‎کنند. حال اگر این افراد به خود بیایند و از استعداد ذاتی خود بهره بگیرند، افرادی مثبت – موفق و نیک خواهند بود .
هشت‎ها به ظاهر ازرسیدن به قدرت اجتناب می‎کنند، ولی در باطن در جستجوی آن هستند و به طریق مبهم اما محسوس، برای دست‎یابی به قدرت و موفقیت، سازشکاری می‎کنند. اینان بایستی مشکلاتی را که در ارتباط با قدرت و مقام و تشخیص، که با آن مواجه می‎گردند، از میان بردارند .
رسیدن به اهداف معنوی و دست یابی به آرامش درون، برای عده‎ای از هشتغها مقدم‎تر از قدرت مادی است، اما قدرت مادی در کنار قدرت معنوی، راه را برای رسیدن به اهداف انسانی آنها باز می‎کند .
هشت‏ها اغلب انگیزه‎های لازم را برای به دست آوردن پول و قدرت دارند و آنهایی که از این انگیزه‎ها بهره می‎گیرند، به موفقیت و ثروت خوبی هم دست پیدا می‎کنند .هرکس بخواهد به استعداد معنوی و روحی خود دست پیدا کند، باید شرایط از همه لحاظ برای او فراهم باشد. که از جمله این شرایط، احساس امنیت مالی در حد متعارف است .
البته هشت‎ها وقتی در زندگی به ثروت و قدرت با معنویت برسند، نباید از آن سوء استفاده کنند، زیرا این عمل آینده روحی آنان را تحت‎الشعاع قرار می‏دهد .
هشتها به طور کلی اغلب متغیر و دمدمی مزاج هستند – گاه اعمال و رفتاری مثبت  دارند و گاه نیز منفی باف و لجوج و متمرد هستند – بعضی قدرت طلب بوده و حتی گاه از قدرت خود سوء استفاده می‎کنند – بعضی دیگر از پول و قدرت دوری می‎کنند و به روحانیت گرایش دارند – آنان گاه فعال و اهخل کار و کوشش و اجتماعی بوده و گاه منزوی و غیر فعال می‎باشند با این حال اغلب افراد خوش شانسی هستند .
هشت‎ها وقتی مثبت اندیش باشند، به اکثر خواسته‎های خود می‎رسند. چون این توانایی در ذات آنها وجود دارد. هشت‎هایی که به شکوفایی استعداد مادی و معنوی خود برسند، ممکن است خیلی ثروتمند باشند یا با قناعت و در رضایت کامل زندگی کنند. ممکن است به شهرت و احترام و موفقیت خوب اجتماعی دست یابند، یا غیر از خانواده و دوستان و همکاران، برای دیگران ناشناس باقی بمانند و .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت در زندگی هفت‎ها گشاده‎دلی و خود اعتمادی خواهد بود. این افراد زیاده حساس و خوش بین بوده به همه اعتماد می‎کنند. از آنجایی که رازدار و محافظه کار نیستند، گاه احساس فریب خوردگی می‎کنند و نسبت به خود و دیگران بی اعتماد می‎شوند. این افراد اگر به خود بیایند و استعدادهای خود را پیدا کنند، معلمین و استادان خوبی خواهند بود .
این افراد به ظاهر خود را مستقل و خودمتکی نشان می‏دهند، لذا گاه تصمیمات تحمیلی و بدون مشورت میگیرند و این خود بازتاب عدم اعتماد به نفس واقعی در هفت‎هاست .
انرژی هفت‎ها بیشتر متوجه درون است تا بیرون. بیشترین امکان پیشرفت برای آنان، در زمینه علوم روانی – فرهنگی و هنری است. هرگاه هفت‎ها در این نوارد علاقه نشان دهند و تحصیل کنند به توفیقات خوبی دست خواهند یافت .
هفت‎ها وقتی به احساسات و افکار و الهامات خود توجه و اعتماد کنند و به این حقیقت که فطرت الهی در ذات همه انسانها و بلکه جمع مخلوقات هستی، جریان دارد، برسند. آن وقت به نوعی عشق الهی و خود درونی نزدیک می‎شوند، و گاه می‎توانند راهنمایان خوبی برای دیگران باشند .
هفت‎ها قبل از هر چیز باید به خود اعتماد کنند. باید نه زیاده‎خواه، بلکه واقع بین باشند. اعتماد به نفس آنها بایستی شامل همه امور باشد. از آنجایی که رسیدن به اهداف زندگی، مشکلات و چالش‎های مربوط به خود را دارند، لذا هفت‎ها قبل از رسیدن به خود اعتمادی، لازم است از اطلاعات و نصایح دیگران در زندگی بهره بگیرند تا کم کم به خود اتکایی و اعتماد به نفس لازم برسند .
اعتماد به احساسات و الهامات درونی، برای هفت‎ها یک مبارزه تلقی می‎شود. زیرا ذهن عقل‎گرای آنان اغلب راه را به سوی ادراکات و الهامات درونی می‎بندد. این افراد برای آن که از این سد بگذرند و راه را برای بصیرت درون باز کنند، بایستی ناخودآگاه خود را نظم دهند و با ایجاد نظم در ناخودآگاه، راه همکاری را با آن بگشایند .
هفت‎ها با اعتماد به خود و اعتماد به فطرت الهی، می‎توانند به نظم درونی برسند و از این طریق قوای روانی و حیاتی خود را آزاد سازند. اینان لازم است اعتماد به خود را از طریق تجربیات شخصی، کار و روابط اجتماعی به دست بیاورند. آنان بایستی از مشکلات و چالش‎ها، به عنوان پلی برای رسیدن به درک عمیق‎تر زندگی بهتر و تکامل و آموختن استفاده کنند .
هفت‎ها گاه خود را از واقعیات فیزیکی زندگی دور ساخته و به مسائل متافیزیکی روی می‎آورند. بدین منظور بعضی از این افراد مانند خانه به‎دوشان، به دنبال استاد روحانی می‎گردند. اما این افراد باید بدانند تا وقتی که نتوانند به درون خود نگاه کنند و دریابند که هر چه به آن محتاجند، از جمله ایمان به خداوند، در درون خودشان است، از این سرگردانی و سردرگمی نجات نمی‎یابند .
بیشتر هفت‎ها به طبیعت علاقمند بوده و اغلب مایلند در طبیعت و محیطی آرام زندگی کنند. یا حداقل گاه به دامان طبیعت پناهنده شوند. این عمل تا حد زیادی روحیه آنان را متعادل می‎کند .
هفت‎ها عموماً نیاز به شریک و همدم دارند تا در زندگی به تعادل برسند. ولی یا در این مورد وابسته و فریب خوار می‎شوند، یا سرد و محتاط عمل می‎کنند. لذا کمتر به این تعادل و هماهنگی دست پیدا می‎کنند .
بسیاری از هفت‎ها استعداد آن را دارند که به صورت متفکران – نویسندگان – عرفا یا محققین برجسته درآیند. آنان قادرند در زمینه‎های فلسفه – ریاضیات – فیزیک – الهیات – متافیزیک و روان‎شناسی، تحقیق یا تدریس کنند .
بعضی از هفت‎ها اگر چه در ابتدا نسبت به متافیزیک بی اعتنا و گاه بی اعتقاد هستند، اما در نهایت به گرایش روی می‎آورد و کم و بیش راه خودشناسی را پیش می‎گیرند .
کودکان معمولاً هفت‎ها را دوست دارند و این محبت متقابل است. زیرا هفت‎ها عموماً قلبی رئوف و کودکانه دارند و در عمیق‎ترین سطح با خداوند مرتبط هستند. آنان به گونه‎ای خرد و دانش باطنی را درک و احساس می‎کنند و از آن بهره می‎برند .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت در زندگی شش‎ها بصیرت و مسئولیت‎پذیری خواهد بود. اینانا افرادی خودباور – مستقل – صبور – دقیق – اجتماعی – خونسرد – مهربان و لبخند بر لب و مراقب هستند. اغلب کارهای درست و منطقی انجام می‎دهند. ولی در باطن از برخی تضادها و ناهماهنگی‎های اجتماعی، احساس خشم و نومیدی می‎کنند. این افراد گاه با مسائل جزئی درگیر می‎شوند – احساس خشم و نومیدی می‎کنند. گرفتار قضاوت نابجا می‎شوند. با این حال افرادی کمال طلب و کمال گرا هستند و در صورت استفاده از استعدادهای بالقوه خود، قاضی یا وکیل خوبی می‎شوند .
زندگی دارای قله‎های بلند است که صعود به آن، مبارزه‎ای سخت را طلب می‎کند. شش‎ها در وجهه مثبت، قادر به این مبارزه طلبی هستند. آنان اغلب در زندگی نظر بلند بوده امکانات برتر را جستجو می‎کنند. این افراد به دلیل کمال طلبی و انعطاف‎پذیری اغلب به توفقیات بالایی در زندگی دست می‎یابند .
همه ما دارای امیدها و ایده‎آلهایی هستیم که مکن است به آنها برسیم یا نرسیم. اما شش‏ها در این خصوص حساس‎تر و ضربه‎پذیرتر هستند. آنان اگر به خواسته‎ها و آرزوهایشان نرسند، ضربه‎های شکست و ناامیدی را با شدت بیشتری حس می‎کنند .
شش‎ها اغلب قضاوت عجولانه می‎کنند. دیگران را با ایده‎آلهای خود می‎سنجند. اغلب در حال انکار زندگی عاطفی هستند. آنان از اشتباه هراسانند و اگر گاه در زندگی دچار اشتباه شوند، ممکن است مدتها خود را شماتت کنند .
همکاری یا زندگی کردن با شش‏ها مشکل است. چون اینان اغلب چیزی را برای ایراد گرفتن و بهانه کردن دارند. ولو این که این ایراد و بهانه از خودشان باشد .
شش‏ها عموماً انتظار دارند در هر کاری در صدر قرار بگیرند و این گاه آنان را دچار فشار یا انصراف از عمل می‎کند. بعضی از شش‎ها در دوران نوجوانی در مدارس برای خوب جلوه کردن، چنان فشاری را احساس می‎کنند که ممکن است دچار فشار آسمی شوند. یا اگر دیگران را از خود جلوتر ببینند، اعتماد خود را از دست می‏دهند و ممکن است از ادامه درس یا کار، منصرف شوند. در چنین موارد نیاز به راهنمایی و توجیه شدن دارند تا به خود بصیرت پیدا کنند و واقعیات وجودی خود را بپذیرند .
شش‎ها عموماً بالاخره به این بصیرت می‎رسند و می‏فهمند آنچه که اهمیت دارد این است که آنها خود چه کسی هستند و توانایی‎هایشان چیست. نه این که چگونه باید جلوه کنند. آنان وقتی به این مرحله برسند، قدر کمال فردی و ذاتی خود را درک می‎کنند .
شش‎ها وقتی شروع به درک حقایق پیرامون خود و کمال ازلی کنند و هدفمندی هر کس و هر چیز را درک کنند، سپس به این معنا برسند که مشکلات و مبارزات افراد در طول زندگی، خود برانگیزنده تجلی ذات و شخصیت باطنی اوست، آن وقت زندگی و حیات تازه‎ای را تجربه خواهند کرد و به حس آرامش و اعتماد به نفس دست خواهند یافت .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت در زندگی پنج‎ها انضباط و آزادی طلبی و بلکه آزادسازی استعدادعلی درون خواهد بود. اینان تا حدی مستقل و منضبط بوده دارای ذوق و سلیقه هستند – اغلب دارای افکاری سازنده گاه وابسته – متظاهر و بلوف زن هستند – در ظاهر خود را مستقل نشان می‏دهند، ولی در باطن وابسته هستند – این افراد اغلب ظاهری آرام و باطنی پرتشویش دارند – گاه عجول و پر جنب و جوش هستند – اغلب اطلاعات زیاد، اما سطحی دارند – در همه حال مایل به کسب تجربه هستند و از بیحوصلگی گریزانند .
پنج‎ها عموماً در زندگی در طلب آزادی و استقلال هستند – گاه با تجربیات درونی و روحی مثبتی مواجه می‎شوند که این خود موجب اعتماد به نفس آنها خواهد شد .پنج‏ها در امور احساسی – عاطفی – روحی – اجتماعی – جنسی و مالی آزادی طلب هستند و هرگاه به آن دسته یابند، احساس امنیت و آرامش می‎کنند .
اگر چه آزادی برای افراد مختلف، معانی مختلفی خواهد داشت. اما در این جا مقصود از آزادی، خود رها شدگی و بی نظمی در امور نیست، بلکه مقصود بیان کامل خود براساس خود نظمی و کنترل نفس است. و از جهتی نیز مقصود رهایی از توهمات و قیدهای زندگی  و ورود به ابعاد روحانی تجربیات در زندگی روزمره است .
پنج‎ها حتی اگر یک بار با کسی مواجه شوند که بخواهد آزادی آنها را محدود سازد، به طور نا خودآگاه رابطه خود را با او محدودو ساخته یا او را از زندگی خود دور می‎کنند. آنان به طور کلی از محدود شدن و بسته شدن توسط هر کسی یا هر چیز پرهیز می‎کنند .
آزادی توام با انضباط و مسئولیت‎پذیری، پنج‎ها را به آزادسازی استعداد درون موفق می‎سازد. اگر پنج‎ها بتوانند از مرز بی حوصلگی عبور کنند و در ضمن به خود اعتماد کنند، راه موفقیت برای آنان هموار می‎گردد. حال اگر از همت و اراده خود نیز بهره بگیرند، به تجربیات خوبی خواهند رسید. اما اگر به ا5فکار منفی دل بدهند و در برزخ ترسها و تردیدها گرفتار شوند، قوای حیاتی و استعدادهای درونی آنها در بند خواهد ماند. اینان باید بدانند که قیدهای ذهنی و فکری بندهای انسانی هستند که روح شخص را از تجربیات و هدف واقعی زندگی دور می‎سازند .
بعضی از پنج‎ها از انرژی بینشی و از استعداد الهام‎پذیری و روشن‎بینی برخوردار هستند. در واقع گاه هم از الهامات حسی و هم شهودی برخوردار می‎شوند. اینان پنج‎ها مثبت نگر هستند و اگر بتوانند استعداد الهامی و بینشی خود را پرورش دهند، حقایق زیادی را از جهان هستی درک خواهند کرد .
پنج‎ها در وجهه منفی، افراد منفی باف – متغیر و بی ثبات – پریشان فکر و غیر موفق هستند – اینان در عین توانمندی، ناتوان جلوه می‎کنند و اغلب تا حد اعتیاد پیش می‎روند. این افراد دوران نوجوانی و جوانانی حساسی دارند، و اگر خوب تربیت و راهنمایی و کمک شوند. افرادی مفید و مثمر ثمر برای خود و جامعه خواهند بود. در غیر این صورت ممکن است دچار آسیب‎های فراوان گردند .

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت در زندگی یک ها اعتماد به نفس و خلاقیت است. انرژی حیاتی و سازنده این افراد در افکارشان محبوس است. با اعتماد به نفس و گرایش به سوی خلاقیت و سازندگی، این افراد می‎توانند به آنچه که در زندگی انتظار دارند برسند .
یکها عموماً پرانرژی – فعال و الهام گیرنده هستند و در صورت مثبت اندیشی – هنرمند و دارای خلاقیم خواهند بود. اینان گاه احساس ناامنی – ناامیدی – کسالت و بی حالی می‎کنند – بیش از دیگران زمینه اعتیاد دارند .
یکها در ظاهر از خود اعتماد به نفس نشان می‎دهند و خود را مستقل جلوه می‎دهند. ولی در درون به خود اعتماد ندارند و فکر می‎کنند نمی‎توانند به تنهایی از عهده کارها برآیند. حال اگر از اعتماد به نفس واقعی برخوردار شوند و از قدرت خلاقی خود بهره بگیرند، از طریق کار و تجارت و همین طور در زمینه‎هایی چون موسیقی – نقاشی – نمایشگری – نوشتن – مجسمه سازی – طراحی – ورزش – تعلیم وتربیت کودکان و ... موفقیت‎های خوبی به دست خواهند آورد .
احساس عدم امنیت، یک مانع برای پیشرفت یکهاست. این افراد بایستی با تلفیقات مثبت این احساس را از خود دور کنند تا شرایط برای آزاد شدن استعدادهای بالقوه آنان فراهم شود. به خصوص این که آنان افرادی تلقین‎پذیر نیز هستند .
یکها برای موفقیت در امور، فقط استقامت و پایداری لازم دارند. زیرا مهارت و تسلط بر هر کاری قبل از همه، نیاز به حدیت و پایداری دارد. این افراد در اوقاتی که فعالیت‎شان زیاد می‎شود، لازم است غذاهای سرشار از پروتئین مصرف کنند. اما در مواقع دیگر، به خصوص در ایامی که احیاناً احساس ناامیدی و فشار روحی می‎کنند، مصر غذاهای پر حجم و پر ویتامین، موجب چاقی و تنبلی آنها می‎شود .
یکها در مواقع بیماری و غیر اورژانسی، می‎توانند از درمان‎های طبیعی مانند: گیاه درمانی – انرژی درمانی – طب سوزنی – طب فشاری و غیره استفاده کنند. زیرا درمان‎های طیبیعی با این افراد سازگارتر است .
طبیعت تأثیری انرژی‎زا و شفابخش برای یکها دارد. به خصوص پیاده‎روی در بین درختان، گلها و گیاهان، یکها بیش از دیگر افراد نیاز به انرژی طبیعت دارند، زیرا این انرژی موجب خلاقیت و آزادسازی استعداد درونی آنان می‎گردد .
یکها در زمینه انرژی جنسی نیز قوی هستند. اما زمانی که سخت مشغول کار و تجارت و به خصوص فعالیت‎های هنری باشند، این انرژی به جای مصرف مادی، در بخش روحانی فعال می‎شود. مضافاً این اکه شخص در مصرف مادی غیر صحیح و نادرست این انرژی، احساس گناه و خود کیفر نیز بکند .
یکها دارای استعداد و انرژی نهفته زیادی در درون خود هستند و اگر در طول زندگی بتوانند به اعتماد به نفس کامل برسند، مانع و سد انرژی درونی‎شان برداشته می‎شود و عموماً به خلاقیت و الهام‎پذیری می‎رسند .
یک ویژگی در یکها وجود دارد و آن ایت است که هر گاه این افراد به کاری که انجام می‎دهند علاقمند باشند، و در ضمن در آن کار احساس امنیت و استقلال کنند، به خواب کمتری نسبت به دیگران نیاز خواهند داشت .
یکها چنانچه اعتماد به نفس و احساس امنیت کافی داشته باشند، بیش از دیگران، به خصوص در زمینه‎های هنری، به توفیق و خلاقیت می‎رسند. در چنین شرایطی آنان احساس شدابی و زنده بودن می‎کنند .
یکها در بالاترین شرایط به ادراک و افکار معنوی خوبی دست پیدا می‎کنند و می‎توانند در این زمینه نیز از خود خلاقیت به خرج دهند .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت در زندگی سه‎ها قدرت بیان و ابراز وجود است. اینان در وجهه مثبت، افرادی صادق و صمیمی – الهام گیرنده – شاد و خوش برخورد – دوست طلب و اجتماعی هستند. و اگر استعداد خود را به مار بگیرند، سخنران خوبی خواهند بود .
سه‎ها در وجهه منفی، افرادی ناامید – بیش از حد حساس – اهل انتقاد و گله – شکاک – و بعضاً دچار حالات افسردگی هستند. اینان عموماً خود را منطقی و باهوش و متعادل جلوه می‎دهند تا ترس درون، شک و افسردگی خود را پنهان کنند .
اغلب کشفیات، ابداعات و اختراعات بزرگ دنیا به دست کسانی پدید آمده که احساسات آنها فراتر از ذهنیاتشان حرکت می‎کرده است. سه‎ها از این جمله افراد هستند. اگر این افراد به طور جدی احساسات عمیق درونی خود را درک و به آنها نظم دهند، قطعاً افراد مؤثری برای جامعه خواهند بود .
اگر چه ذهن عقل گرای بشر، اغلب حتی عمیق‎ترین احساسات درونی را پس می‎زند، اما همین احساسات روشن درونی است که اگر به نظم درآید، هم در ورطه مادی و هم معنوی، می‎تواند انسان را به سر منزل مقصود نزدیک نماید .
عموماً افرادی که دارای عدد سه (3) می‎باشند. قدرت بیان خوبی خواهند داشت و هرگاه بتوانند به صورت مثبت و منطقی، احساسات درونی خود را بیان کنند، هم آرامش و هم توفیق نصیب آنها خواهد شد. این افراد می‎توانند از طریق صحبت کردن – خواندن – نوشتن – نقاشی کردن – شعر گفتن – بازیگری – نوازندگی و غیره، احساسات و تمایلات درون خود را به صورت صحیح بیان کنند .
بیان صادقانه احساس واقعی درون و ترغیب و تحریک عاطفی دیگران، اساس و محور زندگی سه‎ها را تشکیل می‎دهد که در شرایط مناسب، برای افراد میسر خواهد بود. متأسفانه برخی از سه‎ها از لحاظ روانی، تمایل دارند به جنبه منفی هر چیز نگاه کنند. این تمایل اغلب در سنین نوجوانی و جوانی شدت دارد که که لازم است به آن توجه شود و مثبت اندیشی را به این افراد تذکر داد .
اگر چه علت اصلی آن، عدم ابراز صحیح احساسات درونی از جانب این افراد، به دلیل ترس و تشویق و خجالت و غیره، و عدم درک این افراد توسط دیگران است، اما از زمانی که این افرائ بتوانند به طور صحیح تمیلات و احساسات خود را بیان کنند، دیگران نیز آنها را بهتر درک می‎کنند و این خود موجب تحریک و تقویت قوای روانی و بیانی و احساسی آنها شده و راه توفیق و پیشرفت را برای آنان هموار می‎سازد .
قدرت عاطفی و احساسی سه‎ها بسیار زباد است. اینان دارای سیستم عصبی و روانی خوبی هستند و گیرنده‎های حسی خوبی دارند که می‎تواند به خوبی از دیگران تاثیر گرفته و به همان میزان بر دیگران تأثیر بگذارد .
اکثر سه‎ها از انتقاد نسبت به خودشان بیزارند یا به آن حساسیت دارند. ولی خود ممکن است به راحتی از دیگران انتقاد کنند. حال آن که بایستی به جای انتقاد کردن، انتقادپذیر باشند تا از این طریق به نقاط شعف خود پی ببرند و یا اگر انتقاد در مورد آنان نادرست باشد، علت سوء درک و سوء تفاهم دیگران را دریابند .
سه‎ها گاه در برزخ تردید، احساس عدم آمادکی، عدم صلاحیت و عدم توانایی، گرفتار می‎شوند. در چنین موارد لازم است با تقویت اعتماد به نفس و جای گزینی افکار مثبت از طریق تلقین و اراده، این عواطف منفی را از خود دور کنند .
سه‎ها در صورت داشتن دیدگاه مثبت و اعتماد به نفس، استعداد خوبی در زمینه هنر بازیگری – تدریس – مدیریت و .... از خود نشان خواهند داد. حتی در شرایط مناسب می‎توانند از استعداد فراحسی خود استفاده کنند .
سه‎ها به دلیل داشتن روحیه حساس و عاطفی، اغلب نیاز به بیان و ابراز وجود دارند و اگر این عمل به طور صحیح انجام بگیرد، برای آنان آرامش – سلامت و موفقیت به همراه خواهد داشت .
گاه عدم ابراز وجود و سرکوب عواطف و احساسات درون، این افراد را به سوی عادات مضموم مانند استمناء می‎کشاند که این خود عدم کفایت و احساس گناه را برای آنان در پی خواهد داشت .
سه‎ها از نظر جسمانی، معده حساسی دارند و هرگاه مورد تعرض قرار بگیرند، ممکن است دچار حالتهای عصبی از این ناحیه و یا اسهال شوند .
سه‎ها از لحاظ شغلی و اقتصادی، تا زمانی که اعتماد به نفس لازم را نداشته باشند، مشکل خواهند داشت، اما از زمانی که به اعتماد به نفس کامل برسند و تردیدها را کنار بگذارند، موقعیت‎های خوبی به دست خواهند آورد .
سه‎ها هر چه از لحاظ سنی جلوتر بروند، با شکوفایی بیشتر استعداد خود مواجه می‎شوند و رضایت و نشاط و آرامش بیشتری به دست خواهند آورد .
همه افرائ از جمله سه‎ها اگر بتوانند نیروهای بالقوه درونشان را از طریق افکار و اعمال و احساسات مثبت آزاد سازند، علاوه بر توفیق در امور مادی، از ادراک و نشاط روحی و روانی نیز برخوردار می‎گردند .

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت در زندگی دوها، همکاری و تعادل است. دوها افرادی خوش بین و مقاوم و پایدار بوده اغلب حدود توانایی خود را می‎شناسند. اما گاه ممکن است کاری را که با شدت و علاقه شروع کرده‎اند را ناگهان رها کنند یا ناگهان خود را از ادامه همکاری با دیگران کنار بکشند. آنان گاه احساس محدودیت می‎کنند و بیش از حد وابسته می‎شوند .
دوها به ظاهر افرادی متعادل و مسلط بر خود جلوه می‎کنند، اما در باطن دچار تضاد ذهنی و فکری هستند واین باعث فشار روحی و روانی در آنان می‎شود. اغلب از دیگران ایراد می‎گیرند و این به خاطر احساس مسئولیت است .
دوها در این دنیا مسئولیتی درونی جهت ارتباط با دیگران و رفع نیازهای خود و دیگران، چه از لحاظ مادی و چه معنوی دارند، اینان لازم است ابتدا خود را به تعادل برسانند و سپس در بلاترین شرایط، از طریق ارتباط عاطفی و روانی با دیگران، به آنچه که مقوصد دارند، برسند .
تعادل در ارتباط با دیگران، از طریق افکار و رفتار احساسات، در دوها نقش اسای دارد. اینان ابتدا بایستی با رفع تناقض و ابهام درونی، افکار و رفتار و احساسات خود را متعادل سازند، سپس در عین وجود احیاناً اختلاف نظرها و تضادها و ناسازگاریهای بیرونی، به هماهنگی و ارتباط متعادل با دیگران اقدام کنند .
موفقیت‎ دوها در زندگی، بستگی به همکاری با دیگران (و نه اتکاء به دیگران) دارد. خصایص روانی این افراد به گونه‎ای است که در همکاری با دیگران، توانایی و خلاقیت بیشتری از خود نشان می‏دهند. دوها در صورتی ه انرژی و استعداد درونی خود را رها سازند، به امداد گرانی بزرگ مبدل شده و منشا خدمات زیادی خواهند شد .
اگر این افراد به جای استفاده از کلمات و جملات منفی، فقط از کلمه (باید) و (می‎توانیم) استفده کنند، موفقیت‎های بسیاری در زندگی به دست خواهند آورد. زیرا این دو کلمه، اثر مهمی در آزادسازی انرژی روانی و خلاق، در دوها دارد .
دوها ابتدا بایستی احساس واقعی و سپس اهداف واقعی را کشف و معلوم کند تا انرژی روانی و قوه درونی آنها در همان راستا آنان را یاری کند .
از آنجائیکه باورهایمان روی تجربیاتمان تأثیر می‎گذارد لذا پروراندن افکار و ذهنیت مثبت و رسیدن به آرامش و اعتماد به نفس عامل مؤثری برای رسیدن به موفقیت برای دوها خواهد بود. لازمه رسیدن به تعادل ذهنی و روانی برای دوها، قبول حقیقت زندگی تصمیم‎گیری جدی برای آن است. یعنی احساس مسئولیت کردن و زندگی خود را پذیرفتن .
نبایستی تضاد و کشمکشهای درونی، عامل ضعف در تصمیم‎گیری جهت ایجاد تعادل و پذیرش مسئولیت در دوها گردد. وقتی فشار عاطفی برای دوها بوجود آید آنها در مقابل واقعیت مقاومت می‎کند و این عمل موجب تنش جسمی و روانی منفی در آنها می‎شود .
دوها از لحاظ بیماری مقاوم هستند. زیرا ذاتاً دارای بنیه قوی هستند. اما گاه قدرت آنها ممکن است به صورت کله‎شقی – عدم ثبات و تنش متضاد، ظاهر گردد .
دوها در بالاترین سطح، قهرمانان ناشناس جامعه هستند. در این افراد استعداد خدمت، سازندگی و مدیریت رهبری وجود دارد. وقتی این استعداد در جهت مثبت به کار بیافتد، آنان منشاء خدمات فراوانی خواهند شد .
از آنجائیکه قدرت ذاتی و تمایل درونی و طبیعی این افراد، بهبود حیات و تعیین نیازهای خود و دیگران است، وقتی هدف مشترکی بین آنان و دیگران پیش بیاید، آنان در بدترین شرایط بیشترین توفیق را بدست خواهند آورد .
دوها اغلب در زندگی، نقش‎آفرین هستند و عموماً از لحاظ شغلی، مدیر و رئیس –رهبر و فرمانده بودهن و یا در مراکز رفاهی و خدماتی و غیره، شاغل می‎باشند .
دوها اغلب زیاده حساس هیتند و گاه برای دیگران نیز احساس مسئولیت می‎کنند. اغلب عیب‎جوی دیگران هستند و گاه از خود نیز انتقاد می‎کنند. اینان در ابراز دوستی نیز گاه تندروی می‎کنند، اما به زودی آرام و سرد می‎شوند .
دوها اغلب در تصمیم‎گیری دچار وسواس هستند. اغلب این ترس در آنها وجود دارد که ممکن است دچار شکست شوند. و این می‎تواند به دوران کودکی آنان مربوط باشد. این افراد اغلب گرفتار تعارض درونی هستند و بزرگترین مشکل بعضی از این افراد این است که نمی‎توانند به تعادل درونی برسند .
دوها وقتی به تعادل و ثبات و استقلال برسند، افرادی پرقدرت و انعطاف‎پذیر شده و اغلب در بین دوستان و فامیل، مغز متفکر و حلال مشکلات آنان خواهند بود .
دوها از لحاظ بدنی، قوی و خوش بنیه هستند. اغلب در مقابل بیماری‎ها مقاوم یا مصون هستند، اما به خاطر ذهن همیشه مشغولشان، گاه دچار تنش‎های روحی و جسمی می‎شوند. در چنین مواقع یک رژیم غذایی کم چربی به همراه تمرینات تمرکزی سبک و تنفس عمیق و آرام، بسیار سودمند خواهد بود .
دوها عموماً به ناخودآگاه خود دسترسی دارند. لذا در مواقعی که دچار افکار منفی و مخرب می‎شوند، می‎توانند از تلقینات مثبت هیپنوتیزمی و تجسم ذهنی مثبت، بهره بگیرند .
دوها در شرایط کاملاً مثبت، دارای قدرت و توانایی بالای هستند و به خوبی می‎توانند در امور خانوادگی، اجتماعی و شغلی، موفق باشند. آنان در امور معاونت، واسطه‎گی – مدیریت و پیشتبانی، استعداد خوبی از خود نشان می‎دهند .

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

اساس این روش طالع‎ بینی، تفسیر روانی افراد براساس اعداد تولد و اعداد حروف نام و نام فامیلی خواهد بود. در این روش، شما ابتدا با جمع کردن اعداد کامل تاریخ تولد خود و تلخیص آن به عدد (1 تا 12) طالع مربوط به آن عدد را می‎خوانید، سپس با نوشتن نام و نام فامیل خود به صورت حروف جداگانه و نوشتن اعداد آن حروف براساس ابجاد صغیر (که در  بعد خواهد آمد) در زیر آن، و جمع کردن آن اعداد مانند روش قبل، طالع مربوط به آن عدد را نیز می‎خوانید .توجه داشته باشید که تاریخ تولد شما دقیق و درست باشد. در ضمن از نام و نام فامیل شناسنامه خود استفاده کنید، (نه به آن نام که احیاناً شما را می‎خوانند) در این صورت ارتباط خاصی بین دو طالع مربوط به شما وجود خواهد داشت .
حروف و اعداد ابجدی که بایستی در این عمل مورد استفاده قرار بگیرد، به شرح ذیل است :
ا ::.. 1
2 ::.. ب
3 ::.. ج
4 ::.. د
5 ::.. ه
6 ::.. و
7 ::.. ز
8 ::.. ح
9 ::.. ط
1 ::.. ی
2 ::.. ک
3 ::.. ل
4 ::.. م
5 ::.. ن
6 ::.. س
7 ::.. ع
8 ::.. ف 
9 ::.. ص
1 ::.. ق
2 ::..  ر
3 ::.. ش
4 ::.. ت
5 ::.. ث
6 ::.. خ
7 ::.. ذ
8 ::.. ض
9 ::.. ظ
1 ::.. غ
 تذکر مهم: در حروف ابجد، چهار حرف فارسی (پ – چ – ژ – گ) وجود ندارد. لذا جهت این حروف از اعداد حروف ابجدی 2 ب برای حرف پ و 3 ج برای چ و 7 ز برای حرف ژ و 2 ک برای حرف گ استفاده نمایید .

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

دوازده در برگیرنده مشخصات (1) و (2) است که حاصل آن همکاری خلاقه است. دوازده‎ها بعضاً ممکن است تمامی خصوصیات 1 و 2 را در بر داشته باشند. یا ترکیبی از بخشی از این خصوصیات دوگانه باشند .
دوازده‎ها عموماً انرژی زیادی دارند. آنان افرادی جدی و هوشمند هستند. اگر چه ممکن است گاه اعمال ساده لوحانه انجام دهند اما این موجب تعادل در آنان خواهد شد .
دوازده‎ها اغلب نسبت به دیگران احساس تفاوت می‎کنند. گاه حساس – مشکوک و منزوی به نظر می‎رسند. اما عموماً افرادی متعادل و اجتماعی هستند .
دوازده‎ها استعدادهای بالقوه خوبی دارند که اغلب در همکاری با دیگران، تظاهر می‎کنند. اینان افرادی صادق – بی ریا و صمیمی هستند. در عین حال گاه کله شق – منتقد و دارای زبان نیش‎دار هستند .
دوازده‎ها عموماً به دلیل حساسیت زید و احساس مسئولیت کردن، گرفتار مشکلات می‎شوند و در چنین مواقع حالتی تهاجمی پیدا می‎کنند و گاه دچار آلرژی می‎شوند که منبع آن، فشار درونی و انسداد انرژی است .
دوازده‎ها عموماً در زندگی برای آزادسازی انرژی بالقوه خود، نیاز به همسر، شریک یا همکاری دلسوز و مهربان دارند. این افراد بعضاً دارای افکاری رمانتیک بوده گاه نسبت به دیگران عمیقاً احساس کشش می‎کنند. و گاهی یکباره ممکن است رابطه‎شان را قطع نمایند. این افراد به خصوص قبل از ازدواج، بهتر است از زنان و مردان متأهل، دوری کنند. یا کمتر با آنان معاشرت کنند .
دوازده‎ها وقتی به تعادل و اعتماد به نفس کافی برسند، افرادی فعال – با اراده – خوش فکر بوده و در زمینه‎های مختلف از خود استعداد نشان میغدهند و اغلب در اموری که ارادع کنند، موفق می‎شوند. آنان اغلب در امور اقتصادی موفق بوده و به خصوص در نیمه دوم عمر، از رفاه خوبی برخوردار می‎شوند .
دوازده‏ها عموماً دارای خلاقیت ذاتی هستند و به مقصود بهره‎گیری از این استعداد و ایجاد تغییرات مفید، به این جهان آمده‎اند. اما بایستی مراقب باشد تا جاه‎طلبی آنان، مانع ظهور استعدادشان نشود .
به طور کلی موفقیت یا عدم موفقیت دوازده‎ها بستگی به روش و روال زندگی آنها دارد. این افراد در وجهه مثبت، افرادی صبور – دقیق – فعال – سازنده – سخاوتمند و موفق هستند. اما در وجهه منفی، افرادی خشک تند – جاه‎طلب – گاه مایوس – افراط گر – عجول – آسیب‎پذیر و ... می‎باشند .
دوازده‎ه در بدترین شرایط و تحت فشارهای روحی، سیستم ایمنی خود را از دست میغدهند و اغلب دچار صدماتی در ناحیه زانو – قوزک پا و بهطور کلی در نیمه اول بدن می‎شوند که تمرینات ورزشی منظم، به خصوص بدن سازی، میغتواند تا حد زیادی به آنها کمک نماید. همچنین تمرینات تنفسی و تمرکزی در چنین مواقع اثر مثبتی خواهد داشت .
دوازده‎ها در بالاترین شرایط، افرادی قوی – وفادار – قابل اعتماد – یاری دهنده – عقل گرا – بلند همت و موفق خواهند بود. اینان اغلب از این که گره‎ای را بگشایند یا مشکلی را حل کنند و یا در مسائل تازه، مهارتی را از خود نشان دهند، احساس آرام می‎کنند. این افراد در بسیاری امور ممکن است نوآوری داشته باشند .
اگر چه دوازده‎ها گاه با مشکلاتی سخت در زندگی مواجه می‎شوند، اما با صبر و پشتکار آنها را پشت سر گذاشته و به وی هدفهای خود پیش می‎روند. به خصوص اگر از پشتوانه دیگران و منابع مالی برخوردار باشند، اعمال بزرگ و خیرخواهانه برای جامعه خواهند داشت .
دوازده‎ها بایستی بدانند که خود کنترلی و اتکاء به خود، بالاترین امتیاز برای آنان خواهد بود. باید قدم به قدم به اهداف خود نزدیک شوند. بایستی یاد بگیرند که فقط در همکاری مسالمت‎آمیز و صادقانه است که می‎توانند منشأ اعمال بزرگ و مفید باشند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

یازده در برگیرنده دو تا یک (11) است. به عبارت دیگر، یازده تمام یا بخشی از خصوصیات یک‎ها را با شدت بیشتر در بر دارد .
یازده عموماً افرادی خلاق – پرانرژی – با اراده – دارای اعتماد به نفس – و دارای نیروهای بالقوه زیاد هستند. اگر چه گاه در زندگی با مشکلات مواجه می‎شوند که ممکن است نسبت به خود بی‎اعتماد شوند، اما در کل افراد موفقی خواهند بود .
یازده قبل از آن که بتوانند از نیروهای بالقوه ذاتی‎شان استفاده کنند، بایستی خودشان را پیدا کنند. مرکز وجودی و هویت واقعی خودشان را بایستی خود را از وابستگی رها کند و به طور مستقل زندگی‎شان را اداره کنند .
یازده‎عموماً ممکن است در دوران کودکی مورد خشونت و تعرض قرار بگیرند و این در شکل‎گیری شخصت منفی آنان تأثیر می‎گذارد. لذا قبل از هر چیز این افراد نیاز به احساس امنیت – استقلال و اعتماد به نفس برای آینده دارند. در غیر این صورت گرفتار ترس – خشم و عصبانیت شده احساس ناامنی و بی اعتمادی خواهند کرد. و این حالات، آنان را به سمت احساس حقارت سوق می‎دهد .
یازده دارای میدان انرژی وسیعی هستند و هرگاه تصمیم به انجام کاری بگیرند، حتی در زمینه اختراع و ابداع، انرژی فوق‎العاده‎ای از خود نشان می‎دهند. زیرا ذاتاً دارای استعداد و خلاقی ذهنی هستند. اما گر انرژی آنها در جهت منفی به کار بیفتد، اثر ویرانگری خواهد داشت. به خصوص این که عده‎ای از این افراد، گرایش درونی به سوی انحراف و اعتیاد دارند .
یازده در وجهه مثبت، دارای افکار و ایده‎های خوبی هستند و علاوه بر استعداد خلاقیت بالا، دارای انرژی شفابخش نیز می‎باشند. آنان هرگاه در امور از خود پایداری نشان دهند، علاوه بر استعداد معمول، از قوه الهام نیز برخوردار می‎شوند .
بعضی از یازده با آن که ظاهری آرام و سازشکار دارند، در باطن زورگو و مستبد و خود رأی هستند. و این حالت متأثر از تأثیرات دوران کودکی آنهاست. این افراد اغلب از لحاظ جسمی، در ناحیه اعضاء تناسل – تخمدانها – زیر شک و پایین کمر حساس هستند و گاه از این مناطق، دچار آسیب و عفونت می‎شوند. که در موارد زیتئی عامل آن انسداد مسیر انرژی حیاتی و روانی، می‎باشد .
اکثر اوقات، مشکلات جسمی و احساسی یا جنسی این افراد، بر اثر مسدود شدن انرژی خلاق، به وجود می‎آید. این افراد در چنین مواقع، به درمانهای طبیعی مانند: طب سوزنی – طب فشاری – انرژی درمانی و .... بهتر از درمان پزشکی رایج پاسخ می‎گویند. در ضمن فعالیت‎های بدنی برای این افراد بسیار مفید خواهد بود. زیرا انرژی مسدود و متراکم آنان را آزاد می‎سازد .
ورزش روزانه و مصرف غذاهای طبیهی و سبک مانند: سبزیجات – حبوبات – گوشت ماهی – گوشت پرندگان و .... برای این افراد مفید می‎باشد .
یازده عموماً در فعالیت‎های ذهنی، موفق‎تر از فعالیت‎های بدنی هستند. این افراد در صورت رسیدن به تعادل و امنیت و اعتماد به نفس، دارای خلاقیت حضور مید در اجتماعی خواهند بود و ممکن است در جمع مخترعین – هنرمندان – ورزشکاران – مدیران – رؤسا و ... آنها را پیدا کنید. در واقع از هنگامی که انگیزه فعالیت و خدمت در این افراد پیدا شود. قوای خلاقه آنان نیز تحریک و فعال می‎گردد .
یازده بایستی به هر طریق با احساسات درونی هماهنگی شوند. تردید و دودلی‎ها را کنار بگذارند و خشم خود را در برخورد با ناملایمات مهار کنند و آرام آرام با ایجاد تعادل در خود بهره‎گیری از استقلال شخصی، راه را برای آزاد شدن استعدادهای درونی و خلاقیت فردی، بگشایند .
یازده عموماً در ابتدا تصور می‎کنند نمیغتوانند به تنهایی در امور موفق گردند. لذا انرژی آنان در اتکاء به دیگران فعال می‎شود. اما وقتی اعتماد به نفس کافی پیدا کنند، استقلال خود را به دست می‏آورند و گاه ریاست مآبانه نیز عمل می‎کنند. از آن پس ممکن است با رقابت و گاه حیله‎گری، از دیگران پیشی بگیرند و تا حد ریاست و مدیریت و غیره پیش بروند .
یازده عموماً به این مقصود در این جهان آمده‎اند که عامل ترقی روحی و معنوی برای خود و دیگران باشند. خود را وقف مردم کنند و عامل تغییرات مثبت در دنیا شوند. این افراد اگر مجذوب مادیات نشوند، در معنویات، پیشرفت خوبی خواهد داشت .
ا آنجایی که هدف زندگی، گزوشدن راه به سوی تعالی و معنویات است، یازده‎ها با مسائل و امتحانات مرتبط با عدد تولد و زندگی خود مواجه میگردند. لذا لازم است برای طی مراحل شد و تعالی، بر مشکلات زندگی که ممکن است از کودکی با آن مواجه گردند، غلبه کنند و به تدریج ذهن و قلب خود را بر ری الهامات هدایت کننده درون بگشایند .
یازده‎ها عموماً پرانرژی و دارای بدنی قوی اما حساس هستند. وقتی بیمار شوند، ذهنشان فعال می‎شوند. لذا اگر انرژی درمانی خود را باور داشته باشند، به صورت تجسم ذهنی و روشهای مناسب دیگر، می‎توانند درمان خود را تسریع نمایند .
تغذیه سبک به همراه ورزشهای سبک از جمله پیاده‎روی و بدن سازی – همچنین نقاشی – موسیقی – کارهای نمایشی – مجسمه‎سازی و .... در آزاد سازی انرژی خلاق یازده‎ها تأثیر خوبی دارند. ضمناً طبیعت بکر، چون جنگلها – کوهها – دشت‎های سرسبز و .... تاثیری الهام بخش روی این افراد خواهد داشت .

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

رمز موفقیت در زندگی چهارها، ثابت قدم بودن است. اینان در وجهه مثبت، افرادی صبور – واقع‎بین – دارای احساس و منطقی متعادل و پیش رونده هستند و اگر از استعداد خود بهره کافی بگیرند، توفیقات خوبی در زندگی به دست خواهند آورد. اما در وجهه منفی، بسیار عجول – زیاد خواه – بدون پشتکار – و اغلب دارای حالات و افکار متغیر هستند .
هدف اصلی چهارها در این جهان، رسیدن به امنیت روانی و ارتقاء روحی است. این افراد جهت رسیدن به این مقصود، ابتدا بایستی در درون به ثبات عاطفی و ذهنی و احساسی برسند،سپس با اشتیاق – تعهد – صبر – هدف خود را دنبال کنند .
چهارها قبل از هر چیز بایستی اهداف زندگی‎شان را مشخص کنند. سپس با این تعهد و اراده که همه قوای خود را در آن جهت به کار خواهند گرفت، به سوی اهداف خود حرکت کنند .
ابتدا این که هدف آنها بزرگ یا کوچک است و یا اهداف مادی یا معنوی است، نباید حائز اهمیت باشد. مهم این است که قوای درونی آنان از حالت ایستایی خارج و با تعقیب عمی هدفها پویا شود. پس از این که قوای درونی آنها از حالت ایستایی خارج شد و به همراه آن، افکار و عواطف و احساستشان نظم گرفت، آن وقت می‎توانند اهداف بزرگتر را دنبال کنند .
هرگونه دستاوری در این جهان، سرچشمه‎اش قصد و نیتی روشن، و همچنین اراده و کوششی متمرکز بوده و هست. همان طور که برای احداث یک ساختمان ابتدا باید پی آن را مستحکم کرد، قصد و اراده نیز پی و زیربنای دستیابی به اهداف خواهد بود .
اکثر چهارها تمایلات و حرکتی متناقض دارند. گاه می‎خواهند پله‎هایترقی را چند تا یکی طی کنند. گاهی مدتها در یک پله دچار وسواس شده و درجا می‎زنند. علت اصلی این تناقض این است که آنان قبل از رسیدن به هدف قبلی، به سوی هدف‎های بعدی می‎روند .
چهارها ابتدا بایستی انرژی زیربنایی را مستحکم کنند. سپس با قدرت و اعتماد به نفس بیشتر، پیگیر اهداف خود باشند. آنان در اغلب موارد تا آستانه موفقیت نزدیک می‎شوند، اما چون برای رسیدن به آن تعجیل می‎کنند، گاه ناامید شده و از ادامه راه باز می‎مانند .
چهارها در روابط اجتماعی نیز چنین عمل می‎کنند به سرعت با دیگران دوست می‎شوند، اما با اولین تفاهم و مشکل، دوستی‎شان را به هم می‎زنند. یا اغلب در حال تغییر شغل هستند. خانه عوض می‎کنند. رابطه‎ها را تغییر می‎دهند و .... حال آن که آنان برای رسیدن به موافقیت در زندگی، نیاز به استقامت و ثبات و پایداری دارند .چهارها اغلب در زندگی خانوادگی دچار مشکل می‎شوند. بعضی از این افراد اغلب با یکی از اعضای خانواده در اختلاف هستند. بعضی دیگر از چهارها در کودکی یا نوجوانی، پدر یا مادر خود را از دست می‎دهند یا به طریقی از سرپرستی و محبت آنان محروم می‎شوند. یا ممکن است مورد سخت‎گیری و گاه آزار و اذیت والدین یا دیگر اعضاء خانواده قرار بگیرند .
چهارها اغلب خود والدین خوبی می‎شوند. آن دسته از چهارها که گرفتار محرومیت‎ها و مشکلات بوده‎اند اغلب توجه بیشتری نسبت به فرزندان خود دارند. همچنین این افراد به دلیل رنج و سختی که در گذشته با آن مواجه بوده‎اند، آسان نمی‎توانند گذشته را فراموش کنند و چنان مسائل را از پهنه ذهن و فکر پاک کنند. این افراد خوب است از تمرینات تمرکزی و ریلاکسیشن بهره بگیرند .
چهارها اگر بتوانند یا مثبت اندیشی، هماهنگی و ثبات لازم را بین افکار و احساسات خود به خود بیاورند، و در ضمن حس مسئولیت‎پذیری را در خود تقویت نمایند، به توفیقات خوبی در زندگی دست خواهند یافت .
چهارها اگر به خود نیایند و خود را افکار و احساسات منفی رها کنند، گاه تا حد هستریک پیش خواهند رفت و یا ممکن است در حالتی از گیجی و پریشان حالی و بی تصمیمی گرفتار شوند .
چهارها در وجهه مثبت و در شرایط مناسب، دارای عقاید و افکار سازنده هستند. آنان مشاوران مدیران – معاونان و همکاران خهوبی در امور مختلف از جمله در امر تجارت و معاملات خواهند بود .
چهارها قبل از هر چیز در زندگی، نیاز به ثبات و پایداری دارند. آنان بایستی ابتدا هدفهای کوچک را پی بگیرند و با صبر و استقامت به آنها دست یابند، سپس با قدرت و اعتماد به نفس کافی، به سوی هدفهای بزرگتر حرکت کنند .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

بر اساس تاریخ تولدتان درخت مورد نظر را انتخاب نموده و درلیست پایین آن را پیدا نموده و خصوصیات اخلاقی خود را مشاهده کنید
درخت مربوطه تاریخ تولد - درخت مربوطه تاریخ تولد
درخت نارون 24 تیر الی 3 مرداد - درخت سدر 20 بهمن الی 29 بهمن
درخت سرو 4 مرداد الی 13 مرداد - درخت کاج 30بهمن الی 9 اسفند
درخت سپیدار 14 مرداد الی 22 مرداد - درخت بید مجنون 0 1 اسفند الی 19 اسفند
درخت سدر 23 مرداد الی 1 شهریور - درخت لیمو ترش 23 الی 29 اسفند
درخت کاج 2 شهریور الی 11 شهریور - درخت بلوط 1 فروردین
درخت گردو 2 آبان الی 20 آبان - درخت زبان گنجشک 4 خرداد الی 13 خرداد
درخت شاه بلوط 21 آبان الی 30 آبان - درخت زبان گنجشک 1 آذر الی 10 آذر
درخت آلش 14 خرداد الی 23 خرداد - درخت آلش 11 آذر الی 20 آذر
درخت انجیر 24 خرداد الی 2 تیر - درخت توس 3 تیر
درخت انجیر 21 آذر الی 30 آذر - درخت راش 1 دی
درخت سیب 4 تیر الی 13 تیر - درخت صنوبر 14 تیر الی 23 تیر
درخت سیب 2 دی الی 10 دی - درخت صنوبر 11 دی الی 21 دی
درخت نارون 22 دی الی 4 بهمن - درخت سپیدار 15 بهمن الی 19 بهمن
درخت سرو 5 بهمن الی 14 بهمن - درخت بید مجنون 12 شهریور الی 21 شهریور
درخت فندق 2 فروردین الی 11 فروردین - درخت سماق کوهی 12 فروردین الی 21 فروردین
درخت لیمو ترش 22 شهریور الی 31 شهریور - درخت زیتون 1 مهر
درخت افرا 22 فروردین الی 31 فروردین - درخت سماق کوهی 12 مهر الی 21 مهر
درخت فندق 2 مهر الی 11 مهر - درخت سپیدار 11 اردیبهشت الی 24 اردیبه
درخت گردو 1 اردیبهشت الی10اردیبهشت - درخت افرا 22 مهر الی 1 آبان
درخت شاه بلوط 25 اردیبهشت الی 3 خرداد-
===================================== ===================================
درخت توس (الهام پذیر)
درخت راش (خلاق)
درخت زبان گنجشک (بلند پرواز)
درخت سیب (عاشق)
با نشاط و خوش پوش مهربان و در عین حال متظاهر افراط در هیچ کاری را دوست ندارند. از ابتذال متنفرند و زندگی در طبیعت و آرامش را دوست دارند. خیلی احساساتی نمیباشند. کمی بلند پرواز و پر از قوه تخیل میباشند. و از وجودی آرام و راضی کننده سود میبرند.
دارای سلیقه خوب و دارای قدرت سازماندهی بسیار بالایی در زندگی و شغل خود میباشند. همیشه نگران وضعیت ظاهری خود میباشند آنها رهبران خوبی هستند که غالباً ریسکهای غیر ضروری انجام نمیدهند . این گروه به تناسب اندام خود از طریق رژیم, ورزش و غیره بسیار علاقه مندند.
پر نشاط و سر زنده و به میزان بسیار زیاد جذاب میباشد این گروه از روی انگیزه آنی و بدون فکر قبلی عمل میکند , پافشاری در هر کاری از خصوصیات آنهاست. از انتظار واهمه ای ندارد. جاه طلب و باهوش و پر استعداد و علاقه مند به بازی با سرنوشت میباشند اصولاً دارای تمایلات خود خواهانه و در عین حال بسیار قابل اعتماد و درستکار میباشد آنها چون عاشقی محتاطند که بعضی اوقات مغزش بر قلب حکم رانی میکند.
این افراد فریبنده, جذاب و سرارسر پر از انرژی مثبت میباشند.اهل خوش و بش حادثه جو حساس و همیشه عاشق اند. دوست دارند عاشق باشند و همیشه عاشقشان باشند. با وفا زوجی پر محبت- بسیار بخشنده و پر استعداد و اصولاً برای امروز زندگی میکنند - آنها فیلسوفانی با فکر آزاد میباشند که دارای قوه تخیل بسیار بالا هستند.
درخت نارون (شریف)
درخت شاه بلوط (صادق)
درخت سرو (با وفا)
درخت سدر (صمیمی)
دارای سرشتی مثبت بوده و با سلیقه لباس میپوشند علاقه ای به بخشیدن خطاهای دیگران ندارند . همواره بشاش و علاقه ای به رهبری کردن دارند و دوست ندارند از کسی اطاعت کنند.شریکی صادق و مهربانند که دوست دارند برای دیگران تصمیم بگیرند - نجیب زاده - دست و دلباز و طبع خوبی برای شوخی دارند.
این گروه سیاستمدارانی مادرزادند دارای توان بالا در قضاوت بوده و علاقه مند به تاثیر گذاری بر روی دیگران میباشند . اغلب فکر میکنند که دیگران آنها را درک نمیکنند فقط یک بار عاشق میشوند و برای پیدا کردن جفت خود دچار مشکلات زیادی میشوند.
قوی,عضلانی سازگار و قانع به آنچه که زندگی به آنها میدهد . خوشبین و خوشنود بوده و بسیار علاقه مند به پول و دانش میباشند و از تنهایی متنفرند.عاشقی احساساتی اند که هرگز نمیتوانند راضی گردند. بسیار مهربان بوده سرکش و بی دقتند و سریع خشمگین میشوند.
دارای زیبایی نادری میباشند و میدانند چگونه با محیط سازگار شوند - به تجملات علاقه دارند و از سلامتی خوبی برخوردارند. فردی خجالتی نمیباشند. غالباً دیگران را کمتر از خود میبینند و دارای اعتماد به نفس بسیار بالایی هستند. مصمم و علاقه مند به گروه افرادی زبردست و دارای خوش بینی سالم میباشند. همواره منتظر یک عشق واقعی اند و قادر به گرفتن تصمیم های سریع هستند.
درخت فندق (غیر عادی)
درخت گردو (پر شور)
درخت سماق کوهی(احساساتی)
درخت انجیر (حساس)
دلربا - بی صبر و خیلی فهیم میباشند. مبارزی فعال برای جنبشهای اجتماعی بوده محبوب و عاشقی دم دمی مزاج به حساب می آیند. این گروه شریکی بردبار و در قضاوت بسیار دقیق میباشند.
سخت گیر عجیب و پر از تضاد بوده و اغلب خودخواه میباشند. پرخاشجو دارای عکس العملهای غیر منتظره میباشند. افراد این گروه نجیب و دارای افقی گسترده میباشند که فی البداهه عمل میکنند. بلند پروازی آنها نامحدود بوده و هرگز انعطاف پذیر نمیباشند. آنها شریکی دشوار و غیر عادی بوده که اغلب دوستشان ندارند ولی همواره مورد تحسین قرار میگیرند. بسیار حسود و احساساتی بوده و هرگز اه مصالحه نمی باشند.
پر از بشاشیت و دارای موهبت خودخواه نبودن میباشند. جنب و جوش ناآرامی و پیچیدگیها را دوست دارند. هم وابسته و هم مستقل اند. سلیقه خوبی داشته و هنرمندان احساساتی میباشند. آنها میتوانند شریک خوبی برای زندگی باشند که متاسفانه قدرت بخشش آنها بسیار کم است.
خیلی قوی و مستقل بوده و به تناقضات و حرفهای نامربوط میدان نمیدهند - زندگی را دوست دارند و همینطور خانواده - بچه ها و حیواناتشان را - شوخ طبع بوده و تنبلی و بطالت علاقه ای ندارند این گروه دارای استعداد و هوش بالفطره میباشند.
درخت زیتون (خردمند)
درخت بلوط (شجاع)
درخت آلش (خوش سلیقه)
درخت صنوبر (مرموز)
عاشق خورشید و گرما میباشند. آنها افرادی معقول و متعادل بوده که از پرخاش و خشونت خود دوری میکنند. بردبارند و بشاش و در صحنه های زندگی بسیار خونسرد رفتار میکنند.این گروه بسیار حساس بوده و فارغ از حسادت میباشند. آنها عاشق خواندن و شرکت کردن در جمع مردم خبره میباشند. طبعی قوی دارند دلیر و نیرومند میباشند و در کارها بسیار سختگیر و مستقل عمل میکنند . حساس بوده و به تغییر علاقه ای ندارند. همیشه پایشان را روی زمین نگه می دارند و اهل عمل می باشند.
دارای زیبایی آرامش بخش بوده و همواره نگران وضع ظاهر خود می باشند. خوش سلیقه بوده و تا جایی که امکان دارد به خود سخت نمیگیرند همواره یک زندگی منظم و معقول را هدایت می کنند. این گروه به ندرت با احساسات خود خوشحال میشوند و همیشه به دنبال مهربانی و آگاهی در یک شریک احساساتی میباشند. اغل به مردم بد گمان بودهو هیچ وقت به تصمیمات خود اعتماد ندارند. افراد این دسته بسیار با وجدان می باشند.
دارای سلیقه ای غیر عادی و خوب بوده که تا حدی دارای گرایشات خود خواهانه میباشند. این افراد با نزدیکان خود مدارا نموده و تا اندازه ای فروتن میباشند. آنها خلاق کله شق بوده و دارای دوستان بسیار زیاد و بلند پروازی آنها بسیار زیاد میباشد این دسته از مردم بسیار قابل اعتماد میباشند.
درخت افرا (مستقل)
درخت لیمو ترش (دو دل)
درخت سپیدار (بلاتکلیف)
درخت کاج (منحصر به فرد)
یک فرد معمولی نمی باشند. آنها پر از تخیل و ابتکارند ولی در عین حال خجالتی و محتاط و کم حرف میباشند. این گروه مغرور و دارای اعتماد به نفس بالایی می باشند آنها تشنه تجربیات جدید بوده که در بعضی اوقاتعصبی می شوند.افراد این دسته دارای پیچیدگی های فراوان بوده و از نعمت حافظه خوب برخوردار میباشند. آنها براحتی یاد میگیرند که زندگی عشق پیچیده دارد ولی می خواهند همواره تاثیر گذار باشند.
آنچه را زندگی برایش مقرر ساخته خونسردانه می پذیرد. از جنگیدن استرس و رنج کشیدن بیزار است و از تنبلی و بطالت خوشش نمی آید. این گروه اغلب ملایم و دل رحم بوده و برای دوستان خود بسیار وفادار میباشند . با استعداد بوده ولی از پشتکار کمی برخوردار می باشند و برای همین کمتر استعداد خود را به شکوفایی می رسانند. اغلب در حال شکایت کردن بوده و از درجه حسادت بالایی برخوردارند.
بسیار اهل تجمل به نظر میرسند. خیلی اعتماد به نفس ندارندولی وقتی لازم باشداز خود جرات نشان میدهند. آنها طالب محیطی گرم میباشند. در انتخاب خود بسیار وسواس دارند و اغلب تنهاست. این گروه دارای طبعی هنرمندانه میاشند و گرایشی به سمت فلسفه دارند. دارای سازماندهی خوبی است و در هر موقعیتی قابل اعتماد است و روابط را بسیار جدی میگیرد.
به شراکت های موافق عشق می ورزند. آنها میدانند که زندگی را چگونه راحت بگیرند. بسیار فعال و طبیعت گرا می باشند. این گروه افرادی قابل اعتماد و اهل عملند که بسادگی عاشق میشوند ولی احساسات سریعاً او را می سوزاند و تا رمانی که ایده آل خود را نیابد همه چیز برای او نا امید کننده است. در روابط عاشقانه باید مراقب قلب ساده و صمیمی آنها بود که شکسته نشود.
درخت بید مجنون (مالیخولییایی)
زیبا و پر از مالیخولیا. جذاب وبسیار وابسته به حس تلقین می باشند. از هرچیز زیبا و پر سلیقه خوششان می آید عاشق سفر بوده و میتوانند تحت تاثیر قرار گیرند. آنها دم دمی مزاج صادق- خیال باف و بی قرارند ولی در عین حال پرتوقع و دارای بصیرتی بالا می باشند . همواره رنج می کشند ولی اغلب شریکی محکم پیدا می کنند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

مسیحیان بسیاری به پیشگویی حوادث آخرالزمان پرداخته‌اند. حوادثی چون بازگشت عیسی(ع)، وقوع جنگ آرماگدون، ورود ضد مسیح، دوران محنت، رهایی و بسیاری بلایای طبیعی. این مطلب حاوی فهرستی از پیشگویی‌هاست که پیشگویان آنها احتمال می‌دهند بین سال‌های 2005 تا 2010 روی دهند. در گذشته نیز پیشگویی‌های بسیاری از این دست صورت گرفته که همگی در یک نکته مشترک بودند: هیچ یک به واقعیت نپیوستند. احتمال دارد بسیاری (یا حتی هیچ یک) از پیشگویی‌های حاضر نیز به حقیقت نپیوندند.


پیشگویی‌های آینده نزدیک
جنبش کشیش‌های وابسته به ماری1 اعلامیه‌ای با این عنوان صادر نمود: «چرا من هنوز می‌گریم؟» این اعلامیه ظاهراً به نقل از مریم مقدس می‌گوید:
انسان بیش از همیشه فاسد، ملحد، شرور و ظالم می‌شود. تنبیهی سخت‌تر از طوفان نصیب این بشر بیچاره و گمراه خواهد شد. آتش از آسمان زبانه می‌کشد و این نشانه این است که «عدالت خدا»، زمان ظهور خود را قطعی نموده است.
متأسفانه در این اعلامیه زمان شروع این همه سوزی مشخص نشده است.
«دنیل دل مایو»2 عقیده دارد بشقاب پرنده‌ها در طول تاریخ به زمین سرکشی کرده‌اند. هدایت این سفینه‌ها را موجودات هوشمندی در دست دارند که کره خاکی را آفریده‌اند. او معتقد است در زمین نیروهایی وجود دارند که سعی می‌کنند به ما بگویند به‌زودی مورد هجوم بیگانگان قرار خواهیم گرفت. سپس کل بشریت متوجه آماده‌سازی خود و طغیان علیه چنین حمله‌ای خواهد شد. اما، در واقع، «تهاجم» توسط عیسی مسیح و سربازانش که برای نجات زمین بازمی‌گردند صورت می‌گیرد.
گروه ناشران «تیندل هاوس»3، «باشگاه غیب‌گویی متروک»4 را ایجاد نموده‌اند. آنها در ژانویه سال 2004 به پنج حادثه در سال 2003 اشاره کرده و معتقدند این حوادث علائم حتمی پایان زمان در آینده‌ای نزدیک هستند:
1. اسرائیل در حال ساختن دیوار 320 مایلی حائل است تا خود را از سرزمین فلسطینیان جدا کند.
2. سقوط صدام حسین که احتمالاً موجب بازسازی شهر بابل خواهد شد.
3. ژاک شیراک، رئیس جمهور فرانسه پیشنهاد ایجاد یک «گروه پیشگام» در اتحادیه اروپا، به‌صورت مجزا از گروه اصلی، را ارائه کرد. این حرکت می‌تواند همان پیشگویی ده پادشاه که در کتاب دانیال نبی به آن اشاره شده است، باشد.
4. این گروه احساس می‌کند کلیسای اسقفی آمریکا، با حرکت به سمت حقوق مساوی برای همه، بخش‌هایی از کتاب مقدس را نادیده می‌گیرد. براساس کتاب مقدس، ارتداد یکی از علائم آخرالزمان است.
5. آنها فکر می‌کنند روی کار آمدن «ولادمیر پوتین» و حزبش، ممکن است به بازسازی روسیه و تبدیل شدن آن به بازیگر برجسته‌ای در صحنة جهان منجر شود. همانگونه که در کتاب «حزقیال نبی» پیشگویی شده است.
کلیسای سنتی کاتولیک آمریکا پیشگویی می‌کند «سه روز ظلمت» در اندک زمانی زمین را فرا می‌گیرد. علامت هشداردهنده این واقعه، صلیبی است که در آسمان نقش می‌بندد و همه آن‌را می‌بینند:
... دروازه‌های آسمان باز خواهد شد و شیطان وارواح اهریمنی آزاد گشته و اجازه می‌یابند محدودیت در زمین سیر کنند. سه روز تاریکی مطلق حکمفرا خواهد بود.
گویی زمان متوقف شده است. تنها منابع روشنایی، شمع‌هایی خواهند بود که با تشریفات سنتی کلیسای کاتولیک تقدیس شده‌اند
.
«آگیپ پرس»5 گزارش داد اسقف «هوای هریس»6 73 ساله، از اولین پرستشگاه موقت وابسته به عید پنجاهه در شهر «الکتون» ایالت مریلند می‌گوید:
آنچه من می‌بینم واقعیت یافتن کتاب مقدس در برابر دیدگانم است.
براساس این گزارش آنچه او بعد از این منتظر آن است بازگشت مسیج به عنوان منجی یهودیان می‌باشد
.
سایت« Prophecykeepers.com » بیان کرد در پی حقیقت یافتن پیشگویی‌ها، در 31 ماه می سال 2003، خورشید در حالی که حلقه‌ای نادر از نور یا حلقه‌ای از کسوف آتش تشکیل داده بود، به‌صورت یک پارچه خاکستر بر فراز اروپا و خاورمیانه ظاهر گشت. آنها پیشگویی کرده‌اند که سیکل ویرانگر پیشگویی‌های کتاب مقدس آغاز شده است.


2012ـ1998: «گوردن میشل اسکالیون»7 حوادث و فجایع عمده را اینگونه پیشگویی می‌کند: گرم شدن کره زمین، آب شدن توده‌های یخ قطب، زلزله، فوران آتشفشان و غیره
.
2009ـ1999: «جری فالول» در ژانویة سال 1999 پیشگویی کرد عیسی مسیح تا ده سال دیگر ظهور می‌کند، اما قبل از آن ضد مسیح می‌آید. فالول با اشاره به ضد مسیح گفت:
آیا او زنده است؟ احتمالاً. چون در دوران محنت و رنج ظاهر گشته و خود را مسیح معرفی می‌نماید. او مطمئناً یک یهودی است و مطمئناً خود را مسیح معرفی می‌کند. و چون عیسی مسیح به زودی خواهد آمد و او در آن زمان انسان بالغی است، پس باید الان جایی در این زمین زنده باشد.
در پی این سخنان، خاخام جیمز رابین اظهار داشت، مسیحیان باید نسبت به چنین اظهارنظرهایی محتاط باشند. وی گفت سخن فالول نمایشگر بعضی مخالفت‌های تاریخی و پنهان با یهودیان است. فالول بعداً به‌خاطر گفته‌هایش عذرخواهی کرد.

قرن بیست و یکم: «توماس چیس»8 پیشگویی کرد زمانی که جمعیت زمین به 66/6 میلیارد نفر برسد، جنگ آرماگدون رخ می‌دهد. در سال 1999 جمعیت کره زمین به 6 میلیارد نفر رسید.
? 6 آوریل 2005: «وارن جف»10، پیشگوی کلیسای بنیادگرای مسیح، در سال‌های اخیر حداقل سه بار به پیشگویی آخرالزمان پرداخته است. او پیروانش را جمع کرده تا همگی به سوی آسمان بالا روند. پیشگویی‌های او تاکنون واقعیت نیافته است. جف دلیل آن را برعهده اعضا می‌داند. گفته می‌شود او منتظر حادثه‌ای مهیج در ششم آوریل سال 2005 است. این تاریخ یکصد و هفتاد و پنجمین سالگرد تأسیس این کلیسا توسط جوزف «اسمیت» است.10

سال 2006
? «میشل دروزین» در کتاب خود با عنوان: کد کتاب مقدس می‌نویسد:
کدهای کتاب مقدس حوادث آینده را به‌خوبی مشخص کرده‌اند. در کتاب مقدس به صورت رمز به «قتل عام جهانی» و «جنگ جهانی» اشاره شده است و براساس کدها هر دو این حوادث در سال 2006 رخ خواهند داد.
? «آنی استانتون» برخورد یک شهاب سنگ را به زمین پیشگویی کرده که در پی آن عیسی(ع) باز می‌گردد و دوره هزار ساله صلح آغاز می‌شود.
? براساس نوشتة «ساندی تایمز»، یک گروه مذهبی با نام «خانواده» پایان جهان را در سال 2006 انتظار می‌کشند. گفته می‌شود اعضای این گروه مشغول ذخیره غذا هستند و می‌خواهند در غاری در هند مخفی شوند.
? به پیش‌بینی «ویکلی ورلد نیوز»، در سال 2006 بمب‌های هیدروژنی در لندن، واشنگتن و تلاویو منفجر خواهند شد و این شروع جنگ آرماگدون خواهد بود.
2007?: باز به پیش‌بینی «ویکلی ورلدنیوز»، در ساعت 7 روز هفتم از هفتمین ماه تقویم عبری که برابر است با سال 2007 میلادی مسیح همزمان در اورشلیم، بغداد، واشنگتن، مسکو و همة پایتخت‌های جهان ظاهر می‌شود.

سال 2008
21 مارس 2008: گروه انگلیسی «شاهدان لرد»11 بعداز محاسبات طولانی به این نتیجه رسیدند که شروع آرماگدون در این تاریخ خواهد بود و در این نبرد سه چهارم جمعیت جهان از بین می‌روند. این اتفاق درست 666 ماه عبری پس از تأسیس سازمان ملل در سال 1945 است.

? 6 آوریل 2008: «فیلیپ بی. براون»12 پیشگویی کرده بود که دوران محنت بزرگ با ظاهر شدن دو نمونه از شواهد کتاب مکاشفه در هفتم آوریل سال 2001 آغاز می‌شود. او همچنین پیشگویی کرد شروع سلطنت هزارساله عیسی(ع) از ششم آوریل سال 2008 خواهد بود.
? 29 آگوست سال 2009: «جان داچمن»13 ادعا می‌کند اخترشناس رصدخانه «مونت ویلسون» است. او ظاهراً معتقد است که ستاره کوچکی در حال عبور از ابر ارت، یعنی جایی مجاور منظومه شمسی که ستاره‌های دنباله‌دار از آن جا سرچشمه می‌گیرند، است. داچمن می‌گوید: نیروی گرانش این ستاره یک سوم ستاره‌های دنباله‌دار را ـ بیش از یک میلیون ستاره ـ به سمت خورشید می‌کشاند. او پیشگویی می‌کند زمین مورد اصابت صدها ستاره دنباله‌دار قرار می‌گیرد که قطرشان 100 تا 900 متر می‌باشد. او انتظار دارد برخوردها در 29 آگوست سال 2009 صورت پذیرد.

2010 : فیل استون از مؤسسة « Bible Time » بازگشت مسیح را 2000 سال بعد از زیارت او از معبد در سن 12 سالگی در سال 12 میلادی تخمین می‌زند و چون تقویم کتاب مقدس تقریباً کوتاه‌تر از تقویم شمسی است، وی سال 2010 را مشخص نموده است. احتمالاً وضعیت وخیم‌تر از پیش‌بینی استون است. چون بیشتر دین‌پژوهان معتقدند عیسی(ع) 4 تا 7 سال قبل از میلاد متولد شده است. یعنی پیشگویی این فرد باید زودتر به حقیقت برسد

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ۱:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/٢٠

 

آیا تا به حال شنیده اید که می گویند عدد تقدیر فلانی مثلا 5 است یا .... و آیا تا به حال درصدد این برآمده اید که عدد تقدیر خودتان را داشته باشید و خودتان آن را به دست آورید؟ اگر دوست دارید عدد تقدیر خود را به دست آورید مراحل زیر را به دقت عمل کنید و در آخر ، تفسیر عدد تقدیر خود را بخوانید. ابتدا به ترتیب عدد سال و ماه و روز تولد و غیره خود را به صورت گفته شده محاسبه نموده و سپس تفسیر آن را در قسمت تفسیر عدد تقدیر بخوانید.









عدد سال


در مبحث عددشناسی فقط با اعداد یک رقمی 1 تا 9 و اعداد دو رقمی 11 ،22 و گاهی 33،44 و مشابه آن سر و کار داریم. این اعداد را « اعداد رهبر » می نامند. برای تبدیل هر عدد دیگر به این اعداد، ابتدا ارقام آن عدد را با هم جمع می کنیم. برای مثال، اگر متولد سال 1996 باشید ارقام این عدد را باید با هم جمع کنید. اگر حاصل جمع آنها یکی از اعداد 1 تا 9 یا 11،22،33و... نشد باید دوباره ارقام عدد حاصل را با هم جمع کنید تا بالاخره به یکی از اعداد یک رقمی 1 تا 9 یا دو رقمی 11،22،33، برسید.
در مثالی که ذکر شد همانطور که ملاحظه می شود حاصل جمع برابر است با: 1+9+9+6=25 پس باید ارقام 2 و 5 را با هم جمع کنیم: 2+5=7 بنابراین عدد سال تولد شما 7 است. یا اگر درسال 1993 به دنیا آمده باشید آنگاه داریم: 1+9+9+3=22 همانطور که ملاحظه می کنید حاصل آن عدد 22 می شود و چون این عدد جز اعداد رهبر است دیگر نیازی به ادامه عملیات نیست و عدد سال تولد شما همین عدد 22 است.


عدد ماه


هر ماه دارای یک عدد می باشد که در زیر آمده است.
ژانویه: 1 ، فوریه: 2 ، مارس: 3 ، آوریل: 4 ، مه: 5 ، ژوئن: 6 ، ژولای: 7 ، آگوست: 8 ، سپتامبر: 9 ، اکتبر: 10 ، نوامبر: 11 و دسامبر: 12
بنابراین اگر شخصی در ماه اکتبر به دنیا آمده باشد عدد ماه تولد او عبارت است از: ( 1 = 0 + 1 = 10= اکتبر) یعنی عدد ماه تولد او 1 است.
اگر در ماه نوامبر به دنیا آمده باشد: ( 2 = 1+1 = 11= نوامبر) یعنی عدد ماه تولد او 2 است.


عدد روز


برای به دست آوردن عدد روز تولدتان کافی است اعداد دو رقمی ( به جز 11 و 22 ) را با هم جمع کنید تا به یکی از اعداد 1 تا 9 یا 11 یا 22 برسید. مثلا اگر کسی در روز 21 یکی از ماه های سال به دنیا آمده باشد عدد روز تولد او عبارت است از: 3=1+2=21، یا اگر در روز 18 یکی از ماه های سال به دنیا آمده باشد ، داریم: 9=8+1=18 یعنی عدد روز تولد او 9 است. یا اگر در روز نوزدهم به دنیا آمده باشد:1=0+1=10=9+1=19یعنی روز تولد او 1 است. ولی اگر در روز 11 یا 22 یکی از ماه های سال به دنیا آمده باشد همان عدد، عدد روز تولد اوست.


عدد سرنوشت


بعد از آنکه عدد سال تولد ، عدد ماه تولد ، و عدد روز تولد خود را به دست آوردید باید این سه عدد را با هم جمع کنید تا به یکی از اعداد 1 تا 9 یا عدد 11 یا 22 برسید. مثلا اگر در روز 31 ماه دسامبر سال 1955 به دنیا آمده باشید عدد سرنوشت شما به این صورت به دست می آید:


عدد سال تولد=6=4+2=24=5+9+9+1 =1995
عدد ماه تولد=3=2+1=12
عدد روز تولد= 4=1+3=31
عدد سرنوشت= عدد سال تولد+ عدد ماه تولد+ عدد روز تولد=4=3+1=13=4+3+6
بنابراین عدد سرنوشت شما 4 است.


عدد خورشیدی

در این مرحله ، برای به دست آوردن عدد علامت خورشیدی خود ، باید به پاراگراف زیر توجه کنید. (مثلا اگر کسی در ماه آذر به دنیا آمده باشد عدد علامت خورشیدی او 9 است.)

حمل (متولد فروردین): 1 ، ثور (متولد اردیبهشت): 2 ، جوزا (متولد خرداد): 3 ، سرطان (متولد تیر): 4 ، اسد (متولد مرداد): 5 ، سنبل (متولد شهریور): 6 ، میزان (متولد مهر): 7 ، عقرب (متولد آبان): 8 ، قوس (متولد آذر): 9 ، جدی (متولد دی): 10 ، دلو (متولد بهمن): 11 و حوت: (متولد اسفند) 12


عدد تقدیر


برای به دست آوردن عدد تقدیر ، باید عدد سرنوشت را با عدد علامت خورشیدی جمع کنیم تا به یکی از اعداد 1 تا 9 یا 11 یا 22 برسیم. مثلا اگر عدد سرنوشت کسی 4 و عدد علامت خورشیدی او 9 باشد، آنگاه داریم: 4=3+1=13=4+9 یعنی عدد تقدیر او 4 است

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٠

 

چیزی که می خواهید باشید دور نمی کند، بلکه مانند رنگی است که نوع آن و زیبایی اش برای افراد مختلف متفاوت است. به مثال زیر توجه کنید :
فرض می کنیم که شما متولد 29 اردیبهشت 1364 هستید. اردیبهشت، ماه دوم (2) سال است پس :
9=1+8=18=5+9+3+1=1395=1364+2+29
شماره تولد 9 است و اکنون می توانید آنچه راکه مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید.

1- خالق و مبتکر:
‘’یک'’ ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید و بدیع دارند و این حالت در آنها طبیعی است. همیشه دوست دارند تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها می گویند و تعیین می کنند در گردش باشد و چون مبتکر هستند، گاهی خود خواه می شوند. با این حال ‘’یک'’ ها بشدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یاد میگیرند . همیشه دوست دارند حرف اول را بزنند و غالبا رهبر و فرمانده هستند، چون عاشق این هستند که ‘’بهترین'’ باشند . در استخدام خود بودن و برای خود کار کردن بزرگترین کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقاید دیگران ممکن است بهتر باشد و باید با رویی باز آنها را نیز بشنوند .

2- پیام آور صلح:
‘’دو'’ ها سیاستمدار به دنیا می آیند ! از نیاز دیگران خبر دارند و غالبا پیش از دیگران به آنها فکر می کنند . اصلا تنهایی را دوست ندارند . دوستی و همراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و می تواند آنها را به موفقیت در زندگی رهنمون سازد . اما از طرف دیگر ، چنانچه در دوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می دهند تنها باشند.از آنجایی که ذاتا خجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آنها را از دست ندهند .

3- قلب تپنده زندگی:
‘’ سه ‘’ ها ایده آلیست هستند، بسیار فعال،اجتماعی،جذاب،رمانتیک وبسیار بردبار و پر تحمل .خیلی کارها را با هم شروع می کنند اما همه آنها را پیگیری نمی کنند. دوست دارند که دیگران شاد باشند و برای این کار تمام تلاش خود رابه کار می گیرند. بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند اما باید یاد بگیرند که دنیا را از دید واقعگرایایه تری هم ببینند .

4- محافظه کار:
‘’چهار'’ ها بسیار حساس و سنتی هستند. آنها عاشق کارهای روزمره، روتین و پیرو نظم و انضباط هستند و تنها زمانی وارد عمل می شوند که دقیقا بدانند چه کاری باید انجام دهند. به سختی کار و تلاش می کنند. عاشق طبیعت و محیط خارج از خانه هستند . بسیار مقاوم و با پشتکار هستند. اما باید یاد بگیرند که انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خود مهربانتر باشند .

5- ناهماهنگ با جماعت:
‘’پنج'’ ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود،غالبا برایشان درد سر ساز می شود. آنها عاشق تنوع هستند ودوست ندارند مانند درخت در یک جا ثابت بمانند. تمام دنیا مدرسه آنهاست و در هر موقعیتی به دنبال یادگیری هستند. سوالات آنها هرگز تمام نمی شود. آنها به خوبی یاد گرفته اند که قبل از اقدام به عمل، تمامی جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش از نتیجه گیری ،تمامی حقایق را مد نظر قرار داده اند .

6- رمانتیک و احساساتی:
‘’ شش'’ ها ایده آلیست هستند و زمانی خوشحال می شوند که احساس مفید بودن کنند . یک رابطه خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان موثر است و آنها حس غریب برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند. بسیار وفادار و صادق بوده و معلمان بزرگی می شوند. عاشق هنرو موسیقی هستند . دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند.'’شش'’ ها باید بین چیزهایی که می توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی توانند، تفاوت قائل شوند .

7- عاقل و خردمند:
‘’هفت'’ ها جستجو گر هستند. آنها همیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقیقی آن می پذیرند.احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آنها ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سوال می کنند اما دوست ندارند مورد پرسش واقع شوند و هیچگاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمی کنند و شعارآنها این است که به آرامی می توان مسابقه را برد. آنها فیلسوفهای آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسند و سوال بی جوابی ندارند . مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند و باید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه!

8- آدم کله گنده:
‘’هشت ‘’ ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکل رفته و آن را حل می کنند. قضاوتی درست دارند و بسیار مصمم هستندو طرحهاو نقشه های بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسوولیت افراد را بر عهده می گیرند و مردم را با هدف خاص خود می بینند. با شرایط ویژه ای این امکان رابه وجود می آورند که دیگران همیشه آنها را رئیس ببینند .

9- اجرا کننده و بازیگر:
‘’نه ‘’ ها ذاتا هنرمند هستند . بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمک به دیگران خرج میکنند . با جذابیت ذاتی شان اصلا در دوست یابی مشکلی ندارند و هیچ کـس برای آنها فرد غریبه ای به حساب نمی آید.در حالات مختلف شخصیت های متفاوتی از خود بروز می دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند شناخت این افراد کمی دشوار به نظر می رسد . آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند اما خیلی وقتها از آینده خود بیمناک و نسبت به آن هراسان هستند. آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می تواند مکملشان در زندگی باشد دست یابند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:۳٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٠

 

فروردین

سمبل : قوچ
عنصر: آتش
سیاره : مریخ
عضو آسیب پذیر :سر
روز اقبال : سه شنبه
اعداد شانس : 6 ، 9
سنگ خوش یمن: الماس
رنگ : قرمز
فروردینی ها در پی عشق آتشین و پر شورترین عشق ممکن اند
او خود به خود جنس مخالف را جذب می کند . لذتهای جسمانی برای او
بسیار اهمیت دارد و گاه احساس مالکیت شدیدی نسبت به معشوق خود
را دارد
-----------------------------------------
اردیبهشت
سمبل : گاو نر
عنصر : خاک
سیاره : ناهید
عضو آسیب پذیر : گردن
روز اقبال : جمعه
اعداد شانس : 4و6
سنگ خوش یمن : زمرد سبز
رنگ : آبی روشن
گل : خشخاش
حیوان : گاو
جذاب است و عشقش تا حدی نفسانی.برای او عشق اهمیت زیادی
دارد و اگر عاشق شود عاشقی فداکار خواهد بودمعمولا صبر میکند
ابتدا طرف مقابل تعهد خود را ثابت کند و سپس خود را در این
تعهد شریک میکند
-----------------------------------------
خرداد
سمبل : دو قلوها
عنصر : هوا
سیاره : عطارد
عضو آسیب پذیر : دست و شانه
روز اقبال :چهارشنبه
اعداد شانس : 5و9
سنگ خوش یمن : عقیق
رنگ : زرد
گل : زنبق
حیوان : پروانه
چه راحت میتوان عاشق او شد. جذابیت و شیرینی کلام او به خوبی
بر این مدعاست.او عاشق شادی و خوش بودن است و اگر نتوانی
او را شاد کنی جذابیت خود را از دست می دهی
-----------------------------------------
تیر
سمبل : خرچنگ
عنصر : آب
سیاره : ماه
عضو آسیب پذیر : سینه و شکم
روز اقبال : دوشنبه
اعداد شانس :3و7

سنگ خوش یمن : مروارید
رنگ : نقره ایی
حیوان : حیوانات صدفدار
او مانند سیاره خود ، ماه در حال تغییر است اگر به او اطمینان کامل
نداشته باشی هرگز رابطه ی عاشقانه با اونخواهید داشتاو از عشق ورزیدن
لذت می برد و در عوض میخواد آن را دریافت کند
-----------------------------------------
مرداد
سمبل : شیر
عنصر :آتش
سیاره : خورشید
عضو آسیب پذیر : قلب و پشت بدن
روز اقبال : یکشنبه
اعداد شانس : 8و9
سنگ خوش یمن : یاقوت
رنگ : زرد
گل : آفتابگردان
حیوان : گربه سانان
عاشق عاشق شدن است و معشوق خود را غرق هدایای خود می کند
تلاش می کند تا رابطه ی عاشقانه ی بی نقصی را خلق کند
-----------------------------------------
شهریور
سمبل : باکره
عنصر : خاک
سیاره : عطارد
عضو آسیب پذیر : سیستم عصبی
روز اقبال : چهارشنبه
اعداد شانس : 3و5
سنگ خوش یمن : یاقئت کبود
رنگ : سبز
گل : بنفشه
حیوان : سگ کوچک – گربه
می تواند چنان تودار باشد که به نظر برسد که از برخورد با دیگران
منع شده .ولی آن گاه که به عشق واقعی خود دست پیدا کند دیگر این ویژگی او
را نخواهید دید.برای چنین انسان فدکارومهربان تحمل سختی بسیار با ارزش است
او به آسانی در عشق گول نمی خورد چون می داند در پی چیست
-----------------------------------------
مهر
سمبل : ترازو
عنصر : هوا
سیاره : ونوس
عضو آسیب پذیر : کمر و کلیه ها
روز اقبال : جمعه
اعداد شانس : 6و9
سنگ خوش یمن : الماس
رنگ : آبی و بنفش
گل : سرخ
حیوان : خزندگان
او می تواند دوست خوب و میزبانی عالی باشد او در سیاست
دومی ندارد.
-----------------------------------------
آبان
سمبل : عقرب
عنصر : آب
سیاره : پلوتون
روز اقبال : سه شنبه
اعداد شانس : 2و4
سنگ خوش یمن : یاقوت زرد
رنگ : قرمز
حیوان : حشرات
مرموز است ولی میتواند عاشق باشد.از حمایت دیگران لذت می برد
او می تواند حسود و تودار باشد.با کسی که حس کند قابل اطمینان است
کنار می آید
-----------------------------------------
آذر
سمبل : کمان دار
عنصر : آتش
سیاره : ژوپیتر
عضو آسیب پذیر : کبد
روز اقبال : پنج شنبه
اعداد شانس : 5و7
سنگ خوش یمن : فیروزه
رنگ : ارغوانی
گل : نرگس
حیوان : اسب
اگر شخص مورد علاقه اش را پیدا کند وفادار است.مشکل اینجاست
که خواسته اش را بیان نمی کند و صبر میکند تا خودتان حدس بزنید
-----------------------------------------
دی
سمبل : بز
عنصر سمبل : بز
عنصر : خاک
سیاره : زحل
عضو آسیب پذیر : زانو- استخوان
روز اقبال : شنبه
اعداد شانس :8و9
سنگ خوش یمن : عقیق رنگارنگ
رنگ : سیاه و قهوه ایی
عجله ایی در عشق ندارد.نه به سرعت عاشق می شود نه به
سادگی راز دل خود را می گوید او همواره در حرکت است ولی
نمی داند چرا.فقط می داند باید موفق شود اگر فکر میکنید می توانید
او را از رسیدن به هدفش باز دارید و به سمت خود جذب
کنید سخت در اشتباهید
-----------------------------------------
بهمن
سمبل : آب گیر
عنصر : هوا
سیاره : زهره
عضو آسیب پذیر : مچ و ساق پاها
روز اقبال : چهارشنبه
اعداد شانس : 1و7
سنگ خوش یمن : یاقوت ارغوانی
رنگ : آبی
حیوان : پرندگان درشت اندام
اگر عاشق متولد بهمن باشید با تمام وجود عاشق شما خواهد شد
تنها نکته ایی که باید از آن دوری جویید این است که بر سر راه
پیشرفت او قرار نگیرید. او عاشقی صادق است. دیر عصبانی
می شود. آزار دهنده نیست .برنامه های خودش را دارد .هرگز تغییر
نخواهد کرد.اگر نتوانید خود را با ایده های گوناگون مذهبی ،فرهنگی
و اجتماعی او هماهنگ کنید هرگز شانسی برای دستیابی به عشق پایدار
او نخواهید داشت
-----------------------------------------
اسفند
سمبل : دو ماهی که خلاف جهت هم شنا می کنند
عنصر : آب
سیاره : نپتون
عضو آسیب پذیر : پاها
روز اقبال : جمعه
اعداد شانس : 2و6
سنگ خوش یمن : یاقوت کبود
رنگ : سبز روشن
گل : نسرین
حیوان : ماهی
او به پای معشوق فداکاری های بسیار می کند
اگر عاشق شماست واقعا خوشبختید.
برای حفظ این رابطه از هیچ کاری رویگردان نیست
مادامی که به او وفادار باشید از آن شما خواهد بود

بهمن
سمبل : آب گیر
عنصر : هوا
سیاره : زهره
عضو آسیب پذیر : مچ و ساق پاها
روز اقبال : چهارشنبه
اعداد شانس : 1و7
سنگ خوش یمن : یاقوت ارغوانی
رنگ : آبی
حیوان : پرندگان درشت اندام
اگر عاشق متولد بهمن باشید با تمام وجود عاشق شما خواهد شد
تنها نکته ایی که باید از آن دوری جویید این است که بر سر راه
پیشرفت او قرار نگیرید. او عاشقی صادق است. دیر عصبانی
می شود. آزار دهنده نیست .برنامه های خودش را دارد .هرگز تغییر
نخواهد کرد.اگر نتوانید خود را با ایده های گوناگون مذهبی ،فرهنگی
و اجتماعی او هماهنگ کنید هرگز شانسی برای دستیابی به عشق پایدار
او نخواهید داشت

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٠

 

فروردین

سمبل : قوچ
عنصر: آتش
سیاره : مریخ
عضو آسیب پذیر :سر
روز اقبال : سه شنبه
اعداد شانس : 6 ، 9
سنگ خوش یمن: الماس
رنگ : قرمز
فروردینی ها در پی عشق آتشین و پر شورترین عشق ممکن اند
او خود به خود جنس مخالف را جذب می کند . لذتهای جسمانی برای او
بسیار اهمیت دارد و گاه احساس مالکیت شدیدی نسبت به معشوق خود
را دارد
-----------------------------------------
اردیبهشت
سمبل : گاو نر
عنصر : خاک
سیاره : ناهید
عضو آسیب پذیر : گردن
روز اقبال : جمعه
اعداد شانس : 4و6
سنگ خوش یمن : زمرد سبز
رنگ : آبی روشن
گل : خشخاش
حیوان : گاو
جذاب است و عشقش تا حدی نفسانی.برای او عشق اهمیت زیادی
دارد و اگر عاشق شود عاشقی فداکار خواهد بودمعمولا صبر میکند
ابتدا طرف مقابل تعهد خود را ثابت کند و سپس خود را در این
تعهد شریک میکند
-----------------------------------------
خرداد
سمبل : دو قلوها
عنصر : هوا
سیاره : عطارد
عضو آسیب پذیر : دست و شانه
روز اقبال :چهارشنبه
اعداد شانس : 5و9
سنگ خوش یمن : عقیق
رنگ : زرد
گل : زنبق
حیوان : پروانه
چه راحت میتوان عاشق او شد. جذابیت و شیرینی کلام او به خوبی
بر این مدعاست.او عاشق شادی و خوش بودن است و اگر نتوانی
او را شاد کنی جذابیت خود را از دست می دهی
-----------------------------------------
تیر
سمبل : خرچنگ
عنصر : آب
سیاره : ماه
عضو آسیب پذیر : سینه و شکم
روز اقبال : دوشنبه
اعداد شانس :3و7

سنگ خوش یمن : مروارید
رنگ : نقره ایی
حیوان : حیوانات صدفدار
او مانند سیاره خود ، ماه در حال تغییر است اگر به او اطمینان کامل
نداشته باشی هرگز رابطه ی عاشقانه با اونخواهید داشتاو از عشق ورزیدن
لذت می برد و در عوض میخواد آن را دریافت کند
-----------------------------------------
مرداد
سمبل : شیر
عنصر :آتش
سیاره : خورشید
عضو آسیب پذیر : قلب و پشت بدن
روز اقبال : یکشنبه
اعداد شانس : 8و9
سنگ خوش یمن : یاقوت
رنگ : زرد
گل : آفتابگردان
حیوان : گربه سانان
عاشق عاشق شدن است و معشوق خود را غرق هدایای خود می کند
تلاش می کند تا رابطه ی عاشقانه ی بی نقصی را خلق کند
-----------------------------------------
شهریور
سمبل : باکره
عنصر : خاک
سیاره : عطارد
عضو آسیب پذیر : سیستم عصبی
روز اقبال : چهارشنبه
اعداد شانس : 3و5
سنگ خوش یمن : یاقئت کبود
رنگ : سبز
گل : بنفشه
حیوان : سگ کوچک – گربه
می تواند چنان تودار باشد که به نظر برسد که از برخورد با دیگران
منع شده .ولی آن گاه که به عشق واقعی خود دست پیدا کند دیگر این ویژگی او
را نخواهید دید.برای چنین انسان فدکارومهربان تحمل سختی بسیار با ارزش است
او به آسانی در عشق گول نمی خورد چون می داند در پی چیست
-----------------------------------------
مهر
سمبل : ترازو
عنصر : هوا
سیاره : ونوس
عضو آسیب پذیر : کمر و کلیه ها
روز اقبال : جمعه
اعداد شانس : 6و9
سنگ خوش یمن : الماس
رنگ : آبی و بنفش
گل : سرخ
حیوان : خزندگان
او می تواند دوست خوب و میزبانی عالی باشد او در سیاست
دومی ندارد.
-----------------------------------------
آبان
سمبل : عقرب
عنصر : آب
سیاره : پلوتون
روز اقبال : سه شنبه
اعداد شانس : 2و4
سنگ خوش یمن : یاقوت زرد
رنگ : قرمز
حیوان : حشرات
مرموز است ولی میتواند عاشق باشد.از حمایت دیگران لذت می برد
او می تواند حسود و تودار باشد.با کسی که حس کند قابل اطمینان است
کنار می آید
-----------------------------------------
آذر
سمبل : کمان دار
عنصر : آتش
سیاره : ژوپیتر
عضو آسیب پذیر : کبد
روز اقبال : پنج شنبه
اعداد شانس : 5و7
سنگ خوش یمن : فیروزه
رنگ : ارغوانی
گل : نرگس
حیوان : اسب
اگر شخص مورد علاقه اش را پیدا کند وفادار است.مشکل اینجاست
که خواسته اش را بیان نمی کند و صبر میکند تا خودتان حدس بزنید
-----------------------------------------
دی
سمبل : بز
عنصر سمبل : بز
عنصر : خاک
سیاره : زحل
عضو آسیب پذیر : زانو- استخوان
روز اقبال : شنبه
اعداد شانس :8و9
سنگ خوش یمن : عقیق رنگارنگ
رنگ : سیاه و قهوه ایی
عجله ایی در عشق ندارد.نه به سرعت عاشق می شود نه به
سادگی راز دل خود را می گوید او همواره در حرکت است ولی
نمی داند چرا.فقط می داند باید موفق شود اگر فکر میکنید می توانید
او را از رسیدن به هدفش باز دارید و به سمت خود جذب
کنید سخت در اشتباهید
-----------------------------------------
بهمن
سمبل : آب گیر
عنصر : هوا
سیاره : زهره
عضو آسیب پذیر : مچ و ساق پاها
روز اقبال : چهارشنبه
اعداد شانس : 1و7
سنگ خوش یمن : یاقوت ارغوانی
رنگ : آبی
حیوان : پرندگان درشت اندام
اگر عاشق متولد بهمن باشید با تمام وجود عاشق شما خواهد شد
تنها نکته ایی که باید از آن دوری جویید این است که بر سر راه
پیشرفت او قرار نگیرید. او عاشقی صادق است. دیر عصبانی
می شود. آزار دهنده نیست .برنامه های خودش را دارد .هرگز تغییر
نخواهد کرد.اگر نتوانید خود را با ایده های گوناگون مذهبی ،فرهنگی
و اجتماعی او هماهنگ کنید هرگز شانسی برای دستیابی به عشق پایدار
او نخواهید داشت
-----------------------------------------
اسفند
سمبل : دو ماهی که خلاف جهت هم شنا می کنند
عنصر : آب
سیاره : نپتون
عضو آسیب پذیر : پاها
روز اقبال : جمعه
اعداد شانس : 2و6
سنگ خوش یمن : یاقوت کبود
رنگ : سبز روشن
گل : نسرین
حیوان : ماهی
او به پای معشوق فداکاری های بسیار می کند
اگر عاشق شماست واقعا خوشبختید.
برای حفظ این رابطه از هیچ کاری رویگردان نیست
مادامی که به او وفادار باشید از آن شما خواهد بود

بهمن
سمبل : آب گیر
عنصر : هوا
سیاره : زهره
عضو آسیب پذیر : مچ و ساق پاها
روز اقبال : چهارشنبه
اعداد شانس : 1و7
سنگ خوش یمن : یاقوت ارغوانی
رنگ : آبی
حیوان : پرندگان درشت اندام
اگر عاشق متولد بهمن باشید با تمام وجود عاشق شما خواهد شد
تنها نکته ایی که باید از آن دوری جویید این است که بر سر راه
پیشرفت او قرار نگیرید. او عاشقی صادق است. دیر عصبانی
می شود. آزار دهنده نیست .برنامه های خودش را دارد .هرگز تغییر
نخواهد کرد.اگر نتوانید خود را با ایده های گوناگون مذهبی ،فرهنگی
و اجتماعی او هماهنگ کنید هرگز شانسی برای دستیابی به عشق پایدار
او نخواهید داشت

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٠

 

اطمینان حاصل کنید که تاریخ تولدی که در دست دارید کاملاً دقیق و درست باشد.

برای نشان دادن مراحل انجام عمل، من 30 آگوست 1983 را مثال می زنم.

2. تاریخ تولد را به عدد بنویسید، به هر ترتیبی که بنویسید تفاوتی نمی کند اما برای اینکه

ترتیب ثابتی را رعایت کنید، اول شماره ی ماه، بعد روز و بعد سال را به صورت

کامل بنویسید. 8/30/1983



شماره ی ماه ها را اشتباه نکنید:

1. ژانویه 5. مه 9. سپتامبر

2. فوریه 6. ژوئن 10. اکتبر

3. مارس 7. ژوئیه 11. نوامبر

4. آوریل 8. آگوست 12. دسامبر



3. بین تک تک رقم ها علامت + بگذارید، حتی صفرها؛ بعد تمام رقم ها را با هم

جمع کنید تا به حاصل جمع برسید. در مثال 8/30/1983 اینطور عمل می کنیم.

32 = 3+8+9+1+0+3+8



4. وقتی تمام رقم های تاریخ تولد را با هم جمع کردید و به یک حاصل جمع رسیدید،

بین دو عدد حاصل جمع هم علامت + بگذرید و آنها را با هم جمع کنید.

5 = 2+3 = 32

اگر حاصل جمع اولیه ی شما به صفر ختم شود، مانند 20، 30 یا 40، باز هم

این دو عدد را مانند هر عدد دیگری با هم جمع کنید.

برای اعداد تولد قرن بیستم، شما همیشه در پایان به یکی از اعداد زیر میرسید:

2، 3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، یا 12



5. یکبار دیگر جمع بستن خود را کنترل کنید تا مطمئن شوید دقیقاً عدد زندگی درست

را به دست آورده اید.



انرژی های هر یک از اعداد

(1) خلاقیت و اعتماد به نفس
(2) همکاری و تعادل
(3) بیان و حساسیت
(4) ثبات قدم و مراحل
(5) آزادی و انظباط
(6) بینش و پذیرش
(7) اعتماد و گشاده دلی
(8) وفور و قدرت
(9) تمامیت و عقل
(0) استعدادهای درونی



آنها که عدد زندگیشان دو رقمی است، انرژی درونیشان از ترکیب دو عدد به دست میآید.

مثلاً آنکه عدد زندگی 10 است، ترکیبی از انرژی 1 و انرژی 0 می باشد. 11 مشخص کننده

دو مرتبه 1 است که تمام مشکلات و ویژگی های عدد یک را دو برابر قوی تر می کند.



بدون درنظر گرفتن عدد تولدمان، همه ی ما سهمی از تمام مشکلات همراه با اعداد 1 تا 9

را در خود داریم. با وجود آنکه ممکن است آگاهانه با بعضی یا تمام این انرژی ها ارتباط

داشته باشیم، اما انرژی عدد زندگی خودمان در دراز مدت تاثیر بسیار بیشتر و شدیدتری

بر زندگیمان دارد.

1 ها خلاقیت و اعتماد به نفسشان را بروز می دهند.

2 ها به صورت سیاستمدارانی تکامل یافته و متعادل درمی آیند.

3 ها با بیان و حساسیتشان خود را بالا می کشند.

4 ها به مراحل قدم به قدم برای رسیدن به اهدافشان غلبه می کنند.

5 ها از طریق انضباط به ازادی درونی می رسند.

6 ها تصویر بزرگتر را می بینند و به قبول کمال ذاتی دنیا می رسند.

7 ها در به روی ایمان به خودشان و دیگران می گشایند.

8 ها به قدرت و فراوانی می رسند و آن را در راه اهداف برتر صرف می کنند.

9 ها با نمونه قرار گرفتن و الهام بخشیدن به دیگران درمورد تمامیت عقل برترشان،

دیگران را رهبری میکنند.


معنای اعداد

در معرفی انرژی ها، مشکلات و معانی هر یک از ارقام، باید به خاطر داشته باشید که انگیزه ها و قدرت های همراه با هر یک از اعداد ممکن است تا به حال به ظهور رسیده باشند و یا فعلاً تا مدتی پنهان بمانند. عواملی مانند تاریخ خانوادگی، عادات شخصی و ارزش نهادن به خود ممکن است بر زمان ظهور این انرژی ها تاثیر بگذارند.


1: خلاقیت و اعتماد

وقتی مانعی در جلوی جریان انرژی نباشد، به صورتی طبیعی انرژی خلاقه تبدیل به دستاوردهای واقعی می شود. وفور چنین انرژی به 1 ها قدرت می دهد که در هر کاری که میکنند خلاقیت خود را به ظهور برسانند، همین انرژی مانند رودخانه ای روان نیاز به حرکت و بیان دارد و اگر راه های مناسب برای جریان یافتن آن به وجود نیاید ممکن است خود را به صورت اعتیادهای خطرناک و ویرانگر به ظهور برساند.


2: همکاری و تعادل

انرژی 2 ها از آنها منبع قدرت، پشتیبانی و همکاری در خدمت به خلق می سازد. اما آنها ابتدا باید حدود و مرزها و سطوح مسئولیت های خود را مشخص کنند و اگرنه ممکن است در کمک کردن به دیگران زیاده روی کرده و بعد سرخورده، خود را کنار بکشند. لازم است آنها از زیاده روی در خدمت کردن که منجر به رنجش و مقاومت خودشان می شود خودداری کنند.


3: بیان و حساسیت

لازمه ی اجرای هدف زندگی 3 ها آوردن بیان سازنده ی احساسی به این دنیاست و این کار با درمیان گذاردن احساسات و عقایدشان از مستقیم ترین، مثبت ترین و صادقانه ترین روش ممکن انجام می پذیرد. آنها نیاز دارند که راه هایی برای به عمل آوردن قدرت های بیانگر و حساسیت هایشان در راه بالا بردن دیگران، نه تحقیر کردن آنها، استفاده کنند.


4: ثبات و مراحل

همانطور که در هر ساختمان و خانه ای می بینیم، 4 ها هم باید یک زیربنای محکم و پابرجا بسازند و بعد با طی مراحل گام به گام بعدی به سوی کامل کردن هدف های خود پیش روند. 4 ها با متعادل ساختن قدرت با انعطاف پذیری و تجزیه و تحلیلی، می توانند به هدف هایشان برسند.


5: آزادی و انضباط

افرادی که با انرژی 5 کار میکنند، نوزایی مجدد خود را در جستجوی آزادی از طریق طیف وسیعی از تجربیات مستقیم به دست می آورند. گاهی این کار آنها را در به عهده گرفتن بیش از حد رهنبری میکنند. آنها به این دنیا آمده اند تا از طریق انضباط، توجه و تمرکز به عمق تجربیات دست یابند. آنها ممکن است بین دو سر حد وابستگی بیش از حد و استقلال بیش از حد در نوسان باشند تا وقتی به آزادی درونی خودشان برسند.


6: بینش و پذیرش

بینش زیبایی، پاکی و ایدآل های برترِ آنها که با نیروی 6 کار می کنند ممکن است از طریق قضاوت درمورد خودشان، دیگران و دنیا آلوده شود. هدف آنها باید تشخیص کمال برتر یا متعادل در هر کس یا هر چیز باشد. در عین حال که خودشان و دیگران را قبول می کنند به سوی ایدآلهای برتر حرکت کنند.


7: اعتماد و گشاده دلی

آنها که با عدد 7 کار می کنند، ذهن های بسیار نافذی دارند. آنها از زیبایی دنیای بیرون، زمین، دریا، گل ها، باد و آسمان لذت می برند. آنها به این دنیا آمده اند تا به عقل و عشق درونی خودشان اعتماد کنند و تا آن حد به روح برتری که در درونشان در کار است ایمان داشته باشند که از "پناهگاهشان" بیرون آیند و با گشاده دلی احساساتشان را با دیگرا در میان بگذارند.


8: وفور و قدرت

بیشتر 8 ها یا در طلب پول، قدرت، کنترل، مقام و شهرت هستند و یا از آنها می گریزند. در همین حوزه هم هست که بزرگترین مبارزات و بزرگترین رضایت برای آنها وجود دارد. آنها به این دنیا آمده اند تا با به کار بردن وفور و قدرت در خدمت یک هدف برتر باشند نه اینکه آن را هدف خود بدانند.


9: تمامیت و عقل

هدف زندگی 9 ها، آنها را به سوی برترین تمامیت می خواند. درحقیقت توقعش این است که 9 ها با قرار گرفتن در خط اصول برتر و الگو قرار دادن خود، به دیگران الهام بخشند. آنها با عمق و جاذبه ی طبیعیشان اغلب در مقامهای رهبری قرار می گیرند و به صورت نمونه های تمامیت، تعادل، و عقل و یا به صورت نمونه ی فاقد آن صفات زندگی می کنند.



جنبه های مثبت و منفی اعداد

هدف زندگی
بصورت مثبت
بصورت منفی

1. خلاقیت و اعتماد
انرژی و الهامات برترش را در راه های خلاقه و کمک به کار می اندازد. به خودش مطمئن است.
احساس بسته بودن، باز داشته شدن و یاس میکند، احساس حقارت، بیماری، بیحالی، و سنگینی و ناامنی دارد و احتمالاً معتاد است.

2. همکاری و تعادل
در مورد محدودیت ها و مرزهای شخصی خود حس روشنی دارد. به خودش و دیگران به یک نسبت کمک می کند.
احساس غرق شدگی و پایمال شدگی دارد، مقاوم است و عکس العمل نشان می دهد. کار را با همکاری بیش از حد شروع می کند و بعد ناگهان خود را کنار می کشد.

3. بیان و احساسات
بیانی صمیمانه، از ته دل، و تعالی بخش دارد. با الهام بخشی، حساسیت و شادمانی ارتباط برقرار می کند.
احساس افسردگی و ناامیدی میکند، بیش از حد حساس است، شکایت و انتقاد می کند و بسیار به خود شکاک است.

4. ثبات و قبول مراحل
به خوبی آماده می شود و قدم به قدم پیش می رود. صبورانه راهش را ادامه می دهد. منطق را با احساسات متعادل میسازد.
همه چیز را یکباره و همین الان می خواهد. از روی پله ها می پرد. زیاده خواه، عجول، و گیج است. ثبات قدم و پشتکار کمی دارد.

5. آزادی و انضباط
مواهب و ذوق های مختلفی را به صورتی متمرکز به کار می گیرد. برای رسیدن به استقلال انضباط عملی دارد.
بین وابستگی بیش از حد و عدم وابستگی در نوسان است، پرشان است، بیش از حد تلاش می کند، متظاهر و بلوف زن است.

6. بینش و پذیرش
تصویر بزرگتر را می بیند، بخشنده و صبور است، کارش را عالی انجام میدهد بدون اینکه در دام کمال گرایی بیفتد. خودش و دیگران را قبول میکند.
بیش از حد منتقد است. خودش و دیگران را با معیارهای کمال طلبانه قضاوت می کند، در جزئیات کم اهمیت غرق می شود.

7. اعتماد و گشاده دلی
به درونی ترین احساساتش اعتماد میکند. آنقدر به دیگران اعتماد دارد که قلب خود را به روی او بگشاید. از نظر احساسی خطر می کند و احساساتش را در میان می گذارد.
احساس تلخی، گول خوردگی، و دیوانگی دارد. از ذهنش به عنوان یک سپر استفاده می کند. به خودش و دیگران اعتماد ندارد.

8. وفور و قدرت
از وفور و تاثیرگذاری بدون ترس یا سوء استفاده لذت می برد. مواهب الهی را با دست و دلبازی و عاقلانه با دیگران قسمت می کند.
از مشکلات مربوط به پول، قدرت، و شهرت هم می ترسد و هم گرفتار آنهاست. برای خود کارشکنی می کند.

9. تمامیت و عقل
در خط اصول برتر زندگی می کند. با مثال وجودیش دیگران را رهبری می کند. تجلی دهنده ی عمق، جذابیت، و عقل است.
اهداف برتر را گم کرده، احساس تنهایی و بریدگی می کند. در ذهنیتش گم شده و ارتباط خود را با قلب و رهبر الهامیش از دست داده است.

0. استعدادهای درونی
از مواهب حساسیت، قدرت، بیانگری، و الهام در خدمت به دیگران و برای اهداف برتر استفاده می کند.
بیش از حد حساس و عصبی است، کله شق، با زبانی طعنه زن و نیشدار، در مقابل احساسات درونی و الهامات گیج است.




با وجود اینکه هیچ عدد خاصی بر مشکلات یا امکانات انحصار بخصوصی ندارد، میتوانیم عمومی ترین تمایلات و کیفیات همراه با هر یک از این اعداد را خلاصه کنیم. این تمایلات در کسانی که آن ارقام را در هر جای تولدشان دارند، ظهور می کند.



بصورت منفی:

1 ها بیش از همه معتاد می شوند.

2 ها بیش از همه وابسته می شوند.

3 ها بیش از همه دچار افسردگی می شوند.

4 ها بیش از همه نوسانی می شوند.

5 ها بیش از همه وابسته می شوند.

6 ها بیش از همه کمال طلب می شوند.

7 ها بیش از همه دیوانه می شوند.

8 ها بیش از همه رفتارهای مهاجمانه نشان می دهند.

9 ها بیش از همه متعصب می شوند.



بصورت مثبت:

1 ها بهترین هنرمندان خلاق را می سازند.

2 ها بهترین سیاستمداران را می سازند.

3 ها بهترین سخنوران را می سازند.

4 ها بهترین تحلیل گران را می سازند.

5 ها بهترین محققین را می سازند.

6 ها بهترین قاضی ها را می سازند.

7 ها بهترین مدرسان را می سازند.

8 ها بهترین بشر دوستان را می سازند.

9 ها بهترین رهبران را می سازند.



تحول انرژی ها: از ناتوانی به قدرت

هر یک از اعداد دارای طیفی از کیفیات هستند که از منفی ترین تمایلات (ناتوانی ها) تا صفات مثبت (توانایی ها) را در بر میگیرد:

آنها که با عدد 1 کار می کنند می توانند از عدم امنیت و اعتماد به قدرت ها ی خلاقه و اعتماد به نفس برسند.

آنها که با عدد 2 کار می کنند می توانند از وابستگی متقابل و رنجش به تعادل و سیاسمتمداری برسند.

آنها که با عدد 3 کار می کنند می توانند از افسردگی و تحمیل خود به بیانگری و الهام برسند.

آنها که با عدد 4 کار می کنند. می توانند از عدم ثبات و عدم قاطعیت به قابلیت اعتماد و مدیریت برسند.

آنها که با عدد 5 کار می کنند می توانند از احساساتی باز و وابستگی به زیرکی و اعتماد به نفس برسند.

آنها که با عدد 6 کار می کنند می توانند از ناامیدی و انتقادگری به دید بازتر و پذیرش برسند.

آنها که با عدد 7 کار می کنند می توانند از دیوانگی و عزلت گرایی به بصیرت و گشاده دلی برسند.

آنها که با عدد 8 کار می کنند می توانند از گول زدن خود و موقعیت طلبی به ثمربخشی و دست و دلبازی برسند.

آنها که با عدد 9 کار می کنند می توانند از ریاکاری و تعصب به تمامیت و عقل برسند.

آنها که با صفر کار می کنند می توانند از ترس های درونی و حساسیت بیش از حد به توازن با محیط و خدمت به خلق برسند.



صورتک هایی که به چهره می زنیم...

احساس درونی ما، از جمله انگیزه های ناخودآگاه، آرزوها و ترس ها همیشه در سطح خود را نشان نمی دهند. اغلب ما به تدریج چهره ی خود را با نقاب اجتماعی میپوشانیم که اغلب کاملاً با احساس درونیمان متفاوت است و درست نقطه ی مقابل آنچه را در درونمان حس می کنیم را نشان می دهد. این نقابها باعث سوء تفاهم شده و ارتباط متقابل مردم را با یکدیگر را مشکل می سازد. این نقابها بر سلامتی، روابط اجتماعی و کار ما تاثیر می گذارند.



هر یک از اعداد کیفیات ذاتی را آشکار می کنند که بر زندگی ما رنگ می زنند. اما نقابی که به چهره می زنیم اغلب با حقیقت درونی ما متفاوت است.

بسیاری از 1 ها ظاهری معتمد به نفس و آرام دارند تا فقدان امنیت درونی آنها را بپوشاند. طبیعت رقابتی آنها از ترسشان از حقارت ریشه می گیرد. آنها ممکن است تظاهر کنند که وابسته نیستند، اما در درون بترسند که به تنهایی نمی توانند از عهده ی کارها برآیند.

بسیاری از 2 ها ظاهراً بیش از دیگران متعادل و تحلیل گر به نظر می رسند، اما در درون گرفتار تضاد و تناقضات ذهنی هستند که منجر به فشارهای روحی آنهاست. آنها ممکن است وقتی نه می گویند به نظر سفت و سخت بیایند چون دارند مخالف فشارهای درونی خود برای تن در دادن و تسلیم شدن عمل میکنند. آنها از دیگران ایراد می گیرند چون در درون احساس مسئولیت میکنند.

بسیاری از 3 ها نقابی معتمد به نفس و محکم به چهره دارند که احساسات ترس آلود و شکاک به خود و افسردگی آنها را پنهان می کند. آنها ممکن است به نظر منطقی و باهوش بیایند تا احساسات عمیق و حساسیت هایشان را بپوشانند.

بسیاری از 4 ها آنطور به نظر می رسند که حساب همه چیز را کرده اند، اما در پشت چهره سرد و تحلیلگر ظاهریشان، ذهنی گردابی نهفته است که آماده است تصمیم های تحمیلی براساس احساس درونی گیجی و بی هوشیشان بگیرد.

بسیاری از 5 ها در ظاهر مستقل به نظر می رسند اما اغلب احساس وابستگی می کنند یا وابستگی ها را به وجود می آورند. آن 5 هایی که در ظاهر متمرکز به نظر می آیند با تمایل به پریشانی درونی میجنگند و رودخانه ی دانش آنها ممکن است به جای عمق پهنا داشته باشد، چون در درون تشنه ی تجربیات بسیارند و از بی حوصلگی می ترسند.
بسیاری از 6 ها در اجتماعات خیلی متفق عمل می کنند، خونسرد، لبخند به لب، مهربان، و مواظب دیگرانند و کارهای درست انجام م یدهند. اما دارند با تمایل قضاوت کردن خودشان و دیگران درمقابل معیارهای بلندشان می جنگند. درست زیر این پوسته ی ظاهری، خشم نومیدی از تقصیرهایشان نهفته است.

بسیاری از 7 ها ظاهراً خیلی از خودشان مطمئن هستند، تصمیم های تحمیلی و بدون مشورت با دیگران می گیرند، اما خلاقیت آنها واکنش فقدان اعتماد درونی به خودشان است. نقاب اجتماعی و ذهن سریعشان به آنها کمک میکند که اسرار خصوصی و دنیای درونیشان را پاسداری کنند.

بسیاری از 8 ها ظاهراً به نظر می رسد که از قدرت اجتناب می کنند یا آن را دور می اندازند، درحالیکه در باطن در جستجوی قدرت کنترل هستند. روش آنها اغلب به نظر منفی می آید چون برای پوشاندن تهاجم منکوب شده و اجبار به داشتن قدرت، تشخص، تاثیرگذاری و موفقیت، بیش از حد سازشکاری می کنند.

بسیاری از 9 ها عمقی مخصوص، جاذبه ای آهن ربایی و عقایدی قوی دارند که پوشاننده ی احساس نامطمئن هویت و زخم پذیری نسبت به عقیده ی دیگران استو اغلب وقتی در مقام های رهبری جای می گیرند برایشان مشکل است که در خط اصول برتری که به آن اعتقاد دارند یا خودشان در بیرون در جستجوی آنند، باقی بمانند.



بندهای بالا تصویری کلی را ترسیم کرد. البته مقصود این نیست که این مطالب در مورد همه کس صدق می کند، بلکه به این نکته اشاره دارد که اکثراً ظاهر و باطن مردن مثل قطب های متضاد عمل می کند، و نشان می دهد که گاهی اوقات عمیق ترین مشکلات و ترسهای زندگی ما به ندرت خود را در ظاهر ما نشان می دهند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٠

 

روان‌شناسی رنگ‌های مختلف


روان‌شناسی رنگ سیاه

ـ سیاه تمام نورها در طیف رنگ‌ها را جذب می‌کند.
ـ سیاه معمولاً به عنوان نماد ترس یا شیطان مورد استفاده قرار می‌گیرد امّا به عنوان نشانگر قدرت نیز شناخته می‌شود. از رنگ سیاه برای نشان دادن شخصیت‌های خطرناک مثل دراکولا و یا جادوگران استفاده می‌شود.
ـ رنگ سیاه در بسیاری از فرهنگ‌ها برای مراسم سوگواری مورد استفاده قرار می‌گیرد. این رنگ همچنین نشانگر غمگینی، جذابیت جنسی و رسمی بودن است.
ـ در مصر قدیم، رنگ سیاه نشانگر زندگی و تولّد دوباره بود.
ـ رنگ سیاه معمولاً به دلیل لاغر نشان دادن در نمایش‌های مد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

روان‌شناسی رنگ سفید

ـ رنگ سفید، نماد معصومیت و پاکی است.
ـ رنگ سفید می‌تواند در انسان احساس فضای بیشتر به وجود آورد.
ـ رنگ سفید معمولاً نشانگر سرما، پاکیزگی و آرامش است. اتاقی که کاملاً به رنگ سفید نقاشی شده باشد ممکن است جادار و بزرگ به نظر آید امَا خالی و سرد است. بیمارستان‌ها و کادر پزشکی از رنگ سفید برای ایجاد حس پاکیزگی استفاده می‌کنند.

-روان‌شناسی رنگ قرمز

ـ رنگ قرمز، رنگ گرمی است که برانگیزاننده هیجانات قوی است
ـ رنگ قرمز، نشانگر عشق، حرارت و صمیمیت است.
ـ رنگ قرمز، به وجود آورنده احساس شور و هیجان است.
ـ رنگ قرمز، تحریک کننده احساس خشم و عصبانیت است.

- روان‌شناسی رنگ آبی

ـ آبی، رنگ مورد علاقه بسیاری از مردم و محبوبترین رنگ در بین مردان است.
ـ رنگ آبی، احساس آرامش را به ذهن می‌آورد و معمولاً نشانگر صلح، امنیت و نظم است.
ـ رنگ آبی، می‌تواند احساس غم، درون‌گرایی یا گوشه‌گیری را در بعضی افراد به وجود آورد.
ـ رنگ آبی معمولاً برای دکور دفاتر مورد استفاده قرار می‌گیرد زیرا تحقیقات نشان داده است که افراد در اتاق‌های آبی کارآیی بیشتری دارند.
ـ رنگ آبی با وجودی که از محبوبترین رنگ‌هاست امّا یکی از رنگ‌هایی است که کمترین اشتها را بر می‌انگیزد. در برخی از برنامه‌های کاهش وزن توصیه می‌شود که غذای خود را در بشقاب‌های آبی بکشید. رنگ آبی به ندرت به صورت طبیعی درخوراکی‌ها وجود دارد. همچنین رنگ آبی غذا معمولاً به عنوان نشانه فاسد بودن و یا سمّی بودن آن در نظر گرفته می‌شود.
ـ رنگ آبی می‌تواند باعث کاهش ضربان قلب و حرارت بدن گردد.


- روان‌شناسی رنگ سبز

ـ رنگ سبز، رنگ سردی است که نماد طبیعت است.
ـ رنگ سبز، نشانگر آرامش، خوشبختی، سلامتی و حسادت است.
ـ پژوهشگران دریافته‌اند که رنگ سبز می‌تواند باعث افزایش قابلیت خواندن گردد. برخی از دانش‌آموزان و دانشجویان با قراردادن یک برگه شفاف سبز رنگ بر روی صفحه کتاب، می‌توانند مطالب را با سرعت بیشتری از حدّ معمول بخوانند و درک کنند.
ـ رنگ سبز، از دیر باز نماد باروری بوده و در قرن پانزدهم برای لباس عروسی به کار می‌رفته است.
ـ از رنگ سبز در دکوراسیون به دلیل اثر آرام بخشی آن استفاده می‌شود.
ـ رنگ سبز باعث کاهش استرس می‌شود. کسانی که در فضای کاری سبز رنگ کار می‌کنند، کمتر دچار دردهای دستگاه گوارش می‌شوند.

-روان‌شناسی رنگ زرد

ـ رنگ زرد، رنگی گرم وشاد است.
ـ رنگ زرد به دلیل مقدار زیاد نوری که منعکس می‌کند، بیشتر از بقیه رنگ‌ها چشم را خسته می‌کند. استفاده از رنگ زرد برای پس زمینه کاغذ یا نمایشگر کامپیوتر می‌تواند باعث چشم درد یا در حالت‌های خاص از دست دادن بینایی گردد.
ـ رنگ زرد می‌تواند احساس رنجیدگی و خشم را به وجود آورد. با وجودی که رنگ زرد به عنوان یک رنگ شاد شناخته می‌شود اما بیشتر مردم در اتاق‌های زرد رنگ، هیجانشان را از دست می‌دهند و بچه ها نیز در اتاق‌های زرد رنگ بیشتر گریه می‌کنند.
ـ رنگ زرد باعث افزایش سوخت و ساز بدن انسان می‌گردد.
ـ چون رنگ زرد، از بقیه رنگ‌ها زودتر دیده می‌شود، بیشتر از بقیه برای جلب توجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

- روان‌شناسی رنگ ارغوانی

ـ رنگ ارغوانی نماد وفاداری و ثروت است.
ـ رنگ ارغوانی نشانگر عقل و معنویت است.
ـ رنگ ارغوانی خیلی کم در طبیعت وجود دارد و به همین دلیل ممکن است به عنوان نشانه مصنوعی یا غیر عادی بودن در نظر گرفته شود.

- روان‌شناسی رنگ قهوه‌ای

ـ رنگ قهوه‌ای، رنگی طبیعی است که برانگیزاننده حس قدرت و اطمینان‌پذیری است.
ـ رنگ قهوه‌ای همچنین می‌تواند حس غم و انزوا را به وجود آورد.
ـ رنگ قهوه‌ای، حس گرما ، محبت، آسایش و امنیت را به ذهن می‌آورد.
ـ رنگ قهوه‌ای معمولاً بیانگر طبیعی بودن، زمینی بودن و متفاوت بودن است اما گاهی می‌تواند نشانگر پیچییدگی نیز باشد.

- روان‌شناسی رنگ نارنجی

ـ رنگ نارنجی، ترکیب زرد و قرمز است و به عنوان یک رنگ انرژی‌زا در نظر گرفته می‌شود.
ـ رنگ نارنجی، احساس هیجان، گرما و شور و شوق را به ذهن می‌آورد.
ـ رنگ نارنجی، معمولاً برای جلب توجه مورد استفاده قرار می‌گیرد.

- روان‌شناسی رنگ صورتی

ـ رنگ صورتی، در واقع همان رنگ قرمز کم رنگ است و معمولاً نشانگر عشق است.
ـ رنگ صورتی اثر آرام‌بخشی دارد. در ورزشگاه‌ها معمولاً رختکن تیم حریف را به رنگ صورتی نقاشی می‌کنند تا بازیکنان آن‌ها کم انرژی و منفعل شوند.
ـ با وجودی که اثر آرام بخشی رنگ صورتی مشخص شده است ولی پژوهشگران دریافته‌اند که این اثر تنها در خلال مواجهه اولیه به وجود می‌آید. مثلاً هنگامی که از این رنگ در زندان‌ها استفاده شد، زندانیان پس از عادت کردن به آن، حتی نا آرامتر از قبل شد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٠

 

اسم شما چه رنگی است؟!





به گفته ی روانشناسان همه ما به نحوی تحت تاثیر رنگها هستیم و به عبارت دیگر ( خود ) واقعی مان را با این رنگها نشان می دهیم. برای اسم هر فرد رنگ مخصوصی وجود دارد. که می‌تواند بر زندگی او تاثیر بگذارد.جالب است نه؟! اینکه شما بدانید برای اسمتان رنگ مخصوصی وجود دارد و می‌توانید راز شخصیتی خود را از لا به لای آن دریابید! باید بسیار جالب و هیجان انگیز باشد.پس به موارد زیر به ترتیب ذکر شده کاملا توجه کنید:

رنگهای هماهنگ با ارقام و حروف عبارتند از :

قرمز: 1 ش ج س الف
نارنجی:‌ ‌‌‌2 ت ث ک ب
زرد: 3 ی ل ص ض
سبز: ‌4 و م د ژ
آبی: 5 چ ن ط ظ
نیلی: 6 ح خ ف -
بنفش: 7 ع پ غ -
صورتی: 8 ز ق ه -
طلایی: 9 ر ذ گ -

برای اینکه با چگونگی موضوع آشنا شوید یک مثال می‌آوریم بدین شکل که اسم و فامیل خودرا روی برگه کاغذی می‌نویسید و بر اساس حروف و اعداد ذکر شده برای هر کدام،به رنگ مربوطه دست پیدا می‌کنید.
مثال : لیلا جلالی
ل3 ی3 ل3 الف1 ج1 ل3 الف1 ل3 ی3
سپس اعداد را با هم جمع می‌کنیم:
21=3+3+1+3+1+ 1+3+3+3
باز هم دو عدد را با هم جمع می‌کنیم:
3=1+2 عدد 3 مربوط به رنگ زرد است.
حال میتوانید مشخصات خود را بخوانید.

صورتی
دارای قدرت جسمی بالایی هستید بخاطر اراده ی بالایی که دارید میتوانید رویاهایتان را به راحتی به واقعیت تبدیل کنید. با مسئولیت ها به راحتی کنار می‌آیید و می‌توانید دیگران را در حل مشکلاتشان راهنمایی کنید.از نظر عاطفی فردی قوی و عمیق هستید.صمیمیت بیش از اندازه با دیگران سخت است.

قرمز
بسیار جاه طلب بوده و گاهی برای رسیدن به اهداف خود ممکن است از دیگران هم مایه بگذارید. قرمز رنگ حیات و جسارت است.همیشه تلاش دارید که آشکارا به فعالیت بپردازید و مورد توجه قرار بگیرید.بسیار خونگرم هستید و بسادگی تحریک می‌شوید. ممکن است در اوج شادی نیز ناگهان و با کوچکترین بهانه ای اخمهایتان در هم رفته و به لاک خود فرو بروید.باید سعی کنید که از انرژی فوق العاده تان در جهت مثبت استفاده کنید.

زرد
بسیار تیز هوش هستید.شخصیتی بسیار خوش بین و فعال دارید. هرگز در ابراز آنچه می‌خواهید بر زبان بیاورید کم نمی آورید.بخاطر زنده دلی ابتکار و مستعد بودنتان در بر قراری ارتباطی خوب با دیگران همیشه دور و برتان پر از دوستان مختلف خواهد بود.با وجودی که روحیه ی بسیار شادی دارید هرگز احساس رضایت نخواهید کرد مگر اینکه شادیهایتان را با دیگران تقسیم کنید.تنها ایرادی که ممکن است داشته باشید قدرت تخیل و تجسم بیش از اندازه تان است که گاهی شمارا در خود غرق می کند!اگر نتوانید انرژی و توانتان را در مسیر درستی هدایت کنید در آخرخواهید دید بیشتر کارهایی که با هدفی مشخص شروع کرده اید ناتمام مانده اند.

طلایی
در هر چیزی فقط حد بالای آن می تواند رضایت خاطر شمارا بر آورده کند. از طرف دیگر رفتار و کلامتان چنان جذابیتی دارد که به ندرت ممکن است کسی با شما آشنا شود ولی شیفته تان نشود. دانش و آگاهی شما نسبت به زندگی غیر قابل توصیف است. به هر چیزی با خوش بینی زیاد نگاه می کنید.. می توانید معلم خوبی باشید و تمام تجربیاتتان را به دیگران نیز انتقال دهید.شرایط منفی را می توانید به بهترین موقعیت ها تبدیل کنید.

نیلی
زندگی شما بیشتر به زندگی عارفان شباهت دارد. با عشق و علاقه ای که به پاکی و زیبایی های دنیا دارید می‌توانید توان و شادی فوق العاده ای به افراد افسرده ببخشید .علاوه بر روحیه و شخصیت نوع دوست و انسان پروری که دارید ازیک حس ششم بسیار قوی برخوردارید که از این طریق نیز می‌توانید براحتی از مشکلات مردم با خبر شوید.

سبز
برای شما خیلی مهم است که برنامه روزانه داشته باشید.نظم و انضباط برایتان اهمیت زیادی دارد.بندرت ممکن است زنگیتان آشفته و بی هدف باشد. دیگران اغلب برای گرفتن راهنماییهای جدی نزد شما می‌آیند.برای حل مشکلات دیگران بشدت حرص می‌خورید.تکامل شخصیتی برایتان بسیار حائض اهمیت است و برای وسعت بخشیدن به دانش خود هرگز از آموختن دست بر نمی‌دارید. ترجیح می‌دهید بجای از شاخه ای به شاخه ی دیگر پریدن روی هدف ثابتی به فعالیت بپردازید.

بنفش
عاشق کند و کاو و جستجو در عمق هر پدیده هستید و شاید هم به همین دلیل عشق به علوم ماوراء الطبیعه در شما به حد کافی رشد کرده است..این باعث شده به رشته هایی چون فلسفه روی آورید هیچ اتفاقی را به راحتی قبول نمی‌کنید. مگر آنکه خودتان آنرا شخصا تجربه کرده باشید .برای حل مشکلات نیز راه حل را در درون خود می جویید. عاشق تنهایی هستید و هماهنگ شدن با دیگران کمی برایتان مشکل است.

آبی
به احتمال قوی دیگران شما را شخصی بدون تعارف و غیر تشریفاتی می‌دانند و شاید هم به همین دلیل برایشان جالب توجه هستید.آزادی برایتان ارزش زیادی دارد و هرگز نمی‌توانید در محیطی کار کنید که به شما تحکم شود و یا زیر نظر قرار دارید. اگر این همه دنبال تنوع هستید به این دلیل است که اعتقاد زیادی به حقیقت دارید وبرای همین زندگی با تمام مشکلات و سختی هایش برای شما ارزشی فوق العاده دارد.

نارنجی شوخ طبعی و بذله گویی بخصوصی را که به ارث برده اید باعث شده محبوب دیگران باشید.دیگران از بودن با شما لذت برده و انرژی مثبت میگیرند.سعی می‌کنید همیشه لیوان را از نیمه پر آن ببینید و با بذله گویی خاص خود محیط را برای انجام کاری مثبت فراهم سازید. آماده کمک به دیگران هستید . رنگین کمان زندگی تان را دوست دارید تا زندگی را برای دیگران نیز زیباتر نمایید.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٤:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٠

 



درخت مربوطه

تاریخ تولد

درخت نارون

24 تیر الی 3 مرداد

درخت سدر

20 بهمن الی 29 بهمن

درخت سرو

4 مرداد الی 13 مرداد

درخت کاج

30 بهمن الی 9 اسفند

درخت سپیدار

14 مرداد الی 22 مرداد

درخت بید مجنون

10 اسفند الی 19 اسفند

درخت سدر

23 مرداد الی 1 شهریور

درخت لیمو ترش

23 الی 29 اسفند

درخت کاج

2 شهریور الی 11 شهریور

درخت بلوط

1 فروردین

درخت بید مجنون

12 شهریور الی 21 شهریور

درخت فندق

2 فروردین الی 11 فروردین

درخت لیمو ترش

22 شهریور الی 31 شهریور

درخت سماق کوهی

12 فروردین الی 21 فروردین

درخت زیتون

1 مهر

درخت افرا

22 فروردین الی 31 فروردین

درخت فندق

2 مهر الی 11 مهر

درخت گردو

1 اردیبهشت الی10اردیبهشت

درخت سماق کوهی

12 مهر الی 21 مهر

درخت سپیدار

11 اردیبهشت الی 24 اردیبهشت

درخت افرا

22 مهر الی 1 آبان

درخت شاه بلوط

25 اردیبهشت الی 3 خرداد

درخت گردو

2 آبان الی 20 آبان

درخت زبان گنجشک

4 خرداد الی 13 خرداد

درخت شاه بلوط

21 آبان الی 30 آبان

درخت آلش

14 خرداد الی 23 خرداد

درخت زبان گنجشک

1 آذر الی 10 آذر

درخت انجیر

24 خرداد الی 2 تیر

درخت آلش

11 آذر الی 20 آذر

درخت توس

3 تیر

درخت انجیر

21 آذر الی 30 آذر

درخت سیب

4 تیر الی 13 تیر

درخت راش

1 دی

درخت صنوبر

14 تیر الی 23 تیر

درخت سیب

2 دی الی 10 دی

بر اساس تاریخ تولدتان درخت مورد نظر را انتخاب نموده و درلیست پایین آن را پیدا نموده و خصوصیات اخلاقی خود را مشاهده کنید

درخت صنوبر

11 دی الی 21 دی

درخت نارون

22 دی الی 4 بهمن

درخت سرو

5 بهمن الی 14 بهمن

درخت سپیدار

درخت توس (الهام پذیر)

درخت راش (خلاق)

درخت زبان گنجشک (بلند پرواز)

درخت سیب (عاشق)
با نشاط و خوش پوش مهربان و در عین حال متظاهر افراط در هیچ کاری را دوست ندارند. از ابتذال متنفرند و زندگی در طبیعت و آرامش را دوست دارند. خیلی احساساتی نمیباشند. کمی بلند پرواز و پر از قوه تخیل میباشند. و از وجودی آرام و راضی کننده سود میبرند.
دارای سلیقه خوب و دارای قدرت سازماندهی بسیار بالایی در زندگی و شغل خود میباشند. همیشه نگران وضعیت ظاهری خود میباشند آنها رهبران خوبی هستند که غالباً ریسکهای غیر ضروری انجام نمیدهند . این گروه به تناسب اندام خود از طریق رژیم, ورزش و غیره بسیار علاقه مندند.
پر نشاط و سر زنده و به میزان بسیار زیاد جذاب میباشد این گروه از روی انگیزه آنی و بدون فکر قبلی عمل میکند , پافشاری در هر کاری از خصوصیات آنهاست. از انتظار واهمه ای ندارد. جاه طلب و باهوش و پر استعداد و علاقه مند به بازی با سرنوشت میباشند اصولاً دارای تمایلات خود خواهانه و در عین حال بسیار قابل اعتماد و درستکار میباشد آنها چون عاشقی محتاطند که بعضی اوقات مغزش بر قلب حکم رانی میکند.
این افراد فریبنده, جذاب و سرارسر پر از انرژی مثبت میباشند.اهل خوش و بش حادثه جو حساس و همیشه عاشق اند. دوست دارند عاشق باشند و همیشه عاشقشان باشند. با وفا زوجی پر محبت- بسیار بخشنده و پر استعداد و اصولاً برای امروز زندگی میکنند - آنها فیلسوفانی با فکر آزاد میباشند که دارای قوه تخیل بسیار بالا هستند.


درخت نارون (شریف)

درخت شاه بلوط (صادق)

درخت سرو (با وفا)

درخت سدر (صمیمی)
دارای سرشتی مثبت بوده و با سلیقه لباس میپوشند علاقه ای به بخشیدن خطاهای دیگران ندارند . همواره بشاش و علاقه ای به رهبری کردن دارند و دوست ندارند از کسی اطاعت کنند.شریکی صادق و مهربانند که دوست دارند برای دیگران تصمیم بگیرند - نجیب زاده - دست و دلباز و طبع خوبی برای شوخی دارند.
این گروه سیاستمدارانی مادرزادند دارای توان بالا در قضاوت بوده و علاقه مند به تاثیر گذاری بر روی دیگران میباشند . اغلب فکر میکنند که دیگران آنها را درک نمیکنند فقط یک بار عاشق میشوند و برای پیدا کردن جفت خود دچار مشکلات زیادی میشوند.
قوی,عضلانی سازگار و قانع به آنچه که زندگی به آنها میدهد . خوشبین و خوشنود بوده و بسیار علاقه مند به پول و دانش میباشند و از تنهایی متنفرند.عاشقی احساساتی اند که هرگز نمیتوانند راضی گردند. بسیار مهربان بوده سرکش و بی دقتند و سریع خشمگین میشوند.
دارای زیبایی نادری میباشند و میدانند چگونه با محیط سازگار شوند - به تجملات علاقه دارند و از سلامتی خوبی برخوردارند. فردی خجالتی نمیباشند. غالباً دیگران را کمتر از خود میبینند و دارای اعتماد به نفس بسیار بالایی هستند. مصمم و علاقه مند به گروه افرادی زبردست و دارای خوش بینی سالم میباشند. همواره منتظر یک عشق واقعی اند و قادر به گرفتن تصمیم های سریع هستند.







درخت فندق (غیر عادی)

درخت گردو (پر شور)

درخت سماق کوهی (احساساتی)

درخت انجیر (حساس)
دلربا - بی صبر و خیلی فهیم میباشند. مبارزی فعال برای ~~~~~~~~~~~~~~~~های اجتماعی بوده محبوب و عاشقی دم دمی مزاج به حساب می آیند. این گروه شریکی بردبار و در قضاوت بسیار دقیق میباشند.
سخت گیر عجیب و پر از تضاد بوده و اغلب خودخواه میباشند. پرخاشجو دارای عکس العملهای غیر منتظره میباشند. افراد این گروه نجیب و دارای افقی گسترده میباشند که فی البداهه عمل میکنند. بلند پروازی آنها نامحدود بوده و هرگز انعطاف پذیر نمیباشند. آنها شریکی دشوار و غیر عادی بوده که اغلب دوستشان ندارند ولی همواره مورد تحسین قرار میگیرند. بسیار حسود و احساساتی بوده و هرگز اهل مصالحه نمی باشند.
پر از بشاشیت و دارای موهبت خودخواه نبودن میباشند. جنب و جوش ناآرامی و پیچیدگیها را دوست دارند. هم وابسته و هم مستقل اند. سلیقه خوبی داشته و هنرمندان احساساتی میباشند. آنها میتوانند شریک خوبی برای زندگی باشند که متاسفانه قدرت بخشش آنها بسیار کم است.
خیلی قوی و مستقل بوده و به تناقضات و حرفهای نامربوط میدان نمیدهند - زندگی را دوست دارند و همینطور خانواده - بچه ها و حیواناتشان را - شوخ طبع بوده و تنبلی و بطالت علاقه ای ندارند این گروه دارای استعداد و هوش بالفطره میباشند.







درخت زیتون (خردمند)

درخت بلوط (شجاع)

درخت آلش (خوش سلیقه)

درخت صنوبر (مرموز)
عاشق خورشید و گرما میباشند. آنها افرادی معقول و متعادل بوده که از پرخاش و خشونت خود دوری میکنند. بردبارند و بشاش و در صحنه های زندگی بسیار خونسرد رفتار میکنند.این گروه بسیار حساس بوده و فارغ از حسادت میباشند. آنها عاشق خواندن و شرکت کردن در جمع مردم خبره میباشند.
طبعی قوی دارند دلیر و نیرومند میباشند و در کارها بسیار سختگیر و مستقل عمل میکنند . حساس بوده و به تغییر علاقه ای ندارند. همیشه پایشان را روی زمین نگه می دارند و اهل عمل می باشند.
دارای زیبایی آرامش بخش بوده و همواره نگران وضع ظاهر خود می باشند. خوش سلیقه بوده و تا جایی که امکان دارد به خود سخت نمیگیرند همواره یک زندگی منظم و معقول را هدایت می کنند. این گروه به ندرت با احساسات خود خوشحال میشوند و همیشه به دنبال مهربانی و آگاهی در یک شریک احساساتی میباشند. اغل به مردم بد گمان بودهو هیچ وقت به تصمیمات خود اعتماد ندارند. افراد این دسته بسیار با وجدان می باشند.
دارای سلیقه ای غیر عادی و خوب بوده که تا حدی دارای گرایشات خود خواهانه میباشند. این افراد با نزدیکان خود مدارا نموده و تا اندازه ای فروتن میباشند. آنها خلاق کله شق بوده و دارای دوستان بسیار زیاد و بلند پروازی آنها بسیار زیاد میباشد این دسته از مردم بسیار قابل اعتماد میباشند.


درخت افرا (مستقل)

درخت لیمو ترش (دو دل)

درخت سپیدار (بلاتکلیف)

درخت کاج (منحصر به فرد)
یک فرد معمولی نمی باشند. آنها پر از تخیل و ابتکارند ولی در عین حال خجالتی و محتاط و کم حرف میباشند. این گروه مغرور و دارای اعتماد به نفس بالایی می باشند آنها تشنه تجربیات جدید بوده که در بعضی اوقاتعصبی می شوند.افراد این دسته دارای پیچیدگی های فراوان بوده و از نعمت حافظه خوب برخوردار میباشند. آنها براحتی یاد میگیرند که زندگی عشق پیچیده دارد ولی می خواهند همواره تاثیر گذار باشند.
آنچه را زندگی برایش مقرر ساخته خونسردانه می پذیرد. از جنگیدن استرس و رنج کشیدن بیزار است و از تنبلی و بطالت خوشش نمی آید. این گروه اغلب ملایم و دل رحم بوده و برای دوستان خود بسیار وفادار میباشند . با استعداد بوده ولی از پشتکار کمی برخوردار می باشند و برای همین کمتر استعداد خود را به شکوفایی می رسانند. اغلب در حال شکایت کردن بوده و از درجه حسادت بالایی برخوردارند.
بسیار اهل تجمل به نظر میرسند. خیلی اعتماد به نفس ندارندولی وقتی لازم باشداز خود جرات نشان میدهند. آنها طالب محیطی گرم میباشند. در انتخاب خود بسیار وسواس دارند و اغلب تنهاست. این گروه دارای طبعی هنرمندانه میاشند و گرایشی به سمت فلسفه دارند. دارای سازماندهی خوبی است و در هر موقعیتی قابل اعتماد است و روابط را بسیار جدی میگیرد.
به شراکت های موافق عشق می ورزند. آنها میدانند که زندگی را چگونه راحت بگیرند. بسیار فعال و طبیعت گرا می باشند. این گروه افرادی قابل اعتماد و اهل عملند که بسادگی عاشق میشوند ولی احساسات سریعاً او را می سوزاند و تا زمانی که ایده آل خود را نیابد همه چیز برای او نا امید کننده است. در روابط عاشقانه باید مراقب قلب ساده و صمیمی آنها بود که شکسته نشود.












درخت بید مجنون (مالیخولیایی)
زیبا و پر از مالیخولیا. جذاب وبسیار وابسته به حس تلقین می باشند. از هرچیز زیبا و پر سلیقه خوششان می آید عاشق سفر بوده و میتوانند تحت تاثیر قرار گیرند. آنها دم دمی مزاج صادق- خیال باف و بی قرارند ولی در عین حال پرتوقع و دارای بصیرتی بالا می باشند . همواره رنج می کشند ولی اغلب شریکی محکم پیدا می کنند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٤:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸٩/۳/۱٠