در کارهای خصوصی متولدین فروردین ماه دخالت نکنید

 
متولدین فروردین ماه به دنبال ارضای خواسته‌ها وتوقعات خود هستند و در این زمینه، بسیار خودمحور و خودبین به شمار می‌آیند. هرگز نگذارید متولدین فروردین ماه به راحتی دل شما را به دست آورند، وگرنه به همان آسانی نیز شما را از دست خواهند داد و تا ابد فراموش‌تان می‌کنند. آنها به سمت افرادی جذب می‌شوند که شخصیتی مستقل و آزاده از خود بروز دهند. هر روز برای آنها به منزله آغازی جدید است، پس خودتان را آماده مواجهه با هر واکنش غیرمنتظره از سوی آنها کنید. در مقابل آنها، سربلند و مغرور ظاهر شوید. همیشه آنها را تحسین کنید و به وجودشان افتخار نمایید. هرگز مزاحم آنها نشوید و در کارهای خصوصی‌شان دخالت نکنید. آنها را مورد انتقاد قرار ندهید و دوستانشان را هم بپذیرید و از آنها خرده نگیرید. هرگز از آنها پول قرض نگیرید. اگر به درخواست‌های آنها، پاسخ منفی دهید، باید منتظر مشاهده واکنش‌هایی بسیار تند و غیرمنطقی از سوی آنها باشید .
حس حسادت اردیبهشتی‌ها را تحریک نکنید

متولدین اردیبهشت تابع احساسات و عواطف درونی‌شان هستند و در عین حال به احساسات طرف مقابلشان نیز احترام کامل می‌گذارند. از این رو، همسران آنها بسیار خوشبخت خواهند بود. آنها عاشق مواد غذایی هستند و غذا خوردن، برای آنها بسیار محترم است، پس تا جای ممکن، غذاهای مورد علاقه‌شان را بپزید. برای راه یافتن به قلب آنها محیطی خیال‌انگیز به همراه یک موسیقی رمانتیک و آرام و چند شمع در گوشه‌ای فراهم آورید محبت کردن ولی لی به لا لا گذاشتن آنها را هرگز فراموش نکنید. آنها همیشه و در همه حال به یاد دوستانشان هستند و هر گز نمی‌گذارند که آنها به حال خود رها شوند. پس، شما هم در همه حال حامی و یاور آنها باشید . آنها بسیار سخاوتمند هستند، به خصوص نسبت به همسر و عزیزانشان، پس انتظار گرفتن هدایای متعدد را از سوی آنها داشته باشید. بی‌جهت و ناخالصانه آنها را تحسین نکنید. آنها در هنگام آغاز این ارتباط، بسیار کند و تدریجی پیش می‌روند پس اگر صبر و حوصله به خرج دهید، با صمیمیت و محبت عمیق و خالصانه و ابدی آنها مواجه خواهید شد. هرگز و تحت هیچ شرایطی، به آنها دروغ نگویید، آنها هیچ وقت نمی‌توانند افراد دروغگو را ببخشند. آنها افرادی وابسته و احساساتی هستند و همسری مثل خود می‌خواهند. هرگز آنها را به اجبار وادار به گرفتن تصمیم نکنید، وگرنه تبدیل به افرادی لجوج و بسیار سرسخت می‌شوند. اردیبهشتی‌ها زمانی ارتباطی را آغاز می‌کنند که مطمئن باشند که تا ابد آن را حفظ خواهند کرد. هرگز و تحت هیچ شرایطی حس حسادت آنها را تحریک نکنید وگرنه تا ابد آنها را از دست خواهید داد .
خردادی‌ها به سمت افرادی فرهیخته جذب می شوند

متولدین خردادماه از راه‌های عجیب و پیش‌بینی نشده، به دنبال ارضای خواسته‌های خود و دستیابی به محبت هستند. آنها از داشتن دوستان متعدد و ارتباطات متفاوت به وجد می‌آیند. برای راه یافتن به قلب آنها، باید سخت تلاش کنید، چون آنها از دست و پنجه نرم کردن با هر چالشی لذت وافر می‌برند. آنها ذاتا به سمت افراد فرهیخته و صاحب نظر جذب می‌شوند. آنها از گفت‌وگوهای طولانی شب هنگام لذت می‌برند. اگر مایلید ارتباطتان را با آنها حفظ کنید، باید گاه و بیگاه آنها را به حال خود رها کنید و در حقیقت، آنها را از آزادی طبیعی‌شان محروم نسازید. همیشه چیزهای تازه و جدیدی برایشان فراهم آورید تا دچار یکنواختی در یک ارتباط نشوند، در غیر این صورت به محض کسل شدن از طرف مقابلشان دل زده می‌شوند و بی‌درنگ، آن ارتباط را قطع می‌کنند. زمانی که آنها با شما حرف می‌زنند، شنونده خوبی برایشان باشید. از پیروی از آداب قدیمی و کهنه دست بکشید و در عوض با جریان نوین روز پیش بروید تا همیشه در قلبشان جای خاصی داشته باشید .
تحت هیچ شرایطی متولد تیر ماه را دست نیندازید


متولدین تیر ماه برای ارضای خواسته خود به دنبال عشق و محبت خالص، حقیقی و ابدی هستند. آنها از دریافت گل و هدایای مختلف لذت زیاد می‌برند. به آنها توجه زیادی نشان دهید از این که ساعات طولانی را با همسر یا عزیزانشان در محیطی صمیمی و گرم سپری کنند، خیلی به وجد می‌آیند. آنها عاشق خانه و خانواده‌شان هستند. همیشه تاریخ‌های مهم مثل سالگرد تولد، ازدواج یا اولین روز آشنایی‌تان را به یاد داشته باشید و به آنها هدیه بدهید. آنها دوست دارند مورد عشق و علاقه کامل طرف مقابلشان قرار بگیرند پس به آنها عشق بی قید و شرط بورزید و محبت کنید. آنها از دریافت کارت‌های تبریک در مواقع مختلف لذت می‌برند. هرگز و تحت هیچ شرایطی، آنها را دست نیاندازید و مسخره‌شان نکنید. ممکن است شوخی‌های شما را خیلی جدی بگیرند و احساساتشان خدشه‌دار شود. اگر موقعیت و شرایط مناسب در اختیار آنها قرار بگیرد، ممکن است برخی مواقع خاص تبدیل به افرادی فریب کار شوند. آنها روابط دوستانه تدریجی را ترجیح می‌دهند. همواره به اعضای خانواده آنها احترام بگذارید تا مورد احترام آنها قرار بگیرید .

مردادی ها عاشق دریافت گل و هدیه و توجه هستند

متولدین مرداد ماه برای ارضای خواسته‌های خود مایلند همواره و تحت هر شرایطی مورد تایید و تحسین قرار بگیرند و محبت و حمایت محض طرف مقابلشان را خواهانند. همیشه اطمینان حاصل کنید که از زیبایی آنها به حد کافی تعریف و تمجید به عمل می‌آورید. آنها عاشق دریافت گل و هدایای مختلف هستند. آنها مایلند همیشه و در همه حال، کانون توجهات افراد را به خود اختصاص دهند. از این رو در یک رستوران، میزها و صندلی‌های وسط را انتخاب می‌کنند تا در معرض دید همه قرار بگیرند. آنها افرادی بسیار پر جنب وجوش و فعال هستند، از این رو ساعات خوابشان کمتر از حد معمول است. در کنار آنها تا جای ممکن مطیع و فرمان‌بردار باشید چرا که آنها خواهان برخورداری از تسلط کامل در یک ارتباط هستند. آنها از برقراری مراودات متعدد لذت می‌برند و اهل معاشرت و گفت و گو با اطرافیان هستند، ولی دوست ندارند که طرف مقابلشان را در چنین وضعیتی مشاهده کنند. همواره به آنها ابراز علاقه کنید و بگویید که چقدر برایتان ارزشمند هستند. اگر به آنها بی‌اعتنایی و بی‌توجهی نشان دهید، بی‌درنگ با طغیان‌های بی‌امان و غیرقابل کنترل آنها مواجهه می‌شوید. همیشه کاری کنید که آنها در کانون توجهات قرار بگیرند، وگرنه احساس حسادت شدیدی به سراغشان می‌آید آنها همیشه از غرور، نخوت و تکبر کاذبی برخوردارند، پس به جای سعی در عوض کردنشان بهتر است این خصیصه‌شان را به همان شکل بپذیرید و همواره این احساس را در آنها تقویت کنی .
شهریوری ها و یک زندگی آرام و بدون ماجرا

متولدین شهریور ماه برای ارضای خواسته‌های خود با احتیاط کامل، سنجیده، عقلایی و تدریجی عمل می‌کنند آنها خواهان مشاهده حد کمال در طرف مقابلشان هستند. در کنار آنها، صبر و شکیبایی را یاد خواهید گرفت و به همان شکل با آنها باید رفتار کنند. از آن جایی که آنها از به هم ریختگی، بی‌نظمی و شلوغی بیزارند باید همیشه محل زندگی‌شان را تمیز و مرتب نگه دارید. آنها فقط خواهان عشق و محبت از سوی عزیزانشان نیستند، باید اطمینان حاصل کنند که شما صمیمی‌ترین و بهترین دوستشان نیز هستید. هرگز به زور خوراکی‌ای به آنها ندهید که دوست ندارند، چون آنها نسبت به برنامه غذایی و سلامت و تندرستی‌شان بسیار حساس هستند. آنها خواهان برخورداری از یک زندگی آرام و بدون ماجرا هستند، از این رو دوست ندارند در کانون توجهات قرار بگیرند .

برای هر تصمیمی به متولد مهر ماه فرصت دهید

متولدین مهرماه برای ارضای خواسته‌های خود به دنبال ابراز علاقه‌های آتشین و صمیمانه هستند و از محیط‌های رمانتیک و خیال‌انگیز لذت زیادی می‌برند. اگر می‌خواهید راهی به قلب آنها باز کنید، بایستی میزان علاقه‌تان را نسبت به انواع هنرها و موسیقی افزایش دهید، در این صورت مورد تحسین آنها خواهید گرفت همیشه و در همه حال از آنها تعریف و تمجید به عمل آورید. قبل از شروع هر کاری، عقیده و نظر آنها را بپرسید، چون همیشه و در هر زمینه‌ای حرفی برای گفتن دارند آنها افرادی تعلل ورز و مسامحه کار هستند و گاهی بی‌جهت امروز و فردا می‌کنند و انجام برخی از کارها را پشت گوش می‌اندازند. از این رو، در تصمیم‌گیری‌ها تا حدی مغرور و متکبر می‌شوند. ولی بهتر است در این طور مواقع به روی خودتان نیاورید و اعتراضی نکنید. آنها باید برای گرفتن هر تصمیمی مدت زیادی فکر کنند و به زمان زیادی در این زمینه نیاز دارند .

آبانی ها سریع دل بسته و سریع تر دل می‌کنند

متولدین آبان ماه برای ارضای خواسته‌های خود گاهی نسنجیده و آنی عمل می‌کنند. در واقع، به همان سرعتی که دل می‌بازند، سریع‌تر دل می‌کنند! آنها معمولا خواهان عشق در یک نگاه هستند و به سرعت عاشق می‌شوند. همیشه آماده باشید تا در مورد عمیق‌ترین خواسته‌های درونی، اسرار زندگی و رویاهای شخصیتان با آنها صحبت و تبادل نظر کنید. آنها خواهان مشاهده شور و شوق وافر در وجودتان هستند. آنها عاشق سفر و تفریح هستند و اگر پا به پای آنها پیش نروید، بدون شک ترکتان می‌کنند. آنها در هنگام کار مایلند موسیقی بلندی بشنوند. مردان متولد آبان ماه مایلند در طول روز هزاران مرتبه از شما ابراز علاقه ببینند تا خیالشان راحت شود. هرگز و تحت هیچ شرایطی حس حسادت آنها را تحریک نکنید، وگرنه با واکنشی به مراتب بدتر از سوی آنها مواجهه خواهید شد. به سرعت و قبل از آن که دریابید چه اتفاقی افتاده ترکتان می‌کنند. در حقیقت، سریع دل بستن و سریع‌تر دل کندن، یکی از عادات همیشگی آنها محسوب می‌شود .

متولد آذر ماه عاشق پیاده روی و پیک نیک است

متولدین آذر ماه برای ارضای خواسته‌های خود، به دنبال یادآوری‌های مداوم هستند. به آنها آزادی کامل دهید و هرگز مانع پیشرفت و موفقیت‌شان نشوید. آنها از پیاده‌روی‌های طولانی در کنار ساحل و مناطق خوش آب و هوا و ییلاقی لذت می‌برند. آنها از سفرهای کوتاه و پیک‌نیکی لذت می‌برند و مایلند تعطیلات آخر هفته‌شان را خارج از شهر سپری کنند. آنها از افراد سرزنده، پرتحرک، شاد و پرشور خوششان می‌آید اگر در کنارشان حالت غمگین و دل مُرده به خود بگیرید، در واقع به دست خود آنها را فراری داده‌اید. آنها از سربه سر گذاشتن با دیگران لذت می‌برند و اهل لطیفه‌گویی و مزاح هستند، پس شما هم این ویژگی‌ها را در خود تقویت نمایید هرگز اشتباهات و خطاهایشان را به خودشان گوشزد نکنید وگرنه به شدت آزرده خاطر و دلخور می‌شوند. آنها از فضاهای کوچک، محدود و سربسته بدشان می‌آید. هرگز آنها را با عجله و شتاب زده وادار به انجام کاری نکنید، آنها برای انجام هر کاری به زمان نیاز دارند و بایستی با آرامش خاطر کامل هر کاری را صورت دهند .

سرقول خود به دی ماهی ها بمانید

متولدین دی ماه برای ارضای خواسته‌های خود ابتدا، بایستی فکر و ذهن‌شان را سر وسامان دهند تا توجه و حواسشان روی موضوع خاصی متمرکز شود. سر و وضع ظاهری برای آنها، از اهمیت خیلی زیادی برخوردار است، از این رو برای راه یافتن به قلبشان باید دریابید که چه چیزی را دوست دارند و سپس خود را به آن شکل در آورید. آنها علاقه شدیدی به کارشان دارند و شما هم بایستی به شغل و پیشه آنها اهمیت زیادی بدهید. آنها خواهان دریافت هدیه هستند، ولی تنها از گرفتن کادوهای گران‌قیمت به وجد می‌آیند. هرگز و تحت هیچ شرایطی اعصابشان را خرد نکنید چون بسیار خشمگین و بدخلق می‌شوند و طغیان‌های عصبانیت‌شان غیر قابل کنترل است. آنها در پذیرفتن هر گونه مسئولیت و تعهدی، بسیار کند عمل می‌کنند پس صبر و حوصله زیاد به خرج دهید. زمانی که در کنارشان در جمعی هستید، حسابی مراقب اعمال و رفتارشان باشید، چرا که از خجالت زده و شرمنده شدن در مقابل دیگران بیزارند. همیشه و تحت هر شرایطی سر قولی که با آنها می‌بندید بایستید و زیر عهد و پیمانتان نزنید .

بهمنی ها حساس و نکته سنج
 
متولدین بهمن ماه برای ارضای خواسته‌های خود، نیاز به شریکی ماجراجو دارند. آنها برای پیشرفت و موفقیت به فضای عمل گسترده‌ای نیاز دارند، و گرنه غمگین و افسرده می‌شوند. آنها از درگیر در علت‌ها و معلول‌ها لذت می‌برند. پس، طوری عمل کنید که نشان دهید که به این علاقه‌شان اهمیت می‌گذارید. آنها از چیزهای پیش‌بینی نشده و غیرمترقبه لذت می‌برند و دوست دارند که گاه و بیگاه غافلگیر شوند. آنها در کل از هر چیز نامتعارف و منحصر به فردی به وجد می‌آیند . آنها از صحبت و گفت و گو لذت می‌برند، پس در هنگام صحبت‌شان، آنها را تشویق به ادامه دادن کنید. نسبت به آنها خیلی سخت‌گیر و موشکافانه عمل نکنید وگرنه دست و پای خود را گم می‌کنند. در عین حال تمایل به پرحرفی و به اصطلاح روده‌درازی کردن در آنها وجود دارد در هنگام صحبت از آنها حسابی مراقب سخنانی باشید که به زبان می‌آورید، چون بیش از حد حساس و نکته‌سنج هستند. هرگز و تحت هیچ شرایطی درصدد عوض کردن عقیده آنها بر نیایید، چون آنها می‌توانند بسیار سرسخت و یکدنده شوند .

متولد اسفند را به تماشای فیلم اکشن نبرید

متولدین اسفند ماه برای ارضای خواسته‌های خود، به وفور تغییر عقیده می‌دهند و از این شاخه به آن شاخه می‌پرند و گاهی اوقات رفیق نیمه راه شما می‌شوند. آنها از تماشای تئاتر و بازدید از موزه‌ها لذت می‌برند و این مکان‌ها در واقع پاتوق مورد علاقه‌شان محسوب می‌شوند. آنها از تماشای فیلم‌های سوزناک و رمانتیک به وجد می‌آیند، از این رو هرگز آنها را به تماشای فیلم‌های اکشن و پر زد و خورد نبرید. آنها هرگز از یافتن نیمه گمشده خود ناامید نمی‌شوند و تا او را نیابند، دست از تلاش سرسختانه خود بر نمی‌دارند. تحت هر شرایطی باید با آنها احساساتی و عاطفی برخورد کنید تا عمیقا آزرده‌خاطر و دلخور نشوند. هرگز با خشونت با آنها رفتار نکنید. آنها علاقه چندان به حل و فصل مسایل مالی ندارند و ترجیح می‌دهند که این طور مسایل را به شریک زندگی‌شان بسپارند و خود از آن دور بمانند. آنها افرادی خیال‌پرداز هستند که به جای زندگی در دنیای مادی، در عالم معنویت به سر می‌برند. اگر می‌خواهید هدیه‌ای به آنها بدهید که مورد توجه‌شان قرار بگیرد، بهتر است چیزی هنری مثل یک تابلوی زیبای نقاشی برایشان بخرید. آنها مایلند مثل شاهزاده‌ها زندگی کنند و به همراه چند شاخه گل رز در حالی که مقابل‌شان زانو زده‌اید از آنها خواستگاری کنید. بله، آنها مثل سیندرلای قصه‌ها منتظر شاهزاده‌ای سوار بر اسب سپید هستند و همواره خود را در قصر رویاهایشان مجسم می‌کنند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

میخوام شما را با سبک لباس پوشیدن و گرایش متولدین ماه های مختلف نسبت به مُد آشنا کنم:
برج حمل (فروردین)
متولدین این ماه دوست دارند در همه چیز اول باشند. آنها از همه اطلاعات روز مربوط به مُد و مارک های مختلف لباس آگاهند. آنها از امتحان کردن هر چیزی که مطابق با علایقشان باشد هیچ واهمه ای ندارند و از جسورانه ترین استایل ها و سبک ها استفاده می کنند. به محض دیدن هر مدل جدید در ویترین مغازه ها، باکی ندارند که حقوق به زحمت به دست آورده شان را صرف خرید آن کنند، چون می خواهند اولین نفری باشند که آن مدل را تن می کند. مطمئناً هر مُد و سبک جدیدی از لباس برای اولین بار توسط یکی از متولدین این ماه پوشیده شده است.متولدین این ماه بنا بر طبیعت آتشین خود، تمایل زیادی به رنگ های قرمز و سیاه دارند. کاری ندارند که چه رنگ، چه جنس یا چه مدلی از لباس به آنها بیشتر می آید، آنها همه ی مدل ها و همه ی رنگ ها را امتحان می کنند. لباسهای آنها معمولاً رنگارنگ و پر نقش و نگار است. اما هر چه که هست کاملاً مطابق با آخرین مُد جهان است. کلاه و الماس برای زینت بخشیدن به انگشتان و گردن جزء لوازم زینتی است که بیشتر از چیزهای دیگر مورد استفاده متولدین این ماه قرار می گیرد.
مارک لباس مورد علاقه: Gucci
---------------------------------------
برج ثور (اردیبهشت) :
تا به حال مشاهده نشده است که متولدین این ماه لباسی تن کنند که از مُد افتاده باشد. آنها جزء برجسته ترین مُدگرایان هستند که انتخابشان باعث فخر هر تولیدکننده لباس است. آنها خوب می دانند که در یک میهمانی شام چه لباسی باید تن کنند، و حتی لباس های کارشان را هم از معروف ترین مارک ها و تولیدکننده ها خریداری میکنند. قیمت لباس برای آنها هیچ اهمیتی ندارد، چون می دانند از هر چه که خوششان بیاید تا آخر عمر متعلق به آنها خواهد شد. با همه ی این اوصاف، به نظر متولدین این ماه، لباسهای خوش دوخت هیچ وقت از مُد نمی افتند و مارک و لیبل لباسها در درجه اول اهمیت قرار نمی گیرد.لوازم زینتی مربوط به گردن برای آنها نسبت به سایر لوازم اهمیت بیشتری دارد. شال گردن و گردن بند بسیار به آنها می آید. خانم های متولد این ماه بهتر است موهای خود را بالا جمع کنند و آنها را با گیره سرهای زمردین ببندند. به نظرشان رنگ های روشن و پر زرق و برق به درد طبقه متوسط اجتماع می خورد، و رنگ های قهوه ای، بژ و خاکی برای آنها مناسبتر است.
مارک لباس مورد علاقه: Louis Vuitton
-----------------------------------------------------
برج جوزا (خرداد)
برای متولدین ماه دوقلوها هر روز با یک ماجرای جدید همراه است. احتمالاً این افراد هر روز صبح کمد لباسشان را باز می کنند و با جستجو درمیان کوه لباس های درهم و برهم، به دنبال لباسی می گردند که با حال و هوای آن روزشان جور باشد. زیاد دنبال مُدهای مختلف نیستند چون خیلی زود از آن خسته می شوند. اما اگر هر روز یک مُد جدید برای آنها وجود داشته باشد، مشتاقانه از آن استقبال خواهند کرد، اما آن مُد فقط 24 ساعت برای آنها دوام خواهد داشت و نه بیشتر. در خرید کردن مراقب خرج کردن و قیمت ها هستند، اما اگر از چیزی واقعاً خوششان بیاید، بی تردید آن را می خرند. مارک لباس برای آنها کوچکترین اهمیتی ندارد، چیزی که برای آنها مهم است این است که از ظاهر لباس خوششان بیاید، همین.به پوشیدن تاپ و بلوزهای تنگ و چسبان علاقه زیادی دارند، چون می توانند بازوهای زیبایشان را از این طریق به نمایش بگذارند. دست بند و بازوبند جزء لوازم زینتی مورد علاقه آنهاست. اگر بخواهند صبح ها از خانه خارج شوند، آرایش چندانی نمی کنند، شاید فقط یک آرایش خیلی ساده و کمرنگ، مثل یک برق لب. متولدین این ماه دوست دارند هر مدل لباسی را امتحان کنند، اما با اینحال آرایش موهایشان همیشه ساده است.
مارک لباس مورد علاقه: Alexander McQueen
----------------------------------------------------
برج سرطان (تیر)
خوشبختی بالاپوشی است که سالیان سال همراه متولدین این ماه است. همانقدر که به عزیزان و نزدیکانشان وابسته هستند، به لباسهایشان نیز وابسته اند. در گنجه لباسهای متولدین این ماه، حتی قدیمی ترین لباسهایشان هم دیده می شود. خانم های متولد این ماه علاقه ای به پوشیدن لباسپای اسپرت ندارند، و در لباسهایشان همواره حال و هوای زنانه دیده می شود. در کمد لباسشان انواع و اقسام مدل های لباس زیر، از هر رنگ و مدل وجود دارد. پیراهن های مجلسی و زنانه برایشان در راس اهمیت قرار دارد.به نظرشان هر لباسی با جواهرات زیبا و گردن بند های بلند، زیباتر و کامل تر می شود. برای آنها مروارید زیباترین جواهر است و هاله هایی از رنگ سبز آنها را باشکوه تر می کند. اما زیاد اهل آرایش کردن نیستند، مگر اینکه انجام آن سریع و مختصر باشد. برای خشک کردن موها به هیچ وجه از سشوار استفاده نمی کنند، و ترجیح میدهند موهایشان به طور طبیعی خشک شود. آنها ترجیح می دهند که بنا بر راحتی خودشان لباس انتخاب کنند نه براساس مُد روز، اما خوب می دانند که چطور جلوی جمع حاضر شوند که همه را مسحور خود کنند.
مارک لباس مورد علاقه: Ralph Lauren
-------------------------------------------------
برج اسد (مرداد)
متولدین این ماه دوست دارند بهترین از هر چیز را برای خود داشته باشند. اگر پول خرید لباسی را نداشته باشند، به هر طریقی باید آن را از آنِ خود کنند. همیشه خوش کیفیت ترین لباسها را بر تن این افراد می بینید. راحت بودن لباس برای آنها کم ترین اهمیت را دارد، درعوض مارک و لیبِل لباس و مطابق بودن آن با آخرین مد روز برای آنها در درجه اول اهمیت قرار دارد. کت و شلوارهای رسمی را در محل کار می پوشند اما در ساعات فراغت ترجیح می دهند لباسهای اسپرت تر و البته از مارک ها معروف تن کنند.خانم های متولد این ماه در استفاده از جواهرات و زینت آلات پر زرق و برق و گرانقیمت زیاده روی می کنند. رنگ های مورد علاقه آنها طلایی، برنز و نارنجی است. متولدین این ماه دوست دارند طوری لباس بپوشند که نظر هر بیننده ای را به خود جلب کند، و الحق که راه آن را خوب بلدند.
مارک لباس مورد علاقه: Versace
-------------------------------------------------------
برج سنبله (شهریور)
متولدین این ماه به خوبی از لباسهایشان محافظت می کنند و لباسهایشان همیشه اتوکشیده و شق و رق است. این افراد که ذاتاً ساده گرا هستند، به قیمت لباس اهمیت زیادی می دهند. ترجیح می دهند لباسهایی گرانتر و خوش کیفیت تر داشته باشند، تا لباسهایی ارزان که با یک یا دو بار شستشو از بین برود. هیچ آثاری از زرق و برق در لباس آنها مشاهده نمی کنید و وقتی از در خانه بیرون می روند، مثل فرشته ها در کمال سادگی و البته زیبایی هستند. لباسهایی که انتخاب می کنند، علاوه بر سادگی بسیار خوش دوخت هستند و یک عمر برایشان ماندگار خواهند بود.زنان متولد این ماه علاقه زیادی به پوشیدن تاپ و بلوزهای کوتاه دارند تا شکم حقیقتاً زیبایشان را به نمایش بگذارند. موهایشان که معمولاً به سادگی آرایش می شود، با مُد هر فصلی کاملاً جور می شود. به رنگ های طبیعی مثل قهوه ای برای لباسهایشان علاقه زیادی دارند. آنها علاقه زیادی به استفاده از جواهر و زینت آلات ندارند و به ندرت در سر و دست آنها نشانی از زیورآلات مشاهده می شود، مگر انواع بسیار ساده آن که به پوستشان هم حساسیت ندهد.
مارک لباس مورد علاقه: Calvin Klein
-----------------------------------------------------
برج میزان (مهر)
طبع کمال طلب متولدین این ماه، هیچ علاقه ای به لباسهای از مد افتاده ندارد. اطلاعات آنها درمورد انواع سبک ها و استایل ها و مُد به اندازه ای است که باعث میشود همه برای مشورت پیش آنها بیایند. وقتی صبح ها برای آماده شدن جلوی کمد لباسشان می ایستند، مجموعه ی شگرفی از انواع انتخاب ها پیش رویشان قرار می گیرد اما فرصتشان برای انتخاب بسیار کوتاه است. آنها می دانند که همه ی لباسهایشان عالی است و جذابشان می کند، اما باید لباسی را پیدا کنند که آن روز بتواند بیشترین تاثیر را بگذارد. لباسهای آنها همیشه خوش دوخت و بی عیب و نقصند و سعی می کنند از معروف ترین مارک ها و تولیدکننده ها خرید کنند.اگر گوش سمت راستشان را سوراخ کرده اند، گوش سمت چپشان هم باید سوراخ شود. هر چیز که در تن آنها می بینید کاملاً متعادل و متوازن است. از انتخاب رنگ لباس گرفته تا فاصله بین دکمه های روی کتشان، همه دقیق و متعادل است. آرایش صورتشان آنقدر بی عیب و عالی است که گویی هیچ آرایشی نکرده اند. از جواهر هم فقط برای برجسته تر کردن زیباییشان استفاده می کنند. به طور کلی متولدین این ماه عاشق خرید کردن هستند و این از سر و وضعشان کاملاً پیداست.
مارک لباس مورد علاقه: Giorgio Armani
-------------------------------------------------
برج عقرب (آبان)
طبقه بندی کردن متولدین این ماه که همیشه جذاب و سکسی لباس می پوشند بسیار دشوار است. یک روز مطابق آخرین مُد روز و روز دیگر مطابق استایل ها و سبک های قدیمی لباس می پوشند. اما هر چه که بپوشند، قصد و نیت مخصوصی از آن دارند. اگر با لباس باز و سکسی بیرون بروند، احتمالاً به دنبال جلب نظر مردان هستند. اگر کت و شلوار مارک دار بسیار گرانقیمت تن کنند، احتمالاً قصد تصاحب مقام بالایی از شرکت در سرشان است. تا حدی از مُد پیروی می کنند که شایسته و متناسب آنها باشد، و به هیچ وجه بنده و برده مُد نمی شوند.استفاده از زیورآلات آنها نیز با تناقض همراه است. ممکن است گاهی سر و دستشان را پر از جواهر کنند یا اصلاً به کلی از زیورآلات استفاده نکنند. موهایشان ممکن است یک روز بلند و روز دیگر کوتاه باشد. آنها خدای تغییر قیافه اند و یکی از مهمترین ابزارهایشان برای این منظور، آرایش و گریم است. متولدین این ماه طبیعت حساس و ظریفشان را از طریق رنگ های سیاه و قرمز هویدا می کنند.
مارک لباس مورد علاقه: Miu Miu
----------------------------------------------------
برج قوس (آذر)
کمانداران متولد این ماه، سعی می کنند بنا بر راحتی خود لباسهایشان را انتخاب کنند و چندان طالب مُد نیستند. آنها لباسهایی را انتخاب می کنند که بتوانند به راحتی در آن حرکت کرده و جنب و جوش کنند. شلوار جین های گشاد و پیراهن های آزاد، و به طور کلی لباس اسپرت کاملاً با روحیات آنها سازگار است. برای آنها اهمیتی ندارد که دیگران درمورد ظاهرشان چه می گویند.کفش های انتخابی آنها در تابستان سندل و در زمستان کفش های اسپرت کوه نوردی است. هرچند ممکن است گه گاه با پای برهنه هم اینطرف آنطرف بروند. زنان متولد این ماه عادت به استفاده از زیورآلات ندارند و علاقه ای هم به آرایش کردن از خود نشان نمی دهند. از رنگ های شاد و زنده استفاده می کنند که به خوبی با طبع شوخ و شنگ آنها سازگار است. مردان متولد این ماه هیچ ابایی از گذاشتن ریش های خشن و نامرتب ندارند و خانم ها نیز موهایشان را معمولاً به صورت طبیعی زینت می کنند.
مارک لباس موردعلاقه: Marc Jacobs
-----------------------------------------------
برج جدی (دی)
متولدین این ماه، چه زن و چه مرد، طالب لباسهای کاملاً رسمی هستند. آقایون کت و شلوار را به ژاکت های اسپرت و خانم ها کفش های پاشنه بلند را به سندل ترجیح می دهند. آنها دوست دارند بهترین لباسها را تن کنند اما نه به این قیمت که همه ی حقوقشان را صرف خرید آن کنند، به همین منظور بیشتر لباسهایشان را در حراج ها خریداری می کنند. سعی می کنند فقط لباسهای مورد نیاز خود را خریداری کنند و از همه ی لباسهایشان هم استفاده میکنند. ممکن است لباسهایشان متعلق به آخرین مد روز نباشد، اما آنقدر شیک هستند که رئیسشان بفهمد که در کارشان کاملاً جدی هستند.آن پولی را که در خرید لباس صرفه جویی می کنند، صرف خرید وسایل زینتی می کنند. جواهراتشان ساده اما گران هستند. متولدین این ماه هم رنگ های قهوه ای، بژ و خاکی را ترجیح می دهند. موهایشان را معمولاً کوتاه اما مدل دار و شیک نگاه می دارند و در کمتر از پنج دقیقه می توانند به خوبی آن را آرایش کنند. متولدین این ماه را می توان جزء اولین نفراتی دانست که ساعت های دیجیتالی و کامپیوتری دست کردند و موبایل هم که زینت جیب هایشان است.
مارک لباس موردعلاقه: Donna Karan (DKNY)
----------------------------------------------------
برج دلو (بهمن)
متولدین این ماه را هیچوقت مشغول خرید در فروشگاه های بزرگ نمی بینیم. آنها بیشتر ترجیح می دهند تا از بوتیک های کوچکتر و البته ارزانتر خرید کنند. این افراد هم به سبک خودشان از مُد پیروی می کنند. گنجه لباسهایشان پر از لباسهای رنگی و جورواجور است. بین این لباسهای مختلط، و مختلف، به ندرت لباس واقعاً خوش دوخت و باشکوهی پیدا می شود.قوزک پا، عضو مورد علاقه آنها در بدنشان است (هرچند همیشه یا پیچ خورده یا رگ به رگ شده است). به همین خاطر مچ بند، سندل هایی که بندشان به دور قوزک پا بسته می شود و دامن های بلند تا قوزک، جزء لباسها و زیورآلات مورد علاقه خانم های متولد این ماه است. رنگ و مدل موهایشان مدام در حال تغییر است، اولین بار برای غافلگیر کردن والدینشان موهایشان را به رنگ سبز درآوردند، اما باقی عمر برای جلب نظر سایر مردم این رنگ کردن ها را ادامه دادند. از آرایش های روشن و متنوع استفاده می کنند، اما اگر از آرایش خوششان نیاید، حتی یک کرم خشک و خالی هم به صورتشان نمی زنند.
مارک لباس موردعلاقه: Anna Sui
--------------------------------------------------------
برج حوت (اسفند)
متولدین این ماه دوست دارند به راحتی میان انواع مختلف لباس، انتخاب کنند. درخانه بیشتر با پاهای برهنه، دامن های بلند و آزاد هستند. در لباس پوشیدن طالب آزادی هستند، ولی از آنجا که می دانند نمی توانند لخت به خیابان بروند، به حراجی ها رفته تا لباس مورد علاقه شان را خریداری کنند. اگر به حال خودشان گذاشته شوند، ترجیح می دهند با همان لباس زیر اینطرف و آنطرف بروند و اگر هم سردشان شد پتو دور خود بپیچند.سنگ ها و جواهرات مرواریدنما زینت آلات خوبی برای آنها به حساب می آید. زنجیرهای کمر، مچ بند، پابند، و البته انگشتر های انگشتان پا، تنوع جالبی به لباس پوشیدنشان می دهد. موهایشان معمولاً بلند است و می دانند که چطور آن را به سرعت مرتب کنند. معمولاً وقت زیادی را برای انتخاب یا پوشیدن لباس اختصاص نمی دهند و اصلاً نگران وضعیت ظاهریشان نیستند.

مارک لباس موردعلاقه: Stella McCartney

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

جذب چه مردی می شوید؟

ازطریق 3رنگ

میتوانید از طریق 3 رنگ، سرنخ های شگفت انگیزی بدست آورید آیا تا بحال میدانستید که رنگهای سبز و بنفش و نارنجی (( رنگ های فرعی)) میتوانند نشان دهنده آرزوها و نیازهای شما در روابط عاطفی باشند؟ اگر یکی از این رنگ ها را انتخاب کنید می توانید از روی آن تشخیص دهید که شخصیت شما جذب چه تیپ مردهایی می شود، که البته شامل مرد ایده آل شما نیز می شود! اگر می خواهید از اسرار رنگها سر در بیاورید، و بفهمید که تاثیر و معنای آنها در زندگی شما چیست این تست کوتاه را انجام دهید مرحله 1: رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کنید

به رنگ های زیر نگاه کنید، و هر یک را که بیشتر از سایرین دوست می دارید انتخاب کنید: -البته لازم نیست رنگی را انتخاب کنید که در لباس پوشیدن و آرایش خود به کار می برید


سبز بنفش نارنجی


مرحله 2: نتیجه


حال که رنگ مورد علاقه خود را انتخاب کردید، نگاهی به تفسیر آن بیندازید تا با شیوه های عشق ورزی خود آگاه شوید، و بدانید که خصوصیات اخلاقی مرد ایده آلتان چگونه است


اگر رنگ منتخب شما سبز باشد


زمانی که برای اولین بار با مردی ملاقات می کنید رفتار شما باعث می شود که او از همان آغاز سفره دلش را برای شما باز کنید و در مورد زندگیش با شما صحبت کند. شما راحتی و آرامش را به فرد مقابل منتقل می کنید و او احساس می کند که تحت حمایت کامل و همه جانبه شما قرار گرفته است

شما از همان آغاز به راحتی می توانید تشخیص دهید که فرد مقابل چه نیازهایی دارد. شما به غرایز خود اعتماد می کنید و به نداهای درونیتان گوش می سپارید و از همین طریق متوجه می شوید که او در رابطه چه چیزی را طلب می کند

نکته قابل توجهی که در شما وجود دارد توانایی کسب اطلاع از طرف مقابل است. شما از این طریق حس کنجکاوی خود را تطمیع می کنید

در نهایت شما با کسی ازدواج می کنید که بتواند آسایش و امنیت را برای شما به ارمغان آورد. شما صاحب خانه ای پر از بچه می شوید، از نظر مادی بی نیاز هستید، برای همسر خود ارزش قائل می شوید و او نیز به شما احترام می گذارد. مرد ایده آل شما باید دارای یک شخصیت ثابت باشد"سبزی ها" با مردهای با ثبات و قاطع ازدواج می کنند

اخطار: شما همواره با روی باز با دنیای اطراف خود ارتباط برقرار می کنید و انسان پاک و معصومی هستید. داشتن این خصوصیات اندکی کار شما را در پیدا کردن مرد ایده آلتان دشوار می کند. بیشتر افراد نمی توانند شخصیت واقعی شما را به درستی بشناسند به همین دلیل زمانی که با خود واقعی شما مواجه می شوند ممکن است شکه شده و نا امید گردند، زیرا ممکن است که شما با معیارهای ذهنی آنها مطابقت نداشته باشید


اگر رنگ منتخب شما بنفش باشد


در اولین ملاقات بیشتر جذب انرژی و تحرک فرد مقابل می شوید، اما در واقع شما به مردی علاقمند هستید که در کنار او احساس راحتی کنید و از او آرامش بگیرید. رمز موفقیت شما در مقابل مردها گیرایی، جذبه و هیجانتان است. شما سرشار از ذوق و اشتیاق هستید به همین دلیل آقایون نیز احساس می کنند که زندگی شان در کنار شما مهیج و جالب خواهد شد

شما وفادار و وظیفه شناس هستید و ارتباط عاطفی برای شما یک امر جدی تلقی می شود


اگر فردی را برای ازدواج انتخاب کردید، به این معناست که او تمام معیارها و ملاک های مورد نظر شما را دارا بوده که توانسته به این مرحله راه پیدا کند. در ضمن لازم به ذکر است که شما برای وضعیت ظاهری افراد اهمیت خاصی قائل هستید. "بنفشی ها" با مردهای خوش تیپ و قیافه ازدواج می کنند

اخطار: بهتر است اگر فرد مناسب پیدا شد اندکی به او فرصت دهید و شروع نکنید به حدس زدن خصوصیات اخلاقی او. بهتر است وی را بر اساس رفتارش ارزیابی کنید نه اینکه او را با مرد ایده آل ذهنی خود مقایسه کنید


اگر رنگ منتخب شما نارنجی باشد


شما یک فرد جذاب، دوست داشتنی، مهربان و خونگرم هستید و با این خصوصیات می توانید دل مردها را بدست آورید. باید حقیقت را لمس کنید تا بتوانید آنرا باور کنید. با رفتار خود به دیگران نشان می دهید که به حرف های آنها گوش می دهید و برایشان ارزش قائل هستید

به راحتی فریفته ظاهر افراد می شوید اما جای هیچ گونه نگرانی وجود ندارد چراکه ازدواج شما همیشه از روی عقل و منطق می باشد

شما جذب مردهای با هوش می شوید و هنگامیکه به او بله گفتید، بله شما به معنای تا ابد و همیشه و در رنج و شادی است. شما با مردی ارتباط برقرار می کنید که بتوانید از او چیزی بیاموزید. "نارنجی ها" با مردهای با هوش ازدواج می کنند

اخطار: شما فردی هستید که سعی می کنید نقاط ضعف و منافذ حساس و نفوذ پذیر خود را پنهان کنید، تنها چیزی که فرد مقابل می تواند در شما ببیند استحکامات زیرکانه است. او احتمالا در مورد شخصیت اصلی شما دچار اشتباه می شود. سعی کنید در طول زمان وی را با کاراکتر واقعی تان آشنا کنید

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

طالع بینی ایتالیایی است که با توجه به روز تولدتان تنظیم شده است. کافی است با توجه به روز تولد میلادیتان گروه خود را انتخاب کرده و فالتان را بخوانید.


گروه روز تولد

A =1، 6، 11، 16، 21، 26، 31

B =2، 7، 12، 17، 22، 27

C =3، 8، 13، 18، 23، 28

D =4، 9، 14، 19، 24، 29

E =5، 10، 15، 20، 25، 30


گروه A

به عشق به عنوان مهمترین چیز در زندگی می نگرید و عاشقِ عاشق شدن هستید. عده ای از افراد این گروه به صداقت شخصی که به او علاقه مندند چندان اطمینانی ندارند. از بودن با دوستان لذت می برید و همواره سعی می کنید تا دوستی وظیفه شناس باشید.

به سختی میتوانید احساسات و عواطفتان را کنترل کنید، که البته گاه از نقاط ضعفتان محسوب می شود. کسی که بر قلب و فکرتان تاثیرگذار است، این روزها بسیار به شما کمک خواهد کرد.

گروه B

رویاها و جاه طلبی هایتان از مهمترین مسائل زندگیتان به شمار می روند و شما قادرید هرکاری برای تحقق بخشیدن به آنها انجام دهید. به عشق اهمیت می دهید، اما ترجیح می دهید به دنبال شخصی کامل باشید. به سختی به دیگران اعتماد میکنید. به دوستانتان اهمیت می دهید، اما خیلی چیزها را از آنها پنهان می کنید.

شما اهل تفکر هستید و همواره هر دو روی سکه را می بینید. شما می توانید شریک زندگیتان را خوشبخت کنید.

گروه C

شما همیشه تصمیم گیری های عقلانی را به تصمیم گیری های احساسی ترجیح می دهید، به همین علت از دوستان زیادی برخوردارید. به زندگی به عنوان یک هدیه ی الهی می نگرید.

گروهی از مردم هستند که ایدآل شما محسوب می شوند و شما مایلید تا مدت زمان زیادی را با آنها بگذرانید.

به خوبی می توانید احساسات خود را کنترل کنید اما گاهی تصمیم گیریهای شما اثر منفی بر شریک زندگی و یا دوستانتان می گذارد. بسیار علاقه مندید تا یک شریک زندگی خوب برای همسرتان باشید.

گروه D

شما همیشه هدفی برای دنبال کردن در زندگی دارید و همواره آماده اید تا در برآوردن آ رزوهای آنها که دوستشان دارید، کمک کنید. دوستانتان اهمیت زیادی برایتان دارند و شما همیشه آماده ی کمک به آنها هستید.

به ندرت می توانید احساسات خود را کنترل کنید و به همین دلیل گاه مجبور می شوید تا دوباره کاری کنید.

گروه E

از آن دسته آدم هایی هستید که دوست دارید عاشق باشید. تصمیم گیری های عاطفی را بر تصمیم گیری های عقلانی ترجیح می دهید. شما زندگی را فقط در خوش گذرانی می بینید و از طرفداران دوست یابی هستید.

رویاهای بسیاری در سر دارید، اما چندان در جهت تحقق آنها تلاش نمی کنید و شاید همین مسئله جزء نقاط ضعف شما باشد. با کسی که از نظر شما شخصی کامل است برخورد خواهید کرد .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

شما میوه چه درختی هستید؟

( 24 خرداد تا 4 تیر) درخت سیب ( عشق)

فردی آرام، گاهی اوقات خجالتی، بسیار جذاب و دلربا با رفتاری مناسب و سنجیده، ماجراجو و بی باک، حساس و ... دوست دارید که دیگران را دوست داشته باشید و سایرین هم شما را دوست داشته باشند. با وفا، حساس و بسیار بخشنده و با استعداد. شما عاشق بچه ها هستید.

( 25 اردیبهشت تا 3 خرداد) ( 22 آبان تا 1 آذر) درخت ون ( بلند پروازی)

فوق العاده جذاب، پرانرژی، خودجوش و پر مسئولیت هستید.انتقاد را دوست ندارید. جاه طلب، بلند پرواز، باهوش، مستعد و قابل اطمینان هستید. به پول اهیمت می دهید. خواستار توجه از سوی دیگران هستید و به پشتوانه و حمایت احساسی نیاز دارید.

(22 آذر تا 1 دی) درخت راش ( خلاقیت)

فردی با سلیقه،کسی که به ظاهر خودش اهمیت زیادی می دهد. یک برنامه ریز خوب برای زندگی و کار و مسائل اقتصادی، فردی که بدون لزوم بی گدار به آب نمی زند. منطقی و مونس و یاری بی نظیر در زندگی به شمار می روید.

(26 تیر تا 4 مرداد) ( 25 دی تا 3 بهمن) درخت سرو ( اعتماد به نفس)

فردی با توان و قدرت فوق العاده، کسی که می داند چطور خود را با شرایط مختلف در زندگی وفق بدهد.هدیای غیر منتظره را دوست دارد و از سلامتی بدنی برخوردار است. خجالتی نیست و اعتماد به نفس دارد. سخنرانی برجسته، فردی مصمم و با اراده، کمی عجول و بی طاقت و دوست دارد که دیگران را تحت تأثیر قرار بدهد. با استعداد، سخت کوش و اغلب خوش بین است و قادر است سریع تصمیم بگیرد.

(15 تا 24 اردیبهشت) ( 12 تا 21 آبان) درخت شاه بلوط ( درستکاری)

هیکل و اندامی خارق العاده، پرابهت، حس عدالت خواهی بالا، یک طراح و سیاستمدار است. به راحتی آزرده خاطر می شود. بسیار حساس، کوشا، گاهی اوقات برتر از دیگران عمل می کند و گاهی در ارتباطات خود با سایرین سوء تفاهم برایش بوجود می آید. خانواده مدار و از لحاظ فیزیکی روی فرم است.

(14 تا 23 مرداد) ( 9 تا 18 بهمن) درخت سدر ( وفاداری)

فردی قوی، عضلانی، انعطاف پذیر، کسی که آنچه زندگی به اجبار به او می دهد می پذیرد و اما لزوماً آن را دوست ندارد. سعی می کند ساده و خوش بین باشد.دوست دارد از نظر مالی مستقل عمل کند. مهربان و عاطفی، از تنهائی متنفر، با وفا و گاهی اوقات هم به زودی عصبانی می شود. با احتیاط، تحصیل علم و دانش و کمک به دیگران را دوست دارد.

(16 تا 25 تیر) ( 12 تا 24 دی) درخت نارون ( بزرگواری)

قیافه و ظاهری خوب دارد و در پوشیدن لباس خوش سلیقه است. تقاضا و خواسته های او در حد اعتدال است. کم ادعا است و اشتباهات را فراموش نمی کند. با نشاط و سرزنده است و دوست دارد راهنمایی بشود اما نه اینکه از دیگران اطاعت کند. شریکی درستکار و با وفا و دوست دارد برای سایرین تصمیم بگیرد. بزرگوار و نجیب، سخاوتمند و شوخ طبع و فردی کارآمد است.

( 14 تا 23 خرداد) ( 12 تا 21 آذر) درخت انجیر ( حساسیت)

فردی مستقل، درستکار، با وفا که از ضد و نقیض گویی و بحث متنفر است. زندگی و دوستانش را دوست دارد. از بچه ها و حیوانات لذت میبرد. اجتماعی و شوخ طبع است و دوست دارد که بعد از ساعت های طولانی کار سخت استراحت کند و از استعداد هنری و هوش بالایی برخوردار است.

(5 تیر تا 15 تیر) ( 2 تا 11 دی) درخت صنوبر ( رمز و راز)

فوق العاده با سلیقه است و نمی تواند تنش و فشار عصبی را تحمل کند. زیبایی را دوست دارد. گاهی افسرده می شود. سرسخت و لجباز است و به همان نسبت که دوست دارد نزدیکان خود را حمایت و مراقبت کند با افراد غریبه هم به همان شکل رفتار میکند. نسبتاً کم ادعا، سخت کوش، با استعداد، فداکار، دور از خودپسندی و فردی که دوستان زیادی دارد و بسیار قابل اعتماد است.

( 24 شهریور تا 3 مهر) ( 22 تا 30 اسفند) درخت فندق ( خارق العادگی)

جذاب و گیرا، شوخ طبع، بسیار فهمیده و فردی که می داند چطور روی دیگران تأثیر ماندگار داشته باشد. در امور اجتماعی، فعال، مردمی و اغلب اوقات دمدمی مزاج، درستکار، کمال گرا و در رعایت عدل و انصاف قاضی خوبی است.

( 13 تا 22 شهریور ) ( 11 تا 21 اسفند) درخت لیمو ترش ( شک و تردید)

یا هوش و سخت کوش است و آنچه را زندگی به او می دهد می پذیرد. البته بعد از آنکه سعی می کند شرایط بد را به خوب تغییر بدهد. از فشارهای عصبی نفرت دارد. از مسافرت و تعطیلات کوتاه لذت میبرد. ممکن است خشن به نظر بیاید اما واقعاً روحی لطیف دارد. همیشه آماده جانفشانی برای افراد خانواده و دوستان است. بسیار بااستعداد است اما برای استفاده و بهره بردن از آنها باید زمان پیدا کند. خصلت رهبری بالایی دارد و فوق العاده وفادار است.

( 4 تا 13 خرداد) ( 2 تا 11 آذر) درخت ممرز ( خوش سلیقگی)

زیباست و به اوضاع و احوال و ظاهر خود توجه دارد. خوش سلیقه و فداکار است وزندگی را تا جایی که ممکن باشد راحت می گیرد. زندگی را به سوی منطق و انضباط سوق می دهد. به دنبال مهربانی و تقدیر از دوستان است. تصمیم گیری برای او سخت است و فردی بسیار قابل اعتماد به شمار می رود.

( 11 تا 20 فروردین) ( 14 تا 23 مهر) درخت افرا ( استقلال فکری)

فردی معمولی نیست و سرشار از تصور و خلاقیت و ابتکار، خجالتی و تودار، بلندپرواز و مغرور است. متکی به نفس، به دنبال تجارب جدید و گاهی عصبی است اما حافظه و ذهنی قوی دارد و به آسانی یاد می گیرد و همیشه می خواهد اثری خوب روی دیگران داشته باشد.

( 23 شهریور) درخت زیتون ( عقل)

عاشق مهربانی و رأفت، منطقی و متعادل است و از خشونت دوری می کند. بردبار و شکیبا،با نشاط و سرزنده، آرام و عادل است و قلبی رئوف و مهربان دارد. از هرگونه بخل و حسادت دوری می کند. عاشق مطالعه است و از معاشرت با افراد آگاه و فرهیخته لذت می برد.

(24 مرداد تا 2 شهریور) ( 19 تا 30 بهمن) درخت کاج ( صلح وآشتی)

عاشق مصاحبت و شرکت در گفتگوهایی است که به توافق منجر بشود. باید در زندگی آرامش داشته باشد. عاشق کمک کردن به دیگران است و تخیلی پویا دارد. دوست دارد شعر بسازد و به مد علاقه ندارد. همیشه ملاحظه دیگران را می کند. با همه خیلی دوستانه رفتار می کند. احساسات لطیفی دارد و به عاطفه و اطمینان خاطر نیاز دارد.

( 1 تا 14 اردیبهشت) ( 5 تا 13 مرداد) ( 4 تا 8 بهمن) درخت سپیدار (تردید و عدم ثبات)

جذاب به نظرمی آید. با استعداد است.اما اعتماد به نفس بالایی ندارد. در مواقع لزوم بسیار شجاع است و به مهربانی و جوی خوشایند نیاز دارد. بسیار مشکل پسند و غالباً تنها است و طبعی هنرمندانه دارد. هماهنگ کننده خوبی است و به فلسفه علاقمند است. در هر موقعیتی قابل اعتماد است و به طور جدی در امور مشارکت دارد.

( 1 تا 10 فروردین) ( 4 تا 13 مهر) درخت زبان گنجشک ( حساسیت)

سرشار از جذابیت، با نشاط و سرزنده است و دوست دارد توجه دیگران را به خود جلب کند. عاشق زندگی، فعالیت و حتی پیچیدگی ها است. مستقل، خوش سلیقه، پراحساس،یار و هم صحبتی خوب است. کسی که تمایل به عفو و گذشت ندارد.

(21 تا 31 فروردین) ( 24 مهر تا 11 آبان) درخت گردو ( اشتیاق و شور)

نجیب و با دید وسیع نسبت به جهان، خودجوش و بلندپروازی او نامحدود است. فردی غیرقابل انعطاف، شریکی استثنائی اما بدقلق است. همیشه مورد علاقه نیست اما اغلب تمجید و تحسین می شود. مدیر و باهوش، بسیار پر حرارت اما گاهی اوقات مغرور است.

( 3 تا 12 شهریور) ( 1 تا 10 اسفند) درخت بید مجنون ( اندوه)

فردی که دوست دارد از فشارهای روحی دور باشد. زندگی خانوادگی را دوست دارد و سرشار از امید و رؤیا است. جذاب،بسیارمهربان،عاشق زیبایی، با استعداد زیاد در موسیقی، عاشق سفر به نقاط غیرمعمول،خستگی ناپذیر، غیرقابل پیش بینی، درستکار و فردی که می تواند تحت تأثیر قرار بگیرد اما نه هنگامی که در تنگنا باشد. حس ششم خوبی دارد و عاشق خنداندن دیگران است

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

 

رنگ‌های کمکی
رنگ‌های کمکی یعنی بنفش و قهوه‌ای و خاکستری در یک طبقه نسبتا متفاوتی قرار دارند. اگر بخواهیم با صراحت کلام سخن بگوییم، سیاه و خاکستری اساسا رنگ به شمار نمی‌آیند، زیرا سیاه اصولا رنگ نیست و رنگ خاکستری نیز در آزمایش، کاملا بی‌رنگ و خنثی است. لذا آن دو را بی‌رنگ می‌نامند. بنفش، ترکیبی است از آبی و قرمز، در حالی که قهوه‌ای مخلوطی از نارنجی، قرمز و سیاه است و یک رنگ تیره و نسبتا بی‌روح را می‌سازد. ترجیح دادن هر یک از سه رنگ «بی‌رنگ» (سیاه، خاکستری یا قهوه‌ای) را می‌توان نشانه‌ای از یک نقطه‌نظر منفی نسبت به زندگی دانست.

هیچ‌یک از دو رنگ بنفش و قهوه‌ای در شمار رنگ‌های مستقل (اصلی) روانی نیستند.

برخی از روانشناسان عقیده دارند رنگی که برگزیده و دلخواه فرد است می‌تواند گویای خصوصیات اخلاقی و روانشناسی او باشد.

قرمز، خوش قلب اما خودپرست

این رنگ، مظهر شدت و زیاده‌روی است که گاهی در جهت مخالف آن است. قرمز، رنگ عشق، تنفر، فداکاری، خشونت، خون و آتش است. کسی که به این رنگ علاقه دارد هرگز نمی‌تواند در زندگی بی‌تفاوت باشد. این‌گونه اشخاص تند و سرکش و در عین حال فعال، شجاع و کمی عجول هستند. احتمال شکست به‌خصوص در عشق برای آنها فراوان است. قضاوت‌های عجولانه و ناگهانی در مورد دیگران سبب از بین رفتن دوستی‌هایشان می‌شود با آن که در عشق کاملا فداکارند اما اگر روزی زندگی بر وفق مراد نباشد، بدون تفکر و جویا شدن علت می‌جنگند.

دو عیب بزرگ، خودپرستی و عدم کنترل، در نفس آنهاست و دو صفت ممتازشان خوش‌قلبی و حس بزرگ‌طلبی است. به‌طور کلی دوستداران رنگ قرمز دارای خصوصیات متضادی هستند.

صورتی؛ موردعلاقه دیگران

رنگ صورتی در واقع همان قرمز است که کم‌رنگ شده. اگر به این رنگ علاقه دارید تمام صفات رنگ قرمز را کمی ملایم‌تر دارا می‌باشید. با گذشت هستید و در عشق، تندی نشان نمی‌دهید. دیگران را خوب درک می‌کنید و با اطرافیان خود باملایمت و لطف رفتار می‌کنید و به دلیل نشاط و شادابی‌تان مورد علاقه اطرافیان خود هستید. آنهایی که به این رنگ علاقه دارند، اغلب شکست‌ها، خشونت‌ها و دشواری‌های زندگی را تحمل کرده‌اند و با مشکلات فراوانی مواجه شده‌اند.

آبی، نظم و پشتکار و تنهایی

رنگ آبی از رنگ‌هایی است که طرفداران زیادی دارد.

اگر به این رنگ علاقه دارید کاملا می‌توانید احساسات و هیجانات خود را کنترل کنید. ظاهر آرام شما، دیگران را وادار می‌کند که به شما احترام بگذارند و دوست دارید پیوسته مورد احترام و ستایش دیگران قرار بگیرید. در خرید و پوشش لباس قناعت می‌کنید و به علت شرم و حیا و گاه غروری که در شماست میل دارید اغلب تنها باشید. حماقت و عدم فهم دیگران، شما را کسل می‌کند و کسانی که از نظر هوش و فهم بر شما برتری دارند شما را ناراحت می‌کنند. کارهای خود را از روی نظم و ترتیب و بر پایه قواعد معینی انجام می‌دهید و یکی از صفات مشخص پشتکار شماست.

تاثیر رنگ در بدغذایی کودکان

اگر کودک شما هم جزو کودکانی است که به اصطلاح بدغذاست، می‌توانید با تزیین غذا او را به خوردن تشویق کنید. رنگ در این تزیین بسیار اهمیت دارد. رنگ‌ها، کودکان را به خود جذب می‌کنند، باید ببینید کدام رنگ برای کودک‌تان جذاب است.

بشقاب غذا را چون بوم نقاشی ببینید و به فرزندتان کمک کنید تا روی آن بوم با استفاده از مواد خوراکی رنگی که در اختیارش قرار می‌دهید، مطابق سلیقه خودش منظره‌ای زیبا بیافریند. چند بوته کوچک کلم بروکلی بخارپز یا‌ آب‌پز و مقداری لوبیا سبز درسته و پخته می‌توانند درخت‌های این منظره باشند یک عدد گوجه‌فرنگی به جای خورشید و یک مشت نخودفرنگی و دانه ذرت هم به جای گل‌ها از انواع میوه و سبزیجات برای تزیین غذاهای گوناگون استفاده کنید که ممکن است بعضی از آنها نیز چندان مورد‌علاقه فرزندتان نباشد. با استفاده از قوه تخیل خود و کودک‌تان با اشکال و طرح‌های فانتزی این غذاها را بیارایید

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

 

آیا می دانید چه ورزش هایی برای متولدین ماه های مختلف مناسب است و متولدین ماه های مختلف از چه فعالیت های ورزشی بیشتر لذت می برند؟

برج حمل (فروردین)

قوچ قوی هیکل انرژی زیادی را صرف ورزش می کند. فعالیت های ورزشی مثل دو سرعت، ایروبیک پیشرفته و تایبو برای متولدین این ماه بسیار مناسب است.


برج ثور (اردیبهشت)

گاو نیرومند و پرعضله، بنیه و استقامت بسیار بالایی دارد که برای ورزش هایی مثل قایقرانی، وزنه برداری، مسابقات طناب کشی، راگبی، و کریکت بسیار مناسب است.


برج جوزا (خرداد)

دوقلوهای پراستعداد، و قابل انعطاف، از ورزش های دو نفره و ورزش هایی که نیاز به استفاده از قوه تعقل دارد، لذت می برند. تنیس دو نفره، کروکه (نوعی بازی با گوی و حلقه کروکت)، بیلیارد و لوژسواری برای متولدین این ماه بسیار مناسب است.


برج سرطان (تیر)

خرچنگ که عنصر وجودیش آب است، به شرکت کردن در ورزش های گروهی که در آب انجام می گیرد علاقه زیادی دارد، از اینرو ورزش هایی مثل واترپولو، قایقرانی، و هاکی روی یخ برای آنها بسیار مناسب است.

برج اسد (مرداد)

متولدین این ماه که ذاتاً رهبر به دنیا آمده اند، بنیه و استقامت بالایی داشته و علاقه و رغبت زیادی هم به ورزش های رقابتی دارند. قایق رانی، گلف، اسکی و مسابقات اتومبیل رانی جزء ورزش های محبوب آنهاست.


برج سنبله (شهریور)

فرشته پر ذوق و استعداد و کاردان، به دنبال ورزش هایی است که انگیزش ذهنی داشته باشد و علاقه زیادی به فیتنس دارند و ورزش هایی مثل بسکتبال، ژیمناستیک، یوگا و بدنسازی برای این افراد بسیار مناسب است.


برج میزان (مهر)

افراد متولد این ماه به دنبال ورزش های فکری هستند که به صورتی دو نفره انجام گیرد و بتوانند از طریق آنها تعادل خود را محک بزنند. ورزش هایی مثل ژیمناستیک، پاتیناژ، هندبال، و اسکیت مناسب حال آنهاست.


برج عقرب (آبان)

عقرب جهنده و مکار، از ورزش هایی لذت می برد که جرات آنها را محک بزند و نیاز به استقامت و استراتژی داشته باشد. شطرنج یا دو ماراتن ورزش های ایدآل برای این افراد است.


برج قوس (آذر)

کماندار پرجرات و پر انرژی در ورزش های تیمی و استقامت طلب استعداد زیادی دارند. ورزش هایی مثل بیس بال، اسب سواری، اسکواش، و البته تیراندازی با تیر و کمان برای آنها مناسب است.


برج جدی (دی)

بُز ثابت قدم، ذاتاً تمایل بسیار زیادی به کوه نوردی و صخره نوردی دارد. ورزش های تیمی مثل فوتبال نیز زمینه رقابتی برای آنها فراهم می کند که علاقه زیادی به آن دارند.


برج دلو (بهمن)

متولدین این ماه در جدیدترین ورزش ها که حتی بیشتر مردم اسمش را هم نشنیده اند، شرکت می کند. آنها برای ورزش هایی مثل اسنوبورد، موج سواری، پرش با اسکی، و پرش مناسب هستند.


برج حوت (اسفند)

ماهی آب دوست ما در ورزش های آبی مثل اسکی آبی، ماهیگیری، قایق سواری در رودخانه و البته شنا تبحر خاصی دارد .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

سبز : دوستی که رنگش سبز هست ، اونی که همه چیز رو از دریچه مثبت نگاه میکنه و خوبی هاتو می بینه ، و همیشه بهت امید میده

آبی : دوستی که رنگش آبی هست ، رنگ دریا و آسمون ، اونی هست که واسمون صلح و آرامش می یاره

زرد : دوستی که رنگش زرد هست ، رنگ خورشید ، اونی هست که باعث شادی ما میشه ، و وقتی که ما ناراحتیم مارو می خندونه

قرمز : دوستی که رنگش قرمز هست ، اونیه که قوانین و مقررات زندگی رو به یاد ما میاره و با جملات گرم و پر از محبت این امید رو میده که واسه عوض شدن فرصت هست

نارنجی : حالا!!!دوستی که رنگش نارنجی هست ، رو ح ما را سرشار از انرژی مثبت میکنه ، با چی؟؟ با ویتامین عشق و محبت که باعث بالندگی ما میشه

خاکستری : دوستی که رنگش خاکستری هست؟؟؟؟ اگه گفتین؟؟ همونی هست که به ما معنی سکوت رو یاد میده ، با عکس العملها و تفکر و درون نگری باعث میشنه که خود و بقیه رو بهتر بشناسیم.

بنفش : دوستی که رنگش بنفش هست ، رنگ آدمای خاص ، شریف و درستکار ، کمک میکنه تا حقایق رو به درستی و از صمیم قلب درک کنیم.

قهوه ای : دوستی که رنگش قهوه ای هست ، میتونه کمک کنه به ما که یه کمی واقع بین باشیم و خیلی تو رویا و آسمون سیر نکنیم و فکرای غلط رو به دور بیاندازیم و به وقایع روزمره و ساده زندگی با دید منطقی نگاه کنیم.

سفید : دوستی که رنگش سفیده ، کسی هست که کمک میکنه واقعیت های پشت پرده و حکمت هارو از لابلای تجربیات و اتفاقاتی که واسمون می افته بهتر درک کنیم

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

ها به دلیل تنوع نامحدودشان در هر شرایطی معانی ویژه و خاصی داشته و تاثیر جاودانه ای بر هدیه شوندگان خود دارند. آگاهی از معانی رنگ گل ها، تعداد شاخه های گل در یک دسته و غیره می تواند ما را در اهدای درست و افزایش تاثیرگذاری آنها یاری دهد. فراموش نکنید که لازم نیست حتما منتظر موقعیت و اتفاق خاصی برای هدیه گل به کسانی که دوستشان دارید باشید، در حقیقت گل هدیه ایست که اگر به صورت غیر منتظره تقدیم شود ارزش بیشتری دارد.

 

 

معنی تعداد شاخه گل ها بصورت کلی:

در یک دسته

1 شاخه گل: نشانه توجه یک فرد به طرف مقابل

3 شاخه گل: نشانه احترام به طرف مقابل

5 شاخه گل:نشانه علاقه و محبت به طرف مقابل

7 شاخه گل: نشانه عشق

 

 

معنی تعداد شاخه گل های رز در یک دسته

1 شاخه رز: یک احساس عاشقانه فقط برای تو

3 شاخه رز: دوستت دارم

5 شاخه رز: بی نهایت دوستت دارم

12 شاخه رز: عشق ما به یک عشق دو طرفه تبدیل شده است

36 شاخه رز: احساس وابستگی رمانتیک

99 شاخه رز: عشق من برای تو جاودانه و تا ابد می باشد

365 شاخه رز: هر روز سال به تو می اندیشم و دوستت دارم

 

 

همچنین 10 شاخه گل لاله عموما به نشانه یک عشق بی نظیر بکار برده می شود.

 

معنی رنگ رزها :

رز قرمز: رز قرمز کم رنگ به نشانه «دوستت دارم» می باشد و رز قرمز پر رنگ به معنی زیبایی بی انتهاست.

رز زرد: امروزه رز زرد به معنی شادی و خوشحالی می باشد ولی در گذشته رز زرد معنی کاهش میزان علاقه و وفاداری را داشت.

رز سفید: رز سفید به معنی عشق روحانی و پاک است و در دسته گل عروس به معنی احساس عاشقانه شادی آور می باشد.

رز ارغوانی: این رز به معنی تمایل و اشتیاق فرد به طرف مقابل است و رز نارنجی به معنی «من فریفته و دلباخته تو هستم» می باشد.

رز معطر: بدین معنی است که عشق در نگاه اول بوجود آمده است.

رز صورتی: رز صورتی کم رنگ به معنی تحسین، ستایش، وقار و شایستگی و زیبایی می باشد و رز صورتی پر رنگ به معنی تشکر از طرف مقابل است.

به طور کلی تمام رزهای کم رنگ به معنی دوستی با طرف مقابل می باشند.

ترکیب رنگ های مختلف رز

در یک دسته گل

ترکیب رز زرد و قرمز در یک دسته گل به معنی «تبریک» در هر مناسبتی می باشد.

ترکیب رز زرد و نارنجی در یک دسته گل به معنی علاقه زیاد به طرف مقابل است.

ترکیب رز قرمز و سفید به معنی یگانگی و اتحاد با طرف مقابل می باشد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

فال چای که قدمتی بیش از 3000 سال دارد یکی از روش های رایج و مورد علاقه اینده نگری است که در حال حاضر نیز برای طالع بینی و .همچنین در محافل دوستانه به عنوان سرگرمی از ان استفاده می شود اساس این فال نیز مثل اغلب روش های دیگر طالع بینی بر این عقیده استوار است که ضمیر برتر با راهنمایی کردن دست و کنترل ارتعاشات آن.

اشکال و علائمی که برای جواب به سوال مان لازم است را ایجاد می کند در فال هایی از قبیل ورق و تاروت ضمیر برتر این کار را در هنگام .مخلوط کردن و بر زدن کارت ها انجام می دهد در مورد این فال گفته شده است که برای افراد تازه کار مشاهده نقوش ایجاد شده و نتیجه گیری از انها کار نسبتا دشواری است ولی با اندکی تجربه این کار به مراتب اسان تر می شود تا حدی که به گفته بعضی از طالع بینان برای یک فالگیر با تجربه ، خواندن تفاله های چای با خواندن یک کتاب معمولی هیچ فرقی ندارد.

طریقه انجام فال چای :

برای انجام این فال به یک فنجان دهانه گشاد سفید رنگ و یک زیر فنجانی سفید و بدون نقش احتیاج دارید ( برای سهولت مشاهده جزئیات علائم شکل گرفته ). استکان های معمولی برای این کار مناسب نیستند. در واقع فنجان با شیب ملایمی که دارد باعث می شود تفاله ها بر دیواره های ان چسبیده.

و ایجاد نقوش ، حروف و علائم کنند برای اینکه علائم واضح و قابل تشخیص باشند چای مورد استفاده نباید زیاد شکسته و به اصطلاح خاکه باشد. استفاده از یک صافی برای بدست اوردن مقداری چای درشت شاید فکر بدی نباشد. بهتر است بجای قوری معمولی از کتری استفاده کنید چون قوری از ورود تفاله چای به فنجان جلو گیری می کند.

پس از نوشیده شدن چای توسط شخصی که فال برایش گرفته می شود ، فنجان باید با دست چپ ( در صورتی که شخص چپ دست است این کار باید با دست راست انجام شود ) سه مرتبه موافق جهت عقربه های. ساعت چرخانده شده و سپس به دقت بر روی زیر فنجانی واژگون شود توجه داشته باشید که به غیر از تفاله ، مقدار کمی از چای ( مایع ) نیز در ته فنجان باقی مانده باشد که موقع چرخاندن فنجان ، تفاله ها کاملا پخش و پراکنده شوند.

از شخصی که برایش فال می گیرید بخواهید که در هنگام چرخاندن فنجان به سوالی که برایش مطرح است فکر کند حدودا یک دقیقه صبر کنید تا مایع کاملا خارج شود. در غیر اینصورت موقع برگرداندن فنجان برای تفسیر ، مایع باقی مانده به داخل فنجان برگشته. و باعث از بین رفتن نقوش ایجاد شده می شود. حالا فنجان را به ارامی و با دقت برگردانده و علائم ایجاد شده را تفسیر کن.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

کمی در باره فال چای :
 

فال چای که قدمتی 3 هزار ساله دارد یکی از روش های رایج و مورد علاقه آینده نگری است که در حال حاضر نیز برای طالع بینی و همچنین در محافل دوستانه به عنوان سرگرمی از آن استفاده میشود .

اساس این فال نیز مثل اغلب روش های دیگر طالع بینی بر این باور استوار است که ضمیر برتر با راهنمایی کردن دست و کنترل ارتعاشات آن اشکال و علایمی را که برای جواب دادن به پرسش مان لازم است، ایجاد میکند.

 در مورد این فال گفته شده است کهبرای افراد تازه کار مشاهده نقوش ایجاد شده و نتیجه گیری از آنها کار نسبتا دشواری است ولی با اندکی تجربه این کار  آسانتر میشود تا حدی که به گفته بعضی از طالع بینان برای یک فالگیر با تجربه خواندن تفاله های چای با خواندن کتاب معمولی هیچ فرقی ندارد.

  

طریقه انجام فال چای :

 

برای انجام این فال به یک فنجان دهان گشاد سفید رنگ و یک زیر فنجانی سفید و بدون نقش احتیاج دارید.

(برای سهولت مشاهده جزییات علایم شکل گرفته) استکان های معمولی برای این کار مناسب نیستند.

 در واقع فنجان با شیب ملایمی که داردباعث میشود تفاله ها بر روی دیواره آن چسبیده و ایجاد نقوش ،حروف و علایم کنند.

 برای اینکه علایم واضح و قابل تشخیص باشند چای مورد استفاده  نباید زیاد شکسته و به اصطلاح خاکه باشد.

 استفاده از یک صافی برای بدت آوردن مقداری چای درشت شاید فکر بدی نباشد.

 بهتر است به جای قوری معمولی از کتری استفاده کنید چون قوری از ورود تفاله های چای به فنجان جلوگیری میکند.

 پس از نوشیده شدن چای توسط شخصی که برایش فال گرفته میشود، فنجان باید در دست چپ (در صورتی که شخص چپ دست است این کار باید با دست راست انجام شود)

سه مرتبه موافق عقربه های ساعت چرخانده و سپس به دقت بر روی زیر فنجانی واژگون شود. توجه کنید که به غیر از تفاله مقدار کمی از چای (مایع) نیز در ته استکان باقی مانده باشد که موقع چرخاندن آن تفاله ها کاملا پخش و پراکنده شوند . از شخصی که برایش فال میگیرید بخواهید که هنگام چرخاندن فنجان به سوالی که برایش مطرح است فکر کند.

حدودا یک دقیقه صبر کنید تا مایع باقی مانده به داخل فنجان برگشته و باعث از بین رفتن نقوش ایجاد شده شود. حالا فنجان را به آرامی و بادقت برگردانده و علایم ایجاد شده را تفسیر کنید.

 


تفسیر فال چای :

 

نقوش و علایمی که در اکثر مواقع با آنها برخورد خواهید کرد عبارتند از: اشیاء ، حیوانات ، گیاه از قبیل گل و درخت ، اشکال هندسی از قبیل دایره و مثلث و مربع ، حروف و اعداد. اهمیت علایم به اندازه و محل قرار گرفتن شان‌ بستگی دارد.

به عنوان مثال پرنده علامت خبری است که باید منتظرش ماند . حالا اگر این پرنده کوچک باشد خبر کم اهمیت و اگر بزرگ باشد مهم است.

از نظر محل و قرار گرفتن ، دهانه فنجان معرف آینده خیلی نزدیک میانه فنجان معرف آینده دور تر و ته فنجان معرف آینده خیلی دور است.

 از زیر فنجانی هم میتوانید برای اطلاعات تکمیلی استفاده کنید.برای این کار از همان شخص بخواهید که زیر فنجانی را مثل خود فنجان سه بار چرخانده و آن را به آرامی واژگون کرده و حدودا یک دقیقه صبر کنید تا مایع کاملا خارج شود.

 چگونگی تفسیر مثل فنجان است و از نظر زمانی لبه آن معرف آینده دور ،  میانه آن معرف آینده نزدیک و ته آن معرف آینده خیلی نزدیک است.

  

چند قائده کلی :

 

حروف بزرگ معرف مکان و حروف کوچک معرف اسم شخص است.

 بعنوان مثال اگر حرف "ش" بزرگ داده شود ممکن است منظور شیراز باشد و اگر کوچک دیده شود اشاره به حروف اول اسم شخص شده است.

اعداد میتوانند به تاریخ مربوط باشند که محل قرار گیری اعداد میتواند به تخمین کمک کنند.

فرضا اگر عدد 7 در دهانه فنجان قرار گرفته علامت هفت روز ، در میانه علامت هفت هفته ، و در ته میتواند علامت هفت ماه باشد.

 از اشکال هندسی به طور کلی مثلث نشانه مثبت بودن جواب ، دایره علامت موفقیت و مربع نوعی اخطار است.

جمع شدن تعدادی نقطه در اطراف یک علامت نشانه پول و سود است.

 ایجاد خط توسط به هم پیوستن نقاط (تفاله های چای) علامت مسافرت است.

اگر در فنجان و زیر فنجانی هیچ علامت به خصوصی وجود نداشت از شخصی که برایش فال میگیرید که بعدا مجددا اقدام به انجام فال کند.

گربه ، وزغ ، مار ، تقاطع ، اسلحه و علامت پیک (ورق های بازی) علامت غم یا بد شانسی است.

گل ، درخت ، میوه ، ماه ، ستاره، دایره و لنگر کشتی نشان دهنده موفقیت و شادی هستند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٤۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

فال احساس:

فال احساس برای اطلاع از احساس شخص مقابل نسبت به شما و احساس شما نسبت

به آن شخص است یه فال ساده بسیار جالب و تعجب آور !

ابتدا ورق ها را خوب بر بزنید به حالتی که پشت ورق ها ببینید نه روی ورق را .

سپس به تعداد اسم شخص مقابل بچینید .

مثلا" مینا " دارای 4 حرف است بنابرین باید از اول دسته به تر تیب ۴ ورق کنار هم بگذاریم

و سپس به ترتیب از اولین ورق شروع به پر کردن همه ۴ دسته می کنیم .

سپس دسته ها را از اولین دسته روی هم قرار دهید .

حالا شروع به خواندن و تعبیر می کنیم . شما باید ورق های مشابه را پیدا کنید و کنار بگذارید

مثلا ۷ و ۷ حالا از هر نوعی بود .

چنانچه کنار هم بودند انها را از بقیه دسته جدا کرده و کنار بگذارید به این ترتیب

همه ورق های مشابه را کنار بگذارید و تعبیر کنید:۱ ، یا همان تک نشان :دوست داشتن / ۲ : تردید و ۲دلی

۳: ازدواج قصد ازدواج داشتن / ۴: مشکل داشتن / ۵ : ناراحتی و غم

۶: تماس و ارتباط تلفنی - نامه - / ۷: حکایت از فکر کردن زیاد و به یاد او بودن را دارد

۸: از تیپ و قیافه شما خوشش میاد / ۹:از رفتار و اخلاق شما خوشش میاد

۱۰: فاصله- دوریسرباز : اگر برای مرد باشد نشان از غیرت و تعصب دارد اگر برای زن باشد

یعنی شخص دیگری هم در زندگی او نقش مهمی دارد .بی بی : اگر برای زن باشد نشان از غیرت آن زن را دارد و اگر برای مرد باشد

یعنی زنی دیگر را هم دوست دارد .

( حتما رقیب نیست ! ممکن است از اعضای خانواده شخص باشد)شاه: به معنی سلطان دل بودنسپس از کارت های باقیمانده یک کارت با نیت احساس اصلی طرف مقابل بکشید

و یک کارت با نیت احساس خود فال گیرنده بکشید

و کارت سوم با نیت احساس مشترک بکشید و تبعیر کنید . .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

برای انجام این فال به سه عدد طاس کوچک و همچنین صفحه ای شبیه به تصویر احتیاج دارید.

 برای تهیه این صفحه می توانید دایره ای به قطر ۳۵ سانتی متر بر روی کاغذ رسم کرده و سپس ان را به ۱۲ قسمت مساوی  تقسیم کنید.

 هر کدام از این قسمت ها ( خانه ها ) به موارد بخصوصی مربوط هستند.

طاس ها باید با دست چپ و از فاصله کمی بر روی صفحه ریخته شوند که بر حسب وضعیتی که قرار می گیرند می توانند یک ، دو و یا سه خانه را اشغال کرده

 و عددی از یک تا شش برای ان خانه نشان دهند.

اعداد یک تا شش معانی مختلفی دارند که معنی هرعدد به موارد و مسائل ان خانه مربوط می شود.

همچنین مجموع انها، اعداد بین ۳ تا ۱۸ نیز در تفسیر منظور می شود.


 

معنی اعداد یک تا شش :

 

یک: علامتی مساعد و موافق      دو : لزوم تلاش برای کسب موفقیت

سه : موفقیت و پیروزی       چهار: ناراحتی و ناخوشنودی

 پنج : اخبار خوب         شش:عدم اطمینان و یقین 

معنی خانه های یک تا هیجده :خانه اول :

 

خود شخص و یا شخصی که برای او پرسش می شود بدون اینکه حضور یا غیابش مهم باشد.

 

خانه دوم :

 

درامد / مالکیت / وسایل شخصی / کسب-ثروت / معاملات بازرگانی

وسایل قابل خرید با پول که پرسش کننده مایل به تملک انها است / وسایل مسروقه.

 

خانه سوم :

 

 خواهر و برادر / همسایه / اخبار / شایعات / توصیه / دانش

منطق / حافظه / نامه / سفرهای کوتاه.

 

خانه چهارم :

 

مادر و پدر / زمین / کشاورزی / ساختمان ها / اماکن و اشیا قدیمی / سنین پیری

گنج و اشیاء مدفون شده / میراث از والدین / سر انجام هر چیز

 

خانه پنجم :

 

اطفال / تولید مثل / بارداری / جشن ها / سرگرمی / مسایل و روابط عاشقانه

جنسیت / قلب تان / بازی های شانسی از قبیل لاتاری.

 

خانه ششم  :

 

وضعیت سلامتی / بیماری / حوادثی که به اسیب جدی یا زخمی شدن منجر می شوند

خدمه / کارمندان / حیوانات کوچک.

 

خانه هفتم:

 

 همسر / ازدواج / معشوق / روابط جنسی / همدستی و همکاری / مسابقات و رقابت ها

قرارداد های قانونی که متعهد می شوید / مجادله و دعوا / هر فرد ناشناخته ای.


 

خانه هشتم :

 

 رنج / خطر / مرگ / جراحی / قرض / مالیات / نیروهای ماورا طبیعه / میراث(غیر از والدین).

 

خانه نهم :

 

مذهب / فلسفه / معرفت / درک / مطالعه / هنر / اموزش و پرورش / ادبیات

نشر / رویاها / اینده نگری / کشورهای خارجی / سفرهای دور.

 

خانه دهم :

 

وضعیت شغلی تان / موقعیت اجتماعی / استخدام / دادگاه / قاضی

افراد مهم(از نظر شغلی) / وضعیت جغرافیایی / اب و هوا.

 

خانه یازدهم  :

 

دوستان / لذت های معنوی / ارزو ها و امید ها / منابع کمک / جبهه های سیاسی.

 

خانه دوازدهم :

 

دشمنان / مشکلات و مشقات / گرفتاری / دردسر / محدودیت

افراد یا چیزهایی که از انها می ترسید / رمز و راز / بیمارستان / حیوانات بزرگ.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢٤

 

به اعتقاد علم اعداد روزی که در آن متولد شده ایم (میلادی) و مضارب آن بهترین ارتعاش را دارد. روز تولد و اعداد هم مضرب آن مناسب ترین روزها برای اقدامات ماست.
مثلا روز تولد فردی دوم ماه می باشد این روز و روزهای هم مضرب آن برای فرد روزهای طلایی محسوب می شوند. منظور از روزهای هم مضرب یعنی اینکه روزهایی که پس از یک رقمی شدن به عدد دو برسند . مثل 11 که برابر است با 1+1 =2
یا 20 = 2 ویا روز 29 ماه که برابر است با: 2+9=11 = 1+1=2

نکته: به استثناء4 (22و13) و 8 که نباید از آنها استفاده کرد چرا که این اعداد دردسر می آفرینند .4و 8 دو عددی هستند که همدیگر را مثل مغناطیس جذب می کنند ولی عواقب بدی در پی دارند. همچنین اعدادی که جمعشان 8 می شود:17و 26.(به خصوص26)
توضیح اینکه اعداد نحس اعظم به هدفهایشان نمی رسند:13 11 22 33 .
اولین عدد روز ت لد عدد طلایی عمومی است.اولین مضرب جهت امور مادی ومضرب بعدی جهت امور عاطفی و اگر مضرب چهارمی وجود داشت نیز جهت امور عمومی استفاده می شود.

مثلا:
تاریخ تولد فردی روز 13 است. از این روز در هر ماه می توانیم جهت امور عمومی استفاده کنیم.
9 روز به این عدد اضافه می کنیم. مجموع عدد بعد باید با مجموع عدد روز تولد مساوی باشد. که این عدد 22 می شود. از این روز باید جهت امور مادی استفاده کنیم. به عدد قبل 9 واحد اضافه می کنیم. عدد 31 به دست می آید. اگر عدد چهارمی وجود داشت از آن نیز جهت امور عمومی استفاده می کنیم. در اینجا 4 میشود چون برابراست با مجموع عدد روز تولد یعنی . (4=3+1)13
2روز تولد جهت امور عمومی/11 مادی/20 :عاطفی/29:عمومی
19روز تولد :جهت امور عمومی/28 مادی/1 : عاطفی/10:عمومی
22: عمومی/31:مادی/4:عاطفی/13:عمومی.
مجموع اعداد روز تولد که از 5 بیشتر می شوند را فقط می توانیم با 3 عدد بنویسیم.
5 روز تولد:عمومی/14:مادی/23 عاطفی.
کسانی که در روز تولد به عدد 8 می رسند باید از عدد 6 استفاده کنند.
به عدد 4 رسیدن در روز تولد: باید از 1 جهت امور مالی و 7 جهت امور عاطفی استفاده کنیم.
اگر انسان صبوری باشیم می توانیم از 4 استفاده کنیم.
به 5 رسیدن در روز تولد: اگر کارهایی با دوام می خواهیم بکنیم باید از 2 و 7 استفاده کنیم.
از 8 در کنار4 نباید استفاده کرد.مثل مغناطیس به هم جذب می شوند ولی سرنوشت مخوف درانتظار انهاست.
مضارب آنها هم صادق است. عدد (زحل)8 بدترین تاثیرات را دارد. هنگام طلوع زحل جرم و جنایت و خودکشی بالا میرود. افرادی که 8 زیاد دارند باید از هر چیز 6 تا 6 تا در منزل استفاده کنند. مثلا مبلمان منزل را 6 ضلعی بچینند.
 
 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:۱٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۳

 

طراحی نماد سازگار هر فرد

نمادها و سنبل ها:

جهان ما یک فرم اولیه و پایه ای دارد که به آن نیروی حیاتی می گویند که در تمام طبیعت وجود دارد و دائما در حال تبدیل و تغییر است. این انرژی را می توان در جهات مختلف تغییر شکل داد، هدایت کرد یا متمرکز ساخت. اعداد و رفتار ما در طبیعت حرکت دهنده این انرژی است. ما می توانیم خازن ها و منابعی بسازیم که این انرژی را جذب و به اشکال مختلف تبدیل کنند. مثل دیش های ماهواره که امواج ماکروویو را دریافت و روی ال. ان. بی منعکس می سازد. ما میتوانیم نمادهایی ترسیم کنیم، که بتوانند خصوصیات مختلفی را از طبیعت فرا بخوانند. این مبحث صرفا نقش اشکال در طبیعت است و با ورد و جادو اصلا کاری نداریم. (این مباحث تماما علمی و اثبات شده است

علم نماد و ارتبط آن با اعداد: نمادها به 3دسته یک بعدی،دو بعدی و سه بعدی تقسیم می شوند.

نمادهای یک بعدی:

این نمادها عبارتند از نقطه و خط در جهات مختلف.

نقطه ـ O: انرژی را متمرکز و در خودش انباشته میکند. همیشه کانون تمرکز انرژی حیاتی نامیده میشود.
خطوط عمودی بالا رونده: شدت انرژی را افزایش می دهند که این خط با عدد 1 معرفی میشود. خطوط عمودی پایین رونده که با عدد 9 معرفی می شود، میزان انرژی را کاهش می دهد. خطوط افقی انرژی را از دور به نزدیک یا از نزدیک به دور حرکت می دهند. خط افقی از چپ به راست که با عدد 7 معرفی می شود، انرژی را از نزدیک به دور یا از حال به گذشته یا آینده می برد. خط افقی از راست به چپ انرژی را از گذشته یا آینده به حال می آورد. خط افقی عادی و بدون جهت با عدد 2 شناخته میشود.
خطوط مایل، در واقع ترکیب نمادها و حاصل برآیند خطوط عمودی و افقی ذکرشده است.
این خطوط انرژی را از نزدیک به دور و یا از دور به نزدیک، افزایش یا کاهش می دهند.

نمادهای دوبعدی:

عبارتند از: مربع، مستطیل، مثلث، ستاره 5 پر، ستاره 6 پر، دایره و بیضی.

مربع:همیشه انرژی را ثابت، پایدار، مادی و محصور میکند. زمانی به کار میرود که بخواهیم انرژی را ثابت و پایدار کنیم. یا اگر وضعی راضی هستیم و بخواهیم همان وضع را حفظ کنیم از آن استفاده میکنیم.
مستطیل: انرژی را محسور و متمرکز می کند. قابلیت ارتباط نیز به آن میدهد.
دایره: کار آن جمع آوری انرژی، متمرکز ساختن انرژی و حفاظت از انرژی است. دایره یکی از شکل های محافظ انرژی محسوب می شود. زمانی به کار می رود که بخواهیم یک مدت به استراحت و تجدید قوا بپردازیم و دوباره فعالیت را آغاز کنیم. اصولا کاربردش جمع کردن انرژی است.
مثلث مردانه یا مثلث یانگ یا مثلث آتش (مثلثی که قاعده آن به سمت پایین است): انرژی را افزایش، شدید و پرهیجان می کند. به خصوص در فعالیت های مقطعی مفید واقع می شود. چون عددش 1 است و 1 نقشی قوی دارد و منجر به درگیری با دیگران می شود، به درد کارهای انفرادی می خورد و برای کارهای گروهی خوب نیست.
مثلث زنانه (مثلثی که قاعده آن به سمت بالاست): حجم انرژی را افزایش می دهد ولی شدت ندارد. به درد کارهای گروهی می خورد و دوام و پایداری بیشتری دارد.
بیضی: دو کانون دارد. زمانی به کار می رود که بخواهیم در کارها گیر نیفتیم و در موقعیت های دیگر را باز نگه داریم.
ستاره پنج پر: نماد حفاظت کننده و بازدارنده است. قابلیت متلاشی کردن یا تغییر دادن اوضاع را دارد. زمانی به کار می رود که شخص بخواهد به یک حیطه کاملا جدید قدم بگذارد و پیوند با حیطه قبلی را کاملا قطع کنند.
ستاره شش پر: ترکیب دو مثلث زنامه و مردانه است. ایجاد تعادل و توازن می کند. انرژی ها متوازن و امنیت و پایداری پدید می آید.
+ : این نماد قفل کننده انواع انرژی است. انرژی را در 4 جهت متعادل می سازد. زمانی کاربرد دارد که بخواهیم هیجان و استرس یک محیط را کاهش داده و آنجا را یکنواخت کنیم.
مارپیچ ساعتگرد: این نماد حجم انرژی را بالا می برد. کاملا متمرکز و جهت دار است. هنگامی به کار می رود که بخواهیم تمام قوا و توان را روی یک کار مستمر متمرکز سازیم.
مارپیچ پادساعتگرد: اولا مسوولیت ها را کاهش میدهد، دوما کارماها و بازتاب اعمال را متوقف می کند و موانع را به کنار می زند.

نمادهای 3 بعدی:

عبارتند از : کره، هرم 3 وجهی، استوانه، مکعب، مکعب مستطیل، مخروط.

مکعب: نیرو دریافت می کند. این نیرو آنقدر در ضلع بالایی می چرخد تا متراکم شود و به بالا حرکت کند. این حرکت نیرو به طور برعکس نیز صادق است. یعنی می تواند نیرو را دریافت، متراکم و به سمت پایین بفرستد یا برعکس.
مکعب مستطیل: این شکل نیز همان کار مکعب را انجام می دهد با این تفاوت که فقط نیرو را از پایین به بالا می فرستد و حالت برعکس ندارد. برای همین علت است که قبرها و تابوت ها مکعب مستطیل هستند چون نیرو را از پایین به بالا انتقال دهند و علت گرم بودن پشت یخچال نیز همین است چون حرارت را می گیرد و از پشتش خارج می سازد.
کره: فقط انرژی را متراکم و ذخیره می کند. مثل خازن برای نیروهای حیاتی عمل می کند.
هرم: ویژگی خاص آن اینست که از راس انرژی حیاتی را می گیرد، در قلب خودش متراکم می کند و از دیواره ها بیرون می فرستد. هرم سه وجهی همانقدر که انرژی ورودی دارد همان قدر انرژی را خارج و متعادل می کند.
هرم چهار وجهی: کمتر از انرژی ورودی را خارج میکند و تمام انرژی را میگیرد نمیتواند خارج کند و مقدار زیادی از انرژی را به راس خودش بر می گرداند و اگر مقدار انرژی زیاد شود و نتواند از راس خارج کند، زیر خود را سوراخ و انرژی را خارج می سازد در مصر هنگام ساختن اهرام ثلاثه از این کار اجتناب کردند و زیر اهرام ثلاثه یک هرم دیگر بصورت برعکس در داخل زمین در آوردند و این امر تعادل را برقرار کرد.
مخروط: این شکل صرفا انرژی های ذهنی و روانی را افزایش می دهد و تقویت می کند. مثل کلاه دانشمندان. اگر فاصله نوک مخروط تا سر 13 یا مضربی از 13 باشد، و ما آنرا روی سر خود بگذاریم انرژی ذهنی و قدرت یادگیری بالا می رود.
استوانه: قادر به ذخیره و تراکم انرژی است.

روش های طراحی مهر و آرم:
در طراحی آرم باید ببینیم که چه درخواستی داریم. یعنی قصد پایداری داریم یا تغییر وضعیت. برای هر موردی باید از شکل خاصی استفاده کرد. آرم باید با بررسی تمامی جوانب و اعداد فرد طراحی شود.
برای انتخاب نماد متناسب، ابتدا عدد مرکب و 2 رقمی را انتخاب می کنیم. در این عدد وجوه زیر باید در نظر گرفته شود:
1) تناسب و سازگاری عدد با عدد اسم و فامیل، روز تولد و حتی المقدور عدد تقدیری و همینطور معنای آن عدد باید با فعالیت و مقصد ما متناسب باشد.
2) برای انتخاب آرم همیشه محاسبات کلدانی ها (با سیستم علم اعداد مدرن متفاوت است) را مدنظر قرار میدهیم.
دو دسته نماد برای طراحی آرم وجود دارد. یک دسته نمادهای اسم دار است مثل اسم شرکت، گروه و مجموعه. دسته دوم نمادهایی است که در منزل یا مکان های مشابه استفاده می شود. فرضا برای افزایش یا حفظ آرامش.
اگر نماد اسم دار است، اسم را طوری انتخاب می کنیم که با عدد مد نظر ( عدد اسم مورد نظر در سیستم کلدانی) هم عدد باشد و حتی المقدور نه صددرصد تعداد حروف جزو اعداد ناسازگار با اعداد اصلی باشد. دایره درونی که در آرم مورد استفاده قرار می گیرد باید مضرب یک رقمی روز تولد باشد. تعداد پرهای آن دایره باید برابر با عدد مورد نظر باشد. برای داخل دایره، اگر اسم داشتیم، اسم را بصورت مثلثی که قاعده ندارد از چپ به راست می نویسیم. باید اسم از چپ آغاز و تا طرف راست خاتمه یابد. اگر اسمی نداشتیم صرفا همان شکل مثلث بی قاعده را ترسیم می کنیم. کنیم.

در داخل این شکل، یک دایره دیگر رسم می کنیم. در داخل دایره، اگر نوشته ای داشتیم، نوشته را به صورت مثلث برعکس در می آوریم و اگر نوشته ای نداشتیم همان مثلث کوچکتر را رسم می کنیم.

• نماد باید طوری ترسیم شود که کاملا دیده شود.
• برای طراحی آرم باید آن محدوده را که می خواهیم آرم را برایش طراحی کنیم، مورد بررسی قرار دهیم. یعنی ممکن است شرکت باشد، گروه باشد و.... باید ببینیم آن حوزه چه نقایصی دارد و چه خواسته ای دارد. آرم باید با این مسائل مطابق باشد. در ضمن از اعداد قبالایی، باید ببینیم کدام عدد با خواسته ما مطابقت بیشتری دارد.
نکته: ما می توانیم هر آرم یا نماد را براساس عدد هر یک از سیاره ها طراحی کنیم. هر سیاره دارای دوره یا ریتم و سال خاص است. فرضا ماه هر 28 یکبار به دور زمین می گردد، که ریتم ماه 28 روزه است. فرضا آرمی را براساس عدد ماه طراحی کردیم. این نماد 28 روز عمر دارد. مگر اینکه تجدید شده باشد. باید ببینیم سال آن سیاره چقدر است. سال پلوتون سی سال است، پس نمادی را که براساس پلوتون طراحی کنیم، سی سال عمر خواهد داشت. اعداد سیاره ها به قرار زیر است:
• خورشید =1
• ماه=2
• مشتری =3
• اورانوس =4
• عطارد =5
• زهره =6
• نپتون=7
• زحل=8
• مریخ ـ پلوتون =9

اثر هر نماد به عدد آن سیاره وابسته است.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:۱۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۳

 

سرنوشت- (Chart): جدولی است که ریتم های زندگی ما را در دوره های نه ساله و نه ماهه آشکار می سازد. هنگام تولد اعداد تاریخ تولد در دوره های نه ماهه و نه ساله بر زندگی ما حاکم می شوند. مجموع معانی این اعداد جدول سرنوشت ما را می سازد. این جدول به معنای اتفاقات دقیق نیست و صرفا به مجموعه ای از امکانات و انتخاب ها اشاره دارد.

ریتم های جدول:
هر چیزی یک دوره و ریتمی دارد که این ریتم یا نزولی است یا صعودی. و هر صعود یک نزول به همراه دارد. وقایع زندگی ما مثل یک ساعت است: عقربه بزرگ نشانگر ریتم نه ساله و عقربه کوچک نشانگر ریتم نه ماهه و ثانیه شمار نشانگر ریتم های نه روزه است.(به این دلیل که بازه اعداد در علم اعداد از یک تا 9 بررسی می شود).
ریتم هایی که در زندگی ما رخ میدهد اعم از نه ساله، نه ماهه و سال شخصی یک سری از ویژگی ها را فعال می سازد. باید ببینیم در زندگی شخصی فرد چه وقایعی امکان دارد که رخ بدهد. جدول سرنوشت با توجه به اعداد فرد این امکان را به می دهد که بتوانیم به بررسی این وقایع اعم از گذشته، حال و آینده بپردازیم. این جدول فرازها و فرودهای زندگی فرد را که وی پیش روی دارد مشخص می کند. یعنی به طور دقیق به ما گوشزد می کند که هر پروسه نه ماهه زمانی، بارور و آبستن چه وقایعی است ولی جای اراده واختیار شخص را نمی گیرد یعنی اراده شخص را نابود نمی کند و تکمیل کننده اراده شخص است.
در افرادی که اعداد آنها حاکی از بی ارادگی و ضعیف بودن آنهاست می توانیم اراده را نادیده بگیریم.
این جدول دارای 6 ردیف است. ستون های آن بستگی به این دارد که ما چند سال از زندگی فرد را بخواهیم مورد بررسی قرار دهیم. یعنی برای هر سنی را که بخواهیم بررسی کنیم باید حداقل 20 ستون اضافه تر برای آن در نظر بگیریم. یعنی اگر 70 سال از زندگی فرد را بخواهیم مورد بررسی قرار دهیم باید 90 ستون رسم کنیم.

>>  در هر ستون ما شاهد شش عدد هستیم:
1. خانه اول هر ستون از بالا : عدد تقدیری فرد
2. خانه دوم هر ستون از بالا: اعداد 9 ساله. برای مثال تاریخ تولد فردی 12/02/1981 می باشد هر عدد از سمت چپ نه سال بر زندگی فرد حاکم است و فرد را به دنبال خود می کشد. برای مثال از سمت چپ: عدد یک، نه سال – عدد 9، نه سال – عدد 8، نه سال و به همین ترتیب تا آخر
3. خانه سوم هر ستون از بالا: اعداد نه ماهه ( که گویای وقایع نه ماهه زندگی فرد است)
4. خانه چهارم هر ستون از بالا: سال شخصی(Personal Year) – به سال عمومی جهانی کاری نداریم، یعنی باید ببینیم برای فرد چه زمانیست، هر فردی دارای یک سال شخصی مربوط به خودش است که با سال جهانی متفاوت است. برای مثال سال حاضر جهانی 2008 است و سال شخصی فردی 6 است.
سال شخصی به ما می گوید امسال چه سالیست و در این سال چه کارهایی باید و چه کارهایی نباید انجام دهیم. فرضا سال شخصی فردی عدد 5 است . معانی سال شخصی عدد 5 به این قرار است: تغییرات و فعالیت های جدید. تضاد و دوگانگی های زیاد و شوک آور. این سال هرچه بدتر شروع شود بهتر تمام می شود. سال عشق های آتشین اما کم دوام. هوس و میل شدیدی به آزادی و بی قیدی. سال بی قراری و بی صبری. سال ماجراجویی. وقایع این سال ادامه ندارد.
همانطور که در معانی سال شخصی 5 مشاهده می کنید، وقایع این سال کم دوام هستند. پس این نکته را باید مد نظر بگیریم که در این سال به سرمایه گذاری های بلند مدت دست نزنیم چون ممکن است از لحاظ مالی متضرر شویم. یا امور مربوط به ازدواج کم دوام است و بهتر است صورت نگیرد.
5. خانه پنجم هر ستون از بالا: نشان دهنده ماهی است که ریتم نه ماهه فرد آغاز می شود. فرضا ماه دسامبر یا ...
6. خانه ششم هر ستون از بالا: نشان دهنده سالی است که وقایع این ستون درآن سال اتفاق می افتد.
مثال: در اینجا به بررسی یکی از ستون ها جدول سرنوشت فردی می پردازیم:

عدد تقدیری 2
عدد 9 ساله 5
عدد 9 ماهه 4
سال شخصی 6
ماه جهانی 8
سال جهانی 2000

همانطور که در جدول مشاهده می کنید ریتم 9 ماهه این فرد (چهار عدد بالایی) از ماه هشتم (خانه پنجم) سال 2000 (خانه ششم) آغاز می شود و تا نه ماه به طول می انجامد.

تفسیر:
درابتدا تفسیر ردیف اول (عدد تقدیری) با ردیف دوم (9ساله): عدد تقدیری دارای یک خصوصیات و تمایلات و یکسری پتانسیل هایی است که عدد نه ماهه این پتانسیل ها را به صورت منفی یا مثبت آشکار می سازد.
عدد تقدیری 2: اهل کار شراکتی و جمعی، یکجانشینی و عدم تغییر وضعیت، عواطف، صلح، آرامش، ازدواج زود هنگام و فرزندان زیاد.
عدد نه ساله 5: اهل معاشرت، آشنایی جدید، سفر، تغییر وضعیت، بی بندباری جنسی و عاطفی، استقلال طلبی، فرزند کم، اهل تفریح.
چون عدد 5 عدد ناپایداری است دردسرهایی را برای فرد ایجاد می کند. برای مثال آشنایی ها و ازدواج کم دوام و کوتاه مدت است. یا تغییر وضعیت عدد پنج برای عدد 2 که تمایلی به تغییر وضعیت ندارد دردسر ساز و مشکل آفرین است.
عدد 5 تمایل به استقلال طلبی دارد اما عدد 2 تمایل به تکیه کردن به افراد و شراکت دارد. پس نتیجه می گیریم فرد علیرغم باطنی اش مجبور می شود که مستقل شود. (ناسازگار)
نتیجه: از ماحصل بررسی دو ردیف اول و دوم نتایج زیر بدست می آید.
- شراکت و آشنائیهای جدید (100%).
- احتمالا کارجدید ، اقدام به سفر یا تغییر وضعیت که با شکست روبرو می شود.

صفر در جدول ماژور :
اولا صفر فاقد معناست و همیشه شخصی که در اعدادش صفر وجود دارد در زندگی دچار سرگردانی و تغییرراه می شود، حتی اگر صفر در ترکیبات ثانویه باشد و صرفا یک انرژی بسیار قوی و شدید است و همیشه معنایش رابه عنصر فرد، عدد دست چپش و به گردونه ای که درآن می نشیند اعمال می کند. صفر در جدول ماژور ایجاد سختی و فشار می کند، ولی معنایش را از اعداد بالاتر و پائین تر می گیرد.
وجود صفر در تاریخ تولد ایجاد شکست یا اغفال، اظطرار برای حرکت از میان محدودیتهای فیزیکی می کند. افرادی که صفر دارند دائما احساس گیر افتادگی در امور را دارند. به خصوص وقتیکه به عدد 3 اثر می کند. در این مورد شخص احساس مسئولیت پذیرفتن را ندارد.
صفر درعدد تقدیری قویترین صفر است . صفر در روز، ماه، سال در جایگاههای بعدی قرار دارند.
صفر در سال بسیار قوی است. زمانی این صفر ارزش بررسی را دارد که تنها صفر فرد باشد. کسانی که صفر دارند همیشه نیمه اول زندگیشان در سختی و فشار است و از نیمه دوم اوضاع زندگیشان بهتر می شود . (در ایران نیمه اول حدودا قبل از 40 سالگی است)
صفر زمانی که در اعداد شخصی ظاهر شود به خصوص در روز تولد و عدد تقدیری، باعث می شود که فرد در زندگی اش چندین تغییر مسیر بزرگ داشته باشد. وجود صفر به معنای کم بودن پاره ای از عناصر زندگی شخص است: پس شخص در زندگی اش از چیزهایی محروم خواهد بود. یعنی شخص یک سری اعمال را در زندگی اش نمی تواند انجام بدهد. صفر جلوی رشد متعادل را می گیرد؛ یعنی اگر فرد از یک جنبه رشد کند باعث کاهش رشد در جنبه های دیگر زندگی می شود. یعنی اگر این افراد رشد مالی زیادی بکند زندگی عاطفی و سلامتی ان دچار خطر می شود. صفر در مراحل خاصی از زندگی باعث محدودیت و نارضایتی در موفقیت های فردی یا عزلت نشینی می شود و فرد را خودسر و لجوج می کند. مزیت صفر اینست که عقیم است. یعنی وقتی به ریتم مثبت یا منفی اعداد دیگر می رسیم، اثرات این اعداد در ریتمهای بعدی ماندگار و پایدار است ولی به محض این که ریتم صفر تمام شود، اثرات آن نیز از بین می رود. صفر قوی (چندین صفر یا صفر در روز تولد یا عدد تقدیری ) معمولا باعث امور اجتماعی برجسته، قدرت و مقام می شود.
صفر در هر گردونه (Cycles) باعث رشد گردونه می شود ولی به ازای رنج و سختی . وجود صفر در هر گردونه غیاب اعداد آن گردونه را جبران می کند، به آن توانایی و خرد می دهد و به آن گردونه قدرت ایجاد موانع و وقایع کنترل نشده فراوانی را می دهد که به موفقیت منجر می شود.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:۱٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۳

 

عدد احساسی / عدد روحی  (Spiritual Number):
 
عدد یک 1:
تمام انرژی اش متمرکز بر ایجاد طرح های جدید و ادامه آنها تا سر حد رسیدن به نتیجه ای موفقیت آمیز می باشد. جسارت درونی بازر، شخصیت مثبت، خلاق، اراده ای قوی، شخصیتی مصمم، جاه طلب، تمایل به اول بودن و غلبه، قدرتی نادر در تفکر و اداره زندگی به طور مستقل و رها از نظر دیگران، کاشف، رهبر، مبتکر.
 
عدد دو 2:
بسیار دوست داشتنی و مهربان. دیپلماتیک، صلح جو، متعادل و متین. فوق العاده حساس هستند. تحت نفوذ دیگران قرار، بی نهایت خیر خواه و دست و دلباز، اداره زندگی به وسیله احساسات درونی و نه با افکارشان.
 
عدد سه 3:
عملکردی وسیع، سالم، سرحال و شاد، هنرمندانی با خلاقیت و تخیلی قوی شدیداً کمال جو. خوشبین.
 
عدد چهار 4:
جدی، محکم، اهل عمل، مصمم در کار، اراده راسخ ایشان هدایتگر آنها به سوی پیروزی، عقل سلیم، نفرت از بحث ها و مشاجرات بیهوده، تقریباً به همان اندازه از اسراف و خرابکاری، سنت پرست، انسانهای یکنواخت، با دلبستگی های مادی.
 
عدد پنج 5:
به هوس هایشان جواب مثبت می دهند. طالب هیجان و ماجراجویی، طبیعت زود جوش، از پنهان کاری به دورند، تصمیم آنها خیلی زود عوض می شود، ناشکیباست، همیشه عاشق.
 
عدد شش 6:
دوری از حسادت و نفرت و مخالفت و ناسازگاری، عشق به مقدار فراوان، زندگی خانوادگی را در راس تمام آرزوها، عدد ازدواج، خانه و خانواده، مهربان، کمال گرا و سازگار.
 
عدد هفت 7:
با بصریت، تنهایی، خلاق، تمایلی قوی به اسرار غیبی، در ظاهر آرام، منفعل و حتی بی حالی، درون گرا، جذاب، عمیقاً معنوی.
 
عدد هشت 8:
احتیاج به تمجید دیگران، عزم بسیار قوی، اغلب احساس می کنند که درک نمی شوند و در نتیجه بیشتر اوقات قلبا احساس تنهایی می کنند. گرایش به سوی قدرت، در جنبه های والای زندگی بردبار و صبورند، ولی در راه اهداف مادی شان، احساسات را فراموش می کنند و عشق و وفاداری را گردن می زنند.

عدد نه 9:
سازگار، شتابزده، تابعیت از امیال آنی، رویاهای بزرگ، بسیار بشر دوست و کمال جو، برقراری صلح.

 

عدد شخصیتی (Personal Number):

عدد 1:
بی صبر و یاغی، تمایل برای تسلط به دیگران، زود خشم، در جمع شاد و با نشاط، در تنهایی غمگین، در زمان تحرک بسیار شاد، شوخ طبع، کشش به فعالیت های تازه و اماکن جدید، بسیار جذاب، نفر اول مخالف با صاحبنظران.
 
عدد 2:
معنقد به سرنوشت، جذاب و عاطفی، دوست دارید هدایت شوید تا آنکه هادی باشید. جذب حمایت دیگران، شنونده خوب هستید، دلسوز دیگران زود قهر و زود آشتی، شاکی و گله مند. معنقد به سرنوشت.
 
عدد 3:
بسیار سریع القضاوت. بسیار ماجراجو، خوشبین، گاهی اوقات هوس باز، ساده انگار، مستقل، زیر بار دیگران نمی روید. بسیار مغرور و اهل کل کار. بسیار سریع جوش، در سختی ها مکار، گاهی بی دقت و بی اهمیت نسیت به دیگران هستید.
 
عدد 4:
دیگران را همیشه مقصر می دانید و بیدلیل مخالفت می کنید. از نظر دیگران عبوس و تلخ ظاهر. بسیار جدی و محکم در زندگی حرکت می کنید. رک، کم حرف. کار برایتان مقدس است.

عدد 5:
اگر ذهن شلوغ و میل جنسی زیادتان را کنترل کنید در شغلتان موفق می شوید رک، دمدمی مزاج، بسیار سریع بر مردم اثر می گذارید. آزاد اندیش و روشن فکر، خلاق. در فشار  مظلوم نمایی و گریه زاری می کنید و به مکر متوسل می شوید که کم کسی می تواند خود را نجات دهد.

عدد 6:
با تغییرات و پیشرفت مخالفید. نیاز به تنهایی و نظم فکری. در ارتباطات بسیار موفقید. علاقه به هنر و زیبایی. فردی وارسته و یاور دیگران. زیر دستانتان بسیار شما را دوست دارند. دخالت در کار دیگران به علت سخاوت و گاهی از اعتماد آنها سوء استفاده می کنید.

عدد 7:

عمیق ساکت و پر رمز و راز. به انزوا بسیار نیازمندید و فقط در آن حال به آرامش می رسید. در جمع مضطرب و عصبی، علاقه مند به مسائل معنوی و علوم غریبه. تلخ زبان و منتقد.

عدد 8:

استفاده نابجا از قدرت دارید و در فشار دیگران را آزار می دهید. وقتی منفعتتان در کار باشد، از هر راهی استفاده می کنید. برای دیگران بسیار جذابید و وقتی نسبت به کسی بی علاقه می شوید نسبت به او بسیار بی ادب و خشن می شوید. اگر کسی برای شما استفاده نداشته باشد او را طرد می کنید. دشمنی بی رحم، در دوستی وفادار حامی و قابل اعتماد هستید.

عدد 9:
قدرت فریب دادن بالا. قدرتی زیاد برای برنده بودن دارید. فردی مثبت و خالص هستید که به نظرتان زندگی خشن و سخت است اهمیت به راستی و درستی. بعضی مواقع دمدمی و بی حال. در خشم غیر قابل کنترل و به یک دروغگو و خائن تبدیل می شوید.

عدد عمومی(General Number):عدد 1:
در زندگی زناشویی اگر منعطف نباشید شکست خواهید خورد. دارای ویژگی رهبری، مغرور، خودخواه، خودپسند، مسئولیت طلب، نیاز به اطاعت دیگران، بی اعتماد، رقابت طلب و متمرکز، طراح، با شهامت، مستبد، قلدر، مکار، سخاوتمند، پر اراده، مبتکر، افسرده، سلطه جو، پیشرو، دارای احساس سرخوردگی در درون.
 
عدد 2:
اجتماعی و عاطفی، افسونگر و ضعیف، جفتی ایده آل، گرم و پر حرارت، دهن بین، غافل خودپسند، بسیار زود رنج، دلتنگ و افسرده، دمدمی مزاج، راحت طلب، بی ثبات، با ملاحظه، سازگار، با تدبیر، میانجی و آشتی گر، سر به راه، غمخوار.
 
عدد 3:
خوش بین، پر استعداد و پر از عطش آموختن، کمال گرا، بی حساب و کتاب، دلیر، بی بند و بار، بی غل و غش، دارای احساساتی کنترل نشده، وفادار و آرمان گرا، بی مهار در بروز احساسات، دور اندیش و فعال، ظاهر ساز، اجتماعی، بذله گو و سرزنده، آشفته، وقت گذران و باطل، خوش بین و خلاق، نگران و دلواپس، اهل هنر، از خود گذشته و با عرضه، اگر به غرایز کوچک خود توجه نکنید آسیب خواهید دید، علاقه زیاد به مادیات شما در طرف منفی تثبیت خواهد کرد.
 
عدد 4:
پرکار و پرتلاش، وظیفه شناس، افسرده و حسود، وابسته به روش برنامه ریزی، دقیق، تنگ نظر و بد اخلاق، منضبط و سخت گوش، شورشی و نگران کننده، آرام، پایدار و آگاه، کوته بین، رک، بدون قدرت ابتکار، اهمیت بسیار به جزئیات می دهید، احساس وجود خلاء زندگی، اگر از نقش و وضعیت خود راضی باشید زندگی زناشویی موفقی خواهید داشت.

عدد 5:
پر جاذبه و همه فن حریف، افسرده،حواس پرت، کمک حال، با هوش، دمدمی و شتابزده، حسود، کنجکاو، زود رنج، پر جنب و جوش، عصبی، گرم مزاج، تیز زیرک، پر تنش، زود خشم، جاه طلب، انرژی جنسی بالا، و تمایل به تعدد روابط، علاقه به مسافرت، ضد برنامه ریزی و نمک نشناس.
 
عدد 6:
پر عرضه و غیرتمند، فضول، جان دوست و ترسو، خلاق و روحی عمیق، سردرگم و نق نقو، نکته سنج، بشر دوست، اسرافکار، اخلاق گرا، بی ثبات، شریف و مبادی آداب، مضطرب، موذی، خانواده دوست، فداکار و قابل اتکاء، خود محور، آرام و استوار، جوانمرد، به دنبال عشق، تنوع طلب.

عدد 7:
دوست دارید دیگران را تغییر بدهید. جذاب، سخاوتمند، ارتباطات ضعیف و دمدمی مزاج، غمخوار، مهربان، ناسازگار و مستبد، خردمند و کم حرف، آب زیر کاه، مرموز، مستقل و نکته سنج، مکار فریب کار، اصیل و متفکر و تحلیل گر، مخفی کار و منزوی، به ندرت از طرف دیگران درک می شوید، دارای الهامات روحی زیاد، کمال طلب و نا امید، قدرت شفا بخشی.
 
عدد 8:
بی تفاوتی و سهل انگاری شما را نابود می کند. مهربان، موفق، مخرب و خشن، فداکار و مصمم، افسرده، تنها، پول دوست، بی باک و متمرکز، پر ابهت، شاد، سرزنده و سالم، بسیار منضبط، افراطی و مقتدر، سالم و بلند پرواز، توازن و حس عدالت خواهی، در هر کاری موفق.
 
عدد 9:
انعطاف پذیر، مغموم و منزوی، دلربا، دور اندیش، سازگار، افسرده و دلسرد، نوع دوست، متواضع، افسار گسیخته در احساسات، خوددار، دارای حس همدردی، قدرت آگاهی دادن به دیگران، مبارز و جنگجوی بالفطره.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۳

 

تاریخچه علم اعداد

یکی از علوم جهانی که روز به روز در حال توسعه و ترویج می باشد، علم ریاضیات و سپس ستاره شناسی و نجوم می باشد. این علم را ایرانیان چهارده هزار سال پیش در متون خود آورده اند. علم اعداد یکی دیگر از علومیست که بر پایه ریاضیات بنا شده است ولیکن به جنبه های مرموز و اسرار آمیز و معانی نهفته در اعداد می پردازد.

ایرانیان باستان بر پایه علم اعداد به طالع و سرنوشت انسان می پرداختند و تا قرن ها پس از روزگار خود را بر پایه این علم پیش گویی و پیش بینی می کردند. علم اعداد، علم رمل و ستاره یاب(اسطرلاب)، علم جفر جامع و جفر اصغر، علوم کیمیا، سیمیا، ریمیا، رموز جادوگری و غیره، همه و همه جزو علم مهم ریاضیات بوده است. پیتا گوراس حکیم، از بزرگ نوابغ ایرانی در علم اندازه (هندسه) وایاره (ریاضی) بوده که بعدها او را به نام فیثاغورس لقب کرده و یونانی دانسته اند!!! و یا زردشت نخست که خود یکی از بزرگترین ریاضی دانان جهانی بوده و در آثار خود به نسبیت پرداخته که بعدها شیخ شهاب الدین سهرودی و ملاصدرا نظریه نسبت را در فلسفه خود آوردند. در دوران ایران باستان، هدف علوم از جمله شمارگری و علم اعداد، رسیدن به راز هستی و آفرینش بوده است و شمار هرچند که نمایشگر کمیت هاست، لیکن در کنه خود، کیفیت نما نیز بوده است.

هندوهای باستان و مصری ها و کلدانی ها را می توان استادان مطلق شناسائی رموز مخفی اعداد دانست. آنها همچنین به چگونگی ارتباط و به کارگیری اعداد در زندگی روزمره پی برده بودند. با مطالعاتی که بر روی علم اسرار انجام گرفته است در می یابیم که بشر از دیرباز به آنچه که به نحوی با زندگی او سرو کار داشته عددی اختصاص داده است. در مورد کیهان اگر به خود اجازه دهیم و همانطوریکه این کار را می کنیم یک لحظه خلقت و یک لحظه فنا وجود دارد. همچنین در ارتباط با سالها، ماه ها، روزها و ساعت ها که زنجیره زندگی بشر را تشکیل می دهند، غیر منطقی نخواهد بود که بگوئیم هر کدام از حلقه های زنجیرهء زندگی نه تنها دارای مکان خاصی است، بلکه دارای عددی خاص می باشد.

اعداد معانی زیادی به همراه خود دارند و زندگی ما ارتباط تنگاتنگ با این اعداد دارند. اعدادی مثل آدرس منزل، آدرس محل کار، شماره تلفن، شماره حساب و ده ها عدد دیگر که ما را احاطه کرده اند هر کدام به اندازه انرژی نهفته خود و ارتعاش خود می توانند در زندگی روزمره ما تاثیر زیادی بر جای بگذارند که ما از آنها بی خبریم.

برای مثال اعدادی که دارای صوت های بسیار سنگین و ارتعاشات بالا و هماهنگ و هم چنین انرژی های بی کران هستند، عبارتنداز :3 ، 7 ، 9 و 40 که هریک از این اعداد، به نوبه خود با زندگی بشر و انسانهای زمینی وابسته و آمیخته شده است. مرگ انسان نیز با این اعداد ارتباطی تنگا تنگ دارند. برای نمونه، در روز سوم مرگ انسان ، روح فرد که از جسم خویش خارج گردیده است، تا روز سوم پس از مرگ، هنوز دارای ارتعاشاتی زمینی است و در اطراف بدن وی می باشد. در روز هفتم مرگ، ارتعاشات اطراف هاله جسد خارج گردیده و دیگر آن جسد دارای ارتعاش نیست. روح نیز به طور کامل از بدن فرد جدا می گردد و دیگر هیچ گونه وابستگی ارتعاشی به بدن خویش نخواهد داشت. هنگامی که 40 روز از مرگ کسی می گذرد، زمانی است که فرد از چهل حلقه جهان اول ارتعاش گذشته و وارد جهان اثیری می گردد.
مثال دیگر اینکه روز آدینه (جمعه) که هفتمین روز هفته می باشد، در تمامی نقاط کره زمین، روزی است که اغلب انسان ها احساس دلتنگی و افسردگی، بخصوص در هنگام غروب دارند. این حالت به خاطر اینست که ارتعاشات سطحی زمین و کره ماه با یکدیگر برخورد نموده و طی آن اثری بجود می آید که بر روی اعصاب و افکار انسان های زمینی اثر نامطلوب می گذارد. بر عکس روز یکشنبه که روز خورشید است، روز شادی بخش و دارای ارتعاشات هماهنگ برای انسان می باشد.
عدد 666 ، میان مسیحیان به عدد شیطانی معروف است. این عدد در طول تاریخ برای اروپای غربی گرفتاری های زیادی را بوجود آورد.

عدد یکی از مفاهیم و نکات ریز در فرهنگ و تاریخ هر کشوری است که به علت مذهبی یا خرافی و حتی علمی، حضوری چشم گیر داشته و می توان ردپای آن را در کشورهای مختلف جستجو کرد. اعتقاد به رمز گونه بودن ویژگی های عدد و استفاده از آن برای پیش بینی سرنوشت فرد یا جامعه، از کهنترین دوران ما و بیش از هرجای دیگر در میانرودان، بین مردم ساکن بابا وجود داشت و از آن جا به یونان نفوذ کرد. به ویژه میان فیثاغورسیان ریشه گرفت و به تدریج، ویژگی های شکل هندسی به آن افزوده شد. یاری گرفتن از حرف های الفبا و اغلب در رابطه با عدد، برای پیش بینی، تاریخی تازه تر دارد و آغاز آن را باید سده های میانه دانست و به تقریب می توان گفت هیچ سزمینی از آن مصون نبود.

بر خلاف آنچه که ما فکر می کنیم حاکم بر زندگی و سرنوشتمان هستیم ولی اکثر مواقع ، وقایع زندگی ما توسط نیروهای دیگر هدایت می شود و مسیر دلخواه ما را برهم می زند. هر یک از ما پتانسیل ها و ویژگی هایی داریم که با استفاده از آن استعداد ها می توانیم راه موفق تری را انتخاب کنیم. علم اعداد در این مواقع می تواند به ما بگوید چگونه پتانسیل های شخصی را مشخص نموده و از زمان و موقعیت ها حداکثر استفاده را برد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٠٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۳

 

هفت

کاربردهای عدد و مفاهیم و ضرایب عددی در تمام امور روزمره زندگی بشر و علوم و فنون عصر به حد وفور به چشم میخورد.
• در نظر اخوان الصفا، علم عدد، ریشه علوم و عنصر حکمت و مبدأ معرفت و اساس معانی است.
• به نظر فیثاغورث شناسایی عدد، شناسایی وحدت خداوند است.
• فارابی در اثر «فی التحصیل السعاده» چنین نگاشته است:«نخستین چیزهای بحث، با عدد، یعنی با علم حساب باید آغاز شود.»
بحث دیگر درباره عدد، اعتقاد به مبارکی یا نحوست اعداد است. این مبحث از زمانهای بسیار دیرین در فکر بشر پدیدار گشته و عددپرستی خود بحث جالبی در تاریخچه علم اعداد است. طالع بینی و ستاره شناسی، کیمیاگری و… نیز هرکدام نوعی عددشناسی مخصوص بوده است. تقدس و ارزش اعتقادی اعداد در نزد ملل مختلف یا در زمانهای مختلف، متفاوت بوده است. مثلا اعداد شش، هفت و چهل، اعداد نحس عربی بودند و دین مسیح عدد هفت و چهار را مقدس میدانسته است. بابلی ها و ایرانیها، شصت و مضارب شصت را ترجیح میدادند. بابلیها به هر یک از خدایان خود عددی کمتر از ۶۰ وابسته می کردند و این عدد، مرتبه آن خداوند را در سلسله مراتب آسمانی نشان میداد. جالب اینکه فیثاغورثیان نیز نظیر بابلیها عدد را میپرستیدند و چنین می نماید که آنها برای اینکه با فراموش کردن عددی آن را نرنجانند، به اغلب اعداد کمتر از ۵۰ منزلتی الهی نسبت میدادند.
در اساطیر چین نیز، اعداد فرد به سعد و فرخندگی یاد شده و نشانه سفیدی، روز ، خورشید و آتش بوده اند. عدد فرد در چین مظهر یانگ، لاهوت و عددی تغییرناپذیر است. اینان اعداد زوج را نحس و نامبارک دانسته و نشانه تاریکی، شب و سرما، آب و زمین دانسته اند. اعداد زوج در نزد چینیان مظهر یین، ناسوت و اعدادی تغییرپذیر به شمار میرفته اند. فیثاغورثیان نیز اعداد فرد را غیرقابل حل، مذکر، با ماهیتی آسمانی تصور میکرده اند و اعداد زوج را قابل حل، گذرا، مؤنث و خاکی میدانسته اند. در عین حال عددپرستی نماینده یک فکر اساسی هم هست که انسان به وسیله عدد و شکل میتواند اشیاء را بشناسد و این نظر به وسیله نیکوماخس که در سلک نوفیثاغورثیان است و فیلولائس که از شاگردان بزرگ فیثاغورث بوده، بیان شده است:«هر چیز که بتوان آن را شناخت عدد دارد، زیرا ممکن نیست بتوان بدون عدد چیزی را درک کرد یا شناخت.»

تاریخچه اعداد

عدد از مفاهیم پایه ریاضیات است. در آغاز صرفا برای شمارش و اندازه گیری به کار میرفت ولی بعدها ریاضی دانان مفاهیم آن را توسعه دادند و مفهوم عدد صفر، عدد منفی و عدد موهومی و عدد مختلط را ابداع کردند. البته عدد را نباید با رقم اشتباه گرفت. رقم نشانه ای است که برای نوشتن عدد به کار میرود.
تاریخ اکتشاف عدد و مکان آن به درستی مشخص نیست ولی مسلم است که دوره ای از تاریخ وجود داشته که در آن انسان عدد را نمی شناخته و دلیل بر این امر وجود قبایلی است که تا امروز نیز عدد را نمی شناسند مگر به شکل ابتدایی. مانند قبایل زولو Zoulou و پیگمه Pygmees در افریقا، اراندا Aranda و کامیلارای Kamilarai در استرالیا، ابوریجن Aborigenes در جزایر مورای Murray و بوتوکودو Botocoudo در برزیل.
به عقیده برخی سومریها اعداد را در ۳۳۰۰ سال قبل از میلاد مسیح کشف کردند و اعداد سومریها قدیمیترین اعداد در تاریخ محسوب میشود.
در آغاز عدد به صورت محدود وجود داشت. حتی عدد را تا ۲ بیشتر نمیتوانستند بشمارند. برای عدد، مرزی داشتند. برای نمونه زمانی در بسیاری مناطق، مرز شمارش عدد ۶ بود. آنها تا ۶ می شمردند و پس از آن را می گفتند : «بسیار». هنوز هم در بسیاری زبانها هفت به معنی بسیار است. در زبان فارسی ضرب المثلی هست که می گوید: «هفت بار گز کن، یک بار پاره کن» در این مثل، منظور دقیقا هفت بار عمل کردن نیست بلکه منظور این است که پس از عمل «بسیار» نتیجه بگیر. در زبان روسی نیز ضرب المثلی هست به این مفهوم که « هفت نفر منتظر یک نفر نمی مانند» که باز هم منظور این است که تعداد زیادی منتظر یک نفر نمیمانند. همچنین در داستانها، هفت دریا، هفت سرزمین، هفت آسمان و … همگی به معنای بسیار به کار رفته اند.

نماد و عدد

کارل گوستاو یونگ (روانکاو و روانشناس سوییسی ۱۹۶۱-۱۸۷۵، مؤسس مکتب روانشناسی تحلیلی که شاخه ای از روانکاوی فرویدی است) می گوید: «واژه یا تصویر زمانی یک نماد است که متضمن چیزی در ماوراء معنای آشکار و مستقیم خود باشد. نماد دارای جنبه ای وسیع و ناخودآگاه است که هرگز نمیتوان به طور دقیق آن را تعریف یا توصیف نمود. ما نیز امیدوار نیستیم که بتوانیم آن را توصیف یا تعریف کنیم.
در ادبیات، دین و فرهنگ سرزمین های گوناگون از گذشته های دور نمونه های نمادین فراوان دیده میشوند. این نمادها شامل اعداد ( سه، چهار، هفت و …) و عناصر شامل ( آب، باد، خاک و آتش ) و ستارگان و … میشود.
در بخش نمادین فرهنگهای مختلف جهان مجموعه ای از نمادهای رنگی، عددی، نجومی و … درکنار یکدیگر قرار گرفته اند و به آفرینش ادبی آن ساختاری جذاب و گاه با مفاهیم بلند عرفانی بخشیده اند. از آن جمله عدد هفت که پایه ای اسطوره ای و مقدس دارد.

هفت

هفت از سه حرف تشکیل شده است: «ﻫ » که میتوان آن را هستی، «ف» فرسایش و «ت» تباهی و نابودی معنا کرد.
هفت در لغت به معنی زمین هموار، باران زود بارنده و نیز به معنی از سبکی پریدن و سخن بسیار و بی اندیشه گفتن است.
هفت عددی معروف است مابین دو عدد شش و هشت که جزء اعداد اول بوده و غیر از صفر و یک و خودش به هیچ عدد دیگری قابل تقسیم نیست، شاید بدین سبب است که هفت را عدد باکره نیز می نامند.
عدد هفت جامع جمیع اصناف عدد بوده و کامل است، کمال بالاتر از اتمام میباشد و عدد شش نزد حکما عددی تام است، وقتی اصل عدد را که یک است با آن جمع کنیم هفت که عددی کامل است به دست می آید.
هفت نماد پیچیدگی و تودرتویی است. حاکی از بطن در بطن بودن خلقت، زمین، آسمان و هر آنچه که عمیق و ژرف و وسیع است میباشد. هفت سمبل مراتب کمال و تعالی است.
هفت عدد عالم و نشانه کمال است که از مجموع «سه» نماد آسمان و «چهار» نماد زمین به وجود می آید و نخستین عددی است که هم مادی و هم معنوی می باشد.
هفت یعنی امنیت، ایمنی، آرامش، وفور، اتحاد مجدد، سنتز و بکارت.
در لغت نامه دهخدا ذیل عدد هفت چنین آمده است: « هفت، عددی است معروف، که از دیرباز مورد توجه اقوام مختلف جهان بوده است. اغلب هفت را در امور ایزدی و نیک و گاه در امور اهریمنی و شرّ به کار می گرفتند. وجود بعضی عوامل طبیعی مانند تعداد سیاره های مکشوف جهان باستان و همچنین رنگهای اصلی مؤید رجحان و جنبه ماوراء طبیعی این عدد گردیده است. قدیمی ترین قومی که به عدد هفت توجه کرده قوم سومر است زیرا آنان متوجه سیارات شدند و آنها را به صورت ارباب انواع می پرستیدند.»

عدد هفت در اسلام

در آیاتی از قرآن به عدد هفت اشاره شده است، برای نمونه:
ای یوسف! مرد راستگوی! در باره این خواب که هفت گاو فربه را هفت گاو لاغر میخورند و هفت خوشه نیرو را هفت خوشه خشکیده، به ما نظر ده. سوره یوسف، آیه ۴۳
دوزخی که برای آن هفت در است و از هر دری بخشی معین از آنان وارد میشوند.
سوره حجر، آیه ۴۴
آسمانهای هفتگانه و زمین و هر کس که در آنهاست او را تسبیح میگویند.
سوره اسراء، آیه ۴۴

هفت صفات پروردگار عبارت است از: حیات، علم، سمع، بصر، کلام، ارادت، قدرت
هفت صفت در غالب توجیه انسان: زنده، دانا، شنوا، بینا، گویا، توانا، خواهنده
هفت اسماء اولیه الهی: حیّ، عالم، مرید، قادر، سمیع، بصیر، متکلم
هفت رکن نماز: نیّت، تکبیره الاحرام، سجود، قیام، رکوع، تشهد، سلام
هفت مکان مقدس: مکه، مدینه، نجف، کربلا، کاظمین، سامره، مشهد
هفت مناسک حج: احرام، طواف، سعی، عرفات، منی، رمی، ذبح
هفت غسل واجب: جنابت، حیض، نفاس، استحاضه، مس میت، میت، غسل به واسطه نذر و دعا
هفت چشمه بهشت: کافور، کوثر، سلسبیل، تسنیم، معین، میم، زنجبیل
هفت دوزخ: سقر، سعید، لفی، حطمه، جحیم، جهنم، هاویه
هفت موضوع قرآن: وعد، وعید، وعظ، قصص، امر، نهی، ادعیه
هفت موضع بدن: روح حیوانی، عقل، باصره، سامعه، ذائقه، شامه، لامسه
هفت قلعه خیبر: کتیبه، ناعم، شق، قموس، نطاه، وطیح، سلالم
هفت قاری معروف قرآن در زمان پیامبر: حضرت علی (ع)، ابی بن کعب، زید بن ثابت، ابن مسعود، عثمان بن عفان، ابوالدرداء، ابوموسی اشعری
تیمم بر هفت چیز صحیح است: خاک، ریگ، کلوخ، سنگ، گل پخته، آجر، کوزه
هفت گناه کبیره: شرک به خدا، ظلم به پدر و مادر، تهمت ناروا، قتل، فرار از جنگ، خوردن مال یتیم، زنا
هفت عضو بدن که در هنگام سجده به زمین میرسند: پیشانی، دو کف دست، دو زانو، دو سر انگشت شست پا
هفت فرشته ایام هفته: اوریاییل، جسدیاییل، شماییل، رفاییل، عناییل، جبراییل، عزراییل
هفت پادشاه جن: مذهب، مره، احمر، برقان، شمورش، ابیض، میموم
هفت چیز در حال نماز از شیطان است: وسواس، چرت زدن، روی از قبله برگرداندن، خون دماغ، خمیازه، خارش بدن، با چیزی بازی کردن (گروهی شک و اشتباه را هم ضمیمه کرده اند)
هفت بار طواف کعبه، رمی جمره با هفت سنگ بر شیطان، هفت بار سعی میان مروه و صفا، هفت بار تطهیر، هفت دروازه برای بهشت و دوزخ، هفت سلام قرآن، هفت آیه سوره فاتحه (فاتحه الکتاب) و … از نمونه های استفاده از این عدد رمزآلود و مقدس میباشد.

عدد هفت در مسیحیت

مسیحیت نیز هفت را گرامی میدارد. در آیین مسیح هفت معجزه از سی و سه معجزه در انجیل یوحنا ذکر می شود.
یوحنای لاهوتی در راز و نیازهای خود هفت کلیسا را مورد خطاب قرار میدهد. در عالم خواب و بی خبری هفت روح و هفت مهر و هفت صورت و بره ای مذبوح که دارای هفت شاخ و هفت چشم بود می بیند و هفت پیاله زرین را در رویا پیش روی مجسم می کند و سرانجام در همین عوالم بی خبری هفت فرشته را می بیند که به آنان هفت کرنا داده شده است. در انجیل متی نیز از هفت روح پلید سخن رانده می شود.
کاتولیکها نیز به هفت مناسک، هفت گناه اصلی، هفت مزامیر، هفت غسل تعمید و هفت افتخار در تاریخ مریم عذرا اعتقاد دارند. هفت گناه کبیره کلیسای کاتولیک: غرور، آزمندی، بی عفتی، حسد، افراط، خشم، کاهلی
هفت امور مقدسه کلیسای کاتولیک عبارتند از: تعمید (که عیسی خود آن را دستور فرمود)، تأیید میثاق (که هر فرد مسیحی میثاق دینی خود را همه روزه تکرار می کند)، عشاء ربانی (شکستن نان و آشامیدن شراب، که نزد عیسویان از همه اعمال مقدس تر است چرا که عیسی خود در شب آخر زندگانی صوری خویش در اورشلیم آن را به اتفاق حواریون به عمل آورد)، اعتراف به گناه و توبه (این عمل نزد پروتستانها معمول نیست)، سازمان روحانی کلیسا (از مقام پاپ اعظم و کاردینالهای او گرفته تا پیشوایان مذهبی و کشیشهای ساده کلیه سه درجه دارند: شماس، کشیش و اسقف. هر عیسوی باید به این سلسله مراتب مقدسه اعتقاد داشته باشد)، ازدواج (این مراسم باید به ترتیب خاص در کلیسا و در حضور کشیش انجام گیرد)، مسح محتضر (این عمل نیز فقط در بین کاتولیکها مرسوم است و عبارت از آن است که شخص مشرف به موت را با روغن زیتون مقدس تدهین میکنند و اسقف بر او دعایی می خواند).
مقام هفت در مسیحیت تا بدانجا بالا میرود که روایت شده است مسیح بر فراز صلیب در لحظه های به دار آویختگی پیش از آنکه چنگال مرگ او را به کام خود کشد هفت گفتار را ارائه داد. مسیح با تکیه بر این هفت گفتار، قوم خود را از سرنوشتی که انتظارشان را می کشد آگاه میسازد.
عدد هفت نمودار زندگانی جسمانی (عدد ۶) پیوسته به حیات الهی (عدد ۱) میباشد. هفت هفته پس از عروج حضرت عیسی عید پاک مسیحیان است.
مسیحیان در ۲۷ ژوئن هر سال هفت انسان خوابیده را به نمایش هفت شهید که زنده لای جرز گذاشته شدند گرامی میدارند.
در کتاب مقدس ( انجیل ) آمده است: بخشایش باید هفتاد مرتبه، هفت بار انجام پذیرد.

عدد هفت در یهودیت

تورات نیز هفت را عددی تمام و کامل میداند. تورات اصلی پیش از نزول قرآن در جنگهای فلسطین از میان رفته است. گروهی از محققین و دانشمندان اروپا معتقدند که نسخه تورات اصلی پس از وفات موسی در صندوق شهادت بوده و علمای بنی اسرائیل بر حسب وصیت حضرت موسی در هر هفت سال یکبار آن را بیرون آورده و بر بنی اسرائیل می خواندند.
در کتاب مقدس عهد عتیق، سفر پیدایش آمده است که خداوند جهان را در شش روز آفرید و روز هفتم را به استراحت پرداخت. این روز را یهودیان سبت مینامند. عید سبت مهمترین عید یهودیان است که مصادف است با هفتمین (آخرین) روز هفته. در این روز همه یهودیان باید استراحت کرده و دست به هیچ کاری نزنند. نیز در روز هفتم ماه محرم موسی، کلیم الله میشود.
در کتاب عهد عتیق، امثال سلیمان آمده است که هفت چیز جان خداوند را کدر میکند: چشمهای بلند، زبان دروغگو، دستهایی که خون بی گناه میریزند، قلبی که تدبیر فاسد میچیند، پاهایی که برای دویدن به سمت زیان شتاب دارند، شاهد دروغی که متکلم به کذب است و فتنه انگیز در میان برادران.
در کتاب عهد عتیق روایت کشتی نوح بیان شده و آمده که جانورانی که با نوح وارد کشتی شدند هفت هفت بودند تا بدینوسیله نسلی از آنها در زمین بماند. هفت روز پس از سوار شدن افراد در کشتى نوح ، هفت روز باران بارید.
در کتاب تاریخ تمدن ویل دورانت آمده است که: «از قوم یهود خواسته شده بود که هر هفت سال یکبار بندگان عبری را آزاد کنند و از وامی که به دیگران داده اند درگذرند.»
عید فصح یهودیان هفت روز است که باید شش روز نان فطیر بخورند و روز هفتم جشن یهوه را برگزار نمایند و هفت گاو و هفت قوچ برای خداوند قربانی کنند.
در کتاب مقدس یهود آمده است: اگر خونی ریخته شود هفت برابر یا هفتاد و هفت برابر تقاص باید صورت گیرد.
چون قوم اسرائیل برای تصرف اریحا جمع شدند مامور گشته که هفت کرنا بنوازند و تا هفت روز روزی یک مرتبه حصار اریحا را طواف کنند و روز هفتم هفت مرتبه طواف نمایند.شمعدان هفت شاخه یهودیان مظهر ظهور الهی است که شمعهای آن برای یهوه تقدیس شده اند. ساقه های شمعدان نقش درخت کیهانی و محور عالم را می پذیرد و طی مدت هفت سال ساخته شده است. جوزفوس می گوید که شاخه های هفت گانه عبارتند از: خورشید، ماه و سیارات، همین طور هفت روز هفته، هفت ستاره دب اکبر، هفت نیرو در جهان.

عدد هفت در دین زرتشتی

در دین زرتشت هفت امشاسپند، نگاهدارنده و نظم دهنده جهان هستی میباشند: اهورامزدا، وهیشتامن (بهمن)، اشاوهیشتا (اردیبهشت)، خشتراویریا (شهریور)، سپنتاآرمیتی(اسفند)، هئوروتات (خرداد)، امرتات (مرداد)
هفت آتشکده بزرگ زرتشتیان: آذرمهر _ آذرنوش_آذربهرام _ آذرخرداد _ آذرآیین_ آذربرزین مهر _ آذردهشت
مراتب هفتگانه روحانیون زرتشتی: اتوباربان، موبدان، هیربدان، دستوران، اندرزبدان، زرتشتروتمه، موبدان یسناخوان
هفت رمز فروهر: نماد انسان کامل، نیایش، پیمان، اندیشه و گفتار و کردار نیک، زمان بی پایان، دو نیروی متضاد یا دو گوهر همزاد، اندیشه و گفتار و کردار بد
هفت جشن پارسایی: نوروز، مهرگان، سده، زادروز، زناشویی، سیزده به در، یلدا
هفت صفت اهورامزدا: نور، عقل نیک، راستی، قدرت، تقوی، خیر، فناناپذیری

عدد هفت در سایر ادیان و اساطیر

در آیین مهر عدد هفت اهمیت خاصی دارد. روی برخی نقوش برجسته مهر پرستی هفت سرو (درخت خورشید نما) میبینیم که به طور متناوب با هفت خنجر جمع آمده اند.
مهرکده ناحیه دورا دارای هفت پله است که به محرابی ختم میشود.
مهرپرستان به سیارات هفتگانه ای اعتقاد داشتند که ژوپیتر در مرکز آنها قرار دارد. این سیارات عبارتند از: ساتورن، خورشید، ماه، ژوپیتر، مریخ (مارس)، ونوس، مرکور.
بر حسب فرضیه ای که سلسوس مهرپرست ساخته هفت سیاره بر هفت فلز کیمیاگری منطبق میباشند: خورشید بر طلا، ماه بر نقره، مشتری بر ارزیر یا قلع، زهره بر مس، زحل بر سرب، زمین بر آهن، عطارد بر جیوه
درجات هفتگانه تشرف به آیین مهر: کلاغ، همسر، سرباز، شیر، پارسی، پیک خورشید، پیر
هفت اصل مهم آیین مهر عبارتند از: جهان را یک پروردگار در خور ستایش است، بیش از یک زن نگیرید، برده داری کار ناشایستی است، گناه بخشوده نمی شود و بایستی جزا داده شود، پیشوایان دین و دولت، باید انتخابی باشند، ثروت باید محدود باشد، مردم جهان با هم برابرند.
در آیین مانوی انسان نخستین که خسته و رنجور بود هفت بار پدر را به یاری خویش خواند.(۳)
در دین بودایی هفت گام بودا نماد صعود از هفت طبقه کیهان و زمان و فضای متعالی است. پراسادای قلمرو بودا هفت طبقه بوده است.
در اساطیر سومری دروازه های دوزخ، تعداد دیوها و بادهای نابود کننده هفت تا هستند. در بین النهرین زیگوراتهای هفت طبقه با هفت رنگ وجود داشتند.
در نزد مصریان هفت، نماد زندگانی جاودان و ابدی بوده و به همین دلیل حرف Z که چیزی جز دو ۷ نیست، (حرف اول لغت Zao به معنای من زنده ام و واژه Zeus (زئوس) پدر روحانی همه زندگان) گرامی بوده است.
در اساطیر ایران و شرق دور، سلتی و مدیترانه ای، اژدهای هفت سر بسیار استفاده شده است.
پراسادای هفت طبقه در کوه مقدس بوربادور که محور کیهان و نقطه اوج شمال است به معنای رسیدن به قلمرو بودا است.

هفت در تاریخ و فرهنگ

هفت خفتگان شهر افسوس (هفت تن اصحاب کهف): یمیلیخا، مکشلینیا، مشیلینا، مرنوش، دبرنوش، شادنوش، مرطونش.
هفت شهر طلسم نمرود: طلسم آب، طلسم حوض، طلسم طبل، طلسم آینه، طلسم بت منادی بر منار، طلسم روی آب رفتن، طلسم درخت سایه گستر.
هفت شین نزد ایرانیان (قبل از نفوذ اعراب): شمع، شیرینی، شراب، شیر، شربت، شکر، شهد
بعد از ورود اسلام به سبب ممنوعیت و حرام بودن شراب هفت شین به هفت سین تبدیل شد.
هفت سین ایرانیان: سیر، سرکه، سیب، سماق، سمنو، سنجد، سبزه
در شیراز علاوه بر هفت سین هفت میم را هم در سفره می گذارند.
هفت میم: مدنی، مرغ، ماهی، میگو، مسقطی، مویز، ماست

هفت در ادبیات

عدد هفت در ادبیات فارسی نیز از اهمیت و جایگاهی خاص برخوردار است.
کمترین تعداد ابیات یک غزل هفت بیت است.
کتب ایرانی و خارجی بسیاری نیز بر مبنای عدد هفت شکل گرفته است:
هفت رکن خرد اثر توماس ادوارد لارونس، هفت داستان آنتوان چخوف، هفت کاخ اهریمن اثر دنه ری و کلرویل و… . منطق الطیر عطار نیشابوری (هفت وادی سلوک را بیان میکند).
هفت اقلیم احمد امین رازی (در باب اقالیم سبعه و شرح مشایخ و شعرا و علما و پادشاهان است).
هفت حصار خواجه عبدالله انصاری (از رسائل وی میباشد).
هفت بند محتشم کاشانی (در رثای شهدای کربلا است).
مجالس سبعه مولوی (مشتمل بر هفت مجلس و نمودار افکار وی قبل از آشنایی با شمس است).
هفت سال زندان محمدرضا ابن شیخ رمضانعلی خلیلی عراقی (شرح حال یوسف و زلیخا میباشد).
هفت دکان نورالدین شاه نعمت الله ولی کرمانی (در علم اکسیر است).
هفت هات دکتر محمد جعفری (دربرگیرنده سروده های زرتشت میباشد).
نظامی در منظومه خسرو و شیرین به هفت گنج خسرو اشاره میکند. هفت گنج خسروپرویز نام داستانی است از جمله ۳۶۰ داستان باربد که در فرهنگهای فارسی ذکر شده و نظامی نیز آنرا در وصف ثروت خسروپرویز به نظم درآورده است. این هفت گنج عبارتند از:
گنج عروس، گنج بادآورده، گنج افراسیاب، گنج سوخته، گنج خضراء، گنج شادآورد، گنج بارتیف
نظامی در اقبالنامه از خلوت اسکندر با هفت حکیم صحبت کرده و این هفت حکیم را این چنین نام میبرد: ارسط، والیس، بلیناس، سقراط، فرفوریوس، هرمس و افلاطون
هفت پیکر نظامی در بخشهای مختلف به عدد هفت اشاره دارد که از آنها میتوان به هفت پیکر، هفت اقلیم، هفت رنگ، هفت روز هفته، هفت گنبد، هفت سیاره و هفت مظلوم اشاره نمود.
هفت پیکر: نام منظومه ای است از نظامی و چهارمین مثنوی وی از خمسه میباشد. در این منظومه داستان بهرام پنجم ساسانی شرح داده شده است. هفت پیکر، هفت تصویر شاهزادگانی است که بهرام بر دیواره خورنق آنها را مشاهده کرده و دلباخته آنان شد.
هفت گنبد: به معنی اول هفت کره است که هفت آسمان میباشد و هفت گنبد (کاخ) بهرام گور را هم میگویند که به هفت دلیل شهرت دارد: دارای هفت ستون است، هفت گنبد دارد، هر گنبد دارای رنگی جداگانه است در نتیجه هفت رنگ دارد، بر هفت روز هفته دلالت دارد، هفت سیاره بر آن منطبق است، هفت شاهزاده از هفت اقلیم را در خود جای داده است.
هفت رنگ، هفت روز هفته، هفت سیاره:
رنگ سیاه، روز شنبه، سیاره کیوان یا زحل
رنگ زرد، روز یکشنبه، سیاره خورشید
رنگ سبز، روز دوشنبه، سیاره ماه
رنگ سرخ، روز سه شنبه، سیاره مریخ
رنگ فیروزه ای، روز چهارشنبه، سیاره عطارد یا تیر
رنگ صندل گون، روز پنجشنبه، سیاره مشتری
رنگ سپید، روز آدینه، سیاره ناهید یا زهره
هفت داستان هفت پیکر: بهرام پس از ازدواج با هفت شاهزاده از هفت اقلیم از هر کدام از آنها در شبی جداگانه دیدن نموده و یک داستان طلب میکند. درنتیجه در این منظومه هفت داستان از زبان شاهزادگان بیان میگردد.
هفت مظلوم: نظامی در هنگام لشکر کشیدن مجدد خاقان چین به ایران در اثر داستان یک شبان به خیانت وزیر خود پی میبرد و وزیر را بازخواست نموده و از مردم میخواهد تا هر کس شکایتی از وی دارد به پیش او بیاید. هفت ستمدیده نزد شاه رفته و دادخواهی میکنند.
در شاهنامه فردوسی نیز بارها عدد هفت مورد توجه قرار گرفته است:
هفت پهلوان: در شاهنامه هفت پهلوان با شخصیتهای مختلف برگزیده شده اند: ضحاک (پادشاه بد)، فریدون (پادشاه خوب)، سیاوش (شاهزاده ای نیکوکار)، فرود (شاهزاده ناکام)، پیران (سردار بزرگ تورانی)، رستم (پهلوان بزرگ ایرانی)، بهرام چوبین (پهلوانی دیگر از ایران زمین)
هفت واد: نام مردی در شاهنامه که دارای هفت پسر بود و با اردشیر جنگ کرد. او را هفت بخت هم گفته اند.
هفت دیوار: سیاوش شهر «گنگ دژ» یا «سیاوش گرد» را بنا میکند که دارای هفت دیوار است: زرین، سیمین، پولادین، برنجین، آهنین، آبگنین، کاسگنین.
جنگ هفت گردان: ماجرای جنگ هفت گردان این است که رستم به همراه هفت تن از پهلوانان ایران از مرز می گذرد و به شکارگاه افراسیاب میرود. یک هفته در آنجا به شکار میپردازد، افراسیاب آگاه میشود و به جنگ آنها میرود. سرانجام ایرانیان فاتح باز میگردند.
هفت خان رستم: هفت موضع یا مرحله بین ایران و توران بود که رستم و اسفندیار در آن مناطق به مخاطرات بزرگ دچار شدند.
ترکیبات عدد هفت مانند هفت فلک، هفت گردون، هفت گنبد خضراء، هفت بنا، هفت پرگار، هفت بام، هفت اورنگ، هفت طبقه زمین، هفت الوان، هفت خم، هفت دایره، هفت اژدها و … نیز در ادبیات رواج بسیار دارد.

هفت در موسیقی

نتهای هفت گانه موسیقی: دو، ر، می، فا، سل، لا، سی
هفت دستگاه موسیقی ایران: راست و پنجاه، چهارگاه، سه گاه، همایون، نوا، ماهور، شور
موسیقی یونانی نیز دارای هفت دستگاه می باشد. همچنین در گذشته در یونان هفت گام مورد استفاده بوده است.
باربد موسیقی دان معروف ساسانی هفت آهنگ برای هفت روز هفته ساخت. در دوران ساسانی خصوصا در دربار خسروپرویز نیز هفت دستگاه موسیقی متداول بوده است.
زنج از سازهای خراسان است که هفت سیم دارد.
چنگ در نزد قدما هفت سیم داشت.
هفت بند نام نیی است که آواز آن از سایر نی ها رساتر می باشد.
طاس هفت جوش نام یکی از آلات موسیقی دربار شاهان قدیم ایران است.
هفت نوع ساز بادی وجود دارد.

هفت در خوشنویسی

هفت خط جام: جور، بغداد، بصره، ازرق، ورشکر، کاسه گر، فرودینه
هفت خط: ثلث، محقق، ریحانی، رقاع، نسخ، تعلیق، نستعلیق
هفت خط عهد ساسانی: دردین دفتریه (که بدان اوستا را می نوشتند)، ویش دبیریه (که بدان فراست، زجر، اشاره های چشم و مانند آنرا نویسند و قلم آن به کسی نرسیده)، گستج (که بدان عهدها، امور مخفی و سکه ها را مینوشتند)، نیم گستج (که بدان طب و فلسفه را مینوشتند)، شاه دبیریه (که ملوک عجم در میان خود بدان تکلم میکردند و عوام در آن شرکت نداشتند)، راز سهریه (ملوک بدان خط اسرار خود را برای اقوام دیگر می نوشتند)، رأس سهریه (بدان منطق و فلسفه را می نوشتند)

هفت در سایر هنرها

یونانیان باستان همه ساله، هفت تن از بهترین هنرپیشگان نقشهای سنگین و غمناک و نقشهای طنز و کمدی را انتخاب میکردند. آنها مانند رومیان باستان به هفت هنر احترام میگذاشتند. در سینما (هنر هفتم) نیز فیلمهایی ساخته شده اند که در نام آنها از عدد هفت استفاده شده است مانند: هفت عروس برای هفت برادر، هفت دلاور، هفت کوتوله، هفت شیطان
نمایشنامه های بسیاری نیز با اسمی از عدد هفت وجود دارند مانند: هفت سران برابر طبس، هفت کاخ اهریمن و …

هفت در طبیعت

گیاه اسلیوس (سلیخه) مخصوص هند و عمان، بر هفت قسم است: زرد خوشبو، سرخ خوشبو، سفید مایل به زرد، بین سرخی و سیاهی، غیربراق، سیاه و بدبو. این گیاه هفت سال عمر میکند.
هفت ستاره که آنرا به عربی بنات النعش می خوانند و به صورت خرس است و به عربی دب می گویند.
عجایب هفتگانه شامل: اهرام ثلاثه مصر، باغهای معلق بابل، مجسمه زئوس یا ژوپیتر (خدای خدایان)، معبد آرتمیس، آرامگاه موسولوس، مجسمه آپولون (خدای روشنایی یونانی)، فانوس اسکندریه
هفت اختر: ماه، تیر، ناهید، خورشید (مهر)، بهرام، برجیس (اورمزد)، کیوان

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٤:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۳

 


اعداد متحابه

گاهی پیش می آید که هنگام انجام اعمال محاسباتی احساس می کنیم روابط خاصی بین برخی از اعداد برقرار است . به خاطر د ارم زمانی که دانش آموز سال اول دبیرستان بودم برادر کوچکم که معمولا در محیط اطراف خود اشکال جالبی کشف می کرد رابطه ای بین مجذور اعداد پیدا کرد البته خود رابطه را به خاطر نمی آورم اما وقتی موضوع را با دبیر ریاضی خود در میان گذاشتم بدون هیچ هیجانی به من پاسخ داد که این رابطه قبلا کشف و به اثبات رسیده است.
جالب است بدانید روابط بین اعداد از هزاران سال پیش همواره مورد توجه بشر بوده تا جایی که گاهی به آن نسبت سحر و جادو می دادند.در ادامه یک نمونه از این روابط را خدمت دوستان ارائه می کنم.
دو عدد را” متحابه” گوییم هرگاه مجموع مقسوم علیه های هر یک با دیگری برابر باشد. به عنوان مثال اعداد ۲۸۴ و ۲۲۰ را در نظر بگیرید مجموع مقسوم علیه های عدد ۲۸۴ برابر با عدد ۲۲۰ است و مجموع مقسوم علیه های عدد ۲۲۰ برابر با ۲۸۴ است. کشف این اعداد را به فیثاغورث نسبت داده اند. این زوج عددی در هاله ای از عرفان پوشیده شدند و بعد ها این عقیده ی خرافی پدید آمد که دو طلسم حاوی این اعداد دوستی تمام عیاری بین حاملین آن ها ایجاد خواهند کرد. این اعداد نقش مهمی در سحرو جادو واحکام نجوم و طالع بینی پیدا کردند .
زوج های عددی متحابه دیگری نیز وجود دارد ازجمله اعداد ۱۷۲۹۶ و ۱۸۴۱۶ که توسط پیر دو فرما (Pierre de Fermat) عددشناس بزرگ فرانسوی در سال ۱۶۳۶ ارائه گردید.البته اخیرا محققین دریافته اند که کشف فرما در واقع کشف مجددی بوده و این زوج عددی را قبلا ابن البنای مراکشی ( ۱۲۵۶-۱۲۳۱) در اواخر قرن سیزدهم یا اوایل قرن چهاردهم شاید با استفاده از فرمول ثابت بن قره کشف کرده بوده است. دو سال بعد ریاضی دان و فیلسوف فرانسوی رنه دکارت زوج سومی ارائه داد. ریاضی دان سوئدی لئونارد اولر جستجوی سازمان یافته ای برای یافتن اعداد متحابه به عمل آورد و در سال ۱۷۴۷ لیستی از ۳۰ زوج را عرضه کرد که بعدا به بیش از ۶۰ زوج گسترش یافت. مساله ی عجیب دیگر در تاریخ این اعداد کشف اعداد متحابه دور از نظر مانده و نسبتا کوچک ۱۱۸۴ و ۱۲۱۰ به وسیله ی نوجوان ۱۶ ساله ی ایتالیایی نیکولو پاگانینی در سال ۱۸۶۶ بود.امروزه بیش از ۱۰۰۰ زوج عدد متحابه به ثبت رسیده است اما جستجو برای یافتن زوج های دیگر همچنان ادامه دارد.شما هم می توانید در این جستجو سهمی داشته باشید.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٤:۳٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۳

 

روان شناسان شخصیتی براین عقیده اند که شماره تولد، شما را از آن چیزی که میخواهید باشید دور نمی کند، بلکه مانند رنگی است که نوع آن و زیبایی اش برای افراد مختلف متفاوت است.
به مثال زیر توجه کنید :

فرض می کنیم که شما متولد ۸مهر ۱۳۵۵ هستید مهر ماه هفتم (۷) سال است پس از راست به چپ

2 = 1+1 = 11 = 0+7+3+1 = 1370 = 1355+7+8

شماره تولد 2 است و اکنون می توانید آنچه راکه مربوط به این شماره است با خود مطابقت دهید .


تفسیر اعداد :

1- خالق و مبتکر

:'' یک'' ها پایه و اساس زندگی هستند. همیشه عقاید جدید وبدیع دارند و این حالت درآنها طبیعی است. همیشه دوست دارند تمامی کارها و مسائل بر حول محوری که آنها میگویند و تعیین می کنند در
گردش باشد و چون مبتکرهستند، گاهی خود خواه میشوند. با این حال ''یک'' هابشدت صادق و وفادارند و به خوبی مهارتهای سیاسی را یادمیگیرند . همیشه دوست دارندحرف اول را بزنند و غالبارهبر و فرمانده هستند،چون عاشق این هستند که''بهترین'' باشند . در استخدامخود بودن و برای خود کارکردن بزرگترین کمک به آنهاست ولی باید یاد بگیرند عقایددیگران ممکن است بهتر باشدو باید با رویی باز آنهارا نیز بشنوند .
-2 پیام آور صلح :

'' دو'' ها سیاستمدار به دنیا می آیند! از نیازدیگران خبر دارند و غالبا پیش از دیگران به آنها فکرمی کنند . اصلا تنهایی رادوست ندارند . دوستی وهمراهی با دیگران برایشان بسیار مهم است و می تواندآنها را به موفقیت درزندگی رهنمون سازد . اما ازطرف دیگر ، چنانچه دردوستی با کسی احساس ناراحتی کنند ترجیح می دهند تنهاباشند. از آنجایی که ذاتاخجالتی هستند باید در تقویت اعتماد به نفس خود تلاش کنند و با استفاده از لحظه ها و فرصت ها آنها را ازدست ندهند .

3- قلب تپنده زندگی :

'' سه '' ها ایده آلیست هستند، بسیارفعال،اجتماعی،جذاب،رمانتیک وبسیار بردبار و پر تحمل.خیلی کارها را با هم شروع می کنند اما همه آنها راپیگیری نمی کنند. دوستدارند که دیگران شاد باشندو برای این کار تمام تلاش خود رابه کار می گیرند.
بسیار محبوب اجتماعی و ایده آلیست هستند اما باید یادبگیرند که دنیا را از دید واقع گرایایه تری هم ببینند.

4- محافظه کار :

'' چهار'' هابسیار حساس و سنتی هستند.آنها عاشق کارهای روزمره،روتین و پیرو نظم وانضباط هستند و تنها زمانیوارد عمل می شوند کهدقیقا بدانند چه کاری بایدانجام دهند. به سختی کار وتلاش می کنند. عاشق طبیعت ومحیط خارج از خانه هستند .بسیار مقاوم و با پشتکارهستند. اما باید یاد بگیرندکه انعطاف پذیری بیشتری داشته و با خود مهربانترباشند.

5- ناهماهنگ با جماعت:

'' پنج''ها جهانگرد هستند و کنجکاوی ذاتی، خطر پذیری و اشتیاق سیری ناپذیر آنها به جهان هستی و دیدن محیط اطراف خود،غالبا برایشان درد سر سازمی شود. آنها عاشق تنوع هستند ودوست ندارند ماننددرخت در یک جا ثابت بمانند.تمام دنیا مدرسه آنهاست ودر هر موقعیتی به دنبالیادگیری هستند. سوالات آنهاهرگز تمام نمی شود. آنهابه خوبی یاد گرفته اند کهقبل از اقدام به عمل،تمامی جوانب کار را سنجیده و مطمئن شوند که پیش ازنتیجه گیری ،تمامی حقایق را مد نظر قرار داده اند .

6-رمانتیک و احساساتی:

'' شش'' هاایده آلیست هستند و زمانی خوشحال می شوند که احساس مفید بودن کنند . یک رابطه
خانوادگی بسیار محکم برای آنها از اهمیت ویژه ای برخوردار است. اعمالشان بر تصمیم گیری هایشان موثراست و آنها حس غریب برای مراقبت از دیگران و کمک به آنها دارند. بسیار وفادار وصادق بوده و معلمان بزرگی می شوند. عاشق هنرو موسیقی هستند . دوستانی صادق و در دوستی ثابت قدم هستند.''شش'' ها باید بین چیزهایی که می توانند آنها را تغییر دهند و چیزهایی که نمی توانند،تفاوت قائل شوند

7- عاقل و خردمند :

'' هفت''ها جستجو گر هستند. آنهاهمیشه به دنبال اطلاعات پنهان و مخفی بوده و به سختی اطلاعات به دست آمده را با ارزش حقیقی آن می پذیرند. احساسات هیچ ارتباطی با تصمیم گیری های آنها
ندارد. با اینکه در مورد همه چیز در زندگی سوال می کنند اما دوست ندارند موردپرسش واقع شوند و هیچگاه کاری را ابتدا به ساکن با سرعت شروع نمی کنند و شعارآنها این است که به آرامی می توان مسابقه رابرد. آنها فیلسوفهای آینده هستند؛ طالبان علم که به هر چه می خواهند می رسندو سوال بی جوابی ندارند .مرموز هستند و در دنیای خودشان زندگی می کنند وباید یاد بگیرند در این دنیا چه چیزی قابل قبول است و چه چیزی نه !

8- آدم کله گنده :
 '' هشت ''ها حلال مشکلات هستند. اساسی و حرفه ای سراغ مشکل رفته و آن را حل می کنند.
قضاوتی درست دارند و بسیارمصمم هستندو طرحهاو نقشههای بزرگی دارند و دوست دارند زندگی خوبی داشته باشند. مسوولیت افراد را برعهده می گیرند و مردم رابا هدف خاص خود می بینند.
با شرایط ویژه ای این امکان رابه وجود می آورند که دیگران همیشه آنها رارئیس ببینند

9 -اجرا کننده و بازیگر :
 
 '' نه '' ها ذاتا هنرمند هستند .بسیار دلسوز دیگران و بخشنده بوده و آخرین پول جیب خود را نیز برای کمکبه دیگران خرج میکنند . باجذابیت ذاتی شان اصلا دردوست یابی مشکلی ندارند وهیچ کـس برای آنها فردغریبه ای به حساب نمی آید.در حالات مختلف شخصیتهای متفاوتی از خود بروزمی دهند و برای افرادی که اطرافشان هستند شناخت این افراد کمی دشوار به نظر میرسد . آنها شبیه بازیگرانی هستند که در موقعیت های مختلف رفتارهای متفاوتی نشان می دهند. افرادی خوش شانس هستند اما خیلی وقتهااز آینده خود بیمناک ونسبت به آن هراسان هستند.
آنها برای موفقیت باید به یک دوستی و عشق دو جانبه که می تواند مکملشان درزندگی باشد دست یابند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٤:٢٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٩/٢۳