انگ

تا به حال بطور دقیق به انگشتان دستان خود نگاه کرده‌اید؟ تا به حال فکر کرده‌اید که به کدامیک علاقه بیشتری نسبت به بقیه دارید؟ با دقت نگاه کنید، سپس توضیح مربوط به آن را بخوانید.

انگشت شماره 1
این انگشت نماد مسایل مادی و ثروت است و کسانی که این انگشت را انتخاب می‌کنند، اقتصاد دانان خوبی هستند و معمولا از نظر مالی در وضعیت خوبی قرار دارند.

انگشت شماره 2
این انگشت نماد کار می‌باشد و اشخاصی که به این انگشت اهمیت بیشتری می‌دهند انسان‌های کاری هستند و بطور کلی وجدان کاری خوبی دارند و موفقیت زیادی در کارها دارند.

انگشت شماره 3
این انگشت میزان اهمیت به خود فرد را نشان می‌دهد، افرادی که این انگشت را انتخاب می‌کنند، در مورد همه چیز اول به خود اهمیت داده و تا حدودی خودپرست و خودخواه هستند.

انگشت شماره 4
این انگشت نماد محبت و عشق است و کسانی که این انگشت را انتخاب می‌کنند، انسان‌های احساساتی و عاطفی هستند و همواره به دنبال محبت و خوشحال کردن دیگران هستند.

انگشت شماره 5
این انگشت نماد خانواده و فرزند هست و کسانی که به این انگشت علاقمند هستند، افرادی هستند که به خانواده پایبند بوده و به زندگی مشترک و بطور کلی روابط بین افراد اهمیت می‌دهند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٧:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

چینی

متولدین حوت (اسفند)

متولدین دهه اول این ماه، دارای روحیه‎ای متعادل – خوشرو – خوش برخورد – از مشاغل سخت گریزان – تا حدی راحت طلب – از نظر اقتصادی نسبتاً موفق و تابع شرایط روز – عموماً به خورد و خوراک و لباس اهمیت زیادی می‎دهند – تا زمانی که منافع آنان در خر نیفتد، در دوستی و شراکت پایدار – عموماً اجتماعی و معاشرتی – بعضاً درون‎گرا – از نظر خانوادگی دلسوز مهربان، اما متعصب – مسئول و توجیه‎گر افراد خانواده – از نظر اقتصادی متوسط – گاه خسیس و تنگ نظر – از لحاظ شغلی، اغلب متخصص و متبحر در کار – از لحاظ روحی مرگ اعضاء خانواده و فامیل، تأثیر عمیق و پایداری روی آنان خواهد داشت – از نظر خانوادگی و اجتماعی فعال و طالب دخالت در امور – اهل آموختن و دانستن – برخی طالب سبیعت و تفریح و برخی طالب مطالعه و تحقیق – متولدین این دهه اغلب به علوم انسانی، ادبیات و هنر علاقمند می‎باشند – اینان دارای مقاومت جمی و روحی خوبی در مقابل بیماریها هستند. واکنش‎های آنها ر مقابله با مشکلات سخت افراطی بوده اما در مواقع دیگر متعادل می‎باشند – این افراد اغلب از هوش و ذکاوت خوبی برای از میدان به در کردن رقبا و همکاران دارند و همچنین اهل زد و بند و سازش نیز می‎باشند .

مشاغل مناسب برای متولدین این دهه: امور تجارت – خدمات – خرید و فروش – بنگاه‎داری – شراکت – مدیریت – ریاست – مشاغل – انضباطی – مشاغل سیاسی – مشاغل نظامی و ... می‎باشد .

متولدین دهه دوم این ماه عموماً از نظر شخیصتی غیر ثابت، اهل مصالحه و سازش و گذشت – معاشری خوب برای شرکاء و همکاران – نگران از فقر و بی پولی – در تامین معاش خانواده موفق – مشاوری خوب برای افراد خانواده و همسر – معاشرتی و اجتماعی – ذاتاً درون‎گرا – از نظر عاطفی، رفتار خوبی با همسر و اعضاء خانواده دارند، اما تسلط و مدیریت خوبی ندارند – اینان فامیل دوست – گاه وابسته به پدر و مادر – بعضاً دهن بین و تحریک‎پذیر – اهل دوستی و رفاقت مشروط – بعضاً طالب تنوع شغلی – عموماً علاقمند به سیر و سفر – طالب نوآوری و ابتکار – از لحاظ ظاهر آراسته و خوش لباس – موفقیت اقتصادی آنان اغلب زاییده شانس و اقبال آنهاست، نه تلاش و تدبیر – این افراد اغلب به خاطر گرفتن تصمیمات عجولانه، گرفتار برخی مشکلات می‎شوند .

مشاغل مناسب برای متولدین این دهه، مشاغل خدماتی – امور تجاری – خرید و فروش – بنگاه داری – زمینه‎های تبلیغاتی و هنری – واسطه‎گری و .... می‎باشد .

متولدین دهه سوم این ماه افرادی مقاوم – سخت‎کوش – حلال مشکلات خود – اغلب دارای افکاری سازنده و مبتکر – اهل بحث و مجادله – پرحرف – اغلب دارای اطلاعات عمومی خوب – علاقمند به تحصیل و دانش – بعضاً دارای سبک و ابتکار در شغل خود – عموماً طالب نظم و انضباط – طالب پاکیزگی – از لحاظ اجتماعی فعال، صبور و پرحوصله هستند اما در بحران‎های بزرگ، رفتار انفعالی از خود نشان می‏دهند – از لحاظ خانوادگی افرادی موفق و دوست و یار همسر و اعضاء خانواده – مهمترین سرگرمی اغلب این افراد کتاب و مطالعه است – عموماً به زبان خارجی علاقمند می‎باشند – عموماً در هر شغلی موفق هستند – این افراد تابع قانون و مقررات بوده اغلب طرفدار منطق می‎باشند – اینان افرادی آرامش طلب – خوش گذران – در دوستی قابل اعتماد – شراکت و همکاری با آنان مثمر ثمر – اهل تفکر و تفحص – در تصمیم‎گیری صبور، اما به محض تصمیم اقدام به عمل می‎کنند – در صورت عصبانیت، واکنش تند از خود نشان می‎دهند – در امور خانوادگی دارای جاذبه و احترام هستند ولی از نظر همسرانشان جدی و خشک به نظر می‎رسند – اغلب مشاور و وکیل خانواده و فامیل خود هستند – در امور اقتصادی عموماً از هوش و دقت خوبی برخوردار هستند – در امور اقتصادی عموماً از هوش و دقت خوبی برخوردار هستند – اما بعضاً ولخرج و دست و دل باز هستند – به دلیل وسوساس و دقت زیاد، به ریسک اقتصادی دست نمی‎زنند – بیشتر طالب کارهای بزرگ هستند – طالع این افراد میانه است، اما افرادی خوش شانس و مورد احترام هستند .

مشاغل موافق این افرائ عموماً معماری – ساختمان سازی – نقشه برداری – امور دکوراسیون و تزئینات – امور فرهنگی – هنری – اجتماعی

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

چینی

فروردین:
متولدین حمل (فروردین)

متولدین این ماه عموماً دارای قدی متوسط – چهره‎ای لاغر – نگاه بلند – چشم سرمه‎ای – گربه‎ای یا میشی هستند. از آنجایی که متولدین فروردین در معرض میدان مغناطیسی نسبتاً ضعیف قرار دارند، رشد ملکات و صفات نیک در آنها در حد میانه بوده و اینان در برخورد با مسائل و مشکلات زندگی، عکس‎العمل ضعیف از خود نشان می‎دهند. اینان در برخورد با افراد، اغلب شیوه بی‏طرقی و بی‎تفاوتی را در پیش می‎گیرند. از نظر پیشرفت در زندگی اجتماعی، در موقعیت متوسط و بعضاً ضعیف قرار دارند .

متولدین این ماه از لحاظ خانوادگی و به خصوص ازدواج و همسریابی، نیاز به دقت زیاد دارند. زیرا این افراد برای رسیدن به تعادل در زندگی، لازم است همسران خود را از متولدین برجی که خصوصیات کاملاً متضاد با آنان دارند، انتخاب نمایند. به طور مثال، خوب است که این افراد با متولدین برج سرطان ازدواج نمایند .

متولدین این ماه از لحاظ فکری و روانی، در موضع نه چندان قوی قرار دارند و این برای آنان یک حسن به شما می‎آید. زیرا این افراد به علت این که کمتر خود را درگیر مسائل فکری و روانی می‎کنند، از یک زندگی آرام و عمر نسبتاً طولانی برخوردار می‎شوند. این افراد اغلب نقش وکیل فامیل و خویشان را دارند و در امورات مختلف ممکن است مورد مشورت آنان قرار بگیرند .

متولدین برج حمل اغلب از صحرا و مرتع زارها خوششان می‎آید و مایلند در مناطق خلوت و دور افتاده زندگی کنند .

هر چه تاریخ تولد متولدین این ماه به پایان فروردین ماه نزدیک شود، از صفات منفی آنها کاسته شده و به سمت اعتدال نزدیک می‎شوند .

از مشخات دیگر متولدین این ماه، به خصوص از دهم فروردین به بعد، پیش‎بیی فعالیتهای تجاری و اقتصادی و زندگی خانوادگی متنوع است. این افراد از نظر فکری بی ثبات اما میل به تعادل دارند. افراد متولد بیستم فروردین ماه به بعد، اغلب دارای طبعی متغیر – آتشین مزاج – ستیزه‎جو – کم جوش و تنگ نظر می‎باشند. اینان در امور کاری و شغلی، سخت‎گیر و وسواسی بوده و با این همه افرادی خوش شانس و کم و بیش موفق هستند .
متولدین دهه سوم این ماه اغلب افرادی سالم، با طول عمر زیاد هستند. اینان از لحاط فکری در موقعیت خوبی قرار دارند و در امور شغلی و اقتصادی، به پیشرفتهای خوبی دست می‎یابند. محل سکونت این افراد اغلب ثابت، اما شغل متحرک و متفاوت دارند. اینان از لحاظ اجتماعی افرادی خوش برخورد، صمیمی و مردمدار هستند. گرچه این افراد اغلب اهل گذشت هستند، اما اگر کدورتی عامل قطع رابطه آنان با دوستان و خویشان گردد، کمتر ممکن است برای آشتی پیش قدم شوند .
متولدین این ماه اغلب از نظر خانوادگی، تنوع طلب، خوشرو و با گذشت هستند. فرزندان این افراد اغلب سرکش و ستیزه‎جو هستند، اما از نظر اجتماعی رفتار سالمی دارند .
به طور کلی متولدین این ماه افرادی میانه‎رو، طبیعت دوست، احساساتی و اغلب متغیر بوده و با این وجود افرادی موفق می‎باشند .
مشاغل این افراد اغلب وکالت – قضاوت – رویگری – قصابی – چوپانی – صیادی – جاسوسی – خلاف کار و غیره می‎باشد .
متولدین ثور (اردیبهشت)

متولدین ای ماه اغلب دارای قدی متوسط، چهره‎ای مایل به چهارگوش، موهای پرپشت، چشمان سیاه و ابروان پر هستند. این افراد دارای احساساتی تند بوده و در مقابل عوامل بیرونی، واکنش تند و سریع نشان می‎دهند و به همان سرعت نیز آرام می‎گیرند. این افراد اغلب عصبی مزاج بوده دارای خلق متغیر هستند و به راحتی در کارها و تصمیمات خود، تغییر موضع می‎دهند .

متولدین این ماه از لحاظ خانوادگی رفتاری گرم و محبت‎آمیز دارند و به خوص نسبت به پدر و مادر احساس مسئولیت می‎کنند. این افراد در دوستی ثابت قدم بوده اما شراکت آنان در امور اقتصادی سودبخش نخواهد بود .

زنان متولد این ماه اغلب دستخوش دلهره و اضطرابی ناشناخته هستند و گاه عکس‎العمل بیمارگونه از خود نشان می‎دهند. با این همه مادران خوبی برای فرزندانشان می‎باشند. همچنان از نظر عاطفی، همسرن خوبی خواهند بود. اینان اغلب افرادی منظم، کاردان، با سلیقه و شیک پوش هستند. این افراد اغلب دارای زمینه هنری در رشته‎های شعر و ادبیات و موسیقی هستند .

متولدین دهه دوم این ماه، عموماً زندگی متعادلی خواهند داشت و اغلب در هر کاری موفق می‎باشند. اینان دارای قدی میانه تا بلند بوده، صورتی سبز و نسبتاً گرد و چشم و ابرویی تیره دارند. این افراد عموماً صمیمی – خوش برخورد – مید به موازین اجتماعی – دارای موقعیت خانوادگی خوب و از افراط و تفریط پرهیز می‎کنند .

متولدین دهه سوم این ماه، افرادی متعادل – میانه‎رو – دارای زندگی نسبتاً موفق – علاقمند به سیر و سفر و علاقمند به زیبایی‎های طبیعت – تمایل به هنر از جمله موسیقی، نقاشی، ادبیات و غیره دارند. این افراد از نظر فیزیکی افرادی خوش چهره با قدی متوسط بوده و از زیبایی متعارفی برخوردار می‎باشند. اینان از لحاظ روانی اغلب متعادل، افرادی خوش برخورد – متواضع – اصلاح طلب – از نظر خانوادگی و اجتماعی عموماً موفق و همسرانی خوب و بعضاً ایده‎آل خواهند بود .متولدین جوزا (خرداد)

متولدین این ماه، به خصوص متولدین دهه اول این ماه، عموماً افرادی سخت کوش – با اراده – دارای پشتکار – در امور اقتصادی و خانوادگی کم و بیش موفق – اغلب دمدمی مزاج – بی‎ثبات در تصمیم‎گیری می‎باشند. از لحاظ فیزیکی افرادی سالم، دارای استخوان‎بندی محکم، چهره‎ای خوب، دارای چشمانی روشن و پوستی نسبتاً تیره هستند .

متولدین این دهه اغلب میانه‎رو – در افکار و ایده‎های شخصی خود متعصب – خوش شانس – خوش برخورد – در زندگی زناشویی موفق – تا حدی منزوی – با عمری متوسط و عاقبت به خیر، خواهند بود. ازدواج یا شراکت این افراد با متولدین فروردین ماه توصیه می‎شود .

این افراد از لحاظ اقتصادی فعال، دارای مشاغل متحرک، سیر و سفر از لحاظ زندگی و مسکن غیر ثابت و اغلب مهاجر می‎باشند. اینان افرادی تندخو – تندرو – سخت‎گیر – علاقمند به طبیعت وزیبایی – احساساتی و متغیر – و اغلب در رشته‎های مختلف هنری فعالیت دارند. اینان اغلب افرادی ولخرج – از نظر خانوادگی عاطفی و احساساتی بوده و بعضاً طالب تعدد زوج می‎باشند .

متولدین دهه دوم این ماه طالع سعد دارند و در سرنوشت آنها مال و ثروت دیده می‎شود. صنعت دامداری مواد غذایی موافق طبع آنها بوده و اینان اغلب طالب زندگی در طبیعت و روستاها هستند. این افراد از لحاظ خانوادگی مسئولیت‎پذیر بوده به اداب و رسوم پایبند می‎باشند. اینان افرادی شهرت طلب و شهوت پرست بوده در اجرای نیات و خواسته‎های خود، کم و بیش موفق می‎باشند .

این افراد به علت شنت‎رایی و کهنه پرستی، گاه با شکست مواجه می‎شوند. زیرا با هر پدیده نویی مخالف می‎باشند. با این وجود اغلب این افراد عاقبت به خیر بوده و در زندگی با شانس و موقعیت‎ها خوبی مواجه می‎شوند. اینان عموماً افرادی عاطفی و خانواده دوست و رفیق باز بوده به طبیعت، کوه و دشت، سبزیهای خوراکی، و رنگ سبز علاقمند می‎باشند. این افراد بیشتر به شغل‎های پر دردسر روی می‎آورند. آنان از لحاظ جسمی و روحی و همین طور موقعیت اجتماعی و اقتصادی، وضعی متوسط دارند. اگر چه بعضاً شانس و موقعیت‎های خوی به دست می‎آورند. آنها در برخورد با افراد میانه‎رو تا حدی جدی می‎باشند و از مدیریت نسبتاً خوبی در خانواده برخوردار هستند. عموماً مرگ و میز فامیل، تأثیر عمیقی بر روحیه آنان می‎گذارد .

متولدین دهه سوم این ماه، افرادی خوشرو – حراف – دارای طبعی بلند – بزرگ منش – عصبی مزاج – تندخو – افراطی – علاقمند به کشاورزی و دامداری و صنعت وابسته به امور عمرانی و ساختمانی – معماری – مهندسی – جاده‎سازی و سدسازی – پیمانکار و شاغل در امور بازرگانی – دیپلمات و زرگر و صراف و آهنگر و ... اغلب در شغل خود متخصص و کارآمد می‎باشند .

این افراد عموماً در زندگی خانوادگی و زناشویی موفق، دارای همسر و فرزندانی خوب – از نظر مالی و اقتصادی اغلب دارای شرایطی متوسط – در رفع مشکلات توانا – در رسیدن به خواسته‎ها با تلاش فردی موفق – عموماً دارای مشاغل آزاد و سیار – بعضاً گرفتار یک بیماری مزمن و پایا – علاقمند به سفرهای اقتصادی و سیاحتی – باهوش – زرنگ و زیرک – مردمدار – در معاشرت با افراد، دمدمی مزاج – در عین حال افرادی صمیمی و صادق و رک‎گو هستند .

زنان متولد این ماه اغلب عصبی و تندخو – گاه منطقی و گاهی عاطفی و احساساتی – گاه اجتماعی و گاه نجوش و منزوی – زمانی عاشق طبیعت و زیبایی و زمانی دیگر بی‎توجه به آن – بعضاً در زندگی زناشویی و خانوادگی ناموفق – دارای افکار و آرزوهای دست نیافتنی – در عین حال اغلب در اداره زندگی خود موفق می‎باشند
متولدین سرطان (تیر)

متولدین دهه اول این ماه طالعی نیک دارند و در زندگی اجتماعی و اتصادی و خانوادگی موفق هستند. اغلب شخصیت‎های دینی و اجتماعی، از متولدین این دهه می‎باشند، این افراد دارای هوش و ذکاوت – تحمل خوب – پرانرژی – درونگرا – دارای افکاری ثابت – عموماً دارای شهرت و موفقیت اجتماعی می‎باشند. مشاغل موافق با اینان: فعالیت‎های دریایی – صیادی و قایق‎رانی – سدسازی – آب و آب‎یاری – عمرانی – امور عام المنفعه – مشاغل سیار و آزاد و ... می‎باشد .

متولدین دهه دوم این ماه، افرادی حساس – ناپایدار – تأثیرپذیر – دو شخصیتی 0 دمدمی مزاج – متعصب و پایبند به تعهدات اجتماعی و اقتصادی و خانوادگی – به علت عدم ثبات روانی، از برخورد صحیح با مشکلات ناتوان، اما در مشکلات دیگران توانا و مشاور و مددکار می‎باشند. این افراد مریدانی صادق – دوستانی وفادار – طالب طبیعت و سیر و سفر – و اغلب دارای عمری طولانی خواهند بود .

متولدین دهه سوم این ماه، افرادی اجتماعی – فعال – شجاع – مغرور – سخت‎گیر – جدی – دارای نظم و انضباط – پایبند سنت‎ها – مخالف نوآوری – دارای شخصیت غریزی و تمایلات جسمانی – در برخورد خشن و تندخو- با محیط اطراف ناسازگار – ماجراجو – قدرت طلب – متکی به نیروی جسمانی – در امور خانوادگی سرکش – بعضاً در زندگی زناشویی ناموفق و مواجه با شکست – اهل سیر و سفر و ....

مشاغل مورد علاقه متولدین این دهه از ماه سرطان اغلب گوناگون بوده و از ساختمان سازی تا تخصص‎های علمی و مهندسی و غیره است. گاه تنوع شغلی و زندگی این افراد تا حد خانه به دوشی پیش می‎رود .متولدین اسد (مرداد)

متولدین این ماه به طور کلی از لحاظ جسمی و روح از بالاترین امتیاز برخوردار می‎باشند. در این افراد صفات منفی یا مثبت در حداکثر قرار گرفته و شخصیت این افرائ به گونه‎ای است که در هر بعد تربیت و تشویق شوند به نهایت آن خواهند رسید .

اینان از نظر فییکی افرادی قوی – تنومند – بلندقد – اغلب چشم و ارو مشکی می‎باشند. چنانچه این افراد مسیر زندگی در جریان امور احساسی و عاطفی قرار بگیرند، هنرمند – شاعر – نقاش – هنرپیشه – مجسمه‎ساز – نویسنده و بازیگر موفقی خواهند شد.چنانچه در امور نظامی گری تربیت شوند، سراداران و فرماندهانی موفق و دلیر خواهند شد. چنانچه در سیاست تربیت شوند، سیاستمدارانی قابل و زبردست خواهند شد. در هر حال این افراد در هر زمینه‎ای که آموزش ببینند، در آن زمینه به تحصص و توفیقات بالایی دست می‎یابند .

متولدین دهه اول این ماه اغلب تندرو و افراطی – حراف – در امور اقتصادی عموماً موفق – در زندگی زناشویی گاه مواجه با مشکل – دارای خصلت‎های خوب – راستگو و درستکار – مشاور در امور خانوادگی – بعضاً مصلحین و قاضیانی خوب – اغلب دارای مشاغل آزاد – به علت صادق بودن، ناموفق در امور مالی و اقتصادی – در امور خانوادگی منصف و وفادار – با تقوا – اغلب دارای وجهه اجتماعی خوب – دارای شخصیت مثبت – حل و فصل کننده اختلافات خانوادگی – خیرخواه – خوشرو با چهره‎ای شاد – در مواجهه با مشکلات صبور – شریکی قابل اعتماد – مقید به خانواده و فامیل دوست – در تربیت فرزندان اغلب موفق – دارای طبعی بذله‎گو – گاه جاه طلب – عموماً در پست‎های مدیریت در پست‎های مدیریت و سرپرستی موفق و ...

متولدین دهه دوم این ماه دارای صفات خوب – اغلب دارای رشد و تکامل معنوی – دارای سلامت طبیعی – دارای عمری نه چندان زیاد – در امور اقتصادی و اجتماعی و خانوادگی نه چندان موفق – دارای شخصیتی مطلوب – در پاسخ به خشم، خشمگین در پاسخ به محبت، خوشرو و مهربان – اغلب عاقل و هوشمند – سخاوتمند – دارای طبعی لطیف و علاقمند به امور فرهنگی و هنری – بعضاً شاعر – نویسنده – هنرپیشه و مشاغل مرتبط با اینها – دارای حس زیباشناسی و هنری – بی توجه به مادیات – طالب زندگی سالم و شاد و ....

متولدین دهه سوم این ماه اغلب دارای تناسب اندام و تعادل جسمانی – در برخورد با مسائل واقع‎بین – در مواجهه با ناملایمات اغلب دارای عکس‎العملی متعارف – در مسائل خانوادگی و مشکلات مربوط به آن تا حد امکان با گذشت و صبور – علاقمند به طبیعت – کوه و دشت و صحرا – علاقمند به زندگی طبیعی و اغذیه طبیعی – اغلب دارای خانواده‎ای پر اولاد – عموماً در تلاش و کوشش – ذاتاً مخالف با سکون و بطالت – افرادی پویا و متغیر – علاقمند به سیر و سفر – عموماً دارای مشاغلی متنوع .

متولدین این دهه از ماه اسد، اغلب دارای رشد مغزی و جمجمه بزرگ می‎باشند. اینان دارای حافظه‎ای خوب، در امور محاسباتی موفق – در امور اجتماعی و اقتصادی متفکر – در صورت سیاستمدار بودن گرایش به دیکتاتوری – دارای استعداد مدیریت خانوادگی و مصلحت‎گرا می‎باشد
متولدین سنبله (شهریور)

متولدین این ماه به طور کلی افرادی خوش شانس – خوش برخورد – اهل صفا و صمیمیت – اغلب دارای صفات خوب و پسندیده – در دوستی پایدار – پایبند به قول و قرار – صادق و راستگو – خیرخواه – جذاب نیک سیرت – در امور شغلی و اجتماعی اغلب موفق و ....

متولدین دهه اول این ماه اغلب دارای روحیه‎ای خشن – سخت‎گیر – پرحرف – جدی – ستیزه‎جو – کم تحمل و بد اخلاق – در امور اقتصادی نسبتاً موفق – در مدیریت و سرپرستی کم و بیش موفق – بعضاً خسیس و تنگ نظر – در امور اجتماعی فعال – در برخورد با افراد جدی‎تر از خود عقب نشینی می‎کنند. به محض احساس ضرر، از شراکت یا دوستی صرفنظر می‎کنند .

این افراد دارای فضایلی نسبتاً خوب – طالب صلح و آرامش – علاقمند به امور هنری – در امور اقتصادی محدود – دارای یک شغل یا یک تخصص – بیشتر طالب کارهای سبک و کم زحمت و پر فایده – عموماً متخصص در امور خرید و فروش – اغلب تاجر – دلال – کارمند – واسطه و غیره – افرادی مقلد – سریع التأثیر – بعضاً دارای نیروی فوق طبیعی و تله‎پاتی و قدرت هیپنوتیزم – دارای استعداد پیش‎بینی و پیشگویی – ارائه دهنده راه‎حل‎های خوب در مسائل پیچیده – عموماً حدس آنها در امورات مختلف و بعضاً‌ در امور سیاسی و اقتصادی صحیح و درست – در حل مسائل خانوادگی توانا – دارای قدرت تطبیق با هر شرایط و محیط – از نظر عاطفی ضعیف‎اند،زیرا در تصمیم‎گیریهایشان عاطفه نقشی ندارد .

متولدین دهه دوم این ماه اغلب افراطی – تندرو – پرخاشگر – بعضاً دارای شخصیتی جدی – قاطع – سخت‎گیر – حراف – دارای جمجمه‎ای بزرگ – پیشانی قوی – بسیار حساس – دارای حافظه‎ای قوی – اغلب افرادی منطقی – باهوش – سریع‎الانتقال – حاضر جواب – عموماً‌آشنا به مسائلی فنی و تکنیکی – منظم در زندگی – مشاور در امور خانوادگی – در حل مشکلات توانا – از نظر اقتصادی خودکفا – در مسائل عاطفی فاقد جذابیت و انعطاف – اغلب ریاضا دانان، حسابدارها و کسانی که به هر طریق با حساب و حسابرسی و غیره در ارتباط باشند، از این گروه می‎باشند .

متولدین دهه سوم این ماه اغلب زود رنج – دارای عکس‎العمل سریع – نسبت به آینده کم اعتماد و به همین دلیل، بی علاقه به معاشرت – دارای نوعی احساس نگرانی درونی و ناشناخته که اغلب تا پایان عمر آنها را ترک نمی‎کند. این افراد عموماً فعال و پرکار و مشکل پسند هستند. به راحتی اقناع نمی‏شوند – در زندگی خانوادگی اغلب منفی‎گرا هستند – در امور اجتماعی محتاط و گاه ترسو هستند. اینان افرادی خودمتکی بوده و شراکت برایشان خوب نیست. این افراد اغلب تندرو بوده و برای رسیدن به هدف خود دست به هر کاری می‎زنند. از لحاظ شغلی بعضاً با بیگانگان فعالیت می‎کنند و اغلب به موازین سنتی و ملی وابستگی ندارند. این افراد بعضاً پایبند اخلاق نبوده و به مال و ثروت اهمیت زیادی می‎دهند. اغلب سیاستمداران و دیپلمات‎ها از این گروه می‎باشند .متولدین میزان (مهر)

متولدین دهه اول این ماه افرادی معتدل – باهوش – مردم دوست – بخشنده و هنردوست هستند. این افراد از لحاظ جسمانی دارای تناسب اندام – چهره‎ای سفید و مایل به گندمگون و چشم سیاه هستند. از نظر شغلی اغلب این افراد دانشمند – متخصص – سیاستمدار – نویسنده – مصلح اجتماعی و شاغل در رشته‎های هنری می‎باشند. اینان علاقمند به طبیعت بوده از نظر خانوادگی افراد متعادل – خوش برورد و پاکدل هستند .

متولدین این دهه اغلب دارای مشخصات ارثی و ژنتیکی بوده و شباهت زیادی به پدربزرگها و مادربزرگها و .... دارند. اغلب این افراد درون‎گرا – فامیل دوست – طرفدار ازدواج‎های فامیلی و زندگی جمعی هستند. در امور شلی نیز اغلب طالب کار جمعی می‎باشند. این افراد گاه دچار اشتباهات و مشکلاتی می‎شوند، اما اغلب قادر به رفع و حل و فصل آنها خواهند بود. بعضاً با رفتار غیر ارادی در امور اقتصادی و گاه سیاسی، دچار اشتباهاتی می‎شوند، اما اغلب به اشتباه خودپی برده و به آن اعتراف می‎کنند .

متولدین دهه دوم این ماه از لحاظ رفتار و کردار افراطی بوده و دارای عدم ثبات می‎باشند. این افراد اغلب حساس و عصبی – دارای عکس‎العمل تند نسبت به ناملایمات – در ارتباط عاطفی متغیر – در مقابل محبت، محبت افراطی و در مقابل نامهربانی، سخت نامهربان – از نظر اقتصادی کم و بیش موفق – مشکل پسند – در زندگی خانوادگی اغلب منضبط و پرخاشجو و ایرادگر – در امور اجتماعی و سیاسی، افرادی ستیزه‎جو – در درگیریها جسور – حق طلب – اهل مجادله و بحث و گفتگو – کنجکاو و پیگیر در مسائل و بالاخره بر این باورند که بایستی خوبی را با خوبی و بدی را با بدی پاسخ داد .

متولدین دهه سوم این ماه از لحاظ فیزیکی متفاوت بوده برخی دارای اندامی متناسب – قدی متوسط – استخوان درشت – و گاه چاق هستند. برخی دیگر لاغر و ضعیف و دارای اندامی نامناسب بوده و برخی دیگر زیبا و خوش اندام می‎باشند. متولدین این دهه از ماه از لحاظ روانی متعادل – طالب سکون آرامش – دارای زندگی متعارف – نسبت به مسائل دیگران بی تفاوت – در مسائل خانوادگی ناصح دیگران – از نظر زندگی زناشویی خوش شانس و راضی – از نظر شغلی طالب مشاغل کم دردسر – در زمینه تخصصی دقیق و سمج – در زندگی اجتماعی افرادی سازگار – صلح طلب و مردمدار – پرهیز از هرگونه ریسک و خطر – از لحاظ ظاهر نسبتاً خوش پوش و آراسته – خوش برخورد – آرام و باثبات – تا حدی شکاک – متکی به یافته‎ها و تجارب شخص – اهل بحث و مجادله – طالب در امور اجتماعی اغلب طرفدار مکاتب مختلف – در امور اجرایی و بازرسی و تفتیش موفق – در تجارت عموماً ناموفق – درای تنوع در افکار – زمانی عجول و زمای دیگر صبور و منطقی – فعال و بعضاً تنوع طلب در شغل – در زندگی زناشویی اغلب موفق – برخی گرفتار اضطراب و تشویش – بیشتر دارای خصوصیات ارثی و ژنتیکی – در صورت داشتن تربیت دینی و عرفانی، موقعیت خوبی به دست خواهند آورد. همساز با هر موقعیت – شریک و همکار خوب – اما نه چندان مثمر ثمر – از نظر اجتماعی فعال و گروه‎گر
متولدین عقرب (آبان)

متولدین این ماه اغلب افرادی با ادب و اندیشه – هنرمند و هنرشناس – سخاوتمند – مردم دوست – سخن سنج و خوش برخورد – خوش گذران – دارای روحیه مثبت – اهل معاشرت – خوش بین – دارای اندیشه‎ای باز – از نظر شغلی استعداد پست وزیری – مدیریت – ریاست – رهبری – سیاست و ... را دارند. از لحاظ زندگی مشترک و خانوادگی – افردی واقع بین – مثبت اندیش و در ایجاد و برقراری آرامش در خانواده و تربیت فرزندان موفق – از لحاظ اقتصادی نیز کم و بیش وفق و دارای موقعیت مالی خوب. در امور اجتماعی افرادی مثبت و خیرخواه – در امور سیاسی موفق – عموماً طالب مشاغلی هسند که در ارتباط با رفاه عمومی و آسایش دیگران باشد .

متولدین دهه اول این ماه از لحاظ فیزیکی دارای اندام قوی با استخوانهای درشت – از لحاظ روانی اغلب متزلزل و مضطرب – ستیزه‎جو – نکته سنج – متفکر – در امور خانوادگی سخت‎گیر – دارای خصوصیات ارثی – حراف – در قضاوت منصف – ار لحاظ روحیه متعادل – طالب زندگی جمعی و خانوادگی – درامور اقتصادی علاقمند به کار جمعی – عموماً دارای شغل متنوع – افرادی خون گرم – خوش بین – گاه تندخو . عصبی مزاج – افرادی پرانرژی و فعال – کنجکاو و پرسشگر – از نظر مالی و اقتصاد متوسط – در زندگی و فعال – کنجکار و پرسشگر – از نظر مالی و اقتصادی متوسط – در زندگی خانوادگی عموماً موفق – افرادی قابل احترام، اما نه چندان قابل اعتماد – از لحاظ شغلی در گروه مشاوران، مدیران، سیاستمداران، محققین، اساتید دانشگاه، خبرنگاران، روزنامه‎نگاران، نقاشان، خطاطان، مهندسین، متخصصین علمی، مجسمه سازان، صاحبان هنرهای دستی و .... قرار می‎گیرند .

متولدین دهه دوم این ماه افرادی متعادل – عموماً دارای فضایلی نیک – افرادی خوش شانس – خوش برخورد – اهل معاشرت – در امور شغلی و اقتصادی موفق – از نظر خانوادگی دارای همسری خوب با مشکلات محدود – در رفع مشکلات توانا – تا حدی دارای خصوصیات ارثی – خانواده دوست و علاقمند به زندگی جمعی – عموماً دنباله‎رو مشاغل سنتی و خانوادگی – افرای مصلحت‎گرا – اهل بحث و مجادله، به خصوص در امور خانوادگی – در دوستی وفادار – در شراکت قابل اعتماد – افرادی فعال – مدیری خوب در وضعیت بحرانی – حراف – گاه متعصب و جنگ طلب – طالب مشاغل پر دردسر – عدم ثبات شغلی – دارای رفاه نسبی – خوش فکر و خوش بین – عموماً طالب سرنوشت – در زدواج خوش شانس و دارای مشکلاتکم خانوادگی – در امور خانواده محتاسط و ملاحظه کار – عموماً در هر شرایطی احساس خوشبختی می‎کند. در شرایط عادی افرادی صبور، ولی در مواقع بحرانی اغلب تصمیمات عجولانه می‎گیرند .

مشاغل مناسب برای این افراد، فعالیت سیاسی – مشاوره‎ای محقق و ارزیاب – فعالی در صنعت کشاورزی و دامداری – امور تربیتی و ....

متولدین دهه سوم این ماه افرادی نسبتاً سالم و متعادل – عموماً پرخور و پر اشتها – احساساتی و پرهیجان – از لحاظ فیزیکی اغلب چاق و قوی – علاقمند به مهمنی و سورچرانی – اهل معاشرت با افراد خوش گذران – در دوستی پایدار – اغلب بی مسئولیت – عموماً‌تابع هواس نفس- از بحث و جدل گریزان – عموماً جزو طبقه متوسط – خوش برخورد – بذله‎گو – عموماً دارای صفات و گاه مشاغل موروثی – میانه‎رو و محافظه کار – عموماً دارای چند شغل و چند تخصص – گرایش به تمایلات جنسی و جسمانی – پرهیز در برخورد با مشکلات، اما توانان در حل آنها – حراف اما منطقی – عموماً در انتخای همسر و حتی خرید اشیاء و لوازم، سخت‎گیر و بد سلیقه – طرفدار ثبات شغلی و ثبات زندگی – از لحاظ مالی دارای رفاه نسبی – در امور خانوادگی دوراندیش و مصحلت بین – اینان اگر از توجه و دقت خود بهره بگیرند، در اغلب مور موفق خواهند بود .

این افراد اغلب شاغل در امور ساختمانی سازی – صنایع دستی و کارهای دستی – متولدین قوس (آذر)

متولدین این ماه به طور کلی افرادی حساس و دارای حس پیشگویی یا بیش حسی از آینده هستند. این افراد دارای توانایی‎های جسمی و روحی خوبی بوده و تحمل آنها در مقابل سختی‎ها و مشکلات زیاد است این افراد اغلب استعداد کشف و شهود دارند و به پدیده‎ها و عواملی دسترسی پیدا می‎کنند که در شرایط عادی میسر نیست .

متولدین دهه اول این ماه اغلب شخصیت پیچیده‎ای دارند و در برخورد با مسائل واکنش یکسان ندارند. اینان افرادی متفکر – مرموز – متغیر – علاقمند به مشاغل فنی و سخت – اغلب دارای تخصص و تبحر در شغل خود – در امور خانوادگی و زناشویی، افرادی درون گرا و عزلت طلب – بعضاً افرادی خودخور – تودار – بی اعتماد به دیگران – رازنگهدار – از لحاظ جسمانی اغلب دارای خصوصیات ارثی – عموماً تابع غریزه طبیعی و جنسی – برخوردار از سلامت جسم و رشد طبیعی – از نظر اجتماعی و اقتصادی منفعت طلب – از لحاظ خانوادگی افرادی موفق و تا حدی خودبین - پایبند به موازین اجتماعی – موفق در امور اقتصادی – همکار و شریکی خوب – افرادی فعال – معاشرتی – کمی خسیس – گاه تندخو – عموماً در پی تلاش مادی و مالی – منطق گرا – مقاوم – در مقابل سختی‎ها دارای صبر و تحمل – در امور تحصیلی دارای استعداد خوب – اغلب افرادی خوش برخورد – خوش معاشرت – علاقمند به کارهای فکری و معنوی – طالب حمایت از محرومین و مظلومین – اغلب علاقمند به فعالیت‎های هنری و ادبی – طبیعت دوست و زیبا سند – عموماً در زندگی راضی و خوشبخت – سخاوتمند – شجاع و قوی – اغلب اهل تدریس و تحصیل و تحقیق – بیشتر علاقمند به علوم فطری .

متولدین این دهه از نظر شغلی اغلب نویسنده – شاعر – استاد دانشگاه – واعظ – فیلسوف – صاحبان شرکتهای خصوصی و تولیدی – صاحبان مشاغل آزاد – مشاغل خدماتی و ... می‎باشند .

متولدین دهه دوم این ماه عموماً تابع شرایط زمانی و مکانی بوده در مقابله با مسائل و مشکلات عکس‎العملی متفاوت دارند – گاه چنان متغیر هستند که ممکن است هر روز تصمیماتی متفاوت از تصمیمات روز قبل بگیرند. این افراد در امور مالی و خانوادگی نسبتاً‌موفق هستند. عموماً افرادی محتاط – محافظه کار – گاه دارای ایده‎ها و افکار خحوب – افرادی خانواده دوست – همکار، همسر، پدر و مادری خوب – عموماً تمیز و آراسته – بعضاً شلخته – کم حرف و سخن سنج هستند. این افراد حساس – درون‎گرا – گاه عصبی مزاج – دارای رفتاری افراطی در غم و شادی – از نظر خانوادگی مثبت و علاقمند به خانواده – افرادی 1رتلاش و زخمتکش – در امور فنی و تکنیکی متبحر – همکار و شریکی خهوب – اندکی خسیس و تنگ نظر – افرادی قانه و گریزان از تشریقفات – دارای ظاهری آرام اما باطنی ناآرام – بعضاً دارای میل درونی برای اذیت و آزار دیگران – بیشتر حراف هستند تا اهل عمل – عموماً دهن بین – از نظر اقتصادی کم و بیش موفق – اغلب در دوستی ثابت قدم – بعضاً پرطاقت و پرخوصله – در امور خانوادگی اغلب خوش شانس و بعضاً گرفتار مشکلات – در امور شغلی ناپایدار – اغلب کارها را نیمه کاره رها می‎کنند و ممکن است بارها با شکست شغلی مواجه شوند. اما به خوبی از آن خواهند گذشت. اینان اغلب افرادی صمیمی و با محبت هستند .

مشاغل موافق با متولدین این دهه، مشاغل خدماتی – شراکتی – کارمندی – صنایع دستی – مهندسی – ابتکار و اختراع – معماری – صنعت دامداری و کشاورزی – فعالیت در امور سیاسی و ...
می‎باشد .

متولدین دهه سوم این ماهع از نظر جسمی و روحی، افرادی قوی، دارای طول عمر – عمق نگر – دارای اراده‎ای قوی – در امور فکری، فلسفی و اجتماعی، اغلب موفق – دارای طبعی خوش در برخورد و معاشرت – همسری خوب و با احساس و منطقی – در رسیدن به اهداف کوشا – همکار و شریکی خوب صادق و درستکار – در دوسی وفادار – دارای قدرت ابتکار – دارای روحیه مقاوم – دارای حس پیش‎بینی و پیش‎گیری از خطر – اغلب شکاک 0- دارای روحیه تهاجمی – پرسشگر و تیزبین – به دلیل حساسیت و کنجکاوی، اغلب گرفتار مشکلات – بعضاً نا امید، نگران و ترسو – در امور اقتصادی نه چندان موفق – اغلب درون‎گرا و منزوی – افرادی محتاط، مطیع و سر به راه .

مشاغل متولدین این دهه اغلب، مشاغل پلیسی – قضایی – مدیریت – سیاستمدار – برنامه‎نویس – کارگزار – ریاست – وکالت و ... می‎باشدمشاغل سیاسی – در گروه کارگزاران – قاضیان – مصلحین جامعه و .... می‎باشند .
متولدین جدی (دی)

متولدین دهه اول این ماه افرادی مقاوم – با ثبات – کمی مغرور – با اعتماد به نفس – دارای قدرت اراده صمیمی – خوش برخورد – با محبت و با گذشت – شجاع – پرحرف – اهل بحث و تحقیق – از نظر خانوادگی همسر دوست و خانواده دوست – طالب رفاه خانواده – مشاوری خوب به هنگام تصمیم‎گیری یا گرفتاری – از نظر عاطفی متعادل – مقاوم در مقابل مشکلات و کمبودها – عموماً دارای موفقیت شغلی – اغلب دارای تخصص و ابتکار – دارای استعداد و حافظه‎ای خوب – صادق و درستکار – در دوستی وفادار – در رسیدن به اهداف جدی و کوشا – در امور خانوادگی و زناشویی موفق و گاه بدشناس – در تعلیم و تربیت فرزندان اغلب موفق – عموماً آماده مبارزه با مشکلات – در امور اجتماعی موفق – مقاوم در مقابل بیماریها – دارای طول عمر – اهل تفکر و اندیشه و سنجش – همسری خوب – اهل معاشرت – شریک و همکار خوب – دوستدار زندگی آرام و بی دردسر – دارای ظاهری آرام و درونی ناآرام – پرکار – پرانرژی – گاه عجول و دارای عکس‎العمل فوری – دارای نوعی غرور و خودبینی – خوددار مقابل تمیلات نفسانی – دوست طلب – شریکی قابل اعتماد – اغلب شوخ طبع و بذله‎گو – بیشتر متکی به تجربیات شخصی – در امور شغلی و اقتصادی نسبتاً موفق – علاقمند به مشاغل خدماتی – عموماً افرادی خوش فکر و مورد احترام – سرگرمی اغلب این افراد مطالعه و مسافرت است .

متولدین دهه دوم این ماه عموماً افرادی خوش شانس – خوشبین – خوش برخورد – دارای رفتاری متعادل – دارای عمری کم و بیش طولانی – سخاوتمند – صبور و با ثبات – طالب نظم و انضباط – از نظر ظاهری آراسته و خوش پوش – از نظر خانوادگی منطقی و دارای اخلاقی خوب – نسبت به خانواده، دوستان و آشنایان تا حدی متعصب – در انتخاب دوست محتاط – علاقمند به طبیعت و سیر و سفر – شریک، همسر و همکاری خوب – طالب نورآوری و ابتکار – در دوستی پایدار – از نظر جسمی و روحی مقاوم – افرادی قدرشناس دارای استقلال رأی و تعیین کننده خط و مشی زندگی خود – بعضاً درون گرا – دارای اعتماد به نفس – دوستدار مشاغل فکری- بعضاً دارای استعداد هنری و ادبی – بعضاً مبتکر و مخترع در مشاغل دستی و صنعتی - افرائی صادق و راستگو – عموماً دست و دلباز و بعضاً خسیس – اغلب به فکر رفاه و آسایش خانواده – دارای سلامت فکر و اخلاق در بین افراد خانواده – عموماً در امور تحصیل و ازدواج، خوش شانس – در اموز شغلی گاه گرفتار شکست شده اما به زودی آن را جبران می‎کنند. در عشق و دوستی و شراکت پایدار – بعضاً در برخورد با مسائل سخت، منفعل شده و ممکن است قهر، طلاق، به هم زدن شراکت، پرخاشگری و رفتار غیر منطقی از خود نشان دهند. به طور کلی تا زمانی طولانی شخصیتی پایدار دارند و فقط گاه متغیر می‎گردند .

مشاغل موافق متولدین ماه، سرمایه‎گذاری – شرکت داری – مشاغل علیم – فنی و تخصصی – امور فلسفی – مدیریت – نظامی گری – رهبری و .... می‎باشند .

متولدین دهه سوم این ماه افرادی خوش برخورد – خوش زبان – اهل معاشرت – عموماً دارای نظم و انضباط – دارای اراده‎ای خوب و اعتماد به نفس – شجاع و بخشنده – اغلب دو شخصیتی – در شخصیت دوم، اغلب تندخو – ستیزه‎جو – عجول – گاه دارای رفتار هیستریکی – در حالت اول افرادی مؤدب و معاشرتی – اهل منطق – دارای افکاری مثبت – علاقمند به امور ادبی و هنری – بعضاً هنرمند – از نظر اقتصادی عموماً موفق – در امور خانوادگی و زناشویی، پراحساس و با مسئولیت – دارای سلامت حجسمی و روحی – عموماً دارای عمر طولانی – اغلب در مواجهه با مشکلات، شجاع و مقاوم – بعضاً عاطفی و احساساتی – زمکانی شوخ و بذله‎گو و اجتماعی و گاه خموش و منزوی – از نظر شغلی محافظه کار و پنهان کار – از نظر مسکونی، اغلب در حال تغییر و جابه‎جایی – عموماً هعلاقمند به پول و سرمایه‎داری – بعضاً خسیس – عموماً معاشرتی و طالب بودن در جمع – گاه راغب به تنهایی – عموماً یاور همسر و فرزندان – اغلب خموش پوش و خوش خوراک و طالب تفریحات – بعضاً علاقمند به طبیعت و طالب سیر و سفر – از نظر اجتماعی خوش نام، صمیمی و قابل اعتماد – بعضاً مشاوری خوب برای خانواده، دوستان و همکاران – بعضاً طرفدار تز دروغ مصلح آمیز .

مشاغل ممناسب برای این افراد، فعالیت سیاسی – فعالیت تبلیغی – فعالیت اجتماعی و رفاهی – امور سرمایه‎گذاری – تشکل‏های سیاسی و اجتماعی – شاغل در مراکز رفاهی و عام‎المنفعه
متولدین دلو (بهمن)

متولدین دهه اول این ماه، عموماً تندرو – ستیزه‎گر و بعضاً عکس‎العملی ناشناخته دارند. جایی که می‎بایستی عصبانی شوند، ساکت می‎مانند و در وقت سکوت، ممکن است واکنش غیر عادی نشان دهند. این افرائ در تربیت فرزندان کوشا – از نظر خودی بداخلاق، ولی از نظر دیگران خوش اخلاق جلوه می‎کنند. اینان سخاوتمند – با گذشت – مذهبی – پای‎بند به احکام و مبانی اخلاقی خانواده – عموماً دارای ثبات شغلی و شخصیتی – بعضاً دارای مصونیبت ذاتی نسبت به بیماریها – دارای طول عمر – در مقابله با خطرات نوعی غانرژی و قدرت در خود احساس می‎کنند، اما با این حال تحمل آنها در مواجهه با مشکلات و در مواقع بحرانی محدود می‎باشد. این افراد گاه دچار افسردگی و اضطراب می‎شوند – در شرایط مناسب و هدایت درست، فضایل انسانی عالی در آنها تثویت و شکوفا می‎شود- این افراد عموماً پرتلاش و زحمتکش هستند – اینان سرپرستان خوبی برای همسر و فرزندان خود می‎باشند – اغلب علاقمند به طبیعت و سیر و سفر هستند – اینان طرفدار ثبات شغلی – علاقمند به زندگی جمعی و پذیرش مسئولیت‎های سنگین می‎باشند .

این افرائ عموماً از نوعی تعصب قومی و فامیلی برخوردار می‎باشند. چنانچه شکست بزرگی بر آنها تحمیل شود، بدترین جنبه شخصیتی آنان ظاهر می‎شود – متولدین این دهه عموماً کنجکاو – تیزبین – تا حدی سهل انگار – اهل سرفه جویی و پس‎انداز – اماده انجام هر کار – بعضاً چند شغلی – عموماً دارای روحیه‎ای شاد و امدیوار – افرادی مردم‎دار – کمتر دهن‎بین و تلقین‎پذیر – گاه تک رو و یکدنده – اغلب افرائی قابل اعتماد و امانتدار – بعضاً طرفدار دروغ مصلحت‎آمیز – در عین اجتماعی بودن، گاه طالب تنهایی و انزوا طلب – عموماً د رحل مشکلات خود و خانواده موفق .

مشاغل موافق متولدین این دهه عموماً مدیریت در امور شغلی و اداری – صنعت کشاورزی و دامداری – وکالت – مشاور امور مالی – نمایندگی – واسطه‎گی و غیره می‎باشد .

متولدین دهه دوم این ماه عموماً زود رنج – احساساتی – در امور خانوادگی خوش اخلاق و دارای مدیریت خوب – گاه مدمدمی مزاج و لجباز – عموماً کم حرفل – اغلب بد گمان – در قضاوت عجول – افرادی وطن‎پرست و در مواقع جنگ، کارساز – بعضاً ظاهربین و تلقین‎پذیر – نفع طلب – باهوش و زیرک – در خانواده دارای رفتاری شغلی و اقتصادی فعال – در اغلب امور محتاط – در کار خرید و فروش موفق – در امور اجتماعی فعال، اما غیر ثابت – واکنش آنها در مقابله با مسائل و مشکلات کند، اما در وقت لزوم تند و افراطی – ذاتاً افرادی خوددار و تودار – از لحاظ عاطفی متغیر – بعضاً دارای افکار و ایده‎های خوب، اما در اجرای آنها کمتر موفق .

مشاغل موافق برای این افراد، نظامی‎گری – پلیسی – تجارت خارجی – امور سیاسی – امور مالی و دفتر – حسابداری و حسابرسی و .... می‎باشد .

متولدین دهه سوم این ماه از نظر روحی و جسمی مقاوم – دارای خصلت‏های وراثتی – در ظاهر آرام و صبور و با حوصله، در باطن نا آرام و متلاطم، خودخور و تودار – عموماً گوشه‎گیر – مختاط و گریزان از نوآوری – مصلحت اندیش – در امور خانوادگی با حس مسئولیت و دارای رفتار منطقی – فردی عاطفی و متعصب – اهل معاشرت و دوستی، اما بیشتر در چارچوب خانوادگی و فامیلی – پرتلاش و پرانرژی اما زود خسته می‎شوند – زود منفعل و زود آرام می‎شوند – به دلیل داشتن طالعع خوب، عموماً به اهداف و خواسته‎های خود می‎رسند – اغلب در امور مای و اقتصادی، استعداد خوبی از خود نشان می‏دهند – دارای افکار و اندیشه‎های خوبی هستند، اما بیشتر در چارچوب تئوری می‎مانند و کمتر به آنها عمل می‎کنند – این افراد عموماً طالب نظم و انضباط بوده، اهل کار و فعالیت و امیدوار به آینده می‎باشند – در امور خانوادگی نیز صبر و حوصله خوبی از خود نشان می‏دهند – قدرت همسویی و تطبیق با هر شرایط را دارند – اغلب در جایی که منافع آنان ایجاب کند، افکار و عقیده خود را تغییر می‏دهند – عموماً به پوشش ظاهری، خوراک و پاکیزگی محل زندگی خود اهمیت می‎دهند – در جمع خانواده افرادی صمیمی و با محبت هستند – معمولاً در مسائل خانوادگی اهل شور و مشورت هستند – عموماً طالب ثبات شغلی بوده ولی گاه تغییر شغل می‎دهند – این افراد عموماً پایبند آداب و رسوم گذشته بود و از لحاظ اقتصادی موقعیتی متوسط دارند – اینان به مهمانی و تفریح علاقمند بوده گاه حراف و دهن بین هستند – عموماً نوعی حس خودبینی و شهوت پرستی در آنها دیده می‎شود – اغلب اهل معاشرت با هر قشری هستند – بعضاً ظاهری جذاب دارند – اینان اهل دروغ مصلحت‎آمیز بوده و مشاور خوبی برای دوستان و نزدیکان می‎باشند – این افراد به طبیعت و زیبایی‎های آن علاقمند بوده اهل سیر و سفر هستند – از صفات خوب آنان شوخ طبعی و بذله‎گویی است – این افراد عموماً مهربان – بخشنده – دارای قوه تشخیص خوب – خود متکی – واقع بین – بعضاً دارای رفتاری ایمانی و عرفتی – طرفدار محرومین و مظلومین هستند .

مشاغل مناسب برای اینان: امور سیاسی – روحانی – مربی‎گری – امور مالی و اقتصاد – امور نظامی و اطلاعاتی – کارمند دفتری – امورات مذهبی – کار در مراکز خیریه و .... می‎باشد .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

اسفند

زن متولد اسفند

وای خدای من عجب زن رویایی! اگر سعی کنید او را به خیال پردازی متهم کنید،( با حالتی آرامش بخش!) به طور انتقاد آمیزی شما را نگاه می کند و می گوید کاملاً اشتباه می کنید. او واقع گرا است. گاهی هم همه چیز را آن قدر واقعی می پندارد که شاید در حالیکه فیلم غم انگیزی می بیند ، هق هق زیرگریه بزند، منظورم را که می فهمید!
بطور کلی این نشانه به قدیسین مربوط می شود. اما فراموش نکنید زنان متول این برج دو دسته هستند، دسته اول زنی لوند با چشم و گوش بازو شیک است، دسته دوم آفتاب پرستی رویایی است . برخی از این زنان از چنان قدرت تظاهری برخوردارند که تارهای خیال پردازی که به دور خود تنیده اند ، می توانند واقعاً باور کنند.
او زنی است که می تواند به محض اینکه شما ( به عنوان همسر ) صبح خانه را ترک کردید وبه محل رفتید ، مثل زمان هجده سالگی اش لباس بپوشید و از خانه بیرون برود. او با کفشهای پاشه بلندی که پوشیده به زحمت قدم می زند و اوقات خوبی را می گذارند و قبل از شما به خانه بر می گردد و می گوید که تمام روز را در خانه بوده و گردگیری می کردها ( لبته همه آنها اینطور نیستند). بعضی از آنها آنقدرعشاق و شیفته شریک هستند که به هیچ وجه نمی توانند بارگناه خیانت کاری را تحمل کنند .
زن متولد این برج واقعاً رویایی است. وی شیفته خانواده و دوستان است. او از جریحه دار کردن احساسات دیگران متنفر است و مثل متولد برج مهر به جای رویارویی با مسایل ، خود را درگیر آنها نکرده و اغلب با آنها مواجه نمی شود. از آنجا که توانایی همدلی با دیگران را دارد، مادر خوبی نیز هست و از وظایف خود شانه خالی نمی کند. او بچه ها را غرق محبت می کند. او سعی دارد از بچه ها خیلی مراقبت کند تاجایی که آنها در می یابند گاهی حس استقلال خود را از دست می دهند و تازه وقتی با دنیای واقعی روبروی شوند می بینند که با دنیایی که ما در ترسیم کرده، خیلی تفوت دارد. برای او خیلی سخت است که بچه ها را تنبیه کند و وقتی با بچه ها درشتی می کند و سر آنها داد می کشد خودش بیش از آنها ناراحت می شود. زنی رامی ناسم که متولد همین برج است. او یکبار آنقدر از دست بچه هایش عصبانی شده بود که به آنها گفته بود که میرود و آنها را تنها می گذارد. بعد در را محکم به هم کوبیده و در کابینت قایم شده بود! ولی پنج دقیقه بعد بیرون آمده بود.ا و را برای روی آوردن به مشروبات الکلی مستعد می دانند.
یکی دیگر از دوره بحرانی که مادر متولد برج اسفند می گذراندوقتی است که بچه های بی تجربه او خانه را ترک می کنند و او هم به سراغ خیالبافی می رود و تصور می کند که آنها نوزاد هستند. این خطر همیشه وجود دارد که در سکوت در آبهای خیال پردازی شناور شود. چوب و قلاب ماهی گیری بخرید و او را بیرون بکشید.
--------------------------------------------------------
مرد متولد اسفند

تا به حال دقت کرده اید کهگاهی افرادی که در یک زمینه خاص کار می کنند متولدین یک برج هستند؟ مثلاً همه پزشکان متولد شهریوز باشند. شغل بعضی دیگر هم کارگردانی برنامه های تلوزیونی و یا ویراستاری روزنامه هاست. آنقدر حساس هستند که مشاغل و حرفه های جذاب و هنری مناسب آنهاست.
مردان متولد برج اسفند حال و هوایی دارند که دیگران را مثل زنبور عسل در اطراف ظرف عسل، به خود جذب می کنند. سیاره آنها نپتون است در اساطیر رومی خدای دریاهاست و مردان متولد این برج ذاتاً کم حرف و قوی هستند. چون کمی عجیب و غریب و غیر عادی هستند، مردم و بویژه زنان مجذوب آنها می شوند.
علیرغم احساسات سست و خیالی، مرد متولد برج اسفند ، باهوش و ذکاوت خود در کارش پیشرفت می کند. نپتون به او رفاقت ، صفا و صمیمیت آموخته است از این رو متولد اسفند می تواند دیگران را مجذوب و متحیر کند.
اگر توی دست و بالتان چنین مردی دارید، او را از دست ندهید بویژه اگر رمانتیک هم است. او به شما عشق می ورزد، دوستتان دارد، کاملاً با شعور است و وضعیت روحی شما را درک می کند و با شما طوری رفتار می کند که احساس می کنید واقعاً زن هستید.
برخی از این مردان به دنبال زنی هستند که از خودشان قوی تر باشد تا بتوانند به دنبال دنیای رویایی خود بروند. او از اینکه اوضاع را تحت کنترل خود داشته باشید. خوشحال خواهد شد .
بعضی از مردان متولد برج اسفند علاقه زیادی دارند که دوست همه باشند. اما روبرو شدن با مسئولیت ها و وظایف به نظر آنها غیر ممکن می رسد. اینجاست که یک مرد اسفندی نقاب از چهره بر می دارد پشت نقاب دوستانه و غلطاند از او، مردی دو رو ظاهر می شود که شما را مات و مبهوت می کند.
گاه مردان متولد برج اسفند پیش دوستان از همسر خود شکایت می کنند که همسر خشک و بی احساس شان آنها را درک نمی کند. ( در واقع آنها را به خوبی هم درک می کنند!) مرد متولد اسفند گاهی دنیا را طاقت فرسا و غیر قابل تحمل می داند و این مهم او را آنقدر برای روی آوردن به موارد مخدر مستعد می کند.
از آنجا که حوت یکی از نشانه های روانی و آبی و نیز مملو از احساسات است، مرد متولد این برج احساسات شما را به خوبی درک می کند. او از ابراز احساسات نسبت به بچه ها ابایی ندارد و بچه ها را به خود جلب می کند. او از لحاظ جسمی و عاطفی بیش از مردان متولد برجهای دیگر برای پدرشدن مناسب است. او خیلی فداکار است و محبت و گرما از او می بارد و نمی خواهد مثل مردان متولد برجهای دیگر جاهل مآب باشد که این هم ویژگی خوب دیگری است.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

بهمن

زن متولد بهمن

باور کنید نمی توانم او را به خوبی توصیف کنم و بگویم شبیه به چیست. چون او پیرو هیچ چیز نیست. گاهی موهایش را مثل پسرها کوتاه می کند و دامنی می پوشد که قوزک پایش را هم می پوشاند. زنان متولد برج بهمن اولین کسانی بودند که سایه چشم صورتی، قرمز روشن و آلبالویی و رژلب ارغوانی مصرف کردند. چون گرایش زیادی به جفت و جور کردن رنگها دارند .
همه ما می خواهیم که دیگران ما را دوست بدارند اما هر یک به روشهای مختلف. تا جایی که می توانید به او آزادی و استقلال دهید تا شما را دوست بدارد. اگر همسر شما متولد این برج است انتظار نداشته باشید که آرام بنشیند، دمپایی شما را جفت کند و بچه را در تخت بخوابند و هر شب شیر کاکائو درست کند. در غیر اینصورت یک شب وقتی به خانه بر می گردید می بینید که طغیان کرده، شیرکاکائو را روی تخت ریخته ، دمپایی شما را پوشیده و از خانه بیرون می رود. قطعاً پس از ازدواج برای خود حساب بانکی جداگانه ای دارد. او دوست دارد که مردش بیرون از خانه کار کند شاید مجبورشوید در منزل بمانید از نوزادتان نگهداری کنید ! اومی خواهد درخشش خود را حفظ کند و دوست ندارد که ببیند با یک کهنه کهنه بچه از جلا افتاده است ؟ از آنجا که نظرش در باره همه چیز تغییر میکند، گاهی دو رو به نظر میرسد. گاهی نیز عمداً سعی می کند، شما را عصبانی کند. بهترین برخورد این است که یک کلمه هم حرف نزنید و پیشنهاد نکنید(صم ویکم باشید) چون مطمئناً بر خلاف نظر شما عمل خواهد کرد.
او بچه ها را مثل هم تربیت می کند. او می تواند خیلی افراطی باشد و بدون هیچ نگرانی در اتوبوس به بچه شیر بدهد.
او می خواهد بچه ها را متناسب با قرن جدید تربیت کند و آنها را به مدارس خارجی بفرستد.
دختر متولد این برج تندر و صاعقه طالع بینی است.
------------------------------------------------------
مرد متولد بهمن

او جذاب ترین مرد در طالع بینی است .هم مرد و هم زن متولد این برج مثل آهن ربا مرد مرا به خود جذب می کنند. آنها اغلب از سن چهل سالگی چاق می شوند. مرد متولد این برج از ویژگیهای آسمانی و هیکل خوبی برخوردار است و باعث می شود که خیلی ها دچار تپش قلب شوند.
وقتی بفهمد او همان کسی است که شما به دنبالش هستید، در جهت مخالف شما می دود. او را در هر گروه یا انجمنی می توانید پیدا کنید مطمئن باشید که عضو هر گروهی باشد، به نحو شایسته ای عمل می کند در ضمن او روابط عمومی خوبی دارد و دوستان زیادی پیدا می کند. بطور کلی او کسی است که می توانید در حالیکه در گفتگوی مهمی شرکت کرده، خوب گوش دهد و بفهمد که در آن سر سالن چه اتفاقی می افتد.
او بسیار تیز بین است اما وقتی نوبت به مسایل عاشقانه می رسد مثل خفاش کور می شود. اما در مورد معجزه‏ات عقلانی صحبت کنید، او بهترین است.
پسرهای متولد این برج در سنین پایین خانه را ترک می کنند تا بالهایشان را باز کنند و در آسمان پرواز کنند. آنها می خواهند چیزهای جدیدی یاد بگیرند. این مردان عاشق ورزش هستند، انها از شطرنج لذت می برند و از آنجا که می خواهند از مغزشان استفاده کنند حتی ممکن است تمبر جمع آوری کنند . آنها دوست دارند که دیدشان را وسیع تر کنند و برای شر و ور گفتن در مورد دیگران وقت ندارند .
مرد متولد این برج فوق العاده رک است. وقتی بدخلق است ، به طعنه رک می شود. در چنین مواقعی در مقابل اظهار نظرهای او باید پوست کلفت باشید. گاهی آنقدر سرد و یک دنده می شود که بدجوری از دستش ناراحت می شوید.
بسیاری از مردم با مردان متولد برج بهمن مشکل عاطفی پیدا کرده اند و پس از این تجربه غمگینتر و عاقلتر شده اند . و قبول کرده اند که شکست خورده اند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

دی

زن متولد دی

عجب زن قدرتمندی ! از آنجا که زن متولد برج دی آکنده از اقداری حیرت آورست و دیگران را به چند بار فکر وادار می کند، برخی فکر می کنند که اوزنی مرد نماست ، اما نیست.
جالب است بدانید دختران متولد دی اغلب با مردانی شل و ول و گاه ترسو پیوند زناشویی می بندند و به این ترتیب رئیس نان آور خانه می شوند. آنها احساس پدری هم می کنند. البته همه آنها با آدمهای ترسو ازدواج نمی کنند. اگر یک روز در فروشگاه زنی را دیدید که تند تند راه می رود و شوهرش در حالیکه ساک خرید وی را در دست دارد، با عجله به دنبالش میرود. مطمئن باشید زن متولد دی را دیده اید. برخی از این دختران با مردانی ازدواج می کنند که پله های موفقیت را یکی پس از دیگری طی می کنند ، آنها از ته دل به شوهر خود افتخار می کنند، برای اثبات ادعای مادر ستاره شناسی ، پیشنهاد می کنم دفعه بعد که سری به بانک زدید، دورو برتان را خوب نگاه کنید پیرمردی را با دفترچه مستمری به همراه نوه خوشگلش می بینید . نه نه نه اشتباه نکنید، آن خانم جوان زیبا همسر اوست و حتماً هم متولد دی است. زنان متولد دی مردان میانسال را خیلی دوست دارند و در ازدواج گاهی به تفاوت سنی 30 سال فکر می کنند . آنها شوهری می خواهند که برایشان پدری کند .
اما مادری دلباخته بچه هاست و می خواهد آنها را در زندگی راهنمایی کند، خطرات را گوشزد کند و برای عبور از موانع به آنها کمک کند. گاهی فضول است و بیش از اندازه در کار بچه ها دخالت می کند و می خواهد بچه ها به خواسته هایی که خودش داشته و نرسیده ، برسند. او بسیار دلسوز است و کمک بزرگی برای بچه هاست و هر وقت که لازم باشد آنها را هل می دهد.
او نمک زمین است، او مادری معرکه است زنی با محبت قاطع، منضبط، تابع مقررات و است. او مامان ، بایدها ست . گاهی آنقدر جدی می شود که درگیری به وجود می آورد، بویژه وقتی بچه ها نوجوان هستند. سر بچه ها داد می زند: آن شکلی بیرون نرو ، مردم چه فکری می کنند. چون زن است احساساتی تر از همتای مردش است. اما هیچ وقت او را مثل آبگرمکن در حال جوشیدن نمی بینید.
او مصمم است که شغلی برای خود دست و پا کند و در آمدی هرچند اندک داشته باشد. اغلب این دختران در زندگی باید هدفی داشته باشند و در پی رسیدن به آن تلاش کنند .
دختر متولد برج دی هیچ چیز را راحت به دست نمی آورد. او برای رسیدن به خواسته هایش باید صرفه جویی کند و مثل یک درویش زندگی کند . اگر آدم مثبتی باشد، گرفتاری و رنجها را به حساب تجربه می گذارد و سعی دارد تا از اشتباهات و بدبختی ها درس عبرت بگیرد. اما امان از وقتی که حس شوخ طبعی اش گل کند.
او دختری با سلیقه و شیک است. ( به سر و وضعش نگاه نکنید) قیافه مهربان او دیدنی است . برخی از این دختران سرشار از زیبایی و جذبه هسستند و با هوش و تدبیر خود دیگران را میخکوب می کنند .
بهتر از این چه می خواهید ؟
-----------------------------------
مرد متولد دی

خدای من ! او کسی است که می داند کجا میرود مستقیم رو به جلو!
مردان متولد این برج تلاش می کنند تا پیشرفت کنند . سیاره آنها کیوان است ، کیوان فرمانروایی جدی است و توسط حلقه هایی احاطه شده. پس متولد این برج با حلقه های خودش محدود شده است. آنها دقیقاً می دانند چه کاری را می توانند انجام دهند و آن را به خوبی انجام می دهد، نه کمتر و نه بیشتر . این مردان محدودیتهای خود را شناخته و آنها را رعایت می کنند که گاهی به موفقیتی عظیم می انجامد . در مواقعی دیگر نگرانی ها از اوآدمی خشک مغز می سازند و او قدم از قدم بر نمی دارد و خطر نمی کند و با قوانین دستورات خود را محدود می کند .
این مردان و پول مثل قفل و کلید باهم جورند.
متولد این برج تحت تأثیر نشانه خود دقیقاً محافظه کار هستند و همیشه خوش نامی دارند . آنها نگران عقاید مردم هستتندو سعی می کنند در هر کاری اصول و مقررات جاری را رعایت کنند . فکر نکنید آدمهای کسالت آوری هستند ، نه واقعاً این طور نیست. آنها به پدر اهمیت زادی می دهند و فکر می کنند سایه پدر همچون روح همیشه بر بالای سر آنها پرواز می کند,(هملت را به خاطر می آورید.) شکایت عمده آنها احساس گناهی است که زجرشان می دهد ، مرد متولد این برج حتماً اگر پایش را جای پای پدر بگذارد باز هم از غصه اینکه وظیفه اش را در مقابل پدر به خوبی انجام نداد ، او را غذاب می دهد. اگر این نگرانی ها ریشه دار باشند اعتماد به نفس او را تضعیف کرده و خرد می شود. اما اگر همین حس مسئولیت پذیری را در راه درست به کار برد، قوی و قویتر می شود . آن وقت آسمان آخرین مرز محدودیت اوست. به دلیل احساساتی که نسبت به پدرش دارد. خودش نیز پدری فعال و سخت گیر خواهد بود. وقتی احساس شادمانی کند، بچه ها را دو چندان شاد می کند و در مواقع دیگر پدری بسیار عاقل است . وقتی بچه ها تکالیفشان را انجام می دهند مصمم و قاطع بالای سر آنهاست و آنها را کنترل می کند وقتی پدر بزگ شود، هر چند می گوید شصت ساله است ولی مثل شانزده ساله ها رفتار می کند.
مرد متولد برج دی گاه معتاد به کار است. ولی بهتر است قبل از آنکه شما او را با سامسونت ، کامپیوتر و ماشین حسابش تنها بگذارید، تمرین کند با آنها به گردش بروید و نشان دهید چقدر به آنها اهمیت می دهید.
مرد و زن متولد این برج بسیار دلچسب یا ترش رو، شیک و چشم و گوش باز یا ژولیده پولیده و بدبو باشد. برخی از آنها وقتی راه می روند مثل سطل زباله ای هستند که روی دوپا راه می رود ، برخی از این مردان از حمام کردن اکراه دارند و فکر می کنند اگر در رگبار گیر بیافتد، تایک هفته حمام نمی خواهند ! پیش از انکه بازو به بازوی او قدم بزنید یا برای بینی تان گیره لباس تهیه کنید باید بدانید که همه آنها اینطور نیستند ! بعضی بسیار تمیز و مرتب هستند و بوی خوش ( ونه عطری مزخرف ) از خود در هوا می پیچد.
چه تمیز چه کثیف مردان متولد این برج معمولاً لاغر و تیره و اغلب کوتاه هستندو کوتاهی قد را با بزرگی شخصیت جبران می کنند. سن آنها در جوانی بیشتر به نظر میرسد . اگر 15 ساله باشند سی ساله به نظر می رسند ، اما وقتی به سی سالگی میرسند در جا می زنند. و به آرامی پیر می شود

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

اذر

زن متولد آذر

عجب زن مهربانی است ! با ذهن خلاق و قیافه بی شیله پیله ای که دارد هیچ وقت عقب نمی ماند.
او دختر متجددی است و می خواهد او را به خاطر خودش و نه برای موهای بلند و بور یا چشمان آبی درشتش دوست بدارید . او معمولاً به اندازه پسر متولد این برج آزاد و بی قید نیست. اما گاهگاه می خواهد فرار کند و برود. به خاطر بسپارید که نباید وقتی شانزده سال دارد با او ازدواج کنید . قبل از آنکه دست به کار امر خیر شود باید برود و دنیا را ببیند . در غیر اینصورت بعدها دیسیپلین شما را نمی پذیرد و آشفتگی به بار می آورند. اگر خیلی زود ازدواج کرده والان احساس خفگی و سرکوب می کند بهتر است در کلاسهای شبانه و یا دانشگاه مکاتبه ای ثبت نام کند.
او دوشیزه ای باانگیزه های مادرانه نیست . اما تمام تلاشش را می کند تا فرزندانی باهوش تربیت کند. او به بچه ها احترام می گذارد و آنها را نوازش می کند . زن متولد آذر در تربیت فرزندانی مستقل، بی همتا است . او نه تنها مادری پیر و امل نخواهد بود بلکه بچه ها را تشویق می کند که خودشان باشند. او آنقدر صادق است که همیشه واقعیت را به بچه ها می گوید . مهمترین بخش پیشرفت فرزندانش ، هوش آنهاست . فرزندان او آنقدر تیز هوش هستند که از تک تک سلولها خاکستری مغزشان استفاده می کنند .
او فمینیست است و اگر بخواهید با او همیشه از چیزهای پیش پا افتاده صحبت کنید. شعله های خلق آتشی خود را نشان می دهد. به نظر خودش ، او زن است و حقوقی خاص خود دارد، زن متولد برج آذر از صحبت درباره عقایدش نمی ترسد و با تلاش کار خارج و داخل خانه را با هم تلفیق می‏کند.
برای تحریک ذهنش باید تمرکز داشته باشد ، در غیر اینصورت دمغ و پکر می شود محدودیت برای کلیه متولدین این برج مضر است ، حتی اگر با آدمهای کم هوش ازدواج کند و آپارتمانی لوکس داشته باشد. اگر دختر متولد با کسی ازدواج کند که نتواند او را به همان ترتیبی که عادت داشته نگهداری کند بعید نیست با اولین کسی که از هوش کافی برخوردار است ، بپلکد.
فراموش نکنید همه متولدین این برج خانه به دوش هستند. در واقع خانه به دوش و خوشگذران هستند و ان دختر خواهان داشتن شریکی است که مثل خودش به سفر علاقمند باشد تا در فروب با هم به گردش بروند .
سیاره متولد این برج مشتری است و از آنجا که مشتری سیاره پرچانگی است . برخی از زنان متولد این برج خیلی بیشتر از آنکه بتوانند عمل کنند، قول می دهند . ماهها قبل وقتی از وضع مالی ام ناراضی بودم ، یک زن متولد این برج پیشنهاد کرد هر وقت به پول احتیاج داشتم، به من قرض خواهد داد وقتی به کف گیر به ته دیگ خورد سراغ او رفتم تا کمک بگیرم. او گفت : آه اگر دیروز گفته بودی ، داشتم، اما قبض گاز را پرداخت کردم و الان اصلاً پول ندارم. دختر متولد برج آذر در صحبتهایش دایماً از افراد سرشناس نام می برد و شما را آماده می کند تا هرچه می گوید را باور کنید .
می گفت که دیشب در سالن سینما با هنرپیشه که او را به اسم کوچک هم صدا می زد، ملاقات کرده به نظر آمد حتی آنها با هم شام هم خورده اند ولی بعد شنیدم که اصلاً فلانی آشنایی هم نداده است. حرفهای او را زیاد باور نکنید تا به اشتباه نیفتید و نیمه شایسته و تیز هوش این آدمهای مهیج را ببینید.
----------------------------------------------------------
مرد متولد آذر

اگر می خواهید مردی خوش لباس . خوش گذران از هفت دولت آزاد که همیشه بلیطش برنده می شود را بشناسید ، او کسی جز متولد برج اذر نیست . اگر خواستید سراغ او را بگیرد کافی است سری به محلاتی بزنید که نتایج بخت آزمایی را اعلام می کنند حتماً‌ نامش را جز برندگان خواهید خواند. او مردی خانگی نیست و دست کم تا وقتی آماده نباشد قید وبند و تعهد را نمی پذیرد و از آن دوری می کند . چون برای تنفس به فضای باز نیاز دارد .
هر جا هم که بشود اطراق می کند. من کسی را می شناسم که بلافاصله پس از فارغ التحصیلی از مدرسه ، با پای پیاده دور دنیا سفر کرد ، ازدواج کرد ، همسرش را طلاق داد، برای زندگی به آمریکا بعد هم به کانادا رفت و تا ده سال بعد برنگشت ! این مردها هیچ تمایلی ندارند که بشنوند زمین گرد است یا اقیانوس اطلس به علت یخبندان مسدود است، آنها مانع نمی شوند و باید هر چیز را خودشان بفهمند .
بسیاری از مردان متولد برج آذر مجرد هستند و احساس می کنند از هفت دولت آزاداند، خودمان را گول نزنیم آنها دوست دارند گل سر سبد باشند و می خواهند بفهمند دردنیا چه خبر است تا جایی که ممکن است به تنوع نیاز دارند ، اگر شمازنی حسود هستید اصلاً زوج مناسبی برای او محبوب نمی شود. اگر شریک شما کمانگیر است باید بدانید شاید او روزی از خواب بیدار شود و برود و تا یک ماه پیدایش نشود اما اگر در برخورد اول خواسته باشید او را به صندلی زنجیر کنید و تمام درها و پنجره ها را برای جلوگیری از فرارش او چفت و بست بزنید، ممکن است هیچ وقت پیدایش نشود .
اگر می خواهید به شما توجه کند ، باید وانمود کنید به او توجهی ندارید . این مسئله در مورد کلیه متولدین برجهای آتش صادق است . یادتان باشد او شکارچی منطقه البروج است و در چذب دختران استادی قدیمی است . طوری رفتار کنید که شما را با هوش و علاقمند به یادگیری بداند و با او نرد عشق ببازید. از آنجا که گاهی متولد برج آذر و شریک او در شروع آشنایی تعریف درستی از روابط خود ندارند . این رابطه سالهای سال از نقطه شروع فراتر نمی رود . اما وقتی ابعاد دیگری از وجود هم را کشف کنند، روابط وستانه شان رشد می کند .
مرد متولد برج آذر وقتی پدر می شود ، پدر خوبی نیست . اغلب به نوزاد علاقمند نیست. اماوقتی صدای بچه کوچولو را بشنود، عقیده اش تغییر می کند. به این ترتیب درنگهداری بچه اهل همدردی و همدلی نیست و همانطور که کارهای خودش را بدون شما انجام می دهد، شما ا در نگهداری بچه به راستی تنها می گذارد.
اما وقتی بچه ها بزرگ می شوند،اوضاع جور دیگری است او از آنها خوشش می اید. بچه ها هم می توانند با پدر گفتگوی درست و حسابی کنند و او هم می تواند بچه ها را به تفکر در مورد مفهوم زندگی و موضوعات جدی دیگر وادار کند. سیاره او مشتری است و مشتری باعث خوش خلقی اوشده ، او واقعاً اهل خوشمزگی است و وقتی حال و حوصله داشته باشد باعث می شود بچه ها شادمانه از ته دل بخندند .
متولدین این برج معمولاً بلند قد و سفید رو هستند و بسیاری از آنهاپیشان

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

ابان

زن متولد آبان

زن متولد برج آبان آدم سردی است. آرامش بیش از حد برخی این از زنهای افسونگر، شما را جادو می کند، حتی ممکن است آزار بدهد و سرگردان کند. زمان زیادی طول می کشد تا بفهمید او به چه چیزی شبیه است. مطمئناً ، او واقعاً همان دختر سرد و خوددار نمی تواند باشد . در واقع وظیفه شماست که بفهمید او چیست :
بیشتر زنان متولد آبان قشنگ ، وسوسه انگیز و فریبا هستند. حتی زمانی که کاملاً ساکت هستند ، چشمهای آنها با صدای بلند با شما سخن می گوید . آنقدر جذاب هستند که دوستان به دورشان جمع می شوند . شما هم با انرژی جالب، مبهم و مرموز او گرفتار می شوید .
در واقع عشق در تمام عناصر وجودی دوشیزه متولد این برج نفوذ کرده . او با همه موضوعات احساساتی برخورد می کند ، از طریق آویزان کردن جورابتان روی بند گرفته تا مشکلات جهان سوم ممکن است از آن دخترهایی باشد که از نظر مردان خرفت است ،اما اگر در قلبش جایی برای خود باز کنید‌. برای همیشه آنجا جای شماست . او در قبال کسی که دوست دارد بسیار صادق و وفادار است . سعی کنید بر یکی از این دخترها غلبه کنید تاببینید که زندگی چگونه به روی شما لبخند می زند .
پیش از آنکه به خود غره شوید، فراموش نکنید که اگر پای خود را از گلیم تان دراز تر کنید ، پشیمان خواهید شد . هرگز فکر نکنید که می دانید به او خیانت کنید ، چون با نگاهی زیرکانه همه چیز را می فهمد و چنان غیظ می کند که مجبور می شوید همه چیز را پنهان کنید . اگر با او درگیر شوید ، هرگز شما را نمی بخشد و فراموش نمی کند ، او حتی در هشتاد سالگی هم از شما دلخور است .
در آسمان فلکی او از متولدین نشانه های دیگر حسود، کینه توز، و انتقام جو تر است . مراقب باشید که او را خشمگین و غضبناک نکنید . بعداً نگویید که نگفتم!
وقتی مادر می شود مثل ماده ببری است که برای محافظت از بچه ها با چنگ ودندان می جنگد . او می تواند بسیار انحصار گر باشد و نگذارد که بچه ها از چشمش دور شوند . مادرهای خیلی منفی حتی نمی گذارند که شخصیت بچه ها شکل بگیرد و اگر مراقب نباشند آشفتگی به بار خواهد آمد . از نظر دختران متولد این برج فلسفه زندگی این است که اگر خداوند دری را ازروی حکمت ببندد ، در دیگری را از روی رحمت باز می کند .
اگر دختری مثبت و متولد آبان را انتخاب کنید، روزهای بسیار خوشی را با هم می گذارنید ، او چه دوست شما باشد چه شریک تان ، استواری غیر منتظره ای از خود نشان می دهد . خدای من ! او بی نظیر است .
---------------------
مرد متولد آبان

جذابیت مغناطیسی او سبب میشود که جهان از چرخش حول محور خود باز بایستد و در جهت مخالف بچرخد . او خیلی قوی است . او کسی است که همه ، بویژه زنان تقریباً هرکاری برایش انجام می دهند . بعضی از دخترها همه جا به دنبال او می گردند(حتی شما). مردان متولد برج آبان رؤسای شرکت ،مؤسسه یا سازمان ها هستند .
او پوستی به رنگ سبزه تیره ، مویی مشکی و چشمانی سیاه دارد . البته شاید کسی هم پیدا شود که بور باشد. اما تعداد این گروه در مقایسه با گروه قبل خیلی کم است . او حتی وقتی صورت خود را اصلاح می کند ، به نظر میرسد که چند روز است اصلاح نکرده . او چشمانی نافذ دارد آن چنان که اگر مستقیم به چشمهای شما نگاه کند، آشفته خواهید شد ! اغلب زن و مرد متولد برج آبان با عینک ورزشی عجیب و غریب و یا لنزهای آنچنانی، چشمهای خود را بیشتر به نمایش می گذارند . خیلی ناراحت کنند ه است که نوروز او را لباس گرم و عینک آفتابی ببینید.
وی احتمالاً غذا هم زیاد می خورد ، اضافه وزن پیدا می کند . هرچند عمیقاً می خواهد خوش هیکل باشد . اودر روابطش بسیار صادق است . به طور ایده ال زن ظریف و پر جنب و جوش متولد برج حوت (دوماهی) شریکی مناسب برای اوست ،اگر همسر شما متولد برج آبان است باید به او کاملاً اعتماد کنید و حتی وقتی اشتباه می کند ، معتقد باشید که او درست می گوید و اشتباه نکرده است. او به هیچ وجه نمی خواهد شما رقیب او باشید .
تا زمانی که بتواند حسادت خود را کنترل کند ، پدر خوبی است . او بیش از دیگر مردان متولد برجهانی تیر . اسفند احساسات خود را نسبت به بچه ها نشان می دهد . او با خوشحالی به شما اجازه می دهد که از نوزاد مراقبت کنید.
او مشغله ذهنی را در روابطش دخالت می دهد .
قبول کنید که بیشتر متولدین برج آبان معنی کامل آشفتگی و آشوب هستند است . آنها اعتماد به نفس دارند و خود را چنان تشویق و ترغیب می کنند که حتماً بهت زده خواهید شد و آرزو می کنید که مثل او باشید ، علیرغم همه اینها اونگرانی ، ترس و اوهام زیادی دارد . فراموش نکنید که او آدمی جنجالی است .

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤۳ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

مهر

زن متولد مهر

زن متولد برج مهر مثل هلویی است که روی دو پا راه می رود. برخی از متولدین مهر آنقدر زیبا هستند که نفس آدم بند می آید. البته شاید روزی عجوزه ای پیر ، مخوف و عجیب و غریب هم در بین آنها پیدا کنید . ( شک نکنید او هم فکر می کند که زیباست . ) دختران متولد این برج قشنگترین دختران در کهکشان راه شیری هستند. آنها طبیعت زیبایی دارند.
دختر متولد برج مهر طوری لباس می پوشد که هم چیز با هم بخواند. او شیک است ، حتی اگر شلوار جین کهنه ای بپوشد ، مطمئن باشید که تمیز است و به پلیور یا تی شرتی که می پوشیده ، می آید . او شیفته مد است تا جایی که گاهی طراح لباس می شود.
او از مصاحبت دیگران لذت می برد و ندرتاً زمان زیادی را به تنهایی می گذارند . اگر تنها زندگی کند ( که دور از انتظار است .) دوستان زیادی دو و برش دارد. او از جهاتی به زن متولد مرداد شبیه است . زن متولد مهر می خواهد تا جایی که ممکن است با کمترین زحمت ، از میهمانها به بهترین نحو پذیرایی کند. (او حتی بیسکویت را در ظروف لوکس سرو می کند . )
اگر روزی با دختری روبرو شوید که بوی خوب شیرینی می دهد مطمئن باشید که متولد برج مهر است . او عاشق بوی شیرینی است . اگر می خواهید به قلب او راه پیا کنید یک شیشه عطر و یک دسته گل به او هدیه دهید. فراموش نکنید که رنگ گلبرگها با رنگ بسته عطر جور باشد . او از هماهنگی رنگها لذت می برد. این دختر معمولاً یک دسته گل نزدیک سوراخ بینی اش می گیرد .
اگر روزی او را با کثیف ترین و ژولیده ترین لباس ها دیدید ، بدانید که او حتماً دچار بحران شده است (مگر آنکه همیشه همینطور باشد.) و مشکل اصلی او بگو مگو با شریک زندگی است .
زن متولد این برج ذاتاً مادر نیست هرچند که بیشترین تلاشش را می کند . با این همه او مادری است که یک دفعه ناپدید می شود. زن مهر باید یاد بگیرد که مهر و محبت را از خانه شروع کند. در مواقع نادر که در خانه به سر می برد مادری دوست داشتنی است. وقتی بچه ها زبان باز می کنند ، خوشحال تر می شود. او بچه ها را از سنین پایین با کتاب آشنا کرده و از ذهن آنها ذهنی خلاق می سازد. وی بهترین لباسها را به تن خود و بچه ها می کند. بو ، مهمترین چیز مورد توجه اوست حتی بوی بد نوزاد هم او را اذیت می کند و مجبور می شود نزدیک لگن بچه دستگاه تهویه هوا کار بگذارد .
-----------------------------
مرد متولد مهر

او واقعاً مار خوش خط و خالی است ، اما معمولاً به بهترین روش ممکن ، رفتار می کند. مرد متولد برج مهر مثل شوالیه ای است که در زره می درخشد و با اسب سفید جنگی، دوشیزه های گرفتار مخمصه را نجات می دهد. او حتی در قرن بیست و یک هم رنگ و بوی عشق مؤدبانه را فراموش نکرده است. اگر ببیند عجوزه ای ، دوشیزه ای را تهدید می کند، می داند چه کار کند . (مطمئن باشید فرار نخواهد کرد.)
او جذاب واستثنایی به نظر می رسد و کلکسیونی از ادکلن و عطر دارد . به یک مرد متولد برج مهر که می شناسید ، فکر کنید. آیا زیادی شیک و ظریف نیست ؟
این مرد دوست داشتنی ، سیاستمدار بزرگی است. او از ناراحت کردن دیگران متنفر است. در واقع او طوری رفتار می کند که ثابت کند زمان احترام به بانوان (شوالیه گری) به پایان نرسیده است . وی کسی است که در اتوبوس و مترو بلند می شود تا شما بنشینید. او خیلی با نزاکت است . اگر با این شوالیه مهربان ازدواج کنید، گرچه از نظر شما همیشه جذاب خواهد ماند ، اما به شکلی محسور کننده با همه دوشیزه ها مؤدبانه رفتار می کند. او بی وفا نیست ، فقط نمی تواند هیچ صورت زیبایی را نادیده بگیرد .
جز لاینکف وجودی او این است که می خواهد زیبا و جذاب به نظر برسد . اگر پول داشته باشد لباسهای سفارشی و پیراهنها ابریشمی از جنس عالی می پوشد . نه به این دلیل که آنها نشانه موقعیت اجتماعی هستند ، بلکه او کسی است که عاشق بهترین ها است .
از آن جا که عنصر وجودی او هواست احساسات او بیشتر از ذهنش سرچشمه می گیرد تا از قلبش. او فکر می کند چون ستاره اش ونوس است، پس سرا پا عشق و شور است و نمی خواهد بپذیرد که گاهی رفتار سردی دارد.
مردان مثبت متولد برج مهر جذاب هستند ولی مردان منفی می توانند ، نا مرتب کثیف، بی ادب ، هرزه و نفرت انگیز باشند.
پدر متولد مهر فداکار است. وی به نوازد علاقه زیادی ندارد چون دایماً باید تر و خشک شود . اما وقتی آنقدر بزرگ شود که زبان باز کند ، مورد علاقه بابا خواهد بود راستی یادتان نرود شاید وقت زیادی را به بچه اختصاص ندهد و ترجیح بدهد به جای بازی با بچه ، یک گیم گلف یا یک دست تنیس بازی کند .
او همان کسی است که شما می خواهید

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

 

زن متولد شهریور

مهمترین نشانه در طالع بینی زن متولد شهریور باکرگی،‌ دوشیزگی، و طبیعی بودن است و همین برای توصیف دختر متولد این برج کافی است.
دختران متولد این برج بطور کلی هیچ وقت مثل مردم دیگر رفتار نمی کنند. نه عصبانی می شوند و دردسر درست می کنند و نه یک دفعه غیبشان می زند.
او عمداً می خواهد که مثل طبیعت به نظر برسد. (نه منظور من این نیست که او لباس نمی پوشد و سخت است) او ندرتاً آرایش می کند. اگر زنی روستایی باشد ، مطمئن باشید از ریشهء گشنیز و کرفس یا چیزی شبیه به آن ، مواد آرایشی درست کرده و مصرف می کند.
او مادر محشری است. برای او خیلی مهم است که بچهء باهوشی داشته باشد. اما باید بداند که بچه همان اندازه که به آموزش و یادگیری نیاز دارد به عشق و محبت هم نیازمند است. زن شهریور باید به خاطر داشته باشد که گاهگاه کتابش را کنار بگذارد و کودک را در آغوش بگیرد. او یک ریز به دنبال علایم هوشمندی در نوازادش است و حتی شاید گاهی فکر کند که نوزاد کوچولو از نظر هوش مشکل دارد! در عین هر کاری که بتواند برای بچه انجام می دهد و از سپیدهء صبح تا بوق سگ از او پرستاری می کند.
یادتان باشد که او خوددار است. پس انتظار نداشته باشید که مثل متولدین برجهای آبی ناگهان فوران کند ، یا مثل دخترهای متولد برج اسد و میزان جذاب و لوند باشد. در عوض چشمهای او تمام مدت شما را به دقت نگاه می کند و سعی دارد به کنه وجود شما پی ببرد.
پشتکار او سبب می شود که دستیار خوبی باشد و هر رئیسی به او واقعاً اعتماد کند. او فمینیست سرسختی است ولی می خواهد که او را مثل یک انسان باهوش با حقوق خودش بپذیرید.
در زندگی برخی از زنهای متولد این برج لکه هایی هست که دوست دارند آنها را مثل غلطهای تایپی با غلط گیر پاک کند و اگر موفق شود از خوشحالی بال در می آورد.
-----------------------------------------
مرد متولد شهریور

و حالا مرد عجیب و غریبی را معرفی خواهم کرد. این مرد ، کسی است که گاهی شانس خود را در قمار امتحان می کند. او رک گو است و آنقدر سرد و بی احساس است که گاهی با خود فکر می کنید چه اشتباهی کرده اید که به او اینطور رفتار می کند. اما قبل از آنکه نامه اعتراض آمیزی برای ما بفرستید، باید بگویم همهء مردان برج شهریور اینگونه نیستند.
متولدین مرد این برج چه جذاب باشند ، چه نباشند، معمولاً دوست داشتنی به نظر میرسند. بیشتر آنها پوستی به لطافت ابریشم و به صافی نهر کوهستان، بدون جوش و لک دارند. آنها چشمانی قشنگ و معمولاً قهوه ای رنگ دارند که مثل ستاره ها می درخشند. مرد متولد برج شهریور بلند قد و لاغر اندام است. او نمونهء بلندی ، سبزه بودن، و خوش تیپی است.
به لباسهایش اهمیت زیادی می دهد و اغلب سنتی است، حتی وقتی که اهل مد می شود و به همین علت احساس ناراحتی می کند. او پولش را صرف خرید لباسهای ساده و سنگین و عینک آفتابی موقری می کند و با کراواتی فوق العاده به لباسها جلوه می دهد.
برخی از مردان متولد برج شهریور کمی سرد و بعضی دیگر مشخصاً سرد و بی روحی هستند. برای مرد متولد این برج سخت است که خود را از نظر عاطفی متعهد کند چون می ترسد کنترل اوضاع از دستش خارج شود. او احساسات خود را به طریقی معتدل و دقیق بیان می کند. سیارهء او - مریخ - سبب می شود بیش از قلب از طریق ذهن احساس کند. بسیاری از انها وقتی روش منطقی را انتخاب می کنند. احساس امنیت بیشتری دارند.
مرد شهریور مردی کوشاست و برای رسیدن به آنچه می خواهد سخت تلاش و کار می کند ولی الزاماً تلاش او همیشه به سمت پیشرفت و صعود نیست. چون بر عکس متولدین برجهای دیگر جاه طلبی های حیرت انگیز به او القا شده است.
او مثل متولدین برجهای قابل تغییر، به دگرگونی و تحول در زندگی نیازمند است. گاهی نظرش را چنان تغییر می دهد، که فکر می کنید می خواهد شما را اذیت کند.
از آنجا که ابراز احساسات برای او آسان نیست، پدر خوبی نخواهد بود، هر چند که خودش می خواهد باشد. اما برای او سخت است که خودمانی رفتار کند. او پدری بسیار منضبط است و وقتی بچه ها تکالیف مدرسه را انجام ندهند الم شنگه به پا می کند.
پدر شهریوری گاهی فراموش می کند که او مدیر مدرسه نیست یا حتی اگر باشد، خانه مدرسه نیست او باید بفهمد که تعلیم و تربیت همه چیز نیست و عاطفه و محبت مهمتر است. در هر مرحله ای از زندگی که این نکته را بفهمد و به درستی رفتار کند، مردی خشنود و با احساس خواهد بود.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

مرداد

زن متولد مرداد

اگر می خواهید در زندگی شاد باشید و برقصید ، به دنبال دختر متولد برج مرداد بروید . اسد نشانه هنرپیشگان و خوانندگان معروف است و بیشتر زنان متولد این برج هم عاشق بازیگری هستند .
زنان متولد این برج از بسیاری لحاظ ملکه های نمایشی و اغلب خوشگل هستند . ( خدا به فریادتان برسد اگر به او بگویید خوشگل نیست ، حتی اگر حوشگل هم نباشد هیچ وقت نگویید . ) او موهایش را افشان می کند و کلاه بزرگی بر سر می گذارد.
زن متولد پنجمین برج سال عاشق دوست داشتن است. دوست دارد عشوه بیاید و دیگران را به دنبال خود بکشاند ، و آنها لی لی به لالایش بگذارند . فرقی نمی کند که شمادر ظاهر او چه می بینید ، درون چنین زنی گربه ای است که می خواهد ناز و نوازش و ستایش شود . او زنی است که نه تنها در تأمین معاش خانواده کمک می کند بلکه از بچه ها هم مراقبت می کند .
اگر همسر شما متولد مرداد است به خاطر داشته باشید که نمی توانید به او بی توجهی کنید او خود شیفته است و عاشق این است که ببیند روی دیگران چه تأثیری می گذارد .
او مادری است که عاشق فرزندانش است و به بچه ها بیش از هر چیز دیگری در زندگی اهمیت می دهد . او سخت گیر نیست و به فرزندانش آزادی زیادی می دهد.
او زندگی مرفه ، گشت و گذارهای دست جمعی و رفتن به مهمانی با شما را می پسندد . اگر کاری را به تنهایی انجام دهد، یقیناً در حوزه زناشویی به مشکلی برخورده است در غیر اینصورت باید دلیلی محکم برای غیبت همسر وجود داشته باشد . او می تواند قبلاً به علت کمر درد در خانه استراحت کند .
او به همراه شما به میهمانی می آید و خوش می درخشد . زن متولد مرداد در کانون توجه و مورد ستایش مردان قرار می گیرد . اما باید بداند که اگر شوهرش متولد اردیبهشت است بهتر است کمتر این بازی را تکرار کند تازه اگر همسرش نیز متولد مرداد است باید حوایش را بیشتر جمع کند کافی است شوهرش بفهمد مردان دیگر به همسرش علاقمندند، آنوقت جنجالی به پا خواهد شد. عکس این قضیه هم صادق است در واقع زن متولد مرداد هم چنین رفتاری را از شوهرش نمی پذیرد .
اگر می خواهید روی او تأثیر مثبت بگذارید وی را به بهترین رستوران شهر ببرید و اگر پول دوست و خسیس هستید ، هیچ وقت به دنبال او نروید چون خون شما را در شیشه می کند .
اگر قصد ازدواج با او را دارید این را هم بدانید که افاده ای ، اهل چشم و هم چشمی های پر زرق و برق و تجملی است و به دنبال مثلاً فلان زنجیر طلا می گردد . او کسی است که در هوای خیلی گرم کت پوست می پوشد و در حالی که از شدت گرما در خیابان تلو تلو می خورد جواهراتش را به نمایش می گذارد . برق جواهرات و سنگهای قیمتی او که حتماً شامل الماس ، یاقوت قرمز و کبود است ، چشمتان را کور می کند . موهای او همیشه مرتب و آرایش کرده است . او اصرار دارد که مشتری پرو پا قرص بزرگترین و گرانفروش ترین فروشگاهی که می شناسد، باشد . وقتی صورت حساب خریدش را برای شما می آورد . احتمالاً‌دچار حمله قلبی می شوید .
به هر حال اگر شیفته زنی شیک و همیشه آرایش کرده هستید ، فقط به دنبال زن متولد مرداد باشید .
---------------------------
مرد متولد مرداد

او محبوب همه است ! او همچون نو ستاره ای ست که طرفداران خود را از همه جا برای دیدن نمایش جذب می کند . این رفتار چیزی بیشتر از یک قمپز در کردن است که دیگران درباره متولدین مرداد فکر می کنند. گفتگوی طولانی مدت برایش بسیار آسان است بویژه اگر به زحمت شغلی را در عالم رقابت برای خود دست و پا کرده باشد .
این مردان آدمهای نمایشی فوق العاده ای هستند . برخی از آنها وقتی پولشان ته می کشد 500 پوند از بانک وام می گیرند تا برای دوستان میهمانی ترتیب دهند و شاید هم تصمیمی بگیرند با شامپانی و خاویار برای دیگران قمپز بیایند . یکی از خوشایندترین خصلتهای او علاقه او به خوشحال کردن دیگران است.خوشحال کردن مردم باعث می شود همه جا احساس صمیمیت کند .
می توانید او را از روی موهای پریشتش بشناسید . حتی اگر موهایش کوتاه باشد باز هم مثل آن است که یک فرچه روی دو پا راه می رود . یا حتی شبیه قلم موی نقاشی است . نکند او را با جارو اشتباه بگیرید خانه را با او جارو کنید!
او دوست دارد شیک باشد . نشانه اسد و میزان ( نشانه دلبری و لوندی ) هر دو نشانه های عشق هستند . از آنجا که مرد متولد مرداد شبیه جارو است حتی می تواند خاک روی پاهای شما را هم جارو کنند . رفتارش شما را مات و مبهوت می کند ، به شما گل می دهد ، با هم شام اعیانی مفصلی می خورید ، به تأتر می روید. در واقع وقتی کسی را دوست بدارید با او مثل یک ملکه رفتار می کنند .
مرد متولد مرداد وقتی پدر شود و معرکه است . او به بچه ها اهمیت می دهد و می‏خواهد کلکسیونی از آنها داشته باشد . اگر دوست ندارید بچه دار شوید توصیه می کنم هیچ وقت با مرد متولد برج مرداد پیمان زناشویی نبندید . ممکن است در ابتدای آشنایی بگوید : عزیزم اهمیتی ندارد. می توانیم بچه دار نشویم، اما صبر کنید و ببینید چه می شود او دمدمی نیست ، صادق و وفادار است . صداقت و وفاداری از نظر او بسیار مهم هستند قانون او این است که شما هم دوستش بدارید و صادق باشید و به هیچ وجه به او خیانت نکنید . او این انتظار را از همه ، از شما ، از همکاران و حتی ازدوستانش نیز دارد .
او می خواهد نان آور منزل و مایه افتخار شما باشد . با قدرت روی پای خود بایستد و خانواده را تأمین کنند . صبر کنید کامپیوتر را خاموش نکنید و با عجله برای یافتن او بیرون نروید . او گاهی ریا کار هم هست . اگر او کسی است که زیاد به سفر می رود ، احتمالاً هرجا ماده شیری هم دارد. عشق مردادی شما خود را حاکم قلمروی شاهانه خود می بیند و می خواهدشما و بچه ها در مقابل او تعظیم کنید . اگر کمی ارام و سر به راه باشید وضع بدتر می شود !
اگر از قدرتی که در اخیتار دارد به درستی استفاده نکند از شیری دوست داشتنی به قلدری مستبد تبدیل می شود که ناگهان بی پروا و از خود راضی به نظر می رسد، قمپز در می کند ، قیافه می گیرد و شق و رق راه می رود .او گاهی از شما مثل سرباز ضعیف بازی شاهانه شطرنج خود استفاده می کند یا دوستان و خویشان را کلکسیون کشورها می داند . اگر به قدرت برسد کافی است تا کمی ویژگیهای منفی داشته باشد آن وقت به دیکتاتور ، و فرمانروایی مستبد تبدیل می شود و همیشه از قدرت خود سوء استفاده می کند .
از آنجا که دمدمی نیست و ثبات دارد می خواهد در تمام مراحل اولیه زندگی هم ثبات داشته باشد به همین سبب گاه کله شق می شود . او به آسانی نمی تواند نظرش را در مورد چیزی تغییر دهد. هروقت خواستید دور و بر او بچرخید و او را وادار کنید مثل شما به دنیا نگاه کند فقط یک کار بکنید ، بیخودی از او تعریف کنید ، مطمئن باشید، رد خور ندارد !

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٤٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

ه تیر

زن متولد تیر

عجب نشانه رضایت بخشی است ! تیر یکی از بهترین برجها برای تولد زنان است .
دختر متولد برج تیر بسیار حساس است و از نیروهای مرموزی دراین زمینه برخوردار است . دختر متولد تیر نسبت به واژه ها حساسیت خاصی دارد و لازم است که به احساسات و عواطف خود آگاه باشد و به آنها نظم دهد ، چون در غیر اینصورت مثل تکه های از هم گسیخته یک قایق شکسته، در دریای زندگی به این سو و آن سو می رود . او می تواند چون یک آتشفشان دچار فوران احساسات شود و اطرافیان را بترساند و گاهی نیز چنان درگیر حسادت می شود که به فرار از چنگال او برای همه مشکل می شود .
زن متولد تیر، خیلی یک دنده است و این خصلت او گاه دوست داشتنی است چون سماجت او را در رسیدن به خواسته هایش کمک می کند اما از نظر عاطفی ، افتضاح است چون نمی داند چه وقت ، کجا و چرا توقف کند . او قادر نیست بفهمد یک رابطه کی تما م شده و اگر تصویری مبهم و نادرست از پایان رابطه داشته باشد آنقدر سماجت می کند و به طعمه و چنگ می زند تا عشق و علاقه هر دو طرف به نفرت تبدیل شود .
احساسات او گاه به حد افراط می رسد و به جای آنکه از او آدمی عاشق ، مهربان ، دلسوز ، آرام ، فادار ، محافظ و رام بسازد ، آشفتگی به بار می آورد . او از نظر دیگران آدمی مرموز، دسیسه چین و زود رنج است . در واقع دیگران احساسات او را بد تعبیر می کنند و تلاش می کنند تا از او دوری کنند اما احساسات و دلبستگی های او بسیار قوی است و تمام این سوء تعبیرها ناشی از غرور اوست .
این زن اگر آدم مثبتی باشد ، بسیار همدل، پر احساس و یاری بخش است واگر احساساتش را بدرستی جهت دهد و خود را به شکلی درست و غیر مستقیم وقف شریک کند همه چیز عاشقانه پیش خواهد رفت. اما، امان از وقتی که همه چیز را خراب می کند ، گریه و شیونی سر می دهد که آن سرش ناپیدا است.
زن متولد تیر اگر وجودش را سازمان بخشیده باشد ، محشر است . او از شریک خانواده و هرکس که برایش مهم است ، صادقانه و با نظم و مقررات خاص محافظت می کند . او در موقع لزوم دیگران را توبیخ نیز می کند .ا گر او منفی باشد خجالت می کشد که دیگران را مواخذه کند، البته زن متولد تیر پس از نطق آتشین ، یا دعوا با دیگران خود خوری می کند و فکر می کند آیا کارش درست بود یا نه و حسابی گریه خواهد کرد , مهم این است که او بلاخره نظرش را می گوید و عاقلانه عمل می کند .
بیشتر زنان متولد تیر جمع و جور و خوش هیکل هستند . برخی هم به شکل دلچسبی خپل هستند .
دختر متولد چهارمین برج در منطقه البروج معمولاً زیاد لبخند می زند. او گرم و خودمانی است و رفتاری مادرانه دارد. از این رو بودن در کنار او ، لذت بخش است . او دوست داشتنی است و عاشق بچه است و اگر بچه نداشته باشد او یک حیوان خانگی نگهداری می کند.
اشتباه نکیند ، زندگی خانوادگی مانع روشنفکری او نشده است . او می تواند در عین همدلی و منطق فمینیست باشد ، و در این مورد مانند متولدین برخی برجها سرسخت تند و متعصب نیست .
بی شک او بهترین مادر است اما از آنجا که انحصار گری در خون اوست، جدا شدن بچه ها از خانواده ، وی را دچار دلشوره می کند . چون جدا شدن از خانواده برای خودش هم سخت بوده است . حتی وقتی بزرگ می شود بیشتر وقتش را با ایل و تبارش می گذراند . نمونه بارز این زن ، رئیس من است که بیشتر وقتش را با خانواده می گذارند چون زندگی اش حول کسب و کارش می چرخد . مثل بقیه زنهای متولد این برج وقتی اسم دوستانش را بپرسی، از تعداد انگشتان دست تجاوز نمی کند .
---------------------------------------
مرد متولد تیر

عجب نشانه دوست داشتنی است ! مردان متولد این برج عکس ظاهر بدعنقی که دارند ، سخت پوستانی دوست داشتنی هستند . وقتی به متولد تیر فکر می کنید ، خرچنگ را از یاد نبرید . بسته به شرایطی دارد،‌ برای رویارویی و یا خلاصی از گرفتاری ، قدم های جنبی بر می دارد، هیچ وقت درباره او بر اساس ظاهرش قضاوت نکنید .
بیشتر مردان متولد برج تیر آرام ، احساساتی ، خانگی و شیفته آشپزی هستند . نشانه خرچنگ بر شکم حکومت دارد و ضرب المثل قدیمی ، راه ورود به قلب یک مرد از شکمش می گذرد ، راجع به مردان متولد تیر صادق است اگر وی به شما گفت رژیم غذایی دارد ، حرفش را باور نکنید .
او دمدمی است . علت خلق و خوی متغیر او ماه است که سبب می شود بسیار احساساتی و یا کاملاً سرد و نا امید باشد . ( او عقل و منطق سرش نمی شود ) قلب متولد تیر به مغزش فرمان می دهد و گاه زندگی او تحت سلطه عواطف اوست . اگر عاشق مردی هستید که متولد تیر است خبر خوبی برایتان دارم . او راحتتر از مردان متولد سایر برجها ابراز احساسات می کند ، مردان متولد برجهای مختلف هر یک احساسات خود را به نوعی بیان می کنند . متولد آبان به شکل جنسی ، مرد متولد اسفند به شکل رویایی و متولد تیر به شکل عاطفی.
مشکل اصلی شما با او ، این است که می خواهد مادرش باشید . احساسات او نسبت به مادرش حد وسط ندارد . یا عاشق اوست و یا از او متنفر است . بیزاری او از مادرش گاه سبب میشود تا از هر زن دیگری (حتی شما) بیزار شود ، یا این که مادر را آنقدردوست دارد که شما احساس می کنید فراموش شده اید پس از مادر شوهر هم نفرت پیدا می کنید.
بیش از آنکه با او پیوند زناشویی بندید بد نیست بفهمید روابط او با مادرش چگونه است . اگر او از آن مادرهای پاک باخته است که پسرش را ننر بار آورده، حتماً با او مشکل پیدا می کنید . اگر نمی دانید او مرد است یا موش یا بچه یا خرچنگ ، تله ای کار بگذارید تا بفهمید او چیست ؟!
او در گذشته زندگی می کند و ناخودآگاه به دنبال شریکی است که یاد آور مادرش باشد . او به ریشه ها اهمیت زیادی می دهد و اغلب در شهرستانی که متولد شده زندگی می کند و همانجا هم می میرد. حتی گاهی خانه دوران کودکی اش را سالها بعد مجدداً می خرد و همانجا زندگی می کند .
او معمولاً زاده عادت است و باید مراقب باشد تا عادتهای بدی کسب نکند، چون عادتهای قدیمی را دیر فراموش می کند . او به دنبال شریکی است که برایش مادری کند ، اما اگر شخص مناسبی را پیدا نکند با قوم و خویش و دوستان درگیری عاطفی پیدا می کند به طوری که دهان همه از تعجب باز می ماند .
او پدری فداکار و تو دل برو است . با این وجود احساسات او بیشتر مادرانه است تا پدرانه ، مثلاً پس از یک روز سخت کاری ، در خانه پیش بند می بندد و بدون نق و نوق برای بچه ها آشپزی می کند. او از اعضای خانواده مراقبت می کند‌، آخر هفته بچه ها را بیرون می برد و حتی از قناری هم مواظب می کند . او ذاتاً پدر است و برایش خیلی سخت است که خودش بچه نداشته باشد ، در این صورت دوستان و همکاران را بچه های خود می داند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

ه

زن متولد خرداد

زن متولد خرداد معتقد است ماهی برای مغز مفید است اگر می خواهید او را شیفته خود کنید یک بشقاب ماهی را تا ته بخورید!
او پول زیادی بابت هزینه پستی می پردازد و همیشه هم به تنهایی به پستخانه می رود . اگر شما دوست او هستید از دریافت یک خروار کارت پستال و یادداشتهای کوچک او خوشحال خواهید شد چون او دایماً با شما در تماس است . دفترچه یادداشت او پر از قرار ملاقات ، برنامه و وظایف اوست و اگر می خواهید او را ببنید، حتماً دو هفته قبل وقت ملاقات بگیرید . او عاشق دیدن نمایشهای جدید ، آخرین فیلمها و خواندن جدیدترین کتابهاست و کسی است که با رضایت کامل با شما به گردش های هنری ، علمی ، تفریحی یا ورزشی می آید .
بعضی از مردم می گویند که زن متولد خرداد معمولاً شایعات خوبی برای گفتن دارد و می شود اعتراف کرد که خبرهای بی مزه و یا چرت و پرت نمی گوید . خبرهای او بسیار وسوسه انگیز و داغ و مربوط به مسائل روز است . توصیه می کنم هیچ رازی را به او نگویید ، چون مطمئناً کمی دور خودش می چرخد ، چای دم می کند و برای پخش خبر جدید به یکی از دوستان تلفن می کند .
زن متولد برج خرداد دوست دارد بلوز و شلوار راحتی بپوشد . او قلباً‌ فمینیست است و عقیده دارد که زنان از هر نظر با مردان مساوی هستند و او نیازی ندارد که زنانگی خود را با زلم زیمبو و یا لباسهای چین واچین ثابت کند بلکه می خواهد او را فقط به خاطر خود و افکارش دوست بدارید بنابراین خود او نیز به ذهن شما بیش از ظاهرتان علاقمند است .
بیشتر زنان متولد خرداد بسیار سرشناس هستند . اگرچه برخی می گویند آنها آدمهایی سطحی هستند ، اما در واقع اینطور نیست. او بر خلاف این آنها خود را به سرعت با محیط وفق می دهند. آنها همانطور که در بحثها در مورد موضوعات اصلی و شاخه های فرعی صحبت می کنند ( چون آنها عاشق بحث و مذاکره هستند ) به راحتی هم می توانند موضوع را عوض کنند. دوستان یک زن خرداد توصیفهای مختلفی از او دارند. گاهی معتقدند او شبیه آفتاب پرست است و تحت تأثیر محیط و افراد مختلف رنگ عوض می کند. اما بطور کلی بهترین ویژگی او این است که حتی اگر سعی کنید به هیچ وجه به ذهن او راه نخواهید یافت. فقط می دانید که هفت روز هفته هر روز بیست و چهار ساعت کار می کند . اگر زندگی یا حتی اتاق خود را با او تقسیم کردید مطمئن باشید شادی او در تمام ساعات شبانه روز شما را مات و متحیر می کند .
فکر نمی کنم که زن متولد این برج مادر خیلی خوبی باشد ، او هم مثل همتای مردش بچه ها را وقتی دوست دارد که بزرگ می شوند و زبان باز می کنند و به جای اینکه خودش بچه دار شود و یکی دو سال خود را به زحمت بیاندازد و هر سه ساعت یک بار بچه را تر و خشک کند و در تختخواب بگذارد ، ترجیح می دهد کودکی را به خانه بیاورد و به فرزندی بپذیرد!
رفتار او اصلاً مثل مادرها نیست. اگر برای بچه ها آشپزی کند ، لطف زیادی در حق آنها کرده و بچه ها باید خیلی هم خوشحال باشند . او بیش از تغذیه جسم، به تغذیه مغز آنها اهمیت می دهد و بچه ها را به سوی آموختن سوق می دهد و برای آنها داستان می خواند و آنها را تشویق می کند که عاقلانه فکر کنند . اگر بچه ها بخواهند مادر آنها را در آغوش خود بگیرد ، احتمالاً دلسرد و ناامید می شوند ، اما اگر بخواهند آنها را نصیحت کند ، حتماً به آنها کمک خواهد کرد .
-----------------------
مرد متولد خرداد

به به ! از دست او حتماً سرسام می گیرید !
مردان متولد خرداد بسیار گیرا هستند . دوست شما باشد یا عاشق شما ، به هر حال وسوسه انگیر است و جالب اینکه خودش هم به خوبی می داند ! اگر شما لارو جنبنده ای هستید پیله ای زیبا به دور شما می تند و صبر می کند تا به پروانه‏ای زیبا تبدیل شوید ، اما وقتی به خواسته اش رسید ، به این نتیجه میرسد که دیگر پروانه دوست ندارد و آن وقتست است که آرام و بی صدا می رود از آن پیله ابریشمی چیزی به جا نمی ماند و شما هم فقط یک سراب دیده اید . پس اگر می‏خواهید عاشق او شوید از ترفند خودش استفاده کنید . بهترین راه برای جذب او بی توجهی است . اگر در میهمانی ها تظاهر کنید که او را ندیده اید، خواهید دید که چطور به خود می جنبد و در عرض دو دقیقه به هر بهانه ای که شده خود را به کنار شما می کشاند. او به هر چیزی که در اطرافش باشد توجه می کند و همیشه بیشترین توجه او به شماست و مشکلات شما از همین جا آغاز می شود چون چنان برای شما از عشق نجوا می کند گویی هیچ گاه چنین سخنانی نشینده اید و مشکل عمده تر اینکه او حتی اگر شما را دوست نداشته باشد باز هم عاشقانه برای شما زمزمه خواهد کرد . او می ترسد نکند توانایی های سرنوشت ساز او ( جذابیت) رو به زوال باشد، پس تصمیم می گیرد توانایی هایش را امتحان کند و ندرتاً شکست می خورد. واقعیت این است که او روحیه ای ماجرا جو دارد . حتی وقتی ازدواج می کند باز هم نظری به زنهای دیگر دارد. اگر روزی به شما تلفن کرد و گفت که به سفر می رود، خیلی به گفته اش اطمینان نکنید چون احتمالاً در جای دیگر مشغول خوشگذرانی است.
مرد خرداد حتی در عین وفاداری به همسرش علاقه دارد تا وارد جمع زنهای دیگر شده و ابا آنها گپ بزند.
کمی دقت کنید شاید مردی متولد خرداد که ازدواج کرده واز زندگی اش هم راضی است ولی هنوز هرجامیرود به زنها می گوید که عاشق آنهاست (و واقعاً عاشق آنهاست بشناسید) او همه آنها را دوست دارد ولی به روشهای مختلف و دلایل متفاوت. سیاره متولدین خرداد عطارد است . بسیاری از مردان عطاردی چشمهایی زیرک و زیبا و معمولاً مژه هایی بلند دارند. طرز تفکر و سوخت و ساز عطاردی معمولاً از آنها مردانی لاغر اندام می سازد . از آنجا که به ژست اهمیت می دهد ، اگر تاجر باشد ، حتماً دسته چکهای زیادی ( برای ژست و پز) به همراه خواهد داشت و دفتر کارش پر از تلفنهای بی سیم شیک و آخرین مدل است و بطور همزمان راه می رود و صحبت می کند . دفتر کار او پر از لوازم اداری متنوع است . البته او به واژه پرداز بیش از هر چیزی علاقه دارد .
جوزا نشانه ارتباطات است اما برای مرد متولد خرداد ، برقراری ارتباط با نوزاد سخت و گیج کننده است . تا وقتی که عضو جدید خانواده نمی تواند صحبت کند ، پدر خانواده نگران و عصبی است . اما به محض اینکه نوزاد کوچک شروع به صحبت می کند شادی پدر هم شروع میشود. او عاشق بازی کردن با بچه هاست و علت اینکه بچه ها هم عاشق او هستند این است که او مثل برادر بزرگتر با آنها رفتار می کند . بطور کلی فرق نمی کند که از صدور شناسنامه او چند سال گذشته باشد چون در هرحال او کودکی بیش نیست

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

ماههن

زن متولد اردیبهشت

یک جلسه زنانه سرزده اید، مطمئن باشید رئیس جلسه حتماً زن متولد اردیبهشت است او احتمالاً چند شیشه ترشی و یا مربا نیز به همراه دارد .
می پرسید از کجا می دانم ؟ خوب اگر ونوس را پدید آورنده خوبی ها ، صاحب تجمل و تأمین کننده آذوقه بدانیم ، زن متولد ثور را پیش رو داریم . زنان متولد این برج به راستی خانه دار هستند . آنها نگران برچیده شدن ریشه های دایمی زندگی و مشغول ایجاد پایه محکمی برای آن هستند . ثبات بهترین واژه برای متولدین این برج است . هرچیز بی ثبات و موقتی ولو بسیار کوچک ، آنها را دچار دلشوره می کند .
گاهی دختر متولد این برج ، مثل میوه درخت بلوط که بر بلندترین درخت های بلوط رشد می کند و هما نجا می ماند ، تا قبل از ازدواج با والدینش زندگی می کند . این را به حساب تنبلی یا نداشتن قدرت تخیل نگذارید، او فقط به خانواده دلبسته است و نمی خواهد از آنها دور شود .
از نظر او هر چیز ملموسی ، فوق العاده است . این نشانه در طالع بینی مادر زمین (اردیبهشت) کاملاً محسوس است . یک زن واقعی متولد اردیبهشت همسر شاد یک کشاورز است . روی زمین کشاورزی می کند و روزهای زندگی اش را در هماهنگی کامل با طبیعت سپری می کند . زن متولد این برج لوند نیست چون زندگی را خیلی کوتاهتر از این می پندارد که بخواهد عشوه گری کند و در مقابل می تواند بسیار ساده لوح و خجالتی باشد . او هیچ دلیلی نمی بیند که تا وقتی می تواند برای انجام یک کار ورجه ورجه و شیطنت کند ، بنشیند و فس و فس کند . او می تواند خیلی آرام و وسوسه انگیز باشد . تخت خواب او همیشه با ملحفه های ابریشمی نرم پوشیده شده و حمام او پر از صابونهای بسیار خوشبو است. وقتی ازدواج می کند ، همسر، منزل ، آشپزخانه و فرزندانش بسیار مهم می شوند و بیشترین تلاشش را می کند تا همسر و مادری کامل باشد . از نظر او وفاداری یعنی همه چیز به همین دلیل از همسرش نیز انتظار دارد که مثل خود او وفادار باشد .
اینها ویژگیهای مثبت شخصیت او است. اما از نظر ویژگیهای منفی او را دست کم نگیرید چراک ه از این نظر می تواند بر همه نشانه ها به جز عقرب پیشی بگیرد. او از رشک و حسد هم بی بهره نیست. از این دختر انتظار نداشته باشید که ببخشد و فراموش کند، چون در سرشت او نیست . او با خونسردی تصمیم می گیرد تا با کسی که به او بد کرده، هیچ کاری نداشته باشد .و دلیل این خیلی ساده است چون این روش محافظه کارانه برای آن است که در آینده مجدداً‌ از همان ناحیه آسیب نبیند .
همچون همتای مردش، وجود دیگران، بویژه نزدیکترین و عزیزترین فرد برایش عادی میشود . او سرد و بی روح نیست اما احساساتش را بدرستی بیان نمی کند و فراموش می کند همسرش نیاز دارد که نظر و احساس او را نسبت به خود بداند و گاه خیلی دیر ( درست وقتی که او می خواهد ترکش کند)، ‌به این نکته مهم پی میبرد . اگر موقعیتی پیش آید که او مدتها از همسرش دور باشد فقط به فرستادن یک کارت پستال سال نو اکتفا می کند. به این دلیل همیشه مورد سرزنش قرار می گیرد همسرش، پرخاش میکند و می خواهد بداند که چرا هیچ وقت نگفته او را چقدر دوست دارد. اما زن متولد اردیبهشت مات و متحیر است و آهسته نجوا می کند ، نیازی نیست که بگویم همین که با تو هستم بیانگر همه چیز است. ولی خوشبختانه قبل از آنکه خیلی دیر شود ، می فهمد که هر سردی کدورت با کمی عشق و احساسات بر طرف می شود .
زن متولد این برج بسیار جذاب است و گاهی نیز ژست اغراق آمیزی به خود می گیرد. سیاره ونوس به انها صدای خوبی نیز بخشیده است تا جایی که می توانند خواننده های معروفی شوند.
از آنجا که زن متولد برج ثور مادر زمین است می تواند مادری بسیار خوب برای فرزندانش باشد . او عاشق آنهاست هیچ گاه آنها را سرزنش نمی کند در عوض خیلی به آنها عشق می ورزد. او می تواند بسیار حسود باشد و اجازه ندهد بچه ها خانه را ترک کنند و بالهایشان را باز کنند و پرواز کنند . او از تنبیه بچه ها پرهیز می کند و فقط به آنها عشق می ورزد و این همان چیزی است که او را یکی از گرمترین و صمیمی ترین نشانه ها در آسمان فلکی ساخته است .
--------------------------------
مرد متولد اردیبهشت

مرد متولد برج اردیبهشت می تواند خیلی پررو باشد! در اتوبوس یا متروهای شلوغ هیچ گاه نزدیک او نایستید چون تمایل زیادی دارد که شما را نیشگون بگیرد! او آدم شوخ طبعی است و با پرتاب پوست موز و کیک ، دلقک بازی در می آورد . ( هر چیزی که به غذا شبیه باشد او را خوشحال می کند . )
اعتقاد و وفاداری از خصلتهای این مرد ساده است و انتظار دارد که این ویژگیها را در هر کس که می شناسد، از خدمتکار گرفته تا همسرش پیدا کند و به همین دلیل خیلی زود گول زنهای با هوش را می خورد او کسی است که با رضایت قلبی با منشی یا خدمتکارش ازدواج می کند . او شریکی می خواهد که آشپزی و خانه داری را به خوبی بداند . از آنجا که به نظر دوستانش اهمیت می دهد اهل قمپز و خودنمایی نیست و وقتی دوستان را به خانه می آورد خانه باید پر از صمیمیت بوده و غذایی پر گوشت و شاهانه مهیا باشد .
به عکس نشانه های دیگر، او شریکش را فقط بر اساس زیبایی اش انتخاب نمی کند . از آنجا که سیاره او ونوس است ، به دنبال کسی نیست که همیشه خود رادر آینه نگاه می کند از نظر او ژست شریک مهمتر از چهره اوست و خوش هیکلی را بیشتر از لاغری می پسندد .
دوست ستاره شناسی دارم که می گوید قطع رابطه برای این مرد غم و غصه ای واقعی است و اگر او آدمی منفی باشد . هر قدر ارتباط او با شریکش طولانی تر شود ، حس مالکیتش هم بیشتر می شود و فراموش می کند که او هم انسان است و حتی گاهی به شریک زندگی اش به چشم اثاثیه منزل و یا چیزی که بابت تهیه آن پول پرداخته ، نگاه می کند .
او خیلی دست و دل باز است و با اشتیاق آخرین لقمه غذای چرب و نرمش را به شما می دهد حتی پیرهانش را هم از تن در می آورد و به شما هدیه می کند. ( که ابریشمی و نرم است .) این افراد را حتماً در میهمانی هایتان دعوت کنید چون کسی است که همیشه می خندد و گاهی آنقدر می خندد که ریسه می رود و اگر در خوردن غذا و نوشیدنی زیاده روی کرده باشد واقعاً روده بر می شود .
مرد منفی متولد اردیبهشت بسیار حسود است . اگر شما به عنوان همسر او ، برای کاری پیش بینی نشده بیرون بروید و یا پنج دقیقه دیر کنید . می خواهد بداند کجا بوده اید و یا چه می کردی. او همیشه به دنبال امنیت می گردد.
متولدین اردیبهشت در بین اعضای بدن خود ، به گردن اهمیت بیشتری می دهند و اغلب گردنهای کلفتی دارند . برخی از این مردان تنومند و جذاب هستند، بعضی دیگر هم - که مشخصه برج آنهاست - استخوانی هستند . اما خود ، یعنی شانه های پهن و کمری صاف را حتماً دارند .
آنها عموماً موهای مجعد و تیره ، چشمانی قهوه ای رنگ و با احساس و رنگ پوستی روشن دارند ، عجیب است اما بیشتر آنها کاکل هایشان را روی پیشانی می ریزند .
مرد اردیبهشت مردی است سرشار از عشق و علاقه که برای عاشق شدن زمان زیادی می خواهد . اگر زن خوش شانسی هستید، مطمئن باشید هر سی سال یکبار عصبانیت او را خواهید دید.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

هندی

متولد فروردین

دوشیزه های مریخی جذاب هستند و قدرتهای ویژه ای دارند و بیش از همتای مردشان در بدست آوردن دل دیگران موفق هستند . این زنان حین ورود به یک اتاق ، با صراحت لهجه و صداقت جمع را مجذوب خود می کنند . بعضی به آنها بدگمان می شوند و برخی آنها را دوست دارند زنان مریخی را می توان از رنگ لباس شناخت . آنها مثل ماشینهای آتش نشانی از سر تا پا قرمز می پوشند .
بهتر است قبل از آنکه تصمیم بگیرند بچه دار شوند ، شغلی برای خود انتخاب کنند تا جنب و جوش و تحرک داشته باشد و بتوانند از این طریق شور و شوق همیشگی خود را ابراز کنند . در غیر اینصورت پس از ازدواج احساس می کنند محدود شده‏اند ( او در همه حال خواهان آزادی است ) و بحران از اینجا آغاز میشود . او فمینیست سر سختی است و با چنگ و دندان با شوهرش می جنگد . او زن خانه دار معمولی نیست و هیچ مردی نباید تلاش کند از او زنی خانه دار بسازد . دختر متولد این برج بسیار مستقل است . او همانطور که خود را به دیگران نشان می دهد ، مرد مناسبی را برای ازدواج پیدا می کند و ازدواج او از همه حیث تمام و کمال خواهد بود .
با این که فرزندانش تا زمانی که با او زندگی می کنند ، او را محدود می کنند ، ولی او مادر خوبی برای آنهاست و درست زمانی که آخرین بچه خانه را ترک کند، نهایت لذت را از زندگی خواهد برد . به کلاسهای هنری میرود و به فعالیتهای هنری می پردازد . از آنجا که متولد این نشانه در پی منافع خود است و به آزادی های زیادی می دهد، پس دختران متولد این برج نباید در سنین پایین محدود شوند. او قبل از شناخت دیگری و علاقه به او ، اول باید خود را بشناسد که شاید سالهای سال به طول انجامد . اگر در نوجوانی و اوایل جوانی گرفتار و محدود شود . شاید سی سال بعد تسلیم طبیعت شتابزده خود شود و زندگی زناشویی اش در معرض خطر قرار گیرد.
این زنان سرشار از شور و نشاط ، محبت و شگفتی هستند و می خواهند نقش مهمی را در زندگی بازی کنند . علاقه آنها به دیگران از آنجا ناشی می شود که قوچ هستند و ریاست طلبی آنها به این علت است که تحت سلطه مریخ‌ ـ سیاره ریاست طلبی ـ به سر می برند .
دختر متولد فروردین اگر مرد مناسبی را پیدا کند ، وقت را تلف نمی کند ، پا پیش می گذارد و حتی یک قدم هم به عقب نمی رود. او مثل همتای مردش گاهی خوش شانس است و گاه نیز معشوق رویایی اش همچون خرگوش گریز پا با وضع ناامید کننده ای فرار می کند . متولدین این برج همیشه باریک بین و آگاه نیست و ممکن است با گزافه گویی ( لاف و گزاف) افراد حساس را فراری دهد .
دختر فروردین در ظاهر سرزنده و زود رنج است اما در باطن بسیار کمال گراست و در یک روز واقعاً گرم بسیار احساساتی است این دختر اگر بفهمد شریک او گرگی در لباس بره است ، قیافه غم انگیزی پیدا می کند . او خیلی آسیب پذیر است و سعی می کند آن را پنهان کند .
نشانه های آبی و خاکی به امنیت خانوادگی نیازمندند اما زن مریخی باید از کسانی که دوستشان دارد جدا باشد تا بتواند خود را بشناسد . او باید در اجتماع باشد تا اجتماعی شود . اگر این دختر زمانی را به خودش اختصاص ندهد از روابط بیزار و متنفر می شود، داد و هوار و گریه می کند و زبانه آتش خشم او بیش از توده آتشی است که در یک قوطی کبریت می بینید.
قوچ ماده ترکه ای نیست اما خوش بنیه است .
باور نمی کنید ؟ او را در نظر بگیرید
-------------------------------------
مرد متولد فروردین

سیاره مریخ به آنها عضله و هیکل عالی بخشیده و از آنجا که به هوای آزاد علاقه زیادی دارند ، حتی در زمستان هم پوستشان برنزه است . موهای این مردان آتشین معمولاً روشن بور است و اگر پوستشان روشن باشد کک مک های ملیحی دارند . بزرگترین موهبتی که مرد متولد فروردین از آن برخوردار است به ابروهایش مربوط میشود که شبیه شاخهای قوچ است. متأسفانه برخی از آنها با گذشت زمان زجر می کشند و چهره جذاب آنها تغییر می کند و به آدمی لاغر مردنی و ناخوش تبدیل میشوند.
پیش از آنکه تصمیم بگیرید مرد متولد این برج درست همان چیزی است که گفته شد. احساسات خود را کنترل کنید . همه متولدین صورت فلکی حمل قبل از آنکه درگیر تجربه های عاطفی شوند ، باید دوباره فکر کنند . چون هر نوع مشارکت و همکاری ، حتی مشارکتهای تجاری می تواند برای آنها مشکل ساز باشد. متولد این برج فراموش می کند که همکارانش نیز درکنار او هستند . او می خواهد قرص و محکم و برنده باشد ، حتی گاهی ازیاد می برد که برای نان بیار کباب ببر بازی کردن هم باید دو نفر بود .
متولد این نشانه بسیار شتابزده و نا شکبیا است . مرد متولد این برج انتظار را دوست ندارد ( برای هیچ چیز ) . اگر فکری در سر دارد می خواهد همین حالا به انجام برساند و تا هفته آینده صبر نمی کند . به نظر آنها زندگی آنقدر کوتاه است که نباید وقت را تلف کرد . همه مردان مریخی باید قبل ازپرش خوب به اطراف نگاه کنند.
بیشتر متولدین این برج عاشق زندگی هستند و می توانند با شور و اشتیاق فراوان مثل زنبور عسل با عجله به این طرف و آن طرف بروند . شور و شوق کودکانه آنها می تواند دنیا را برای بقیه ما درخشانتر کند . اما یک بخش در زندگی او وجود دارد که سبب بروز مشکلاتی میشود : هیجان و شیفتگی او می تواند او را مغلوب کند و این دلیلی می شود که او بخواهد برشما هم چیره شود! اما اغلب وقتی خواسته اش عملی میشود ، راه می افتد تا در جای دیگری بچرد. بدست آوردن مرد متولد برج فروردین آسان ولی حفظ او مشکل است . حتماً اگر شما را با گره محدود کرد ، باز هم تلاش کنید تا مسیری درست و حسابی برای دسترسی به او پیدا کنید.
مردان متولد این برج به دلیل جاذبه جسمی و گیرایی مریخی ، اغلب جذاب هستند. ویژگی آتشین آنها موجب غرور می شود. آنها از خود و وجهه خود بسیار آگاه هستند . از آنجا که می خواهند همیشه اول باشند ، هم در عشق و هم در تجارت برای خود مسابقه اجرا می کند . آنها به شریکی احتیاج دارند که با هوش باشد و کارها را به درستی سامان دهد تا بتوانند با توافق، با یکدیگر زندگی کنند و یک تیم واقعی باشند چون او از خطر نمی هراسد . قوچ منفی مثل طاووس با ادا و اصول راه می رود و حتی معشوقه را هم رقیب خود به حساب می اورد و سعی می کند با او هم رقابت کند .
از آنجا که او آدم مهمی است شکست را نمی پسندد . او گاه دوست دارد خود نمایی کند و از شریکش همچون دارایی با ارزشی مواظبت کند . به همین دلیل زنی را دوست دارد که عالی به نظر برسد .
مرد مریخی پدر خوبی است و تا جایی که ممکن است سعی می کند بچه ها را به گردش ببرد ( داشتن یک پسر بچه شش ساله بهانه بسیار خوبی برای فوتبال بازی کردن روزهای جمعه است ) او ازسوت کشیدن دخترانش نیز بسیار خوشحال می شود خیلی لی لی به لالای آنها می گذارد ( هیچ وقت قادر نیست در مقابل صورتی زیبا مقاومت کند). با این وجود خلق و خوی بابا هم می تواند مثل طوفان وحشتناک شود. چون آدمی نیست که در سکوت بق کند پس داد و هوار می کند . اما وقتی این وضعیت را گذراند دوباره یکپارچه لبخند میشود و صلح و آرامش حاکم خواهد شد. البته برای مدتی! تا آنجا که به او مربوط می شود ، همسرش هیچ اشتباهی نمی تواند مرتکب شود. اما به محض آنکه خانم او را تحقیر کند ، با غم و غصه هایش تنها می شود و گاه به جای جمع و جور کردن تکه های خرد شده شخصیتش ، اینجا و آنجا به دنبال وقفه واستراحت می رود. او گاهی نگرشی کاملاً کودکانه به عشق و زندگی دارد ، و بیش از آنکه با آنها روبرو شود ، از آنها فرار می کند .
قوچ نر آمیزه ای شکوهمند از زندگی ، عشق و شهوت است . برای اثبات گفته ام داستانی برایتان نقل می کنم :
یک صبح بهاری مردی در علفزار شصت گوسفند و یک قوچ را می چراند ، در پایان روز وقتی سلانه سلانه به خانه بر می گشت شصت گوسفند خواب الوده و یک قوچ عنان گسیخته به همراه داشت .
و این خلاصه ای از ویژگی های قوچ نر بود و چقدرهم پررو است

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عدد 8

عدد چرخه زندگی 8
هشت قدرتمند ترین عدد است، و نماد قدرت و موفقیت، جنگ و ویرانی است. این عدد با بهرام( مریخ) پیوندی نجومی دارد.
** منش
کسانی که عدد چرخه زندگیشان هشت است، از انضباط فردی عظیم و دقت زیادی برخوردارند. این افراد شخصیتی استثنایی و ارده ای آهنین دارند که نوعی عزم راسخ است که کوهها را به حرکت وا می دارد. افراد این گروه به ندرت کاری را با اکراه انجام می دهند. مثلاً، آن دسته ازا ایشان که احساسات شدید مذهبی دارند، خیلی راحت به متعصبان تمام عیار بدل می شوند. اینان، شاید بیش از هر مسئله ای در زندگی از عادی بودن متنفرند، از اینرو اغلب یا موفقیتهای عظیمی کسب می کنند، و یا دچار شکستهای ژرفی می شوند.
* چون افراد این گروه نسبت به خود سختگیر هستند، به همان میزان هم مستعد سختگیری نسبت به اطرافیان خود می باشند. گاهی اوقات ممکن است چنین به نظر برسد که آنان قلدر یا دیوانه قدرتند، اما این حقیقتی نادر است، و در بسیاری موارد، آنان از این رو به این عمل دست می زنند که گمان می کنند دیگران نیز به اندازه خود آنان با شور و هیجان زیادی وقف عقیده ای یا کاری می شوند.
* اغلب به نظر می رسد افراد گروه هشت انسانهایی سرد و گوشه گیر هستند، اما این امر به ندرت در مورد آنان صادق است برعکس، این افراد بی نهایت خوش قل و مهربان می باشند، و اگر سرد و گوشه گیر می نمایند به خاطر آن است که در بیان احساس خویش دچار مشکل هستند. اینان اغلب انسانهای تنهایی بوده و خواهان دوستی با کسان دیگرند، اما جداً نمی توانند صمیمیت و نزدیکی مطلوب خود را به دست آورند.
* افراد این گروه به دلیل عزم و ارداه راسخی که (بیش از سایر گروهها) دارند ناگزیرند اهداف زندگی خود را خردمندانه بیابند. چون استحکام و دوام زندگی این افراد چنان است که اگر به طور منفی ازآن استفاده شود، برای خود آنان، به اندازه دیگران، تخریب و اختشاش و بی نظمی به ارمغان می آورد.
** شخصیت
کسانی که عدد چرخه زندگیشان هشت است، فعال و پر تحرک اند ـ آنان از کارهای بدنی و فکری لذت برده، درآنها شرکت می کنند. افراد این گروه نمی توانند شکست را تحمل کنند، از این رو چه اقدام به کسب نمایند و چه به خوشگذرانی بپرازند، درصدد کسب پیروزی و موفقیت در آن هستند، و این مطلب با عزمی راسخ توأم است که گاهی اوقات دیگران را (می ترساند) فراری می دهد. در اولین ملاقات، بسیاری مردم مجذوب گیرایی این افراد می شوند، اما با وجود این، این همان خصوصیتی است که همواره سبب از دست دادن دوستان این افراد می شود.
* افراد این گروه آنگاه که بخواهند، می توانند به طرزی استثنایی گیرا و خوش قیافه باشند. اما در اکثر موارد تمایلی به این کار ندارند، و فقط زمانی دست به چنین کاری می زنند که گمان کنند از این طریق مزایایی کسب خواهند نمود. وقتی این افراد مجذوب به نیل اهداف خود هستند، گاهی نسبت به کسانی که علاقه ای به ایشان ندارند، شدید اللحن و حتی بی ادب می شوند.
* فردی از این گروه می تواند دوستی با وفا و قابل اعتماد باشد که به منظور حمایت و دفاع از شخص مورد علاقه خود، در برابر هر تهاجمی ایستادگی می کند. فرد گروه هشت در مقام دشمن سعی می کند کسی را که عدد چرخه زندگیش هشت نیست، از سر راه خود بردارد. هر چند که این افراد منصفانه می جنگند، به ندرت یک مشاجره یا بی احترامی را فراموش می کنند، و به محض اینکه درگیری دیگری آغاز شود، آنان می جنگند ..... و می جنگند.... ومی جنگند.

** عشق و ازدواج
افراد گروه هشت در مقام همسر، از دلبستگی کامل به فرد مورد علاقه خود تا بی علاقگی کامل نسبت به وی در تردید و دودلی به سر می برند. این فرد ممکن است روزی با ابراز محبت، ارائه هدیه، و ابراز علاقة کم و بیش پنهان خود، محبوب خویش را گیج و مبهوت کند، و روز دیگر ممکن است سرد و بی اعتنا شود، و کاملاً جذب مسئله دیگری گردد. بیشتر این افراد در عشق، مانند موضوعات دیگر، هیچ خوشی و لذت میانه ای نمی شناسند. زندگی همسران این افراد هم جشن عشق است و هم قحطی آن.
* با وجود این، گر چه ازدواج با فردی از این گروه ممکن است از فراز و نشیبهای خاصی برخوردار باشد، اما تقریباً هرگز کسل کننده نیست. افراد گروه هشت انسانهایی پویا بوده، و هرگاه دست به کاری می زنند، هیجان می آفرینند. احتمالاً، این بدان دلیل است که افراد گروه هشت (بویژه مردان) برای جنس مخالف خود بسیار مجذوب کننده هستند. با وجود آنکهاینان فاقد دوستی صمیمی هستند، در مقام همسر و دوست، زیاد مورد توجه قرار می گیرند.
* اگر کسی که عدد چرخه زندگیش دو می باشد بتواند محبت و علاقه غیر عادی فرد گروه هشت را بپذیرد، ازدواج ان دو فضایی عالی برای موفقیت ایجاد خواهد کرد. در این حالت، خصلت ملایم فرد گروه دو، شخصیت تندخو و مهاجم فرد گروه هشت را متعادل می سازد. افراد گروه هشت اغلب از ازدواج با افراد کم حرف گروههای هفت، چهار و یا نه راضی و خرسند می شوند، هر چند که چنین پیوندهایی معمولاً گرمی لازمه را ندارند. گاهی اوقات ازدواج فرد گروه هشت با گروههای سه و پنج شادی و خوشبختی به ارمغان می آورد و این در صورتی است که شخص یا ترجیحاً هر دو همسر گهگاه در برابر خواستهای هم تسلیم شوند. اگر افراد گروه شش همتنند افراد گروه دو بپذیرندکه افراد گروه هشت عشاق دمدمی و بی ثباتی هستند،پیوند آنان احتمالاً از شادی و رضایت بیشتری برخوردار خواهد بود. فقط ازدواج فرد گروه هشت با فردی از گروه یک، یا با فرد هم گروه خود ممکن است رضایت ناچیزی داشته باشد. هر دو آنان مولد دردسر هستند، زیرا افراد گروههای یک و هشت شخصیتهای انعطاف ناپذیر و آمرانه ای دارند که اغلب سبب درگیری و نزاع می شود.
**حرفه و پیشه
آنان که عدد چرخه زندگیشان هشت است اغلب به طرز خارق العاده ای در تجارت کلان، و یا در هر کار اجرایی یا مدیریتی موفقیت کسب می کنند. زیرا اینان علاوه بر قریحه دقت زیاد و انضباط فردی در کار، طراحان هوشمندی هستند و می توانند نظریات بکری را ارائه داده، آنها را اجرا نمایند. زمانی که این افراد از تواناییهای خود استفاده کنند، می توانند به حد اعلی موفقیت دست یابند. در واقع، افراد این گروه به خاطر ترکیب استعداد و سخت کوشی خود، راه خویش را با دقت بسیاری انتخاب می کنند. چرا؟ چون اگر از قدرت، توانایی و عزم عظیم خود در مسئلة بی ارزشی، استفاده کنند، تهدید بزرگی برای جامعه به شمار می شوند.
* فرد این گروه در مقام کارمند، انسانی وظیفه شناس و دقیق است و در تمام امور، سرعت را با کارایی ترکیب می کند. اراده بیش از بلند پروازی موجب تحریک این افراد می شود، اما رفقای کارمندشان ممکن است تلاش همه جانبه ایشان را سوء تعبیر کند و آنان را فردی گستاخ تلقی نمایند که از آنان می خواهند که با سرعت کار کنند. فرد گروه هشت در شغل(و نیز در زندگی اجتماعی) خود می کوشد بیشتر سیاستمدارانه عمل کند و کمتر متوقع باشد.
* فرد گروه هشت کارفرمایی هیجان انگیز و تحریک کننده است؛ انسانی فعال که از کارکنان خود انتظار دارد همواره بر سر کار خویش حاضر باشند. شاید مهمترین مسئله آن است که کارفرمایان این گروه انتظار دارند کارمندانشان به شدت خود آنان به کار بپردازند. کاملاً بدیهی است کسانی که تنها به خاطر پول کار می کنند، اگر منفعتشان جایی دیگر نهفته باشد، با خردمندی کامل از چنین کارفرمایی دوری خواهند کرد.
** مسائل مالی
شاید مبالغه آمیز به نظر برسد اگر بگوییم که هر چه را فرد گروه هشت لمس کند، تبدیل به طلا می گردد، اما واقعیت آن است که اینان در تهیه و کسب دارایی شمّی قوی دارند. فرد این گروه با واقع بینی و درایت خود در پی ارزش و فایده ای است که در قبال صرف هر ریال به دست می آورد. آنان «خسیس» نیستند(در واقع، بسیاری از متمکنین، این گروه در سازمانهای خیریه فعالیت می کنند)، اما خرج کردن بی پروا را تقبیح می نمایند.
*کسانی که عدد چرخه زندگیشان هشت است معمولاً سرمایه گذاریهای بی نظیری انجام می دهند. آنان روحیه و جسارت راسخ یک قمارباز و قضاوت منطقی یک بانکدارمحافظه کار را دارند واین ترکیب در کسب هر ریال و هر تومان بسیار سودمند است.
* اکثر این افراد نسبت به زن و خانواده خود گشاده دست هستند، و در منافع با ارزش خیلی سریع شرکت می کنند. زیرک لغتی است که چگونگی رفتار ایشان را به بهترین نحو توصیف می نماید. آنان می دانند که چگونه بدون هیچ افراط و تفریطی، پول کسب کنند، آن را سرمایه گذاری نمایند و نیز از آن لذت ببرند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۳۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عدد

خصوصیات کسانی که چرخه زندگیشان 7 است

عدد هفت نمادی از کار خردمندانه، شخصیت چشمگیر، و تفکر فیلسوفانه است. این عدد با اورانوس پیوندی نجومی دارد.
*******************
منش
کسانی که عدد چرخه زندگیشان هفت است، عمیقاً متفکر و تحلیل گر هستند. این دسته از آدمها اساساً متفکر، بسیار متکی به نفس، و اغلب از نظر جسمانی و فکری انسانهای پر جنب و جوشی هستند. افراد این گروه بیش از اعضای گروههای دیگر نسبت به امور دنیوی علاقه مند و کنجکاوند. آنان از مسافرت، خصوصاً به مناطق دور دست و ناشناخته، لذت می برند، و در صورتی که بتوانند، بیش از آنچه باید، به مسافرت می پردازند. * اکثر افراد این گروه به انزوا و تنهایی نیازی مبرمی دارند، یا برای دست کشیدن از آن باید مدتی فکر کنند. معدود افرادی از این گروه بونگرا و اجتماعی هستند، در عوض اکثریت ایشان درونگرا می باشند ـ انسانهایی ساعی و کوشا که خود را وقف کسب دانش و زیبایی می کنند. هیچ کس از اینان از ابتکارات هنری قدرشناسی نمی کند، و انواع هنرهای گوناگون هیچ فردی را عمیقتر از ایشان بر نمی انگیزد. * افراد گروه هفت اغلب غیر سنتی هستند. آنان غالباً با نظریات اکثریت مخالفند، و بیشتر اوقات بینشی فلسفی یا شهودی دارند. این افراد به ندرت به سادگی از مد پیروی می کنند، زیرا "دیگران" چنین می کنند. آنان بر رأی قضاوت خود مصر هستند و از پذیرش نظریات دیگران (گاهی به طرز غیر ضروری و لجوجانه9 امتناع می ورزند. * افراد گروه هعفت به کمال گرایی و انتقاد از خود به شدت گرایش داشته و به طرزی باور نکردنی استاندارهای بالایی برای خود مقرر می کنند. اکثر افراد این گروه بنا به دلایل مزبوربسیاری اوقات در نبرد با جهان عقب مانده و در نبرد با "خویش" معیوب خود دچار شکست و ناکامی می شوند.
************************
شخصیت
کسانی که عدد چرخه زندگیشان هفت است به انزوا گرایش دارند؛ انسانهایی که در طول زندگی بیشتر با خودشان به سیر و سفر می پرازند. اکثر افراد این گروه را نمی توان به سادگی شناخت، و آنان نیز کسان دیگر را به سادگی نمی شناسند. اکثریت افراد گروه هفن تودار و اغلب خجالتی بوده، به آرامی تن به دوستی می دهند. با وجود این، به محض آنکه فردی از این گروه طرح دوستی می ریزد، معمولاً بهترین دوست است ـ وفادار، بردبار و با گذشت. * شاید به دلیل خصلت افسرده ای که این دسته افراد دارند بسیاری از ایشان در مکانهای اجتماعی و عمومی معذب و ناراحت هستند، خصوصاً در مجالسی مانند میهمانی کوکتل، مراسم رقص و پایکوبی و غیره. افراد این گروه مردم را دوست دارند، اما در میان گروههای اجتماعی کوچک احساس شادی و راحتی و سر وزبان داری هستند( ضمناً شنونده خوبی می باشند)، اما از یاوه گویی و وراجی های بیهوده متنفرند و معمولاً آشکارا در هر دو مورد ضعیفند. * چون فرد گروه هفت تودار و باوقار است، کسانی که وی را به خوبی نمی شناسند یا رابطه نزدیکی با او ندارند، ایشان را فردی ضعیف و هالو می پندارند. با وجود این، واقعیت همین است و جز این نیست. افراد این گروه آدمهای جنجالی یا غبناکی نیستند، اما به خاطر اعتقادات خود می جنگند و می جنگند ومی جنگند. طریقت آنان به سبم مهاتما گاندی است، لجوج، استوار، بردبار و مقاوم. * بسیاری از افراد این گروه مؤمنانی صدیق یا بسیار روحانی هستند. و ضمناً خیلی از آنان شاگردان راسخ اسرار پنهان هستند. احتمالاً چون اسرار و رازهای زندگی مبارزه ای پایان ناپذیر را برای افراد این گروه به ارمغان می آورد، آنان خودشان هم اغلب مرموز به نظر می رسند؛ مردمی پر تحرک، ساکت و تودار.
****************************
عشق و ازدواج
کسانی که عدد چرخه زندگیشان هفت است، مستعد ازدواج در سنین پایین هستند، یا در بسیاری موارد، ابداً ازدواج نمی کنند. چرا ؟ چون هرچه به سنشان افزوده شود، محتاط تر و منزوی تر می شوند و برای شان دشوار خواهد بود احساسات خود را بر زبان آورند. افراد این گروه شریف ترین انسانها هستند، اما اغلب با محبت یا متظاهر نیستندو ضمناً چون این افراد دریگر کارهای فکری می شوند، معمولاً به اندازه افراد گروهای دیگر، متکی به همسران خود نیستند، مثلاً اگر شوهری از این گروه قرار باشد مدت یک ماه از همسر خود دور باشد، زن خود را از دست می دهدر، اما البته بهتر است هر شوهر دیگری بدون زن خود کارها را انجام می دهد.
 تجربه نشان داده که افراد این گروه به احتمال زیاد شادی حاصل از ازدواج را در کنار افرادی از گروههای نه، چهار یا هفت می یابند، سازگاری در هر ازدواجی مهم است، اما در ازدواج با فرد گروه هفت اهمیت ویژه ای دارد. به همین دلیل افراد گروه نه، چهار و هفت مناسبترین همسر برای افراد گروه هفت محسوب می شوند. اینان خلق و خوی مشابهی دارند، و احتمالاً درخواستی را مطرح نمی کنند که فرد گروه هفت قادر به انجام آن نباشد. افراد گروههای شش و دو محتملاً نامناسبترین همسر برای افراد این گروه به شمار می روند.چرا؟ چون دو گروه یاد شده معمولاً رنجیده خاطر شده و خلق و خوی نامتظاهر فرد گروه هفت آنان را می آزارد. گاهی اوقات شخصی از این گروه و کسانی از گروه سه یا پنج خوشبختی عظیمی را در آغوش می کشند، حتی اگر چنین ازدواجی فراز و نشیب های زیادی داشته باشد. موفقیت آنان معمولاً بدان جهت است که فرد گروه هفت توجه عمیقی به استعداد دارد، و بنابراین با کمال میل از عوامل دیگر(اغلب عوامل تحریک کننده) صرف نظر می کنند. بعضی اوقات افراد گروه هفت از به سر بردن با همسری از گروهای پرخاشگر و تند خوی یک یا نه خشنود و راضی می شوند، اما چنین ازداوجی غالباً عاری از عاطفه و احساسات عمیق است.
***************************
حرفه و پیشه
کسانی که عدد چرخه زندگیشان هفت می باشد در مشاغل یه حرفه های زیادی پیشرفت می کنند که دیگران کمتر بر اعمال آنان نظارت داشته باشند. این افراد برای کسب موفقیت در رشته های هنری، نویسندگی، پیکر تراشی و غیره از ذوق خوبی بهره مند و اگر از استعداد لازمه برخوردار باشند، محتملاً در این رشته ها خواهند درخشید. آ«وزش و پرورش، دانش و مذهب شمار زیادی از این گروه را به خود جذب می کنند، و در این رشته ها هم استعداد، صبر و هوش آنان سرمایه ارزشمندی خواهد بود. * چون این افراد عشق عمیق به زیبایی دارند، اغلب در گالری ها یا موزه های هنری به کار اشتغال دارند، و نماینده یا مأمور هنری هستند. * بسیاری از افراد گروه هفت مجذوب دریا می شوند و این امر بعلاوه ی عشق آنان به سفر موجب می شود که اینان برای مشاغل خدمت در ناوگان دریایی، ناخدایی، افسر ناوبر و غیره کاملاً مناسب باشند. * افراد این گروه غالباً از نظریات بکری در تجارت ارائه می دهند، اما کسب وکار روزمره اهمیت چندانی برای بسیاری از ایشان ندارد. آنان در مشاغلی به بهترین نحو کار می کنند و لذت می برند که ذهن خلاقشان را به مبارزه بطلبند. * افراد گروه هفت در مقام کارمند، بسیار با وجدان و سخت کوش بوده، به درت تند خو یا مشکل آفرین می شوند. با وجود این، آنان از نظارت دائم و نزدیک بیزارند، و ممکن است روزی چنین حرفه ای را ترک کنند و به آرامی ناپدید شوند. * این افراد در مقام کارفرما اغلب ناشی و ناراحت هستند. آنان به همان اندازه از دستور دادن بیزارند که از دستور گرفتن، و با کارمندانی خرسند خواهند بود که از قوه ابتکار در حین کار برخوردار باشند.

**********
مسائل مالی
کسانی که عدد چرخه زندگیشان هفت است اغلب نه به پول علاقه دارند، و نه قدرت حاصل از آن تأثیری بر ایشان دارد. اینان متوجه هستند که پول البته نیاز اولیه و اساسی هر کس را تشکیل می دهد، اما هرگز رویای تصاحب کاخهای باشکوه و اتومبیل های گران قیمت را در سر نمی پرورانند. شمار کمی از این افراد به «چشم و هم چشمی کردن»‌ با دیگران معتقدند. * فرد این گروه گهگاهی ممکن است با بی فکری تمام ولخرجی کند و یا چیزی را از سرناآگاهی بخرد، اما به طور کلی به دخل و خرج زندگیش رسیدگی می کند و در صورت لزوم صرفه جویی می کند تا به وسیله آن زندگی کند. احتمالاً چون افراد گروه هفت نگرانی چندانی در مورد پول ندارند، اغلب ترجیح می دهند دیگران، مثل زنانشان، شوهرانشان و یا حتی خویشاوندانشان، آن را به جای ایشان خرج کنند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عدد 6

عدد شش نماد هماهنگی، زیبایی، توازن و همنوایی است. سیاره ناهید بر این عدد سلطه دارد که پایدارترین نفحات است.
**************
منش
کسانی که عدد چرخه زندگیشان شش است، شهروندانی مقتدر و قابل اعتماد هستند که هر جا بروند می توانند به خود افتخار کنند. نجابت و حس قوی عدالت خواهی، و نیز علاقة وافر آنان به زیبایی صفات ممیزة این افراد است. غرایز بشر دوستانه فرد گروه شش بسیار نیرومند است و علاقه ای قلبی به سعادت ابناء بشر دارد. با وجود این، هر چند افراد این گروه ممکن است در مسائل و امور اجتماعی بسیار فعال باشند، خانه شان کانون زندگی آنان را تشکیل می دهد. اینان خود را وقف خانه و خانواده خویش می کنند، و در واقع گاهی چنان در این کار افرط می نمایند که مایه نگرانی عزیزانشان می شود. برخی افراد گروه شش از آن دسته والدینی هستند که خود را «قربانی»فرزندانشان می کنند، و به قدری به ایشان توجه نشان می دهند که تین فرزندان هرگز متکی به نفس و متکی به خود نمی شوند.*کسانی که نامشان به عدد شش ختم می شود، بی نهایت باوجدان و دقیق هستند. پیش از آنکه اینان خوشنود شوند، همه چیز باید «مرتب و در جای خود» باشد، و چون آنقدر مهربانند که نمی توانند همیشه عیب جو و ایرادگیر باشند، اغلب اوقات اگر کاری را که دیگران انجام داده اند مطابق معیارهای بسیار بالای این افراد نباشد، بار دیگر همان کار را انجام می دهند. چنانچه فرد گروه شش انسانی محتاط و دقیق نباشد، عادت می کند که در مورد جزئیات غصه بخورد.
**************
شخصیت
زنان و مردانی که عدد چرخه زندگیشان شش است، خونسرد و خوش زبان بوده، فریبندگی موقرانه ای دارند که آنان را تقریباً نزد هر کس دوست داشتنی می نماید. اینان به دلیل برخورداری از خصلتی دوست داشتنی، به سادگی با دیگران دوست می شوند و به همان سادگی دوستی خود را حفظ می کنند. علاقه مند شدن به فرد گروه شش به هیچ وجه دشوار نیست، و این افراد هم به ندرت از کسی بدشان می آید ـ بجز کسانی که تهدیدی برای خوشی و سعادت فرد مورد علاقه ایشان محسوب می گردد. بدین ترتیب، فرد آرام و سربراه این گروه به ناگاه به بب زخم خورده ای بدل می شود.* این دسته از افراد به وسایل زیبا علاقه وافری دارند و خانه سان معولاً بازتابی از این علاقه است. همچنین، فرد گروه شش عاشق موسیقی است. سرگرمی بسیاری کسان از این گروه را اموری مانند نقاشی، نواختن یک ساز موسیقی، پیکر تراشی و جز اینها را تشکیل می دهد.* فرد گروه شش میزبان و میهمان نوازی بی نظیر است. آنان از میهمانی دادن( خصوصاً برای خویشان نزدیک و دوستانشان) لذت می برند، و چند روز وقت و کار صرف می کنند تا جشن، یا میهمانی شان از هر حیث عالی و بی نظیر باشد. افراد گروه شش آرمان گرا، دلسوز و فداکار هستند، و همیشه مشتاقند تا دوست نیازمند خود را یاری دهند. اینان اغلب زمانی به دیگران پیشنهاد یاری و کمک می کنند که نه ضرورتی دارد و نه از آنان درخواستی شده است. مردم خیلی زود خوی سخاوت و بخشنده این دسته از افراد را حس می کنند و ناکسان و ناجوانمردان ممکن است آنان را مورد بهره کشی و سوء استفاده قرار دهند.* بنابراین، این افراد برای اجتناب از مورد بهره کشی قرار گرفتن، باید یاد بگیرند وسوسه سخاوت خود را مهار کنند، و در مقابل خواسته های گزاف و مفرط دیگران، کلمه« نه » را برزبان آورند.
*******************
عشق و ازدواج
کسانی که عدد چرخه زندگیشان شش است، هرگز بر حسب اتفاق عاشق نمی شوند. این افراد از دورة نوجوانی به بعد همواره با فکر ازدواج و خویشاوند شدن، جذب جنس مخالف خود می شوند. وقتی فردی از این گروه ازدواج می کند باید مراقب باشد که بیش از حد خود را وقف خانه و خانواده نکند، و به یاد داشته باشد که هر کدام از اعضاء خانواده با دنیای خارج از خانه نیز در ارتباط است. فرد گروه شش انسانی بامحبت و مهربان است، زیرا عشق به دیگران برای وی مثل نفس کشیدن امری عادی است. اینان ممکن است به عشق مفرط دچار شوند، و این احساس زیادی است که گهگاه به فرد مورد علاقة ایشان حس خفقان و سرکوب القا می کند.* طی قرنها، افراد این گروه زندگی موفق و شادی را با فردی از همین گروه یا با فرد متین و نجیب گروه دو داشته اند. فرد گروه شش همچنین می تواند با همسری از گروه سه و پنج که می خواهد تمایلات بی خیالی خود را مهار کند، زندگی سعادتمندی داشته باشد. در ازد.اج فرد گروه شش بافرد گروه چهار فضای درگیری و تشنج وجود دارد، با وجود این اگر هر دو شریک سعی در درک متقابل یکدیگر داشته باشند، اتحاد موفقیت آمیزی خواهند داشت. افراد گروههای یک و هشت و شش نمی توانند از هم دور باشند، چون اغلب آنان با هم پیوند زناشویی می بندند و از آن به بعد زندگی سعادتمندانه ای را آغاز می کنند. چرا؟ چون وقتی محبوب فرد گروه شش بر او تسلط داشته باشد، وی شادمان ترین فرد خواهد بود، و ضمناً خصلت تملک گرای افراد گروههای یک و هشت به فرد گروه شش احساس اطمینان خاطر خوشایندی می بخشد. افراد گروه شش با افراد گروه نه می توانند همسران وطلوب و همدلی باشند، در صورتی که هر کدامشان کمی تسلیم دیگری باشد، اما در ازدواج فرد گروه شش با فرد گروه هفت باید گوش به زنگ مشاجره و درگیری بود. تفاوت این دو به گونه ای نیست که مکمل هم باشند، و تا زمانی که هر دو شریک به طور بنیادی و اساسی تغییر نکنند، زندگیشان مملو از اتهامات تلخ متقابل خواهد بود.
***********
حرفه و پیشه
افراد گروه شش قدرت خلاقه زیادی دارند، با وجود این، اکثر قریب به اتفاق آنان انقدر خود را وقف همسر و فرزندان خویش می کنند که دیگر جایی برای کسب موفقیت در کار باقی نمی ماند. نویسندگی، نقاشی، پیکرتراشی و جز اینها طالبان زیادی در میان بانوان این گروه دارند، و شما کثیری از افراد این گروه آنقدر درگیر مسایل دیگران هستند خدمات کاری خود را به دقت انجام نمی دهند.* افراد این گروه قاعدتاً با بلند پروازی و جاه طلبی تحریک نمی شوند، اما موفقیت را می ستایند و متوجه هستند که زندگی بسی فراتر از کسب قدرت یا شهرت است. اغلب وقتی فرد گروه شش به موفقیت عظیمی می رسد به این علت است که فرد مورد علاقه شان آنان را یاری کرده است.* غریزغ بشر دوستانه افراد گروه شش آنان را شایسته مشاغلی مانند آموزگاری، مددکاراجتماعی، پرستاری یا پزشکی می نماید (اگر فرد این گروه حرفه پزشکی را انتخاب کند، در امور عمومی بسیار شادمان خواهد بود، و یا در طبابت کودکان یا مامایی می درخشد). این افراد به دلیل استواری و قابلیت اعتمادی که دراند، در مشاغلی همچون دفترداری، تحویلداری، و حسابداری که به اعتماد و حس مسئولیت زیادی نیاز دارد، شایستگی کافی خود بروز می دهند با وجود این، فرد این گروه در انتخاب شغل، هر شغلی که باشد، می داند که نیازمند مراوده نزدیک و مکرر با افراد دیگر است. * افراد گروه شش کارمندانی عالی هستند. آنان این و صادق بوده، جزئیات کاری را زیر نظر دارند، و به صحیح انجام دادن کار خود می بالند. اینان، ضمنا،ً کارفرمایان بی نظیری هستند، چون در محل کار تعهد عمیقی نسبت به سایرین احساس می کنند. با وجود این، این افراد به خاطر خودشان هم که شده باید سعی کنند کمی از حس خیرخوواهانه خود بکاهند، در غیر این صورت ممکن است کارکنان زیردست خود را فرزندان خود بپندارند، و این وضعیتی است که هم برای کارمند و هم برای کارفرما ناخوشایند است. ضمناً، کارفرمایان این گروه باید مراقب باشند که بر جزئیات کم اهمیت زیاد تأکید نکنند، چه این تأکیدات کارمندان را تحت فشار قرار می دهد و موجب می گردد آنان احساس پوچی و بی عرضگی نمایند.
*************
مسائل مالی
افراد گروه شش به امنیت خاطر بیش از موفقیت اهمیت می دهند، و بدین دلیل به ندرت دارایی چشمگیری می اندوزند. با وجود این، فرد این گروه با هر مقدار پولی که دارد، می تواند به خوبی معامله کند و به ندرت مقروض می شود یا آن را بر باد می دهد. با آنکه این افراد در مسائل دیگر سخاوتمندند، در مورد پول این چنین نیشتند، و در پاره ای موارد با اعضاء خانواده خویش اینگونه رفتاری دارند.* حتی زمانی که این افراد پروتمند و مرفه باشند، تقریباً با پول خود به دنبال قمار یا بخت و اقبال نمی روند. مثلاً، فرد گروه شش به احتمال زیاد در سهام« پرسود» بیش از سهام رو به رشد سرمایه گذاری می کند. افراد پروتمن گروه شش اغلب وارث ثروت و دارایی خود هستند که از والدین محتاط خویش آن را دریافت کرده اند. اینان هر قدر ثروتمند باشند، آدمهای خودنمایی نیستند. آنان پول را محترم می شمارند، و کسانی که پول را به طور غیر ضروری و از سر نادانی خرج می کنند، قلباً تقبیح می نمایند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

uدد 5

شخصیت کسانی که چرخه زندگیشان 5 است
کسانی که عدد زندگیشان پنج است، انسانهایی تیز هوش، تند خو و سریع العمل هستند. مهمتر از همه این که افراد، آزادی فردی خود را عزیر می دارند، و این بیقراری روحی آنان را دائماً در جنبش و کار قرار می دهد. اکثر این افرادبا خوشحالی قدرت یا موقعیت خود را برای کسب ماجراجویی با هیجان، فدا می کنند . زمنی که با مسئولیت یا پیشامدی موجب پایبند شدن ایشان شود، احتمالاً بدخلق، تندخو و بی نهایت عصبی می شوند. * اکثر این افراد دلبستگی شدیدی به انجام دادن سریع و آنی امور دارند، و از ترک کردن پیشاپیش این امور شدیداً متنفرند. آنان به زندگی روزمره معتقد بوده و می گذارند زندگیشان به سادگی «بگذرد». شور و شوق و انرژی عظیم از صفات بارز این افراد استف و گرچه اغلب روحیه شان به سرعت تغییر می کند( از وجد و حال به یأس و نامید)، روحیه برگشت پذیر فوق العاده ای دارند. معدود مسئلی می توانند این افراد را مدتی طولانی عمیقاً ناراحت کنند، و خوشبینی ذاتی شان کمک می کند تا آنان مانند توپهای لاستیکی به محل اولیه خود، بجهند. * تنوع طلبی حقیقتاً چانشی زندگی فرد پنج است. هیچ فرد دیگری ماننند آنان مشتاق نیست که مثلاً رستورانی جدید، بازی یی جدید، راهی جدید و خلاصه هر چیز جدید دیگری را مادامی که جدید است، امتحان کند. امنیت و پول معنای عمیق و گسترده ای ندارند. آنان از تمام چیزهای خوب زندگی که با پول بتوان آنها را فراهم نمود، لذت می برند، اما در عین حال ماجراجویی و هیجان برایشان لذتبخش تر است، و چنانچه مجبور به انتخاب باشند، تقریباً همیشه ماجراجویی را بر می گزینند، پرهیز از خوشی و لذت برای فرد گروه پنج امری مطلوب است.
- شخصیت
کسانی که عدد چرخه زندگیشان پنج می باشد، انسانهایی پویا و با ارداده هستند. آنان از اشخاصی که قبل از پاسخ به یک سؤال در تردید قرار می گیرند، یا که قبل از تصمیم به انجام کاری، دربارة ان فکر نمی کنند، مبرا و مجزا هستند. تفکر و کردار این افراد تابع امیال آنی است، و اغلب کسانی که این چنین نیستند موجب بی حوصلگی یا عصبانیت فرد گروه پنج می شوند. * با وجود این، هر چند این افراد در موضوعات زیادی به بی صبری و تندخویی عادت کرده اند، از گرمی و فریبندگی عظیمی برخوردارند. افراد گروه پنج شدیدآ مردم و جشن و پایکوبی، خنده و شادی، آواز خوانی و صحبت راجع به مسائل گوناگون را دوست دارند. آنان کسانی هستند که اغلب موجب حیات و فعالیت افراد کند ذهن، یا که موجبات شادی و سرور بیماران یا افراد مسن را فراهم می آورند تا غم و غصه خود را فراموش کنند. زمانی که فرد از این گروه خوشحال است، روحیه بشاش وی به اطرافیان هم سرایت می کند، و در چنین وقتی خود آنان به اندازه روحیه بشاش مقاومت ناپذیر و دوست داشتنی هستند. * افراد این گروه به طرز تعجب آوری( با در نظر گرفتن عطش سیری ناپذیر به خوشی و هیجان) غالباً بسیار اندیشمند هستند. و ضمناً، بسیاری از افراد این گروه از خلاقیت زیادی بهرمندند، و به کرّات از استعداد خود برای غلبه بر بیقراری آزار دهنده خویش استفاده می کنند. * افارد گروه پنج را آشتایان اغلب دوست دارند و تحسین می کنند، اما معمولاً کسانی که ایشان را بهتر می شناسند، این چنین مورد ستایش و تحسین قرار نمی دهند. چرا؟ چون هیچ کس تندخو تر از این افراد نیست، و هیچکس به هنگام خشم زبانی شریرتر از آنان ندارد. اکثر این افراد دقایقی پس از پایان یک مشاجره آن را فراموش می کنند، اما بسیاری از دوستان ایشان نمی خواهند، یا نمی توانند، به سهولت آن را فراموش کنند. زیرا احساسات این دوستان بیش از حد زیر شلاق غضب فرد گروه پنج در هم کوبیده شده است.


عشق وحرفه کسانی که چرخه زندگیشان 5 است
-کسانی که عدد چرخه زندگیشان پنج است، به همان سادگی که گلی زنبور را به خود جذب می کند، دوستداران خود را به خودشان جذب می کنند. زشتی، زیبایی یا سادگی مردان یا زنان این گروه اصلاً مهم نیست، آنان جاذب جنس مخالف خود هستند. افراد این گره احتمالاً بیش از سایر گروهها طبیعت جنسی و شهوانی دارند و نیز عاشق پیشگانی تند مزاج هستند ـ به عهد و پیمانهای بی پروا عشق ابدی، نامه های پرشور و نامزدی های سریع معتادند. * ازدواج فردی از این گروه ممکن است به بهشتی برین، یا دوزخی معذب بدل شود، اما به ندرت میان این دو قرار می گیرند. چرا؟ چون همسری مناسب می شود. فرد این گروه با محبت، احساساتی و همیشه پر هیجان باشد، و همسری نا مناسب موجب می شود که او عزلت طلب، رنجیده خاطر و بد خلق شود. چه کسی می تواند برای فردی از این گروه همسری مناسب باشد؟ همسری که به همان اندازه تابع ایال آنی است، خواهان آزادی روابط است، یا همسری که با وجود اختلاف زیاد با فرد گروه پنج، تمایلی به تغییر دادن وی نداشته باشد. * تجربه نشان داده که افراد این گروه بعضاً در جستجوی یافتن خوشبختی با فردی از همین گروه هستند. چنین ازدواجی اغلب ممکن اس آشفته و جنجالی باشد، اما نظم و صلح در اینجا اهمیت چندانی ندارد. عشق، خوشی و یک درگیری جدید می تواند نظم و صلح را به ارمغان آورد، و چون این دو همسر دیدگاه مشابهی در زندگی دارند، ازدواج آنان در هم اما جالبتوجه خواهد بود.
چنانچه افراد گروههای دو، سه و شش بخواهند اندکی امنیت مالی را بپذیرند، هر کدام از آنان نیروی بالقوه ای برای شاد کردن فرد گروه پنج دارند، و بالعکس. فرد گروه سه به دلیل شباهت زیادی که با فرد گروه پنج دارند، و افراد گروههای شش و دو به دلیل پاسخگویی به صفت عاشق پیشگی و قدرتمندی این گروه، همسران مناسبی برای آنان خواهند بود. افراد گروههای هفت و هشت گاهی اوقات همسران سازگار و مناسبی برای فرد گروه پنج هستند، اما تنها در صورتی که فرد به طرزی استثنایی با استعداد باشد( که در ازدواج با فرد گروه هفت بسیار مهم است) یا که گهگاه تسلیم فرد گروه پنج باشد( که در ازدواج با فرد گروه هشت مهم است). احتمالاً افراد گروههای یک، چهار ونه نامناسب ترین زوج برای فردی از این گروه به شمار می آیند. فقط یک معجزه، یا تغییر شخصیت دائمی، می تواند اتحاد خوش آیند و مطلوبی را میان گروه پنج با گروههای یک، چهار و نه فراهم کند.
حرفه و پیشه
-کسانی که عدد چرخه زندگیشان پنج است، چهار صفت بسیار مهم دارند که اغلب منجر به موفقیت آنان می شود: استعداد ، هوش، نیرو و شخصیت. با وجود این موفقیت آن چنانکه مردم جهان تلقی می کنند( کسب قدرت یا ثروت) جذبه کمی برای افراد این گروه دارد.
-موفقیت نزد این گروه عبارت از پربارترین و غنی ترین زندگی، مواجه با چالش های تازه و چیره شدن بر آنها و اجتناب از ملالت و دلتنگی به هر قیمت. بنابراین، افراد این گروه باید شغل و حرف خود را با دقت زیادی انتخاب کنند، چون اگر رشتة غلطی را برگزینند نه فقط صفات مثبت آنان از بین می رود، بلکه ناراضی و بیقرار خواهند شد. * فرد گروه پنج در رشته حرفه ای مناسب مستقیناً به قلعه صعود می کند، مثلاً بسیاری از این افراد در مشاغلی مانند رونامه نگاری، نویسندگی، خبرنگاران اقتصادی، عکای، بازیگری، و کبل جنایی، بازیکنان رشته های ورزشی، هوانوردی، و دلالی سهام، موفقیت و رضایت خاطر خود را باز می یابند. اگر این افراد در رشته های ارتباطات ( مانند تبلیغات، انتشارات، روابط عمومی و غیره) مشغول به کار شوند، در هر کدام از آنها به طرز استثنایی پیشرفت می کنند.
حقیقت آن است که افراد گروه پنج در هر رشته کاری از نیروی خام و بالقوه ای برخوردارند که باعث پیشرفت ایشان می گردد، البته در صورتی که کار مزبور انگیزه و تغییر لازمه را برای آنان ایجاد کند، و نیازی به پیروی از یک سلسله امور عادی نداشته باشد. موفقیت افراد این گروه در مقام کارمند یا کارفرما یا به طور کلی در هر مقام دیگر بستگی تامی به یک عامل دارد: ارضاء عطش وی به هیجان.

مادیات کسانی که چرخه زندگیشان 5 است
-کسانی که عدد چرخه زندگیشان پنج است، احتمالاً به طرزی بی نهایت سرسری به پول توجه می کنند. اینان ممکن است هزاران تومان در جیب یا کیف خود داشته باشند، و ممکن است موجودی کیف یل جیبشان بیش از چند تومان نباشد. گاهی اوقات این افراد بر اثر سفته بازی یا سرمایه گذاری مالی در کار یک شبه از طبقه فقرا به طبقه ثروتمندان صعود می کنند و گاهی اوقات در نتیجة یک سرمایه گذاری بد اقبال، این فرآیند معکوس می شود. * افراد این گروه هر قدر پول در اختیار داشته باشند، باز هم بخشنده و دست و دلبازند؛ در تأمین هزینه و پس انداز پول ضعیف هستند. این افراد در اکثر موارد برای اعطاء مدیریت سرمایه خود به شخصی دیگر، بسیار خردمندانه عمل می کنند. فقط معدود افرادی از این گروه در مورد تأمین آتیه خود، و آتیه خانواده خود، به قدر کافی تأمل می نمایند. نیت و سعادت و زندگی در حد کمال، این افراد را مستعد فراموش کردن روز مبادای آینده می نماید.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عدد 4

سرشت کسانی که عدد چرخه زندگیشان 4 است ...
عدد چهار نماد عدالت، مسئولیت و اطمینان است، و پایدارترین نفحه محسوب می شود و با زحل پیوند دارد....
آنان که عدد چرخه زندگی شان چهار می باشد، انسانهایی سخت کوش، راسخ و قابل اعتماد هستند. در واقع، این افراد خلاق یا مبتکر نیستند، بلکه خدمات و قابل اعتماد بودنشان موجب تمایز آنان از سایرین می گردد. افراد گروه چهار رکن اصلی صنعت و جامعه خود هستند؛ سازماندهندگان و سازندگانی که هر کاری را به انجام می رسانند.* اکثر افراد گروه چهار با دقت و تفکر زیادی کاری را تقبل می کنند. دقت در کار صفت بارز آنان است، خواه این کار ساختن پل باشد، خواه پرچین کردن باغ. در واقع، علاقه وافر به دقت در کار کلیتی است که می اواند موجب شود هدف و مقصود اصلی افراد این گروه از نظرشان محو گردد. به بیان دیگر، این افراد به کسانی بدل می شوند که «جنگل را به خاطر وجود درختان نمی توانند ببینند.» اگر با افراد گروه چهار با عقل و درایت رفتار شود، وظیفه شناسی و وجدان کاری او ارزشمنترین امتیازش خواهد بود، و چنانچه بی هوفبا انان رفتار شود، همان خصایص به صرف وقت و اتلاف انرژی ایشان منجر می شود.* افراد گروه چهار قاعدتاً محافظه کارانی هستند که در برابر تغییرات مقاومت می کنند. اینان پیش از اقدام به انجام کاری، تحقیق می کنند..... و تحقیق می کنند....و تحقیق می کنند. پول برای اکثر افراد گروه چهار اهمیت زیادی دارد، اما این اهمیت بیشتر به مثابه نوعی امنیت است تا ابزاری جهت کسب لذت. احتمالاً به دلیل آنکه این افراد عمیقاً به کار سخت توجه دارند، بسیاری از آنان به موفقیتهای سهل الوصول بدگمان هستند، و علناً کسانی را که «تجارت را پیش از لذت» قرار نمی دهند، تقبیح می کنند. گر چه فردی از این گروه در اکثر موارد کندکار است، اما با مشاهدة بی عدالتی و یا تبعیض به سرعت متأثر شده و واکنش نشان می دهد. غالباً فرد، این گروه بر اطلاعات اجتماعی دولت اصرار می ورزد، و ملهم و رهبر یک قیام سازمان یافته علیه قوانین ناعادلانه و روشهای تبعیض آمیز می گردد....

شخصیت کسانی که عدد چرخه زندگیتان 4است ...
کسانی که عدد چرخه زندگیشان چهار می باشد، همیشه به کم حرفی، تیزهوشی و توداری گرایش دارند. غیر طبیعی نیست اگر افراد این گروه بدخلق باشند یا شوخ طبعی کمی داشته باشند، با وجود این، آنچه را مه در بذله گویی شان نتوان یافت، در وفاداری، صداقت و امانتداری آنان یافت می شود. این افراد دوستان بی نظیری هستند که به ندرت متلون و دمدمی مزاج بوده و اغلب در طئل زندگی خود به دوستی با همان دوستان ادامه می دهند....
با طور کلی، فرد گروه چهار بیشتر موجودی است درون گرا تا برون گرا، و یاوه گویی بیش از مزاح آنان را می رنجاند. اکثر اینان به خاطر هنر کوتاه گویی شان مشهورند، نه سنجیدگی کلامشان. فرد این گروه به خاطر رک گویی و صداقتش آنچه را که در دل دارد دقیقاً باز گو می کند، و از یاد می برد که میان رک گویی و گستاخی سر مویی فاصله است. *آنان که عدد چرخه زندگی شان چهار استبه ندرت سلطه جو یا مقتدر هستند، اما وقتی تصمیم به انجام کار می گیرند، هیچکس، حقیقتاً هیچکس را سرسخت تر و لجوج تر از فرد این گر.ه نمی توان یافت. در بسیاری موارد، ساختن یک آسمان ده طبقه آسان تر از تغییر فکر یا تغییر تصمیم فرد گروه چهار است. *بیشتر افراد این گروه هنگام انجام کار، بسیار شادمان و بشاش هستند، و چنانچه بیکار باشند، بی تاب و بی قرار شده، و حتی ممکن است احساس گناه کنند. بسیار یافراد گروه چهارمانند پیورتن ها( پروتستانهای اصلاح طلب) باستانی معتقدند که شیطان، شرارت و گناه را در دستهای بیکار قرار می دهد، و یا که لذت صرف اندکی زیانبار است.

عشق و ازدواج کسانی که عدد چرخه زندگیشان 4است ...
کسانی که عدد چرخه زندگیشان چهار است، به سادگی عاشق نمی شوند. این افراد محتاط و واقع گرا بوده، با فکر و منطق به آهستگی به عشق نزدیک می شوند. شخصی از این گروه به طور اتفاقی ممکن است یک شبه دل و دینش به تاراج رود، اما چنین مواردی نادر است. افراد گروه چهار احتماً مدت یکسال یا بیشتر مدام با کسی مراوده دارند سپس با او نامزد شده و این نامزدی را پیش از ازدواج به مدت یکسال دیگر ادامه می دهند. * برای کسانی که در جستجوی همسری قابل اعتماد، همفکر و سخت کوش هستند، فرد این گروه شریک ایده الی محسوب می شود. با وجود این، افراد این گروه برای کسانی مه در پی ازدواجی آرمانی و رویایی هستند، نمی توانند بهترین زوج باشند. اینان اغلب تودار و کم حرف بوده، احساسات یا رفتار خاصی از خود بروز نمی دهند و معمولاً با شریکی خوشحال خواهند بود که همان رفتار را داشته باشد...
* افراد این گروه به اندازه افراد سایر گروهها به عشق نیازمندند( در واقع اگر عشق در زندگی آنان وجود نداشته باشد، به افسردگی و مالیخولیای ژرقفی مبتلا شوند)، اما معدود افرادی از این گروه می توانند، یا مایلند، احساسات خود را بر زبان آورند. * در سر تا سر تاریخ، افراد گروه چهار بیشترین رضایت خاطر را با همسری از گروههای چهار یا هفت یا نه یافته اند؛ انسانهایی که مانند خود ایشان به زندگی به گونه ا ی جدی می نگرند. ازدواج با افراد گروههای دو یا شش خوشبختی عظیمی که برای فرد گروه چهار به ارمغان می آورد، در صورتی که فرد گروه دوبتواند خصلت کاملاً رمانتیک خود را کنار بگذارد، و یا فرد گروه شش از آرمان گرایی خویش بکاهد. افراد این گروه گاهی به طور مادر زادی می توانند با فردی از گروهها ی یک یا هفت که آموخته اند خوی پرخاشگر خود را اصلاح کنند، وصلت نمایند، اما پیوند فردی از این گروه با فردی از گروهای سه یا پنج چیزی جز محنت و اندوه در پی نخواهد اشت. پیوند میان فرد سهل انگار سه یا پنج با فرد معقول و محتاط گروه چهار به همان اندازه ناخوشایند است که آب را با روغن مخلوط کنیم و این ترکیب به طرز خطرناکی انفجاری خواهد بود.
سانی که عدد چرخه زندگیشان چهار است، به سادگی عاشق نمی شوند. این افراد محتاط و واقع گرا بوده، با فکر و منطق به آهستگی به عشق نزدیک می شوند. شخصی از این گروه به طور اتفاقی ممکن است یک شبه دل و دینش به تاراج رود، اما چنین مواردی نادر است. افراد گروه چهار احتماً مدت یکسال یا بیشتر مدام با کسی مراوده دارند سپس با او نامزد شده و این نامزدی را پیش از ازدواج به مدت یکسال دیگر ادامه می دهند. * برای کسانی که در جستجوی همسری قابل اعتماد، همفکر و سخت کوش هستند، فرد این گروه شریک ایده الی محسوب می شود. با وجود این، افراد این گروه برای کسانی مه در پی ازدواجی آرمانی و رویایی هستند، نمی توانند بهترین زوج باشند. اینان اغلب تودار و کم حرف بوده، احساسات یا رفتار خاصی از خود بروز نمی دهند و معمولاً با شریکی خوشحال خواهند بود که همان رفتار را داشته باشد. * افراد این گروه به اندازه افراد سایر گروهها به عشق نیازمندند( در واقع اگر عشق در زندگی آنان وجود نداشته باشد، به افسردگی و مالیخولیای ژرقفی مبتلا شوند)، اما معدود افرادی از این گروه می توانند، یا مایلند، احساسات خود را بر زبان آورند. * در سر تا سر تاریخ، افراد گروه چهار بیشترین رضایت خاطر را با همسری از گروههای چهار یا هفت یا نه یافته اند؛ انسانهایی که مانند خود ایشان به زندگی به گونه ا ی جدی می نگرند. ازدواج با افراد گروههای دو یا شش خوشبختی عظیمی که برای فرد گروه چهار به ارمغان می آورد، در صورتی که فرد گروه دوبتواند خصلت کاملاً رمانتیک خود را کنار بگذارد، و یا فرد گروه شش از آرمان گرایی خویش بکاهد. افراد این گروه گاهی به طور مادر زادی می توانند با فردی از گروهها ی یک یا هفت که آموخته اند خوی پرخاشگر خود را اصلاح کنند، وصلت نمایند، اما پیوند فردی از این گروه با فردی از گروهای سه یا پنج چیزی جز محنت و اندوه در پی نخواهد اشت. پیوند میان فرد سهل انگار سه یا پنج با فرد معقول و محتاط گروه چهار به همان اندازه ناخوشایند است که آب را با روغن مخلوط کنیم و این ترکیب به طرز خطرناکی انفجاری خواهد بود.

حرفه و پیشه کسانی که عدد چرخه زندگیتان4 است ...
آنان که عدد چرخه زندگیشان چهار است در مشاغل یا کارههایی که به تفکر و یا توجه طاقت فرسایی در جزئیات نیاز دارند، سرآمد هستند. افراد این گروه مهندس، نقشه کش، پیمانکار، حسابدار، تحویلدار، کتابدار، شیمی دان، داروساز، ریاضی دان و مصحح برجسته ای هستند. افراد این گروه چون درستکاری تزلزل ناپذیر و حس تساوی طلبانه عمیقی دارند، قانون نه فقط موفقیت بلکه خرسندی را هم به ارمغان می آورد. کسان زیادی از این گروه در زمره برجسته ترین حقوق دانان و قضات بوده اند. علم نیز جای پای محکمی برای افراد گروه چهار به وجود می آورند، به ویژه علوم تحقیقی که به صبر و تحمل طاقت فرسایی نیاز دارد.
افراد گروه چهار به استعدادهای خلاق احترام می گذارند اما اکثریت آنان نه خلاق هستند و نه اندیشمند، از این رو مشاغلی همچون صنعت تجارت و تبلیغات و انتشارات و جز اینها برای ایشان مناسب نیستند. فرد عاقل این گروه کسی است که استعدادش را برای کار دقیق تشخیص می دهد، و از آن به بهترین وجه سود می جوید. فرد گروه چهار در مقام کارمند هرگز از انجام وظیفه یا مسئولیت خود شانه خالی نمی کند. آنان از انجام چند کار با هم لذت می برند، و در وظایف محوله بسیار ساعی و کوشا هستند. این افراد قابل اطمینان، امین و عاشق کار و کوشش یوده، و از بسیاری جهات کارمندان ایده الی به شمار می آیند. * با وجود این، افراد این گروه در مقام کارفرما غالباً زیاد مطلوب نیستند. آنان احتمالاً کسانی را با احساسات و خویی نظیر خودشاتن به کار می گمارند؛ و به احتمال زیاد نسبت به کوچکترین خطا یا بی توجهی زیردستان خود ناشکیبا هستند. کارفرمایان این گروه به کارگران سخت کوش پاداش خوبی می دهند اما سایرین بی نصیب می مانند و محیط مار برایشان طاقت فرسا می گردد

مسائل مالی کسانی که چرخه زندگیشان 4 است ...
آنان که عدد چرخ زندگیشان چهار است، رفتاری حسابگرانه و متصدانه دارند. افراد این گروه کسانی هستند که برای روز مبادا پس انداز می کنند؛ از حراج اجناس به نفع خود استفاده می کنند؛ و خرید اتومبیل، کولر و دیگر وسایل دست دوم را بیش از خرید دست اول این اجناس ترجیح می دهند. با وجود این، افراد این گروه در مورد پول خسیس نیستند ـ
پول در واقع موضوعی است که این افراد در صورت امکان خواهان پس انداز آن هستند، و بیشتر از آنچه خرج کنند، کسب می کنند. * افراد بسیار بسیار انگشت شمار از این گروه قمار باز یا سوداگران بی کله ای هستند، آنان محتاط و دور اندیش بوده، و روی کاری سرمایه گذاری نمی کنند که احتمال خطر ورشکستگی در آن وجود داشته باشد. احنمالاً‌چون اکثر افراد این گروه برای کسب هر دینار به سختی تلاش می کنند، بیشتر از آن را پس انداز می کنند، به آن می افزایند و تا آنجا که بتوانند نمی گذارند پول کسب شده از چنگشان خارج شود

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٢ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عدد سه

شخصیت کسانی که عدد چرخه زندگیتان 3 است ...
•آنان که عدد چرخه زندگیشان سه می باشد، انسانهای بی نهایت اجتماعی و خوش مشربی هستند، و معمولاً بسیار محبوبند این افراد از رفتن به مکانهای مختلف و ملاقات با مردم، میهمانی دادن و به میهمانی رفتن لذت می برند صرف غذا در نزل این افراد بسیار جالب توجه است، زیرا نه تنها از میهمانی دادن لذت می برند، بلکه( چه مردان و چه زنان این گروه) آشپزهای عالی و بی نظیر هستند. * بیشتر افراد این گروه در فن سخنوری ورزیده اند. آنان در موقعیتهای جدید با افراد جدید هماهنگ می سازند، از این رو به عنوان میهمان به گرمی پذیرفته می شود. افراد گروه سه در رفع مشکلات و بهبود وضعیت دیگران، مهارت به سزایی دارند، مگر در اوضاع و احوال نادری که خشم یا یک برخورد عقیده سبب شود آنان به طرز گزنده ای طعنه زن شوند.
* اکثر افراد این گروه دوستان زیادی دارند، اما تا وقتی مردم آنان را به خوبی نشناسند، قدری سطحی و بی مایل تلقی می شوند. چرا؟ چون این افراد در زندگی خود طرز فکر الکی خوش و بی غمی دارند و این موضوع، بعلاوه گرایش ایشان به تغییر مداوم کار و فعالیت خود، اغلب این فکر را القاء می کند که وی شخصی بوالهوس و سطحی است. و هیچ چیز فراتر از این حقیقت نیست. اینان از جنبه های خطیر زندگی کاملاً مطلعند حالت بی غم بودن آنان از آن روست که معتقدند دلتنگی و انده حلال مشکلات نیست و تحمل دشواریها و مشکلات زندگی را آسانتر نمی سازد، و علت تغییر دائم کار و حرفه این افراد آن است که به محض آنکه در کاری مهارت کافی بیابند، فکرشان به سرعت متوجه چالش جدیدی می گردد. * افراد گروه سه انسانهای هیجان انگیز و محرک هستند که اوقات خوشی را با آنان می توان سپری کرد. احتمالاً چون این افراد به ندرت خود را خسته می کنند، برای اطرافیانشان نیز به ندرت خسته کننده اند.

سرشت کسانی که عدد چرخه زندگیشان 3 است ...
کسانی که عدد چرخه زندگیشان سه می باشد، با تمایلات نشاط بخش، استعداد فراوان، وعلاقه عمیق به آموختن، خوشبخت و سعادتمند هستند. افراد این گروه انسانهای پر شور و شوق و خوش بین بوده، از انرژی سرشاری برخوردارند. آنان بذله گو و خونگرم هستند و از زندگی به طور کلی لذت می برند، و معمولاً زندگی اطرافیان خود را نیز لدت بخش و شادی آفرین می نمایند. اکثر این افراد خود خور و گوشه گیر نیستند، و به سادگی می پذیرند که نزاع و غم و اندوه واقعیتهای غیر قابل اجتنابی در زندگی هستند. * افراد این گروه معمولاً انسانهای همه فن حریفی بوده و از استعدادهای فراوان و علائق متنوع بهرمندند. اینان بسیار پر تحرک و پویا هستند اما به ندرت سلطه جو هستند، زیرا به همان سادگی که کسان دیگر تحت نفوذ آنان قرار می گیرند، ایشان نیز تحت نفوذ دیگران واقع می شوند...
با وجود این، اکثر افراد گروه سه آدمهای لوسی هستند، از این رو مستعد به خودخواهی می باشند. اینان راه خود را خود انتخاب می کنند، و برای دست یافتن به آن به شدت می جنگند. * پول و لوازم رفاه و آسایش برای اکثر افراد این گروه مفهوم مهمی در بر دارند، و بدین دلیل اینان افراد جاه طلبی هستند ـ موفقیت را نه به منظور کسب قدرت، بلکه به جهت رفاهی که ارائه می کند، می خواهند. افراد گروه سه بیش از افراد گروهای دیگر از چیز خوب زندگی لذت می برند، مثل خوراک خوب، پوشاک زیبا، اتومبیل های شیک، خانه مجلل و غیرهحرفه و پیشه کسانی که عدد چرخه زندگیتان 3 است ...
•کسانی که عدد چرخه زندگیشان سه می باشد، بسیار خلاق و بغایت مبتکر هستند. و این صفات، بعلاوه بلند پروازیشان، ایشان را مستعد کسب موفقیت در بسیاری زمینه های کاری می نماید. اگر فرد گروه سه بتواند تصمیم بگیرند که کدام استعدا خود را می توانند پرورش دهند( این تصمیم همیشه آسان نیست، چون استعداد و علائق آنان زیاد است) می توانند خیلی سریع مدارج عالیه را بپیمایند. این افراد خصوصاً برای مشاغلی مانند نویسندگی، عکاسی، هنر طراحی و بازیگری مناسب هستند. معدود افراد گروه سه صبر و شکیبایی پزشک شدن یا قاضی شدن را دارند ، و تعداد انگشت شماری از آنان مانند مشاغلی از حسابداری یا مهندسی هستند. اینان در مقام متصدی پذیرش و فروشنده کار خود را به خوبی انجام می دهند، اما به طور کلی، کار دفتری جاذبه کمی برای آنان دارد...
کارمندانی که در این گروه قرار دارند اغلب باهوش و با استعدا بوده ، و تقریباً همیشه کارگران دیگر آنان را مورد محبت خود قرار می دهند. این افراد در فرصتهای مناسب قوه ابتکار در خور توجهی از خود بروز می دهند، مگر آنکه برنامه کارشان موجب خستگی و تشتت فکری آنان شود. در چنین موقعی این افراد کار خود را از دست می دهند. * افراد گروه سه در مقام کارفرما معمولاً جو هیجان و شوخی را در محل کار ایجاد می کند آنان سعی نمی کنند با حقوق و دستمزد زیاد، کارگران را خاموش نگاه دارند، و به عقاید و ابتکارات جدید شغلی خوش آمد می گویند. کار فرمایان این گروه هراسی از رقابت با کارمندان خود ندارند، و در عوض ممکن است به کسانی مه به تعهدات خود پایبندند، پاداش دهند.

عشق وازدواج کسانی که عدد چرخه زندگیشان 3 است ...

مردمی که عدد چرخه زندگیشان سه می باشد، مستعد عشقی عمیق و دیرپا هستندو با وجود این، اینان پیش از این که برای همیشه عاشق کسی شوند، عشوه گر، دمدمی مزاج و بی ثبات تلقی می شود، و متأسفانه آبرو و حیثیت وی در گرو همین مسئله است. چنین افرادی نه مایلن به کسی صدمه بزنند، و نه در اثبات محبوبیت خود هستند، بلکه وقتی طرف مقابل ایشان در موارد احساسی از آنان نا خرسند گردیده بدان دلیل است که به موقع متوجه نشده که فرد گروه سه "عاشق عشق" است. * زمانی که فرد گروه سه سرو سامان می گیرد، معمولاً همسر فداکاری می شود؛ محبت دارد، امادر دل خود، و گرم است اما نه متکی و چسبنده. افراد این گروه عمیقاً مراقب همسر، بچه ها و خانه خود هستند، اما در اکثر موارد، علائق دیگر هم دارند، و در واقع وجود همین علائق متعدد دیگر گاهی سبب گله مند شدن همسران ایشان می گردد. * اینان به دلیل تمایلات نشاط آوری که دارند، ندرتاً پس از یک مشاجره زناشویی در حالت قهر و اخم قرار می گیرند. آنان می توانند دقایقی غضبناک ، و لحظاتی پس از آن، گشاده و خدان باشند. این افراد قویاً معتقدند که ازدواج می تواند ـ وبایستی ـ لذت بخش باشد، و برای نیل به این مقصود از هیچ تلاشی فروگذار نمی کنند. * چون افراد این گروه برای سر کردن با هر نوع انسانی از استعداد بی نظیری بهره مندند، لذا هیچ محدودیتی و قید و بندی در انتخاب همسر ندارند. افراد گروههای یک، پنج، هشت ـ و البته سایر افراد گروه سه ـ بیش از افراد گروههای دو، چهار، شش، هفت و نه شبیه گروه سه هستند، اما عامل یاد شده فی نفسه اهمیت چندانی برای آنان ندارد. افراد گروه سه از معشرت با مردمی که شباهتی به آنان ندارد، لذت می برند....
در حقیقت، اینان با تلاش و کوشش می توانند خود را با هرکس دیگری رفیق دهند. با وجود این، چون این مطلب در حالت عکس خود صادق نیست( تمام افراد گروههای دیگر نمی توانند خود را با فردی از این گروه وفق دهند)، گاهی اوقات فرد گروه سه در عشق شکست می خورد، یا هرگز پیروز نمی شود. بنابراین، افراد این گروه نباید با عجله دست به کار ازدواج شوند، و می بایست همیشه به محبوب خود وقت کافی بدهند تا یکدیگر را بهتر بشناسند.

مسائل مالی کسانی که چرخه زندگیشان 3 است ...
آنان که عدد چرخه زندگیشان سه می باشد، مستعد بر باد دادن پول خود هستند، و نه تنها دارایی خود، بلکه دارایی خانواده و کارکنان خویش را بر باد می دهند. افراد این گروه از صرفه جویی مالی و تأمین هزینه متنفرند، و خرید صحیح و آنی را می پرستند...
بیشتر افراد این گروه در مورد ارایی خود بخشنده و دست و دلبازند و با اهداء هدایا، التفات و غیره، لدت زیادی کسب می کنند. معدود افرادی از این گروه علاقمند پس انداز هستند، زیرا معتقدند که دارایی وسیله ای جهت کسب لذایذ زندگی است نه بطالت گذرادن آن در یک بانک. * خوشبختانه، با در نظر گرفتن سلیقه گران و پرخرج این افراد و عدم مهار آن، تعداد بسیاری از آنان در کسب مقادیر کلام پول و نیز خرج کردن آن ظرفیت خوبی دارند. شاید بهترین روش توصیف وضعیت افرادی از این گروه نسبت به درآمدی که دارد، ضرب المثل «باد آورده را باد می برد» باشد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٢٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

یعدد

سرشت کسانی که عدد چرخه زندگیشان دو است ...

عدد دو، معروف مهربانی و تیزهوشی است، نشانة دلسوزی و سیاست مداری است.
این عدد که با ماه قرین است، ثابت اما دائم التغیر است...
آنان که عدد چرخة زندگیشان دو می باشد به خاطر کاردانی و توجه شان به دیگران قابل تشخیص و تمییز هستند. این افراد بیشتر پیروانی مطیع اند تا رهبرانی جسور، و ترجیح می دهند که نسبت به مسائل ناشناخته و تجربه نشده آگاه و آسوده خاطر باشند. اکثر این افراد انسانهایی کم حرف و محتاط هستند ـ مردو و زنان این گروه پیش از اقدام به هر کاری نخست تمامی جوانب آن را در نظر می گیرد. * تشریک مساعی، درون مایه زندگی این افراد را تشکیل می دهد، آنان نمی توانند مشاجره و نزاع را تحمل کنند، از اینرو تمام تلاش خود را بکار می گیرند تا در هر موقعیتی هماهنگی و سازگاری لازم برقرار گردد. در واقع همین خصلت است که گاهی اوقات این افراد را غیر قابل تحمل نشان می دهد. افراد این گروه چون به صلح و آرامش علاقه مفرطی دارند، زیاد به فریب، و حتی نیرنگ متوسل نمی شوند تا از پی درآمد تلخ و ناگوار آن دوری گزینند.آن دسته از افراد این گروه که یاد نمی گیرند زندگی نمی تواندهمیشه خوشایند و دلپذیر باشد، مستعد تزلزل بوده، به سادگی افسرده، بی قرار و عصبی می شوند. * زمانی که با فرد گروه دو خردمندانه رفتار شود، سیاست مداری و سازگاری او تقریباً معجزه آفرین می گردد، و زمانی که نابخردانه با آنان رفتار شود، همین خصایص می توانند سبب نزاع بسیار شدیدی شوند که فرد گروه دو به شدت از آن اجتناب می کند.


شخصیت کسانی که عدد چرخه زندگیتان دو است ...
در اکثر کسانی که عدد چرخه زندگیشان دو می باشد تسلط احساسات و عواطف بیش از خرد است؛ قلب بیش از مغز بر آنان حاکم است. افراد این گروه انسانهایی رمانتیک هستند، و عواطف گرم و مهربانی دارند که آنان را بسیار حساس کرده است. افراد این گروه ممکن است ظاهراً آرام به نظر آیند، اما شمار بسیار زیادی از ایشان پیوسته میان غم و شادی دست و پا می زنند. زمانی که فردی از این گروه در محیط دلپسندی قرار می گیرد، جذبه و گیرایی اش همتا ندارد، و آنگاه که در محیطی عصبی یا متشنج باشد، هیچ افسرده تر از او نخواهد بود. * اینان چون به دیگران توجه دارند و از طرفی، انسانهای مدبری هستند، به سادگی با کسان دیگر دوست می شوند. افراد گروه دو انسانهایی هستند که وقتی دیگران در پی شنوندة صبوری می باشند یا به تکیه گاهی نیاز دارند تا بر آن تکیه کنند، به آنان رجوع می کنند...
افراد این گروه، روحیه زندگی جمعی ندارند، اما در عوض انسانهای کاملاً دلربایی هستند که معدود خواسته های خود را از دیگران طلب می کنند. این افراد به هیچ وجه تمایلی به خودنمایی ندارند، بلکه ترجیح می دهند به جای بازیگری، یک تماشاچی باشند. سخت کوشی و تشریک مساعی آنان اغلب موجب دوام موفقیت سازمانها یه جمعیتهای خیریه می شود. * افراد گروه دو به ندرت از کوره در می روند یا خشم خود را نشان می دهند. آنان وقتی آزار می بینند یا خشمگین می شوند، به جای آنکه خشم و غضب خود را بروز دهند، احتمالاً زیاد می گریند و قهر می کنند. واقعیت آن است که بسیاری از اشخاص این گروه زود رنج هستند، اما خلق و خوی دوست داشتنی آنان موجب می شود که مدتی طولانی در قهر به سر نبرند. هیچ کس به اندازه فرد صلح طلب این گروه مشتاق روبوسی و آشتی نیست.

عشق و ازدواج کسانی که عدد چرخه زندگیشان دو است ...
کسانی که نامشان به عدد دو ختم می شود، در بسیار موارد همسرانی نمونه و مطلوب هستند. آنان بی نهایت گرم و با محبت هستند، و شاید مهمتر از همه این باشد که برای آنکه با فرد مورد علاقه یه محبوب خود به سر ببرند، از هیچ کاری فرو گذاری نمی کنند. زنی که عدد چرخه زندگیش دو می باشد، با تمام توان خود می کوشد تا شادی و سعادت زندگی شوهر خود را تضمین کند، و حتی در این راه تن به فداکاری و از خود گذشتگی زیادی می دهد. به بیان دیگر، زنی از این گروه یار و شریک زندگی مرد خویش است. * مردان گروه دو همواره شوهران مهربان و با ملاحظه ای هستند. آنان تقریباً هرگز بیش از حد متوقع یا سلطه جو نیستند، در واقع مردان این گروه باید بر درخواست خود اصرار و پافشاری کنند، در غیر این صورت کاملاً تحت تسلط زنان خود قرار خواهند گرفت.
همة افراد گروه دو، چه مرد و چه زن، باید مراقب باشند تا تمایلات رمانتیک آنان موجب از بین رفتن احساس خوشایندشان نشود. برای آن دسته از افراد این گروه که در مسائل عاطفی بسیار ساده و بی ریا هستند، باور کردن وعده وعیدهای اغراق آمیز افراد دیگر هرگز رویارویی جدی نخواهد بود. اشخاص گروه دو برای حفظ خود از صدمات غیر ضروری باید یاد بگیرند که واقعیتهای زندگی به اندازة تخیلات اهمیت دارند.* افراد این گروه با معدود اشخاصی نمی توانند به سر برند. با وجود این، تجربه و زمان نشان داده که فرد گروه دو که با فردی از همین گروه یا گروههای چهار و شش وصلت کرده اند، فرصت کسب سعادت و خوشی همیشگی را به دست آورده اند. آن دسته از افراد این گروه که از تساط بودن لذت می برند ـ و یاد گرفته اند بر زود رنجی خود فائق شوند ـ اغلب با همسر احساساتی متضاد خود یعنی گروههای تندخوی یک و هشت، بسیار شاد و راضی هستند. افراد گروه دو را شخصیتهایی تحریک و هیجانزده می کنند که اغلب به گونه ای افراطی تر از خود آنان عاشق جنس مخالف می شوند، یعنی افراد خونگرم و اجتماعی سه و پنج و با این گروهها پیوند زناشویی مطلوبی تشکیل می دهند. فقط افراد گروههای هفت و نه که بسیار محتاط و کم حرف و متکی به نفس هستند، با ازدواج با افراد این گروه زندگی آنان را به ورطه غم و اندوه پیش می رانند. چنین ازدواجی می تواند مؤثر و پایدار باشد، اما از جانب هر دو شریک به صبری استثنایی نیاز است.

حرفه و پیشه کسانی که عدد چرخه زندگیتان دو است ...
کسانی که عدد چرخه زندگیشان دو می باشد، انسانهایی خلاق و خیالپرداز هستند، اما در اکثر موارد از فکر و نظر دیگران بهتر از فکر و نظر خود استفاده می کنند. به عنوان مثال، افراد این گروه به احتمال بسیار زیاد در مقام نمایشگربیش از نمایشنامه نویس، و یا در مقام موسیقی دان بیش از سازنده آهنگ موفقیت کسب می کنند به خاطر داشته باشید: افراد این گروه پیرو هستند، نه رهبر، و نقطه قوت آنان تشریک مساعی است نه رقابت. * افراد این گروه در اکثر حرفه ها و مشاغلی که به سیاست مداری و کاردانی نیاز دارد به نحو شایسته ای عمل می کنند، اما در موارد خاصی مانند روانشناسی، مددکار اجتماعی، مشاور ازدواج، پرستاری و منشیگری، برتری بیشتری دارند. چرا؟ چون خصلت ملایم و رئوف آنان، ایشان را برای کار با کسانی که مضطرب، غصه دار، بیمار یا درمانده هستند، کاملاً آماده می سازد.
•زمینه های دیگری که این افراد می توانند در آنها موفقیت کسب کنند، عبارتند از ...
تدریس، اقتصاد، تحقیقات پزشکی و حسابداری. * قاعدتاً افراد این گروه ، کارمندانی بسیار عالی هستند، با وفا، قابل اعتماد، و وظیفه شناس. آنان بدون چون و چرا دستورات را می پذیرند، و آن را با لیاقت و درایت انجام می دهند. با وجود این، متأسفانه بسیاری از افراد این گروه فرزی و سرعتی را که لازم است ، در شغل و زندگی خود ندارند؛ اینان از درخواست ترفیع مقام در محل کار خود اجتناب می کنند و ترجیح می دهند که وضع موجود را همچنان حفظ کنند تا وضع ناخوشایندی پیش نیاید یا مجبور نباشند چند دقیقه ای با رئیس خود مشاجره کنند. * افراد این گروه در مقام کارفرما در نهایت دقت جنبه انصاف را رعایت می کنند و بی نهایت سهل گیر و بردبار هستند. غالباً چون این افراد تمایلی به تحکم کردن و دستور دادن ندارند، گرفتار کارمندان و کارکنان تنبلی می شوند که از اینان سوء استفاده می نمایند. افراد گروه دو، چه در مقام کارمند و چه در مقام کارفرما، باید بکوشند تا بر ترس از اختلاف نظر و درگیری فائق شوند. در غیر این صورت، برخی مردم ممکن است ایشان را مورد بهره کشی و سلطه جویی قرار دهند.


مسائل مالی کسانی که چرخه زندگیشان دو است ...
•افراد گروه دو در استفاده کردن از پول، چه برای خود و چه برای دیگران، بسیار عالی رفتار می کنند. آنان به ندرت ولخرجی می کنند( زمانی که به این کار مبادرت می ورزند، معمولا، برای آن است که می خواهند چیزی برای شخص مورد علاقه خود بخرند). و از مقروض بودن شدیدآ متنفرند. افراد این گروه صیادان کالاهای ارزان، مشتری اجناس حراجی و غیره بشمار می روند و معتقدند که پس انداز یک ریال در حقیقت کسب یک ریال است...
•اگر فرد گروه دو پولی برای سرمایه گذاری در اختیار داشته باشد، احنمالاً آن را در مستغلات، سهام ممتاز، اوراق قرضه دولتی یا پس انداز بانکی به کار می اندازد. این دسته افراد قمارباز یا سفته بازی نیستند که به امید منفعتی کلان، خود و سرمایه خود را به مخاطره اندازند. * تنها موردی که افرادی از این گروه در مورد پول از خود بی عقلی نشان می دهند آن است که به خاطر قلب رئوف و خصلت بخشنده خود، به دوستان یا بستگانی وام می دهند که پرداخت پول را فراموش می کنند. و چون افراد این گروه دو از دلخوری و نزاع متنفرند، بنابراین اغلب از مطالبة پول قرض داده شده امتناع می کنند

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عدد

سرشت کسانی که عدد چرخه زندگیشان یک است ...
یک عددی قدرتمند است و معرف اساس اولیه زندگی است. این عدد تغییرناپذیر و تزلزل ناپذیر است و با خورشید، سرچشمه انرژی، مشخص می شود.
کسانی که عدد چرخه زندگیشان یک است، پیشگام و مبتکر هستند. آنان انسانهایی راسخ العزم، مصمم و متکی به نفس بوده، به خود و دستاوردهایشان مباهات می منند. این افراد رهبر و سازمانده به دنیا آمده اند، مگر آنکه اوضاع و احوال بیرونی یا شرایط نامساعد یا عدد سرنوشت از رشد شخصیت آنان جلوگیری کند( برای تعیین اعداد سرنوشت و توازن، به فصول مربوط مراجعه کنید). *کسی که نامش به عدد یک ختم می شود. به سادگی تحت تأثیر قرار نمی گیرد، خصلتی که روی هم رفته مطلوب نیست، زیرا راهنمایی چنین شخصی به راه صحیح و درست دشوار است. افراد این گروه به هیچ وجه مایل نیستند که در برنامه های خود دچار وقفه و رکورد شوند. در ضمنف اینان از تمایلات سلطه جویانه ای برخوردارند که اگر مهار نشود، ممکن است این افراد را به انسانهایی قلدر و زورگو مبدل سازد. افرادی که عدد چرخه زندگیشان یک است، خصلتی دست و دلبازو بخشنده دارند، اما اغلب جاه طلبی ضالمانه آنان ( که ناشی از غرور و تکبر بیش از حد در موفقیت هاست ) می تواند موجبات خودخواهی و بی فکری فراوان ایشان را فراهم آورا. این گروه از آدمها اگر به طرز مثبتی به کار بپردازند، انرژی فعال و عزم ایشان به صفات تحسین برانگیزی بدل می شوند، و چنان چه به طور منفی به کاری اقدام کنند، همین صفات، بسیار ناخوشایند و حتی منحوس خواهند شد.

عشق و ازدواج کسانی که عدد چرخه زندگیشان یک است ...
وقتی فردی از گروه یک همسری برای خود برمی گزیند، تقریباً همیشه می ک شد بر همسر خود تسلط و برتری داشته باشد، مگر آنکه تأثیرات ملایم کننده ای در اعداد سرنوشت و نوازن این زوج نهفته باشند( افراد گروه یک دوست دارند بر تمام خویشان و نزدیکان خود سلطه داشته باشند، و هر چه فردی به او نزدیک تر باشد، تمایلات سلطه جویانه آنان هم قوی تر است). این اشخاص از خصلت بسیار مهربانی برخوردارند، اما در اوضاع و احوال نامطلوب؛ گرمی و محبتشان ممکن است به کلی محو گردد. در ضمن، شمار بسیار زیادی از این دسته افراد به شدت خسیس و حسود هستند.* طی قرنها، تجربه نشان داده که افراد گروه یک با همسری از گروه دو یا شش، شادان ترین و سازگارترین زوج خواهند بود.
افراد گروههای دو یا شش شخصیت آرامی دارند که اجازه می دهد با یکرنگی و تفاهم کامل با فرد تندخو و پرخاشگر گروه یک زندگی کنند. کسانی که عدد چرخه زندگیشان سه می باشد اغلب همسران خوبی برای افراد گروه یک به شمار می آیند، و از آن جمله هند افراد گروه چهار..... البته در صورتی که فرد گروه یک اد رفته باشد که جنبه های منتقدانه و متوقعانه شخصیت خود را اصلاح کند. افراد این گروه گاهی اوقات با همسری از گروههای پنچ یا هفت نیز خوشحال و راضی هستند، گرچه هیچکام از آن دو ظاهراً به طور کامل طرف مقابل خود را نمی شناسد. افراد گروه یک در اکثر موارد( به دلیل مشکلات مزاجی و شخصیتی) در انتخاب همسری از گروههای هشت یا نه یا مثل خودشان- یک، باید بی تهایت محتاط باشند. چنین ازدواجی احتمالاًبرای هر دو شریک بسیار جنجالی، مملو از اختلافات و نارضایتی و بسیار ناخوشایند خواهد بود.

شخصیت کسانی که عدد چرخه زندگیشان یک است ...
افراد گروه یک انسانهای متهور و خونگرمی هستند. آنان معمولاً تأثیری نیکو بر سایرین دارند، و اغلب در جمع رهبران گروههای اجتماعی خود قرار می گیرند.. فعالیت، رفتن به مکانهای مختلف، مشاهده مسائل گوناگون و اشتغال به کار برای افراد این گروه لذت بخش است. اینان اغلب هم از احساسات بسیار لطیف، و هم از خوی تند و پرخاشگرانه برخوردارند.* افراد این گروه به دلیل نیرو و انرژی که دارند احتمالاً طرفداران زیادی هم دارند، و چنانچه تمایلات سلطه جویانه خود را مهار کنند، از دوستان زیاد بهره مند خواهند شد. اینان با وجود عدم تدبیر و کاردانی معین و گاهی برخورداری از خصلت انتقادی خود می توانند دوستانی بسیار عالی باشند. زمانی که آرام هستند، خصلت گرم و سخاوتمندانه شان شکوفا می شود و به کوچکترین تقاضای دوستان خود پاسخ مثبت می دهند...
با وجود این، اگر میان شما و یکی از افراد گروه یک خصومتی وجود دارد، باید کاملاً‌مراقب باشید. آنان به سادگی می بخشایند و نه به سادگی چیزی را فراموش می کنند، و وقتی عمیقاً عصبانی باشند می توانند کینه توز، انتقام جو، و حتی سنگدل شوند.
( با در نظر گرفتن این مطلب که افراد گروه یک مستعد بی ملاحظه بودن نسبت به دیگران هستند) شاید تعجب کنید اگر بگوییم که فرد گروه یک فوق العاده حساس است و به سهولت آسیب می بیند. با وجود این، ظاهراً اینان ممکن است خود را معاف از عقیدة کسانی بدانند که به ایشان وابسته اند، اما بی نهایت خواهان تأیید دیگران هستند. در واقع، این مسئله اوج حساسیت آنان است که موجب می شود تا بسیاری از این افراد در مواجه با انتقاد سایرین از کوره در بروند، و همین امر به آنان صدمه می زند، به طوری که به سادگی آن را فراموش نمی کنند. با وجود این، توقع نداشته باشید اکثر افراد گروه یک احساسات واقعی خود را ابراز کنند. اینان معمولاً چنین احساساتی را دوست ندارند( در واقع حقیر می شمارند) و سعی می کنند آن را از خانواده، دوستان، و حتی خودشان پنهان سازند.


مسائل مالی کسانی که چرخه زندگیشان یک است ...
افراد گروه یک اگر بیاموزند بی صبری و بی پروایی خود را مهار کنند، از توانایی های ذاتی یی برخوردارند که خوشبختی و شهرت را برایشان به ارمغان می آورد. متأسفانه، افراد گروه یک به همان سهولت که پول به دست می آورند، به همان سهولت آن را از دست می دهند، و بسیاری از آنان در طول زندگی خود دو بار و حتی سه بار خوشبختی و سعادت را به دست آورده و آن را از دست داده اند.
کسانی از این گروه که سرمایه اندکی دارند، اغلب به خاطر به دست آوردن چیزهای مورد علاقه یا مورد نیازشان، مقروض و بدهکار می شوند. افراد گروه یک که پولی را برای سرمایه گذاری برای کاری در اختیار دارند، احتمالاً در سهام بسیار بحرانی، یا کسب و کار مخاطره آمیز به معامله بگذراند. * افراد این گروه در مسائل مالی، مثل اکثر مسائل دیگر، باید دوراندیشی و احتیاط را یاد بگیرند. در غیر این صورت زیاد رویی یا خوی قماربازشان آنان را به ورشکستگی مالی سوق می دهد.

حرفه و پیشه کسانی که چرخه زندگیشان یک است ...
افراد گروه یک انسانهایی هستند که باید خود را مقید به کاری کنند که انجام می دهند. با وجود این، افرادی از این گروه که به هنر روی می آورند، احتمالاً بیشتر می خواهند در مقام رئیس و مدیر اجرایی به موفقیت نایل شوند، تا در مقام یک هنرمند تمام عیار، مثلاً فردی از این گروه، در مقام کارگردان تئاتر بیش از بازیگر تئاتر موفق خواهد بود، ودر حرفه روزنامه نگاری، در مقام ویراستار شایستگی بیشتری نسبت به نویسندگی از خود نشان می دهد.* زیرکی و فکر بکر فرد گروه یک موجب می شود این افراد بتوانند در تمام رشته های علوم موفق باشند، خصوصاً در مقام مکتشف، مخترع و مهندس، با وجود این، فرد گروه یک در علوم ( همانند کلیة رشته های دیگر) نیز به تنهایی یا در مقام ریاست، به بهترین نحو خدمت می کند.
همانطور که احتمالاً آشکار است، حرفه تجارت برای افراد گروه یک مقرر شده، چون در این حرفه، حتی بیش از سایر مشاغل، سخت کوشی، اراده و جاه طلبی که از خصایص فرد گروه یک است، موجب رشد و ترقی بیشتر این افراد می گردد.* فرد گروه یک در مقام کارمند بر خلاف انتظار فردی سخت کوش و وظیفه شناس است، با وجود این، اغلب در روابط کاری آنان ( خصوصاً در روابط خود با رؤسا) برخورد و اختلاف زیادی وجود دارد.این اشخاص به خاطر تدبیر و دور اندیشی شان معروف نیستند، و این مطلب توأم با این اعتقاد که ایشان همیشه محق هستند، می توانند موجبات دردسر و زحمت آنان (و همکارانشان ) را فراهم آورند. درضمن، چنانچه جاه طلبی این گروه مهار نشود، حتماً رقبای خود را به سختی و به شدت کنار می زنند.
فراد گروه یک در مقام کارفرما دقایقی سخت گیر هستند، لحظاتی با ملاحظه اند، و گاهی صبورند که در اوقات دیگر امکان ندارد چنین باشند. اما خلق و خوی آنان اصلاً اهمیتی ندارد، زیرا یه دلیل شخصیت پویا و ذهن خلاق خود، کارفرماهای درخور توجه و با تحرکی هستند. کارفرمایی از این گروه ممکن است کارمندی را از سر راه خود بردارد که به شغل وی چشم دوخته و به آن طمع کرده است، اما از سویی کارمندی از این گروه، آموزگاری عالی محسوب می شود ـ شخصی متبحر و چیره دست که می توانیم نزد او رفته و از او بیاموزیم

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عدد

برای یافتن عدد چرخة زندگی خود( یا هر کس دیگر) باید مراحل فوق الذکر را تکرار کنید. اسم و شهرت تکرار کنید. اسم و شهرت خود را نوشته، ارزش عددی هر حرف را زیر آنها قرار دهید، آنگاه تمام اعداد را به شیوه بالا با هم جمع بزنید تا سرانجام یک رقم منفرد به دست آید...
در تعیین عدد چرخة زندگی خود همیشه از اسمی استفاده کنید که شما را با آن خطاب می کنند. مثلاً اگر زن متأهلی هستید از نام خانوادگی خود برای تعیین عدد مزبور استفاده کنید، مگر آنکه به دلایل حرفه ای و تجاری شما را با همان نام خودتان بشناسند. اگر غیر از نام کوچک و نام خانوادگی، نام میانه یا نام پسوندی دارید که به ندرت از آن استفاده می شود، مانند« علی جعفری تهرانی» که تهرانی کمتر یا اصلاً استفاده نمی شود، بهتر است هنگام تعیین عدد چرخه زندگی، قسمت کم استفاده ـ در این جا، تهرانی ـ را حذف کنید. اگر شما را با لقبی خطاب می کنند، یا نامتان را به اختصار بیان می کنند، مانند «ابی» به جای «ابراهیم» یا «گلی» به جای «گل آرا»، می توانید از همان اسم اختصاری در تعیین چرخة زندگی استفاده کنید.
بدیهی است شما هم نظیر بسیاری افراد دیگر می توانید عدد چرخه زندگی خود را تغییر دهید ـ و البته نفحه ای که بر شما تأثیر می گذارد دگرگون نیز می شود. برای این کار، تنها کافی است املاء حروف اسم خود را تغییر دهید، مثلاً( Mahdi) به جای (mehdi). با وجود این، پیش از آن که جداً به فکر هر نوع تغییر نام باشید، نخست عدد چرخه زندگی خود را بر اساس نامی تعیین کنید. که اکنون از آن استفاده می کنید. سپس، اگر قویاً احساس کردید نفحات آن عدد با اندیشه ها و آرمانها، احساسات یا عقل و خرد شما سازگار نیستند، به محض(تغییر اسم تان)، تغییر بخت و اقبال (شما) رجوع کنید.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عدد اسم

در اسم چه نهفته؟» این پرسش را شکسیر، نمایشنامه نویس انگلیسی، در نمایشنامه رومئو و ژولیت مطرح ساخت. و با وجود آنکه هیچ کس نمی تواند منکر شایستگی ادبی پاسخ براد، یکی از شخصیتهای این داستان، باشد ـ « آنچه را که ما گل سرخ یا هر نام دلنشین دیگری می خوانیم، رایحه ای با همان دلنشینی خواهد داشت» ـ دلیل خوبی در دست داریم تا محتوای این پاسخ را نشان دهیم. در اسم ما سر رشته ای به خویشتن درونی ما وجود دارد. همین اسم به اندازه هر عامل دیگری ـ و به راستی شاید بیش از هر عاملی ـ بر جریان زندگی ما تأثیر دارد....
مثلاً تصور کنید یکی از دوستانتان می خواهد یک نامی غیر عادی ـ مثل آدولف هیتلر ـ را بر کودک تازه متولد شده خود بگذارد. لابد از شنیدن این نام یکه می خورید، این طور نیست؟ وحشتناک است! چرا؟ چون متأسفانه از تأثیر اسم این کودک در زندگی آینده اش مطلعید. مثالی دیگر. تصور کنید نام خانوادگی کسی "معین" است و نام او "محمد" را بر فرزندش می گذارد. این اسم برای صاحب آن تا زمانی بی اهمیت است که به ناگاه متوجه می شود با یکی از فرهیختگان ادب ایران هم نام است . * به راستی در اسم افراد چه چیزی هست/ شخصیت، منش و استعداد ذاتی. در واقع، هر مطلبی در مورد خود ما، در اسم مان آشکار است، اگر از دانش عدد شناسی به نحو شایسته ای بهره ببریم. با تعیین نهحات عددی اسم مان می توانیم نقاط قوت و ضعف اساسی خود، مسیر موفقیت(شکست)، و مشکلات شخصی، استعداد نهانی، و ازدواج را مشاهده کنیم.ضمناً، نکته مهم اینکه به کمک دانش عدد شناسی می توانیم همین موارد را در مورد افراد دیگر، کارگر و کارفرما، همسر ناشناخته، دوست یا خویشاوند نزدیک، خویشاوندسببی، و غیره بدانیم. با توسل به علم اعداد به سادگی می فهمیم با چه کسی دمساز و دمخور هستیم یا نیستیم.* علم اعداد یا عددشناسی بر پایه همان ساختاری مبتنی است که قرنها پیش فیلسوفان یونانی و یهودی ابداع کردند که در این سیستم، تمام حروف الفبای انگلیسی یک معادل عددی دارند.
نمودار زیر ارزش عددی هر کدام از 26 حروف انگلیسی را نشان می دهد.
1=A,J,S
2=B,K,T
3=C,L,U
4=D,M,V
5=E,N,W
6=F,O,X
7=G,P,Y
8=H,Q,Z
9=I,R
با وجود این، پیش از آنکه به شما نشان دهیم چگونه می توانید از این نمودار برای تعیین نفحات عددی اسم خود استفاده کنید، بهتر است در مورد حروف فوق و ارزش تک تک آنها توضیح دهیم. با نگاهی به خط اول حروف این نمودار، متوجه می شوید که A، نخستین حروف الفبا، معادل 1 است، و B ، حرف دوم الفبا، معادل 2، و به همین ترتیب تا حرف I ، حرف نهم الفباف که برابر عدد 9 می باشد. اکنون به ردیف دوم حروف نمودار فوق نگاه کنید که به j ، دهمین حروف الفبا، آغاز می شود. حروف J برابر عدد10 است، با وجود این نظر اینکه در علم اعداد تنها از اعداد یک رقمی ( 1تا 9) استفاده می شود، عدد 10 را که دو رقمی است، باید به یک رقم تبدیل کرد. اما چگونه؟ با افزدون دو رقم به هم، به ترتیب زیر
1= 0+10 = 10
بنابرای، ارزش عددی J که دهمن حرف الفبا است، معادل 1 می باشد. * برای سهولت کار، تمام حروف درون نمودار به ارزشهای یک رقمی تبدیل شده اند. پس K ، یازدهمین حرف الفبا، دارای ارزش 2(2=1+1=11) می باشد، و L دوازدهمین حرف الفبا معادل 3 (3=2+1=12) است، تا به آخر * حال، چگونه می توان نفحه عددی یک اسم را به کمک نمودار یاد شده به دست آورد؟ مثلاً، بیایید نامی را در نظر بگیریم فرض کنید نام مورد نظر، «علی اسدی» باشد. اول ، تمام حروف این اسم را جداگانه به شکل زیر به زبان انگلیسی بنویسید، سپس ارزش عددی هر ظرف را از جدول یاد شده انتخاب کرده و زیر هر حذف قرار دهید:
ASADI ALI

اکنون تمام اعداد را با هم جمع می کنیم، که مقدار آن برابراست با: 29=16+13
عدد 29 زیر را به شکل زیر جمع می کنیم تا عدد یک رقمی حاصل شود: 2= 1+1=11=9+2=29
پس، ارزش عدد اسم «علی اسدی» برابر 2 می باشد، و این مهمترین نفحه یا عطیه عددی در زندگی اوست.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

عجیب

اطمینان حاصل کنید که تاریخ تولدی که در دست دارید کاملاً دقیق و درست باشد.
برای نشان دادن مراحل انجام عمل، من 30 آگوست 1983 را مثال می زنم.
تاریخ تولد را به عدد بنویسید، به هر ترتیبی که بنویسید تفاوتی نمی کند اما برای اینکه ترتیب ثابتی را رعایت
کنید، اول شماره ی ماه، بعد روز و بعد سال را به صورت کامل بنویسید. 8/30/1983

شماره ی ماه ها را اشتباه نکنید:

1. ژانویه 5. مه 9. سپتامبر

2. فوریه 6. ژوئن 10. اکتبر

3. مارس 7. ژوئیه 11. نوامبر

4. آوریل 8. آگوست 12. دسامبر


3. بین تک تک رقم ها علامت + بگذارید، حتی صفرها؛ بعد تمام رقم ها را با هم
جمع کنید تا به حاصل جمع برسید. در مثال 8/30/1983 اینطور عمل می کنیم.
32= 3+8+9+1+0+3+8

4. وقتی تمام رقم های تاریخ تولد را با هم جمع کردید و به یک حاصل جمع رسیدید،
بین دو عدد حاصل جمع هم علامت + بگذرید و آنها را با هم جمع کنید.
5= 2+3 = 32

اگر حاصل جمع اولیه ی شما به صفر ختم شود، مانند 20، 30 یا 40، باز هم
این دو عدد را مانند هر عدد دیگری با هم جمع کنید.

برای اعداد تولد قرن بیستم، شما همیشه در پایان به یکی از اعداد زیر میرسید:

3، 4، 5، 6، 7، 8، 9، 10، 11، یا 12

5. یکبار دیگر جمع بستن خود را کنترل کنید تا مطمئن شوید دقیقاً عدد زندگی درست
را به دست آورده اید.

انرژی های هر یک از اعداد

(1) خلاقیت و اعتماد به نفس
(2) همکاری و تعادل
(3) بیان و حساسیت
(4) ثبات قدم و مراحل
(5) آزادی و انظباط
(6) بینش و پذیرش
(7) اعتماد و گشاده دلی
(8) وفور و قدرت
(9) تمامیت و عقل
(0) استعدادهای درونی

آنها که عدد زندگیشان دو رقمی است، انرژی درونیشان از ترکیب دو عدد به دست میآید.
مثلاً آنکه عدد زندگی 10 است، ترکیبی از انرژی 1 و انرژی 0 می باشد. 11 مشخص کننده
دو مرتبه 1 است که تمام مشکلات و ویژگی های عدد یک را دو برابر قوی تر می کند.
بدون درنظر گرفتن عدد تولدمان، همه ی ما سهمی از تمام مشکلات همراه با اعداد 1 تا 9
را در خود داریم. با وجود آنکه ممکن است آگاهانه با بعضی یا تمام این انرژی ها ارتباط
داشته باشیم، اما انرژی عدد زندگی خودمان در دراز مدت تاثیر بسیار بیشتر و شدیدتری
بر زندگیمان دارد.


1. ها خلاقیت و اعتماد به نفسشان را بروز می دهند.

2. ها به صورت سیاستمدارانی تکامل یافته و متعادل درمی آیند.

3. ها با بیان و حساسیتشان خود را بالا می کشند.

4. ها به مراحل قدم به قدم برای رسیدن به اهدافشان غلبه می کنند.

5. ها از طریق انضباط به ازادی درونی می رسند.

6. ها تصویر بزرگتر را می بینند و به قبول کمال ذاتی دنیا می رسند.

7. ها در به روی ایمان به خودشان و دیگران می گشایند.

8. ها به قدرت و فراوانی می رسند و آن را در راه اهداف برتر صرف می کنند.

9. ها با نمونه قرار گرفتن و الهام بخشیدن به دیگران درمورد تمامیت عقل برترشان،
دیگران را رهبری میکنند.


معنای اعداد

در معرفی انرژی ها، مشکلات و معانی هر یک از ارقام، باید به خاطر داشته باشید که انگیزه ها و قدرت های
همراه با هر یک از اعداد ممکن است تا به حال به ظهور رسیده باشند و یا فعلاً تا مدتی پنهان بمانند. عواملی
مانند تاریخ خانوادگی، عادات شخصی و ارزش نهادن به خود ممکن است بر زمان ظهور این انرژی ها تاثیر
بگذارند.

1: خلاقیت و اعتماد:

وقتی مانعی در جلوی جریان انرژی نباشد، به صورتی طبیعی انرژی خلاقه تبدیل به دستاوردهای واقعی
می شود. وفور چنین انرژی به 1 ها قدرت می دهد که در هر کاری که میکنند خلاقیت خود را به ظهور
برسانند، همین انرژی مانند رودخانه ای روان نیاز به حرکت و بیان دارد و اگر راه های مناسب برای جریان
یافتن آن به وجود نیاید ممکن است خود را به صورت اعتیادهای خطرناک و ویرانگر به ظهور برساند.

2: همکاری و تعادل:

انرژی 2 ها از آنها منبع قدرت، پشتیبانی و همکاری در خدمت به خلق می سازد. اما آنها ابتدا باید حدود و
مرزها و سطوح مسئولیت های خود را مشخص کنند و اگرنه ممکن است در کمک کردن به دیگران زیاده روی
کرده و بعد سرخورده، خود را کنار بکشند. لازم است آنها از زیاده روی در خدمت کردن که منجر به رنجش
و مقاومت خودشان می شود خودداری کنند.

3: بیان و حساسیت

لازمه ی اجرای هدف زندگی 3 ها آوردن بیان سازنده ی احساسی به این دنیاست و این کار با درمیان گذاردن
احساسات و عقایدشان از مستقیم ترین، مثبت ترین و صادقانه ترین روش ممکن انجام می پذیرد. آنها نیاز
دارند که راه هایی برای به عمل آوردن قدرت های بیانگر و حساسیت هایشان در راه بالا بردن دیگران، نه
تحقیر کردن آنها، استفاده کنند.

4: ثبات و مراحل

همانطور که در هر ساختمان و خانه ای می بینیم، 4 ها هم باید یک زیربنای محکم و پابرجا بسازند و بعد با
طی مراحل گام به گام بعدی به سوی کامل کردن هدف های خود پیش روند. 4 ها با متعادل ساختن قدرت با
انعطاف پذیری و تجزیه و تحلیلی، می توانند به هدف هایشان برسند.

5: آزادی و انضباط

افرادی که با انرژی 5 کار میکنند، نوزایی مجدد خود را در جستجوی آزادی از طریق طیف وسیعی از
تجربیات مستقیم به دست می آورند. گاهی این کار آنها را در به عهده گرفتن بیش از حد رهنبری میکنند. آنها
به این دنیا آمده اند تا از طریق انضباط، توجه و تمرکز به عمق تجربیات دست یابند. آنها ممکن است بین دو
سر حد وابستگی بیش از حد و استقلال بیش از حد در نوسان باشند تا وقتی به آزادی درونی خودشان برسند.

6: بینش و پذیرش

بینش زیبایی، پاکی و ایدآل های برترِ آنها که با نیروی 6 کار می کنند ممکن است از طریق قضاوت درمورد
خودشان، دیگران و دنیا آلوده شود. هدف آنها باید تشخیص کمال برتر یا متعادل در هر کس یا هر چیز باشد.
در عین حال که خودشان و دیگران را قبول می کنند به سوی ایدآلهای برتر حرکت کنند.

7: اعتماد و گشاده دلی

آنها که با عدد 7 کار می کنند، ذهن های بسیار نافذی دارند. آنها از زیبایی دنیای بیرون، زمین، دریا، گل ها،
باد و آسمان لذت می برند. آنها به این دنیا آمده اند تا به عقل و عشق درونی خودشان اعتماد کنند و تا آن حد به
روح برتری که در درونشان در کار است ایمان داشته باشند که از "پناهگاهشان" بیرون آیند و با گشاده دلی
احساساتشان را با دیگرا در میان بگذارند.

8: وفور و قدرت

بیشتر 8 ها یا در طلب پول، قدرت، کنترل، مقام و شهرت هستند و یا از آنها می گریزند. در همین حوزه هم
هست که بزرگترین مبارزات و بزرگترین رضایت برای آنها وجود دارد. آنها به این دنیا آمده اند تا با به کار
بردن وفور و قدرت در خدمت یک هدف برتر باشند نه اینکه آن را هدف خود بدانند.

9: تمامیت و عقل

هدف زندگی 9 ها، آنها را به سوی برترین تمامیت می خواند. درحقیقت توقعش این است که 9 ها با قرار
گرفتن در خط اصول برتر و الگو قرار دادن خود، به دیگران الهام بخشند. آنها با عمق و جاذبه ی طبیعیشان
اغلب در مقامهای رهبری قرار می گیرند و به صورت نمونه های تمامیت، تعادل، و عقل و یا به صورت
نمونه ی فاقد آن صفات زندگی می کنند.


((جنبه های مثبت و منفی اعداد)) :

بصورت مثبت:


1. خلاقیت و اعتماد : انرژی و الهامات برترش را در راه های خلاقه و کمک به کار می اندازد. به خودش مطمئن است.

2. همکاری و تعادل: در مورد محدودیت ها و مرزهای شخصی خود حس روشنی دارد. به خودش و دیگران به یک نسبت کمک می کند.

3.بیان و احساسات: بیانی صمیمانه، از ته دل، و تعالی بخش دارد. با الهام بخشی، حساسیت و شادمانی ارتباط برقرار می کند.

4. ثبات و قبول مراحل: به خوبی آماده می شود و قدم به قدم پیش می رود. صبورانه راهش را ادامه می دهد. منطق را با احساسات متعادل میسازد

5. آزادی و انضباط: مواهب و ذوق های مختلفی را به صورتی متمرکز به کار می گیرد. برای رسیدن به استقلال انضباط عملی دارد.

6. بینش و پذیرش: تصویر بزرگتر را می بیند، بخشنده و صبور است، کارش را عالی انجام میدهد بدون اینکه در دام کمال گرایی بیفتد. خودش و دیگران را قبول میکند.

7. اعتماد و گشاده دلی: به درونی ترین احساساتش اعتماد میکند. آنقدر به دیگران اعتماد دارد که قلب خود را به روی او بگشاید. از نظر احساسی خطر می کند و احساساتش را در میان می گذارد.

8. وفور و قدرت: از وفور و تاثیرگذاری بدون ترس یا سوء استفاده لذت می برد. مواهب الهی را با دست و دلبازی و عاقلانه با دیگران قسمت می کند.

9. تمامیت و عقل: در خط اصول برتر زندگی می کند. با مثال وجودیش دیگران را رهبری می کند. تجلی دهنده ی عمق، جذابیت، و عقل است.

0. استعدادهای درونی: از مواهب حساسیت، قدرت، بیانگری، و الهام در خدمت به دیگران و برای اهداف برتر استفاده می کند.

بصورت منفی:

1.خلاقیت و اعتماد: احساس بسته بودن، باز داشته شدن و یاس میکند، احساس حقارت، بیماری، بیحالی، و سنگینی و ناامنی دارد و احتمالاً معتاد است.

2. همکاری و تعادل: احساس غرق شدگی و پایمال شدگی دارد، مقاوم است و عکس العمل نشان می دهد. کار را با همکاری بیش از حد شروع می کند و بعد ناگهان خود را کنار می کشد.

3. بیان و احساسات: احساس افسردگی و ناامیدی میکند، بیش از حد حساس است، شکایت و انتقاد می کند و بسیار به خود شکاک است.

4. . ثبات و قبول مراحل: همه چیز را یکباره و همین الان می خواهد. از روی پله ها می پرد. زیاده خواه، عجول، و گیج است. ثبات قدم و پشتکار کمی دارد.

5. آزادی و انضباط: بین وابستگی بیش از حد و عدم وابستگی در نوسان است، پرشان است، بیش از حد تلاش می کند، متظاهر و بلوف زن است.

6. بینش و پذیرش: بیش از حد منتقد است. خودش و دیگران را با معیارهای کمال طلبانه قضاوت می کند، در جزئیات کم اهمیت غرق می شود.

7. . اعتماد و گشاده دلی: احساس تلخی، گول خوردگی، و دیوانگی دارد. از ذهنش به عنوان یک سپر استفاده می کند. به خودش و دیگران اعتماد ندارد.

8. . وفور و قدرت: از مشکلات مربوط به پول، قدرت، و شهرت هم می ترسد و هم گرفتار آنهاست. برای خود کارشکنی می کند.

9. . تمامیت و عقل: اهداف برتر را گم کرده، احساس تنهایی و بریدگی می کند. در ذهنیتش گم شده و ارتباط خود را با قلب و رهبر الهامیش از دست داده است.

0. استعدادهای درونی: بیش از حد حساس و عصبی است، کله شق، با زبانی طعنه زن و نیشدار، در مقابل احساسات درونی و الهامات گیج است.

با وجود اینکه هیچ عدد خاصی بر مشکلات یا امکانات انحصار بخصوصی ندارد، میتوانیم عمومی ترین تمایلات و کیفیات همراه با هر یک از این اعداد را خلاصه کنیم. این تمایلات در کسانی که آن ارقام را در هر جای تولدشان دارند، ظهور می کند.

بصورت مثبت:

1 ها بهترین هنرمندان خلاق را می سازند.

2 ها بهترین سیاستمداران را می سازند.

3 ها بهترین سخنوران را می سازند.

4 ها بهترین تحلیل گران را می سازند.

5 ها بهترین محققین را می سازند.

6 ها بهترین قاضی ها را می سازند.

7 ها بهترین مدرسان را می سازند.

8 ها بهترین بشر دوستان را می سازند.

9 ها بهترین رهبران را می سازند.

بصورت منفی:

1 ها بیش از همه معتاد می شوند.

2 ها بیش از همه وابسته می شوند.

3 ها بیش از همه دچار افسردگی می شوند.

4 ها بیش از همه نوسانی می شوند.

5 ها بیش از همه وابسته می شوند.

6 ها بیش از همه کمال طلب می شوند.

7 ها بیش از همه دیوانه می شوند.

8 ها بیش از همه رفتارهای مهاجمانه نشان می دهند.

9 ها بیش از همه متعصب می شوند.


تحول انرژی ها: ((از ناتوانی به قدرت))

هر یک از اعداد دارای طیفی از کیفیات هستند که از منفی ترین تمایلات (ناتوانی ها) تا صفات مثبت (تواناییها) را در بر میگیرد:آنها که با عدد 1 کار می کنند می توانند از عدم امنیت و اعتماد به قدرت ها ی خلاقه و اعتماد به نفس برسند.

آنها که با عدد 2 کار می کنند می توانند از وابستگی متقابل و رنجش به تعادل و سیاسمتمداری برسند.

آنها که با عدد 3 کار می کنند می توانند از افسردگی و تحمیل خود به بیانگری و الهام برسند.

آنها که با عدد 4 کار می کنند. می توانند از عدم ثبات و عدم قاطعیت به قابلیت اعتماد و مدیریت برسند.

آنها که با عدد 5 کار می کنند می توانند از احساساتی باز و وابستگی به زیرکی و اعتماد به نفس برسند.

آنها که با عدد 6 کار می کنند می توانند از ناامیدی و انتقادگری به دید بازتر و پذیرش برسند.

آنها که با عدد 7 کار می کنند می توانند از دیوانگی و عزلت گرایی به بصیرت و گشاده دلی برسند.

آنها که با عدد 8 کار می کنند می توانند از گول زدن خود و موقعیت طلبی به ثمربخشی و دست و دلبازی برسند.

آنها که با عدد 9 کار می کنند می توانند از ریاکاری و تعصب به تمامیت و عقل برسند.

آنها که با صفر کار می کنند می توانند از ترس های درونی و حساسیت بیش از حد به توازن با محیط و خدمت به خلق برسند.

بندهای بالا تصویری کلی را ترسیم کرد و مقصود این نیست که این مطالب در مورد همه کس صدق می کند.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

میوه

شما میوه چه درختی هستید؟

( 24 خرداد تا 4 تیر) درخت سیب ( عشق)

فردی آرام، گاهی اوقات خجالتی، بسیار جذاب و دلربا با رفتاری مناسب و سنجیده، ماجراجو و بی باک، حساس و ... دوست دارید که دیگران را دوست داشته باشید و سایرین هم شما را دوست داشته باشند. با وفا، حساس و بسیار بخشنده و با استعداد. شما عاشق بچه ها هستید.

( 25 اردیبهشت تا 3 خرداد) ( 22 آبان تا 1 آذر) درخت ون ( بلند پروازی)

فوق العاده جذاب، پرانرژی، خودجوش و پر مسئولیت هستید.انتقاد را دوست ندارید. جاه طلب، بلند پرواز، باهوش، مستعد و قابل اطمینان هستید. به پول اهیمت می دهید. خواستار توجه از سوی دیگران هستید و به پشتوانه و حمایت احساسی نیاز دارید.

(22 آذر تا 1 دی) درخت راش ( خلاقیت)

فردی با سلیقه،کسی که به ظاهر خودش اهمیت زیادی می دهد. یک برنامه ریز خوب برای زندگی و کار و مسائل اقتصادی، فردی که بدون لزوم بی گدار به آب نمی زند. منطقی و مونس و یاری بی نظیر در زندگی به شمار می روید.

(26 تیر تا 4 مرداد) ( 25 دی تا 3 بهمن) درخت سرو ( اعتماد به نفس)

فردی با توان و قدرت فوق العاده، کسی که می داند چطور خود را با شرایط مختلف در زندگی وفق بدهد.هدیای غیر منتظره را دوست دارد و از سلامتی بدنی برخوردار است. خجالتی نیست و اعتماد به نفس دارد. سخنرانی برجسته، فردی مصمم و با اراده، کمی عجول و بی طاقت و دوست دارد که دیگران را تحت تأثیر قرار بدهد. با استعداد، سخت کوش و اغلب خوش بین است و قادر است سریع تصمیم بگیرد.

(15 تا 24 اردیبهشت) ( 12 تا 21 آبان) درخت شاه بلوط ( درستکاری)

هیکل و اندامی خارق العاده، پرابهت، حس عدالت خواهی بالا، یک طراح و سیاستمدار است. به راحتی آزرده خاطر می شود. بسیار حساس، کوشا، گاهی اوقات برتر از دیگران عمل می کند و گاهی در ارتباطات خود با سایرین سوء تفاهم برایش بوجود می آید. خانواده مدار و از لحاظ فیزیکی روی فرم است.

(14 تا 23 مرداد) ( 9 تا 18 بهمن) درخت سدر ( وفاداری)

فردی قوی، عضلانی، انعطاف پذیر، کسی که آنچه زندگی به اجبار به او می دهد می پذیرد و اما لزوماً آن را دوست ندارد. سعی می کند ساده و خوش بین باشد.دوست دارد از نظر مالی مستقل عمل کند. مهربان و عاطفی، از تنهائی متنفر، با وفا و گاهی اوقات هم به زودی عصبانی می شود. با احتیاط، تحصیل علم و دانش و کمک به دیگران را دوست دارد.

(16 تا 25 تیر) ( 12 تا 24 دی) درخت نارون ( بزرگواری)

قیافه و ظاهری خوب دارد و در پوشیدن لباس خوش سلیقه است. تقاضا و خواسته های او در حد اعتدال است. کم ادعا است و اشتباهات را فراموش نمی کند. با نشاط و سرزنده است و دوست دارد راهنمایی بشود اما نه اینکه از دیگران اطاعت کند. شریکی درستکار و با وفا و دوست دارد برای سایرین تصمیم بگیرد. بزرگوار و نجیب، سخاوتمند و شوخ طبع و فردی کارآمد است.

( 14 تا 23 خرداد) ( 12 تا 21 آذر) درخت انجیر ( حساسیت)

فردی مستقل، درستکار، با وفا که از ضد و نقیض گویی و بحث متنفر است. زندگی و دوستانش را دوست دارد. از بچه ها و حیوانات لذت میبرد. اجتماعی و شوخ طبع است و دوست دارد که بعد از ساعت های طولانی کار سخت استراحت کند و از استعداد هنری و هوش بالایی برخوردار است.

(5 تیر تا 15 تیر) ( 2 تا 11 دی) درخت صنوبر ( رمز و راز)

فوق العاده با سلیقه است و نمی تواند تنش و فشار عصبی را تحمل کند. زیبایی را دوست دارد. گاهی افسرده می شود. سرسخت و لجباز است و به همان نسبت که دوست دارد نزدیکان خود را حمایت و مراقبت کند با افراد غریبه هم به همان شکل رفتار میکند. نسبتاً کم ادعا، سخت کوش، با استعداد، فداکار، دور از خودپسندی و فردی که دوستان زیادی دارد و بسیار قابل اعتماد است.

( 24 شهریور تا 3 مهر) ( 22 تا 30 اسفند) درخت فندق ( خارق العادگی)

جذاب و گیرا، شوخ طبع، بسیار فهمیده و فردی که می داند چطور روی دیگران تأثیر ماندگار داشته باشد. در امور اجتماعی، فعال، مردمی و اغلب اوقات دمدمی مزاج، درستکار، کمال گرا و در رعایت عدل و انصاف قاضی خوبی است.

( 13 تا 22 شهریور ) ( 11 تا 21 اسفند) درخت لیمو ترش ( شک و تردید)

یا هوش و سخت کوش است و آنچه را زندگی به او می دهد می پذیرد. البته بعد از آنکه سعی می کند شرایط بد را به خوب تغییر بدهد. از فشارهای عصبی نفرت دارد. از مسافرت و تعطیلات کوتاه لذت میبرد. ممکن است خشن به نظر بیاید اما واقعاً روحی لطیف دارد. همیشه آماده جانفشانی برای افراد خانواده و دوستان است. بسیار بااستعداد است اما برای استفاده و بهره بردن از آنها باید زمان پیدا کند. خصلت رهبری بالایی دارد و فوق العاده وفادار است.

( 4 تا 13 خرداد) ( 2 تا 11 آذر) درخت ممرز ( خوش سلیقگی)

زیباست و به اوضاع و احوال و ظاهر خود توجه دارد. خوش سلیقه و فداکار است وزندگی را تا جایی که ممکن باشد راحت می گیرد. زندگی را به سوی منطق و انضباط سوق می دهد. به دنبال مهربانی و تقدیر از دوستان است. تصمیم گیری برای او سخت است و فردی بسیار قابل اعتماد به شمار می رود.

( 11 تا 20 فروردین) ( 14 تا 23 مهر) درخت افرا ( استقلال فکری)

فردی معمولی نیست و سرشار از تصور و خلاقیت و ابتکار، خجالتی و تودار، بلندپرواز و مغرور است. متکی به نفس، به دنبال تجارب جدید و گاهی عصبی است اما حافظه و ذهنی قوی دارد و به آسانی یاد می گیرد و همیشه می خواهد اثری خوب روی دیگران داشته باشد.

( 23 شهریور) درخت زیتون ( عقل)

عاشق مهربانی و رأفت، منطقی و متعادل است و از خشونت دوری می کند. بردبار و شکیبا،با نشاط و سرزنده، آرام و عادل است و قلبی رئوف و مهربان دارد. از هرگونه بخل و حسادت دوری می کند. عاشق مطالعه است و از معاشرت با افراد آگاه و فرهیخته لذت می برد.

(24 مرداد تا 2 شهریور) ( 19 تا 30 بهمن) درخت کاج ( صلح وآشتی)

عاشق مصاحبت و شرکت در گفتگوهایی است که به توافق منجر بشود. باید در زندگی آرامش داشته باشد. عاشق کمک کردن به دیگران است و تخیلی پویا دارد. دوست دارد شعر بسازد و به مد علاقه ندارد. همیشه ملاحظه دیگران را می کند. با همه خیلی دوستانه رفتار می کند. احساسات لطیفی دارد و به عاطفه و اطمینان خاطر نیاز دارد.

( 1 تا 14 اردیبهشت) ( 5 تا 13 مرداد) ( 4 تا 8 بهمن) درخت سپیدار (تردید و عدم ثبات)

جذاب به نظرمی آید. با استعداد است.اما اعتماد به نفس بالایی ندارد. در مواقع لزوم بسیار شجاع است و به مهربانی و جوی خوشایند نیاز دارد. بسیار مشکل پسند و غالباً تنها است و طبعی هنرمندانه دارد. هماهنگ کننده خوبی است و به فلسفه علاقمند است. در هر موقعیتی قابل اعتماد است و به طور جدی در امور مشارکت دارد.

( 1 تا 10 فروردین) ( 4 تا 13 مهر) درخت زبان گنجشک ( حساسیت)

سرشار از جذابیت، با نشاط و سرزنده است و دوست دارد توجه دیگران را به خود جلب کند. عاشق زندگی، فعالیت و حتی پیچیدگی ها است. مستقل، خوش سلیقه، پراحساس،یار و هم صحبتی خوب است. کسی که تمایل به عفو و گذشت ندارد.

(21 تا 31 فروردین) ( 24 مهر تا 11 آبان) درخت گردو ( اشتیاق و شور)

نجیب و با دید وسیع نسبت به جهان، خودجوش و بلندپروازی او نامحدود است. فردی غیرقابل انعطاف، شریکی استثنائی اما بدقلق است. همیشه مورد علاقه نیست اما اغلب تمجید و تحسین می شود. مدیر و باهوش، بسیار پر حرارت اما گاهی اوقات مغرور است.

( 3 تا 12 شهریور) ( 1 تا 10 اسفند) درخت بید مجنون ( اندوه)

فردی که دوست دارد از فشارهای روحی دور باشد. زندگی خانوادگی را دوست دارد و سرشار از امید و رؤیا است. جذاب،بسیارمهربان،عاشق زیبایی، با استعداد زیاد در موسیقی، عاشق سفر به نقاط غیرمعمول،خستگی ناپذیر، غیرقابل پیش بینی، درستکار و فردی که می تواند تحت تأثیر قرار بگیرد اما نه هنگامی که در تنگنا باشد. حس ششم خوبی دارد و عاشق خنداندن دیگران است

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:۱۱ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

فال میوه

چنانچه فکر خود را معطوف به انجام کاری میکنید میتوانید آن را با موفقیت به انجام برسانید. شما دوست دارید که نتیجه تلاشهایتان را به سرعت ببینید. از انگیزه های مفید ذهنی لذت برده و دنباله رو آن هستید. کمی خجالتی به نظر میرسید و در بیان احساسات خود چندان راحت نیستید. زمانی که بدنبال شریک زندگی هستید به هوش سرشار دید وسیع و دل دریایی اش اهمیت میدهد.

هلو

درست مثل هلو شما از عصاره زندگی لذت میبرید. فردی رک گوبوده و روشی دوستانه دارید در بخشش و فراموش کردن نظیر ندارید و برای دوستیها ارزش بسیار زیادی قائل هستید. حس استقلال طلبی در شما بسیار قوی است و این امر از شما فردی راستگو ساخته است.
عاشقی ایده آل صبور صمیمی و یکرنگ هستید با این حال به هیچ وجه دوست ندارید احساسات خود را در ملاء عام بروز دهید.

انگور سیاه

بطورکلی آدمی مودب وخوشرو هستید اما گاهی اوقات سریع وبشدت عصبانی می شوید هرچند به همان سرعت نیزعصبانیت شما فروکش می کند. اززیباییها به هرشکلی که باشد لذت می برید. بسیارمحبوب ومورد علاقه دیگران هستید واین محبوبیت بعلت طبیعت گرم شماست. شوروشوق و علاقه وافری به زندگی دارید وازهرکاری که می کنید لذت می برید اعم ازلباس پوشیدن خوردن وخوابیدن. شریک شما باید درتمام شوروعلاقه شما سهیم باشد تا بتواند ازتمام چیزی که به اوهدیه می دهید لذت ببرد!

گیلاس

چنانچه گیلاس میوه محبوب شماست زندگی همیشه به شیرینی که در نظر دارید خود را بشما نشان نمی دهد. فراز و فرود در زندگیتان زیاد است بویژه در موقعیتهای حرفه ای و کاری . شما همیشه ودرهرپروژه ای کمی پول بدست می آورید و نه بمقدارزیاد. ذهنی فعال وخلاق داشته و غالبا بدنبال چیزهای نوهستید. شما شریکی صمیمی و وفادارهستید اما اثر گذاشتن بر احساسات شما کار ساده ای نیست. خانه تان برای شما بمنزله بهشت است و هیچ چیزی را بیشترازاین دوست ندارید که درمنزل باشید ودوستان وآشنایان و افراد خانواده شما را دوره کنند.

نارگیل

شما دوستداران این میوه سنگین و کمیاب افرادی جدی با فکر وبا شعور هستید. از روابط اجتماعی لذت می برید و بویژه روی همراهان و دوستان خود حساسیت خاصی دارید. ممکن است کمی خودخواه بنظر آیید اما لزوما چنین صفتی در شما برجسته نمی شود. شما فردی سریع الانتقال آگاه و گوش بزنگ هستید که در این زمینه شغلی همیشه در بالاترین رده قرار داشته و به بهترین نحو کارها را انجام می دهید. شما نیاز به شریکی عاقل داشته و عقل و احساس را باهم در این مسئله دخالت نمی دهید.

موز

عاشقان موزا فردی دوست داشتنی آرام گرم و طبیعتا با احساس هستید. شما غالبا از نداشتن اعتماد بنفس وخجالتی بودن دررنج هستید. دیگران از طبع آرام و شیرینتان سوء استفاده کرده وسعی می کنند به این وسیله برای خود موقعیتهای جالبی را رقم بزنند. عاشق شریک زندگی خود درتمام زمینه ها هستید واین عشق بخاطر زیبایی جسمی و روحی اوست! بخاطر روشی که دارید روابط شما با او همواره دریک هماهنگی کامل است.

آناناس

بسیار سریع تصمیم میگیرید وسریعترازآن عمل می کنید. در تغییر شغل و خطر کردن درزمینه اجتماعی شجاع و بی باک هستید. شما دارای یک توانایی استثنایی در مدیریت می باشید ونمی گذارید کار روی دستتان بماند.

سیب

چنانچه سیب میوه محبوب شماست فردی اسرافکاروبسیار رک گوهستید. اگر چه ممکن است شخصاٌ بهترین سازمان دهنده ومدیر نباشید اما می توانید رهبر یک تیم کوچک باشید که با تلاش زیاد تیم را به موفقیتهای بزرگ میرسانید. دربیشتر موقعیتها میتوانید بسرعت و بدرستی تصمیم بگیرید. شما از سفرهای کوتاه و غیرمنتظره لذت میبرید. زمانی که با شریک زندگی خود بسر می برید جذاب و خونگرم بنظر می آیید وبشدت عاشق زندگی به مفهوم واقعی آن هستید.

پرتقال

اگرپرتقال میوه محبوب شماست شما آدمی پر قدرت و بسیار صبورید و دوست دارید کارها را به آرامی و با متانت اما درعین حال با درایت کامل و جسارت به انجام برسانید. سختکوش و پر تلاش و کمی خجالتی هستید اما در دوستی می توان بشما اعتماد کرد. شما دوستان خود را با دقت انتخاب کرده وبا تمام وجود به انها عشق می ورزید واز درگیری وتنش به هرقیمت پرهیز میکنید

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠۸ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

فال اسم

طالع بینی از روی حرف اول اسم شما!!! توجه : در این روش به دلیل وجود نداشتن حروف "گ.پ.چ.ژ"باید به جای این حروف معادل فارسی آنما را قرار دهید .مثال : (ژچ گ)=ج (پ)=ب.

الف: خوش اخلاق و خوش رفتار و در باطن میانه رو و با همه ملاحظه کند و خونگرم میباشد و با همه کس زود صمیمی میشود ودر زندگی در جنگ و جدال و گفتگو به سر میبرد و پیراهن سیاه بر او نامبارک می باشد و محنت بسیار می کشد و هر چه را طلب کند زود بیابد و مریضی وی همیشه در باد قولنج گردن وپهلو می باشد.

ب : فردی خوش قیافه و زیبا وبا محبت و رفیق باز و همیشه مغرور و جیب او خالی و قدر مال دنیا را نداند.

ج : فردی باشد زیبا و خوش اخلاق وبا محبت و او همیشه از مریضی شکم رنج میبرد و این مریضی هر چند وقت یکبار اشکار میشود و دو وجه دارد یا سیاه چهره و قوی استخوان یا سفید پوست و بزرگ اندام و همیشه سرگردان واشفته می باشد و از کار خود حیران است.

د: او فردی با دیانت و پر فکر وبشاش و زیبا چهره و جنگجو است و قدر مال دنیا را نمی داند و همیشه در حال ترقی می باشد.

ه : او فردی است که همیشه اطرافیان را امر و نهی کند و زیبا چهره وتند خو و اتشی مزاج و طبع او گرم میباشد.

و: فردی است که همیشه به دیگران کمک می کند و گاهی مغرور میشود و زبان بد پشت سر او باشد و دیگران بدی او را میگویند.

ز: زیبا و خوش اخلاق و با محبت و خونگرم و در هر کاری مقرراتی است و در زندگی برای او سحری می کنند و در زندگی شکست بزرگی می خورد و همیشه از درد سر و زانو در عذاب میباشد و نسبت به زندگی دلسرد می گردد و حیران و سر گردان میشود.

ت: او فردی است خوش جهره و خوش اخلاق کم خواب و هرگاه مرتکب گناه میشود سریع توبه میکند و اگر دل کسی را برنجاند بسیار نگران و در پی ان است که دلجویی کند و همیشه احساس تنهایی عجیبی در خود دارد.

ث: فردی است ثابت قدم و پر اراده و در هر کاری ثابت قدم می باشد خوش اخلاق و پر عقل است و پیشانی او پهن میباشد و در زندگی هرگز محتاج نخواهد شد.

ح: او فردی زیبا و خوش اخلاق و حق گو و کینه ای و حرف را در دل نگه دارد و همیشه در بحث و جدل وجنگ به سر میبرد.

خ: فردی است زیبا چهره با چشمانی درشت با محبت و مقرراتی و هر چه سعی میکند رزقش بسیار شود موفق نمی شود و او فردی است عشقی و تنبل و کاهل در کارها و باید این کار را ترک کند تا در زندگی موفق و سر بلند شود.

ر: او فردی است خوش اخلاق میانه رو و اتشی و همیشه اطرافیان در پشت سر او بد گویی کنند و او فردی است طمعکار و زیبا چهره وخوش گذران و اگر ایمان خود را حفظ کند به هر مقام و منزلتی که بخواهد میرسد و دست او همیشه از پول دنیا تهی است.

س : او فردی میباشد پر استعداد و با ذوق و سلیقه و همیشه بهترین اجناس را انتخاب می کند و بسیار مغرور ومتکبر میباشد و هر کاری که میل داشت انجام میدهد و با اطرافیان خود در نزاع و لجبازی بسر میبرد فردی باشد اتشی مزاج و همیشه در چشم اهل واعیان پر هیبت به چشم میاید.

ش: او فردی است مشفق ومهربان و جنگجو و عصبانی و خونگرم و زبان او تلخ است و هر چه در دنیا به او ضرر برسد از دست و زبان خود میخورد و اگر زبان خود را نگه دارد از بلا محفوظ میماند و بسیار لجباز است.

ص : فردی است حرف شنو و دهن بین و هرکس هر حرفی را با او در میان بگذارد سریع باور میکند نترس و خشن و خوش اخلاق و با محبت و همیشه در حال ترقی و فکر میباشد.

ض : او فردی است خوش اخلاق و زیرک ودانا وکینه توز و همیشه نگرانی خود را در ظاهر بروز نمیدهد و پیشانی او پهن است و کمان ابرو دارد و در کارها بسیار دقیق میباشد و هرگز یاد خدا را فراموش نمی کند و به دنبال هر کار زشتی توبه می کند و فردی زرنگ است.

ط :او فردی است پاک و خوش اخلاق و عشقی و خوش گذران و خو نگرم و پیراهن سیاه براو خوشایند نیست و دوستی بسیار میکند.

ظ : او فردی است که ظاهر و باطنش یکی است و خشک ومقرراتی میباشد و اطرافیان پشت سر او بد گویی کنند و قدر مال دنیا را نداند و در سینه و اعضا خالی دارد که نشان اقبال است و دنبال دوست رود و خواهان ان است که با دوستان تفریح کند.

ع : او فردی باشد بلند مرتبه و پر گذشت و خوش اخلاق و بخشنده و مقرراتی وخشک و او هرگز قدر مال دنیا را نمیداند و در دوستی با دیگران پاینده و متعصب و در اول زندگی رنج بسیار کشد و قدر مال دنیا را نداند.

غ: زیبا چهره با گذشت و خشک و مقرراتی و احساس نا امیدی کند در فکر میرود و به گذشته واینده خود می اندیشد دانا وعالم است و زندگی را با صلح وصداقت دوست دارد.

ف : او فردی است اتش مزاج و تند خو و جاهل و زیبا چهره و جنگ جو و خون گرم و نترس از ناحیه هر چند وقت یک بار مریض و رنج میکشد و در زندگی چند بار شکست میخورد ولی در اینده به مقام و منزلت خوبی میرسد.

ق: فردی است قادر وتوانا و زیرک و دانا و در هر کاری نقشه بسیار میکشد و موفق میشود هم زیباست و هم خوش اخلاق و فردی است خوش گذران و قدر مال دنیا را نداند و گاه گاهی با ملایمت و یا خصومت برخورد میکند.

ک: او فردی است زیبا وخوش اخلاق و زیرک و دانا و زیرک و خشک و مقرراتی و زبان او تلخ است و همیشه دیگران از زبان او در عذاب میباشند با یک کلمه حرف دیگران را برنجاند و همیشه در حال ترقی و فعالیت باشد.

ل: فردی است زیبا چهره و خوش اخلاق و یکدنده و همیشه جدایی اختیار کند و غرور خاصی دارد قدر مال دنیا را نمی داند و همیشه متعصب اطرا فیان نزدیک خود میباشد.

م : خوش اخلاق و با محبت و خون گرم ونترس و همیشه اطرافیان پشت سرش بد گویی کنند و در روبرو از او تعریف و تمجید کنند او فردی باشد خوش چهره و چشمان درشتی دارد و در کارهای خود همیشه کاهلی دارد و زود عصبانی میشود و سریع خاموش میشود عشقی میباشد و در تمام کارها تقاضای کمک کند.

ن: او فردی است زیبا و خوش اخلاق و کینه توز و دم دمی مزاج میباشد گاهی اوقات بسیار خوب و گاهی اوقات بسیار بد و مقرراتی وخشک میشود همچون قاضی میباشد ودر حقوق خود ودیگران به میزان برخورد کند.

ی :او فردی است پر فکر وزیبا و با هر کس در افتد بر او غالب گردد دم دمی مزاج میباشد و گاهی بسیار خوب و گاهی بسیار خشک و مقرراتی است او فردی است چهار شانه و از مریضی شکم گاه گاهی رنج میبرد.

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٦ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

فال ع

بسیاری از مردم از نوع عطسه کردن خود نزد دیگران خجل و شرمسار هستند. عطسه های بلند و پیاپی می تواند در جمع ، مزاحمت های گاه و بیگاه ایجاد کند، اما اکنون براساس مطالعات انجام شده از سوی برخی از دانشمندان و روانشناسان، معلوم شده که نوع عطسه انسان ها می تواند بازگوکننده ی شخصیت آنها باشد. این آزمایش ها شامل مطالعه برروی صداهای مختلفی است که مردم به هنگام عطسه کردن از خود تولید می کنند. همه می دانند که افراد به گونه های مختلف عطسه می کنند و شاید به همین دلیل است که هیچ دو نفری، شخصیتی مشابه ندارند. اکنون بگویید چگونه و با چه صدایی عطسه می کنید تا بگوییم البته تاحدی چه شخصیتی دارید و نکات پنهان آن چیست؟

افرادی که با صدای بلند عطسه می کنند: این افراد عموما تمایل دارند که رهبران و روسایی با نفوذ و خوب باشند. روان شناسان بر این اعتقادند که صدای بلند عطسه این افراد، نشان دهنده میزان نفوذی است که آنها دوست دارند بر دیگران داشته باشند. این افراد می توانند به راحتی در دیگران نفوذ کنند و آنها را به سمت و سویی که خود تمایل دارند سوق دهند. این افراد عموما مدیرانی لایق، کارآمد رهبرانی با نفوذند. آنها شخصیت قدرتمندی دارند که به آنها کمک می کند در حوزه مدیریت بسیار شجاع و زیرکانه عمل کنند. در حوزه اجتماعی سخنوری عالی و بی مثال هستند. این افراد می توانند با نفوذ کلام خود موضوع بحث را به آن طریقی که خود می خواهند پیگیری کنند. معمولا زندگی بر وفق مرادشان است و در خانه و خانواده نیز می توانند از نفوذی بی اندازه برخوردار باشند.

افرادی که ملایم عطسه می کنند: این افراد عموما شخصیتی آرام، با وقار، وفادار و وابسته دارند. در روان شناسی گفته می شود که این افراد نمی توانند بدون وابستگی به غیر، کاری از پیش ببرند. شخصیت وابسته آنها نشان دهنده ی آن است که باید حتما در موارد مهم تصمیم گیری، شخص دیگری آنها را به سمت و سوی مورد نظر سوق دهد. این افراد می توانند و می خواهند که به مردم خدمت کنند و این خدمت را در چارچوب آنچه آنها تمایل دارند انجام می دهند. بسیاری از این افراد اگر چه منزوی به معنای عام کلمه نیستند ولی چندان هم از بودن در اجتماعات احساس رضایت نمی کنند. شخصیت آرام آنها تنها در خدمت به دیگران خلاصه می شود. این افراد بسیار وفادار و در زندگی ثابت قدم هستند. در حوزه کاری به لحاظ آرامی ممکن است تاثیر چندانی در جمع نداشته باشند ولی همین منش آرام آنها باعث می شود همگان آنها را دوست داشته باشند. در حوزه اجتماعی نیز پرهیز از تجمع و قیل و قال های روزانه شعار اصلی آنان است ولی در این بین انجام دادن کارها و وظایف اصلی که برعهده آنهاست به هیچ وجه فراموش نمی شود.

افرادی که به هنگام عطسه جلو دهان خود را می گیرند: طبق پژوهش های انجام شده افرادی که به هنگام عطسه کردن جلو دهان خود را می گیرند بسیار موقر و به لحاظ روحی متعادل هستند. این افراد معمولا در هیچ زمینه ای چه به لحاظ عرفی و چه به لحاظ شرعی، خلاف نمی کنند. روانشناسان بر این عقیده اند که این افراد معمولا زندگی آرام، متعادل و کم دردسری دارند. متانت و وقار در تمام اعمال و رفتار این اشخاص مشهود است و رعایت آداب و معاشرت از خصایص ذاتی این افراد و نشان دهنده ی نوع نگرش آنها به زندگی است. آنها می گویند زندگی همچون رودخانه آرامی است که فقط برخی اوقات مواج می شود و نیازی نیست که شما سرعت حرکت آن را تند یا کند کنید. دست را جلو دهان گرفتن به هنگام عطسه یا سرفه، نشان می دهد که این افراد در حوزه کاری خود نیز افرادی قابل اطمینان و با وقارند و مدیران همیشه از آنها به عنوان افرادی قابل اعتماد یاد می کنند. در حوزه اجتماعی و در جمع دوستان حضورشان همیشه مایه قوت قلب است، هر چند که در برخی از اجتماعات دوستانه که بسیار صمیمی است حضور این افراد به منزله آن است که بسیاری از موارد معاشرتی که ممکن است در جمعی اینچنینی نادیده گرفته شود، باید رعایت شود و این کار ممکن است برای برخی افراد، خوشایند نباشد.

افرادی که ریز و سریع عطسه می کنند: گفته می شود که این افراد، غالبا شخصیتی تند و تیز دارند. تند تند صحبت می کنند و دوست دارند هر مساله ای را فورا حل کرده و به سراغ مساله بعدی بروند! این افراد بسیار باهوش، اهل مطالعه و نکته سنج هستند. مطالعه برای این نوع افراد بهترین سرگرمی است و از هر فرصتی برای کتاب خواندن استفاده می کنند. این افراد کارمندانی نمونه اند که می توانند در هر سطحی نمونه بودن خود را نشان دهند. در حوزه کاری، افرادی شایسته، لایق و قابل اعتمادند و حاضر نیستند هیچ چیزی را با اعتماد دیگران به خود عوض کنند. حس همکاری و همیاری در این افراد به شدت بالاست هر چند دیگران در بعضی از موارد عدم همکاری با آنها را به دلیل بیش از حد خوب و صادق بودنشان، ترجیح می دهند. در حوزه اجتماعی، ممکن است محبوبیت دیگر گروه ها را نداشته باشند، اما در موقعیت های مختلف اجتماعی اگر بتوانند پایه ریزی و برنامه ریزی خوبی داشته باشند، قادر خواهند بود «خود» واقعی خویش را به نمایش بگذارند. در حوزه خانه و خانواده نیز، چنانچه یاری موافق داشته باشند، پیروز می شوند. معمولا دیگران به سختی آنها را درک می کنند، اما چنانچه روحیه آنها شناخته شود، آن وقت متوجه می شوند که دوستانی ثابت قدم پیدا کرده اند!


   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٦:٠٠ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

فال ع

توجه: اعدادی که مشاهدده می‌کنید، مربوط به ساعات روز می‌باشند. مثلا بین 6 تا 7 صبح.

 
 

جمعه

5شنبه

4شنبه

3شنبه

2شنبه

1شنبه

شنبه

 

کمی صبر کن

نامه دریافت میکنی

خواب تو را می بیند

 یک خیال

روز بدی داری

کمی صبر کن

روز خوب میگذرد

6-7

فامیل میشوید

دیدارغیر منتظره

درموردت کنجکاوی میکند 

مواظب دوستانت باش

همان می آید

امروز خوشحالی

مواظب کارهایت باش

7-8

زیبایی امامغرور

جوابش رابده

مغرورنباش

دررویایی هستی ولی نمیدانی

زدست1 نفر ناراحت می شوی

دیدار

مطمئن باش دوستت دارد

8-9

به مسافرت میروی

صحبت مهمی میشود

اتفاقی برایت می افتد

خوابهایت به حقیقت می پیوندد

به تو فکرمیکند

می خواهد تو را ببیند

خوشحالی

9-10

با او رابطه برقرار میکنی

دوست دارد تو را ببیند

هرگز فراموشت نمیکند

با او رابطه برقرار میکنی

دیداربا کسی که دوستش داری

باتوصحبت میکند

نامه دریافت میکنی

10-11

اولین عشقش هستی

دیدار

به تو فکر میکند

از خوابی وحشت داری

به تو می اندیشد

دوستت دارد

دعوا میکنی

11-12

صحبت درباره توست

خبر خوش

هوشیار باش

غمگینی

به آرزویت میرسی

مواظب خودت باش

دیدار

12.13

به میهمانی میروی

دلت پیش اوست

به تو احترام میگذارد

بیش از حد کنجکاوی

به آرزوهایت میرسی

به گذشته فکر کن

دیدار با کسی

13-14

عاشق او میشوی

دوستت دارد

به حرف مردم اعتماد دارد

فامیل میشوید

طرفداری از تو

زیبا به نظر می رسد

یک اتفاق بد

14-15

او را میبینی

اذیتش نکن

از تو خوشش می آید

به زیبائیت نناز

یک سختی در راه داری

عجله در دوستی داری

مهربانی می بینی

15-16

مطمئن باش اولین عشقشی

بعدازظهر خوشی داری

درست فکر کن

به فکر آرزوهای گذشته ات باش

دوستت دارد

در کارهایت کمی ناراحتی

یک روزخوب و عالی

16-17

خیانت کار نباش

مواظب اوقات باش

یک خبر جدید

دیدار با کسی که دوستش داری

صحبت در مورد توست

در کارهایت به تو کمک می کند

به تو قکر میکند

17-18

ازدواج

کسی تو را دوست دارد و تو نمیدانی

دوست عزیزت می آید

نامه ای دریافت میکنی

ازدواج

صبور باش

برای او ارزشمندی

18-19

اگر باکسی درددل می کنی مراقب باش

هیچ اتفاقی نمی افتد

در تکاپویی

منتظری

تهدید

منتظر باش

کمکش کن

19-20

در رنج و سختی قرار می گیرد

به کارهایش فکر کن

بعدازظهر خوشی داری

به فکر فردا باش

دیداربا کسی که سالها اورا ندیده ای

خیانت      می کنی

دیدار غیر منتظره

20-21

کمی درباره خودت فکر کن

خیانت کار نباش

صحبت درباره توست

مضطربی

یک شب ترسناک

صحبت در مورد توست

درباره تو صحبت میکند

21-22

به حرف مردم اهمیت نده

دیدار

منتظر کسی هستی

کسی راجع به تو حرف می زند

یک اتفاق خوب

به رفتارت اهمیت می دهد

درباره تو صحبت کرده

22-23

مواظب خودت باش

خوش بختی

ازدواج

به فکرت می رسد

خوابهای خوش

خواب خوشی می بینی

در خواب تو را می بیند

23-24

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٩ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

فال ع

عطسه کردن از جمله مواردی است که خرافات زیادی در رابطه با آن وجود دارد تا جایی که برخی از افراد به محض عطسه کردن، فال حافظ می گیرند!

بعضی ها پس از یک عطسه از لفظ «صبر آمد» استفاده می کنند و بعضاً کار خود را به تعویق می اندازند، کفش های خود را لنگه به لنگه می پوشند یا در کفش های خود نمک می ریزند!

مردی در حال عطسه کردن

اما در اینجا باید یادآور شویم که عطسه اساساً یک مکانیسم دفاعی طبیعی بدن است و نه تنها بد نیست (به جز زمانی که یک لیوان چای داغ در دست دارید!)، بلکه فواید زیادی هم برای جلوگیری از ورود اجسام خارجی به راه های تنفسی دارد.

در حقیقت وجود یک جسم خارجی به راه های تنفسی و حرکت مژه های موجود در مخاط بینی پیامی را به مغز می رسانند که موجب عطسه می شود، این عکس العمل بیشتر تحت کنترل حس لامسه است تا چشایی.

زمانی که عطسه روی می دهد، قفسه سینه شدیداً منقبض می شود، به این ترتیب مقدار زیادی هوا به سرعت از طریق بینی عبور می کند و به این ترتیب به پاک کردن مجاری بینی از مواد خارجی کمک می کند.

عطسه و نور

مکانیسم ایجاد عطسه، بین همه ی مردم جهان یکسان نیست، به شکلی که تنها 25 درصد مردم هنگام نگاه کردن به خورشید یا قرار گرفتن در معرض نور شدید، عطسه می کنند که به «عطسه ناشی از نور» معروف است.

دانشمندان در این خصوص نظریات گوناگونی ابراز داشته اند. بر اساس یکی از معمول ترین نظریه ها، عصب جمجمه ای عامل عطسه، به طریقی با عصب بینایی مرتبط است.

زمانی که عصب بینایی به شدت تحریک و مردمک چشم نسبت به نور عکس العمل نشان داد، منقبض می شود، این فرآیند بر عصب جمجمه ای عطسه اثر گذاشته و سبب عطسه کردن می شود.

برخی از محققان معتقدند که افرادی که دارای آلرژی هستند، استعداد بیشتری نسبت به عطسه در مقابل نور خورشید دارند. در یک بررسی وقتی آلرژی افراد مذکور درمان گردید، از عطسه کردن آنها هم در مقابل نور کاسته شد.

عطسه و شخصیت

بر اساس مطالعات انجام شده از سوی یک دانشمند آمریکایی، نحوه عطسه کردن می تواند نکته های زیادی در رابطه با شخصیت افراد بازگو کند.

این آزمایش شامل مطالعه روی صداهای مختلفی است که مردم به هنگام عطسه کردن از خود تولید می کنند. نتایج این مطالعه که 547 داوطلب در آن شرکت کردند، نشان می دهد شخصیت های مختلف به شکل های گوناگون عطسه می کنند.

دکتر پاتی وود که این پژوهش را انجام داده می گوید 4 نوع عطسه کردن مختلف وجود دارد که مطابق با شخصیت افراد است.

طبق این بررسی ها افرادی که با صدای بلند عطسه می کنند، تمایل دارند که رهبران و رؤسایی با نفوذ و خوب باشند، آنهایی که ملایم تر عطسه می کنند، عموماً شخصیت آرام تر، وفادار و وابسته تری دارند، کسانی که هنگام عطسه کردن جلوی دهان خود را می گیرند بسیار موقر و متعادل هستند و بالاخره آخرین نوع عطسه که در این پژوهش آمده، مربوط به افرادی است که سریع عطسه می کنند که این افراد اغلب شخصیت تند و تیزی دارند.

این واقعیت که سرفه و عطسه باعث گسترش بیماری می شوند، حقیقتی انکار ناپذیر است و باید به افراد، به خصوص کودکان آموخت که در موقع عطسه کردن، با دستمال جلوی دهان و بینی خود را بپوشانند.

عطسه و حساسیت

چنانچه تعداد عطسه در حد متعادل باشد، نیازی به انجام اقدامات پیشگیرانه وجود ندارد و بهتر است بدن را در کاربرد دستگاه دفاعی خود آزاد گذاشت. اما در صورتی که تعداد زیاد عطسه باعث آزار فرد شود باید با داروهای ضد حساسیت آن را درمان کرد، چرا که یکی از علایم حاصل از آلرژی، عطسه است.

عطسه های پیاپی و پشت سر هم معمولاً نشانه وجود آلرژی است، اما تک عطسه ها معمولاً نشان از سرماخوردگی دارد. به علاوه در سرماخوردگی ترشحات بینی زرد رنگ است، در صورتی که در آلرژی، بی رنگ و رقیق است.

رابطه عطسه و سکته مغزی

پژوهشگران آمریکایی اعلام کردند که افرادی که دچار سکته مغزی می شوند، ممکن است برای مدت کوتاهی توانایی عطسه کردن را از دست بدهند.

به گفته محققان مرکز عطسه در بصل النخاع قرار دارد و پس از سکته مغزی ممکن است نیمی از بصل النخاع برای مدتی از کار بیفتد و به همین علت، عمل عطسه کردن نیز انجام نمی شود.

در این حالت احساس نیاز به عطسه، در فرد به وجود می آید، اما عمل غیر ارادی، عطسه کردن انجام نمی شود و همین امر بیمار را رنج می دهد. معمولاً این بیماران حداکثر یک سال پس از سکته مغزی توانایی عطسه را دوباره به دست می آورند.

 

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٧ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

فال عطسه

عطسه یکی از معمولترین اصواتی است که در فصل بهار و در زمان گرده افشانی درختان به گوش می رسد. اما متخصصین رشته زبان اشاره (body language) معتقدند نوع عطسه کردن نشانگر شخصیت افراد است. بر اساس گفته پتی وود (Patti A. Wood) یکی از این متخصصین بیشتر افراد در طول عمرشان روش عطسه کردن مختص به خود را دارند که با شخصیت آنها مطابقت دارد. این متخصص بر اساس تحقیقی که انجام داده عطسه کنندگان را به چهار دسته کلی تقسیم کرده است:  

۱- افراد خوب و مهربان

۲- افراد درست و قابل اعتماد

۳- افراد کاری

۴- افراد مشتاق و موثر


افرادی که فقط یک عطسه میکنند در زمره افراد خوب و مهربان هستند این افراد خون گرم، مفید و حامی دیگران می باشند.


افرادی که با صدای بلند عطسه میکنند در زمره افراد کاری به شمار می آیند ، این اشخاص سریع العمل ، قاطع و در نهایت رهبران خوبی هستند.


اشخاصی که همیشه به هنگام عطسه کردن با دستمال جلوی بینی خود را میگیرند افراد درست و قابل اعتمادی هستند این افراد معمولا با دقت، درستکار ، و بسیار منطقی میباشند.


آخرین گروه افرادی هستند که با صدای بسیار بلند و خشن و به دفعات عطسه می کنند در زمره افراد مشتاق به شمار می آیند که این اشخاص دارای جذابیت اجتماعی می باشند و توانائی ایجاد انگیزه و تاثیر گذاری بر دیگران را دارند.


بنا به گفته دکتر فردریک لیتل (Frederic Little) پرفسور دانشگاه بوستون یک الگوی ذاتی برای روش عطسه کردن انسانها وجود دارد که به احتمال زیاد ژنتیکی و موروثی میباشد

   + فرزانه (ربابه)دریاباری - ٥:٥٥ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱

به پرشین بلاگ خوش آمدید

بنام خدا

كاربر گرامي

با سلام و احترام

پيوستن شما را به خانواده بزرگ وبلاگنويسان فارسي خوش آمد ميگوييم.
شما ميتوانيد براي آشنايي بيشتر با خدمات سايت به آدرس هاي زير مراجعه كنيد:

http://help.persianblog.ir براي راهنمايي و آموزش
http://news.persianblog.ir اخبار سايت براي اطلاع از
http://fans.persianblog.ir براي همكاري داوطلبانه در وبلاگستان
http://persianblog.ir/ourteam.aspx اسامي و لينك وبلاگ هاي تيم مديران سايت

در صورت بروز هر گونه مشكل در استفاده از خدمات سايت ميتوانيد با پست الكترونيكي :
support[at]persianblog.ir

و در صورت مشاهده تخلف با آدرس الكترونيكي
abuse[at]persianblog.ir
تماس حاصل فرماييد.

همچنين پيشنهاد ميكنيم با عضويت در جامعه مجازي ماي پرديس از خدمات اين سايت ارزشمند استفاده كنيد:
http://mypardis.com


با تشكر

مدير گروه سايتهاي پرشين بلاگ
مهدي بوترابي

http://ariagostar.com

   + پرشین بلاگ - ٥:٥٤ ‎ب.ظ ; ۱۳۸۸/٦/٢۱